• Altın
  • Dolar
  • Euro
  • İstanbul °C
  • Ankara °C

BEDİRHAN AKYOL’UN YENİDEN AK PARTİ YÖNETİMİNE GİRMESİ SEVİNÇLE KARŞILANDI

BEDİRHAN AKYOL’UN YENİDEN AK PARTİ YÖNETİMİNE GİRMESİ SEVİNÇLE KARŞILANDI
BEDİRHAN AKYOL’UN YENİDEN AK PARTİ YÖNETİMİNE GİRMESİ SEVİNÇLE KARŞILANDI

D.BAKIR- ZANA Yapı Yönetim Kurulu Başkanı ,hayırsever iş adamı Bedirhan Akyol’un, yeniden Adalet ve Kalkınma partisi (Ak parti) saflarında uzun süre mücadele eden, Ak parti İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Bedirhan Akyol’un, yeniden Ak parti İl Yönetimine girmesi, kent genelinde sevinçle karşılandı.

Bilindiği üzere, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Diyarbakır İl başkanlığı görevine Muhammed Şerif Aydın’ı getirdi.

Halk tarafından sevilen, yardım severliği ve sporcu kişiliği ile tanınan Bedirhan Akyol’un, yeni dönemde Ak parti İl Yönetimine girmesi sonrası, Diyarbakır başta olmak üzere, bölgemiz ve ülkemizin birçok illerinden tebrik ve hayırlı olsun mesajları yayınlandı. Sosyal medya platformlarında duygularını dile getiren muhtelif meslek gruplarına mensup vatandaşlar, sevenleri, dostları ve arkadaşları, Bedirhan Akyol’un bir Diyarbakır sevdalısı olduğunu belirterek, çalışmalarında başarılar dilediler. Yönetim Kurulunda, önümüzdeki günlerde görevlendirme yapılacağı belirtiliyor.

BEDİRHAN AKYOL, DİYARBAKIR’IN BAĞRINDAN ÇIKAN BAŞARILI VE HAYIRSEVER BİR İŞ ADAMI VE SİYASETÇİDİR

Diyarbakırlı hayır sever  iş adamı ve siyasetçi, Bedirhan Akyol, uzun senelerden beri Diyarbakır’da siyaset ve spor dünyasında aktif olarak görev yapmış, bu Mukaddes kente unutulmaz hizmetler vermiş birisi olarak, gönüllerde yer etmiş birisi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak parti) Diyarbakır İl Başkan Yardımcılığı görevinde uzun seneler başarıyla görev yapan Bedirhan Akyol, bunun yanı sıra, kentimizin sporunda da özel bir yere sahip.

Diyarbekirspor ve Diyarbakırspor 1968 Kulüpleri’nin de aralarında yer aldığı 3 Spor Kulübü’nün kurucusu olan Akyol, 1990 yılından bu yana, yani yaklaşık 30 yıldır futbolun içinde olan birisi. Bu süre zarfında senelerce kulüp başkanlığı ve yöneticilik yapan Bedirhan Akyol, tüm bilgi birikiminin yanı sıra, maddi anlamda da kulüplerimize destek olarak, unutulmaz hizmetlerde bulundu. İş Adamı, siyasetçi ve aynı zamanda İlimizin tanınan ve saygı duyulan kanaat önderlerinden biri olan Akyol, tecrübesi ve bilgi birikimiyle, İlimizin faydasına olacak birçok projeye öncülük etti.

Hem kent ekonomisine ve hem de istihdama katkı sağlayan Bedirhan Akyol, taziyelere katılarak, insanların acılı ve zor günlerinde yanlarında oldu. Bunun yanısıra, hastaları ve yaşlıları ziyaret ederek, ekonomik durumları elverişli olmayan ailelere yaptığı yardımlar ile, hayır duaları aldı. Çalışkanlığı ve mütevaziliğinin yanı sıra, bugüne kadar bir çok husumetli aileyi barıştırarak kan davalarının sona ermesi noktasında, büyük çabalar sarf eden Bedirhan Akyol, duygularını şöyle dile getirdi:

‘Yüce Rabbim’e şükürler olsun, mukaddes kentimize ve kadirşinas insanlarımıza çok yönlü faydalar sağlama imkânlarını bahşetti. Bundan sonra da elimizden gelen bütün çabayı sarf ederek, hayır duaları alma yolunda mücadelemize devam edeceğiz’.

Üç spor kulübünün kurucusu olan ve yaklaşık 30 yıllık kulüp başkanlığı ile yöneticilik geçmişi olan Bedirhan Akyol, 1990 yılından bugüne kadar, kent sporunun gelişmesi, yetenekli sporcuların keşfedilerek yetiştirilmeleri ve Diyarbakır’ın sportif arenada en iyi şekilde temsil edebilmesi noktasında, gecesini gündüzüne katarak çalıştı.

15 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİNDE HEP MEYDANLARDAYDI

15 Temmuz hain darbe girişiminin hemen sonrasında, sergilediği cesur tavırla meydanlara inerek, örnek bir duruş sergileyen Akyol, bu tavrıyla da, Diyarbakır halkından tam not aldı. Senelerdir iş dünyası içinde ve hem de sporun içinden gelen biri olarak, Diyarbakır’a bugüne kadar yaptığı hizmetlerin yanı sıra, ekonomik durumu elverişli olmayan ailelere yönelik yaptığı ayni ve nakdi yardımlarla da, vatandaşların takdirini kazanmış durumda. Gerek kendi firmasının olanakları ve gerekse Ak parti İl Başkan Yardımcısı sıfatıyla, senelerdir birçok aileye yardımlar temin eden, taziye ve hasta ziyaretleri yaparak, insanların zor ve acı günlerinde yanlarında olan ve hayır dualarını alan Akyol, sinesinden çıktığı Diyarbakır’a hizmet vermenin onur verici olduğunu belirtiyor. Kapısına gelenler için, elinden geleni yapan ve boş göndermeyen, hayırsever bir insan olan Bedirhan Akyol, uzun yıllar bir siyasetçi olarak da memleketine hizmet verdi.

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ, BU YOLA BAŞ KOYMUŞ BİRİ

Ak parti saflarında ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile beraber, uzun seneler siyaset yaptığını ve bundan büyük mutluluk duyduğunu belirten Bedirhan Akyol, Erdoğan’a olan sevgisi ve hayranlığı herkes tarafından bilinmektedir.

‘Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bir dünya lideridir. Ak parti İl Başkan Yardımcılığı, Kayapınar Belediye Başkan Adaylığım ve Milletvekili Aday Adaylığım süreçlerinde gerek Ankara ve gerekse Diyarbakır’da kendisiyle sık sık bir araya gelme olanağı buldum.

Ak partinin iktidara geldiği 2002 yılından, bugünlere baktığımızda, ülkemizin gerçekten köklü bir değişim geçirdiğini ve çağ atladığını görebiliyoruz’ diyen Bedirhan Akyol, görüşlerini şöyle dile getirdi:


‘Nitekim Sayın Cumhurbaşkanımızın da sık sık ifade ettiği gibi, 2002 seçimlerinin hemen ardından ‘Bismillah’ diyerek kolları sıvadılar ve ülkemizi 4 temel sütun üzerinde yükseltme sözünün startını verdiler.

Adalet, Eğitim, Sağlık ve Emniyet’. Yaklaşık 18 yıldır bu dört ana konu üzerinde yapılagelen çalışmalar, gerçekten dünya tarihine geçecek türde çalışmalardır. Yani ‘Halka Hizmet Hareketi, Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde tarihimizde görülmemiş hizmetlere imza atarak, gönülleri fethetti. Daha sonra Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeline geçtikten sonra ise, bürokraside yaşanan zaman kaybı asgariye indi ve ülkemiz daha güçlü ve kararlı bir şekilde geleceğe doğru yöneldi.

Ak parti kadroları, Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde, ülkemizi çok daha aydınlık geleceğe taşımak için var gücüyle çalışmaya ve üretmeye devam ediyorlar.

Allah’ın izniyle, devletimizin bütün kadroları ve halkımız, bütün bu devasa projelerin hepsini gerçekleştirerek, bu kutlu vatan topraklarında, vizyonumuza vizyon katacak çalışmalarına aralıksız olarak devam edecek ve ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştıracaklar’.

DİYARBAKIR’A SAYISIZ KONUT VE TESİS KAZANDIRDI

Uzun yıllardır Diyarbakır’da inşaat sektöründe hizmet verdiklerini belirten Bedirhan Akyol, şunları söyledi: ‘İnşaat sektörünün deneyimli ve güvenilir isimleri ile çıktığımız bu hizmet yolculuğunda, bugün itibariyle sektörün en hızlı büyüyen ve kendini geliştiren firmaları arasında yer almanın gururunu yaşamaktayız. Hizmete sunduğumuz projelerde her zaman için ‘Kalite ‘Olmazsa olmazlarımızın başında gelir’ şiarıyla hareket ettik.

Ayrıca, sosyal ve nitelikli yaşam alanları sunarak, hem insanlarımıza istihdam alanları sağladık, hem de kentimizin ekonomisine katma değer katmış olduk. Modern mimariye özgün çözümler ve kalitesi esas alan anlayışımızla, güvenilir konutlar zincirine sürekli yeni halkalar ekledik. Modern yaşamın gereksinimlerinin yanı sıra, insana ve doğaya saygılı, çağdaş yaşam merkezleri ve sosyal yaşam alanları oluşturarak, insanlarımızın özlemini duyduğu huzurlu, güvenli ve keyifli yaşam alanları oluşturduk.

Sanayi Yapıları, Sosyal ve Ticari Yapılar ve Konutlarda, İnşaat sektörünün farklı alanlarında, tecrübeli ve uzman kadromuz ve teknolojinin en gelişmiş olanaklarıyla, yaşamı hep daha iyiye götürmeyi hedefleyen kurumsal birikimimizle, çok yönlü çalışmalarımıza devam ederek, halkımıza hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz’.

BEDİRHAN AKYOL’U TANIYALIM

1969 yılında, Diyarbakır’a bağlı Kayapınar mezrası Zerve köyünde doğan Akyol, ilkokulu Kayapınar’da okudu. Ali Emri Ortaokulu ve lisesinde orta eğitimini tamamlayan Akyol, 1986 yılında Tarımspor kulübünün başkan oldu. 1990-1992 yılları arasında, Askerlik görevini yaptı. 1993 yılında sonra futbol, kelimenin tam anlamıyla hayatı oldu ve uzun seneler kulüp başkanlığı yaptı. Bir yandan futbol oynarken, bir yandan kulüp başkanlığı yaptı.

1996 yılında Çukurova Üniversitesi Tarım Makineleri bölümünde okuyan Akyol, 1997 yılında Tarımspor kulübünü Kayapınar Belediyesi’ne hibe etti. Aynı zamanda futbolun yanı sıra Diyarbakır’da müteahhitlik yapan Akyol, 1998 yılında Beşyüzevlerspor Kulübü’nün başkanlığı ve Çaykur Bölge Müdürlüğü Sendika Başkanlığı yaptı.

Adalet ve Kalkınma partisi (Ak parti) Diyarbakır İl Başkanlığı bünyesinde, Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) ve Mali İşler Başkanlığı görevlerini yürüttü. Aynı zamanda Doğu Güneydoğu Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu üyesi olan Akyol, 2009 yılında AK Parti Kayapınar Belediye Başkan aday adayı olarak seçimlere katıldı. Akyol, 2010 yılında Beşyüzevlerspor Kulubü ismini değiştirerek, Yeni Diyarbakırspor Kulübü yaptı. Ak parti Mali İşler Başkanlığı olarak 3 yıl görev yapan, Akyol, Diyarbakırspor 1968 Kulüp Başkanlığı görevini de uzun yıllardır başarıyla yürütmekte.

KENT SPORUNA VE GENÇ SPORCULARA KATKI SAĞLADI

Görev yaptığı süre zarfında, sporun barış ve kardeşlik olduğunu, mesafeleri ortadan kaldırdığını, kulüpler ve kentler arasında yeni kardeşlik köprüleri ve dostluklar inşa edilmesine zemin hazırladığını belirten Bedirhan Akyol, ‘Sporun içinde kesinlikle şiddet yer yoktur, olmamalıdır. Bizim görev yaptığımız süre zarfında, zaman zaman hakemlerin kötü niyetli ve aleyhimize yönettiği maçlarda bile, hiçbir zaman duruşumuzu bozmadık, hakkımızı hukuki yollardan aradık’ diyerek sporun ve sportif karşılaşmaların kaynaştırıcı ve birleştirici unsurlarından azami ölçüde faydalanılması gerektiğine dikkat çekti.

Ayrıca, her yıl düzenli olarak sokak çocuklarına ve semt gençlerine spor malzemesi yardımlarında bulunan ve gönülleri fetheden Akyol, Kick Boks Dünya İkinciliğine kadar yükselen sporcunun yetişmesini sağladı. Atletizmde ise Avrupa üçüncüsü olan sporcunun yetişmesinde büyük emekler vererek, Diyarbakır tarihine unutulmayacak bir dizi sportif başarının elde edilmesinde en büyük pay sahibi oldu. Diyarbakır da ilk kez bir Amatör spor kulübünün açılış maçı için, Bulgaristan’dan Süper Lig takımını getirerek, tarihe geçen Bedirhan Akyol, enerjisini, mesaisini ve maddi olanaklarını, kentimiz insanı ve sporcuları için seferber etti. Halen de, birkaç farklı spor branşında kulüp başkanlığı görevini sürdüren Bedirhan Akyol, spor ve hizmet sevdalısı biri olarak gönüllerde yer edinmiştir.

Avrupa üçüncüsü sporcunun yetişmesinde de unutulmayacak çabaları ve emekleri olan, İlimizin sporunun gelişmesi ve ilerlemesi yönünde unutulmaz katkılar sağlayan hayırsever iş adamı Bedirhan Akyol, Yeni Diyarbakırspor Kulübünün ismini ‘Diyarbekirspor’ olarak değiştirip, bu kulübün kurucu başkanı olarak uzun seneler başarıyla görev yaptı. Diyarbekirspor, onun döneminde çok başarılı maçlar çıkarırken, 3. Lige yükselme başarısı da gösterdi. Bu arada birçok sporcu, Diyarbekirspor Altyapısından yetişti.

Uzun senelerden beridir, spora çok yönlü katkılar sunan Bedirhan Akyol, yaklaşık 11 trilyona yakın bir meblağı, sporumuza, yani geleceğimizi inşa edecek olan çocuklarımıza ve gençlerimize aktararak, onların istifadesine sunmuştur.

‘Vatan Sevgisi İmandandır’ şiarıyla, bugünlere kadar azim ve gayretle mücadelesini sürdürmeye devam eden Akyol, siyaset hayatı boyunca da, ilkeli ve adaletli duruşla, herkesin takdirini kazanmıştır.

AKYOL: BU GÜVENE LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ

Bedirhan Akyol, yeniden Ak parti saflarında mücadele edecek olmasından dolayı, son derece mutlu ve heyecanlı olduğunu belirterek, şunları söyledi:

‘Ak partinin bir neferi olarak, zaten bu kutlu hareketten hiç ayrı kalmadık. Halka Hizmet Hareketinin bir mensubu olmak, bizim için onur vericidir. Gerek telefonla, gerek sosyal medyadan ve gerekse bizzat gelerek, tebriklerin ileten Sivil Toplum Kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, dava arkadaşlarım, muhtelif meslek gruplarına mensup vatandaşlarımız ve Diyarbakır sevdalısı bütün gönül erlerine en samimi duygularımla teşekkür ediyorum.

Bu güvene layık olabilmek için, bu günden itibaren, var gücümüzle mücadelemize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, bu hizmet treninden kesinle inmeyecek, sonuna kadar mücadeleye devam edeceğiz.

İslam tarihin unutulmaz komutanı ve devlet adamı Selahaddini Eyyubi’nin son derece önemli veciz ifadeleri, bizim kalbimizde yer etmiştir:

‘Sefer bizim, Zafer Yüce RABBİMİZ’indir’.

Elbette ki bizler bu şanlı seferin birer askeri olarak, son nefese kadar davamıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Yine Selehaddin Eyyubi’nin dediği gibi, ‘dostlarıyla uğraşanlar, düşmanlarıyla savaşamazlar’. Dolayısıyla, bizler dostlarımızla değil, topyekün birlik ve beraberlik anlayışı ve seferberlik ruhuyla, aziz vatanımıza kast eden bütün düşmanlarla mücadeleye devam edeceğiz’.

 ÖZEL HABER:YILMAZ ACUUYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
Gökalp’dan yangın söndürme çalışmalarına katılanlara teşekkür Gökalp’dan yangın söndürme çalışmalarına katılanlara teşekkür

Türkiye’de 28 Temmuz’da Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan ve ardından 26 farklı ilde çıkan yangınlara müdahale devam ederken toplumun herkesiminden yaşanan yangınlarla ilgili açıklamalar geldi.

MİL SAĞLIK-SEN Genel Başkan Yardımcısı Fatma Gökalp, yaşanan yangınların bir an önce söndürülmesi gerektiğini belirterek, yangın söndürme çalışmalarına katılan herkese teşekkür etti.
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Adana, Antalya, Muğla, Mersin, İzmir ve Osmaniye başta olmak üzere 28-31 Temmuz tarihleri arasında 26 ilde çıkan 98 yangının 81’inin kontrol altına alındığını ve 10 yangının ise devam ettiğini açıkladı. Bu çalışmalarda üstün başarı sergileyen herkese sonsuz minnettar olduklarını dile getiren

MİL SAĞLIK-SEN Genel Başkan Yardımcısı Fatma Gökalp, “Günlerdir Türkiye’mizin bir çok noktasında yaşanan ve hala devam eden orman yangınlarında canı pahasına mücadele eden başta Tarım ve Orman Bakanlığı personelleri, yangın işçileri, vatandaşlar ve herkesten Allah razı olsun. Onlar olmazsa belki durum daha vahim bir hal alacaktır.Orman yangınlarını yapanlarıda nefretle kınıyorum. Öte yandan Manavgat’ta beş, Muğla’nın Marmaris ilçesinde ise bir kişinin yaşamını yitirmiş olduğunu öğrendim. Bunun yanı sıra binlerce hayvan telef olmuş , orman ve tarım arazileri ile bölgedeki sera alanları küle dönmüş. Yangınlarda hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ise Cenabı haktan şifalara diliyorum” dedi.

İşadamı  Şeyhmus Karakuş: Cansiparane mücadele eden herkesten Allah razı olsun İşadamı Şeyhmus Karakuş: Cansiparane mücadele eden herkesten Allah razı olsun

Türkiye’ye felaketi yaşatan yangınlar 4. gününe girdi. Özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerini esir alan alevler, vatandaşlarımıza da zor günler yaşattı. Karakuş Group Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı Şeyhmus Karakuş , “Ciğerlerimizin yandığı orman yangınlarında cansiparane mücadele eden herkesten Allah razı olsun” dedi.

Karakuş Group Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı Şeyhmus Karakuş, Türkiye’nin dört bir yanında yaşanan orman yangınları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İşadamı Şeyhmus Karakuş, “Ciğerlerimizin günlerdir alev alev yandığı orman yangınları durdurak bitmeden devam ediyor. Bu yangınlarda sadece ormanlarımız değil adeta ciğerlerimiz yanıyor. Bu Mücadelede başta orman kahramanlarımız, kamu kurumlarımız ve tüm halkımız, cansiperane, özenle, tüm gücüyle savaşıyor. Bu konuda destek olan ve yangınların bir an önce söndürülmesi konusunda canı pahasına mücadele eden herkesten Allah razı olsun. Ormanlarımızı yakanları Allah kahru perişan etsin.Bu uğurda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifalar diliyorum” dedi.
5 İLDE 10 YANGIN SÜRÜYOR
Öte yandan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin paylaştığı verilere göre Adana’da 1, Osmaniye’de 1, Antalya’da 3, Mersin’de 3, Muğla’da ise 2 ayrı noktada yangınlar devam ediyor. Böyle toplam 5 ilde ekiplerimiz 10 yangını söndürmek için mücadele veriyor.

Başkan Akyol: Türkiye’nin ciğerlerine kastedenleri lanetliyorum Başkan Akyol: Türkiye’nin ciğerlerine kastedenleri lanetliyorum

Türkiye, birçok noktada orman yangınlarıyla mücadele ediyor. 6 kentte alevlere müdahale sürüyor. Son olarak Antalya Gazipaşa ilçesinde ormanlık alanda 4 farklı noktada yangın çıkarken toplumun bir çok kesiminde peş peşe açıklamalar geldi. Son olarak AK Parti Diyarbakır İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten, ZANA Yapı Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı Bedirhan Akyol bir açıklamada bulunarak “Türkiye’nin ciğerlerine kastedenleri lanetliyorum” dedi.

Çıkan yangınlar sonucu yerleşim yerleri de tehdit altındayken yangında bazı evler tahliye edildi. Yangını söndürme çalışmaları sürüyor. Antalya’daki yangında 3, Muğla Marmaris’te 1 kişi hayatını kaybetti. Mersin Silifke’deki yangın nedeniyle Mersin-Antalya karayolu ulaşıma kapatıldı.

Yaşanan yangınların tüm Türkiye’yi sarstığını belirten AK Parti Diyarbakır İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten, ZANA Yapı Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı Bedirhan Akyol “Türkiye son 2 günde orman yangınları ile sarsılıyor. Manavgat, Marmaris, Osmaniye, Mersin, Adana ve Kayseri’de ki orman yangınları yıkıcı zararlara sebep oldu. Yangınlar nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyorum.

Yaşanan bu felaketler nedeniyle geçmiş olsun diyor, Türkiye’nin ciğerlerine kast edenleri lanetliyor, çevresel zararlar başta olmak üzere zararın daha fazla büyümeden söndürülmesi temennisiyle yangınlarla mücadelede görev alan tüm görevlilere kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

Atlı’dan “AŞI OLUN” çağrısı Atlı’dan “AŞI OLUN” çağrısı

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarda aşılama oranının artırılması için bir çağrı da Mobil İletişim Araçları Ve Bilgi Teknolojileri İş İnsanları Derneği (MOBİSAD) Diyarbakır İl Temsilcisi Abdurrahman Atlı’dan geldi.

Atlı, iletişim sektörü çalışanları başta olmak üzere tüm Diyarbakır halkının bir an önce aşı olması gerektiğini belirtti.

Toplumsal bağışıklığın sağlanması için aşı çalışmalarının devam ettiği bölge illerinde aşı sırası gelen ancak yaptırmayan vatandaşların bilgilendirilmesi için oluşturulan sağlık ekipleri, ön yargıları yıkıp, vatandaşları ikna edebilmek için yoğun çaba harcıyor. Bu çabalara toplumun her kesiminden de destek geldi. Mobil İletişim Araçları Ve Bilgi Teknolojileri İş İnsanları Derneği (MOBİSAD) Diyarbakır İl Temsilcisi Abdurrahman Atlı’da “Aşı olun” çağrısında bulundu.

Pandemiden kurtulmanın en kısa ve pratik yolunun aşı olmaktan geçtiğini belirten Atlı, “Evet sevgili dostlar, değerli çalışma arkadaşlarım ve vatandaşlarım! Bu karanlık Pandemi döneminde insanların karantinadan, işsiz kalmaktan, hastalanmaktan ve ölmekten korumak bizim elimizde. Bunların hepsini bize bir arada sunan, en kolay, en hızlı, en ucuz ve en az hasarlı, karlı yol basit ve bedava olan AŞIDIR! Gelişmiş ülkelerdeki aşı oranları çok yüksek bir oranda şuan.

Eskiden 10 binlerce ölüm bildiren İtalya, İngiltere, Amerika ve Almanya gibi ülkelerde ölümler 15-20 civarına düşmüş bulunmakta! Şunu da asla unutmayalım, aşı bizi hastalıktan korumaz, bizi hastalığın şiddetinden ve olumsuz etkilerinin azaltılmasında yardımcı olacaktır. En basit hali ile COVİD aşılı bir hasta ayakta geçirirken aşısız bir diğeri ise maalesef solunum yetmezliği başta olmak üzere çok ağır zatürre ile geçirmekte ki ölümler burdan kaynaklanıyor. Şuan ki güncel veriler Amerika’daki ölümler incelendiğinde büyük çoğunluğunu aşısız olanların oluşturduğunu gözler önüne seriyor” dedi.

Açıklamasında dünya geneli analiz haberlerin verilerine de yer veren Atlı, “Euronews 25 Haziran tarihli analiz haberi verileri dünyaya şöyle aktarıyor; ‘ABD Sağlık Bakanlığı verilerine göre mayıs ayından bu yana yaklaşık 2 aylık dönemde 853 bin kişinin koronavirüse yakalanarak hastaneye kaldırıldığı, bunlardan sadece 0.1’inin (1200 hasta) aşı yaptıran kişiler olduğu kaydedildi.

Bunun yanı sıra mayıs ayında ABD’de 18 bin kişinin Covid-19 sebebiyle hayatını kaybettiği, bu kişilerden sadece 150’sinin aşılı olduğu ifade edildi. Bu rakam, salgın kaynaklı ölen kişilerin yüzde 0.8’ine tekabül ediyor. Evet gerçekler bunlar. Tekrar belirtmek lazım ki aşı; kısırlık yapmaz! Böyle bir etkisi asla kanıtlanmamıştır . Tamamen aşı karşıtlarının bir anti-propagandasıdır.

Ama her aşıda olduğu gibi kolda ağrı, hafif ateş, göğüste ağrı, iştahsızlık gibi etkileri olacaktır. Elbetteki her aşının bazı istenilmeyen yan etkileri olacaktır fakat şuan ki veriler bu oranları milyonda bir olarak veriyor. Bu da aşı için ihmal edilecek çok iyi bir orandır. Bu karanlık tünelden çıkmanın yolu şuan aşıya bağlı. Eğer tekrar haftalarca eve kapanıp işsiz kalmak istemiyorsak, eğer çocuklarımızın okullarına devam etmesini istiyorsak, eğer yakınlarımızı basit bir viral enfeksiyondan kaybetmeyi istemiyorsak lütfen aşılarımızı olalım” diye konuştu.

Büyükşen çiftinin cinayet zanlısı: ‘Bana 100 bin lira teklif ettiler, ben reddettim’ Büyükşen çiftinin cinayet zanlısı: ‘Bana 100 bin lira teklif ettiler, ben reddettim’

Konya’da 2018 yılında cinayete kurban giden Metin ve Necla Büyükşen çiftini öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan Afgan uyruklu Abdulhamid U., ifadesinde Abdullah B’nin “Benim düşmanlarım var, sana 100 bin lira versem düşmanlarımı öldürür müsün” dediğini, kendisinin bu teklifi kabul etmediğini söyledi.

Olay, 3 Eylül 2018 Pazartesi günü saat 23.00 sıralarında merkez Karatay ilçesi İsmil Mahallesi 62. Sokak’ta bulunan müstakil bir evde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Metin Büyükşen (55) ve Necla Büyükşen (54) çifti eve giren yüzü maskeli bir saldırgan tarafından tüfekle vurularak öldürüldü. Başına tüfeğin dipçiğiyle vurulan kızları Büşra Büyükşen ise olaydan ölü numarası yaparak yaralı kurtuldu. Olayın üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen baba ve annesinin katil zanlısının bulunmaması üzerine Necla ve Metin Büyükşen’in doktor oğlu Osman Büyükşen bir televizyon programına çıkarak katilin yakalanması için yardım istedi. Cinayetin çözülebilmesi için Jandarma Genel Komutanlığınca jandarma dedektifleri JASAT görevlendirildi. JASAT ve Konya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından 13 Temmuz’da çok sayıda adrese şafak vakti operasyon düzenlendi. Operasyonda 25 kişi gözaltına alınırken, şahıslara ait ev ve araçlarda da arama yapıldı.

Yanlış adrese girmişler iddiası
Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 25 şüpheliden Abdullah B. ve Esra T., gece yarısı Konya Adliyesine sevk edildi. Abdullah B. ve Esra T’nin azmettirici oldukları, firari cinayet zanlılarının yanlış eve girerek Büyükşen çiftini öldürdüğü iddia edildi. Yapılan sorgulamada Esra T.’nin öldürülen Büyükşen çiftinin evlerine 500 metre mesafede bulunan komşularının oğlu Hüseyin K.’nin eski sevgilisi olduğu ortaya çıktı. Esra T.’nin Hüseyin K.’nin ailesinin baskısıyla kendisinden ayrıldığı ve bu nedenle aileye zarar vermek istediği, bu durumu sevgilisi Abdullah B.’ye anlattığı, sevgilisinin de para karşılığı 2 kişi kiralayıp, korkutup zarar vermeleri için Hüseyin K.’nin evine gönderdiği öne sürüldü. Abdullah B.’nin kiraladığı 2 kişinin kendilerine verilen adresi karıştırıp Hüseyin K.’nin ailesi yerine komşuları Büyükşen çiftini öldürdükleri belirtildi. Şüpheliler Abdullah B. ve Esra T. ‘kasten öldürmeye azmettirme’, Zekeriya O. ve Mustafa O. de ‘kasten öldürmeye yardım etme’ suçlarından sevk edildikleri mahkemece tutuklandı. Adliyeye sevk edilen 1 şüpheli adli kontrol kararıyla, jandarmadaki diğer 20 şüpheli ise ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Cinayete kurban giden Necla Büyükşen ve eşi Metin Büyükşen’in cinayet şüphelisi olduğu iddiasıyla aranan ve daha önce tutuklanan Abdullah B.’nin çiftliğinde çoban olarak çalışan Afganistan uyruklu Abdulhamid U. da Ankara’da yakalandı. Sorgulanmak üzere Konya İl Jandarma Komutanlığına getirilen Abdulhamid U., sorgusunun ardından sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Zanlı Abdulhamid U. verdiği ifadede, “Türkiye’ye girdiğimde Ankara’daki yeğenimin yanına geldim. Yeğenimin yanında 20 gün kadar hiçbir işte çalışmadan kaldım. Daha sonra Konya’nın Ilgın ilçesine gelerek burada çobanlık yaptım. Sonra da Çankırı iline gittim. Burada farklı yerlerde 5 ay çobanlık yaptım ve tekrar Konya’nın Sarayönü ilçesinde bulunan köylümün yanına geldim. Burada biraz işsiz kaldıktan sonra köylüm beni Abdullah B. ve Süleyman B. ile tanıştırdı. Ben Abdullah B’nin yanında 9 ay kadar çalıştım. Parayı az bulduğum için yanlarından ayrılıp, tekrar Çankırı’ya gittim. Burada da 2 yıl çalıştıktan sonra tekrar Abdullah B’nin yanında çalışmaya başladım. 2 bin TL karşılığında 3 ay daha çalıştıktan sonra tekrar Ankara Gölbaşı’na gittim. Burada 13 ay çalıştım. Kaldığım köyde jandarmalar beni yakalayıp Konya’ya getirdi” dedi.

“Bana 100 bin lira vermeyi teklif etti, ben reddettim”
Abdulhamid U.’nun ifadesinde, “İlk çalıştığım dönemde Abdullah benim yanıma 4 kez gelerek, bana ‘Benim düşmanlarım var. Sana 100 bin TL versem bu düşmanlarımı öldürür müsün?’ diye sordu. Ben de sakat bir kızımın olduğunu, öldüremeyeceğimi söyledim. Bunları bana söylerken şaka yapmıyordu, gayet ciddiydi. Öldürülen çifti tanımıyorum. Abdullah bana öldürmek için 100 bin TL teklif etmişse de ben kabul etmedim. Onun adına hiç kimseyi öldürmedim. İsmil Mahallesi’ni hiç duymadım ve oraya hiç gitmedim. Öldürülen kişileri de hiç tanımıyorum. Suçsuzum” dediği öğrenildi.

Utangaç’tan 24 Temmuz Gazeteciler Günü Mesajı Utangaç’tan 24 Temmuz Gazeteciler Günü Mesajı

Elif Gold firması Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Utangaç, ‘24 Temmuz Gazeteciler Günü ve Basın Bayramı’ dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

‘24 Temmuz Gazeteciler Günü ve Basın Bayramı’nın, özel ve müstesna bir gün olduğuna’ vurgu yapan Elif Gold firması Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Utangaç, görüşlerini şöyle dile getirdi:
‘‘24 Temmuz’ tarihi tüm çağdaş ülkelerde olduğu gibi, ülkemizde de kutlanmaktadır. Basın; bireyin ve toplumun ihtiyaç duyduğu her konuda, haber alma, araştırma, bilgilendirme, aydınlatma, toplum ve ülke yararına kamuoyunun duygu ve düşüncelerini objektif olarak yansıtmasına, insan hakları ile temel hak ve özgürlüklerin gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

Elbette basınımız bu görevini yaparken; gerçeklik, güncellik, kamu yararı ve özle biçim arasındaki denge unsurlarını da gözetmek zorundadır. Gazetecilik mesleğinin saygınlığının çok daha ileriye taşınması; özgür bir medya ortamında, etik değerlerin, dürüstlüğün temel misyon haline geldiği bir yayıncılık anlayışı ile mümkündür. Toplumun bilgi edinme hakkı için mücadele eden basınımızın önünün açılması için ekonomik özgürlüğün kazanılması da son derece önemlidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, ‘Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, ebediyete intikal etmiş bütün basın mensuplarımıza, Yüce Allah’tan rahmet ve mağfiret niyaz ediyorum’.


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler