• Altın
  • Dolar
  • Euro
  • İstanbul °C
  • Ankara °C

EKMEĞE SIĞMAYAN LEZZET, DİYARBAKIR’DA DUALARLA AÇILDI.

EKMEĞE SIĞMAYAN LEZZET, DİYARBAKIR’DA DUALARLA AÇILDI.
EKMEĞE SIĞMAYAN LEZZET, DİYARBAKIR’DA DUALARLA AÇILDI.

D.BAKIR- Güneydoğu’nun en büyük metropol kenti konumunda bulunan Diyarbakır, son yıllarda büyük bir gelişme ve ilerleme kaydediyor.

Bu kapsamda, ünü ülkemiz sınırlarını aşmış, Türkiye’nin başarılı firmalarından Ekrem Coşkun Döner, Diyarbakır şubesini, oldukça görkemli bir törenle hizmete açtı.

Açılışa Sur İlçe Kaymakamı ve Sur İlçe Belediye Başkanı Abdullah Çiftçi, Diyarbakır Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kaya, MÜSİAD Diyarbakır Şube Başkanı Bakır Eza, Müsiad başkan yardımcısı Mehmet Bozkuş, Sur Karakol amiri Berat Gül, Sur Belediye Başkan Yardımcısı Ensari Erden,Sur İlçe Müftüsü Yavuz Karabayır,DİKTUM-DER Başkanı Kenan Aksu, Prof. Dr. Recep Işık, Sur Belediye zabıta müdürü Muhammet mizgin Ateş, Ekrem Coşkun Döner Firması Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Coşkun’nun oğlu Ali Coşkun, muhtelif siyasi partilerin yetkilileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticileri, Oda, Borsa ve Esnaf Sanatkarları Birliklerine mensup idareciler, yerel basın yayın kuruluşlarının temsilcileri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Merkez Sur İlçesi İnönü Caddesi Nebi Cami Yanı Numara: 7 Dağkapı’da, Cuma Namazı sonrası saat 13:30’da dualarla hizmete açılan Ekrem Coşkun Döner Diyarbakır Express Şubesinin açılışı öncesi bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Coşkun’nun oğlu Ali Coşkun, şunları söyledi:

‘Mekke ve Medine’den sonra. 5. Haremi Şerif ünvanına sahip, sinesinde sayısız Cami, Kilise ve İbadethane bulunan Mukaddes Diyarbakır’da şubemizi hizmete sunmanın mutluluğu ve haklı gururunu yaşamaktayız. Toplam 250 Şubemiz ile, ülkemizin bir ucundan diğer ucuna, sağlık ve lezzet sunmaya devam ediyoruz.

Dönerin tarihsel gelişimine baktığımızda, 19. Yüzyılda ilk kez yatay olarak şişe takıldığını, şavurmaya, Yunan girosuna ve Meksika’nın taco al pastoruna ilham verdiğini, eminim çoğu kimse bilmez. Fakat şu bir gerçek ki, dönerin yemek kültürümüzde gerçekten özel bir yeri var. Şunu da unutmamak gerekir ki, dönere tadını veren iç yağ, et ve baharatların harmanlanmasındaki tecrübedir. Sağlığınızı olumsuz etkileyebilecek hiçbir ürün ve katkı maddesi içermeyen, usulüne uygun gerçek bir döner için biz artık Diyarbakır’da ve Diyarbakır halkının hizmetindeyiz’.

Ayrıca, kilo ile döner hizmeti sunduğumuzu da özellikle belirtmek isterim. Bunun yanı sıra, firmamızın kendi üretimi olan şalgam ayran, limonata ve üzüm şiresini de yine, Diyarbakır halkının beğenisine sunmuş bulunmaktayız. Kendi tesislerimizde ürettiğimiz ürünlerimiz, son derece hijyenik bir ortamda üretilerek, vatandaşlarımıza sunuluyor’.

 ‘ALO PAKET SERVİSİ İLE, LEZZET HER YERE ULAŞTIRILIYOR’

Ekrem Coşkun Döner Diyarbakır Express Şubesi Yetkilisi Sezai Bektaş ise şunları söyledi: ‘Hepsi sektörünün deneyimli isimlerinden oluşan on bir personelimiz ile kurumsal bir firma olarak, hizmet startımızı vermiş bulunmaktayız. Paket siparişler ise, iş yerlerine ve evlere siparişleri ulaştırmaktayız.

Bunun yanı sıra, taziye, mevlit, düğün, nişan, mezuniyet töreni veya firmaların özel günlerine yönelik olarak toplu siparişlerde de, birbirinden leziz ve sağlıklı ürünlerimizi ulaştırıyoruz. Tadına doyamayacağınız, son derece hijyenik ve usta ellerde hazırlanan ürünlerimizi, bir telefonla kapınıza ulaştırıyoruz. 0 412 251 50 50 veya 0 552 787 50 21 telefon numaralarımızı arayarak, siparişlerinizi verebiliriniz. Hem İşletmemizde sunduğumuz ürünlerimiz ve hem de paket siparişlerinizde sloganımız ‘Minimum Temas, Maksimum Hijyen’.

HER KESE VE HERKESEYE UYGUN FİYATLAR

Ürünlerinde kullandıkları etlerin günlük ve taze olduğunu, kontrolden geçtikten sonra işletmeye alındığına dikkati çeken Şube Yetkilisi Sezai Bektaş, şöyle devam etti: ‘Et, süt danası, but eti, tamamen günlük etler olup, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra, işletmemiz bünyesine alınmaktadır.

İşletmemize gelen müşterilerimizin siparişleri, özel tabakla sunum yapılmaktadır. Ailelere özel yerimiz olup, üç katlı geniş ve ferah mekânımızda, Diyarbakır halkına lezzet ikramı yapmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Ülkemizde rakipsiz olan dönerimiz, bir telefonla vatandaşlarımızın ev veya iş yerlerine ulaştırılmakta. Fiyatlarımız da son derece ekonomik olup, çok farklı seçeneklerimizle tüm gelir düzeylerine hitap eden bir hizmet anlayışımız mevcut.

Tamamen Yaprak Et Dönerden oluşan menü seçeneklerimiz ile, hem sağlıklı ve lezzetli beslenme imkanı sunuyoruz, hem de son derece hijyenik ve temiz bir ortam temin ediyoruz. Yine pilav üstü dönerimizde, herhangi bir katkı maddesi bulunmamakta, tamamen doğal ve sağlıklı ürünlerden oluşmaktadır.

İddia ediyoruz, bu lezzet, hijyen ve kaliteli ürünleri, bu fiyatlarla hiçbir yerde bulabilmek mümkün değil.
Hayata lezzet katan ürünlerimizden tatmak için, tüm vatandaşlarımızı işletmemize bekliyoruz.

PANDEMİ KONUSUNDA TÜM TEDBİRLERİ ALMIŞ DURUMDAYIZ

‘Ekmeğe sığmayan Lezzet’ Diyarbakır’da diyen Sezai Bektaş, ‘Dünyayı etkisi altına ve yüz binlerce insanın hayatını kaybettiği bulaşıcı pandemi dolayısıyla, gerekli tedbirlerimizi almış bulunmaktayız.

Bütün Sağlık tedbirlerini uygulamak için gerekli hazırlıkları tamamladık ve ‘vira bismillah’ diyerek, kapılarımızı lezzete açtık.

HEPİMİZ İÇİN ÖNCELİKLİ KONU, İNSAN SAĞLIĞI

İşletmemizde, sosyal mesafe, temizlik ve hijyen kurallarına azami ölçüde riayet ediyoruz. Her sabah bütün personellerimiz, işe başlamadan önce, uyulması gereken kurallara harfiyen uyacak. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı ve her kademede uyulacak kuralların yanı sıra, masa ve oturma düzenine dair tüm düzenlemeler için gerekli hazırlıkları tamamladık. Bu kapsamda, hem kendi çalışanlarımız ve hem de ailemizin parçası olarak gördüğümüz müşterilerimizin can sağlığı açısından, Bakanlığımızca belirtilen gerekli tüm ilkeleri uygulamaktayız.

MASKE, MESAFE VE TEMİZLİK HEPİMİZİN İÇİN ZORUNLU

Misafirlerimize, tesislerimize girişte temassız ateş ölçümü uygulanacak. Her masada el antiseptiği veya kolonya var. Mümkün olduğunca, temassız ödeme alıyoruz, temaslı post cihazı kullanılması halinde, her kullanımdan sonra cihazın silinerek temizlik ve dezenfeksiyonunu yapmaktayız. Bunun yanı sıra, İşletmelerimizde çalışan arkadaşlarımızın düzenli sağlık kontrolü yapılmakta.

Ayrıca, personellerimize COVID-19 konusunda ve hijyen ile ilgili yapılması gereken bütün Eğitim ve bilgilendirme çalışmalarını da yaptık. Çalışanlarımız işletmeye girişlerinde temassız ateş ölçümü yapılmakta. İşletmemize gelen herkese, aynı kurallar uygulanmakta’ şeklinde sözlerini tamamladı.

SUR KAYMAKAMI VE SUR BELEDİYE BAŞKANI ABDULLAH ÇİFTÇİ’DEN TAM NOT

Açılışa katılanlar arasında yer alan Sur Kaymakamı ve Sur Belediye Başkanı Vekili Abdullah Çiftçi Ekrem Coşkun’a tam not verdi. Diyarbakır’ın tarih kokan ilçesinde böylesi bir lezzetin yerini almasından dolayı taktir ettiğini belirten Başkan Çiftçi, “Sur ilçemiz her geçen gün biraz daha gelişiyor ve güzelleşiyor. Buna paralel olarak esnaflarımızda halkımıza hizmet etmek adına güzel işletmeler oluşturuyorlar.

Bunlardan biri olan ve bugün açılışını yapmış olduğumuz Ekrem Coşkun Döner Diyarbakır halkına hizmet vermeye başlamış. Bizlerde açılışına katılarak kendilerine hayırlı olsun temennisinde bulunduk. Lezzetlerinin tadına baktık ve kendilerine tam not verdik. Rabbim hayırlı uğurlu eylesin” diye konuştu.

VATANDAŞLARA DÖNER İKRAMI YAPILDI

Açılış sonrası, vatandaşlara döner ikramı yapılırken, ekonomik durumu elverişli olmayan aileler de unutulmadı ve onlara da ürünlerden ikram edildi.

Gönderilen çelenklerin bir hayli yoğun oluşu gözlenirken, Ekrem Coşkun Döner’in deneyimli ve güler yüzlü ustalarının hazırladığı birbirinden güzel dönerler, daha ilk günden büyük beğeni topladı.

Hazırlanan ürünlerin son derece lezzetli ve damak tadına hitap ettiğini belirten vatandaşlar, ’yeni işletmelerin hizmete girmesi, hepimizi fazlasıyla mutlu ediyor.

İnsanlarımıza aş ve iş olanağı sağlıyor, kentimiz ekonomisine ise katma değer katıyor. Menüleri hazırlayan ustalarımızın ellerine, yüreklerine sağlık. Son derece komplike bir şekilde hizmet sunuyorlar.

Allah; işlerini rast getirsin. Ailelere özel yer olması, ürünlerin hazırlanmasında hijyen ve temizliğe özen gösterilmesi harika. Sunulan menüler, birbirinden güzel. Tam damak tadına hitap ediyor’ şeklinde memnuniyetlerini dile getirdiler.

HABER: YILMAZ ACUUYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
‘BU KUTLU YOLDAN DÖNMEK YOK’ ‘BU KUTLU YOLDAN DÖNMEK YOK’

D.BAKIR- Diyarbakır Liv Suit Otel İşletmecisi ve Genel Müdürü İş adamı Ferman Zaman, ‘Rahmetlerin adeta yağmur gibi yağdığı bir mübarek Ramazan-ı Şerif’e daha kavuşmanın kıvancını yaşadıklarını’ belirtti.

 

Liv Suit Otel İşletmecisi ve Genel Müdürü İş adamı Ferman Zaman, Mübarek Ramazan-ı Şerif dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında şunları söyledi: ‘Mübarek Ramazan Ayı, Ramazan ayı, kırgınlık ve dargınlıkların sona erdiği, kutlu zaman bir zaman dilimidir. Cenabı Rabbim, bizler bir kez daha Recep, Şaban ve Ramazan aylarıyla, bu nadide günlerin beraberinde getirdiği kutla kandil gecelerine kavuşturdu.

 

Gerek ülkemiz ve gerekse bütün dünya insanları, oldukça zorlu bir sınavdan geçmekteyiz. Ülkemizin yanı sıra, dünya genelinde vefat ve bulaşıcı pandemi vaka sayılarının hızlı bir artış trendine girdiğini, üzülerek gözlemlemekteyiz. Bireysel ve çevre temizliğine önem göstermemiz, sadece kendimiz değil, bütün sevdiklerimizin hayatı açısından önem taşıyor. Temas, maske, mesafe ve hijyen hususlarına, son derece önem göstermemiz gerekiyor. Yüce Allah’a dualar ve niyazlar ederek, aziz milletimiz başta olmak üzere, dünyada etkili olan ve can almaya devam eden, bulaşıcı pandemiden kurtulmayı dilyoruz. Cenab-ı Allah; başta ülkemiz olmak üzere, bu kutlu maneviyat ikliminde, bütün İslam Alemi’nin birlik ve beraberliğini muhafaza etmemizi nasip buyursun.

 

On bir Ayın Sultanı Şehri Ramazan, geçmişe dönük bir muhasebe yaparak, bugüne yaptığımız yanlışlarla yüzleşip, bu yanlışlarla bir daha düşmemek noktasında bir fırsat teşkil etmektedir. Saygıdeğer halkımız ve tüm İslam Âlemi’nin mübarek Ramazan Ayını en halisane duygularımla kutlar, bu mukaddes günlerin, başta aziz milletimiz olmak üzere, bütün dünyada, sağlık, mutluluk ve esenliklere vesile olmasını, Yüce Rabbim’den niyaz ederim’.

Başkan Çavuşoğlu: Otizm eksiklik değil farkındalıktır Başkan Çavuşoğlu: Otizm eksiklik değil farkındalıktır

Diyarbakır’da Dünya Otizm Farkındalık Günü yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe katılan, Güneydoğu Down Sendromu Derneği Başkanı İrfan Çavuşoğlu, otizmin eksiklik olmadığını, farkındalık olduğunu söyledi.

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık günü, Diyarbakır’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Diyarbakır’da Güneydoğu Down Sendromu Derneği, sivil toplum kuruluşları ile Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Dire Başkanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Dünya Otizm Farkındalık Gününe dikkat çekmek amacıyla farkındalık yürüyüş düzenlendi.

Sümer Park Ortak Yaşam Alanında başlayan farkındalık yürüyüşü Diyarbakır Valiliği binasının önüne son bulurken, valilik önünde otizmli ve engelli çocukları karşılayan Vali Münir Karaloğlu, otizmli çocuklar ile engelli bireylerle beraber Anıt Park içerisine kadar yapılan yürüyüşe katılarak destek verdi.

Etkinlikte konuşan Vali Karaloğlu, Diyarbakır’da da bir farkındalık oluşturmak gayesiyle bu etkinliği yaptıklarını söyledi. Vali Karaloğlu, “Otizm bir eksiklik değil, ayrıcalıklı bir farkındalık ve aslında otizmli yavrularımızı erken teşhis edebilirsek, onlara doğru ve özel bir eğitim sağlayabilirsek ve toplumsal farkındalığı da artırabilirsek bu yavrularımızdan yarın dünyayı değiştirecek dahiler çıkabilir. Bunun dünyada birçok örneği var.

İşte Albert Einstein’ın, Newton’un, Mozart’ın ve Steve Jobs’un otizmli olduğu söyleniyor. Onlar erken teşhis, doğru ve özel eğitim ile farkındalıkla dünyayı değiştirecek bilimsel ve sanatsal faaliyetlerde insanlığı çok şey katmışlardır.

Bizde otizmli yavrularımızı, hem ailelere hem de biz topluma Allah’ın imtihanıdır, onların bu farkındalığını fark eder, o farkındalıklarına uygun davranırsak inşallah onlarda içerisinde bulundukları topluma daha faydalı bireyler haline getirebiliriz” diye konuştu.

Günün anlamına hitaben bir açıklama yapan Güneydoğu Down Sendromu Derneği Başkanı İrfan Çavuşoğlu, “Çocuklar da farkındalığı hissettirmek amacıyla buradalar.

Güneydoğu Down Sendromu Derneği olarak engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanında yer almalarını sağlamak ve önlerindeki engelleri ortadan kaldırmak için hak temelli hizmet anlayışını esas alıyoruz. Otizmin hastalık değil farklılıktır. Siz de otizmi fark edin görmezden gelmeyin” dedi.

Mısır: “Ever Given gemisi kanalı en az 1 milyar dolar zarara uğrattı” Mısır: “Ever Given gemisi kanalı en az 1 milyar dolar zarara uğrattı”

Mısır Süveyş Kanalı İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Süveyş Kanalı’nı tıkayan ve gemi trafiğini durduran Ever Given gemisinin kanala en az 1 milyar dolar zarara neden olduğunu duyurdu.

Süveyş Kanalı’nda 6 gün boyunca gemi trafiğine engel olan Japon Shoei Kisen Kaisha şirketine ait 200 bin tonluk konteyner gemisi Ever Given, kanal önemli maddi zarar uğraştı. Mısır Süveyş Kanalı İdaresi Başkanlığı, yaşanan olayda geminin kanala maddi zararının en az 1 milyar dolar olduğunu açıkladı. Süveyş Kanalı İdaresi Başkanı Usame Rabie yaptığı açıklamada, “Yaşanan tıkanma nedeniyle Mısır, günlük 12 ila 15 milyon dolar maddi zarar etti. Yapılan soruşturma sonucu zararı kimin karşılayacağı belirlenecek” ifadelerini kullandı. Rabie, soruşturmanın önemi vurgulayarak, geminin kara kutusunun geminin ilk sıkıştığı andan yüzdürüldüğü ana kadar ayrıntıları ortaya çıkaracağını söyledi. Süveyş Kanalı İdaresi Başkanı Rabie, “Tazminat ödenmesi gerekiyor, çünkü tazminat ülkenin hakkıdır. Bu olay, Mısır’ın itibarına zarar verdi” ifadesini kullandı.

23 Mart’ta karaya oturan gemi sadece Mısır’a değil küresel ticarette büyük zarara yol açmıştı. Dev geminin kanalı tıkamasının ardından kanalda gemi trafiği oluşmuş ve 450 gemi, Ever Given gemisinin yüzdürülerek rotalarına devam etmeyi beklemişti. Ever Given’ın hareket ettirilmesinin ardından kanalda trafik yeniden başlamıştı.

Hocazade ve Avcıl’dan İşadamı Balıkçı’ya nezaket ziyareti Hocazade ve Avcıl’dan İşadamı Balıkçı’ya nezaket ziyareti

Avrupa El Ele Engelliler ve Yaşlılar Yardım Vakfı Genel Başkanı Cengiz Hocazade ve Diyarbakır İl Başkanı Arzu Avcıl’dan SRC Yapı İnşaat .Ltd.Şti. Aş.Yönetim Kurulu Başkanı işadamı Sinan Balıkçı’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Avrupa El Ele Engelliler ve Yaşlılar Yardım Vakfı Genel Başkanı Cengiz Hocazade ve Diyarbakır İl Başkanı Arzu Avcıl ziyarette vakıflarının çalışmaları hakkında Sinan Balıkçı ile fikir alışverişinde bulundu.

Ziyaret esnasında Hocazade ve Avcıl beraberlerinde getirdikleri plaket ve çiçeği Sinan Balıkçı’ya taktim etti.

Sinan Balıkçı ise Hocazade ve Balıkçı’ya ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek teşekkür etti ve çalışmalarında başarılar diledi. Balıkçı, “Sayın vakıf başkanlarımız Cengiz Hocazade ve Arzu Avcıl gibi değerli vatanına milletine bayrağına sadık insanlara kapımız her zaman açıktır.

Ziyaretleri bizleri çok mutlu etti. Diyarbakırımız güzel bir şehirdir sahabeler ve peygamberler şehridir bizler için misafirler başımızın tacıdır. Misafirlerimizin getirdiği çiçek ve plaket içinde teşekkür ediyorum” dedi.

Fatih Erbakan Diyarbakır’da coşkuyla karşılandı Fatih Erbakan Diyarbakır’da coşkuyla karşılandı

Yeniden Refah Partisi Mardin İl Kongresi’ne katılmak için Diyarbakır Havalimanına iniş yapan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Diyarbakır İl Başkanlığı tarafından coşkuyla karşılandı.

Yeniden Refah Partisi Diyarbakır İl Başkanı Ali Erdem ve yönetim kurulu üyelerinin aralarında bulunduğu kalabalık Genel Başkanları Fatih Erbakan’ı Mardin’e kadar yalnız bırakmadı.

Büyük bir coşkunun yaşandığı Yeniden Refah Partisi Mardin İl Kongresi’nde adeta Diyarbakır rüzgarı da esti. Genel Başkanları Fatih Erbakan’ı yalnız bırakmayan Diyarbakırlı vatandaşlara teşekkür eden

 Yeniden Refah Partisi Diyarbakır İl Başkanı Ali Erdem, “Bizleri yalnız bırakmayan sevgili Diyarbakırlı Yeniden Refah Partili kardeşlerime sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Öte yandan, Mardin’de partisinin 2. Olağan Kongresine katılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’a Genel Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Sacit Günbey , Naim Öztürk, Doğan Bekin, Erkan İlyas Helvacı, çok sayıda MKYK üyesi eşlik etti.

Kongrede konuşan Erbakan, partilerinin kuruluşundan bu yana kısa sürede çok mesafe katettiklerini ifade etti.

Artuklu Üniversitesi Vali Kılıçlar Salonu’nda yapılan kongrede konuşan Erbakan, “Biz Mardinlileri seviyoruz. Erbakan hocamız Mardinlileri seviyordu. Mardinliler de Erbakan hocamızı seviyordu. Bu kadar kısa sürede, bu kadar uzun mesafe kat etmemiz Mardin’de şu muazzam coşkulu toplulukla il kongremizi yapmamız davamızın bereketidir, Cenabı Allah’ın yardımıdır ve Milli Görüşün bereketidir.

Cenab-ı Allah bizleri bu istikametten bu hak davadan ayırmasın. Milletimize, Mardin’e, ülkemize, İslam alemine, bütün insanlığa faydalı olmayı, hayırlı hizmetler yapmayı, mazlumların, ezilenlerin derdine derman olmayı nasip eylesin inşallah dedi. Herkesin hiçbir ayrım gözetmeksizin saadet ve selametini hedefleyen anlayışla geliyoruz.” dedi.

Bölgenin en önemli sorunun işsizlik ve geçim sıkıntısı olduğunu söyleyen Erbakan, konuşmasına şöyle devam etti: “Sağlık alanında Türkiye eskiden beridir iyi bir noktada ve sağlıkta pandemi sürecinde de büyük başarılar gösterildi. Ama hayatta kalanlar bu sefer ekonomi olarak çöktü. 2020 yıllında Türkiye’de 99 bin 588 esnaf dükkanını kapattı. 40 bin 735 şirket kapandı.

Milyonlarca insan demektir bu. Böyle bir noktada esnafın kredi taksitlerinin en az 1 yıl ertelenmesi lazım. O kredi borcunun faizinin, hiç değilse yarısının devlet tarafından karşılanması lazım. Esnafa doğrudan nakit desteğinin artırılarak sürdürülmesi lazım. Esnafın su, doğal gaz, elektrik ve SGK borcunun mutlaka faizsiz şekilde en az 1 yıl ertelenmesi lazım. Kısa çalışma ödeneğinin de en az 6 ay daha devam ettirilmesi lazım.”

ÖZEL HABER:YILMAZ ACU

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) 20’nci Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa seçilen Mehmet Bozkuş’a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) 20’nci Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa seçilen Mehmet Bozkuş’a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) 20’nci Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa seçilen Mehmet Bozkuş’a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.

İş adamı Kemal Sinanlı MÜSİAD Başkanlığına seçilen Mehmet Bozkuş’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarette fikir alışverişlerinde bulunduklarını belirten İşadamı Kemal Sinanlı, “MÜSİAD şehrimizin için en önemli sivil toplum kuruluşlarımızından biridir.

Bu kapsamda MÜSİAD başkanlığına seçilen Sayın Mehmet Bozkuş kardeşimizi ziyaret etme gereksinimini hissettik. Kendileri için gerek yurt dışında gerek yurt içinde elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım. Gençlerimizin önünü açalım, bu kapsamda genç kardeşimiz Mehmet Bozkuş’a her zaman desteğimiz olacaktır.

Diyarbakırımız insanlık şehridir ve MÜSİAD ile bu kutsal şehrimize neler yapabiliriz, şehrimize ne katkı sunarızı konuştuk. Ben inanıyorum ki Mehmet kardeşimiz güzel hizmetler yapacaktır. Bizlerde kendisine destek olarak el birliği ile güzel hizmetler yapacağız. Allah utandırmasın hayırlara vesile olsun inşallah. Kapım kendisine ardına kadar açıktır.

Türkiye’nin neresinde olursa olsun desteğim olacaktır. İlgi alakadarından dolayı başkan Mehmet beye çok teşekkür ederim. Sayın Başkanımıza ve Yönetim Kurulumuza yeni görevlerinde nice başarılar diliyor, şehrimiz için fayda sağlamalarını temenni ediyorum” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Mehmet Bozkuş ise, “Değerli ağabeyimiz sayın Kemal Sinanlı beyin bizlere yapmış olduğu ziyaretten dolayı çok memnun olduk.

Sağolsunlar kendi birikimlerinden faydalanacağız inşallah. Ziyaret esnasında  güzel bir sohbetimiz oldu.  Allah kısmet ederse çok güzel projelerimiz olacaktır. desteklerinden dolayı Sayın Kemal Sinanlı beye teşekkür ederim” dedi.

ÖZEL HABER:YILMAZ ACU


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler