• Altın
  • Dolar
  • Euro
  • İstanbul °C
  • Ankara °C

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ, START VERDİ

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ, START VERDİ
TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ, START VERDİ

D.BAKIR- Bir süredir partileşme hazırlıkları içinde olan ve Şişli Eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün öncülüğünde kurulan Türkiye Değişim Hareketi (TDH), Türkiye Değişim partisi olarak, siyasi hayatımızda yerini aldı.

Mustafa Sarıgül’ün öncülüğünde kurulan Türkiye Değişim Hareketi, bugün İstanbul Point Otel’de düzenlenen bir tanıtım töreniyle, Türkiye Değişim partisi adıyla, resmileşerek, siyasi çalışmalarına start verdi. İstanbul Point Otel’de düzenlenen geniş katılımlı tanıtım toplantısına, muhtelif meslek gruplarına mensup yöneticiler, esnaflar, uzun yıllar farklı siyasi partilerde görev yapmış siyasetçiler, esnaf birliklerine mensup yetkililer, ülkemizin birçok kendinden gelen davetliler, basın yayın kuruluşlarının temsilcileri ve oldukça kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. Türkiye Değişim partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün yönetim ekibinde yer alan, Kurucular Kuruculu Üyesi, Diyarbakır’ın tanınan ve sevilen iş adamlarından Zeynel Abidin Aktay da, kalabalık bir grupla, tanıtım toplantısında yerini aldı.

‘VİRA BİSMİLLAH’ DİYEREK, BU KUTLU YOLA ÇIKTIK

Partinin Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, alkışlar eşliğinde geldiği kürsüde, Türkiye sevdalısı dava arkadaşlarıyla beraber kurdukları Türkiye Değişim Hareketi’ni partileştirerek, siyaset arenasına girdiklerini belirtti.

Sarıgül, sık sık alkışlar ve tezahüratlarla kesilen konuşmasında, görüşlerini şöyle dile getirdi:

‘Bu kutlu davanın birer neferi olarak, ülkemize her alanda uzun vadeli kazanımlar sağlayacak projeler üretmek, insanlarımızın refah seviyesini yükseltmek, sorunlara kalıcı ve köklü üretmek şiarıyla, ‘vira bismillah’ diyerek, bu onurlu yolculuğun startını vermenin, haklı gururunu yaşamaktayız.

Bilindiği üzere, uzun süreden beridir, ülkemiz genelinde hepsi birer cevher değerinde, çok kıymetli dava arkadaşlarımla beraber birçok defalar toplantılar ve istişareler düzenledik. Birbirini tamamlayan, ülkemizin bağrından çıkmış, hepsi yaşadıkları kentlerin sorunları ve bu sorunların çözümüne vakıf dava arkadaşlarımızla beraber, bu kutlu davaya baş koyduk’.

LOGOSUNU VE KADROSUNU VE KURUMSAL KİMLİĞİNİ TANITTI

Mustafa Sarıgül,  Türkiye’nin birçok vilayetinden gelen dava arkadaşlarının katılımıyla düzenlediği basın toplantısında, partisinin logosunu, logosunu, kurmay kadrosu ve kurumsal kimliği hakkında açıklamalarda bulundu.

‘Türkiye Değişim Partisi’ adıyla, bu onurlu hizmet yolculuğuna start verdiklerini belirten Sarıgül, parti müziği ve tezahüratlar eşliğinde şöyle devam etti: ‘Kurucular Kurulu Üyeleri ve dava arkadaşlarımız buradalar. Bünyesinde, hem Cumhuriyet Halk partisi ve hem de birçok partinin yanı sıra, iş, spor, siyaset ve sanat dünyasından da tanınmış isimlerin yer aldığı Türkiye Değişim partisi, halkımızın umutlarını tazeleyecek ve yeni bir nefes olarak, çalışmalarına hızlı bir şekilde devam edecek. Siyasi partimizin logosunda iki kalp ve kalpleri bağlayan bir yıldız var. Anadolu ve Trakya’yı sembolize eden kalpler ve iki kıtayı birleştiren bir yıldızdan oluşmakta.

‘ALLAH, YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN’

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, ‘kalbimiz Türkiye için atıyor’ sloganıyla kurdukları hareketin, daha partileşme sürecinde iken, vatandaşlarımızın teveccühü ile karşılandığına dikkati çekti. Oldukça duygulanan ve zaman zaman gözyaşlarını tutamayan Sarıgül, umudun, emeğin, Hak, hukuk ve adaletin tesisi için, gece gündüz demeden, var güçleriyle, azim ve sebatla çalışmaya devam edeceklerini kaydederek, şöyle devam etti:

‘Allah; yar ve yardımcımız olsun. Hepimiz, geleceğimizi inşa edecek olan çocuklarımıza, en iyi koşullarda bir Türkiye bırakabilmek için, bu kutlu yolculuğa start verdik. Unutmamak gerekir ki, değişim, yürek ister.

Bugün itibarıyla, ülkemizin geldiği nokta ortada. Artık siz konuşacaksınız. Türkiye değişim hareketinin umutlarını bir süre ertelemiştim ve yolda olanlara yol açmayı hedeflemiştim. Fakat maalesef geçen süre zarfında yol bulamadılar. Öyleyse yol bulamayanlar, yol açamayanlar yoldan çekilecek. Hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden bütün milletimizi kucaklayacağız. Halkımızın sorunlarıyla hemhal olacağız. Kavga için değil, barış için yollarda olacağız. Pazartesi günü resmi olarak görevimize start verecek ve hareketimizi, ülkemizin en ücra köşesine taşıyacağız’.

ZEYNEL ABİDİN AKTAY: ARTIK DEĞİŞİM ZAMANI

Türkiye Değişim partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün uzun süreden bu yana kurmay ekibinde yer alan, Diyarbakır’ın tanınan iş adamlarından Zeynel Abidin Aktay da, tanıtım toplantısı sonrasında yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

‘Türkiye Değişim Hareketi’nin (TDH) kuruluşundan bu yana Sayın Mustafa Sarıgül ile beraber hareket ediyoruz. Kurucular Kurulu Üyesi olarak, uzun süredir bir dizi istişareler ve geniş katılımlı toplantılar yaptık.

Diyarbakır’ın yanı sıra, Bölgemiz insanının yaşadığı sorunlar ve bu sorunların çözümü noktasında, ortak aklı kullanarak, birçok kalıcı ve köklü projeleri hayata geçirerek, insanlarımıza rahat bir nefes aldırma noktasında, bu kutlu yola çıkmış bulunmaktayız. Daha yolun başında olmamıza rağmen, halkımızın oldukça yoğun bir ilgi ve teveccühü ile karşılaştık. Türkiye Değişim partisi, siyaset meydanına, kalıcı ve köklü çözüm önerileri ile giriyor. İnsanlarımızın gözlerindeki sevinç parıltıları, bizleri daha da motive ediyor. Ülkemiz genelinde yeni yeni bir heyecan dalgası oluşturduk.

BİRÇOK VATANDAŞIMIZ, ‘ÇARE SARIGÜL’ DİYOR

Türkiye Değişim partimizin genel başkanı Sayın Mustafa Sarıgül, halkımızın bağrından çıkmış, zaten uzun yıllar Şişli Belediye Başkanlığı ile, halkımızın sorunları ve bu sorunların çözüm yollarına vakıf bir isim. TDP olarak, siyasete yeni bir soluk getirdik.

Allah’ın izniyle, bütün vatandaşlarımızın partisi olacak, kimseyi dışlamadan, kırmadan, ötekileştirmeden, bütün sorunlara kalıcı ve köklü çözümler üretebilme şiarıyla, azim ve sabırla gayret göstereceğiz. Hak, hukuk ve adalet ölçülerini esas alarak, insan eksenli siyaset yapacağız. Refahın, huzurun, ekonomik kalkınmanın olabildiğince geniş tabana yayılması için, arkadaşlarımızla beraber, gece gündüz demeden, ülkemizi bir uçtan diğer uca dolaşarak, çalışacağız.

ÖZEL HABER – YILMAZ ACUUYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
‘BU KUTLU YOLDAN DÖNMEK YOK’ ‘BU KUTLU YOLDAN DÖNMEK YOK’

D.BAKIR- Diyarbakır Liv Suit Otel İşletmecisi ve Genel Müdürü İş adamı Ferman Zaman, ‘Rahmetlerin adeta yağmur gibi yağdığı bir mübarek Ramazan-ı Şerif’e daha kavuşmanın kıvancını yaşadıklarını’ belirtti.

 

Liv Suit Otel İşletmecisi ve Genel Müdürü İş adamı Ferman Zaman, Mübarek Ramazan-ı Şerif dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında şunları söyledi: ‘Mübarek Ramazan Ayı, Ramazan ayı, kırgınlık ve dargınlıkların sona erdiği, kutlu zaman bir zaman dilimidir. Cenabı Rabbim, bizler bir kez daha Recep, Şaban ve Ramazan aylarıyla, bu nadide günlerin beraberinde getirdiği kutla kandil gecelerine kavuşturdu.

 

Gerek ülkemiz ve gerekse bütün dünya insanları, oldukça zorlu bir sınavdan geçmekteyiz. Ülkemizin yanı sıra, dünya genelinde vefat ve bulaşıcı pandemi vaka sayılarının hızlı bir artış trendine girdiğini, üzülerek gözlemlemekteyiz. Bireysel ve çevre temizliğine önem göstermemiz, sadece kendimiz değil, bütün sevdiklerimizin hayatı açısından önem taşıyor. Temas, maske, mesafe ve hijyen hususlarına, son derece önem göstermemiz gerekiyor. Yüce Allah’a dualar ve niyazlar ederek, aziz milletimiz başta olmak üzere, dünyada etkili olan ve can almaya devam eden, bulaşıcı pandemiden kurtulmayı dilyoruz. Cenab-ı Allah; başta ülkemiz olmak üzere, bu kutlu maneviyat ikliminde, bütün İslam Alemi’nin birlik ve beraberliğini muhafaza etmemizi nasip buyursun.

 

On bir Ayın Sultanı Şehri Ramazan, geçmişe dönük bir muhasebe yaparak, bugüne yaptığımız yanlışlarla yüzleşip, bu yanlışlarla bir daha düşmemek noktasında bir fırsat teşkil etmektedir. Saygıdeğer halkımız ve tüm İslam Âlemi’nin mübarek Ramazan Ayını en halisane duygularımla kutlar, bu mukaddes günlerin, başta aziz milletimiz olmak üzere, bütün dünyada, sağlık, mutluluk ve esenliklere vesile olmasını, Yüce Rabbim’den niyaz ederim’.

Başkan Çavuşoğlu: Otizm eksiklik değil farkındalıktır Başkan Çavuşoğlu: Otizm eksiklik değil farkındalıktır

Diyarbakır’da Dünya Otizm Farkındalık Günü yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe katılan, Güneydoğu Down Sendromu Derneği Başkanı İrfan Çavuşoğlu, otizmin eksiklik olmadığını, farkındalık olduğunu söyledi.

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık günü, Diyarbakır’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Diyarbakır’da Güneydoğu Down Sendromu Derneği, sivil toplum kuruluşları ile Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Dire Başkanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Dünya Otizm Farkındalık Gününe dikkat çekmek amacıyla farkındalık yürüyüş düzenlendi.

Sümer Park Ortak Yaşam Alanında başlayan farkındalık yürüyüşü Diyarbakır Valiliği binasının önüne son bulurken, valilik önünde otizmli ve engelli çocukları karşılayan Vali Münir Karaloğlu, otizmli çocuklar ile engelli bireylerle beraber Anıt Park içerisine kadar yapılan yürüyüşe katılarak destek verdi.

Etkinlikte konuşan Vali Karaloğlu, Diyarbakır’da da bir farkındalık oluşturmak gayesiyle bu etkinliği yaptıklarını söyledi. Vali Karaloğlu, “Otizm bir eksiklik değil, ayrıcalıklı bir farkındalık ve aslında otizmli yavrularımızı erken teşhis edebilirsek, onlara doğru ve özel bir eğitim sağlayabilirsek ve toplumsal farkındalığı da artırabilirsek bu yavrularımızdan yarın dünyayı değiştirecek dahiler çıkabilir. Bunun dünyada birçok örneği var.

İşte Albert Einstein’ın, Newton’un, Mozart’ın ve Steve Jobs’un otizmli olduğu söyleniyor. Onlar erken teşhis, doğru ve özel eğitim ile farkındalıkla dünyayı değiştirecek bilimsel ve sanatsal faaliyetlerde insanlığı çok şey katmışlardır.

Bizde otizmli yavrularımızı, hem ailelere hem de biz topluma Allah’ın imtihanıdır, onların bu farkındalığını fark eder, o farkındalıklarına uygun davranırsak inşallah onlarda içerisinde bulundukları topluma daha faydalı bireyler haline getirebiliriz” diye konuştu.

Günün anlamına hitaben bir açıklama yapan Güneydoğu Down Sendromu Derneği Başkanı İrfan Çavuşoğlu, “Çocuklar da farkındalığı hissettirmek amacıyla buradalar.

Güneydoğu Down Sendromu Derneği olarak engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanında yer almalarını sağlamak ve önlerindeki engelleri ortadan kaldırmak için hak temelli hizmet anlayışını esas alıyoruz. Otizmin hastalık değil farklılıktır. Siz de otizmi fark edin görmezden gelmeyin” dedi.

Mısır: “Ever Given gemisi kanalı en az 1 milyar dolar zarara uğrattı” Mısır: “Ever Given gemisi kanalı en az 1 milyar dolar zarara uğrattı”

Mısır Süveyş Kanalı İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Süveyş Kanalı’nı tıkayan ve gemi trafiğini durduran Ever Given gemisinin kanala en az 1 milyar dolar zarara neden olduğunu duyurdu.

Süveyş Kanalı’nda 6 gün boyunca gemi trafiğine engel olan Japon Shoei Kisen Kaisha şirketine ait 200 bin tonluk konteyner gemisi Ever Given, kanal önemli maddi zarar uğraştı. Mısır Süveyş Kanalı İdaresi Başkanlığı, yaşanan olayda geminin kanala maddi zararının en az 1 milyar dolar olduğunu açıkladı. Süveyş Kanalı İdaresi Başkanı Usame Rabie yaptığı açıklamada, “Yaşanan tıkanma nedeniyle Mısır, günlük 12 ila 15 milyon dolar maddi zarar etti. Yapılan soruşturma sonucu zararı kimin karşılayacağı belirlenecek” ifadelerini kullandı. Rabie, soruşturmanın önemi vurgulayarak, geminin kara kutusunun geminin ilk sıkıştığı andan yüzdürüldüğü ana kadar ayrıntıları ortaya çıkaracağını söyledi. Süveyş Kanalı İdaresi Başkanı Rabie, “Tazminat ödenmesi gerekiyor, çünkü tazminat ülkenin hakkıdır. Bu olay, Mısır’ın itibarına zarar verdi” ifadesini kullandı.

23 Mart’ta karaya oturan gemi sadece Mısır’a değil küresel ticarette büyük zarara yol açmıştı. Dev geminin kanalı tıkamasının ardından kanalda gemi trafiği oluşmuş ve 450 gemi, Ever Given gemisinin yüzdürülerek rotalarına devam etmeyi beklemişti. Ever Given’ın hareket ettirilmesinin ardından kanalda trafik yeniden başlamıştı.

Hocazade ve Avcıl’dan İşadamı Balıkçı’ya nezaket ziyareti Hocazade ve Avcıl’dan İşadamı Balıkçı’ya nezaket ziyareti

Avrupa El Ele Engelliler ve Yaşlılar Yardım Vakfı Genel Başkanı Cengiz Hocazade ve Diyarbakır İl Başkanı Arzu Avcıl’dan SRC Yapı İnşaat .Ltd.Şti. Aş.Yönetim Kurulu Başkanı işadamı Sinan Balıkçı’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Avrupa El Ele Engelliler ve Yaşlılar Yardım Vakfı Genel Başkanı Cengiz Hocazade ve Diyarbakır İl Başkanı Arzu Avcıl ziyarette vakıflarının çalışmaları hakkında Sinan Balıkçı ile fikir alışverişinde bulundu.

Ziyaret esnasında Hocazade ve Avcıl beraberlerinde getirdikleri plaket ve çiçeği Sinan Balıkçı’ya taktim etti.

Sinan Balıkçı ise Hocazade ve Balıkçı’ya ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek teşekkür etti ve çalışmalarında başarılar diledi. Balıkçı, “Sayın vakıf başkanlarımız Cengiz Hocazade ve Arzu Avcıl gibi değerli vatanına milletine bayrağına sadık insanlara kapımız her zaman açıktır.

Ziyaretleri bizleri çok mutlu etti. Diyarbakırımız güzel bir şehirdir sahabeler ve peygamberler şehridir bizler için misafirler başımızın tacıdır. Misafirlerimizin getirdiği çiçek ve plaket içinde teşekkür ediyorum” dedi.

Fatih Erbakan Diyarbakır’da coşkuyla karşılandı Fatih Erbakan Diyarbakır’da coşkuyla karşılandı

Yeniden Refah Partisi Mardin İl Kongresi’ne katılmak için Diyarbakır Havalimanına iniş yapan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Diyarbakır İl Başkanlığı tarafından coşkuyla karşılandı.

Yeniden Refah Partisi Diyarbakır İl Başkanı Ali Erdem ve yönetim kurulu üyelerinin aralarında bulunduğu kalabalık Genel Başkanları Fatih Erbakan’ı Mardin’e kadar yalnız bırakmadı.

Büyük bir coşkunun yaşandığı Yeniden Refah Partisi Mardin İl Kongresi’nde adeta Diyarbakır rüzgarı da esti. Genel Başkanları Fatih Erbakan’ı yalnız bırakmayan Diyarbakırlı vatandaşlara teşekkür eden

 Yeniden Refah Partisi Diyarbakır İl Başkanı Ali Erdem, “Bizleri yalnız bırakmayan sevgili Diyarbakırlı Yeniden Refah Partili kardeşlerime sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Öte yandan, Mardin’de partisinin 2. Olağan Kongresine katılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’a Genel Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Sacit Günbey , Naim Öztürk, Doğan Bekin, Erkan İlyas Helvacı, çok sayıda MKYK üyesi eşlik etti.

Kongrede konuşan Erbakan, partilerinin kuruluşundan bu yana kısa sürede çok mesafe katettiklerini ifade etti.

Artuklu Üniversitesi Vali Kılıçlar Salonu’nda yapılan kongrede konuşan Erbakan, “Biz Mardinlileri seviyoruz. Erbakan hocamız Mardinlileri seviyordu. Mardinliler de Erbakan hocamızı seviyordu. Bu kadar kısa sürede, bu kadar uzun mesafe kat etmemiz Mardin’de şu muazzam coşkulu toplulukla il kongremizi yapmamız davamızın bereketidir, Cenabı Allah’ın yardımıdır ve Milli Görüşün bereketidir.

Cenab-ı Allah bizleri bu istikametten bu hak davadan ayırmasın. Milletimize, Mardin’e, ülkemize, İslam alemine, bütün insanlığa faydalı olmayı, hayırlı hizmetler yapmayı, mazlumların, ezilenlerin derdine derman olmayı nasip eylesin inşallah dedi. Herkesin hiçbir ayrım gözetmeksizin saadet ve selametini hedefleyen anlayışla geliyoruz.” dedi.

Bölgenin en önemli sorunun işsizlik ve geçim sıkıntısı olduğunu söyleyen Erbakan, konuşmasına şöyle devam etti: “Sağlık alanında Türkiye eskiden beridir iyi bir noktada ve sağlıkta pandemi sürecinde de büyük başarılar gösterildi. Ama hayatta kalanlar bu sefer ekonomi olarak çöktü. 2020 yıllında Türkiye’de 99 bin 588 esnaf dükkanını kapattı. 40 bin 735 şirket kapandı.

Milyonlarca insan demektir bu. Böyle bir noktada esnafın kredi taksitlerinin en az 1 yıl ertelenmesi lazım. O kredi borcunun faizinin, hiç değilse yarısının devlet tarafından karşılanması lazım. Esnafa doğrudan nakit desteğinin artırılarak sürdürülmesi lazım. Esnafın su, doğal gaz, elektrik ve SGK borcunun mutlaka faizsiz şekilde en az 1 yıl ertelenmesi lazım. Kısa çalışma ödeneğinin de en az 6 ay daha devam ettirilmesi lazım.”

ÖZEL HABER:YILMAZ ACU

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) 20’nci Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa seçilen Mehmet Bozkuş’a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) 20’nci Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa seçilen Mehmet Bozkuş’a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) 20’nci Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa seçilen Mehmet Bozkuş’a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.

İş adamı Kemal Sinanlı MÜSİAD Başkanlığına seçilen Mehmet Bozkuş’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarette fikir alışverişlerinde bulunduklarını belirten İşadamı Kemal Sinanlı, “MÜSİAD şehrimizin için en önemli sivil toplum kuruluşlarımızından biridir.

Bu kapsamda MÜSİAD başkanlığına seçilen Sayın Mehmet Bozkuş kardeşimizi ziyaret etme gereksinimini hissettik. Kendileri için gerek yurt dışında gerek yurt içinde elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım. Gençlerimizin önünü açalım, bu kapsamda genç kardeşimiz Mehmet Bozkuş’a her zaman desteğimiz olacaktır.

Diyarbakırımız insanlık şehridir ve MÜSİAD ile bu kutsal şehrimize neler yapabiliriz, şehrimize ne katkı sunarızı konuştuk. Ben inanıyorum ki Mehmet kardeşimiz güzel hizmetler yapacaktır. Bizlerde kendisine destek olarak el birliği ile güzel hizmetler yapacağız. Allah utandırmasın hayırlara vesile olsun inşallah. Kapım kendisine ardına kadar açıktır.

Türkiye’nin neresinde olursa olsun desteğim olacaktır. İlgi alakadarından dolayı başkan Mehmet beye çok teşekkür ederim. Sayın Başkanımıza ve Yönetim Kurulumuza yeni görevlerinde nice başarılar diliyor, şehrimiz için fayda sağlamalarını temenni ediyorum” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Mehmet Bozkuş ise, “Değerli ağabeyimiz sayın Kemal Sinanlı beyin bizlere yapmış olduğu ziyaretten dolayı çok memnun olduk.

Sağolsunlar kendi birikimlerinden faydalanacağız inşallah. Ziyaret esnasında  güzel bir sohbetimiz oldu.  Allah kısmet ederse çok güzel projelerimiz olacaktır. desteklerinden dolayı Sayın Kemal Sinanlı beye teşekkür ederim” dedi.

ÖZEL HABER:YILMAZ ACU


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler