• Altın
  • Dolar
  • Euro
  • İstanbul °C
  • Ankara °C

İYİ PARTİ’DEN GÖRKEMLİ KONGRE

İYİ PARTİ’DEN GÖRKEMLİ KONGRE
İYİ PARTİ’DEN GÖRKEMLİ KONGRE

D.BAKIR- İYİ parti Diyarbakır 1. Olağan İl Kongremiz 26 Temmuz 2020 Pazar günü saat 15.30’da Elazığ yolu üzeri Altındağ Dinlenme Tesisleri Yenişehir/Diyarbakır adresinde yapıldı.

Oldukça geniş bir katılımla gerçekleşen kongreye, Delegeler, üyeler, Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticileri, muhtelif Meslek Kuruluşlarına Mensup Yöneticiler, yerel ve ulusal basın yayın kuruluşlarının temsilcileri ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Açılış ve yoklamanın ardından, başlayan seçim öncesinde, bir konuşma yapan İYİ parti Diyarbakır İl Başkanı Vejdin Ensarioğlu, kongrelerin tamamlanmasıyla beraber, iktidar yürüyüşünün startını vereceklerini söyledi. Genel Başkanlığını Meral Akşener’in yaptığı İYİ parti Diyarbakır İl Başkanı Vejdin Ensarioğlu, toplumun birçok kesiminden İyi partiye teveccüh olduğunu belirterek, şunları söyledi:

‘Öncelikle, bütün il ve ilçe kongrelerimizin akabinde yapılacak olan büyük kongremizin, partimize, ülkemize ve bütün vatandaşlarımıza hayırlı olmasını, Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz. Bilindiği üzere, dünyayı etkisine alan, yüz binlerce insanın hayatını kaybettiği, milyonlarca insanın yoğun bakım tedavi ünitelerinde tedavi görmekte olduğu, son derece zorlu bir süreci yaşamaktayız.

Ülkemizde bulunan bütün kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra, Sivil Toplum Kuruluşları, ellerinden geldiğince bu mücadeleye destek vermekteler. Dünya genelinde etkili olan bulaşıcı pandemi nedeniyle, bütün alışkanlıklarımızı, kurallarımızı bir kenara bıraktık veya değiştirmek zorunda kaldık. Sosyal mesafe kuralları adı altında yeni bir yaşam tarzına uyum sağlamaya çalışıyoruz.

Ayrıca, ilimiz açısından da çok tehlikeli bir süreçten geçmekteyiz. Vaka sayısı bakımından ülkemizde, ilk beşte olduğumuz için, hepimiz sosyal mesafe, temas ve azami oranda temizliğe dikkat etmeliyiz. Kadirşinas Diyarbakır halkımızdan ricamız, bilim insanlarımız, ilgili kurumlar, Sağlık kuruluşlarının yetkilileri ve Sayın Valimizin sık sık gündeme getirdikleri pandemi tedbirlerine gereken hassasiyeti göstererek, kurallara uyalım.

Bulaşıcı pandemi dolayısıyla, hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza, Cenabı Allah’tan rahmet ve mağfiret, tedavisi devam etmekte olan bütün hastalarımıza şifalar niyaz ediyoruz. Aslında biz, kongremizi nisan ayında, Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in de katılımıyla, bir şölen havasında yapmayı planlıyorduk. Ancak bulaşıcı pandemi dolayısıyla, hepsini iptal ettik. Kongreler, siyasi partiler için bir bayram ve bir şölen havasında yapılır. Ama pandemi kuralları çerçevesinde, istediğimiz ve hayal ettiğimiz gibi yapamadık. Önceliğimiz halkımız ve siz sizlerin sağlığı olduğu için, kongremizi bu açık alanda, az sayıda katılımla yapmak zorunda kaldık. Değerli katılımcılar, bildiğiniz üzere, partimizin kuruluş aşamalarında, bazı kesimler tarafından hareketimizin kurulmasını engellemek için türlü türlü oyunlar oynandı. Tüm çabalara rağmen, siyasi partimizin kuruluşu ve yükselişine mani olamadılar.

Baktılar ki olmuyor, bu defa da seçimde saf dışı bırakmak için, baskın seçim kararı aldılar. Ancak bunun olabileceğini öngören Sayın Genel Başkanımız ve kurmay kadrolarının aldığı tedbirler ve Cumhuriyet Halk Partisinin de (CHP) desteğiyle, seçimlere girmemizi engelleyemediler. Seçim sırasında yine, önümüzü kesmek için, siyasette sözde kendilerini duayen olarak görenler, başarısız olmamız için Sayın Genel Başkanımız ve partimize türlü iftiralarda bulundular.

Yerel siyaset yapan birbirinden değerli arkadaşlarımızı tabii ki tenzih ediyoruz. Bizim aramızda bu tür sorunlar hiçbir zaman gündem olmadı. Tüm bunlar yetmezmiş gibi, partimizi FETÖ ve PKK ile ilişkilendiren zihniyet, Doğu vilayetlerimizde de, partimizi sözde ırkçılık yapmakla itham ederek, önümüzü kesmek istediler.

Güneş balçıkla sıvanır mı? Elbette bu kirli propagandalar, iftiralar, başarıya ulaşmadı. Fakat yaşanan olağanüstü süreç, halkımıza bir korku saldı ve bu korkunun bir kısmı sandığa yansıdı. En azından kendi bölgemizde biz bunu yaşadık. Medya kuruluşları, seçim boyunca bu oyunlara çanak tutarak, sadece partimiz aleyhine olan söylemlere yer verdi. Biz ise, bir yandan siyasi parti çalışmalarımızı devam ettirirken, diğer yandan, atılan bu iftiraları, bertaraf etmeye çalıştık. Yapılan bütün engellemelere ve baskılara rağmen, toplumun her kesimine ulaşmaya çalıştık.
Her türlü engellemelere rağmen, yeni kurulmuş ve henüz sekizinci ayına yeni girmiş olan hareketimiz, seçimlerde yüzde on gibi bir oy olarak, 43 Milletvekilini, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne göndermesi, tarihi bir başarıdır. Böylesine zorlu ve karalama kampanyasıyla geçen bir seçim sathında, Sayın Genel Başkanımızın teveccühleri ile, Diyarbakır İl Başkanlığı görevi şahsıma tevdi edildi.

Bir taraftan seçim hazırlıkları yaparken, öte taraftan teşkilatlarımızı kurmamız gerekiyordu. Kurucu İl Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit ve değerli arkadaşlarımızla beraber, hiç zaman kaybetmeden kollarımızı sıvayıp çalışmalarımıza start verdik. İvedi bir şekilde, parti binamızın tadilatını yaparak, hizmete hazır hale getirdik. Davamıza inanan, cesur yürekli arkadaşlarımız, hiçbir baskıya aldırış etmeden, iradelerini ortaya koyarak, yanımızda yer aldılar. Siz değerli dava arkadaşlarıma göstermiş olduğunuz cesaret, demokratik duruşunuz ve ortaya koyduğunuz iradeniz nedeniyle, kutluyorum.
Alınan seçim kararı nedeniyle, teşkilatlarımızı bile tam anlamıyla oluşturamadan, 2018 seçim çalışmalarına başladık.

Ayrıca, ilimiz ve bölgemiz genelinde güçlü olan iki büyük parti arasında seçime girdik. Sürpriz bir kararla, Diyarbakır Adayımız olarak bize tecrübesiyle yol gösteren, birikimleriyle heyecan katan, eski bakanımız ve partimizin Siyasi İşler Başkanı Sayın Salim Ensarioğlu başta olmak üzere, diğer milletvekili adaylarımızla beraber, sahur vakitlerine kadar çalıştık. Yaklaşık 25 bin oy olarak, Diyarbakır’da, iki büyük partinin ardından üçüncü olduk.

Altı yüz oyla, milletvekilliğini kaybettik. Aslında kaybettik demek, doğru olmaz. Sandıkta kazandık. Ancak seçime girmemizi engellemeye çalışan kimi güçler, seçim kurulunda da oylarımızı çalarak, kazanmamızı engellediler. Biz bunu, tutanaklarla tespit ederek, itirazlarımızı yaptık. Fakat ne yazık ki, bazı engelleri aşamadık. Anladık ki, haklı olmak yetmiyor, öylesine olağan üstü bir süreçten geçiyoruz ki, haklının değil, maalesef güçlünün egemen olduğu bir düzende yaşıyoruz. Bu engellemeler bizi yıldırmadı, tam tersine daha güçlü bir şekilde çalışmalarımızı hız verdik.

Allah’a çok şükür, 17 ilçemizden 14’ünde teşkilatlanmamızı tamamladık, üye sayımız beş binlere dayandı. Tam beş bin cesur yürek, bizimle beraber. Hepsini buradan kutluyor ve kucaklıyorum.
Bundan sonraki süreçte, ilk yapılacak genel seçim sonucunda, iktidara yürüyeceğiz inşallah.
Refahı ve sosyal adaleti, toplumun geneline yaymak için yola çıkmış olan İYİ parti hareketi, halkımıza ve bölgemize her alanda en üst düzeyde hizmetler sunabilmek, sorunlarımıza kalıcı ve köklü çözümler üretebilmek amacıyla kurulmuştur.

Her geçen gün güçlenmekte ve milletimizin umudu olma noktasında emin adımlarla ilerlemektedir. Sayın genel başkanımız Meral Akşener’in de sık sık belirttiği gibi, milletimiz zor zamanları, her daim demokratik siyaset ile aşmıştır. Bugün, ülkemiz kritik bir süreçten geçmekte ve büyük sorunlar yaşamaktadır. Ancak şu da bir gerçektir ki, ülkemizin yaşadığı ciddi sorunları aşacak gücü ve kapasitesi vardır. Unutmamak gerekir ki, misyonu olmayanın, vizyonu da olmaz. Sağduyu, kararlılık, sabır ve cesaretle sorunlarımızın üzerine giderek, ortak akıl ile aşacağız inşallah.

Hukukun üstünlüğünü ön planda tutan, istikrarlı ve öngörülebilir bir ekonomiye sahip, milleti ile barışık bir Türkiye için mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz. Bizim iktidarımız da adalet olacak, güçlünün değil, Haklı’nın hukuku korunacak, her şey şeffaf olacak. Medya tarafsız olacak. Bizler, kimseye iftira atılması ve hakaret edilmesine müsaade etmeyeceğiz. İşçi, memur ve emeklilerimiz rahat nefes alacak. Çiftçimiz ve esnafımız kazanacak. Çiftçimiz demişken, aramızda çiftçi kardeşlerimiz var. Bölgemizin en büyük temel geçim kaynağı çiftçiliktir. Çiftçi kardeşlerimizin sorunlarına değinmeden geçebilmemiz mümkün değil. Çiftçilerimizin en temel sorunu, sürekli yükselen maliyetlerden dolayı zarar etmeleridir. Hatta bazen ektiklerini tarlada bırakmak zorunda kalıyorlar. İktidar, çiftçilerimize karşı o kadar duyarsız ki, çiftçilerimiz sesini duyurabilmek için yol kapatma eylemine başladılar.

Baktığınız zaman girdiler 5, hatta 6 kat artmışken, kazançları hızla erimektedir. Bir kilogram buğday ile dört litre mazot alınırken, bugün dört kilogram buğday ile bir litre mazot alınmaktadır. Elektrik ve gübre fiyatları ha keza öyle. Bu da yetmezmiş gibi, iktidarın sık sık övündüğü gübre ve mazot desteklemeleri de, Tarım Bakanlığı eliyle çiftçilerimizin eline geçmeden özel teşebbüs olan elektrik kuruluşları tarafından bankadan borçlarına karşılık haczedilmektedir. Bunun yasal dayanağı var mıdır? Ne verdiniz ki ne alıyorsunuz? 2018 yılında zirve yapan ekonomik kriz pandemi tedbirleri nedeniyle had safhaya ulaşmıştır. İktidar en az 4 milyon aileye 1000 lira destek yardımı yaptığını söyleyerek aslında ekonomik krizde gelinen noktayı kendisi itiraf etmiştir. Yani şu anda ülkemizde 4 milyon aile yardıma muhtaç hale getirilmiştir. Bu 4 milyon aile kimler biliyor musunuz? İşten çıkarılan vatandaşlarımızdan bahsetmiyorum. Onlara pandemi tedbirleri kapsamında hükümet ayrıca bir ödeme yaptı ve yapıyor. Zaten onlar yardım değil haklarını aldılar. Bu bahsedilen 4 milyon aile, fertlerinin hiçbir geliri ve sosyal güvencesi olmayan ailelerdir.

Böylesi beceriksizlik nedeniyle ekonomik krizin en büyük etkilerini bizim bölgemiz ve en çok da Diyarbakır ilimiz çekmektedir. Bölgemizde genç işsiz oranı yüzde 35-40’larda, neredeyse Türkiye ortalamasının iki katı. Devlet olarak buna çare bulunmazsa yarın çok geç olabilir. Bu gençlerimizin elimizde tutmak istiyorsak bir an önce yeni istihdam alanları oluşturmamız gerekiyor. Bu duygu ve düşüncelerle, ilçe ve il kongrelerimizi her geçen gün artan katılımlar ve coşkuyla gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Genel kongremizi de tamamladıktan sonra, iyi parti iktidarında, ülkemizi kalkındıracak bir dizi projelerle mutlu bir geleceği, halkımızla beraber inşa edeceğiz inşallah.
Bu duygu ve düşüncelerle, kongremizin ilimiz, partimiz ve bütün ülkemize hayırlara vesile olmasını, Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum’.
Daha sonra yapılan kongrede, il başkanı Vejdin Ensarioğlu, güven tazelerken, İl Yönetim Kurulu (Asil ve Yedek), Disiplin Kurulu, Üst Kurul şu isimlerden oluştu:

ASİL YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:

Abdülkadir Çelebi, Abdullah Kırkıl, Abdulselam Kızıl, Abdurrahman Balta, Adil Toprak, Ahmet Tura, Askeri Gülen, Cevdet Demir, Erdal Belindir, Erkan Yılmaz, Fahri Gündüz, Ferhat Altındağ, Gürkan Diler, Halil Cağer, Hasan Basri Daban, Haşim Turan, Hidayet Akgül, Hüseyin Güran, M.Sadık Turan, Mehmet Boncuk, Mehmet Dilek, Meşedin Tekeş, Mevlüt Özoğul, Mustafa Yalçın, Nazım Kaya, Ömer Tuncay, Özgür Karakuş, Salih Yıldız, Selahattin Akarsu, Serab Tekin, Seyfülislam Ensarioğlu, Songül Akgün, Süheyla Tarhan, Yakup Özkaya.
YEDEK YÖNETİM KURULU ADAY LİSTESİ:
Abdurrahman Kaymak, Erkan Balta, Abdülkerim Yalçın, Ahmet Çavdar, Murat Çelebi, Abdülkadir Güran, Ömer Sönmez, Muhittin Gülen, Mehmet Özoğul, Abdurrahman Balkan, M.Sıddık Gönen, Ahmet Bayram, Mustafa Ecer, Mustafa Kapçak, Nevzat Bahtiyar, Ramazan Özoğul, Sedat Balkan, Ali Özoğul, İbrahim Halil Güran, İbrahim Tay, Kahraman Yalçın, Mehmet Emin Kaynak, Mehmet Emin Özoğul, Mehmet Kaynak, Mustafa Ayman, Siraç Tanrıverdi, Ahmet Kapçak.

İL DİSİPLİN KURULU ADAY LİSTESİ:
ASİL ÜYELER:
Abdulselam Cengiz, Ahmet Ayman, Faysal Kasımoğlu, Fuat Ay, Hüseyin Balkan, Mahmut Yalçın, M.Bayram Ecer, Yusuf Akalp, Zülküf Cengiz.
YEDEK ÜYELER:
M.Buhar Kapçak, Abdulcebbar Baydemir, Ensari Yoldaş, Sait Tanin, Mehmet İlir.

ÜST KURUL DELEGE ADAY LİSTESİ:
Vecdin Ensarioğlu, Abdulaziz Ensarioığlu, Ahmet Yiğit, Fethullah Akduman, Abdurrahman Kaymak, İhsan Demirel.

HABER: YILMAZ ACUUYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
Doğu ve Güneydoğu Anadolu Ortak Akıl Federasyonu’ndan Cumhurbaşkanına destek Doğu ve Güneydoğu Anadolu Ortak Akıl Federasyonu’ndan Cumhurbaşkanına destek

Diyarbakır’da Doğu ve Güneydoğu Anadolu Ortak Akıl Federasyonu, son dönemdeki ekonomik operasyonlarla ilgili Cumhurbaşkanına destek açıklaması yaptı.

Federasyon adına açıklama yapan Hayrettin Yıldırım, ” Malumunuz olduğu üzere Ülkemiz büyük bir ekonomik saldırıyla karşı karşıyadır. Seçimle deviremedikleri Cumhurbaşkanımıza karşı bu günlerde fitneciler, yalancılar, kumpasçılar, darbeciler terör örgütleri içeride ve dışarıdaki tüm Türkiye düşmanları bir olup, Cumhurbaşkanımıza saldırıyorlar.

Ama biz bu kriz çığırtkanlığı yapanlara karşı, Sayın Cumhurbaşkanımızın ve devletimizin yanındayız ve bu ekonomik operasyona geçit vermeyeceğiz. Nasıl ki Gezi Olayları, 17 – 25 Aralık operasyonları, 15 Temmuz Darbe Girişimi, Çukur Olayları, 6-7 Ekim Olayları ve Terör saldırılarının tümü milletimizin sağduyusu ile bertaraf edildi ise bu ekonomik saldırılar da aynı sağduyu ile bertaraf edilecektir. Şuan Ekonomimize karşı bir saldırı var.

Ülke ekonomisini hedef alan bu saldırılar küresel güçlerin ülkemizin 2023 aydınlığına kavuşmaması için yaptıkları bir ekonomik saldırıdır. Bilinmelidir ki en son aç kalacak olan ülke tarım ülkesi olan Türkiye’dir. Hali hazırda ülkemizde 20 yıldır olduğu gibi sağlam temeller üzerine kurulu bir siyasi istikrar vardır. Bu ekonomik saldırıyı yapanlar Osmanlı Devletini parçalayan zihniyetin devamının ta kendisidir. Bütün bu olanlar bize rahmetli Erbakan hocamızın sözlerini hatırlattı. “siz sanıyor musunuz ki Türkiye’ye tankla tüfekle uçakla saldıracaklar? Buna hiçbir ülke cesaret edemez.

Onlar bu ülkeyi terörle bertaraf etmeye çalışıyorlar. Bunu da başaramayacaklarını anladıklarında bir sonraki adım ekonomik saldırılar olacaktır. Ayrıca bu ekonomik saldırılar Cumhurbaşkanımızın dik ve onurlu duruşu, bütün dünyadaki mazlumların yanında oluşu ve Mavi Vatanı, Suriye ve Libya’daki varlığımızı Karabağ Zaferini hazmedemeyenlerin saldırısıdır.

Bu nedenle hiçbir tahrike kapılmadan tüm duyarlı vatandaşlarımızı bu zor günde devletimizin ve Cumhurbaşkanımızın yanında olmaya davet ediyoruz. Bununla beraber Sayın Cumhurbaşkanımızdan istirhamımız ivedi olarak stokçulara ve vurgunculara karşı acil yaptırımlar uygulayarak denetimlerin arttırılması,  direk halka sirayet eden temel gıda ürünlerinin fiyatlarının  aşağı çekilerek, özellikle dar gelirli vatandaşlarımızın bir an önce rahatlatılması gerekmektedir” diye konuştu.

Arwen fırtınasında can kaybı 3’e yükseldi Arwen fırtınasında can kaybı 3’e yükseldi

Kuzey İrlanda, İskoçya ve İngiltere’de etkili olan Arwen fırtınasında hayatını kaybedenlerin sayısı 3’e yükseldi.

Gece saatlerinden bu yana Kuzey İrlanda, İskoçya ve İngiltere’nin kuzey kesimlerinde etkili olan Arwen fırtınası, Birleşik Krallık genelinde ağaçların devrilmesine yol açtı. Hızı saatte 100 kilometreye ulaşan şiddetli rüzgar nedeniyle toplam 3 kişi hayatını kaybetti. Kuzey İrlanda’nın Antrim bölgesinde fırtına nedeniyle bir ağacın devrilmesi sonucu aracın içerisinde bulunan 1 kişi hayatını kaybetmişti. Polis, fırtına nedeniyle İskoyça’nın Aberdeenshire bölgesindeki bir yolda aracının üzerine ağaç düşen sürücünün yaşamını yitirdiğini açıkladı. Üçüncü can kaybı ise İngiltere’nin kuzeybatısındaki Cumbria’da yaşandı. Yerel yetkililer, Cumbria’nın Ambleside kasabasında yine ağaç devrilmesi sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi. Cumbria polisi ve acil servisler ağaçların tehlikeli olduğunu belirterek halktan bölgeden uzak durmalarını ve seyahat etmemelerini istedi.
Meteoroloji Ofisi, Birleşik Krallık geneli için rüzgar, kar ve buz uyarısı verdi. Şiddetli rüzgarın hafta sonu boyunca etkisini sürdürmesi bekleniyor.

100 binden fazla ev elektriksiz kaldı

Şiddetli fırtına nedeniyle İngiltere, İskoçya ve Kuzey İrlanda’da 100 binden fazla ev ve iş yeri fırtına nedeniyle elektriksiz kaldı. Elektrik dağıtım şirketleri, Birleşik Krallık genelinde “fırtınanın elektrik şebekesine zarar vermeye devam ettiği” konusunda uyarıda bulundu.

Yolcular 17 saat trende mahsur kaldı

Arwen fırtınası ülke genelinde kara yolu ulaşımını etkilerken, aynı zamanda demiryolu ulaşımında da aksamalara neden oldu. İskoçya’nın Aberdeenshire bölgesinde seyir halindeki bir trenin fırtına nedeniyle durmak zorunda kaldığı, yolcuların 17 saat trende mahsur kaldığı öğrenildi.

Aylin Albayrak

EMPATİ DERNEĞİNDEN, ANADOLU BİRLİĞİ PARTİSİNE ZİYARET EMPATİ DERNEĞİNDEN, ANADOLU BİRLİĞİ PARTİSİNE ZİYARET

ANTALYA/ Empati Toplumsal Duyarlılık ve Farkındalık Derneği Kurucu Başkanı Taha Eyüp Siyahhan, çalışmalarına çok yönlü olarak devam ediyor.

Bu kapsamda, birçok siyasi partinin yanı sıra, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile Sivil Toplum Kuruluşlarının başkan ve yöneticilerini ziyaret eden Taha Eyüp Siyahhan, son olarak, Anadolu Birliği partisini ziyaret etti. Empati Derneği Kurucu Başkanı Taha Eyüp Siyahhan, Anadolu Birliği partisi Genel Başkan Vekili Kifayet Askeroğlu’nu, partinin Antalya İl Başkanlığındaki makamında ziyaret etti.

Genel Başkan Yardımcısı ve Akdeniz Bölge Başkanı Neman Asgari’nin de bulunduğu toplantıya, Anadolu Birlik partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın da sonradan katıldı. Taha Eyüp Siyahhan, oldukça faydalı istişareler ve görüş alış verişinde bulunduklarını belirttiği bu tür ziyaretlere, önümüzdeki günlerde devam edeceklerini belirtti.

Genel Başkan Bedri Yalçın, ‘Birlik ve Beraberlik’ duygusuyla çıktıkları hareket kapsamında ‘Şimdi Yeni şeyler Söylemek Lazım’ gerektiğini belirterek, şöyle konuştu:

‘Adanmışlık şiarıyla çıktığımız bu kutlu yolculukta, her geçen gün artan bir teveccühle karşılaşıyoruz. Anadolu Birliği hareketi olarak, başta aile birliğimiz olmak üzere, Tarım, Eğitim, Sağlık gibi hayati konularda birlik ve beraberlik ruhuyla hareket etmemiz gerektiğini bir kez daha vurgulamak isterim.

İNSAN ODAKLI TÜM ÇALIŞMALARA DESTEK OLACAĞIZ

Ayrıca, demokrasi ve hukuk birliği hedeflerimiz, dış siyaset, Ekonomi ve Göç Siyaseti konularında da, ülkemizin yeni açılımlara ve taze fikirleri ihtiyacı olduğu aşikârdır. 2 Ocak 2020 tarihinde kurulan hareketimiz, kimseyi dışlamadan, hor görmeden, ortak aklı kullanarak, ülkemizin sorunlarına kalıcı ve köklü çözümler üretebilme hedefleri doğrultusunda, emin adımlarla yoluna devam etmekte. Kuşku yok ki, ülke olarak, son derece zor koşullardan geçmekteyiz. Anadolu Birliği hareketi olarak, özellikle belirtmek isterim ki, biz kısır siyasi çekişmelerin değil, tam tersine çözüm odaklı, ortak paydası insan olan hedeflere doğru yelken açmak için gayret sarf ediyoruz.

Unutmamak gerekir ki, bizler bu ülkeyi, çocuklarımıza en iyi şekilde teslim edebilmek için emanet aldık. Emaneti en iyi koşullarda teslim etmek, onlara muasır medeniyetler seviyesine ulaşmış bir ülke bırakmakla mükellefiz’.Genel Başkan Vekili Kifayet Askerioğlu ise, ‘İnsanı Yaşat ki, Devlet Yaşasın’ ilkesiyle hareket ettiklerini belirterek, şunları söyledi: ‘Ortak hedefimiz, ülkemizi, dünyanın en huzurlu ve mutlu ülkeleri listesinde birinci sırada görebilmek. Unutmamak gerekir ki, Devlet, millete hizmet etmekle mükelleftir. Devlet, Millet için vardır. Milletimiz güçlü olursa, Devletimiz de güçlü olur. Anadolu birliği bu gücün anahtarı olacaktır. Halkımızın bağrından çıkan bu hareket, her geçen gün artan bir ilgi ve teveccüh görmekte’.

Genel Başkan Yardımcısı ve Akdeniz Bölge Başkanı Neman Asgari ise, Anadolu Birliği partisinin, toplumsal huzur, güven, sevgi bağlarıyla özüne dönmesi esasıyla kurulmuş olduğunu belirterek, şunları söyledi:

TOPLUMSAL PROJELERE, HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ

‘Amacımız, toplumsal barışı sağlayarak, vatandaşlarımızın, zaten hakkı olan haklarını yaşamasını sağlayarak, öz değerlerimiz ve kaynaklarımıza sahip çıkmak suretiyle, refah düzeyimizi arttırmak. Adalet ile gerek eğitim ve gerekse iş hayatında, fırsat eşitliği sağlamak, yapacaklarımızın ve yaptıklarımızın bilgisini halkımız ve basınımız ile paylaşarak, şeffaf ve denetlenebilir bir yönetim sistemi oluşturacağız. Öğrencilerimizin, Eğitim ve öğretimlerini tamamlayıp, hayata atıldıklarında, Bilim ve İlimle öğrendiklerini uygulayabileceği, kaygısız, özgüvenli bir şekilde mesleklerini icra edebilmelerine zemin hazırlayacağız’.Merkezi Diyarbakır’da bulunan EMPATİ Toplumsal Duyarlılık ve Farkındalık Derneği Kurucu Başkanı Taha Eyüp Siyahhan ise, duygularını şöyle dile getirdi.

AMACIMIZ, KARDEŞLİK ZİNCİRİNE YENİ HALKALAR EKLEMEK

EMPATİ Toplumsal Duyarlılık ve Farkındalık Derneği olarak, kurulduğumuz günden bu yana, son derece özel bir dizi çalışma gerçekleştirdik. Geçtiğimiz yıl, 3 Aralık ‘Dünya Engelliler Günü, duygu yüklü bir program yaptık.

‘Başarı Engel Tanımaz’ düsturuyla, engellere rağmen yılmayan, usanmayan Engellilerimizin, her biri birer başarı hikâyesi olan hayatlarından kesitler sunduğu programımız, ülkemiz genelinde alanında ilk olma özelliğini taşıyor. Bu etkinlikle, Diyarbakır İlimizin de tanıtımı açısından faydalı sonuçlar verdiğine inanıyorum. Alın teri ve emekle karılmış insanlarla tanışarak, başarı hikâyelerini kendilerinden dinleyeme devam edeceğiz’.

ANADOLU BİRLİĞİ PARTİSİNE TEŞEKKÜR

Taha Eyüp Siyahhan, şöyle devam etti: ‘Anadolu Birliği partisi Genel Başkan Vekili Hanımefendi Sayın Kifayet Askeroğlu’na misafir olduk. Ziyarete, Genel Başkan Bedri Yalçın ile, Genel Başkan Yardımcısı ve Akdeniz Bölge Başkanı Neman Asgari de katıldı. EMPATİ Derneğimizin bugüne kadar yaptığı çalışmaları ve ileriye dönük hedefleri hakkında bilgiler verdim. Gündelik hayat ve siyasete dair, faydalı istişarelerde bulunduk. Misafirperverliklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar Diliyoruz’.
ÖZEL HABER: YILMAZ ACU

Koronavirüsten hayatını kaybetti, bebeği hayata tutundu Koronavirüsten hayatını kaybetti, bebeği hayata tutundu

Korona virüs nedeniyle hayatını kaybeden öğretmen Betül Kırlaç Gürler’in ölümünün ardından 7 aylık bebeği hayata tutundu.

Zonguldak’ta 7 aylık hamileyken korona virüse yakalan öğretmen Betül Kıraç Gürler, Bülent Ecevit Üniversitesi ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınmıştı. Ardından durumu ağırlaşan Gürler, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. İddiaya göre anne Betül Kırlaç Gürler’in ölümünün ardından minik bebeği hayata tutundu. Bebeğine doyamadan hayatını kaybeden Gürler’in ölümünün ardından bebek sezaryenle alınarak tedavi altına alındı.

Hayatını kaybeden anne Betül Kırlaç Gürler’in cenazesi Zonguldak’taki evinin önünde helallik alınmasının ardından defnedilmek üzere İstanbul’a gönderildi.

Emre Can Bayram

Metina Derneği İle Diyar Life Dağkapı Hastanesi Arasında Sağlık Protokolü Metina Derneği İle Diyar Life Dağkapı Hastanesi Arasında Sağlık Protokolü

Metina yardımlaşma ve dayanışma derneği ile Diyar Life Dağkapı Hastanesi arasında protokol.

Yapılan anlaşma gereği Metina Derneği üyeleri ve birinci derece yakınları, hastanede tedavi olurken göreceği sağlık hizmetlerinden yüzde 20 indirimli yararlanacak.

Bölgede barışa yaptığı katkılar nedeniyle adından söz ettiren Metina Derneği, Diyar Life Dağkapı Hastanesi arasında geçerli olmak üzere üyelerine sağlıkta indirim protokolünü imzaladı. Protokol imzalama töreninden sonra açıklamada bulunan Metina Derneği Başkanı Aydın Pirinççioğlu, şu açıklamayı yaptı; “Metina derneğimiz ile özel Diyar Life ( eski Veni Vidi) Dağkapı Hastanesi arasında yapılan protokole istinaden bundan sonra yapılan bütün işlemlerde göz tedavisi hariç bütün Metinalı halkımıza yüzde 20 indirim uygulanacak. Bu uygulamadan yaralanmak için vatandaşlarımız derneğimize müracaat ederek derneğimizden Metina’lı olduğuna dair bir tanıtım kartı alması yeterlidir. Hepinize sağlıklı uzun ömürler diliyorum.”

HABER: Seyfettin EKEN

ERDEMLİLER HAREKETİ’NDEN GENİŞ KATILIMLI MUHTARLAR TOPLANTISI ERDEMLİLER HAREKETİ’NDEN GENİŞ KATILIMLI MUHTARLAR TOPLANTISI

D.BAKIR- Kurulduğu günden bu yana, Diyarbakır başta olmak üzere, Bölgemiz genelinde yaşanan sorunlara dikkat çeken, bu sorunların kalıcı ve köklü çözümlere kavuşması noktasında gerekli girişimlerde bulunan Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanlığı, bu kez Muhtarlar Toplantısına ev sahipliği yaptı.

İl Başkanlığı görevini Atilla Kaymaz’ın yaptığı Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanlığı tarafından, bir otelin toplantı salonunda organize edilen Karacadağ Bölgesi Muhtarlar Toplantısı, oldukça geniş bir katılımla yapıldı.

Toplantıya, Bölge muhtarlarının yanı sıra, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, DİSKİ Genel Müdür Yardımcısı Fatih Yürük, Dicle EDAŞ Sistem İşletme Yönetici Ömer Keskin, Ak parti Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı Raşit Ocak, Ak parti İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Bağlar İlçe Koordinatörü Hasan Doğan katıldı.

Ak parti 24, 25 ve 26. Dönem İstanbul Milletvekili ve Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi Metin Külünk de, davete icabet ederek, toplantıya katıldı.
SON DERECE VERİMLİ BİR TOPLANTI OLDU
Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanı Atilla Kaymaz ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Süleyman Ergin’in organize ettiği toplantıya, Dernek Yönetim Kurulu üyeleri de, oldukça geniş bir katılım gerçekleştirirken, bir hayli verimli geçen toplantıda, faydalı istişareler yapıldı.

SORUNLAR VE ÇÖZÜM YOLLARI ELE ALINDI
Muhtarlar ve katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği toplantıda, görüşlerini dile getiren Ak parti MKYK Üyesi Metin Külünk, Diyarbakır başta olmak üzere, Bölgemize umut ışığı niteliğindeki toplantının, ana başlıklarının, bölge genelinde alt yapı, elektrik sorunları, kanalizasyon, yayla yolları ve Sağlık ocağı gibi, konu başlıkları olduğuna dikkati çekti.

Muhtarları tek tek dinleyerek, gerekli notları aldıklarını ve ilgili birimlere ileteceklerini belirten Metin Külünk, ‘İl Valimiz ve ilgili Bakanlıklarımızla el birliği yaparak, bu sorunları kalıcı ve köklü çözümlere kavuşması noktasında hep beraber mücadele edeceğiz.

Ayrıca, böylesi geniş kapsamlı çalışmayı, bir hafta boyunca bölgemiz köylerini dolaşarak, sorunları yerinde gören, ilgili yerlerin videolarını çekip mahalle muhtarlarımızın görüş ve önerilerini videoya kaydederek, bugün bu toplantıda bir görsel sunum şeklinde bizlere aktaran Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanı Atilla Kaymaz bey ve onun şahsında, tüm Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ediyoruz.

Böylesi değerli ve anlamlı çalışmaların, bir Sivil Toplum Kuruluşumuz tarafından yapılması, çok değerlidir. STK’ların asli görevi, vatandaşlarımız ve toplumumuzla bütünleşip, sorunları yerinde tespit etmek suretiyle, kalıcı ve köklü çözümle kavuşması noktasında mücadeleci ve takipçi bir tutum sergilemesidir’.

Metin Külünk, konuşmasının sonunda, başta muhtarlar olmak üzere, tüm katılımcılara gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür etti.Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanı Atilla kaymaz ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İş insanı Süleyman Ergin toplantıyı başarıyla organize ettiler. Geniş katılımlı toplantıya, Erdemliler hareketi derneği tarafından davet edilen ve davete icabet eden, Ak parti MKYK Üyesi Metin Külünk’e muhtarlar teşekkür ederek, bugüne kadar gösterdikleri çaba ve gayretin takdire şayan olduğunu belirttiler.

BEYOĞLU: HALKIMIZ İÇİN NE YAPSAK AZDIR
Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ise, toplantının son derece verimli geçtiğini belirterek, şunları söyledi:‘Öncelikle emeği geçen herkese ve geniş bir katılımla toplantıya katılan muhtarlarımızı kutluyorum.

Ak parti 24, 25 ve 26. Dönem İstanbul Milletvekili ve MKYK Üyemiz Metin Külünk beyefendiye de, gerek bugüne kadar yaptığı hizmetler ve gerekse toplantımıza katıldığı için teşekkür ediyoruz. Hepimiz için faydalı bir toplantı oldu. Karacadağ mahalle muhtarlarımızın sorunlarını, birinci elden dinledik, sorunların çözümü noktasında ortak aklı harekete geçirerek, faydalı istişarelerde bulunduk. Bağlar Belediyesi olarak, gerekli notlarımızı aldık.

Karacadağ’da yaşayan insanlarımızın sorunlarının çözümü noktasında, Belediyemiz olarak, elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Karacadağ Bölgesinde gerek bugüne kadar yaptığımız ve gerekse önümüzdeki süreçte yapacağımız projeler ve hizmetler hakkında görüş alışverişlerinde bulunduk.

Nitekim iş başına geldiğimiz ilk günden bu yana, birçok yere hizmet götürdük, bundan sonra da var gücümüzle hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Halkımız, her şeyin en iyisine layıktır. Önümüzdeki günlerde, hizmetlerimizi çok daha geniş bir yelpazede, saygıdeğer halkımıza sunmaya devam edeceğiz’.


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler