• Altın
  • Dolar
  • Euro
  • İstanbul °C
  • Ankara °C

BAŞKAN HÜSEYİN BEYOĞLU’NDAN BAĞLAR’A TARİHİ HİZMETLER.

BAŞKAN HÜSEYİN BEYOĞLU’NDAN BAĞLAR’A TARİHİ HİZMETLER.
BAŞKAN HÜSEYİN BEYOĞLU’NDAN BAĞLAR’A TARİHİ HİZMETLER.

D.BAKIR- Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, görevinde henüz birinci yılını doldurmuş olmasına rağmen, senelerdir hizmet bakımından ihmal edilen İlçe genelinde yaptığı hizmetlerle, vatandaşların haklı takdirini kazanmış durumda.

Yaklaşık 400 bin nüfuslu ilçede kısa zamanda gerçekleştirdiği projelerle, İlçeyi bir uçtan diğer uca Belediyecilik hizmetleriyle buluşturan Hüseyin Beyoğlu ve kurmay kadrosu, mesai kavramı gözetmeksizin çalışmalarına devam etmekteler.

Bağlar’da yaklaşık yirmi yıl sonra Belediye yönetiminin el değiştirmesiyle beraber, Ak icraatlarla tanışan Bağlar halkı da, başlatılan ve bazıları tamamlanan projelerden bir hayli memnun.

Azim, sebat ve kararlı bir şekilde yollarına devam ettiklerini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, şunları söyledi:
‘Halis bir niyet, dinamik bir kadro ve milletimizin ferasetiyle bu kutlu yola çıktık. Unutmamak gerekir ki, halkımız kendisi gibi olanı ve kendisini ihmal etmeyeni bağrına basar. İlk günden itibaren vatandaşlarımızla güçlü bir bağ kurduk. Belediyenin tüm imkânlarını ve kapılarını kendilerine sonuna kadar açtık.

‘HALKA HİZMET, HAKK’A HİZMETTİR’ ŞİARIYLA YOLA ÇIKTIK

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın birçok platformda dile getirdiği üzere, biz halkımızın efendisi değil, hizmetkârıyız.
Asla siyasi ayrım yapmadan, ‘insan esası’ üzerine çalışmalarımızı inşa ettik ve bundan sonra da aynı anlayışla yolumuza devam edeceğiz. Milletimizi ayağımıza getirmedik, biz onların ayağına gittik. Bizim anlayışımızda millete efendilik yok, hizmet etmek var. Tevazu, samimiyet ve gayreti ihmal etmedik. Yüz binlerce vatandaşımızı ziyaret ettik, ihtiyaç sahiplerine maddi ve manevi destek sağlamaya gayret ettik. Bunu da lütuf olarak değil, onlara olan hizmet borcumuz olarak görmekteyiz. Gönüller kazanmayı arzuladık ve çok şükür elini uzattığımız vatandaşlarımızın dualarına mazhar olduk’.

ASFALT ÜRETİMİNDE TARİHİ BİR BAŞARI ELDE EDİLDİ

Karacadağ eteklerinden çıkan bazalt taşından asfalt üretmeye başladıklarını dile getiren Başkan Beyoğlu, bu durumun bölgede bir ilk olduğunun altını çizdi.
Beyoğlu, ‘Vatandaşımızın arazilerini bu taşlardan temizleyerek tarıma kazandırdığımız gibi, bu iş için kurduğumuz asfalt plent tesisinden ürettiğimiz asfalt ile de hem belediyemizi mali yükten kurtarıyoruz hem de ilçemizi dünyanın en kaliteli ve en uzun ömürlü asfaltına kavuşturuyoruz. İlk etapta yılda 600 bin ton asfalt üreteceğiz. Ama bu zamanla ihtiyaca ve bize gelen kurumların ve işletmelerin talebine göre artacak. Belediyemiz bu işten gelir elde ederek, hem işin maliyetini sıfırlayacak ve hem de belediye bütçesine kar elde edeceğiz inşallah.

Bazalt taşından sıcak asfalt üreterek bu konuda Türkiye’ye örnek teşkil eden bir projeyi gerçekleştirmiş olmanın haklı gururu ve mutluluğunu yaşamaktayız. Bir yandan bulaşıcı pandemi ile mücadelemizi sürdürürken, diğer yandan kendi üretmiş olduğumuz asfalt ile cadde ve sokaklarımızda asfalt çalışmaları gerçekleştirdik. Dünyanın en kaliteli ve en uzun ömürlü asfaltı ile ilçemizi modern yollara kavuşturmaya devam etmekteyiz’.

‘KENTSEL DÖNÜŞÜM İLE BAĞLAR’IN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK’

En önemli hedeflerinden birinin, Bağlar’da Kentsel Dönüşümü gerçekleştirmek olduğunu belirten Hüseyin Beyoğlu, şöyle devam etti: ‘Kentsel dönüşüm konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığına rapor sunan ilk belediye biziz. Bilindiği gibi, eski yapıların fazla olduğu Bağlar’da, köklü bir dönüşüm başlatmayı amaçlıyoruz.

Tam 36 İlden daha büyük olan Bağlar İlçemizin, çözülmesi gereken ciddi sorunları var. Bunların en başında 275 bin nüfuslu alanı oluşturan eski Bağlar dediğimiz yerdeki çarpık ve eski kentleşme örneğidir. En büyük hayalimiz ve hedefimiz Bağlar’da kentsel dönüşümü başlatıp bir yere kadar getirmek. Tabi bu iş 5 yılda bitmez. Ama biz startını verip, çalışmaları belirli bir noktaya getirmek hedefindeyiz. Böylelikle İlçemiz son derece modern bir şehir hüviyetine kavuşur. Göreve geldikten sonra ilk işimiz, bu devasa proje için girişimlerde bulunmak oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız nezdinde girişimlerimiz, bir dizi görüşmeler gerçekleştirdik.

Ayrıca, ilçemizin ticaretteki önemli noktalarından biri olan Sakarya Caddesi ile ilgili projemiz hazır. Bu alanı Çevre ve Şehircilik Bakanlığının vereceği destek, İlimiz Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Bağlar Belediyesi’nin koordinasyonu ile yenileyerek, modern bir alış veriş bölgesine dönüştüreceğiz. Yine Çevre ve Şehircilik Bakanımızın, Bağlar’da yapılmasını destekleyeceği projeler arasında ‘Yeni Sanayi Sitesi’ de yer almakta.

DEVASA PROJELERİN STARTI BİRER BİRER VERİLİYOR

Bakanlıktan heyetler gelip inceleme yaptı. Son olarak raporumuzu hazırlayıp verdik. Çevre Ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum, Bağlar’da kentsel dönüşüm planı olduğunu ifade ederek, bizlere bu çalışmanın her kademesinde destek oldu. İlçemizin yeni ve modern yüzü olarak kabul edilen Bağcılar bölgemizde 98 bin metrekarelik alanda Millet Bahçesi Projesi de, bizim hedeflerimiz arasında. Devasa proje kapsamında yeşil alanlar ve modern dinlenme alanları oluşturacağız. Bir diğer önemli husus ise, Çevre ve Şehircilik Bakanımızın, Bağlar İlçemiz için açıkladığı projeler arasında Yeni Sanayi Sitesi de yer alıyor.
Bütün bu mega projeleri devletimiz ve ilgili bakanlıklarımızın desteğiyle gerçekleştirerek, halkımızın hizmetine sunacağız inşallah.

Bilindiği gibi, dünya genelinde son derece zorlu bir süreç yaşıyoruz. Bunun yanı sıra, deprem felaketleri, sel baskınları, bulaşıcı pandemi salgını olması nedeniyle, çalışmalarımızın start verilmesi sürecini uzattı. Ancak bu zorlu süreçleri hep beraber aştıktan sonra inşallah, projelerimiz başlamış olacak’.

PANDEMİ SÜRECİNDE, ÇOK BAŞARILI BİR SINAV VERDİK

Dünyayı etkisi altına alan ve yüz binlerce insanın hayatını kaybettiği yeni tip bulaşıcı pandemi mücadelede en başarılı belediyeler arasında yer aldıklarını belirten Beyoğlu, İlçenin temizlik, hijyen ve ilaçlama hizmetlerine özel önem verdiklerini kaydetti.

Başkan Beyoğlu, ‘Göreve geldiğimizde ilçemizde ciddi bir temizlik sorunu vardı. Bunu çözmek üzere yetersiz olan araç filomuzu yeni modern çevre dostu olma özelliği olan buharlı araçlar alarak çözdük. Bulaşıcı pandemi salgınından sonra dezenfekte ve hijyene yönelik tedbirlerimizi en üst seviyede artırdık. İlçemizdeki tüm kurumlar, yaşam alanlarını dezenfekte ettik ve etmeye de devam ediyoruz. Yine Elazığ’da meydana gelen depremden sonra deprem bölgesine giderek tüm imkânlarıyla burada hizmet veren belediyeler arasında yer aldık. Depremden dolayı ilçemizde hasar gören yapıları tespit ederek gerekli çalışmaları yaptık. İlçemizde terk edilmiş ve vatandaşlarımız için risk oluşturan metruk ve harabe yapılarla kararlı bir şekilde mücadele ediyoruz. Şu ana kadar yaklaşık 300 yapının yıkımını gerçekleştirdik” dedi.

SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN EN GÜZEL ÖRNEKLERİ SUNULDU

Sosyal belediyeciliğe ayrı bir önem verdiklerinin altını çizen Beyoğlu, bugüne kadar yüz binlerce ihtiyaç sahibi vatandaşa destek sağladıklarını söyledi. Başkan Beyoğlu, şöyle devam etti: ‘İçişleri Bakanlığımızın 65 yaş üstü yaşlı, engelli, hamile ve kronik hastalarla ilgili kararından sonra belediyemiz bünyesinde ekipler ve iletişim ağları kurarak 700’den fazla haneye ihtiyaçlarını ulaştırdık. Bunları belediyemizin imkânlarıyla temin etmekteyiz. Bizim vatandaşımız sıkıntı içindeyken, biz nasıl rahat uyuruz. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da kesin talimatı var. Göreve geldiğimizden bu yana zaten ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek olarak sosyal belediyecilik görevlerimizi icra ediyoruz.

Avrupa’da benzerleri olan ve halkın çok takdir ettiği ‘Organik Meyve ve Sebze Alanları’ uygulaması da, gerçekten İlçemizin vizonuna ekstra katkı sağlayacak. Dualar almaktan daha güzel bir duygu olamaz. Bundan sonra da sosyal belediyeciliği, hizmet belediyeciliği ve gönül belediyeciliği gibi üç temel hedefimizi bir arada yürütmeye çalışacağız’.

‘VATANDAŞ ODAKLI’ ÇALIŞMALAR SEMERESİNİ VERİYOR

Bütün Belediye kadrolarının ‘Vatandaş Odaklı’ yaptığı çalışmaların semeresini almaya başladıklarına vurgu yapan Beyoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: ‘İlçemizde kalıcı ve köklü projeler üreterek, sorunlara neşter vuran ve kaliteli hizmetler sunan bütün birimlerimiz ve personellerimizle, biz bu yola baş koyduk.

Allah’ın izniyle, bütün kadrolarımızla geceli gündüzlü çalışarak, halkımızla güç ve gönül birlikteliği içinde, tüm bu devasa projelerin hepsini gerçekleştirecek, topyekun bir kalkınma hamlesiyle, çağdaş ve modern belediyeciliğin en veciz örneklerini hizmete sunacağız.

GERÇEK DIŞI İDDİALAR, BİZİ KESİNLİKLE YILDIRAMAZ

Adalet ve Kalkınma partisi (Ak parti) Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, hakkında ortaya atılan mesnetsiz iddiaların kendisi ve tüm ekibini yıldıramayacağını belirterek, şunları söyledi:

‘Zaman zaman, gerçek dışı ve hukuki dayanağı olmayan ve kötü niyetli kimseler tarafından ortaya atılan iddialar, bizleri kesinlikle yıldıramaz.
‘Hiçbir resmi belge ve bulgu olmadan, üstelik de gerçek rakamların tamamen çarpıtılması suretiyle, ‘çamur at, tutmazsa izi kalır’ gibi, son derece ilkel ve gayri ahlaki bir durumla karşı karşıyayız. Bizim Bağlar Belediyesi’ni devraldığımızda, belediyenin kasasında 150 milyon lira olduğu belirtiliyor. Fakat biz belediyeyi 12 milyon lira ile devraldık.

165 milyon lira olan yıllık bütçemizin 128 buçuk milyon lirasını yatırımlara, projelere ve hizmetlere harcadık. Şu an kasamızda 23 milyon lira var ve tek bir kuruş da borcumuz yok. 20 yılda yapılmayan hizmetleri bir yılda yaptığımız için, terör örgütleri ve yandaşlarının hedefindeyiz.

Bazı basın yayın organlarında hakkımızda çıkan iddialar, karalama niyetlidir ve tamamen gerçek dışıdır. 20 yıl HDP’de kalan Bağlar gibi 400 binden fazla nüfuslu ve 36 İlden daha büyük olan bir ilçede belediyeyi kaybetmeyi hazmedemedikleri ve yaptığımız çalışmaların, halkımız nezdinde karşılık bulduğunu gördükleri için, bize iftira atıyorlar.

Diyarbakır’ın kalbi sayılan İlçemizde, henüz ikinci yılımıza yeni girmiş olmamıza rağmen, senelerdir çözüme kavuşmayan sorunları çözdük. Devasa projelerin startını verdik. İlçemizin en ücra semtlerine bile, Belediyecilik hizmetlerini götürdük. Bugüne kadar seçimden seçime insanları ziyaret edenler, bizim yaklaşık 15 aydan bu yana sahada olmamızı, vatandaşlarımızla aramızda kurduğumuz gönül köprüsünü bir türlü hazmedemiyorlar. Çünkü ezberleri bozuldu, panik halindeler, maskeleri düştü. Bu nedenle sürekli bizi hedef alıyorlar. Ama unuttukları çok önemli bir husus var: Güneş, balçıkla sıvanmaz.
Yunus Emre’nin dediği gibi, ‘Ben gelmedim kavga için, benim işim sevgi için’. Bizler de vatandaşlarımızla bir sevgi bağı kurduk. Gönül belediyeciliği yapıyoruz.

İftira kampanyaları, bizleri hizmetlerimiz ve mega projelerimizi gerçekleştirmemize engel olamayacak.

Kaldı ki bizim muhatabımız onlar değil, biz onları kesinlikle dikkate almıyor ve yolumuza devam ediyoruz. Bu açıklamayı yapmamızın gayesi de kamuoyunu bu iftiracı zihniyete karşı aydınlatmaktır. Bizi seçen ve bu göreve getiren, gönül bağı kurduğumuz, kadirşinas halkımızdır.

16 Nisan 2019 tarihinde görevi devraldığımızda belediyemizin kasasında 12 milyon lira ve ayrıca 3 milyon lira borcu vardı.

Kendi ürettiğimiz asfaltla 20 yıldır hizmet görmeyen cadde ve sokakları ihya ettik. 48 mahallemizin tamamına hizmet götürdük. 37 dış mahallemize yol ve alt yapı kazandırdık. Yüz binden fazla insanımıza sosyal ve nakdi destek sağladık. Bulaşıcı pandemi süreci dahil her zaman ve her koşulda milletimizin içinde olduk. Vatandaşlarımız bizi bağırlarına basıyor ve teveccühte bulunuyor. Bu anlayışın kabul edemediği de bu işte.

Bağlar’ı kaybetmenin acısını ve yaptığımız hizmetlerle milletin gönlünde yer edinmemizi hazmedemiyorlar.

Belediyemizin tek kuruş borcu yok. Türkiye’de aynı anda hem hizmet yapan hem de borcu olmayan ender belediyelerden biriyiz.
Yargı önünde hesap soracağız, iftiracılardan. Gerekli hukuki süreci başlatmış bulunuyoruz. Şu an Belediyemizin kasasında 23 milyon lira para var. Üretmiş olduğumuz asfalt ile hem ilçemize hizmet ediyoruz hem de asfalt ihtiyacı olan belediyelere asfalt vererek belediyemize gelir getiriyoruz. Kayapınar Belediyesi’ne 11 milyon lira değerinde asfalt verdik. Oradan bu ay kasamıza 11 milyon lira girmiş olacak.

Bulaşıcı pandemi sürecinde İller Bankasından, tüm belediyelere olduğu gibi bize de 5 milyon lira ek kaynak geldi. 165 milyon lira olan yıllık bütçemizin 128 buçuk milyon lirasını harcadık. Şu an kasamızda 23 milyon lira var, tek bir kuruş borcumuz yok. Yeni bütçemiz için de bulunduğumuz Haziran ayında HDP’li meclis üyelerinin de onayıyla oy birliği ile kabul edildi. Türkiye Cumhuriyeti hukuk devletidir. Kimse afaki konuşamaz. Biz rakamlarla konuşarak gerçekleri kamuoyuna sunuyoruz. Bu iftiraları atanlar ve bunu paylaşarak bu kirli algılara alet olanlar hesabını hukuk önünde verecek. Biz yolumuza çok daha güçlü ve büyük projelerle devam edeceğiz.
Halka hizmet hareketi olan Ak parti, gerek genel icraatlar ve gerekse Belediyecilik hizmetlerinde tarih yazmış bir siyasal hareket. Dolayısıyla, bizim boş sözlere ayıracak zamanımız yok. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi, ‘durmak yok, yola devam. Biz de en üst düzeyde hizmetlerimize devam noktasında, tüm gayretlerimizle çalışmalarımıza devam edeceğiz’.

VATANDAŞLAR, HİZMETLERDEN BİR HAYLİ MEMNUN

Bağlar halkının teveccühünü kazanan, ilk yılın sonunda, bir dizi projenin startını vererek, takdire şayan bir efor sarf eden Beyoğlu ve Ekibinin, İlçenin sorunlarını çözebilme noktasında, takdire şayan bir gayret örneği sergilediklerini belirten vatandaşlar ise, memnuniyetlerini şöyle dile getirdiler:
‘İlçemizin en ücra köşesine bile hizmet ulaştıran Hüseyin Beyoğlu ve ekibi, teşekkürü hak ediyor. Rutin Belediyecilik hizmetlerinin dışında, bizlere gösterdik sıcaklık ve samimiyet, ev ve iş yeri ziyaretleri, ekonomik durumu elverişli olmayan aileler, engelliler ve hastalarımıza yönelik yaptığı yardımlar, hepimizi çok mutlu ediyor.

Senelerdir hizmet susamış İlçe halkı olarak, en kalbi duygularımızla başarılar diliyoruz. Görev süresi boyunca hep hayır duaları almayı hedefledi ve yaptıklarıyla da, yüz binlerce insanın dualarına mazhar olmakla şereflendi. Kurduğu başarılı ekibi ve beyin takımının, nasıl vizyoner bakış açısıyla, belediyeyi başarıyla yönettiklerini hepimiz görmekteyiz.

Çözüm odaklı ve anahtar teslim yapılan hizmetlerden dolayı, kendisi ve bütün emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Spora ve sporcuya verdiği önem ve sağladığı desteklerin yanı sıra, yıllardır kaderine terk edilmiş olan parklara yaptığı yatırımlarla, bütün parkların çehresi değişti. Ekonomik durumu elverişli olmayan ailelerin öğrencilerine yaptığı yardımlar, Ramazan ayında gıda yardımları ve okullara sağladığı kırtasiye destekleriyle, Eğitime ciddi katkılar sağladı. Sabahın erken saatlerinde tüm sokak ve caddeler, yapılan titiz çalışmalarla, pırıl pırıl bir hale getirildi.
Sayın Hüseyin Beyoğlu ve tüm belediye çalışanlarını tebrik ediyor, aziz vatanımıza hizmet üreten bütün kurum ve kuruluşlarımıza, Yüce Rabbim’den üstün başarılar niyaz ediyoruz’.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
MÜSİAD DİYARBAKIR ŞUBESİNDE ‘BOZKUŞ’ DÖNEMİ MÜSİAD DİYARBAKIR ŞUBESİNDE ‘BOZKUŞ’ DÖNEMİ

D.BAKIR- Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Diyarbakır Şubesi Başkanlığına Mehmet Bozkuş seçildi.

MÜSİAD 20. Genel Kurulu toplantısına, eski başkan Mehmet Bakır Eza, MÜSİAD Yerel Üst Kurul Başkanı Ahmet Şekerli, MÜSİAD Üst Kurul Başkanı Oktay Dede, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Adalet ve Kalkınma partisi (Ak parti) Diyarbakır İl Başkanı Av. Muhammed Şerif Aydın, Ak parti İl Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Kaya, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu, MÜSİAD Eski Başkanlarından İsmail Özşanlı, muhtelif Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Yöneticileri, yerel ve ulusal basın yayın kuruluşlarının temsilcileri ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Radisson Blu Otelde  yapılan MÜSİAD 20. Genel Kurulu toplantısında eski başkan Mehmet Bakır Eza, görevi Mehmet Bozkuş’a devretti.

Pandemi kurallarına riayet edilerek yapılan toplantıda, maske ve sosyal mesafe kurallarına, azami oranda dikkat edildi.

HEDEFİMİZ, KENTİMİZİ HEP DAHA İYİ NOKTAYA ULAŞTIRABİLMEK

MÜSİAD Başkanı Mehmet Bozkuş, yaptığı konuşmada, bu işin bir bayrak yarışı olduğunu belirterek, ‘Bize teslim edilen bayrağı, azizi vatanımız ve milletimiz için daha da iyi noktaya ulaştırmak için, var gücümüzle gayret göstereceğiz.

Amacımız, her şart ve koşulda, hakkı gözetip, Ha’ktan ayrılmamaktır. Bu düstur doğrultusunda gayret gösterecek, bütün yönetim kurulu üyelerimizle beraber, en üst düzeyde hizmet sunabilmek noktasında çaba sarf edeceğiz.

BU MUKADDES KENTİN BAĞRINDAN ÇIKAN BİRİ OLARAK, HİZMETLE MÜKELLEFİZ

Mukaddes Diyarbakır’ın bağrından çıkmış insanlar olarak, hepimiz bu kutlu kente hizmet etmekle mükellefiz. Mekke, Medine ve Kudüs’ten sonra, 5. Haremi Şerif olan Diyarbakır’da yaşamak, bu kentin havasını soluyup, ekmeğini yemek, hepimiz için iftihar vesilesidir.

Dolayısıyla, hepimiz, el birliği ve gönül birlikteliği yaparak, kadirşinas halkımızın sorunlarının, kalıcı ve köklü çözümlere ulaşması noktasında var gücümüzle gayret göstermeliyiz’.
MÜSİAD Başkanı Mehmet Bozkuş, daha sonra şöyle devam etti:

‘Ulusal ve uluslar arası düzeyde bağımsız ve bağlantısız hareket eden MÜSİAD, bu hizmet yolculuğunda, mücadelesine devam etmektedir.

Önceden belirlenen ilke ve değerlerimizi paylaşan üye sayısını artırmak, üyeleri arasındaki dayanışmayı geliştirmek ve kendi içinde sağladığı bu birlik ve beraberlik ruhuyla ülkemizin maddi ve manevi yönden gelişmesine katkıda bulunmak misyonuyla hareket eden, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğimiz 30. Yılını geride bırakmanın, gururunu yaşamaktadır.

İş dünyasına olduğu kadar toplumun diğer kesimleri için de örnek bir eğitim, rehberlik, danışmanlık merkezi haline gelen, uygulama ve çalışmalarını profesyonel düşünce zeminine oturtan, entelektüel birikimini paylaşıma açan, “Kamu yararına dernek” statüsüne sahip güçlü bir ‘Sivil Toplum Kuruluşu’dur.

Bizler de bu hedefler doğrultusunda bugünlere gelip, bizlere bayrağı teslim eden kıymetli başkanlarımızdan aldığımız bayrağı ülkemiz ve milletimiz için daha da iyi noktalara ulaştırma gayreti içerisinde olmaya çalışacağız. Kapımız herkese açıktır. Hangi Semavi Dine mensup olursa olsun, dili, ırkı ne olursa olsun, her türlü yardımlaşma ve dayanışma konusunda elimizden ne geliyorsa yapacağız.

Amacımız, koşullar ne olursa olsun, halkı gözetip, Hak’tan ayrılmamak olacaktır. Bu vesile ile Sayın Genel Başkanımız Sayın Abdurrahman Kaan’a, Yerel Üst Kurul Başkanımız Sayın Ahmet Şekerli’ye ve MÜSİAD Diyarbakır üyelerine vermiş oldukları destek ve güvenden dolayı, 19. Dönem Başkanımız Sayın Mehmet Bakır Eza Başkanım ve tüm yönetim kurulu üyelerine özverili ve gayretli bir şekilde yapmış oldukları hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunarım’.

Ardından söz alan Eski Başkan Mehmet Bakır Eza ise, Mehmet Boşkuş ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ederek, yapacakları hizmetler için, başarılar diledi.

MÜSİAD, MİSYONU VE VİZYONUYLA YÖN VEREN BİR STK

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ise, yaptığı konuşmada, MÜSİAD’ın 20. Olağan Genel Kurul toplantısına iştirak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi:
‘MÜSİAD, Hak, hukuk, eşitlik, güven, refah ve mutluluğun sağlandığ, tarihe ve topluma mal olmuş, milli ve manevi değerlerimize sonuna kadar bağlı, bölgesinde, ekonomik ve siyasi alanda etkin, dünyada saygın bir Türkiye hayaliyle yola çıkan hassasiyet sahibi iş insanlarının bir araya gelerek kurdukları, saygın bir sivil toplum kuruluşumuzdur.

İş dünyasına olduğu kadar toplumun diğer kesimleri için de örnek bir eğitim, rehberlik, danışmanlık merkezi haline gelen, uygulama ve çalışmalarını profesyonel düşünce zeminine oturtan, entelektüel birikimini paylaşıma açan, kamu yararına dernek, statüsüne sahip olan MÜSİAD’ın misyonu, birlik ve beraberlik ruhuyla, ülkemizin maddi ve manevi yönden gelişmesine katkıda bulunmaktır.

Bu duygu ve düşünceler doğrultusunda, görevi devreden Sayın Mehmet Bakır Eza ve beraber görev yaptıkları Yönetim Kurulu üyelerine, değerli katkıları için teşekkür ediyor, Diyarbakır Şube Başkanlığına seçilen Sayın Mehmet Bozkuş ve yönetimine görevlerinde muvaffakiyetler diliyoruz’.

Daha sonra, MÜSİAD Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Bozkuş, MÜSİAD Yerel Üst Kurul Başkanı Ahmet Şekerli’ye, MÜSİAD işlemeli plaket takdim etti. Öte yandan Mehmet Bozkuş’un, MÜSİAD Diyarbakır İl Başkanlığına seçilmesi, kent genelinde sevinçle karşılandı. Bozkuş’un, senelerden beridir iş dünyasının içinde olduğu, kent insanıyla ve iş dünyasıyla iç içe yaşadığını belirten vatandaşlar ve iş dünyasının temsilcileri, Mehmet Bozkuş ve ekibine, başarılar dilediler.

MÜSİAD Diyarbakır Şubesi, Yönetim Kurulu Asil ve Yedek Üyeleri ise, şu isimlerden oluştu:
ASİL ÜYELER:
1. Mehmet BOZKUŞ
2. Ali ALTINDAĞ
3. Hüseyin TAŞ
4. Ahmet ALTUNBAY
5. Baver Basri BİLEK
6. Salim FERHAN
7. Hamdullah AKYILDIZ
8. Mustafa TEK
9. Mahmut SUÇİÇEK
10. Muhammed Musab BAHADIR
11. Bedrettin BUDAK
12. Cengiz ORMAN
13. Selami SARIŞ
14. Mehmet Ali TURAN
15. Enez ÇİMEN (Genç MUSİAD Başkanı)
YEDEK ÜYELER:
1. Özkan AKKAYA
2. Servet ŞAYLI
3. Şeyhmus ÖZBAY
4. Ömer GÜLEN
5. Mücahit ÇİMEN
6. Uğur ÇOBAN
7. Abdurrahman ATAŞ
8. Recep BEKTAŞ
9. Yusuf BATTAL
10. Ruşen Fırat ARZU
11. Rauf ERYILMAZ
12. Süleyman SULAR
13. Çetin YEŞİL
14. Halil YÜCE
15. Mehmet YAVUZ.

ÖZEL HABER:YILMAZ ACU

Bakan Soylu: ‘Yarın 260 bin personelle denetim gerçekleştireceğiz’ Bakan Soylu: ‘Yarın 260 bin personelle denetim gerçekleştireceğiz’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni normalleşme dönemi kapsamında yarın 260 bin personelle denetim yapılacağını açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 14 maddelik uygulamanın birçok kurum ve kuruluşla eşgüdüm içerisinde gerçekleştirileceğini belirterek, “Valilerimiz, Emniyet Müdürlerimiz, Jandarma Komutanlarımız ve Sahil Güvenlik Komutanlarımız ile ‘kontrollü normalleşme dönemi’ni değerlendirdik. Salgınla mücadelede ‘dinamik denetim modeli’ne geçiyoruz. İllerimize uygulama genelgesi gönderildi. Perşembe günü 260 bin personel ile denetim gerçekleştireceğiz. Temizlik, maske, mesafe ve tüm kurallara uyarak inşallah hep birlikte tam normalleşmeye geçeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Yunus Emre Kartal

SEYDAOĞLU’NDAN BİR ÖRNEK DAVRANIŞ DAHA SEYDAOĞLU’NDAN BİR ÖRNEK DAVRANIŞ DAHA

ANKARA/ Anavatan partisi saflarında iki dönem Diyarbakır milletvekilliği yapmış, daha sonra da Ak partiden Milletvekili Aday Adayı ve Yenişehir Belediye Başkan Adayı olarak, Ak partinin oylarını yaklaşık yüzde 20 oranında artıran, birçok farklı partilere mensup vatandaşların saygı duyduğu Sebgetullah Seydaoğlu’nun yaptığı hizmetler, aradan geçen onca yıla rağmen unutulmadı.

Diyarbakır siyaseti için önemli bir kazanım olan, Bölgemiz genelinde sevilen ve sayılan Sebgettullah Seydaoğlu, sorunlara kalıcı ve köklü çözümler üretmek için çalışıp çabalayan nadir siyasetçilerden biri olarak, ülkemiz siyaset tarihinde yerini almış biridir.

HAYIR HASENAT İŞLERİNE ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Bugüne kadar birçok kez Diyarbakır ve Ankara’da birçok defalar muhtelif yardımlar yapan, Sakarya’daki tarım işçilerini ziyaret ederek, onlara moral desteği verip, beraberinde hediyeler götüren Seydaoğlu, olanakları dahilinde bu tür çalışmalarına devam ediyor.

Seydaoğlu, bu kez, Ankara’da yapımı devam etmekte olan Yargıtay binasında çalışan inşaat işçilerini ziyaret ederek, hem moral verdi, hem de beraberinde götürdüğü hediyeleri dağıttı. Elliye yakın vatandaşımızın çalıştığı Yargıtay binası inşaatı çalışanlarına bir ziyaret gerçekleştiren Seydaoğlu, inşaat işçilerine kışlık kıyafetler, mont, kazak, ayakkabı ve bot dağıtarak, gönülleri ısıttı.

Ankara’da eksi 15 derece soğukta inşaat işinde çalışarak, hayatlarını idame etmeye çalışan inşaat işçilerini ziyaret ederek, onlarla bir süre sohbet eden ve dertleşen Seydaoğlu, beraberinde götürdüğü hediyeleri de takdim ederek, bir kez daha gönülleri fethetti. İnşaat işinde çalışan Diyarbakırlı gençleri sevindiren Seydaoğlu, daha önce de birçok defalar böyle sürpriz ziyaretler yaparak, yüzlerce aileye gıda, nakdi yardım, kıyafet yardımlarında bulunmuştu. Ziyaretten bir hayli memnun kalan inşaat işçileri, Seydaoğlu’nun ülkemiz siyasetine zerafet katan ender siyasetçilerden biri olduğunu belirterek, kendisi ve beraberinde gelen heyete teşekkür ederek, bol bol hatıra fotoğrafı çektiler.

İnşaat işçileri, ‘Memleketimizden kopup, gurbet ellerde çalışmak zorunda kalıyoruz. Çünkü memleketimizde iş olanakları sınırlı. Mecburen ailelerimizden ayrı kalarak, ekmeğimizi evimizden yüzlerce kilometre uzakta temin ediyoruz. Hepimiz ekmek parası için buradayız. Sayın Seydaoğlu ve beraberinde gelen herkese, en kalbi duygularımızla teşekkür ediyor ve bu davranışının, bütün siyasetçilere örnek teşkil etmesini diliyoruz.

Sebgetullah Seydaoğlu, ‘İlk günden bu yana asla değişmeyen ve eğilip bükülmeden her platformda sergilediği dik duruşuyla, herkese son derece sempatik gelen samimi üslubuyla, halk kitlelerinin gönlünde taht kurmuş bir isim. Hem ANAP döneminde milletvekili iken ve hem de daha sonra yaptığı hizmetler saymakla bitmez. Milletvekilliği döneminde yaptığı konuşmalarda, Diyarbakır ve Bölgemiz başta olmak üzere, ülkemizin kangrenleşmiş sorunlarına dikkat çekerek, çözüm önerilerinde bulunmuştu.


Diyarbakır’ın neredeyse yüz yıla yakın sorunlarından biri olan su sorununu, takipçiliği ve kararlılığı ile çözerek, insanların dualarını almıştır. Organize Sanayi Bölgesinde bir çok fabrikanın temelini atarak, hem ekonomimize katma değer, hem de istihdama büyük katkılar sağlayarak, haklı olarak gönüllerde taht kurmuştur. TEKEL tütün fabrikasında, bin iki yüz elliye yakın insanımızın işe alınmasını sağlayarak, işsizliğin adeta tek başına panzehiri oldu.

Yine Milletvekilliği döneminde yaklaşık sekiz yüze yakın köye yol, su ve telefon bağlanmış, sayısız okul ve sağlık ocakları açılarak, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın Eğitim ve insanlarımızın hastane ihtiyaçları karşılandı. Halkımızın sinesinden çıkan Seydaoğlu, Diyarbakır ve Bölgemiz halkının sorunlarını, defalarca kez ulusal televizyon kanalları ve yayın organlarında dile getirerek, ülkemiz kamuoyunu bu sorunlara dikkatini çekmeyi sağlamış, özü sözü bir siyasetçi ve vatandaş dostudur.Ekonomik durumu elverişli olmayan binlerce hastaya gerek Diyarbakır ve gerekse Ankara’da tedavi imkânı sağlayan, Ankara’da büro açıp, kalacak yerleri olmayanları otelde ağırlayıp, ihtiyaçlarını gideren Seydaoğlu’nun yaptıklarını unutmak mümkün değil. Yolda kalan garibanlara kol kanat gerip yardımcı olan, binlerce insanın iş güç sahibi olmasına vesile olan, hem TBMM lojmanlarındaki evini, hem de Diyarbakır’daki evini vatandaşlara açan ve tabiri caizse ekmeğini halkıyla paylaşan Sebgetullah Seydaoğlu, her türlü övgüye mazhar bir Diyarbekir beyefendisidir.

Açık sözlülüğü, içinden geçenleri söylemesi, insanlara samimi yaklaşımı onun zaten kalplerde yer edinmesini sağladı. Son derece olumlu ve büyük bir potansiyele sahip. Bugünkü siyasi arenaya baktığımızda Seydaoğlu’nun bu kent için ne kadar önemli bir kişilik olduğu daha net ortaya çıkmakta. 8 yıllık Milletvekilliği döneminde, rüşvet, torpil ve adam kayırmacılığa hep karşı çıkan Seydaoğlu, kimi zaman çalıştığı halde ücretini alamayan işçilerin yanında, kimi zaman pamuk ve fındık işçilerinin yanında olarak onlara yarenlik etti.

İkamet ettiği ve kullandığı aracının dışında bir serveti olmayan, hiçbir zaman ihale ilişkilerine girmeyen, helale haram katmayan Sebgetullah Seydaoğlu, bu yönüyle de günümüz siyasetçilerine örnek teşkil eden bir profil çizdi’ şeklinde memnuniyetlerini dile getirdiler.

8 yıllık evlat hasreti, rosi yöntemiyle sona erdi 8 yıllık evlat hasreti, rosi yöntemiyle sona erdi

Diyarbakır’da 8 yıldır evlat sahibi olamayan Karakuş çifti, rosi tedavisiyle ikiz gebelik müjdesi aldı.

Diyarbakır’da 8 yıldır evlat sahibi olamayan Karakuş çifti, rosi tedavisiyle ikiz gebelik müjdesi aldı.

Diyarbakır’da yaşayan Mehmet ve Medine Karakuş çifti, 8 yıllık bebek özlemiyle birçok ilde tedavi almalarına rağmen çocuk sahibi olamadı. Erkek faktörü nedeniyle çocuk sahibi olamayan çift, arkadaş tavsiyesiyle Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Hakan Çoksüer’e başvurdu. Prof. Dr. Çoksüer tarafından uygulanan rosi tedavisiyle çift ikiz gebelik müjdesi aldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Hakan Çoksüer, çifte rosi tedavisi uyguladıklarını söyledi. Prof. Dr. Çoksüer, “Bu hastamız bize erkek faktörü nedeniyle geldi. Tabi birçok yerde tedaviler denenmiş, biz de bu hastaya mikro uygulaması yaptık. Bununla beraber rosi yöntemi de uygulandı. Rosi ve tüp bebek sonrası mutlu haberi aldık, bu da bizim için en güzel anlardan biri oldu. Hastanın daha önce karamsar ve mutsuzluk hali mutlu ana dönüştü. Rabbim çocuk sahibi olmak isteyen herkese bu duyguyu nasip etsin” dedi.

8 yıldır evlat özlemi çeken 30 yaşındaki Medine Karakuş, bir arkadaş tavsiyesiyle Prof. Dr. Çoksüer’e başvurduklarını ve çok memnun kaldıklarını kaydederek daha önce evlat sahibi olacağına inanmadığını, mutsuz aile tablosunun aldıkları müjdeyle mutlu ve güzel bir hal aldığını belirtti.

Baba adayı 30 yaşındaki Mehmet Karakuş ise birçok hastanede tedavi olduğunu fakat evlat sahibi olamadığını söyledi. Karakuş, “Birçok hastane gezdim farklı illerde. 8 yıldır deniyorum olmuyordu, bir arkadaş tavsiye edince buraya geldik. Emin değildim başta, Hakan hocamızdan Allah razı olsun, kendisine teşekkür ediyorum, yardımcı oldu. Ben olmaz diye bekliyordum, buraya gelince ikiz gebelik elde ettiğimizi öğrenince daha mutlu oldum. Rabbim herkese versin, çocuk oldu mu çok mutlu oluyorsun olmadı mı daha kötü oluyorsun moral olmuyor” diye konuştu.

Hayri Yağmur AK Parti Diyarbakır İl başkanlığına talip Hayri Yağmur AK Parti Diyarbakır İl başkanlığına talip

Diyarbakırlı işadamı Hayri Yağmur AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulunarak İl Başkanlığı için talip oldu.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Serdar Budak’ın kongrede aday olmayacağı açıklamasının ardından Diyarbakır’da aday adaylığı başvuruları başladı. Bir çok kişinin aday adayı olarak başvuruda bulunduğu İl Başkanlığı koltuğuna Diyarbakır’da işadamı ve siyasetçi kimliğiyle tanınan Hayri Yağmur’da talip oldu.

İşadamı ve siyasi kimliğinin yanı sıra Eğitimci yazar olan Hayri Yağmur Ak parti Diyarbakır il başkanlığına aday adaylığını açıkladı. Diyarbakır’dan bölgeye bölgeden ülkeye iş birliği güç birliği projelerini benimseyen Yağmur gençlere istihdam alanı yaratmak için imalat ve üretim ağırlıklı icraatlar yürüteceğini beyan etti.

24 yıldır kalemi ile gerçekleri ve hakkı haykıran eğitimci yazar Yağmur mazlumlarin sesi olacağını sevgi ve saygı çerçevesinde ifade eden Yağmur yaptığı açıklamada, “Bugün kongrede aday olmayacağını açıklayan il Başkanımız sayın Süleyman Serdar budak beye bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Bugün itibari ile Ak parti Diyarbakır il başkanlığına aday olduğumu tüm Diyarbakır halkına genel merkezimize ve tüm sevenlerime arz etmek istiyorum. Başarı ekip işidir güçlü bir ekip Ak bir Diyarbakır demek. Sayın Cumhurbaşkanım yolunuz yolumuzdur diyor çıktığımız bu yolda rabbim yar ve yardımcınız olsun. Sevgi saygı ve dualarınızla” dedi.

Öte yandan, toplumda kaybolan güveni tesisi için samimi duygularla siyaset arenasında yer alacağını ve her kesimden insanları kucaklayacağını Açıklayan Yağmur,  şuan yürütülmekte olan ve 150 bin işsizimize iş alanı açacak olan Dicle nehri vafi projesini hayata geçirmek için değerli Diyarbakırlı iş adamları ile temas halinde olduğunu konu Diyarbakır olunca bedenimizi taşın altına koyacağını deklare ettiler.

AK PARTİ DİYARBAKIR İL BAŞKAN ADAY ADAYI HAYRİ YAĞMUR KİMDİR

 Doğum Tarihi                   :03.02.1973

Askerlik Durumu              Tamamlandı

İŞ TECRÜBESİ 1990 -1993                        :Diyarbakır merkez ilköğretim okullarında vekil öğretmen olarak çalıştım.

 1994- 1997                        :Ticaretle uğraştım.

 1997-2015                          :Elit Bilgisayar Mesleki Eğitim Kurumları ile Elit Sürücü Kursunu                     kurdum. Kurumu işletmeye devam etmekteyim. Binlerce kursiyer mezun   ettik. İtibarımız, ticaretimizdeki güvenimiz ve  Diyarbakırımızı sevip hoşgörü ile beraber yaşayan milletimizin teveccühünü almamızdır. Eğitimci yazar olarak köşe yazıları yazdım. Barış süreciyle ilgili bölgemizin huzuru için Türkiye’nin büyümesi için naçizane fikirlerimizi halkımızla paylaştım. Kurum içi kurum müdürü olarak ve usta öğretici olarak görev yaptım.

 EĞİTİM BİLGİLERİ 1990                                             :  Diyarbakır Atatürk Lisesi 2004                                 :  Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme bölümünü bitirdim .

SEMİNER ve KURSLAR -Bilgisayar İşletmenlik Kursu Sertifikası -Bilgisayarlı Muhasebe Kursu  Sertifikası -Direksiyon Usta Öğretici Sertifikası -Kişisel Kelişim Kursu Sertifikası -Hastane Otomasyonu Kursu Sertifikası

 DERNEK VE ÜYELİKLER

 Güneydoğu Genç İşadamları Derneği üyesi, Güneydoğu Genç İşadamları Derneği Yüksek İstişare Kurulu üyesi olarak birden çok konferansa katıldım. Güneydoğu Tüm Yatırımcı İşadamları Kalkınma Derneğinin (TÜYİK-DER) başkanlığını yürütmekteyim.

Başkan Bahadıroğlu’ndan Mardin’e Tıp Fakültesi talebi Başkan Bahadıroğlu’ndan Mardin’e Tıp Fakültesi talebi

Gelecek Partisi Mardin İl Başkanlığı Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Tacettin Bahadıroğlu, 30 büyükşehir içerisinde tıp fakültesi olmayan tek büyükşehi r olduğunu belirterek Mardin’e Tıp Fakültesi yapılması talebinde bulundu.

Tıp Fakültesinin yanı sıra fakülte içerisinde Ağır ve Diş Sağlığı Cerrahi Bölümü’ne de ihtiyaç duyulduğunu belirten Başkan Bahadıroğlu yetkililerin bir an önce buna çare bulması gerektiğini savundu.

Gelecek Partisi Mardin İl Başkanlığı Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Tacettin Bahadıroğlu, 1 milyonu aşkın nüfusuyla 3. basamak sağlık kuruluşu olmayan tek şehrin Mardin olduğunu belirterek “Nüfus ve gelişmişlik bakımından Mardin’den geride olan il ve ilçelerde tıp fakültesi mevcuttur.

Mardin ilimizde tıp fakültesine ve fakülte içerisinde Ağız ve Diş Sağlığı cerrahi bölümüne ihtiyaç duyulmaktadır. Mardin ili 1 milyon nüfuslu bir ilimiz ve yıllık bazda binlerce hasta kronik hasta ölümcül hasta bulunmaktadır.

Hem ulaşım hem maddi amaçlı ayrıca milli gelirimize zarar veren kangrenleşmiş bir sorun yaşamaktadır. Devletin bir an önce bu konuya bir el atması gerekiyor ve şehrimize bir an önce Tıp Fakültesi kurulması ve fakülte içerisinde Ağız ve Diş Sağlığı Cerrahi bölümü oluşturması konusunda hassasiyet göstermesi gerekiyor” diye konuştu. 

ÖZEL HABER:YILMAZ ACU


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler