• Altın
  • Dolar
  • Euro
  • İstanbul °C
  • Ankara °C

Mustafa Şentop yeniden TBMM Başkanı seçildi

Mustafa Şentop yeniden TBMM Başkanı seçildi
Mustafa Şentop yeniden TBMM Başkanı seçildi

TBMM Genel Kurulu’nda yapılan seçimle Mustafa Şentop yeniden TBMM Başkanı seçildi.

TBMM Genel Kurulu’nda Başkanlık seçimi yapıldı. Mustafa Şentop 557 milletvekilinin oy kullandığı seçimde 328 oyu alarak yeni dönemde TBMM Başkanı seçildi.

SEÇİMİN ÜÇÜNCÜ TUR SONUÇLARI

Mustafa Şentop, üçüncü tur oylama sonunda üye tamsayısının salt çoğunluğu olan 301’in üzerinde oy alarak, yeniden TBMM Başkanı seçildi.

SEÇİMİN İKİNCİ TUR SONUÇLARI

İkinci tur başlangıcında İstanbul Milletvekili Erkan Baş adaylıktan çekildi. TBMM Başkanlığı seçiminin ikinci turunda 4 aday da çoğunluğu sağlayamadı. Mustafa Şentop 329, Haluk Koç 133, Erol Katırcıoğlu 53, Hüseyin Filiz 36 oy aldı. 

SEÇİMİN İLK TUR SONUÇLARI

TBMM Başkanlığı seçiminin ilk turunda 5 aday da çoğunluğu sağlayamadı. Mustafa Şentop 324, Haluk Koç 131, Erol Katırcıoğlu 50, Hüseyin Filiz 34, Erkan Baş 9 oy aldı. 

MUSTAFA ŞENTOP, YENİDEN TBMM BAŞKANI SEÇİLDİKTEN SONRA TEŞEKKÜR KONUŞMASI YAPTI

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Bize düşen en önemli görev, şanla, şerefle, kahramanlıkla, fedakarlık ve vatanperverlikle mazisi şekillenmiş bu yüce Meclise layık olmak, Meclisimizin itibarını gözümüz gibi korumak, bu itibara halel getirecek her şeyden titizlikle kaçınmaktır. Milletvekilleri olarak, bu kutsal mekânı ortak aklın, millet maslahatının ve çözüm üretmenin, medenice konuşmanın ve tartışmanın merkezi haline getirmek vazifemiz olmalıdır” dedi.

Şentop, AK Parti ve MHP grubuna, rakiplerine ve milletvekillerine teşekkür ederek, “Siyasete girdiğim ilk günden itibaren yol ve dava arkadaşlığını hayatımın en büyük iftihar sebeplerinden addettiğim AK Parti Genel Başkanı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, tensipleri ve takdirleri sebebiyle şükranlarımı arz ediyorum. Şimdi artık seçim tamamlanmıştır. Bundan sonra, Anayasa, İçtüzük, diğer hukuk kuralları ve parlamento teamülleri çerçevesinde adalet ve tarafsızlıkla yüce Meclise hizmet etmeye çalışacağımdan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

Meclisin milletin iradesinin tecelligahı olduğunu belirten Şentop, “En zor zamanlarda ümit bağladığı bir kurumdur; devletimizin ve siyasetin teminatı, demokrasinin kalbidir. Bize düşen en önemli görev, şanla, şerefle, kahramanlıkla, fedakarlık ve vatanperverlikle mazisi şekillenmiş bu yüce Meclise layık olmak, Meclisimizin itibarını gözümüz gibi korumak, bu itibara halel getirecek her şeyden titizlikle kaçınmaktır.

Milletvekilleri olarak, bu kutsal mekânı ortak aklın, Millet maslahatının ve çözüm üretmenin, medenice konuşmanın ve tartışmanın merkezi haline getirmek vazifemiz olmalıdır. Faydasız, sonuçsuz tartışmalarla, birbirimizi yorarak tükettiğimiz zamanın en önemli kaybımız olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Türkiye Büyük Millet Meclisi, millette karşılığı olan her fikrin, telakkînin ve dünya görüşünün özgürce yer bulduğu bir mekândır. Türkiye’yi hedef almadığı, sivil siyasete kastetmediği ve şiddeti bir yöntem olarak benimsemediği müddetçe her siyasi fikir ve oluşum, bu yüce çatı altında var olmayı sürdürecektir”dedi.

Ahmet Umur ÖztürkUYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
Diyarbakır’ın siber koruması Max Bilgisayar’da Diyarbakır’ın siber koruması Max Bilgisayar’da

Dünya genelinde teknolojinin gelişimiyle birlikte internet üzerinden gelen siber saldırılar her geçen gün hem yaygınlaşıyor, hem de giderek karmaşık hale geliyor.

Şifreli saldırılar, fidye yazılımları gibi saldırılar, sadece firmaların güvenlik yapısını vurmakla kalmıyor, ayrıca firmaların ismini ve güvenilirliğini de zedeliyor. Dünya genelinde teknolojinin gelişimiyle birlikte internet üzerinden gelen siber saldırılar her geçen gün hem yaygınlaşıyor, hem de giderek karmaşık hale geliyor. Şifreli saldırılar, fidye yazılımları gibi saldırılar, sadece firmaların güvenlik yapısını vurmakla kalmıyor, ayrıca firmaların ismini ve güvenilirliğini de zedeliyor. Bu saldırılara karşı Max Bilgisayar geçmiş yıllardan gelen tecrübesini, 1991 yılından bu yana tüm dünyada, 15 yılı aşkın süredir Türkiye’de siber güvenlik alanında faaliyet gösteren SonicWall Siber Güvenlik çözümleri ile birleştirdi. Bölgede geçmiş tecrübeleriyle ve verdiği hizmetlerle tanınan Max Bilgisayar başta kamu kurumları olmak üzere birçok kurumun uçtan uca güvenliğini sağlıyor. Max Bilgisayar bu tip yeni saldırıların önümüzdeki yıllarda daha hızlı bir şekilde artacağını belirtirken, uçtan uca tüm güvenlik çözümlerini, müşterilerine hızlı ve güvenilir bir şekilde sağlamaya devam edeceğini belirtiyor.

SONİCWALL İLE BAŞARILI BİR İŞ ORTAKLIĞINA İMZA ATILDI

SonicWall ile başarılı bir iş ortaklığına imza atan Max Bilgisayar, bu sürecin güven ve tecrübeye dayalı olmasının önemini vurgulayarak, önümüzdeki dönemlerde de SonicWall ile birlikte bir çok önemli kurumun güvenliğini sağlayarak büyük projelere imza atması bekleniyor.

SİBER SALDIRILAR FİRMALARI MİLYAR DOLARLIK ZARARLARA İTTİ

SonicWall 2020 Siber Güvenlik Raporuna göre, birçok kurum müşterilerini bu saldırılar nedeniyle kaybetti. Şifreli ataklar nedeniyle müşteri ve proje bilgilerine ulaşılamaması, bu bilgilerin dışarı sızması, rakip firmaların bu bilgilere erişebilmesi ve bu projeleri kaybetmeleri, saldırıya uğrayan firmalar da geri dönülemez zararlara yol açtı. Çok sayıda firma büyük miktarlarda fidye ödemek zorunda kaldı. Tüm dünyadaki toplam fidye isteme maliyeti 2020 yılında 170 milyar dolar olarak tahmin ediliyor.

Son 24 saatte korona virüsten 19 kişi hayatını kaybetti Son 24 saatte korona virüsten 19 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 19 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 5 bin 747’e yükseldiğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, son 24 saatte 19 kişi korona virüsten hayatını kaybetti, toplam can kaybı ise 5 bin 747’e yükseldi. Bugün toplam 41 bin 301 test yapılırken, 995 yeni vaka tanısı konuldu. Toplam vaka sayısı 233 bin 851 oldu.

Bugün bin 3 kişiyle birlikte toplam iyileşen hasta sayısı da 217 bin 497’e yükseldi. Toplam hastalarda zatüre oranı yüzde 8,4, toplam ağır hasta sayısının ise 580 olduğu açıklandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Bayram kutlamalarında, tatil yerlerinde, salgın faktörü ne yazık ki yeterince dikkate alınmadı. Daha önce, bazı illerle sınırlı olan vaka artışlarının önümüzdeki günlerde ülke geneline yayılmasından endişe duyuyoruz. tedbirde güç birliğine ihtiyacımız var” ifadelerine yer verdi.

Mehmet Kalay
 

Bağlar Belediye Başkanı Beyoğlu’ndan esnafa bayram ziyareti Bağlar Belediye Başkanı Beyoğlu’ndan esnafa bayram ziyareti

Ak Partili Diyarbakır merkez Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,ilçe esnafına bayram ziyaretinde bulundu.

Vatandaşlar ile Beyoğlu arasında sıcak ve samimi diyaloğlar yaşandı.

Merkez Bağlar ilçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Kurban Bayramının son gününü ilçe halkına yönelik gerçekleştirdiği ziyaretlerle geçirdi. 400 bin nüfuslu ilçenin kalbi sayılan Dörtyol bölgesinde Nüket Coşkun, Girne, Gürsel ve Fatih caddelerinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelip hayırlı bayramlar dileğinde bulunan Başkan Beyoğlu, kendisine gösterilen yoğun ilgi nedeniyle ilçe halkına teşekkür etti.

“Gönüllere dokunmayı sürdürüyoruz “

Bayramın anlamının paylaşmak ve gönüllere dokunmak olduğunu belirten Başkan Beyoğlu, millet ile bir araya gelmekten büyük haz aldığını belirterek, “Yüce dinimize göre bayram paylaşmaktır, kardeşliği pekiştirmektir. Kardeşlerimizle bir araya gelerek gönüllere dokunmaktır. Bizler de bu vazifemizi yerine getirmeye çalıştık. Aziz milletimizin her zaman olduğu gibi gösterdiği alicepanlık ve kadirşinaslık bizi çok mutlu etti. Tekrardan milletimizin bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum” dedi.

Yapılan ziyaretin ardından Başkan Beyoğlu ve beraberindeki bölgeden ayrıldı.

Başkan Akba’dan Kurban Bayramı mesajı Başkan Akba’dan Kurban Bayramı mesajı

Diyarbakir İZOL Derneği Başkanı İrfan Akba Kurban Bayramı dolayısıyla bayram mesajı yayımladı.

Diyarbakir İZOL Derneği Başkanı İrfan Akba, Kurban Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Toplumsal yaşamımızda önemli yeri bulunan bayramlarımız, mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendirildiği, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, insanların kaynaşmasına ve huzurlu yaşamın tesisine vesile olan müstesna günlerdir. Bu mübarek günde dargınlıkları ve kırgınlıkları bir kenara bırakarak, birbirimizi kucaklamalıyız.

Sevinmek kadar sevindirmenin de büyük önem taşıdığı bu özel günlerde, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak yoksul, kimsesiz, hasta ve yaşlıları ziyaret etmek, maddi ve manevi yardımlarda bulunmak, onları sevindirmek manevi duygularımızı güçlendirecektir. Yaşamımızı zenginleştiren ve renklendiren bayramları, insanların birbirine yakınlaşması, kaynaşması, üzüntülerin yerini sevincin alması, kardeşlik ve dostluk bağlarının canlanması, birliğimizin daha da güçlenmesi için önemli birer fırsat olarak değerlendirmeliyiz.

Bu duygularla tüm Diyarbakırlı hemşehrilerimizin Kurban Bayramı’nı kutluyor, mutlu bir bayram geçirmemizi diliyorum. Bayramın ülkemize, milletimize ve tüm İslam âlemine hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

DİRİARİN’DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI DİRİARİN’DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Girişimci ve Yenilikçi Liderler Derneği Başkanı Hüseyin Diriarin ,İslam aleminin ve akrabalarımın tüm Müslümanların mübarek kurban bayramını kutlar.Cenab-ı Allah ‘tan sağlıklı bir bayram geçirmesini dilerim.

Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Başkan Hüseyin Diriarin , Bayramın bütün insanlığa barış, huzur ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulundu. Girişimci ve Yenilikçi Liderler Derneği Başkanı Hüseyin Diriarin, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bayramlar birlik, beraberlik, barış ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı müstesna günlerdir.

Bayram, akraba, dost ve büyüklerimizin ziyaret edildiği, hastalara, kimsesizlere, yetimlere ve muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı günlerdir. Kurban Bayramı dolayısıyla, kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakarak, herkesle kucaklaşmalı, büyüklerimizi ziyaret edip, küçüklerimizi sevindirmeliyiz.

Kurban Bayramı’nın kardeşliğe, sevgiye ve dayanışmaya vesile olması temennisiyle, başta Diyarbakırlı hemşerilerim olmak üzere milletimizin ve tüm İslam Âleminin Bayramını tebrik ediyor, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum”

AY’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI AY’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Mehmetler Kuru Temizleme Yönetim Kurulu Başkanı Hamdullah Ay, Kurban Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Hamdullah Ay , yayımladığı Kurban Bayramı mesajında, bayramların insan ilişkilerinin güçlendiği ve umutların yeşerdiği özel günler olduğunu vurguladı. Bayramların toplumsal birlikteliği sağladığını ifade eden Ay, ”Toplumsal yaşamımızda önemli yeri bulunan bayramlarımız, kaygıların ve sıkıntıların geri plana itildiği, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların yeşerdiği özel günlerdir” dedi.

Bayramlarda dargınlık ve kırgınlıkların unutulması gerektiğini hatırlatan Hamdullah Ay, mesajına şöyle devam etti: “Bayramlarda birlik ve dayanışmamızı artırmalı, geleceğe yönelik umutlarımızı her koşulda korumalıyız. Bayramların anlamını, güzelliğini ve değerini, sayılı bayram günleriyle sınırlı tutmayarak yaşamın her evresinde ve tüm ilişkilerimizde hatırlamalıyız.

Unutulmamalı ki bayramları bayram yapan onu yaşayan ve yaşatanlardır. Kurban bayramının daha müreffeh bir geleceğe ulaşmamıza, aramızdaki kardeşlik bağlarını güçlendirmesine, toplum olarak birlik ve beraberlik içerisinde nice bayramlara erişmemize vesile olmasını diler, bayramın sadece milletimiz için değil, İslam alemi başta olmak üzere bütün dünyaya huzur ve barış getirmesini temenni ederim” diyerek sözlerini noktaladı.


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler