• Altın
  • Dolar
  • Euro
  • İstanbul °C
  • Ankara °C

EKMEĞE SIĞMAYAN LEZZET, DİYARBAKIR’DA DUALARLA AÇILDI.

EKMEĞE SIĞMAYAN LEZZET, DİYARBAKIR’DA DUALARLA AÇILDI.
EKMEĞE SIĞMAYAN LEZZET, DİYARBAKIR’DA DUALARLA AÇILDI.

D.BAKIR- Güneydoğu’nun en büyük metropol kenti konumunda bulunan Diyarbakır, son yıllarda büyük bir gelişme ve ilerleme kaydediyor.

Bu kapsamda, ünü ülkemiz sınırlarını aşmış, Türkiye’nin başarılı firmalarından Ekrem Coşkun Döner, Diyarbakır şubesini, oldukça görkemli bir törenle hizmete açtı.

Açılışa Sur İlçe Kaymakamı ve Sur İlçe Belediye Başkanı Abdullah Çiftçi, Diyarbakır Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kaya, MÜSİAD Diyarbakır Şube Başkanı Bakır Eza, Müsiad başkan yardımcısı Mehmet Bozkuş, Sur Karakol amiri Berat Gül, Sur Belediye Başkan Yardımcısı Ensari Erden,Sur İlçe Müftüsü Yavuz Karabayır,DİKTUM-DER Başkanı Kenan Aksu, Prof. Dr. Recep Işık, Sur Belediye zabıta müdürü Muhammet mizgin Ateş, Ekrem Coşkun Döner Firması Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Coşkun’nun oğlu Ali Coşkun, muhtelif siyasi partilerin yetkilileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticileri, Oda, Borsa ve Esnaf Sanatkarları Birliklerine mensup idareciler, yerel basın yayın kuruluşlarının temsilcileri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Merkez Sur İlçesi İnönü Caddesi Nebi Cami Yanı Numara: 7 Dağkapı’da, Cuma Namazı sonrası saat 13:30’da dualarla hizmete açılan Ekrem Coşkun Döner Diyarbakır Express Şubesinin açılışı öncesi bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Coşkun’nun oğlu Ali Coşkun, şunları söyledi:

‘Mekke ve Medine’den sonra. 5. Haremi Şerif ünvanına sahip, sinesinde sayısız Cami, Kilise ve İbadethane bulunan Mukaddes Diyarbakır’da şubemizi hizmete sunmanın mutluluğu ve haklı gururunu yaşamaktayız. Toplam 250 Şubemiz ile, ülkemizin bir ucundan diğer ucuna, sağlık ve lezzet sunmaya devam ediyoruz.

Dönerin tarihsel gelişimine baktığımızda, 19. Yüzyılda ilk kez yatay olarak şişe takıldığını, şavurmaya, Yunan girosuna ve Meksika’nın taco al pastoruna ilham verdiğini, eminim çoğu kimse bilmez. Fakat şu bir gerçek ki, dönerin yemek kültürümüzde gerçekten özel bir yeri var. Şunu da unutmamak gerekir ki, dönere tadını veren iç yağ, et ve baharatların harmanlanmasındaki tecrübedir. Sağlığınızı olumsuz etkileyebilecek hiçbir ürün ve katkı maddesi içermeyen, usulüne uygun gerçek bir döner için biz artık Diyarbakır’da ve Diyarbakır halkının hizmetindeyiz’.

Ayrıca, kilo ile döner hizmeti sunduğumuzu da özellikle belirtmek isterim. Bunun yanı sıra, firmamızın kendi üretimi olan şalgam ayran, limonata ve üzüm şiresini de yine, Diyarbakır halkının beğenisine sunmuş bulunmaktayız. Kendi tesislerimizde ürettiğimiz ürünlerimiz, son derece hijyenik bir ortamda üretilerek, vatandaşlarımıza sunuluyor’.

 ‘ALO PAKET SERVİSİ İLE, LEZZET HER YERE ULAŞTIRILIYOR’

Ekrem Coşkun Döner Diyarbakır Express Şubesi Yetkilisi Sezai Bektaş ise şunları söyledi: ‘Hepsi sektörünün deneyimli isimlerinden oluşan on bir personelimiz ile kurumsal bir firma olarak, hizmet startımızı vermiş bulunmaktayız. Paket siparişler ise, iş yerlerine ve evlere siparişleri ulaştırmaktayız.

Bunun yanı sıra, taziye, mevlit, düğün, nişan, mezuniyet töreni veya firmaların özel günlerine yönelik olarak toplu siparişlerde de, birbirinden leziz ve sağlıklı ürünlerimizi ulaştırıyoruz. Tadına doyamayacağınız, son derece hijyenik ve usta ellerde hazırlanan ürünlerimizi, bir telefonla kapınıza ulaştırıyoruz. 0 412 251 50 50 veya 0 552 787 50 21 telefon numaralarımızı arayarak, siparişlerinizi verebiliriniz. Hem İşletmemizde sunduğumuz ürünlerimiz ve hem de paket siparişlerinizde sloganımız ‘Minimum Temas, Maksimum Hijyen’.

HER KESE VE HERKESEYE UYGUN FİYATLAR

Ürünlerinde kullandıkları etlerin günlük ve taze olduğunu, kontrolden geçtikten sonra işletmeye alındığına dikkati çeken Şube Yetkilisi Sezai Bektaş, şöyle devam etti: ‘Et, süt danası, but eti, tamamen günlük etler olup, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra, işletmemiz bünyesine alınmaktadır.

İşletmemize gelen müşterilerimizin siparişleri, özel tabakla sunum yapılmaktadır. Ailelere özel yerimiz olup, üç katlı geniş ve ferah mekânımızda, Diyarbakır halkına lezzet ikramı yapmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Ülkemizde rakipsiz olan dönerimiz, bir telefonla vatandaşlarımızın ev veya iş yerlerine ulaştırılmakta. Fiyatlarımız da son derece ekonomik olup, çok farklı seçeneklerimizle tüm gelir düzeylerine hitap eden bir hizmet anlayışımız mevcut.

Tamamen Yaprak Et Dönerden oluşan menü seçeneklerimiz ile, hem sağlıklı ve lezzetli beslenme imkanı sunuyoruz, hem de son derece hijyenik ve temiz bir ortam temin ediyoruz. Yine pilav üstü dönerimizde, herhangi bir katkı maddesi bulunmamakta, tamamen doğal ve sağlıklı ürünlerden oluşmaktadır.

İddia ediyoruz, bu lezzet, hijyen ve kaliteli ürünleri, bu fiyatlarla hiçbir yerde bulabilmek mümkün değil.
Hayata lezzet katan ürünlerimizden tatmak için, tüm vatandaşlarımızı işletmemize bekliyoruz.

PANDEMİ KONUSUNDA TÜM TEDBİRLERİ ALMIŞ DURUMDAYIZ

‘Ekmeğe sığmayan Lezzet’ Diyarbakır’da diyen Sezai Bektaş, ‘Dünyayı etkisi altına ve yüz binlerce insanın hayatını kaybettiği bulaşıcı pandemi dolayısıyla, gerekli tedbirlerimizi almış bulunmaktayız.

Bütün Sağlık tedbirlerini uygulamak için gerekli hazırlıkları tamamladık ve ‘vira bismillah’ diyerek, kapılarımızı lezzete açtık.

HEPİMİZ İÇİN ÖNCELİKLİ KONU, İNSAN SAĞLIĞI

İşletmemizde, sosyal mesafe, temizlik ve hijyen kurallarına azami ölçüde riayet ediyoruz. Her sabah bütün personellerimiz, işe başlamadan önce, uyulması gereken kurallara harfiyen uyacak. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı ve her kademede uyulacak kuralların yanı sıra, masa ve oturma düzenine dair tüm düzenlemeler için gerekli hazırlıkları tamamladık. Bu kapsamda, hem kendi çalışanlarımız ve hem de ailemizin parçası olarak gördüğümüz müşterilerimizin can sağlığı açısından, Bakanlığımızca belirtilen gerekli tüm ilkeleri uygulamaktayız.

MASKE, MESAFE VE TEMİZLİK HEPİMİZİN İÇİN ZORUNLU

Misafirlerimize, tesislerimize girişte temassız ateş ölçümü uygulanacak. Her masada el antiseptiği veya kolonya var. Mümkün olduğunca, temassız ödeme alıyoruz, temaslı post cihazı kullanılması halinde, her kullanımdan sonra cihazın silinerek temizlik ve dezenfeksiyonunu yapmaktayız. Bunun yanı sıra, İşletmelerimizde çalışan arkadaşlarımızın düzenli sağlık kontrolü yapılmakta.

Ayrıca, personellerimize COVID-19 konusunda ve hijyen ile ilgili yapılması gereken bütün Eğitim ve bilgilendirme çalışmalarını da yaptık. Çalışanlarımız işletmeye girişlerinde temassız ateş ölçümü yapılmakta. İşletmemize gelen herkese, aynı kurallar uygulanmakta’ şeklinde sözlerini tamamladı.

SUR KAYMAKAMI VE SUR BELEDİYE BAŞKANI ABDULLAH ÇİFTÇİ’DEN TAM NOT

Açılışa katılanlar arasında yer alan Sur Kaymakamı ve Sur Belediye Başkanı Vekili Abdullah Çiftçi Ekrem Coşkun’a tam not verdi. Diyarbakır’ın tarih kokan ilçesinde böylesi bir lezzetin yerini almasından dolayı taktir ettiğini belirten Başkan Çiftçi, “Sur ilçemiz her geçen gün biraz daha gelişiyor ve güzelleşiyor. Buna paralel olarak esnaflarımızda halkımıza hizmet etmek adına güzel işletmeler oluşturuyorlar.

Bunlardan biri olan ve bugün açılışını yapmış olduğumuz Ekrem Coşkun Döner Diyarbakır halkına hizmet vermeye başlamış. Bizlerde açılışına katılarak kendilerine hayırlı olsun temennisinde bulunduk. Lezzetlerinin tadına baktık ve kendilerine tam not verdik. Rabbim hayırlı uğurlu eylesin” diye konuştu.

VATANDAŞLARA DÖNER İKRAMI YAPILDI

Açılış sonrası, vatandaşlara döner ikramı yapılırken, ekonomik durumu elverişli olmayan aileler de unutulmadı ve onlara da ürünlerden ikram edildi.

Gönderilen çelenklerin bir hayli yoğun oluşu gözlenirken, Ekrem Coşkun Döner’in deneyimli ve güler yüzlü ustalarının hazırladığı birbirinden güzel dönerler, daha ilk günden büyük beğeni topladı.

Hazırlanan ürünlerin son derece lezzetli ve damak tadına hitap ettiğini belirten vatandaşlar, ’yeni işletmelerin hizmete girmesi, hepimizi fazlasıyla mutlu ediyor.

İnsanlarımıza aş ve iş olanağı sağlıyor, kentimiz ekonomisine ise katma değer katıyor. Menüleri hazırlayan ustalarımızın ellerine, yüreklerine sağlık. Son derece komplike bir şekilde hizmet sunuyorlar.

Allah; işlerini rast getirsin. Ailelere özel yer olması, ürünlerin hazırlanmasında hijyen ve temizliğe özen gösterilmesi harika. Sunulan menüler, birbirinden güzel. Tam damak tadına hitap ediyor’ şeklinde memnuniyetlerini dile getirdiler.

HABER: YILMAZ ACUUYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
Başkan Lale: Her şey Hani ilçemiz için Başkan Lale: Her şey Hani ilçemiz için

Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediye Başkanı İbrahim Lale, görevde olduğu yaklaşık 2 yıllık süre zarfında senelerdir hizmet bakımından ihmal edilen Hani genelinde yaptığı hizmetlerle, vatandaşların takdirini kazanmayı başardı. Kendisine Hani halkı tarafından verilen bu görevi her zaman layıkıyla yerine getireceğini belirten Başkan Lale, “Her şey Hani ilçemiz için” dedi.

Uzun yıllar hizmet konusunda ihmal edilen Diyarbakır’ın Hani ilçesi’nde kısa zamanda gerçekleştirdiği projelerle, Hani’yi bir uçtan diğer bir uca belediyecilik hizmetleriyle buluşturan Başkan Lale, mesai kavramı gözetmeksizin çalışmalarına hızla devam ediyor.

Göreve geldiği Nisan 2019 yılında bu yana altyapıdan eğitime, tarımdan sosyal ve kültürel faaliyetlere kadar bir çok konuda önemli çalışmalar gerçekleştiren Başkan Lale aynı zamanda ilçede uzun yıllardır çözüm bekleyen sorunlarada el atarak halkın gönlünü fethetti.Şeffaf belediyecilik anlayışını benimseyen, vatandaşlarla bire bir görüşen, çalışmaları yerinde takip eden  Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale, “Her şey hani için“ sloganını benimseyerek ilçeyi adeta yeniden dizayn ediyor.

“HALKIMA LAYIK OLMAYA ÇALIŞIYORUM”

Hizmet ve insanlık için var olduklarını belirten Başkan Lale, “Halkımız bu görevi bana layık gördüler onlar için layık olmaya çalışıyorum. Dini, dili, ırkı ne olursa olsun kapımız her kese ardına kadar açıktır.Benim için insan insandır, hangi görüşten olursa olsun o insanı dikkate alırım sorununa çözüm getirmek için elimden geleni yapmaya çalışırım ve asla ayırım yapmam. Biz Hani halkı olarak beraber el vererek ilçemizi yöneteceğiz Her şey ilçemiz Hani için” dedi.

HALKIN GÖNLÜNDE TAHT KURMAYI BAŞARDI

Göreve geldiği günden bu yana halkla iç içe bir başkan profili sergileyen Lale esnaf gezileri, ev gezileri, hasta ziyaretleri, taziye ziyaretlerini atlamayarak halk ile içiçe görevini yürüterek halkın gönlünde taht kurmayı başardı. Vaktinin çoğunu Hanili vatandaşlar ile geçirdiğini de sözlerine ekleyen Başkan Lale, “Belediyede durarak hizmet üretilmez bu yüzden sürekli halk ile içiçeyiz onların sorunlarını yerinde dinliyor ve tespit ediyoruz.


Bunun yanı sıra ilçemize bağlı bütün köylerimizi geziyoruz, yaşlılarımıza, gençlerimize, emeklilerimize, engelli kardeşlerimize, memurumuza, işçimize,esnafımızlarımıza, polislerimize, askerlerimize gönüllerimizi açmışız. Makamlar gelip geçicidir, önemli olan makam değil hizmettir. Evet belki gelirimiz olmayabilir ama çok şükür hizmetimiz çok.


 Hani ilçemiz için elimden geleni yapıyorum yapmaya da devam edeceğim. Hani ilçemizde gerek turistleri ve yabancıları gerekse Türkiye’de yaşayan insanlarımızı davet ediyorum gelip güzelim Hani ilçemizi görsünler” diye konuştu.

BELEDİYE PERSONELİYLE KORDİNELİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR

Belediye çalışmalarında gerek belediye içinde gerek sahada çalışan personellerle koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdüren Başkan Lale, personelle birebir ilgileniyor, sorunları yerinde tespit ediyor ve çözüm oluşturuyor.

Bunun yanı sıra belediyede Kovid-19 ile ilgili personellerle  sık sık toplantı yapan Başkan Lale halkında sağlığı için vatandaşlara maske dağıtılması ve sosyal mesafe ile hijyene dikkat edilmesi konusunda herkesi uyarıyor.

“HANİ İÇİN YENİ PROJELER ÜRETMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Kendisi ve ekibi ile birlikte Hani için sürekli proje ürettiklerini ve yeni projelerede imza atacaklarını da sözlerine ekleyen Başkan Lale, “Hani ilçemiz için bir çok çalışma yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Allah’ın izniyle ilçemiz için ekip olarak projeler üretmeye devam ediyoruz.


Tabiiki de bu başarıyı, halkımız, teşkilatlarımız ve bütün Hani ilçesinin ileri gelenleriyle elele vererek gönüllerine girerek elde ettik. Biz zaten milletin hizmetkarları olarak bugüne kadar çalıştık çalışmayada gücümüz yettiğince devam edeceğiz. Yerel yönetimler zaten hizmet kapısıdır, bir hizmetkarlık görevidir. Biz de bu hizmeti sürdüreceğiz” diye konuştu.

BAŞKAN LALE’DEN VALİ KARALOĞLU’NA DESTEK TEŞEKKÜRÜ

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nu sorunlarını dinlediğini ilçe için ne talepte bulunulursa geri çevrilmediğini de anlatan Başkan Lale, Vali Karaloğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Vali Karaloğlu’nun Hani’yi ziyaret ettiğini bu ziyaretleri esnasında ilçenin sorunlarını dinlediğini de sözlerine ekleyen Başkan Lale, “Sayın Valimiz Münir Karaloğlu göreve geldiği günden bu yana kendisine ilettiğimiz ilçemizin sorunları konusundan elinden geleni yapmış ve yapmayada devam ediyor. Saolsun bizleri dinliyor ve dikkate alıyor.ÖZEL HABER:YILMAZ ACU

Elazığ’da üretiliyor, Avrupa ve ABD’li sağlıkçılara gönderiliyor Elazığ’da üretiliyor, Avrupa ve ABD’li sağlıkçılara gönderiliyor

Elazığ’da açtığı tekstil atölyesinde korona virüsü (Covid-19) fırsata çevirip istihdam ettiği kişi sayısını 50’ye yükselten genç girişimci, sağlıkçılar için ürettiği tek kullanımlık tulumları Avrupa, Ortadoğu ülkeleri ve ABD’ye ihraç etmeye başladı.

Kentte 10 yıldır hazır ve çocuk giyim alanında faaliyet gösteren bir tekstil firması, Covid-19 salgını sonrası yoğun şekilde tek kullanımlık tulum talebi aldı. Yoğun talep üzerine tekstil atölyesi açan ve çalışan sayısını 10’dan 50’ye çıkaran firma, Türkiye genelinde birçok ile tulum üretimi yaptı. Sonrasında Avrupa, Ortadoğu ülkelerine üretim yapılan atölyede şimdi de ABD’de görev yapan sağlıkçılar için üretime geçildi. Merkeze bağlı Doğukent Mahallesi’nde bulunan atölyede günlük yaklaşık 2 bin 500 tulum üretilirken, bu mahalleli kadınlara da gelir kapısı oldu.

36 yaşındaki genç girişimci Orhan Dalkılıç, “Yıllardır tekstil sektöründe faaliyet vermekteyiz. Bu pandemi sürecinde malum ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Bu süreçte tekstil sektöründe çalışırken fark ettiğim bir husus vardı ve bu da şirketlerin elemanları çıkarmasıydı. Buna istinaden biz de bu pandemi ve zorlu süreçte tekstil işini ilerletmeye karar verdik. Atölye açarak ve eleman çıkaran şirketlere karşın biz eleman almaya başladık. 10 kişi ile başladığımız bu işte şu an 50 kişiye istihdam sağlıyoruz. Çalışan arkadaşlarımızın geneli kadın” dedi.

“Elazığ’dan Amerika’ya gönderiyoruz”

Sağlık çalışanları için virüse karşı tek kullanımlık tulum ürettiklerine değinen Dalkılıç, “Elazığ’da atölyemizde üretmiş olduğumuz tulumlar, hem yurt içine satılıyor hem de yurt dışına ihracat ediliyor. Bizim de bu talepleri karşılamaya yönelik çalışmalarımız sürüyor. Hedefimiz ise 2021 yılının sonuna doğru 50 kişilik kapasiteyi 100 kişiye çıkarmak. Günlük tulum üretim sayımız 2 ile 2 bin 500 arasında. Üretmiş olduğumuz tulumlarımız, Ortadoğu ve Avrupa’ya gitmekte. Daha önce de ürettik, Hollanda ve İspanya’ya gönderdik. Şu an üretmiş olduğumuz tulumlar Amerika’ya gidiyor. Elazığ’dan Amerika’ya ihracat yapıyoruz ve bu şekilde devam edeceğiz. Şu an iç piyasa ve bay, bayan ve çocuk giyimleri üretimini bıraktık sadece tulum ağırlıklı çalışıyoruz, bunu sürdüreceğiz. Aşı zaten bulundu ve yapılmaya başlandı. Süreç uzarsa biz de devam edeceğiz. Süreç kısalırsa biz de bu işi bırakıp tekrar kaldığımız yerden devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Çalışma ortamlarının güzel olduğunu belirten 2 çocuk annesi Gülsüm Cirit, “Burada tekstil atölyesinde çalışıyoruz. Burası evime çok yakın ve böyle bir imkan olduğu için çok güzel gidiyor. Bayan ortamı olması ve temiz olması çok iyi” diye konuştu.

Çalışanlardan İnci Çelik ise, “Giyim ve üretim bölümünden mezunum. Buraya gelip hem aileme destek vererek katkıda bulunmaya çalışıyorum hem de kendimi geliştiriyorum. Ayrıca okul masraflarımı çıkarmak için çalışıyorum. Burada da çoğunlukla tulum dikiyorum” ifadelerini kullandı.

Hamdin Kılıç – Rıdvan Yeşilırmak

Avustralya Büyükelçisi’nden İyi Partili Ensarioğlu’na ziyaret Avustralya Büyükelçisi’nden İyi Partili Ensarioğlu’na ziyaret

Çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Diyarbakır’da gelen Avustralya Büyükelçisi Marc Innes-Brown İyi Parti Diyarbakır İl Başkanlığı’na nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Avustralya Büyükelçisi Marc Innes-Brown, İyi Parti Diyarbakır İl Başkanı Vejdin Ensarioğlu ile görüşerek Diyarbakır’ın tarihi ve kültürel zenginliği konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Diyarbakır’ın güzel bir şehir olduğunu belirten Büyükelçi Marc Inners-Brown, Başkan Ensarioğlu ve ekibine başarılar dileyerek beraberinde getirdiği ve ülkesinde yetişen bir paket çay hediye ederek misafirperverliklerinden dolayı teşekkür etti.

İYİ Parti Diyarbakır İl Başkanı Vejdin Ensarioğlu tarafından ilgiyle karşılanan Büyükelçiye Diyarbakır’ı ve İYİ Partiyi ziyaret etmesi anısına Diyarbakır’ın önemli tarihi eserlerinin işlenmiş olduğu deri bir tablo hediye edildi.

Kendilerine yapılan bu ziyaretten dolayı memnuniyet duyduklarını belirten İyi Parti Diyarbakır İl Başkanı Vejdin Ensarioğlu, “Temas ve incelemelerde bulunmak üzere şehrimize gelen Avustralya Büyükelçisi Marc Innes-Brown partimizi de ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunması bizleri mutlu etti.

Kendilerini en iyi şekilde ağırladık. Şehrimizin tarihi ve kültürel zenginlikleri hakkında bilgi verdik. Kendilerine bu ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz” diye konuştu.

ÖZEL HABER:YILMAZ ACU

Ümitcan Uygun ile görüntüleri ortaya çıkan kadın adliyeye sevk edildi Ümitcan Uygun ile görüntüleri ortaya çıkan kadın adliyeye sevk edildi

Ankara’da Ümitcan Uygun ile uyuşturucu kullanırken görüntüleri ortaya çıkan Fadime Büşra G., adliyeye sevk edildi.

Aleyna Çakır’ın ölümünde baş şüpheli olan Ümitcan Uygun ile uyuşturucu kullanırken çekilen görüntülerde yer alan Fadime Büşra G., Ankara Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Fadime Büşra G.’nin ifadesinde Ümitcan Uygun’un söylediklerini kabul etmediği öğrenildi. Ümitcan’ın pavyona sık sık gelerek yüklü miktarda hesaplar ödediğini ve o vesileyle tanıştıktan sonra arkadaş olduklarını ifade eden Büşra G., Ümitcan’ın babasının parasını harcadığını belirtti. Görüntülerin yaşandığı gün ise Ümitcan Uygun’un kızlara ‘Uyuşturucu içer misiniz?’ diye sorduğu, daha sonra cebindeki peçeteden uyuşturucuyu çıkarıp kızlara verdiği Büşra G.,’nin ifadesinde yer alan diğer iddialar oldu.

Mevlüt İşli – Erdinç Türkcan

“KORONAVİRÜSLE EN İYİ MÜCADELE EDEN ŞEHİRLERDEN BİRİYİZ” “KORONAVİRÜSLE EN İYİ MÜCADELE EDEN ŞEHİRLERDEN BİRİYİZ”

Diyarbakır’ın Sağlıktan Sorumlu İl Vali Yardımcısı Fatih Cıdıroğlu, korona virüsle mücadelede Diyarbakır’ın valilik, emniyet teşkilatı ve sağlık çalışanlarının özverili ve koordineli bir şekilde hareket etmesi sonucu vaka sayılarında azalma yaşandığını ve vatandaşlarımızın dikkat ettiği takdirde bu mücadelede başarılı olacağını söyledi.

Diyarbakır’da Sağlıktan Sorumlu İl Vali Yardımcısı Fatih Cıdıroğlu, korona virüs ile mücadele kapsamında yaptıkları çalışmalar ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

“YOĞUN TEDBİRLER SAYESİNDE VAKA SAYILARI AZALIYOR”

Mart 2020’den beri tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de korona virüsle başarılı bir şekilde mücadele edildiğini belirten Vali Yardımcısı Cıdıroğlu; “Ben buraya Ağustos başında geldim. Diyarbakır’a geldiğim dönemde Diyarbakır korona virüs vaka sayısında Türkiye’de ilk 5 il arasındaydı. Bu durum bizi üzüyordu. Valimiz Münir Karaloğlu başkanlığında İl Sağlık müdürlüğü ve ekipleri, tüm sağlık çalışanlarımızın, temizlikçisinden tutun profesörüne kadar hepsi ile birlikte Ağustos ayı başından beri sıkı bir mücadele veriyoruz. Şu an geldiğimiz noktada artan vakalar, aldığımız yoğun tedbirler sayesinde azalıyor. Şu anda rakamlar istediğimiz düzeyde gidiyor. Oran olarak pozitif vaka ile tüm testlerin sonucu olarak yüzde 10 civarındayız. Geçtiğimiz günlerde sağlık bakanımızın yaptığı toplantıda il sağlık müdürümüz ile yaptığı görüşmede Diyarbakır’ın korona virüsle mücadelesinden övgüyle bahsetmiştir. Diyarbakır’ın korona virüsle mücadelede en iyi büyükşehirlerden biri olduğunu söylemiştir. Bakanımızın bize böyle övgüyle bahsetmesi bizi sevindirdi” dedi.

“ARTIK ÜZÜLMEMEK İÇİN KURALLARA DİKKAT ETMELİYİZ”

Sağlık çalışanlarının çok önemli bir görevi ifa ettiğinin altını çizen Vali Yardımcısı Cıdıroğlu; “Sağlık çalışanlarımız, bu hastalığın yayılmasına karşı canları pahasına büyük bir mücadele vermektedirler. Biz de her zaman onları desteklemekteyiz. Şu ana kadar geldiğimden beri merkezdeki hastaneler dahil tüm ilçelerdeki hastaneleri dolaşıp sağlık çalışanlarımıza moral ve motivasyon sağlamak amacıyla onları ziyaret ettik. Elimizden ne gelirse yapmaya çalıştık. Onların sıkıntılarını dinleyip sıkıntılarını dinleyip valimize gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde aktardık. Elimizden geldiğince onların sıkıntılarını gidermeye çalıştık.


Olumlu dönüşler de aldık. Gerek baş hekimlerimiz olsun, gerekse il sağlık müdürümüz olsun bize moral açısından sağlık çalışanlarının Diyarbakır’da iyi gittiğini söylüyor. Biz de hep beraber onların yanlarında olduğumuzu göstermek için yeri geldiğinde yoğun bakım korona servisini ziyaret edip elimizde bir tatlıyla onlara moral veriyoruz. Gerçekten zor bir dönemden geçiyoruz.Biz onlara sizin yanınızdayız, bu zor dönem sizi buldu ama maalesef meslek aşkıyla çalışmak zorundayız. Çünkü hepimiz sizin elinize bakıyoruz diyoruz. Sağlık çalışanlarımızdan Allah razı olsun, bizi kırmadan, halkımızı kırmadan çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu bakımdan şu an Diyarbakır’da iyiyiz. Eğer halkımız Cumhurbaşkanımızın dediği gibi maske mesafe ve hijyen kurallarına uymazsa ve kalabalık ortamlarda kalmaya devam eder ise bu hastalık bitmez. Ama son dönemlerde gelen kısıtlamalarla birlikte Vaka sayılarımızda azalma oldu. Kafeler hafta sonu akşamları kapandı ama halkımızın birbirine misafire gitme olayı biraz daha ertelenmelidir. Eğer ki bunları da kesebilirsek izole olursak ve dikkat edersek bu hastalığı Allah’ın izniyle yenmiş olacağız. Çünkü çok can kaybı var çok can kaybettik. Artık üzülmemek için bu kurallara dikkat etmeliyiz” diye konuştu.

ÖZEL HABER: SEYFETTİN EKEN

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin, Moskova’daki üçlü zirveyi ele aldı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin, Moskova’daki üçlü zirveyi ele aldı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefon görüşmesi yaparak Moskova’da gerçekleşen Putin, Aliyev ve Paşinyan zirvesini ele aldı.

Kremlin Sarayı’ndan yapılan açıklamada Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefon görüşmesi yaptığı ve Rus liderin Erdoğan’ı, Azerbaycan ve Ermenistan liderlerin katıldığı üçlü zirve konusunda bilgilendirdiği aktarıldı. Telefon görüşmesinde ayrıca Türk – Rus ateşkes kontrol merkezlerindeki oluşumlar ve koordinasyon konularının da ele alındığı belirtilirken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Dağlık Karabağ’daki sorunun çözümüne dair verilen çabalara destek verdiği ifade edildi.

Açıklamada Erdoğan ve Putin’in 2 ülke arasındaki ilişkileri de değerlendirdiği belirtilerek, “ortak aşı üretimi ve aşı kullanımına yönelik planların uygulanması da dahil olmak üzere karşılıklı ticaret hacminin arttırılması, kilit alanlarda işbirliğini genişletilmesi ve korona virüs pandemisiyle ortak mücadele gibi konulara özel önem verildi” denildi.

Erhan Altıparmak


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler