• Altın
  • Dolar
  • Euro
  • İstanbul °C
  • Ankara °C

BEDİRHAN AKYOL’UN YENİDEN AK PARTİ YÖNETİMİNE GİRMESİ SEVİNÇLE KARŞILANDI

BEDİRHAN AKYOL’UN YENİDEN AK PARTİ YÖNETİMİNE GİRMESİ SEVİNÇLE KARŞILANDI
BEDİRHAN AKYOL’UN YENİDEN AK PARTİ YÖNETİMİNE GİRMESİ SEVİNÇLE KARŞILANDI

D.BAKIR- ZANA Yapı Yönetim Kurulu Başkanı ,hayırsever iş adamı Bedirhan Akyol’un, yeniden Adalet ve Kalkınma partisi (Ak parti) saflarında uzun süre mücadele eden, Ak parti İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Bedirhan Akyol’un, yeniden Ak parti İl Yönetimine girmesi, kent genelinde sevinçle karşılandı.

Bilindiği üzere, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Diyarbakır İl başkanlığı görevine Muhammed Şerif Aydın’ı getirdi.

Halk tarafından sevilen, yardım severliği ve sporcu kişiliği ile tanınan Bedirhan Akyol’un, yeni dönemde Ak parti İl Yönetimine girmesi sonrası, Diyarbakır başta olmak üzere, bölgemiz ve ülkemizin birçok illerinden tebrik ve hayırlı olsun mesajları yayınlandı. Sosyal medya platformlarında duygularını dile getiren muhtelif meslek gruplarına mensup vatandaşlar, sevenleri, dostları ve arkadaşları, Bedirhan Akyol’un bir Diyarbakır sevdalısı olduğunu belirterek, çalışmalarında başarılar dilediler. Yönetim Kurulunda, önümüzdeki günlerde görevlendirme yapılacağı belirtiliyor.

BEDİRHAN AKYOL, DİYARBAKIR’IN BAĞRINDAN ÇIKAN BAŞARILI VE HAYIRSEVER BİR İŞ ADAMI VE SİYASETÇİDİR

Diyarbakırlı hayır sever  iş adamı ve siyasetçi, Bedirhan Akyol, uzun senelerden beri Diyarbakır’da siyaset ve spor dünyasında aktif olarak görev yapmış, bu Mukaddes kente unutulmaz hizmetler vermiş birisi olarak, gönüllerde yer etmiş birisi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak parti) Diyarbakır İl Başkan Yardımcılığı görevinde uzun seneler başarıyla görev yapan Bedirhan Akyol, bunun yanı sıra, kentimizin sporunda da özel bir yere sahip.

Diyarbekirspor ve Diyarbakırspor 1968 Kulüpleri’nin de aralarında yer aldığı 3 Spor Kulübü’nün kurucusu olan Akyol, 1990 yılından bu yana, yani yaklaşık 30 yıldır futbolun içinde olan birisi. Bu süre zarfında senelerce kulüp başkanlığı ve yöneticilik yapan Bedirhan Akyol, tüm bilgi birikiminin yanı sıra, maddi anlamda da kulüplerimize destek olarak, unutulmaz hizmetlerde bulundu. İş Adamı, siyasetçi ve aynı zamanda İlimizin tanınan ve saygı duyulan kanaat önderlerinden biri olan Akyol, tecrübesi ve bilgi birikimiyle, İlimizin faydasına olacak birçok projeye öncülük etti.

Hem kent ekonomisine ve hem de istihdama katkı sağlayan Bedirhan Akyol, taziyelere katılarak, insanların acılı ve zor günlerinde yanlarında oldu. Bunun yanısıra, hastaları ve yaşlıları ziyaret ederek, ekonomik durumları elverişli olmayan ailelere yaptığı yardımlar ile, hayır duaları aldı. Çalışkanlığı ve mütevaziliğinin yanı sıra, bugüne kadar bir çok husumetli aileyi barıştırarak kan davalarının sona ermesi noktasında, büyük çabalar sarf eden Bedirhan Akyol, duygularını şöyle dile getirdi:

‘Yüce Rabbim’e şükürler olsun, mukaddes kentimize ve kadirşinas insanlarımıza çok yönlü faydalar sağlama imkânlarını bahşetti. Bundan sonra da elimizden gelen bütün çabayı sarf ederek, hayır duaları alma yolunda mücadelemize devam edeceğiz’.

Üç spor kulübünün kurucusu olan ve yaklaşık 30 yıllık kulüp başkanlığı ile yöneticilik geçmişi olan Bedirhan Akyol, 1990 yılından bugüne kadar, kent sporunun gelişmesi, yetenekli sporcuların keşfedilerek yetiştirilmeleri ve Diyarbakır’ın sportif arenada en iyi şekilde temsil edebilmesi noktasında, gecesini gündüzüne katarak çalıştı.

15 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİNDE HEP MEYDANLARDAYDI

15 Temmuz hain darbe girişiminin hemen sonrasında, sergilediği cesur tavırla meydanlara inerek, örnek bir duruş sergileyen Akyol, bu tavrıyla da, Diyarbakır halkından tam not aldı. Senelerdir iş dünyası içinde ve hem de sporun içinden gelen biri olarak, Diyarbakır’a bugüne kadar yaptığı hizmetlerin yanı sıra, ekonomik durumu elverişli olmayan ailelere yönelik yaptığı ayni ve nakdi yardımlarla da, vatandaşların takdirini kazanmış durumda. Gerek kendi firmasının olanakları ve gerekse Ak parti İl Başkan Yardımcısı sıfatıyla, senelerdir birçok aileye yardımlar temin eden, taziye ve hasta ziyaretleri yaparak, insanların zor ve acı günlerinde yanlarında olan ve hayır dualarını alan Akyol, sinesinden çıktığı Diyarbakır’a hizmet vermenin onur verici olduğunu belirtiyor. Kapısına gelenler için, elinden geleni yapan ve boş göndermeyen, hayırsever bir insan olan Bedirhan Akyol, uzun yıllar bir siyasetçi olarak da memleketine hizmet verdi.

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ, BU YOLA BAŞ KOYMUŞ BİRİ

Ak parti saflarında ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile beraber, uzun seneler siyaset yaptığını ve bundan büyük mutluluk duyduğunu belirten Bedirhan Akyol, Erdoğan’a olan sevgisi ve hayranlığı herkes tarafından bilinmektedir.

‘Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bir dünya lideridir. Ak parti İl Başkan Yardımcılığı, Kayapınar Belediye Başkan Adaylığım ve Milletvekili Aday Adaylığım süreçlerinde gerek Ankara ve gerekse Diyarbakır’da kendisiyle sık sık bir araya gelme olanağı buldum.

Ak partinin iktidara geldiği 2002 yılından, bugünlere baktığımızda, ülkemizin gerçekten köklü bir değişim geçirdiğini ve çağ atladığını görebiliyoruz’ diyen Bedirhan Akyol, görüşlerini şöyle dile getirdi:


‘Nitekim Sayın Cumhurbaşkanımızın da sık sık ifade ettiği gibi, 2002 seçimlerinin hemen ardından ‘Bismillah’ diyerek kolları sıvadılar ve ülkemizi 4 temel sütun üzerinde yükseltme sözünün startını verdiler.

Adalet, Eğitim, Sağlık ve Emniyet’. Yaklaşık 18 yıldır bu dört ana konu üzerinde yapılagelen çalışmalar, gerçekten dünya tarihine geçecek türde çalışmalardır. Yani ‘Halka Hizmet Hareketi, Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde tarihimizde görülmemiş hizmetlere imza atarak, gönülleri fethetti. Daha sonra Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeline geçtikten sonra ise, bürokraside yaşanan zaman kaybı asgariye indi ve ülkemiz daha güçlü ve kararlı bir şekilde geleceğe doğru yöneldi.

Ak parti kadroları, Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde, ülkemizi çok daha aydınlık geleceğe taşımak için var gücüyle çalışmaya ve üretmeye devam ediyorlar.

Allah’ın izniyle, devletimizin bütün kadroları ve halkımız, bütün bu devasa projelerin hepsini gerçekleştirerek, bu kutlu vatan topraklarında, vizyonumuza vizyon katacak çalışmalarına aralıksız olarak devam edecek ve ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştıracaklar’.

DİYARBAKIR’A SAYISIZ KONUT VE TESİS KAZANDIRDI

Uzun yıllardır Diyarbakır’da inşaat sektöründe hizmet verdiklerini belirten Bedirhan Akyol, şunları söyledi: ‘İnşaat sektörünün deneyimli ve güvenilir isimleri ile çıktığımız bu hizmet yolculuğunda, bugün itibariyle sektörün en hızlı büyüyen ve kendini geliştiren firmaları arasında yer almanın gururunu yaşamaktayız. Hizmete sunduğumuz projelerde her zaman için ‘Kalite ‘Olmazsa olmazlarımızın başında gelir’ şiarıyla hareket ettik.

Ayrıca, sosyal ve nitelikli yaşam alanları sunarak, hem insanlarımıza istihdam alanları sağladık, hem de kentimizin ekonomisine katma değer katmış olduk. Modern mimariye özgün çözümler ve kalitesi esas alan anlayışımızla, güvenilir konutlar zincirine sürekli yeni halkalar ekledik. Modern yaşamın gereksinimlerinin yanı sıra, insana ve doğaya saygılı, çağdaş yaşam merkezleri ve sosyal yaşam alanları oluşturarak, insanlarımızın özlemini duyduğu huzurlu, güvenli ve keyifli yaşam alanları oluşturduk.

Sanayi Yapıları, Sosyal ve Ticari Yapılar ve Konutlarda, İnşaat sektörünün farklı alanlarında, tecrübeli ve uzman kadromuz ve teknolojinin en gelişmiş olanaklarıyla, yaşamı hep daha iyiye götürmeyi hedefleyen kurumsal birikimimizle, çok yönlü çalışmalarımıza devam ederek, halkımıza hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz’.

BEDİRHAN AKYOL’U TANIYALIM

1969 yılında, Diyarbakır’a bağlı Kayapınar mezrası Zerve köyünde doğan Akyol, ilkokulu Kayapınar’da okudu. Ali Emri Ortaokulu ve lisesinde orta eğitimini tamamlayan Akyol, 1986 yılında Tarımspor kulübünün başkan oldu. 1990-1992 yılları arasında, Askerlik görevini yaptı. 1993 yılında sonra futbol, kelimenin tam anlamıyla hayatı oldu ve uzun seneler kulüp başkanlığı yaptı. Bir yandan futbol oynarken, bir yandan kulüp başkanlığı yaptı.

1996 yılında Çukurova Üniversitesi Tarım Makineleri bölümünde okuyan Akyol, 1997 yılında Tarımspor kulübünü Kayapınar Belediyesi’ne hibe etti. Aynı zamanda futbolun yanı sıra Diyarbakır’da müteahhitlik yapan Akyol, 1998 yılında Beşyüzevlerspor Kulübü’nün başkanlığı ve Çaykur Bölge Müdürlüğü Sendika Başkanlığı yaptı.

Adalet ve Kalkınma partisi (Ak parti) Diyarbakır İl Başkanlığı bünyesinde, Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) ve Mali İşler Başkanlığı görevlerini yürüttü. Aynı zamanda Doğu Güneydoğu Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu üyesi olan Akyol, 2009 yılında AK Parti Kayapınar Belediye Başkan aday adayı olarak seçimlere katıldı. Akyol, 2010 yılında Beşyüzevlerspor Kulubü ismini değiştirerek, Yeni Diyarbakırspor Kulübü yaptı. Ak parti Mali İşler Başkanlığı olarak 3 yıl görev yapan, Akyol, Diyarbakırspor 1968 Kulüp Başkanlığı görevini de uzun yıllardır başarıyla yürütmekte.

KENT SPORUNA VE GENÇ SPORCULARA KATKI SAĞLADI

Görev yaptığı süre zarfında, sporun barış ve kardeşlik olduğunu, mesafeleri ortadan kaldırdığını, kulüpler ve kentler arasında yeni kardeşlik köprüleri ve dostluklar inşa edilmesine zemin hazırladığını belirten Bedirhan Akyol, ‘Sporun içinde kesinlikle şiddet yer yoktur, olmamalıdır. Bizim görev yaptığımız süre zarfında, zaman zaman hakemlerin kötü niyetli ve aleyhimize yönettiği maçlarda bile, hiçbir zaman duruşumuzu bozmadık, hakkımızı hukuki yollardan aradık’ diyerek sporun ve sportif karşılaşmaların kaynaştırıcı ve birleştirici unsurlarından azami ölçüde faydalanılması gerektiğine dikkat çekti.

Ayrıca, her yıl düzenli olarak sokak çocuklarına ve semt gençlerine spor malzemesi yardımlarında bulunan ve gönülleri fetheden Akyol, Kick Boks Dünya İkinciliğine kadar yükselen sporcunun yetişmesini sağladı. Atletizmde ise Avrupa üçüncüsü olan sporcunun yetişmesinde büyük emekler vererek, Diyarbakır tarihine unutulmayacak bir dizi sportif başarının elde edilmesinde en büyük pay sahibi oldu. Diyarbakır da ilk kez bir Amatör spor kulübünün açılış maçı için, Bulgaristan’dan Süper Lig takımını getirerek, tarihe geçen Bedirhan Akyol, enerjisini, mesaisini ve maddi olanaklarını, kentimiz insanı ve sporcuları için seferber etti. Halen de, birkaç farklı spor branşında kulüp başkanlığı görevini sürdüren Bedirhan Akyol, spor ve hizmet sevdalısı biri olarak gönüllerde yer edinmiştir.

Avrupa üçüncüsü sporcunun yetişmesinde de unutulmayacak çabaları ve emekleri olan, İlimizin sporunun gelişmesi ve ilerlemesi yönünde unutulmaz katkılar sağlayan hayırsever iş adamı Bedirhan Akyol, Yeni Diyarbakırspor Kulübünün ismini ‘Diyarbekirspor’ olarak değiştirip, bu kulübün kurucu başkanı olarak uzun seneler başarıyla görev yaptı. Diyarbekirspor, onun döneminde çok başarılı maçlar çıkarırken, 3. Lige yükselme başarısı da gösterdi. Bu arada birçok sporcu, Diyarbekirspor Altyapısından yetişti.

Uzun senelerden beridir, spora çok yönlü katkılar sunan Bedirhan Akyol, yaklaşık 11 trilyona yakın bir meblağı, sporumuza, yani geleceğimizi inşa edecek olan çocuklarımıza ve gençlerimize aktararak, onların istifadesine sunmuştur.

‘Vatan Sevgisi İmandandır’ şiarıyla, bugünlere kadar azim ve gayretle mücadelesini sürdürmeye devam eden Akyol, siyaset hayatı boyunca da, ilkeli ve adaletli duruşla, herkesin takdirini kazanmıştır.

AKYOL: BU GÜVENE LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ

Bedirhan Akyol, yeniden Ak parti saflarında mücadele edecek olmasından dolayı, son derece mutlu ve heyecanlı olduğunu belirterek, şunları söyledi:

‘Ak partinin bir neferi olarak, zaten bu kutlu hareketten hiç ayrı kalmadık. Halka Hizmet Hareketinin bir mensubu olmak, bizim için onur vericidir. Gerek telefonla, gerek sosyal medyadan ve gerekse bizzat gelerek, tebriklerin ileten Sivil Toplum Kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, dava arkadaşlarım, muhtelif meslek gruplarına mensup vatandaşlarımız ve Diyarbakır sevdalısı bütün gönül erlerine en samimi duygularımla teşekkür ediyorum.

Bu güvene layık olabilmek için, bu günden itibaren, var gücümüzle mücadelemize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, bu hizmet treninden kesinle inmeyecek, sonuna kadar mücadeleye devam edeceğiz.

İslam tarihin unutulmaz komutanı ve devlet adamı Selahaddini Eyyubi’nin son derece önemli veciz ifadeleri, bizim kalbimizde yer etmiştir:

‘Sefer bizim, Zafer Yüce RABBİMİZ’indir’.

Elbette ki bizler bu şanlı seferin birer askeri olarak, son nefese kadar davamıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Yine Selehaddin Eyyubi’nin dediği gibi, ‘dostlarıyla uğraşanlar, düşmanlarıyla savaşamazlar’. Dolayısıyla, bizler dostlarımızla değil, topyekün birlik ve beraberlik anlayışı ve seferberlik ruhuyla, aziz vatanımıza kast eden bütün düşmanlarla mücadeleye devam edeceğiz’.

 ÖZEL HABER:YILMAZ ACUUYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
‘BU KUTLU YOLDAN DÖNMEK YOK’ ‘BU KUTLU YOLDAN DÖNMEK YOK’

D.BAKIR- Diyarbakır Liv Suit Otel İşletmecisi ve Genel Müdürü İş adamı Ferman Zaman, ‘Rahmetlerin adeta yağmur gibi yağdığı bir mübarek Ramazan-ı Şerif’e daha kavuşmanın kıvancını yaşadıklarını’ belirtti.

 

Liv Suit Otel İşletmecisi ve Genel Müdürü İş adamı Ferman Zaman, Mübarek Ramazan-ı Şerif dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında şunları söyledi: ‘Mübarek Ramazan Ayı, Ramazan ayı, kırgınlık ve dargınlıkların sona erdiği, kutlu zaman bir zaman dilimidir. Cenabı Rabbim, bizler bir kez daha Recep, Şaban ve Ramazan aylarıyla, bu nadide günlerin beraberinde getirdiği kutla kandil gecelerine kavuşturdu.

 

Gerek ülkemiz ve gerekse bütün dünya insanları, oldukça zorlu bir sınavdan geçmekteyiz. Ülkemizin yanı sıra, dünya genelinde vefat ve bulaşıcı pandemi vaka sayılarının hızlı bir artış trendine girdiğini, üzülerek gözlemlemekteyiz. Bireysel ve çevre temizliğine önem göstermemiz, sadece kendimiz değil, bütün sevdiklerimizin hayatı açısından önem taşıyor. Temas, maske, mesafe ve hijyen hususlarına, son derece önem göstermemiz gerekiyor. Yüce Allah’a dualar ve niyazlar ederek, aziz milletimiz başta olmak üzere, dünyada etkili olan ve can almaya devam eden, bulaşıcı pandemiden kurtulmayı dilyoruz. Cenab-ı Allah; başta ülkemiz olmak üzere, bu kutlu maneviyat ikliminde, bütün İslam Alemi’nin birlik ve beraberliğini muhafaza etmemizi nasip buyursun.

 

On bir Ayın Sultanı Şehri Ramazan, geçmişe dönük bir muhasebe yaparak, bugüne yaptığımız yanlışlarla yüzleşip, bu yanlışlarla bir daha düşmemek noktasında bir fırsat teşkil etmektedir. Saygıdeğer halkımız ve tüm İslam Âlemi’nin mübarek Ramazan Ayını en halisane duygularımla kutlar, bu mukaddes günlerin, başta aziz milletimiz olmak üzere, bütün dünyada, sağlık, mutluluk ve esenliklere vesile olmasını, Yüce Rabbim’den niyaz ederim’.

Başkan Çavuşoğlu: Otizm eksiklik değil farkındalıktır Başkan Çavuşoğlu: Otizm eksiklik değil farkındalıktır

Diyarbakır’da Dünya Otizm Farkındalık Günü yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe katılan, Güneydoğu Down Sendromu Derneği Başkanı İrfan Çavuşoğlu, otizmin eksiklik olmadığını, farkındalık olduğunu söyledi.

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık günü, Diyarbakır’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Diyarbakır’da Güneydoğu Down Sendromu Derneği, sivil toplum kuruluşları ile Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Dire Başkanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Dünya Otizm Farkındalık Gününe dikkat çekmek amacıyla farkındalık yürüyüş düzenlendi.

Sümer Park Ortak Yaşam Alanında başlayan farkındalık yürüyüşü Diyarbakır Valiliği binasının önüne son bulurken, valilik önünde otizmli ve engelli çocukları karşılayan Vali Münir Karaloğlu, otizmli çocuklar ile engelli bireylerle beraber Anıt Park içerisine kadar yapılan yürüyüşe katılarak destek verdi.

Etkinlikte konuşan Vali Karaloğlu, Diyarbakır’da da bir farkındalık oluşturmak gayesiyle bu etkinliği yaptıklarını söyledi. Vali Karaloğlu, “Otizm bir eksiklik değil, ayrıcalıklı bir farkındalık ve aslında otizmli yavrularımızı erken teşhis edebilirsek, onlara doğru ve özel bir eğitim sağlayabilirsek ve toplumsal farkındalığı da artırabilirsek bu yavrularımızdan yarın dünyayı değiştirecek dahiler çıkabilir. Bunun dünyada birçok örneği var.

İşte Albert Einstein’ın, Newton’un, Mozart’ın ve Steve Jobs’un otizmli olduğu söyleniyor. Onlar erken teşhis, doğru ve özel eğitim ile farkındalıkla dünyayı değiştirecek bilimsel ve sanatsal faaliyetlerde insanlığı çok şey katmışlardır.

Bizde otizmli yavrularımızı, hem ailelere hem de biz topluma Allah’ın imtihanıdır, onların bu farkındalığını fark eder, o farkındalıklarına uygun davranırsak inşallah onlarda içerisinde bulundukları topluma daha faydalı bireyler haline getirebiliriz” diye konuştu.

Günün anlamına hitaben bir açıklama yapan Güneydoğu Down Sendromu Derneği Başkanı İrfan Çavuşoğlu, “Çocuklar da farkındalığı hissettirmek amacıyla buradalar.

Güneydoğu Down Sendromu Derneği olarak engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanında yer almalarını sağlamak ve önlerindeki engelleri ortadan kaldırmak için hak temelli hizmet anlayışını esas alıyoruz. Otizmin hastalık değil farklılıktır. Siz de otizmi fark edin görmezden gelmeyin” dedi.

Mısır: “Ever Given gemisi kanalı en az 1 milyar dolar zarara uğrattı” Mısır: “Ever Given gemisi kanalı en az 1 milyar dolar zarara uğrattı”

Mısır Süveyş Kanalı İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Süveyş Kanalı’nı tıkayan ve gemi trafiğini durduran Ever Given gemisinin kanala en az 1 milyar dolar zarara neden olduğunu duyurdu.

Süveyş Kanalı’nda 6 gün boyunca gemi trafiğine engel olan Japon Shoei Kisen Kaisha şirketine ait 200 bin tonluk konteyner gemisi Ever Given, kanal önemli maddi zarar uğraştı. Mısır Süveyş Kanalı İdaresi Başkanlığı, yaşanan olayda geminin kanala maddi zararının en az 1 milyar dolar olduğunu açıkladı. Süveyş Kanalı İdaresi Başkanı Usame Rabie yaptığı açıklamada, “Yaşanan tıkanma nedeniyle Mısır, günlük 12 ila 15 milyon dolar maddi zarar etti. Yapılan soruşturma sonucu zararı kimin karşılayacağı belirlenecek” ifadelerini kullandı. Rabie, soruşturmanın önemi vurgulayarak, geminin kara kutusunun geminin ilk sıkıştığı andan yüzdürüldüğü ana kadar ayrıntıları ortaya çıkaracağını söyledi. Süveyş Kanalı İdaresi Başkanı Rabie, “Tazminat ödenmesi gerekiyor, çünkü tazminat ülkenin hakkıdır. Bu olay, Mısır’ın itibarına zarar verdi” ifadesini kullandı.

23 Mart’ta karaya oturan gemi sadece Mısır’a değil küresel ticarette büyük zarara yol açmıştı. Dev geminin kanalı tıkamasının ardından kanalda gemi trafiği oluşmuş ve 450 gemi, Ever Given gemisinin yüzdürülerek rotalarına devam etmeyi beklemişti. Ever Given’ın hareket ettirilmesinin ardından kanalda trafik yeniden başlamıştı.

Hocazade ve Avcıl’dan İşadamı Balıkçı’ya nezaket ziyareti Hocazade ve Avcıl’dan İşadamı Balıkçı’ya nezaket ziyareti

Avrupa El Ele Engelliler ve Yaşlılar Yardım Vakfı Genel Başkanı Cengiz Hocazade ve Diyarbakır İl Başkanı Arzu Avcıl’dan SRC Yapı İnşaat .Ltd.Şti. Aş.Yönetim Kurulu Başkanı işadamı Sinan Balıkçı’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Avrupa El Ele Engelliler ve Yaşlılar Yardım Vakfı Genel Başkanı Cengiz Hocazade ve Diyarbakır İl Başkanı Arzu Avcıl ziyarette vakıflarının çalışmaları hakkında Sinan Balıkçı ile fikir alışverişinde bulundu.

Ziyaret esnasında Hocazade ve Avcıl beraberlerinde getirdikleri plaket ve çiçeği Sinan Balıkçı’ya taktim etti.

Sinan Balıkçı ise Hocazade ve Balıkçı’ya ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek teşekkür etti ve çalışmalarında başarılar diledi. Balıkçı, “Sayın vakıf başkanlarımız Cengiz Hocazade ve Arzu Avcıl gibi değerli vatanına milletine bayrağına sadık insanlara kapımız her zaman açıktır.

Ziyaretleri bizleri çok mutlu etti. Diyarbakırımız güzel bir şehirdir sahabeler ve peygamberler şehridir bizler için misafirler başımızın tacıdır. Misafirlerimizin getirdiği çiçek ve plaket içinde teşekkür ediyorum” dedi.

Fatih Erbakan Diyarbakır’da coşkuyla karşılandı Fatih Erbakan Diyarbakır’da coşkuyla karşılandı

Yeniden Refah Partisi Mardin İl Kongresi’ne katılmak için Diyarbakır Havalimanına iniş yapan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Diyarbakır İl Başkanlığı tarafından coşkuyla karşılandı.

Yeniden Refah Partisi Diyarbakır İl Başkanı Ali Erdem ve yönetim kurulu üyelerinin aralarında bulunduğu kalabalık Genel Başkanları Fatih Erbakan’ı Mardin’e kadar yalnız bırakmadı.

Büyük bir coşkunun yaşandığı Yeniden Refah Partisi Mardin İl Kongresi’nde adeta Diyarbakır rüzgarı da esti. Genel Başkanları Fatih Erbakan’ı yalnız bırakmayan Diyarbakırlı vatandaşlara teşekkür eden

 Yeniden Refah Partisi Diyarbakır İl Başkanı Ali Erdem, “Bizleri yalnız bırakmayan sevgili Diyarbakırlı Yeniden Refah Partili kardeşlerime sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Öte yandan, Mardin’de partisinin 2. Olağan Kongresine katılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’a Genel Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Sacit Günbey , Naim Öztürk, Doğan Bekin, Erkan İlyas Helvacı, çok sayıda MKYK üyesi eşlik etti.

Kongrede konuşan Erbakan, partilerinin kuruluşundan bu yana kısa sürede çok mesafe katettiklerini ifade etti.

Artuklu Üniversitesi Vali Kılıçlar Salonu’nda yapılan kongrede konuşan Erbakan, “Biz Mardinlileri seviyoruz. Erbakan hocamız Mardinlileri seviyordu. Mardinliler de Erbakan hocamızı seviyordu. Bu kadar kısa sürede, bu kadar uzun mesafe kat etmemiz Mardin’de şu muazzam coşkulu toplulukla il kongremizi yapmamız davamızın bereketidir, Cenabı Allah’ın yardımıdır ve Milli Görüşün bereketidir.

Cenab-ı Allah bizleri bu istikametten bu hak davadan ayırmasın. Milletimize, Mardin’e, ülkemize, İslam alemine, bütün insanlığa faydalı olmayı, hayırlı hizmetler yapmayı, mazlumların, ezilenlerin derdine derman olmayı nasip eylesin inşallah dedi. Herkesin hiçbir ayrım gözetmeksizin saadet ve selametini hedefleyen anlayışla geliyoruz.” dedi.

Bölgenin en önemli sorunun işsizlik ve geçim sıkıntısı olduğunu söyleyen Erbakan, konuşmasına şöyle devam etti: “Sağlık alanında Türkiye eskiden beridir iyi bir noktada ve sağlıkta pandemi sürecinde de büyük başarılar gösterildi. Ama hayatta kalanlar bu sefer ekonomi olarak çöktü. 2020 yıllında Türkiye’de 99 bin 588 esnaf dükkanını kapattı. 40 bin 735 şirket kapandı.

Milyonlarca insan demektir bu. Böyle bir noktada esnafın kredi taksitlerinin en az 1 yıl ertelenmesi lazım. O kredi borcunun faizinin, hiç değilse yarısının devlet tarafından karşılanması lazım. Esnafa doğrudan nakit desteğinin artırılarak sürdürülmesi lazım. Esnafın su, doğal gaz, elektrik ve SGK borcunun mutlaka faizsiz şekilde en az 1 yıl ertelenmesi lazım. Kısa çalışma ödeneğinin de en az 6 ay daha devam ettirilmesi lazım.”

ÖZEL HABER:YILMAZ ACU

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) 20’nci Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa seçilen Mehmet Bozkuş’a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) 20’nci Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa seçilen Mehmet Bozkuş’a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) 20’nci Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa seçilen Mehmet Bozkuş’a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.

İş adamı Kemal Sinanlı MÜSİAD Başkanlığına seçilen Mehmet Bozkuş’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarette fikir alışverişlerinde bulunduklarını belirten İşadamı Kemal Sinanlı, “MÜSİAD şehrimizin için en önemli sivil toplum kuruluşlarımızından biridir.

Bu kapsamda MÜSİAD başkanlığına seçilen Sayın Mehmet Bozkuş kardeşimizi ziyaret etme gereksinimini hissettik. Kendileri için gerek yurt dışında gerek yurt içinde elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım. Gençlerimizin önünü açalım, bu kapsamda genç kardeşimiz Mehmet Bozkuş’a her zaman desteğimiz olacaktır.

Diyarbakırımız insanlık şehridir ve MÜSİAD ile bu kutsal şehrimize neler yapabiliriz, şehrimize ne katkı sunarızı konuştuk. Ben inanıyorum ki Mehmet kardeşimiz güzel hizmetler yapacaktır. Bizlerde kendisine destek olarak el birliği ile güzel hizmetler yapacağız. Allah utandırmasın hayırlara vesile olsun inşallah. Kapım kendisine ardına kadar açıktır.

Türkiye’nin neresinde olursa olsun desteğim olacaktır. İlgi alakadarından dolayı başkan Mehmet beye çok teşekkür ederim. Sayın Başkanımıza ve Yönetim Kurulumuza yeni görevlerinde nice başarılar diliyor, şehrimiz için fayda sağlamalarını temenni ediyorum” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Mehmet Bozkuş ise, “Değerli ağabeyimiz sayın Kemal Sinanlı beyin bizlere yapmış olduğu ziyaretten dolayı çok memnun olduk.

Sağolsunlar kendi birikimlerinden faydalanacağız inşallah. Ziyaret esnasında  güzel bir sohbetimiz oldu.  Allah kısmet ederse çok güzel projelerimiz olacaktır. desteklerinden dolayı Sayın Kemal Sinanlı beye teşekkür ederim” dedi.

ÖZEL HABER:YILMAZ ACU


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler