YILDIZ ‘KUDÜS NÖBETİ’NDE ARTIK SIRA BİZDE’

YILDIZ ‘KUDÜS NÖBETİ’NDE ARTIK SIRA BİZDE’
YILDIZ ‘KUDÜS NÖBETİ’NDE ARTIK SIRA BİZDE’

D.BAKIR- Adalet ve Kalkınma partisi (Ak parti) Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı İş adamı Yunus Yıldız, ‘Kudüs’ü ve Filistin’i yalnız zannedenlerin, bugün Diyarbakır’dan hak ettikleri şamarı yiyeceklerini’ belirtti.

Açıklamalarda bulunan Ak parti Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı İş adamı Yunus Yıldız, ‘Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi, Kudüs Nöbetinde Sıra Bizde.
Artık bayrak bütün Diyarbakır halkında. Peygamberler, Sahabeler ve Evliyalar kenti Şehr-i Diyarbekir’den bütün dünyaya öyle bir mesaj vereceğiz ki, neye uğradığını şaşıracaklar’ diye konuştu.

Ak parti Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı İş adamı Yunus Yıldız, ‘şöyle devam etti:
’11 Ayın Sultanı, bu Mukaddes ayda kalplerimiz Yüce Mevla’mıza yönelmiş durumda. Ellerine Müslüman kanı bulaşmış, dünyayı sömürse doymayacak olan adeta vampirden farkları olmayan İsrail siyonizmi ve onun işlediği cinayetlerin suç ortağı ABD’ye bir kez daha demokrasi dersi vereceğiz.
Büyük bir coşkuyla gerçekleştireceğimiz ‘Büyük Kudüs Buluşması’na bütün Diyarbakır halkı davetlidir.

Cenab-ı Allah’ın izniyle, bugün saat 16.30’da hepimiz İstasyon Meydanında buluşacağız. Bu büyük buluşmada, İslam ve İnsanlık düşmanlarına olan demokratik tepkimizi demokratik platformda sergileyerek, iki yüzlü bazı ülkelere demokrasi dersi vereceğiz.
Söz konusu İslam ülkeleri olduğunda arkasını dönen, sanki katliam yapılmamış, sivil ve masum insanların üzerine ağır silahlarla ateş açılmamış gibi bir tavır sergileyen bir çok dünya ülkesi, bu vebale ortaktır.

İnsanlığın geleceği çok tehlikeli olan siyonizm Filistin’de büyük bir barbarlık sergilemektedir.
Filistinliler acı içindeyken sessiz kalmak Biz Müslümanlara yakışmaz. İslam dünyasındaki dağınıklık ve bazı sorunlar nedeniyle, İsrail adeta kudurdu. Kudüs’ün siyonist esareti altında yaşaması Müslümanlar için kabul edilemez bir durumdu. Bu durumdan kurtulmak için Müslümanlar Devletlerin başındakiler, evvela kendi aralarındaki kısır çekişmeleri bir kenara bırakarak, Kudüs’ün kurtuluşu için tek ses, tek yürek olup kenetlenmelidir.

SAYIN BAŞBAKANIMIZ, DUYGULARIMIZA TERCÜMAN OLACAK

Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım, Diyarbakır’a teşrif ederek, bu mezalime olan tepkisini, bütün dünyaya bir kez daha anlatacak.
Kudüs konusu, bizim için Mübarek bir konudur. O nedenle, hangi düşünceye mensup olursak olalım, 16.30’da İstasyon Meydanı’nda buluşarak, Peygamberler Diyarı’ndan Miraç Kenti Kudüs’e Muhammedi bir muhabbetle bağlanalım ve asla yıkılmayacak sevgi köprüsü oluşturalım.
Bu duygu ve düşüncelerle, bütün güzelliklere layık olan saygıdeğer halkımızı en kalbi duygularımla selamlıyor, Cenab-ı Rabbim’den, ülkemize ve bütün İslam Âlemi’ne, sağlık, mutluluk ve esenlikler niyaz etmesini diliyorum’.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
ERDOĞAN, TÜRKİYE’YE ÇAĞ ATLATTI ERDOĞAN, TÜRKİYE’YE ÇAĞ ATLATTI

D.BAKIR- Diyarbakırlı İş Adamı Celal Özyıldız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘yapılamaz’ denilen bir çok zor işi başarıyla gerçekleştirerek, ‘halkın gönlünde özel bir konum’ edindiğini belirtti.

Bölgemiz ve ülkemiz gündemine dair çarpıcı açıklamalarda bulunan Diyarbakır’ın tanınmış ve sevilen İş Adamlarından Celal Özyıldız, şunları söyledi:
‘Kuşku yok ki, bir dünya lideri olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan, başbakanlığı döneminde son derece başarılı bir performans ortaya koyarak, tarihi bir başarıya imza attı.
3 dönem üst üste tek başına iktidara gelen ve üstelik de her seçimde oylarını artırarak, Cumhuriyet tarihinde kırılması oldukça zor bir rekor kıran Sayın Erdoğan’a halkımız büyük bir teveccüh gösterdi.

Bu da gösteriyor ki, siyaset başta olmak üzere, hangi konuda olursa olsun, paraşütle gelenler değil, tam tersine halkın bağrından çıkarak, halkıyla gönül bağını koparmayanları, kadirşinas halkımız da ödüllendirmeye devam etmektedir.
Sayın Recep Tayyip Erdoğan, seçimle iş başına gelen ilk Cumhurbaşkanı olarak da bugüne kadar büyük başarılara imza attı.

‘NE YAPARSAN YAP AŞK İLE YAP’

Yıllardır ‘yapılamaz’ denilen projeleri birer birer gerçekleştirdi. Sorunların üzerine korkmadan ve yılmadan gitti. Bu cesareti, halkla olan sıkı bağı, hitabet gücü, sorunlara ve sorunların çözümlerine dair elde ettiği hâkimiyetle, yine halkımızdan büyük teveccüh gördü.
Aslında Sayın Erdoğan’ın, uzun soluklu siyasi yaşamının, ileriki yıllarda üniversitelerde ‘tez ve doktora’ konusu olması gerektiği görüşündeyim. Halkın bağrından çıkarak, gençlik kolları başkanlığından İlçe başkanlığına, İstanbul İl Başkanlığından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına, derken Ak parti genel başkanlığı ve başbakanlığa ve nihayetinde ‘Halk oyuyla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı’ olma sıfatını kazanmış olan Sayın Erdoğan’ın siyasi kariyeri, kuşkusuz büyük zaferlerle dolu.

‘Ne yaparsan yap, Aşk ile yap’ sözünü, adeta siyasi arenada hayata geçiren Sayın Erdoğan, girdiği bütün genel ve yerel seçimleri açık ara ile kazanarak, ‘halka rağmen değil’ tam tersine ‘halk ile ve halk için’ tezini, bir kez daha siyasi sahada hayata geçirerek, rakiplerine de siyaset dersi vermiş oldu.
Hep söyleriz, bu iş, bir sevda işidir. Sadece beden değil, kalben ve ruhen de yapılması gerekir.
Azimle, ilk günkü heyecanla, şevkle Anadolu’yu karış karış gezen, çok iyi bir kurmay kadrosu kurarak, halkımızın nabzını tutan Sayın Erdoğan, yine son derece tarihi bir seçim öncesi, ziyaretlerine aralıksız olarak devam ediyor
‘Halka Hizmet, Hakk’a Hizmettir’ şuuruyla hareket etmeyenlerin, bu şevk ve arzuyla mücadele etmeyenlerin hüsrana uğradıklarını, halkımız birçok defalar canlı olarak yaşadı.

Adanmışlık duygusuyla yola çıkanların, girdikleri kutlu yolculukta karşılaştıkları bütün fırtınalar ve engelleri, bir buldozer gibi ezip geçtiklerine hep beraber tanık olduk. Çok partili siyaset hayatımız, böylesine yaşanmış birçok örneklerle dolu.
Bir dünya lideri olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bir kez daha güven tazeleyerek, başlatılan devasa projelere kaldığı yerden devam edeceğine inanıyoruz.
Aktif olarak sahada ve demokratik platformlarda, hep beraber kol kola mücadele ederek, birlik ve beraberlik zincirimize, yeni halkalar eklemeye devam edeceğiz. Bu ülke hepimizin. Kendisini bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da bütün platformlarda desteklemeye devam edeceğimizi deklare etmek isterim.

Peygamberler, Sahabeler ve Evliyalar Beldesi bu Mukaddes kentimize hizmet etmek, insanlarımızın sorunlarıyla hem hal olmak, hepimizin görevidir.
Bu duygu ve düşüncelerle gerek Milletvekilliği Genel Seçimi ve gerekse Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeli seçimlerinin bütün ülkemize ve İslam Alemine hayırlı sonuçlara vesile olmasını Yüce Rabbimiz’den niyaz ediyor, en derin saygı ve sevgilerimle, hepinizi muhabbetle kucaklıyorum’.

ÖZKAN:DAHA VEKİL SEÇİLMEDEN YATIRIMLARA BAŞLADI ÖZKAN:DAHA VEKİL SEÇİLMEDEN YATIRIMLARA BAŞLADI

D.BAKIR- 24 Haziranda yapılacak seçime saatler kala, adeta Türkiye genelinde nefesler tutulmuş durumda. Gerek Milletvekili Adayları ve gerekse Cumhurbaşkanı Adayları, tüm yurdu bir uçtan diğer uca gezerek, seçim çalışmalarını tamamlarken, Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Adayı Özkan Yıldırım, ise daha Milletvekili seçilmeden, oldukça geniş kapsamlı yatırım çalışmalarına ara vermek bir yana, daha geniş bir platformda devam ediyor.

Diyarbakır’ın bağrından çıkan, yatırımlarını memleketinde yapan, bugüne kadar bir çok insana aş ve iş olanağı sağlayan Bağımsız Milletvekili Adayı Özkan Yıldırım, doğduğu köy olan Mermer Köyünde, yaklaşık yüz bin ton kapasiteli, Türkiye’nin en büyük lisanslı depoculuk tesislerini kurarak faaliyete geçirdi.
Diyarbakır genelinde çiftçilerin eli ayağı olan, buğday, mısır, mercimek ve arpa başta olmak üzere çiftçilere enformasyon konusunda destek olan Özkan Yıldırım, seçilmesi halinde ülkemiz genelinde bütün çiftçilerin TBMM’de yükselen sesi olacağını belirtti. Diyarbakır’ın sevilen ve sayılan Yıldırım ailesinin mensubu olan ve yatırımlarını doğup büyüdüğü kentte yapmaktan gurur duyduğunu belirten Bağımsız Milletvekili Adayı Özkan Yıldırım, hedefleri ve projeleri hakkında şu görüşleri dile getirdi:

DİYARBAKIR’IN SESİ OLMAYA TALİBİM

‘ Diyarbakır’ın Mermer köyünde doğdum. 33 yaşındayım. Toprak Mahsülü Ofisi’nin müteahitliğini yapmaktayım. 2014 yılında 90 bin tonluk çelik silo temelini attık. Bunun 49 binini faaliyete koymuş bulunuyoruz.
Kalan 41 tonluk kısmı da Kasım ayında tamamlanacak inşallah. Siyasetin içinden gelen bir geleneğe sahip değilim. Siyaseti bir hizmet aracı olarak seçerek gelecek dönemler içinde başta şehrime ve halkıma hizmet etmek istiyorum. Siyaset benim için özellikle seçmiş olduğum bir tercih değil. Ama yaşadığım sürecin doğal bir sonucudur diyebilirim. Gerek ekonomik anlamda gerek kültürel anlamda ve gerekirse barışa katkı sunacak çalışmalarda elimden gelen her şeyi yapmaya çalışacağımı özellikle deklare etmek istiyorum. Halkımın sesi, eli, ayağı olmaya hazırım.

GENÇLER, ÖZKAN YILDIRIM’A SAHİP ÇIKIYOR

Öte yandan uzun ve yorucu geçen seçim maratonu boyunca, Diyarbakır’ı baştan başa gezerek, oldukça kalabalık bir vatandaş kitlesiyle bir araya gelen ve istişarelerde bulunan Özkan Yıldırım, gördüğü ilgiden bir hayli memnun kaldığını belirtti.
Gençler başta olmak üzere, bayanlar, esnaflar, muhtelif meslek gruplarına mensup vatandaşlar, STK’lar, çiftçiler ve genel anlamda toplumun büyük kesiminden destek ve ilgi gördüğünü ve bunun da çalışmalarını daha bir şevkle yapmaya vesile olduğunu belirten Yıldırım, şunları söyledi:
‘Gittiğim her yerde, vatandaşların ortak talebi şuydu. Artık yıllardır siyasette aynı yüzleri görmekten bıktıklarını, yeni yüzlere ihtiyaç duyulduğunu üzerine basa basa dile getirdiler. Yıpranmış ve artık Diyarbakır’a hiçbir şey veremeyecek insanlar, yerlerini genç, dinamik, hedefleri ve vizyonu olan kimselere bırakmaları gerekiyor. Bu Mukaddes kent, kimsenin babasının malı değil. Biz Diyarbakır’ı çocuklarımızdan miras aldık. Onlara en iyi şekilde bırakmakla yükümlüyüz.
Allah’ın izniyle sandıktan Milletvekili olarak çıktığımda, hazırlamış olduğum bir dizi projeyi gerçekleştirmek için kolları sıvayacağım. Kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden, hor görmeden, bütün herkesin sorunlarıyla hem hal olabilmek için var gücümle çalışacağım. Sahada aldığım mesajlar bir hayli olumlu geçti. Toplumun bütün kesimleriyle, son derece faydalı istişareler yaptık, fikir alış verişlerinde bulunduk. Empati yaparak, birbirimizi anlamaya özen gösterdik. Halkımızın, bana sahip çıkacağına inancım tam. Şimdiden kadirşinas hemşehrilerimi en kalbi duygularımla selamlıyorum’.

PROJELERİMİN STARTINI VERMEK İÇİN SABIRSIZLANIYORUM

Hazırladığı bir dizi projeyi sahada uygulamak için hazır olduğunu belirten Bağımsız Milletvekili Adayı Özkan Yıldırım, şöyle devam etti:
Evvela, Diyarbakır’ı Ortadoğu’ya açılacak bir ticaret merkezi haline getirebilmek için Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgesini Diyarbakır’da kurarak, hem ekonomiye katma değer sağlayacak, hem de binlerce insana aş ve iş olanağı sağlayacağım.
Sayısız Mukaddes yapıyı sinesinde barındıran, Peygamberler, Sahabeler ve Evliyalar kenti Şehr-i Diyarbekir’i turizmde bir marka kent haline getirmek için özel bir tanıtım ekibi kuracağım. Yerli ve yabancı turizm pastasından hak ettiğimiz payı alabilmek için gece gündüz demeden bu ekibimle beraber çalışarak, Diyarbakır’ın sahip olduğu müthiş turizm potansiyelini, ulusal ve uluslar arası arenada sık sık gündeme getireceğim. Diyarbakır, yılın 12 ayı, yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri haline gelecek.
Çiftçilerimizi ekonomik olarak kalkındırmak için tarlalarda kullandığımız ve çok büyük gider kalemlerinden biri olan mazotta kullanılan vergileri kaldırarak, çiftçilerimizin ağır yükünü, bir nebze de olsa hafifletmeye çalışacağım. Ayrıca, tarlalarda kullanılan zirai ilaca yüzde 50 devlet desteği verilmesini sağlamak için TBMM nezdinde girişimlerde bulunarak, bütün siyasi partilerin konuyu gündemlerine almasını sağlayacağım.
Memur atamalarında liyakati ön plana çıkarmak en büyük hedeflerimden birisi. Sadece puanı esas almak ve çeşitli torpil iddialarının yaşandığı sözlü mülakatları kaldırmak için mücadele edeceğim.

Esnaflarımız ve çiftçilerimizin kredi çekerken yaşadıkları sıkıntıları ortadan kaldırmak için halkımızın sesi olacağım. Bu konuyu ulusal platformlarda gündeme getirerek, çözümü noktasında kamuoyu oluşturmaya çalışacağım.
Asgari ücretin insanların geçimini sağlayacak düzeye gelmesi noktasında, bütün siyasi partilerle görüşerek, sonuç alıncaya kadar mücadeleme devam edeceğim. Emeklilerimiz, Engellilerimiz, yarınlarımızın teminatı olan Çocuklarımız ve Öğrencilerimizin yanı sıra, Kadınlarımızın hakları için mecliste yasal düzenlemelerin yapılması için, gerekli bütün çalışmaları yapacağım.
Yani kısacası, ‘Dilimiz Dönünceye Kadar, İşimiz Diyarbekir Olacak’.
Bu vesileyle, gerek Milletvekili Genel Seçimi ve gerekse Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeli’nin ülkemize hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbim’den niyaz ediyorum, kadirşinas halkımızı en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum’.

CHP’li Milletvekili Adayları Köyleri Ziyaret Etti CHP’li Milletvekili Adayları Köyleri Ziyaret Etti

Türkiye’nin yeni Cumhurbaşkanı ve kendisini mecliste temsil edeceği milletvekillerini seçeceği 24 Haziran’a birkaç gün kala seçim çalışmalarına hız veren CHP’li milletvekili adayları Lice ve Çınar ilçesine bağlı köyleri ziyaret etti.

Seçim çalışmaları kapsamında CHP 27. dönem Diyarbakır 1. sıra milletvekili adayı Mahmut Aziz Usal ve 4. Sıra milletvekili adayı Ahmet Özgüvercin, kalabalık partili konvoyu ile birlikte sabah saatlerinde Lice ilçesine bağlı Oyuklu köyüne hareket etti. Köylüler tarafından karşılanan milletvekili adayları, köy kahvehanesinde köylülerle bir süre sohbet edip ve köyün sorunlarını not aldı. Öğle ezanına yakın köyde bulunan Şeyh Muhammed türbesine gidip dua eden milletvekili adayları türbe civarında verilen mevlide katıldı.

Kılınan öğlen namazının ardından köyden ayrılan milletvekili adayları Diyarbakır kent merkezine dönüp bir süre dinlendit6en sonra Çınar ilçesine bağlı köyleri ziyaret etmek için yeniden yola çıktı. Çınar ilçesine bağlı Şükürlü köyündeki bir taziyeye katılıp dua eden milletvekili adayları daha sonra sırasıyla Avdalı, Muratçık, Karababa, Batıçanakçı mezrası ve Kırkıncık köylerini ziyaret etti. Kahvehane ve ev ziyaretleri gerçekleştiren milletvekili adayları 24 Haziran seçimlerinde hem Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce hem de kendilerine destek verilmesini istedi.

İYİ PARTİ YENİŞEHİR’DE ALİ YONTÜRK DÖNEMİ İYİ PARTİ YENİŞEHİR’DE ALİ YONTÜRK DÖNEMİ

Siyasete taze kan getirdi’ denilen İyi parti, Diyarbakır başta olmak üzere, Doğu ve Güneydoğu Anadolu genelinde teşkilatlanma çalışmalarına da hız vermiş durumda.

24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeli ve Milletvekili Genel Seçimine hazırlıkların da büyük bir hızla devam ettiği İyi partide, Merkez Yenişehir İlçe Başkanlığı görevine, Diyarbakır’ın tanınan ve sevilen ailelerinden Yöntürk Ailesinin genç, idealist ve başarılı isimlerinden Ali Yöntürk getirildi.

ALLAH’IN İZNİYLE GÖREVİMİ EN İYİ ŞEKİLDE İCRA EDECEĞİM

Açıklamalarda bulunan İş Adamı Ali Yöntürk, böylesi önemli bir göreve kendisinin layık görülmesinin, tarifi imkânsız bir mutluluk kaynağı olduğunu belirterek, duygularını şöyle dile getirdi: ‘Siyasete dinamizm katan ve vatandaşlar için yeni bir pencere açan İyi partide Yenişehir İlçe Başkanlığı gibi kritik bir vazifeye layık görülmek, benim ve ailem için büyük bir mutluluk kaynağıdır.

Sayın Genel Başkanımız zaten halkımızın bağrından çıkmış biri olarak, yıllardır Anadolu’yu bir baştan diğer başa gezmiş, aktif siyasetin merkezinde biri. Dolayısıyla böyle bir genel başkanla çalışacak olmak da, insana ayrı bir heyecan veriyor.
Evvela, şunu belirtmek isterim ki, siyaset ‘halka rağmen değil’, tam tersine ‘halk ile birlikte ve halk için’ yapılır. Dolayısıyla, insanlarımıza içi boş laflarla değil, tam tersine sorunlarının bam teline dokunarak, onların dertleriyle hemhal olarak, sevinçlerine ortak olup çoğaltarak, acılarını da olabildiğince paylaşıp azaltarak yöneltmek gerekir.
Merkezinde ‘insan’ olmayan, insanı ortak payda olarak görmeyen siyasi yapılanmaların uzun soluklu olmadığı hususunda, çok partili siyasi hayatımızda bir çok yaşanmış örnek var.

Dolayısıyla, sorunlara kalıcı ve köklü çözümler üretmek amacıyla yönelip, ‘sonuç odaklı’ bir siyaset üretmemiz gerekiyor. Bu bağlamda kapımız her zaman kadirşinas halkımıza sonuna kadar açıktır.
Bana bu görevi layık gören eski bakanımız ve Diyarbakır 1. Sıra Milletvekili Adayımız Sayın Mehmet Salim Ensarioğlu’na ne kadar teşekkür etsem azdır.
İnşallah; bütün dava arkadaşlarımız kentimiz genelinde yapacağımız çalışmalarla, kardeşlik zincirimize yeni halkalar ekleyerek, Anadolu’ya dalga dalga yayılan bir umut ışığı olacağız.

Sayın Genel Başkanımız, zaten hem ülkemizin ve hem de Diyarbakır ve Bölgemizin sorunları ve bu sorunların çözüm yollarına vakıf birisi. Onun yaktığı bu meşale ile bütün Anadolu’yu hem ısıtarak, hem de aydınlatarak, siyasette yeni ve tertemiz bir yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Sinesinde bütün Semavi Dinlere mensup sayısız manevi yapılar bulunduran, tarihin canlı tanığı Diyarbakır İlimizin sorunları bir hayli fazla. Aş ve iş sorunu, eğitim başta olmak üzere, kanayan yara haline gelmiş bütün sorunları günü birlik çözümler değil, bir cerrah hassasiyetiyle yaklaşarak, kalıcı ve köklü operasyonlarla tam anlamıyla çözüme kavuşturacağız.
Allah’ın izniyle, bizlere güvenenleri mahçup etmeyerek, mahalle mahalle, köy köy gezerek çalmadık kapı bırakmayacağız. Bütün gönüllerde ve kalplerde yer edinmeye çalışacağız. Siyaseti günü birlik değil, tam tersine uzun soluklu bir anlayışla yapacağız.

Ayrıca, İlimizin genel sorunlarını ve bu sorunların çözüm yollarını birer dosya halinde, Sayın Genel Başkanımız ve Genel Merkez Yönetimimize takdim edeceğiz.
Bu vesileyle, 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinin ülkemize tüm halkımıza hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbim’den diliyor, en kalbi duygularımla saygı ve sevgilerimi sunuyorum’.

HABER.YILMAZ ACU

SEYDAOĞLU’NDAN, ENSARİOĞLU’NA TAM DESTEK SEYDAOĞLU’NDAN, ENSARİOĞLU’NA TAM DESTEK

İki dönem Diyarbakır Milletvekilliği yapan Sebgetullah Seydaoğlu, Eski Bakan ve İyi parti Diyarbakır Milletvekili 1. Sıra Adayı M.Salim Ensarioğlu’nu ziyaret ederek, kendisine tam destek taahhüdünde bulundu.

Diyarbakır’da siyaset kulislerini hareketlendiren ve gündemin ilk sırasına oturan gelişme, dün akşam yaşandı.
Sebgetullah Seydaoğlu, beraberinde çalışma arkadaşları ve bir hayli kalabalık bir vatandaş topluluğuyla, M.Salim Ensarioğlu’nu ziyaret etti.

Merkez Kayapınar İlçesi Huzurevleri Semtinde bulunan M.Salim Ensarioğlu’nun seçim bürosuna beraberinde kalabalık bir heyetle gelen Seydaoğlu’nu, İyi parti Diyarbakır Milletvekili Salim Ensarioğlu, kurmay heyetiyle beraber kapıda karşıladı. İki kadim dostun buluşması, oldukça duygulu anlara sahne oldu.

Burada bir konuşma yapan Sebgetullah Seydaoğlu şunları söyledi:
‘Evvela, 24 Haziranda yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimi ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeli’nin ülkemize hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.

1984 yılında beraber encümenlik yaptığımız, 1987 yılında ise beraber İl Başkanlığı yaptığımız, Diyarbakır Milletvekili olarak halkımıza hizmet şerefine ulaştığımız, tabiri caizse kader arkadaşım olan Salim Ensarioğlu’na başarılar diliyorum.
Kendisi bu halkın bağrından çıkmış bir Diyarbekir çocuğudur. Kaldı ki, Ensarioğlu ailesi zaten kendisini Diyarbakır halkına adamış, kadirşinas bir ailedir.

Babamızdan, aile büyüklerimizden almış olduğum terbiye gereği olarak, bütün insanlarımıza hizmet etmek, onların sorunlarıyla hem hal olmak bizim için bir hayat felsefesidir.
Bugün burada, beraberimde oldukça kalabalık bir heyetle gelerek, sayın Bakanım Mehmet Salim Ensarioğlu’na destek olacağımı deklare ediyorum.

Aşiretimiz, yakınlarımız, akrabalarımız, dostlarımız, seçmenlerimiz ve tüm sevenlerimizle kendisine tam destek olacağız.
Diyarbakır’da çeşitli partilere mensup, yüze yakın aday var. Ama biz tercihimizi bir Diyarbekir sevdalısı olan M.Salim Ensarioğlu’ndan yana kullandık.

Seçim günü akşamına kadar mahalle mahalle, köy köy, İlçe İlçe gezerek, Ensarioğlu İçin oy toplayacağız.
Bu vesileyle, bütün herkese seslenerek, Ensarioğlu’na destek olmalarını talep ediyorum.
İnşallah, M.Salim Ensarioğlu’nu önce Meclis’e yollayıp, ardından tekrar Bakan yapacağız.

Bugüne kadar yaptıkları ortadadır. Diyarbakır’a büyük hizmetler sağlamıştır kendisi.
Saadet partisi maalesef dürüst davranmayıp, bana oyun oynadı. Diyarbakır 1. Sıra Milletvekili Adayı olarak çalışmalarıma başlamak üzereyken, son gün komplo kurarak liste dışı bıraktılar. Vefasızlığın, tutarsızlığın böylesi herhalde siyaset hayatımızda görülmemiştir.

Kendi Milletvekili Adayına bile yalan söyleyen birisi, nasıl oluyor da Cumhurbaşkanı Adayı oluyor, sorgulamak lazım diye düşünüyorum. Daha Cumhurbaşkanı olmadan bunları yapıyorsa, herhalde olunca neler yapar, düşünmek bile istemiyorum.
Allah’ın izniyle, Ensarioğlu’na sahip çıkacağız, onunla beraber sahada ter dökeceğiz. Bu vesileyle kendisini bir kez daha kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum’.

SAYIN SEBGETULLAH SEYDAOĞLU BİR MARKADIR

Daha sonra söz alan İyi parti Diyarbakır 1. Sıra Milletvekili Adayı M.Salim Ensaroğlu ise şunları söyledi:
‘Sayın Sebgetullah Seydaoğlu, özü sözü bir, harbi ve samimi bir Diyarbekir çocuğudur. Kentimize sayısız hizmetleri olmuştur. Saygıdeğer, köklü bir ailenin mensubudur. Böylesi dar günümüzde bizlere yardıma koşması, takdire şayan bir davranıştır. Zaten dostluklar böyle günlerde böyle olur.

Sayın Seydaoğlu, bir Diyarbekir aşığı olduğunu her fırsatta kanıtlamış birisidir. Diyarbakır’da çok büyük bir ağırlığı, seçmenler üzerinde saygınlığı vardır. Binlerce insana istihdam olanağı sağlamış, ekonomik durumu elverişli olmayan kardeşlerimize ayni ve nakdi yardımlar sağlamış, hemşehrilerimizin kötü günlerinde yanlarında olacak, yarenlik etmiştir.

Allah’ın izniyle, el birliği ve gönül birlikteliği yaparak, İlimize büyük hizmetler sunacağız. Hizmete susamış olan halkımıza, en iyi ve kaliteli hizmeti, el birliğiyle beraber getireceğiz inşallah.
Kalan günlerimizi en iyi şekilde değerlendirip, olabildiğince fazla sayıda insanımıza ulaşarak, onların sorunlarıyla hem hal olacağız.

Kısmet olursa, 25 Haziran sabahı, zaferimizi kadirşinas Diyarbakır halkıyla birlikte hava fişeklerle kutlayacağız. Diyarbakır, tam bir demokrasi şöleni yaşayacak.

Desteğiyle bizleri onurlandıran Sayın Sebgetullah Seydaoğlu ve beraberindekilere, bir kez daha en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum’.

KAHVALTICI KADRİ ÖNALAN’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI KAHVALTICI KADRİ ÖNALAN’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

D.BAKIR- Kahvaltıcı Kadri Önalan, Mübarek Ramazan Bayramı dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.
Mesajında, bütün İslam Alemi’nin Mübarek Bayramı’nı kutlayarak, hayırlara vesile olmasını dileyen Kahvaltıcı Kadri Önalan , duygularını şöyle dile getirdi:
‘Yüce Rabbimiz’e şükürler olsun ki; bizleri bir kez daha böylesi kutlu günlere kavuşturdu. Sayısız lütuflarla dolu olan, birlik ve beraberliğimizin en veciz örneklerinin sergilendiği, toplumsal dayanışma ve yardımlaşmanın doruğa çıktığı böylesi özel günleri, olabildiğince değerlendirelim.

Bugün ellerimizi semaya açarak, lütfu ve keremi bol olan Yüce Rabbimiz’e niyazlarda bulunalım.
Hep beraber Bayram Namazı’nın o tadına doyumsuz manevi atmosferinde bir araya gelerek, namaz sonrası herkesle bayramlaşalım, hem hal olalım. Bütün insanlık alemine Muhammedi bir sevda ile yönelerek, bayramlarını kutlayalım.

Dostluğu, sevgiyi ve geleceğimizi, aşımızı, ekmeğimizi, soframızı, hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Ramazan Bayramı, başta ülkemiz olmak üzere bütün İslam Alemi’ne mutluluklar getirsin.
Dua kapılarının açık, bela ve kötülüklerin arındırıldığı bu güzel günde, saygıdeğer halkımızın ve Ümmet-i Muhammed’in Ramazan Bayramı’nı en halisane duygularımla kutlarım.
Bayramımızın tüm sevdiklerimizle beraber, huzur ve güven içinde geçmesini Yüce Rabbim’den niyaz ediyor; en samimi duygularımla sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

Gazete Manşetleri

TRT Haber Haberler

Web Tasarım : Diyarbakır Online, Gsm : 0532 179 7105