• Altın
  • Dolar
  • Euro
  • İstanbul °C
  • Ankara °C

DİYARBAKIR, TÜM SEKTÖRLERDE ZİRVEYE OYNAYABİLİR

DİYARBAKIR, TÜM SEKTÖRLERDE ZİRVEYE OYNAYABİLİR
DİYARBAKIR, TÜM SEKTÖRLERDE ZİRVEYE OYNAYABİLİR

D.BAKIR- Diyarbakır’ın bağrından çıkan, çalışkanlığı, azmi ve hayır severliğiyle vatandaşların sevdiği ve saygı duyduğu Diyarbakırlı İş Adamı Cemil Duman, bugüne kadar yaptığı yatırımlarla hem istihdama katkı sağlıyor, hem de kent ekonomisine katma değer katıyor.

Diyarbakır’ın her sahada, zirveye oynayabileceğini, bunun için gerekli birikim, tecrübe, insan faktörü ve donanımın mevcut olduğuna dikkati çeken Duman İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Duman duygularını şöyle dile getirdi; “Mekke Medine’den sonra 5. Haremi Şerif ünvanına sahip, Mukaddes Kent Diyarbakır’da yaşamaktan dolayı tarifi imkânsız, onur ve mutluluk duymaktayız. Tarihin canlı tanığı olan kentimiz, Medeniyetler Beşiği, sinesinde sayısız manevi ve tarihi yapı bulundurmakta, adeta üstü açık bir müze konumundadır. Kutlu dinimiz, İslam’ın Anadolu’ya açılan ilk kapısı olan bu mukaddes kentte yaşamak, hepimiz için birer onur vesilesidir.

Peygamberler, Sahabeler, Evliyalar Diyarı kentimizin her sahada hak ettiği noktaya ulaşabilmesi için hepimiz üzerimize düşen görevi yapmalıyız. Diyarbakır, inanç ve kültür turizmi bakımından dünyanın sayılı kentlerinden biridir. Ancak bu zenginliği turizm açısından bugüne kadar yeterince değerlendiremedik. Halbuki, inşaat, tarım, turizm, sanayi gibi katalizör sektörlerde canlanma ve hareketlenmeyi gerçekleştirebilirsek, hem kentimizin vizyonuna katkı sunabilir, hem de ilimizin en büyük sorunlarından biri olan işsizliğe ciddi anlamda çözüm üretmiş oluruz. Diyarbakır’a katkı sağlayacak projelerin hayata geçirilmesi, istihdama ve kent ekonomisine katma değer katacak vizyoner bir bakış açısıyla konuya yaklaşmamız gerekiyor.

Butik Oteller, bu noktada, kentimiz ekonomisine ciddi manada pozitif katkılar sağlayabilir. Çünkü Diyarbakır’ımız birçok yönden bölgemizin en gelişmiş kenti konumunda olduğu için gerek turizm ve gerekse ticari hedeflerle gelenleri, son derece iyi şartlarda ağırlayıp uğurlamalıyız. Otopark sorununun olmadığı, havaalanı, otogar ve hastanelere ulaşımın kolay olduğu noktalarda hizmete sunacağımız otellerle istihdama da ciddi manada katkılar sağlayabiliriz. Böylelikle turizm potansiyelimizi harekete geçirerek, kentimizi ulusal ve uluslar arası arenada gerektiği gibi tanıtabilir, yerli ve yabancı turist akışını zirveye çıkarabiliriz.”

İNŞAAT VE TURİZM SEKTÖRLERİNDE YATIRIMLAR YAPIYOR

Duman İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Duman, firma olarak uzun yıllardır turizm ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösterdiklerini, bir dizi yatırımları hayata geçirdiklerini belirterek şöyle devam etti; “Bizler Duman İnşaat olarak, senelerdir inşaat ve turizm sektörüne yönelik yatırımlar yapmaktayız. Her Diyarbakırlı gibi, ben de bu mukaddes kente olabildiğince fayda sağlamak, gelişimine katkı sunabilmek hedefliyle yola çıktım. Gençlik yıllarımdan beri, turizm ve inşaat sektörleri, hep vazgeçilmezim oldu. Çünkü bu iki sektör, diğer sektörleri de harekete geçiren, yeni yatırımlar gelmesine zemin hazırlayan ve hatırı sayılır bir kitleye istihdam olanağı sağlayan sektörlerdir. Bir yerleşim yerine, yeni konutlar, köprüler, yollar, okullar, hastaneler, AVM’ler yapılması demek, bahse konu olan yerleşim yerinin topyekün bir kalkınma hamlesine ciddi anlamda katkı sağlar.

Dolayısıyla inşaat ve turizm sektörleri, birbirlerini tamamlayan ve kalkınma hedeflerinin ‘olmazsa olmazları’ arasında yer alan katalizör görevi gören sektörlerdir. Dünyanın gelişmiş bütün ülkelerine baktığımızda, bu durumun en çarpıcı örneklerini görebiliriz. Ülkemizden ise, Antalya örneğini verebiliriz. Tarih kokan sahil kentimiz, özellikle son yıllarda hızlı bir büyüme trendi göstererek, ciddi manada kalkınma yaşadı. Dolayısıyla ben de daha gençlik yıllarımdan itibaren atıldığım çalışma hayatında, sahil kentlerimizdeki turizm sektörünü inceleyip, en alt tabakasından başlayarak sektörün her kademesinde hizmet verdikten sonra inşaat sektörüne adım attım.

Kamu ihaleleri, Başbakanlık ve TOKİ inşaat yapım hizmetleriyle uzun süre hizmet sundum. Ardından mukaddes kentimiz Diyarbakır’a dönerek, senelerden bu yana elde ettiğim tecrübe ve birikimlerimi Duman İnşaat çatısı altında sürdürmeye başladım. Hem inşaat hem de turizm sektöründe uzun senelerden bu yana, projelerimizle hizmet etmeye devam ediyoruz. Türkiye Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) tarafından, bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğumuz başarılı çalışmalara istinaden, şirketim adına şahsıma plaket ve ödül belgeleri takdim edildi.

 Diyarbakır’da doğmak, bu şehrin ekmeğini yiyip, suyunu içmek, kültürüyle bezenmek gerçekten insana gurur veriyor. Ulu Camimiz, Hz. Süleyman Camimiz, Kiliselerimiz, Surlarımız. yani semavi dinlerin adeta buluşma noktası, kilit bir konumda Diyarbakır. Ancak, ciddi sorunlarımız da yok değil. En başta istihdam sorunumuz, ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Zaten SİAD Başkanlarının da, çeşitli platformlarda dile getirdiği gibi, böylesi sembol kentlerin sinesinde barındırdığı potansiyeli harekete geçirip, sinerji oluşturabilirsek bütün engelleri tek tek aşarız. Bunun yanı sıra, eğitim konusu da çok yönlü olarak ele alınıp irdelenmesi gerekiyor. Yine ülkemiz genelinde sıkıntı kaynağı olan kalifiye eleman konusu da, iş dünyası ile eğitim kurumlarının yapacakları bir dizi istişarelerle, kısa sürede çözüme kavuşabilir. Yani toplumu oluşturan bütün bileşenler, resmi ve özel bütün kurum ve kuruluşlar el ele verip güç birliği yaparsak, bütün sorunların üstesinden geliriz inşallah.”

DİYARBAKIR’I HER PLATFORMDA TANITABİLMELİYİZ

Kentimizin her türlü platformlarda tanıtılması gerektiğine vurgu yapan iş adamı Duman; “Altyapısı sağlam, modernleşen, gelişen ve büyüyen, insanların mutlu olduğu, eğitimlerini yapabildiği, iş bulmakta zorlanmayacağı bir Diyarbakır, hepimizin rüyalarını süsleyen ortak hedefimizdir. Tabi, bunun için hepimize ciddi görevler düşüyor. Herkes üzerine düşen sorumlulukları hakkıyla yerine getirmeye çalışmalı. Zaten doğal bir açık hava müzesi konumunda olan kentimizi, olabildiğince her platformda tanıtmalı, fuarlarda, seminerlerde, kongrelerde, kentimizin sinesinde barındırdığı turizm potansiyeli ile, sinesinden çıkardığı birbirinden değerli şahsiyetleri tanıtmalıyız. Bunu yaparken de, özellikle mukaddes kentimizde yaşayan çocuklarımıza ve gençlerimize, turizm sevgisini aşılayıp, hepsini birer gönüllü turizm elçisi gibi yetiştirmeliyiz. Bu duyguyu aşılayabilirsek, gelen turistlere konukseverliğimizi gösterip, iyi ağırlarsak, sürekli olarak turizm potansiyelimizi geliştiririz. Adalet ve Kalkınma partisi (AK Parti) hükümetleri döneminde Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın gerek başbakanlığı ve gerekse cumhurbaşkanlığı döneminde, ülkemiz bir çok sahada çağ atladı. Sağlıkta devrim niteliğinde yapılan hamleler, ekonomik durumu elverişli olmayan ailelere yönelik yıllardır düzenli olarak yapılan ayni ve nakdi yardımlar, asker aileleri, yetim aylıkları, şartlı nakil yardımı gibi Avrupa ülkelerinde yapılan sosyal yardım çalışmalarının yanı sıra, senelerdir çocuklarımıza ücretsiz olarak ulaştırılan okul kitapları, süt dağıtımı gibi projeler, hepimizi mutlu ediyor. Cumhurbaşkanımız bugüne kadar sık sık ‘Biz halkımızın efendisi değil, hizmetkârıyız’ diyerek, devasa projelerin ülkemize kazandırılmasında başrol oynadı. Otoyollar, hava limanları, şehir hastaneleri, köprüler, toplu konutlar, barajlar gibi devasa yatırımlar, insanlarımızın yüzünü güldürürken, ülkemizin bir çok alanda hamle yapmasına zemin hazırladı” dedi.

İNŞAAT SEKTÖRÜ, İŞSİZLİĞİN PANZEHİRİDİR

İnşaat sektörünün katalizör görevi gören sektörlerden biri olduğuna dikkati çeken iş adamı Duman; “Ekonominin can damarlarından biri olan, inşaat sektörü, aynı zamanda işsizliğin de panzehiridir. İnşaat sektörü ne kadar güçlenirse ülke ekonomisi de o kadar dinamik olur ve ekonomi büyümeye devam eder. Zira inşaat sektörünün, yaklaşık yüz yetmiş farklı sektöre, ya doğrudan ya da dolaylı olarak etkisi ve katkısı var. İnşaat sektörü, ülke ekonomisinin büyüme ivmesi, hükümet politikaları ve yatırım potansiyellerinin etkisi ile yoğunluklu olarak gelişmekte olan ülkelerde canlılık gösterir. 2025 yılına gelindiğinde inşaat sektörünün toplam ekonomideki payının gelişmiş ülkelerde yüzde 10, gelişmekte olan ülkelerde ise yüzde 17 seviyesine erişeceği tahmin ediliyor.

İnşaat sektörünün, can suyuna ihtiyacı var. İnşaat sektörünün canlanması demek, genel anlamda ülkemiz ekonomisinin yeniden canlanması demek. Lokomotif sektör olan inşaat sektörü, geçtiğimiz yıllarda kentsel dönüşümün de etkisiyle hızlı bir büyüme kaydederek ekonomik anlamda önemli bir konuma ulaştı. Ancak sektörün sürdürülebilir bir büyümeyle ülke ekonomisine katkı sağlayabilmesi ve nitelikli konut alımının kolaylaşması için yeni düzenlemelere ve kalıcı teşviklere ihtiyaç duyulduğunu görüyorum. Yüzlerce sektöre doğrudan ve dolaylı etkide bulunarak milyonlarca kişiye istihdam olanağı sağlayan inşaat sektörü durursa, ekonomi durma noktasına gelir. Bu nedenle kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının tüm sıkıntılara karşı el ele vererek sektörün büyüyerek, gelişmesi için çalışmaya devam etmeleri gerektiği düşüncesindeyim.

Sektörün gelişimi için öncelikle konut kredi faizlerinde düşüş sağlanması ve kredi musluklarının açılması çok önem arz ediyor. Bu anlamda hükümetimiz elinden geleni yapıyor. Sektörün gelişimini hızlandırmak için yatırımdan kaçınmamalı ve yeni yatırımlara yönelmeliyiz.  Diyarbakır ilimizin her alanda gelişmesi ve kalkınması noktasında, Duman İnşaat olarak, yeni projeler üzerinde çalışıyoruz. Yatırımlarımızla ilgili fizibilite çalışmalarımız var. Ancak bunlarla ilgili olarak takdir edersiniz ki ülkemizdeki yatırım olanaklarının tekrar eski ivmeyi yakalaması ve yatırımcılarımızın önünün açılması gerekiyor. Sonuç olarak, kazancımızı sürekli yeni yatırımlara dönüştürerek, kutlu kentimize ve kadirşinas halkımıza hizmet noktasında, şirket olarak elimizden gelen gayreti bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da göstermeye hazırız” diye konuştu.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
‘BU KUTLU YOLDAN DÖNMEK YOK’ ‘BU KUTLU YOLDAN DÖNMEK YOK’

D.BAKIR- Diyarbakır Liv Suit Otel İşletmecisi ve Genel Müdürü İş adamı Ferman Zaman, ‘Rahmetlerin adeta yağmur gibi yağdığı bir mübarek Ramazan-ı Şerif’e daha kavuşmanın kıvancını yaşadıklarını’ belirtti.

 

Liv Suit Otel İşletmecisi ve Genel Müdürü İş adamı Ferman Zaman, Mübarek Ramazan-ı Şerif dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında şunları söyledi: ‘Mübarek Ramazan Ayı, Ramazan ayı, kırgınlık ve dargınlıkların sona erdiği, kutlu zaman bir zaman dilimidir. Cenabı Rabbim, bizler bir kez daha Recep, Şaban ve Ramazan aylarıyla, bu nadide günlerin beraberinde getirdiği kutla kandil gecelerine kavuşturdu.

 

Gerek ülkemiz ve gerekse bütün dünya insanları, oldukça zorlu bir sınavdan geçmekteyiz. Ülkemizin yanı sıra, dünya genelinde vefat ve bulaşıcı pandemi vaka sayılarının hızlı bir artış trendine girdiğini, üzülerek gözlemlemekteyiz. Bireysel ve çevre temizliğine önem göstermemiz, sadece kendimiz değil, bütün sevdiklerimizin hayatı açısından önem taşıyor. Temas, maske, mesafe ve hijyen hususlarına, son derece önem göstermemiz gerekiyor. Yüce Allah’a dualar ve niyazlar ederek, aziz milletimiz başta olmak üzere, dünyada etkili olan ve can almaya devam eden, bulaşıcı pandemiden kurtulmayı dilyoruz. Cenab-ı Allah; başta ülkemiz olmak üzere, bu kutlu maneviyat ikliminde, bütün İslam Alemi’nin birlik ve beraberliğini muhafaza etmemizi nasip buyursun.

 

On bir Ayın Sultanı Şehri Ramazan, geçmişe dönük bir muhasebe yaparak, bugüne yaptığımız yanlışlarla yüzleşip, bu yanlışlarla bir daha düşmemek noktasında bir fırsat teşkil etmektedir. Saygıdeğer halkımız ve tüm İslam Âlemi’nin mübarek Ramazan Ayını en halisane duygularımla kutlar, bu mukaddes günlerin, başta aziz milletimiz olmak üzere, bütün dünyada, sağlık, mutluluk ve esenliklere vesile olmasını, Yüce Rabbim’den niyaz ederim’.

Başkan Çavuşoğlu: Otizm eksiklik değil farkındalıktır Başkan Çavuşoğlu: Otizm eksiklik değil farkındalıktır

Diyarbakır’da Dünya Otizm Farkındalık Günü yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe katılan, Güneydoğu Down Sendromu Derneği Başkanı İrfan Çavuşoğlu, otizmin eksiklik olmadığını, farkındalık olduğunu söyledi.

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık günü, Diyarbakır’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Diyarbakır’da Güneydoğu Down Sendromu Derneği, sivil toplum kuruluşları ile Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Dire Başkanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Dünya Otizm Farkındalık Gününe dikkat çekmek amacıyla farkındalık yürüyüş düzenlendi.

Sümer Park Ortak Yaşam Alanında başlayan farkındalık yürüyüşü Diyarbakır Valiliği binasının önüne son bulurken, valilik önünde otizmli ve engelli çocukları karşılayan Vali Münir Karaloğlu, otizmli çocuklar ile engelli bireylerle beraber Anıt Park içerisine kadar yapılan yürüyüşe katılarak destek verdi.

Etkinlikte konuşan Vali Karaloğlu, Diyarbakır’da da bir farkındalık oluşturmak gayesiyle bu etkinliği yaptıklarını söyledi. Vali Karaloğlu, “Otizm bir eksiklik değil, ayrıcalıklı bir farkındalık ve aslında otizmli yavrularımızı erken teşhis edebilirsek, onlara doğru ve özel bir eğitim sağlayabilirsek ve toplumsal farkındalığı da artırabilirsek bu yavrularımızdan yarın dünyayı değiştirecek dahiler çıkabilir. Bunun dünyada birçok örneği var.

İşte Albert Einstein’ın, Newton’un, Mozart’ın ve Steve Jobs’un otizmli olduğu söyleniyor. Onlar erken teşhis, doğru ve özel eğitim ile farkındalıkla dünyayı değiştirecek bilimsel ve sanatsal faaliyetlerde insanlığı çok şey katmışlardır.

Bizde otizmli yavrularımızı, hem ailelere hem de biz topluma Allah’ın imtihanıdır, onların bu farkındalığını fark eder, o farkındalıklarına uygun davranırsak inşallah onlarda içerisinde bulundukları topluma daha faydalı bireyler haline getirebiliriz” diye konuştu.

Günün anlamına hitaben bir açıklama yapan Güneydoğu Down Sendromu Derneği Başkanı İrfan Çavuşoğlu, “Çocuklar da farkındalığı hissettirmek amacıyla buradalar.

Güneydoğu Down Sendromu Derneği olarak engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanında yer almalarını sağlamak ve önlerindeki engelleri ortadan kaldırmak için hak temelli hizmet anlayışını esas alıyoruz. Otizmin hastalık değil farklılıktır. Siz de otizmi fark edin görmezden gelmeyin” dedi.

Mısır: “Ever Given gemisi kanalı en az 1 milyar dolar zarara uğrattı” Mısır: “Ever Given gemisi kanalı en az 1 milyar dolar zarara uğrattı”

Mısır Süveyş Kanalı İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Süveyş Kanalı’nı tıkayan ve gemi trafiğini durduran Ever Given gemisinin kanala en az 1 milyar dolar zarara neden olduğunu duyurdu.

Süveyş Kanalı’nda 6 gün boyunca gemi trafiğine engel olan Japon Shoei Kisen Kaisha şirketine ait 200 bin tonluk konteyner gemisi Ever Given, kanal önemli maddi zarar uğraştı. Mısır Süveyş Kanalı İdaresi Başkanlığı, yaşanan olayda geminin kanala maddi zararının en az 1 milyar dolar olduğunu açıkladı. Süveyş Kanalı İdaresi Başkanı Usame Rabie yaptığı açıklamada, “Yaşanan tıkanma nedeniyle Mısır, günlük 12 ila 15 milyon dolar maddi zarar etti. Yapılan soruşturma sonucu zararı kimin karşılayacağı belirlenecek” ifadelerini kullandı. Rabie, soruşturmanın önemi vurgulayarak, geminin kara kutusunun geminin ilk sıkıştığı andan yüzdürüldüğü ana kadar ayrıntıları ortaya çıkaracağını söyledi. Süveyş Kanalı İdaresi Başkanı Rabie, “Tazminat ödenmesi gerekiyor, çünkü tazminat ülkenin hakkıdır. Bu olay, Mısır’ın itibarına zarar verdi” ifadesini kullandı.

23 Mart’ta karaya oturan gemi sadece Mısır’a değil küresel ticarette büyük zarara yol açmıştı. Dev geminin kanalı tıkamasının ardından kanalda gemi trafiği oluşmuş ve 450 gemi, Ever Given gemisinin yüzdürülerek rotalarına devam etmeyi beklemişti. Ever Given’ın hareket ettirilmesinin ardından kanalda trafik yeniden başlamıştı.

Hocazade ve Avcıl’dan İşadamı Balıkçı’ya nezaket ziyareti Hocazade ve Avcıl’dan İşadamı Balıkçı’ya nezaket ziyareti

Avrupa El Ele Engelliler ve Yaşlılar Yardım Vakfı Genel Başkanı Cengiz Hocazade ve Diyarbakır İl Başkanı Arzu Avcıl’dan SRC Yapı İnşaat .Ltd.Şti. Aş.Yönetim Kurulu Başkanı işadamı Sinan Balıkçı’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Avrupa El Ele Engelliler ve Yaşlılar Yardım Vakfı Genel Başkanı Cengiz Hocazade ve Diyarbakır İl Başkanı Arzu Avcıl ziyarette vakıflarının çalışmaları hakkında Sinan Balıkçı ile fikir alışverişinde bulundu.

Ziyaret esnasında Hocazade ve Avcıl beraberlerinde getirdikleri plaket ve çiçeği Sinan Balıkçı’ya taktim etti.

Sinan Balıkçı ise Hocazade ve Balıkçı’ya ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek teşekkür etti ve çalışmalarında başarılar diledi. Balıkçı, “Sayın vakıf başkanlarımız Cengiz Hocazade ve Arzu Avcıl gibi değerli vatanına milletine bayrağına sadık insanlara kapımız her zaman açıktır.

Ziyaretleri bizleri çok mutlu etti. Diyarbakırımız güzel bir şehirdir sahabeler ve peygamberler şehridir bizler için misafirler başımızın tacıdır. Misafirlerimizin getirdiği çiçek ve plaket içinde teşekkür ediyorum” dedi.

Fatih Erbakan Diyarbakır’da coşkuyla karşılandı Fatih Erbakan Diyarbakır’da coşkuyla karşılandı

Yeniden Refah Partisi Mardin İl Kongresi’ne katılmak için Diyarbakır Havalimanına iniş yapan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Diyarbakır İl Başkanlığı tarafından coşkuyla karşılandı.

Yeniden Refah Partisi Diyarbakır İl Başkanı Ali Erdem ve yönetim kurulu üyelerinin aralarında bulunduğu kalabalık Genel Başkanları Fatih Erbakan’ı Mardin’e kadar yalnız bırakmadı.

Büyük bir coşkunun yaşandığı Yeniden Refah Partisi Mardin İl Kongresi’nde adeta Diyarbakır rüzgarı da esti. Genel Başkanları Fatih Erbakan’ı yalnız bırakmayan Diyarbakırlı vatandaşlara teşekkür eden

 Yeniden Refah Partisi Diyarbakır İl Başkanı Ali Erdem, “Bizleri yalnız bırakmayan sevgili Diyarbakırlı Yeniden Refah Partili kardeşlerime sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Öte yandan, Mardin’de partisinin 2. Olağan Kongresine katılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’a Genel Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Sacit Günbey , Naim Öztürk, Doğan Bekin, Erkan İlyas Helvacı, çok sayıda MKYK üyesi eşlik etti.

Kongrede konuşan Erbakan, partilerinin kuruluşundan bu yana kısa sürede çok mesafe katettiklerini ifade etti.

Artuklu Üniversitesi Vali Kılıçlar Salonu’nda yapılan kongrede konuşan Erbakan, “Biz Mardinlileri seviyoruz. Erbakan hocamız Mardinlileri seviyordu. Mardinliler de Erbakan hocamızı seviyordu. Bu kadar kısa sürede, bu kadar uzun mesafe kat etmemiz Mardin’de şu muazzam coşkulu toplulukla il kongremizi yapmamız davamızın bereketidir, Cenabı Allah’ın yardımıdır ve Milli Görüşün bereketidir.

Cenab-ı Allah bizleri bu istikametten bu hak davadan ayırmasın. Milletimize, Mardin’e, ülkemize, İslam alemine, bütün insanlığa faydalı olmayı, hayırlı hizmetler yapmayı, mazlumların, ezilenlerin derdine derman olmayı nasip eylesin inşallah dedi. Herkesin hiçbir ayrım gözetmeksizin saadet ve selametini hedefleyen anlayışla geliyoruz.” dedi.

Bölgenin en önemli sorunun işsizlik ve geçim sıkıntısı olduğunu söyleyen Erbakan, konuşmasına şöyle devam etti: “Sağlık alanında Türkiye eskiden beridir iyi bir noktada ve sağlıkta pandemi sürecinde de büyük başarılar gösterildi. Ama hayatta kalanlar bu sefer ekonomi olarak çöktü. 2020 yıllında Türkiye’de 99 bin 588 esnaf dükkanını kapattı. 40 bin 735 şirket kapandı.

Milyonlarca insan demektir bu. Böyle bir noktada esnafın kredi taksitlerinin en az 1 yıl ertelenmesi lazım. O kredi borcunun faizinin, hiç değilse yarısının devlet tarafından karşılanması lazım. Esnafa doğrudan nakit desteğinin artırılarak sürdürülmesi lazım. Esnafın su, doğal gaz, elektrik ve SGK borcunun mutlaka faizsiz şekilde en az 1 yıl ertelenmesi lazım. Kısa çalışma ödeneğinin de en az 6 ay daha devam ettirilmesi lazım.”

ÖZEL HABER:YILMAZ ACU

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) 20’nci Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa seçilen Mehmet Bozkuş’a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) 20’nci Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa seçilen Mehmet Bozkuş’a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) 20’nci Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa seçilen Mehmet Bozkuş’a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.

İş adamı Kemal Sinanlı MÜSİAD Başkanlığına seçilen Mehmet Bozkuş’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarette fikir alışverişlerinde bulunduklarını belirten İşadamı Kemal Sinanlı, “MÜSİAD şehrimizin için en önemli sivil toplum kuruluşlarımızından biridir.

Bu kapsamda MÜSİAD başkanlığına seçilen Sayın Mehmet Bozkuş kardeşimizi ziyaret etme gereksinimini hissettik. Kendileri için gerek yurt dışında gerek yurt içinde elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım. Gençlerimizin önünü açalım, bu kapsamda genç kardeşimiz Mehmet Bozkuş’a her zaman desteğimiz olacaktır.

Diyarbakırımız insanlık şehridir ve MÜSİAD ile bu kutsal şehrimize neler yapabiliriz, şehrimize ne katkı sunarızı konuştuk. Ben inanıyorum ki Mehmet kardeşimiz güzel hizmetler yapacaktır. Bizlerde kendisine destek olarak el birliği ile güzel hizmetler yapacağız. Allah utandırmasın hayırlara vesile olsun inşallah. Kapım kendisine ardına kadar açıktır.

Türkiye’nin neresinde olursa olsun desteğim olacaktır. İlgi alakadarından dolayı başkan Mehmet beye çok teşekkür ederim. Sayın Başkanımıza ve Yönetim Kurulumuza yeni görevlerinde nice başarılar diliyor, şehrimiz için fayda sağlamalarını temenni ediyorum” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Mehmet Bozkuş ise, “Değerli ağabeyimiz sayın Kemal Sinanlı beyin bizlere yapmış olduğu ziyaretten dolayı çok memnun olduk.

Sağolsunlar kendi birikimlerinden faydalanacağız inşallah. Ziyaret esnasında  güzel bir sohbetimiz oldu.  Allah kısmet ederse çok güzel projelerimiz olacaktır. desteklerinden dolayı Sayın Kemal Sinanlı beye teşekkür ederim” dedi.

ÖZEL HABER:YILMAZ ACU


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler