• Altın
  • Dolar
  • Euro
  • İstanbul °C
  • Ankara °C

GÖNÜL VE HİZMET ADAMI: MERVETTİN TOSUNLU

GÖNÜL VE HİZMET ADAMI: MERVETTİN TOSUNLU
GÖNÜL VE HİZMET ADAMI: MERVETTİN TOSUNLU

D.BAKIR- Diyarbakır’ın tanınan ve saygın kanaat önderlerinden ve aynı zamanda Güçlü Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜÇSİYAD) Güneydoğu Bölge Başkanı Mervettin Tosunlu, kısa sürede yaptığı başarılı çalışmalar ile Diyarbakır halkının gönlünde adeta taht kurdu.

2017 yılında İstanbul’da kurulan Güçlü Sanayici İşadamları ve Yöneticileri Derneği (GÜÇSİYAD)’in Diyarbakır şubesini kurduktan kısa bir süre sonra Güneydoğu Bölge Başkanlığı görevine getirilen Mervettin Tosunlu bölgemizin sevilen, sayılan ailelerinden birine mensup olup, aynı zamanda Kanaat önderidir.

Mervettin Tosunlu, Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren sargı bezi fabrikasıyla kent ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayan Tosunlu, taziyelere katılarak, insanları zor gününde yalnız bırakmazken, hastaları ve yaşlıları ziyaret ederek ekonomik durumları elverişli olmayan ailelere yaptığı gıda ve kıyafet yardımları ile çocuklara yaptığı sürprizlerle onları mutlu ederek hayır dualarını alıyor.

Mervettin Tosunlu, STK başkanı, siyasetçi ve aynı zamanda kanaat önderi olarak kentimizin gelişimine yönelik olarak başlattığı projeleri de sürdürüyor. Bugüne kadar bölgede bir çok husumetli aileyi barıştırmış, bunun yanı sıra kan davalarının sona ermesi için aileler arasında mekik dokuyan GÜÇSİYAD Başkanı Mervettin Tosunlu; “Yüce Allah’a bizlere bu olanakları bahşettiği için, ne kadar şükür etsek azdır. Bizler, çocuklarımıza kan davaları değil, tam tersine sevgi, kardeşlik ve dostluk mirası bırakmak isteriz. Amacımız, kardeşlik zincirine yeni halkalar ekleyip, insanlarımızın sorunlarıyla hem hal olmak, onların dertleriyle dertlenmektir.

Allah rızası için yapılacak her türlü çalışma ve projeye hizmet etmek bizim için onur vesilesidir. Değil elimizi, gövdemizi bile taşın altına koyarız. Yeter ki, Mukaddes kentimize hizmet etme şerefine nail olalım” dedi.

TURİZM POTANSİYELİMİZİ YETERİNCE DEĞERLENDİREMİYORUZ

Diyarbakır’ın İnanç ve kültür turizmi bakımından dünyanın sayılı kentlerinden biri olduğunu belirten Tosunlu, bu zenginliğin turizm açısından yeterince değerlendirilemediğini belirterek şunları söyledi;

‘Mekke Medine’den sonra 5. Haremi Şerif ünvanına sahip, dinimiz İslam’ın Anadolu’ya açılan ilk kapısı Mukaddes Kent Diyarbakır’a gelmekten dolayı tarifi imkânsız onur ve mutluluk duymaktayız. Tarihin canlı tanığı olan kentimiz, birçok medeniyete beşiklik etmiş, sinesinde sayısız manevi ve tarihi yapı bulundurmakta olup adeta üstü açık bir müze konumundadır. Kutlu dinimiz İslam’ın Anadolu’ya açılan ilk kapısı olan bu Mukaddes Kentte yaşamak bizler için birer onur vesilesidir.

Görevimiz kapsamında başta resim kurum ve kuruluşlar olmak üzere, STK’lar, oda ve borsa birlikleri ve esnaf birliklerini ziyaret ederek, son derece faydalı istişarelerde bulunuyoruz. Maalesef İlimizin sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginlik, iç ve dış turizm bakımından yeterince değerlendirilemiyor. Oysa ki, yeterli tanıtım yapılsa, gelecek turistlerle hem kent ekonomisine katma değer sağlanacak hem de vatandaşlarımıza yeni iş olanakları temin edilebilir. Diyarbakır’ın ulusal ve uluslar arası mecralarda, inanç ve kültür turizmi açısından sinesinde barındırdığı yapılar gerekli tanıtımlar yapılarak anlatılmalıdır.

Bizleri GÜÇSİYAD Bölge Başkanlığı’na layık gören Sayın Genel Başkanımız Turgay Erence’nin sık sık dile getirdiği gibi, kapımız bütün vatandaşlarımıza açıktır. İnsanların sorunlarıyla hemhal olup kamu yararına olacak projelere elimizden gelen bütün gücümüzle destek olmaya devam edeceğiz. GÜÇSİYAD, yeni kurulmuş olmasına rağmen, ülkemiz genelinde hızla teşkilatlanarak, milletin asli gücü olan vasıflı, yetenekli, üretken yapıların sanayiye ve ülke ekonomisine kazandırılmasına destek verecek çalışmalar yapmak için kolları sıvadı’.

Diyarbakır’ın son yıllarda hızlı bir büyüme evresine geçtiğini aktaran Tosunlu; “Diyarbakır ilimiz, özellikle son senelerde hızlı bir büyüme ve gelişme kat etti. Özellikle bölgenin diğer kentlerinin yanı sıra, kendi ilçe ve köylerinden yoğun göç alan ilimizin buna paralel olarak bazı sorunları da türedi. Kuşku yok ki, işsizlik bu sorunların başında gelmektedir. Bu konuda, GÜÇSİYAD’ın bütün bileşenleriyle daha önce İstanbul’da, şimdi de bu konuda bir dizi istişareler yaparak, Mukaddes kentimize yatırımlar konusunda nasıl bir yaklaşım sergileyerek, yol haritamızı belirleme hususunda faydalı görüş alışverişlerimiz devam ediyor” dedi.


BAŞARILI PERFORMANSI ANKARA’NIN DA DİKKATİNİ ÇEKTİ

Başarılı performansıyla, siyasetin merkezi olan Ankara’nın da dikkatini çeken GÜÇSİYAD Güneydoğu Bölge Başkanı Tosunlu’nun adı uzun süredir AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı için geçerken, yüz yüze görüşmek amacıyla, AK Parti Genel Merkez’ine davet edildiği de biliniyor.

GÜÇSİYAD Bölge Başkanlığı görevine getirildiği günden bu yana, son derece başarılı bir performans sergileyen, İl Yönetim Kurulu üyeleriyle beraber bir çok resmi ve özel kurum ile kuruluşların yetkililerini ziyaret ederek görüş alış verişlerinde bulunan Mervettin Tosunlu, bölgemizin kanayan yaralarından biri olan bir çok kan davasının sonuçlandırılmasında da etkin bir rol oynamıştı. Beraberinde İlimizin tanınan ve saygın kanaat önderleriyle beraber pek çok husumetin kan davasına dönüşmeden barışla sonuçlandırılmasında da son derece gayretli çabaları olan Tosunlu, bunun yanı sıra hayır hasenat yapan, sosyal yardım içerikli çalışmalara destek olan Tosunlu’nun kısa zaman zarfında yaptığı başarılı çalışmalar, basın yayın kuruluşlarında sık sık dile getirildi.

YIPRANMAMIŞ BİR İSİM OLARAK BAŞARILI HİZMETLER SUNABİLİR

Kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra, bir çok Sivil Toplum Kuruluşlarıyla son derece müspet ilişkiler kuran, Diyarbakır’ın sorunları ve bu sorunların çözüm yolları üzerine istişarelerde bulunan Mervettin Tosunlu, kısa süre içinde kurduğu ekibiyle beraber Diyarbakır nezdinde çok başarılı çalışmalara imza attılar. GÜÇSİYAD Güneydoğu Bölge Başkanlığı görevini başarıyla sürdüren Mervettin Tosunlu’nun bu çalışmalarının, Ak parti Genel Merkezi’nin de dikkatini çektiğini belirten vatandaşlar, yıpranmamış ve adları herhangi bir şaibeyle anılmayan insanların siyaset kurumu tarafından değerlendirilmesinin son derece yararlı olduğu görüşünde birleştiler.

Tosunlu’nun, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bünyesinde, Diyarbakır’ı en iyi şekilde temsil edeceğine inandıklarını belirten vatandaşlar, Mervettin Tosunlu gibi, kendisini hizmete vakfetmiş insanların, mutlaka değerlendirilmesi gerektiği görüşünde birleştiler.

ÇALIŞMALARI, TAKDİRLE KARŞILANIYOR

Bu hedefler doğrultusunda tüm olanak, bilgi ve kabiliyetleriyle Aziz vatanımız, saygıdeğer halkımız ve Ümmeti Muhammed (SAV)’e hizmet üretebilme noktasında gayret göstermeye devam edeceğini özellikle belirten Tosunlu, şöyle devam etti:

‘Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda ve devletimizin hizmetinde gece gündüz çalışacağımı belirtmek isterim. Türkiye sevdalısı bütün dostlarımı da aynı saflarda görmekten onur duyacağımı özellikle ifade etmek istiyorum. Şahsıma duydukları güven ve bana tevdi ettikleri bu görev dolayısıyla ‘tüm Yönetim Kuruluna, GÜÇSİYAD Genel Başkanımız Sayın Turgay Erence ve Yönetim Kurulu ile tüm dava arkadaşlarıma, en samimi duygularımla teşekkür ederim, beraber çıktığımız bu kutlu yolculukta hepsine başarılar dilerim’.

ÇOCUKLARA BİRÇOK KEZ YARDIMLARDA BULUNDU

Kısa Adı GÜÇSİYAD olan Güçlü Sanayici İşadamları ve Yöneticileri Derneği Diyarbakır İl Başkanı Mervettin Tosunlu, bugüne kadar ihtiyaç sahibi birçok aileye çeşitli yardımlarda bulunarak, kamuoyunun takdirini kazandı. Diyarbakır’da bugüne kadar yaptıkları hayır hasenat çalışmalarıyla kısa sürede yediden yetmişe herkesin takdirini kazanan Mervettin Tosunlu, bir çok kez Sur ve Bağlar ilçelerinde ikamet eden ailelerin çocuklarına yardımlar dağıtıp, adeta çocuklara karne hediyesi vererek, çifte mutluluk yaşamalarını sağladı.

Yaptığı çalışmalarla mazlumların, ihtiyaç sahiplerinin, yetim ve öksüzlerin hayır dualarını alan, çocukları sevindiren GÜÇSİYAD Bölge Başkanı Mervettin Tosunlu, sözlerini şöyle tamamladı:

‘Hak, hukuk, adalet anlayışı ile görev yapacak, kentimizin geleceğine katkılar sağlayacak, kentimizin vizyonuna hizmet noktasında gayretler sarf edecek, liyakatli insanlarla beraber, mukaddes kentimize hizmet noktasında her zaman göreve hazır olduğumuzu bir kez daha belirtmek isterim. Adanmışlık ruhuyla hareket edecek, gönüllere hitap edecek, insanlarımızın sorunlarıyla hemhal olacak, liyakatli insanlarla çıktığımız bu kutlu yolculukta elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz.

Allah’ın izniyle, bölgemiz ve ülkemizin faydasına olacak her projenin, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da hizmetkârı olmaya devam edeceğiz’.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
‘BU KUTLU YOLDAN DÖNMEK YOK’ ‘BU KUTLU YOLDAN DÖNMEK YOK’

D.BAKIR- Diyarbakır Liv Suit Otel İşletmecisi ve Genel Müdürü İş adamı Ferman Zaman, ‘Rahmetlerin adeta yağmur gibi yağdığı bir mübarek Ramazan-ı Şerif’e daha kavuşmanın kıvancını yaşadıklarını’ belirtti.

 

Liv Suit Otel İşletmecisi ve Genel Müdürü İş adamı Ferman Zaman, Mübarek Ramazan-ı Şerif dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında şunları söyledi: ‘Mübarek Ramazan Ayı, Ramazan ayı, kırgınlık ve dargınlıkların sona erdiği, kutlu zaman bir zaman dilimidir. Cenabı Rabbim, bizler bir kez daha Recep, Şaban ve Ramazan aylarıyla, bu nadide günlerin beraberinde getirdiği kutla kandil gecelerine kavuşturdu.

 

Gerek ülkemiz ve gerekse bütün dünya insanları, oldukça zorlu bir sınavdan geçmekteyiz. Ülkemizin yanı sıra, dünya genelinde vefat ve bulaşıcı pandemi vaka sayılarının hızlı bir artış trendine girdiğini, üzülerek gözlemlemekteyiz. Bireysel ve çevre temizliğine önem göstermemiz, sadece kendimiz değil, bütün sevdiklerimizin hayatı açısından önem taşıyor. Temas, maske, mesafe ve hijyen hususlarına, son derece önem göstermemiz gerekiyor. Yüce Allah’a dualar ve niyazlar ederek, aziz milletimiz başta olmak üzere, dünyada etkili olan ve can almaya devam eden, bulaşıcı pandemiden kurtulmayı dilyoruz. Cenab-ı Allah; başta ülkemiz olmak üzere, bu kutlu maneviyat ikliminde, bütün İslam Alemi’nin birlik ve beraberliğini muhafaza etmemizi nasip buyursun.

 

On bir Ayın Sultanı Şehri Ramazan, geçmişe dönük bir muhasebe yaparak, bugüne yaptığımız yanlışlarla yüzleşip, bu yanlışlarla bir daha düşmemek noktasında bir fırsat teşkil etmektedir. Saygıdeğer halkımız ve tüm İslam Âlemi’nin mübarek Ramazan Ayını en halisane duygularımla kutlar, bu mukaddes günlerin, başta aziz milletimiz olmak üzere, bütün dünyada, sağlık, mutluluk ve esenliklere vesile olmasını, Yüce Rabbim’den niyaz ederim’.

Başkan Çavuşoğlu: Otizm eksiklik değil farkındalıktır Başkan Çavuşoğlu: Otizm eksiklik değil farkındalıktır

Diyarbakır’da Dünya Otizm Farkındalık Günü yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe katılan, Güneydoğu Down Sendromu Derneği Başkanı İrfan Çavuşoğlu, otizmin eksiklik olmadığını, farkındalık olduğunu söyledi.

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık günü, Diyarbakır’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Diyarbakır’da Güneydoğu Down Sendromu Derneği, sivil toplum kuruluşları ile Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Dire Başkanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Dünya Otizm Farkındalık Gününe dikkat çekmek amacıyla farkındalık yürüyüş düzenlendi.

Sümer Park Ortak Yaşam Alanında başlayan farkındalık yürüyüşü Diyarbakır Valiliği binasının önüne son bulurken, valilik önünde otizmli ve engelli çocukları karşılayan Vali Münir Karaloğlu, otizmli çocuklar ile engelli bireylerle beraber Anıt Park içerisine kadar yapılan yürüyüşe katılarak destek verdi.

Etkinlikte konuşan Vali Karaloğlu, Diyarbakır’da da bir farkındalık oluşturmak gayesiyle bu etkinliği yaptıklarını söyledi. Vali Karaloğlu, “Otizm bir eksiklik değil, ayrıcalıklı bir farkındalık ve aslında otizmli yavrularımızı erken teşhis edebilirsek, onlara doğru ve özel bir eğitim sağlayabilirsek ve toplumsal farkındalığı da artırabilirsek bu yavrularımızdan yarın dünyayı değiştirecek dahiler çıkabilir. Bunun dünyada birçok örneği var.

İşte Albert Einstein’ın, Newton’un, Mozart’ın ve Steve Jobs’un otizmli olduğu söyleniyor. Onlar erken teşhis, doğru ve özel eğitim ile farkındalıkla dünyayı değiştirecek bilimsel ve sanatsal faaliyetlerde insanlığı çok şey katmışlardır.

Bizde otizmli yavrularımızı, hem ailelere hem de biz topluma Allah’ın imtihanıdır, onların bu farkındalığını fark eder, o farkındalıklarına uygun davranırsak inşallah onlarda içerisinde bulundukları topluma daha faydalı bireyler haline getirebiliriz” diye konuştu.

Günün anlamına hitaben bir açıklama yapan Güneydoğu Down Sendromu Derneği Başkanı İrfan Çavuşoğlu, “Çocuklar da farkındalığı hissettirmek amacıyla buradalar.

Güneydoğu Down Sendromu Derneği olarak engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanında yer almalarını sağlamak ve önlerindeki engelleri ortadan kaldırmak için hak temelli hizmet anlayışını esas alıyoruz. Otizmin hastalık değil farklılıktır. Siz de otizmi fark edin görmezden gelmeyin” dedi.

Mısır: “Ever Given gemisi kanalı en az 1 milyar dolar zarara uğrattı” Mısır: “Ever Given gemisi kanalı en az 1 milyar dolar zarara uğrattı”

Mısır Süveyş Kanalı İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Süveyş Kanalı’nı tıkayan ve gemi trafiğini durduran Ever Given gemisinin kanala en az 1 milyar dolar zarara neden olduğunu duyurdu.

Süveyş Kanalı’nda 6 gün boyunca gemi trafiğine engel olan Japon Shoei Kisen Kaisha şirketine ait 200 bin tonluk konteyner gemisi Ever Given, kanal önemli maddi zarar uğraştı. Mısır Süveyş Kanalı İdaresi Başkanlığı, yaşanan olayda geminin kanala maddi zararının en az 1 milyar dolar olduğunu açıkladı. Süveyş Kanalı İdaresi Başkanı Usame Rabie yaptığı açıklamada, “Yaşanan tıkanma nedeniyle Mısır, günlük 12 ila 15 milyon dolar maddi zarar etti. Yapılan soruşturma sonucu zararı kimin karşılayacağı belirlenecek” ifadelerini kullandı. Rabie, soruşturmanın önemi vurgulayarak, geminin kara kutusunun geminin ilk sıkıştığı andan yüzdürüldüğü ana kadar ayrıntıları ortaya çıkaracağını söyledi. Süveyş Kanalı İdaresi Başkanı Rabie, “Tazminat ödenmesi gerekiyor, çünkü tazminat ülkenin hakkıdır. Bu olay, Mısır’ın itibarına zarar verdi” ifadesini kullandı.

23 Mart’ta karaya oturan gemi sadece Mısır’a değil küresel ticarette büyük zarara yol açmıştı. Dev geminin kanalı tıkamasının ardından kanalda gemi trafiği oluşmuş ve 450 gemi, Ever Given gemisinin yüzdürülerek rotalarına devam etmeyi beklemişti. Ever Given’ın hareket ettirilmesinin ardından kanalda trafik yeniden başlamıştı.

Hocazade ve Avcıl’dan İşadamı Balıkçı’ya nezaket ziyareti Hocazade ve Avcıl’dan İşadamı Balıkçı’ya nezaket ziyareti

Avrupa El Ele Engelliler ve Yaşlılar Yardım Vakfı Genel Başkanı Cengiz Hocazade ve Diyarbakır İl Başkanı Arzu Avcıl’dan SRC Yapı İnşaat .Ltd.Şti. Aş.Yönetim Kurulu Başkanı işadamı Sinan Balıkçı’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Avrupa El Ele Engelliler ve Yaşlılar Yardım Vakfı Genel Başkanı Cengiz Hocazade ve Diyarbakır İl Başkanı Arzu Avcıl ziyarette vakıflarının çalışmaları hakkında Sinan Balıkçı ile fikir alışverişinde bulundu.

Ziyaret esnasında Hocazade ve Avcıl beraberlerinde getirdikleri plaket ve çiçeği Sinan Balıkçı’ya taktim etti.

Sinan Balıkçı ise Hocazade ve Balıkçı’ya ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek teşekkür etti ve çalışmalarında başarılar diledi. Balıkçı, “Sayın vakıf başkanlarımız Cengiz Hocazade ve Arzu Avcıl gibi değerli vatanına milletine bayrağına sadık insanlara kapımız her zaman açıktır.

Ziyaretleri bizleri çok mutlu etti. Diyarbakırımız güzel bir şehirdir sahabeler ve peygamberler şehridir bizler için misafirler başımızın tacıdır. Misafirlerimizin getirdiği çiçek ve plaket içinde teşekkür ediyorum” dedi.

Fatih Erbakan Diyarbakır’da coşkuyla karşılandı Fatih Erbakan Diyarbakır’da coşkuyla karşılandı

Yeniden Refah Partisi Mardin İl Kongresi’ne katılmak için Diyarbakır Havalimanına iniş yapan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Diyarbakır İl Başkanlığı tarafından coşkuyla karşılandı.

Yeniden Refah Partisi Diyarbakır İl Başkanı Ali Erdem ve yönetim kurulu üyelerinin aralarında bulunduğu kalabalık Genel Başkanları Fatih Erbakan’ı Mardin’e kadar yalnız bırakmadı.

Büyük bir coşkunun yaşandığı Yeniden Refah Partisi Mardin İl Kongresi’nde adeta Diyarbakır rüzgarı da esti. Genel Başkanları Fatih Erbakan’ı yalnız bırakmayan Diyarbakırlı vatandaşlara teşekkür eden

 Yeniden Refah Partisi Diyarbakır İl Başkanı Ali Erdem, “Bizleri yalnız bırakmayan sevgili Diyarbakırlı Yeniden Refah Partili kardeşlerime sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Öte yandan, Mardin’de partisinin 2. Olağan Kongresine katılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’a Genel Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Sacit Günbey , Naim Öztürk, Doğan Bekin, Erkan İlyas Helvacı, çok sayıda MKYK üyesi eşlik etti.

Kongrede konuşan Erbakan, partilerinin kuruluşundan bu yana kısa sürede çok mesafe katettiklerini ifade etti.

Artuklu Üniversitesi Vali Kılıçlar Salonu’nda yapılan kongrede konuşan Erbakan, “Biz Mardinlileri seviyoruz. Erbakan hocamız Mardinlileri seviyordu. Mardinliler de Erbakan hocamızı seviyordu. Bu kadar kısa sürede, bu kadar uzun mesafe kat etmemiz Mardin’de şu muazzam coşkulu toplulukla il kongremizi yapmamız davamızın bereketidir, Cenabı Allah’ın yardımıdır ve Milli Görüşün bereketidir.

Cenab-ı Allah bizleri bu istikametten bu hak davadan ayırmasın. Milletimize, Mardin’e, ülkemize, İslam alemine, bütün insanlığa faydalı olmayı, hayırlı hizmetler yapmayı, mazlumların, ezilenlerin derdine derman olmayı nasip eylesin inşallah dedi. Herkesin hiçbir ayrım gözetmeksizin saadet ve selametini hedefleyen anlayışla geliyoruz.” dedi.

Bölgenin en önemli sorunun işsizlik ve geçim sıkıntısı olduğunu söyleyen Erbakan, konuşmasına şöyle devam etti: “Sağlık alanında Türkiye eskiden beridir iyi bir noktada ve sağlıkta pandemi sürecinde de büyük başarılar gösterildi. Ama hayatta kalanlar bu sefer ekonomi olarak çöktü. 2020 yıllında Türkiye’de 99 bin 588 esnaf dükkanını kapattı. 40 bin 735 şirket kapandı.

Milyonlarca insan demektir bu. Böyle bir noktada esnafın kredi taksitlerinin en az 1 yıl ertelenmesi lazım. O kredi borcunun faizinin, hiç değilse yarısının devlet tarafından karşılanması lazım. Esnafa doğrudan nakit desteğinin artırılarak sürdürülmesi lazım. Esnafın su, doğal gaz, elektrik ve SGK borcunun mutlaka faizsiz şekilde en az 1 yıl ertelenmesi lazım. Kısa çalışma ödeneğinin de en az 6 ay daha devam ettirilmesi lazım.”

ÖZEL HABER:YILMAZ ACU

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) 20’nci Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa seçilen Mehmet Bozkuş’a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) 20’nci Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa seçilen Mehmet Bozkuş’a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) 20’nci Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa seçilen Mehmet Bozkuş’a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.

İş adamı Kemal Sinanlı MÜSİAD Başkanlığına seçilen Mehmet Bozkuş’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarette fikir alışverişlerinde bulunduklarını belirten İşadamı Kemal Sinanlı, “MÜSİAD şehrimizin için en önemli sivil toplum kuruluşlarımızından biridir.

Bu kapsamda MÜSİAD başkanlığına seçilen Sayın Mehmet Bozkuş kardeşimizi ziyaret etme gereksinimini hissettik. Kendileri için gerek yurt dışında gerek yurt içinde elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım. Gençlerimizin önünü açalım, bu kapsamda genç kardeşimiz Mehmet Bozkuş’a her zaman desteğimiz olacaktır.

Diyarbakırımız insanlık şehridir ve MÜSİAD ile bu kutsal şehrimize neler yapabiliriz, şehrimize ne katkı sunarızı konuştuk. Ben inanıyorum ki Mehmet kardeşimiz güzel hizmetler yapacaktır. Bizlerde kendisine destek olarak el birliği ile güzel hizmetler yapacağız. Allah utandırmasın hayırlara vesile olsun inşallah. Kapım kendisine ardına kadar açıktır.

Türkiye’nin neresinde olursa olsun desteğim olacaktır. İlgi alakadarından dolayı başkan Mehmet beye çok teşekkür ederim. Sayın Başkanımıza ve Yönetim Kurulumuza yeni görevlerinde nice başarılar diliyor, şehrimiz için fayda sağlamalarını temenni ediyorum” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Mehmet Bozkuş ise, “Değerli ağabeyimiz sayın Kemal Sinanlı beyin bizlere yapmış olduğu ziyaretten dolayı çok memnun olduk.

Sağolsunlar kendi birikimlerinden faydalanacağız inşallah. Ziyaret esnasında  güzel bir sohbetimiz oldu.  Allah kısmet ederse çok güzel projelerimiz olacaktır. desteklerinden dolayı Sayın Kemal Sinanlı beye teşekkür ederim” dedi.

ÖZEL HABER:YILMAZ ACU


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler