YEDİ BAŞAK İNSANİ YARDIM DERNEĞİ, BİR KEZ DAHA GÖNÜLLERİ FETHETTİ

YEDİ BAŞAK İNSANİ YARDIM DERNEĞİ, BİR KEZ DAHA GÖNÜLLERİ FETHETTİ
YEDİ BAŞAK İNSANİ YARDIM DERNEĞİ, BİR KEZ DAHA GÖNÜLLERİ FETHETTİ

D.BAKIR- Kurulduğu günden bu yana bir çok defalar sosyal yardım projeleri gerçekleştirerek adeta gönüllerde taht kuran Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, Diyarbakır’da yeni bir etkinlik daha gerçekleştirdi.

Yetim Ailelere yönelik olarak bir piknik düzenleyen Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Diyarbakır Temsilciliği’nin düzenlediği etkinlikte, aileler ve çocuklar unutulmaz bir gün yaşadılar.
Yedi Başak Derneği Diyarbakır Temsilcisi Sadullah Altay, bu tür etkinliklere önümüzdeki günlerde devam edeceklerini belirterek şunları söyledi:
Cenab-ı Rabbimiz; Bakara Suresi 261. Ayet-i Kerime’de şöyle buyurmaktadır:
‘Mallarını Allah yolunda infak edenlerin durumu, her başağında yüz tane olmak üzere yedi başak veren tanenin durumu gibidir.
Allah; dilediğine kat kat verir, lütfu çok geniştir. Allah; her şeyi kuşatandır, bilendir.’
İşte bu İlahi Müjde’de buyur olduğu bereketlerin gerçekleşmesine vesile olmak ve insanı insan yapan değerleri yaşatmak amacıyla 25 yılı aşkın önce bütün yardım faaliyetleri ve sosyal hizmetleri, daha kurumsal bir şekilde sürdürmek gayesiyle derneğimiz 2016 yılında Gaziantep İlimizde kuruldu.
Esas gayemiz, dünyanın dört bir yanında kardeşlik, paylaşma ve adaletin hâkim olması için Din, dil, ırk, renk, görüş ayrımı yapmaksızın bütün mağdur ve mazlumlara ihtiyaç duydukları yardım ve desteği ulaştırmayı şiar edinerek, muhtaç insanlara el açmayı değil, onuruyla ayakta durmayı öğretmektir.
İnsanlığa maddi ve manevi destekte bulunmak için koşturmayı ilke edinen iyilik gönüllülerinin samimi gayretleri ile faaliyetlere başlayan derneğimiz, gönüllerde ve yüzlerde tebessüm kaynağı olmayı hedeflemektedir.
Ulus olarak birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dayanışma duygularımızı pekiştirmesi açısından büyük önem taşıdığına önem verdiğimiz çalışmalarımız, bu minval üzere aralıksız olarak çok yönlü bir şekilde devam etmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle, iki yıl önce hizmete açılan Diyarbakır Temsilciliği olarak, yetim ailelere yönelik düzenlediğimiz piknikte yavrularımızla eğitici ve eğlenceli bir dizi oyunlar, etkinliklerle keyif dolu bir gün yaşadık. Çocuklarımızın keyifli ve neşeli hali, bizim için dünyalara bedeldir.
Aslında bu etkinlikte gördük ki, biz büyüklerin de çocuklarla çocuk olmak, onlar koşup zıplarken, oynarken bizim de yerimizde duramadığımızı ve aralarına katılıp beraber oynamak istediğimizi bir kez daha müşahede ettik.
Aynı zamanda Yedi Başak gönüllüsü kardeşlerimiz, çocukların anneleri ile muhabbet ederek dertlerini ve ihtiyaçlarını dinlediler.
Derneğimizin Diyarbakır Temsilciliği olarak, yetim aileleri tespit edip, başta Gıda, Eğitim, Kıyafet, hasta çocukların sağlık hizmetlerini takip ve Engelli yavrularımıza yönelik her türlü sorunlarının giderilmesi noktasında çalışmalarımız çok yönlü olarak devam ediyor.
Eğitimi yarım kalmış çocuklarımızın, mutlak surette Eğitimlerini tamamlayabilmeleri hususunda elimizden gelen bütün gayretleri gösteriyoruz.
Cenab-ı Allah’ın rızasını kazanabilmek en büyük hedefimizdir.
Ayrıca Meslek ve beceri kazandıracak kurslar açarak çocuklarımızın bir vasıf sahibi olmaları en büyük hedeflerimiz arasında yer almaktadır. ‘Hayat Boyu Eğitim’ Derneğimizin kuruluş amaçlarından birisidir.
Bir yetimi sevindirmenin, Cenab-ı Allah katında, nasıl büyük bir sevaba vesile olacağını zaten hepimiz biliyoruz.
Yaş grubu, 5, 6, 7, 8 yaş grubu bir kategoride, 11, 12, 13 grubunu ise diğer kategoride olmak üzere, iki farklı yaş grubu olarak değerlendiriyoruz.

KENT ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ TARİHİ BİR GÜNE TANIKLIK ETTİ
Yedi Başak Gönüllüsü kardeşlerimiz, çocuklarımızın anneleri ile muhabbet ederek, sorunlarıyla hem hal olarak, istişare ederek aynı zamanda verimli bir fikir alışveriş de gerçekleştirmiş olduk.
Yetmişi çocuklarımız olmak üzere yaklaşık yüz yirmi kardeşimiz, gönüllerince eğlendiler. Top oynadılar, ip atladılar, şehrin gürültüsünden, trafik keşmekeşinden, bir yerlere yetişme kaygısından uzak, tamamen kendileriyle baş başa kaldıkları unutulmaz bir gün yaşadılar. Tabii bizler de öyle.
Beraber yemek yedik. Çocuklarımıza lahmacun, ayran, gazoz ikram ettik. Onlarla beraber keyif dolu unutulmaz bir gün yaşadık.
Kent Orman Müdürlüğü’nde düzenlediğimiz etkinlikte bizlere örnek bir ev sahipliği yapan Müdürlük yetkililerine de en kalbi duygularımızla teşekkürü bir borç biliriz.
Çocuklarımıza ikram ettikleri, tepsiler dolu tatlılar için, gösterdikleri güler yüz ve konukseverlik için ve uğurlarken gösterdikleri misafirperverlik gerçekten takdire şayandır’.

AİLELER VE ÇOCUKLAR UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞADI
Yedi Başak İnsani Yardım Derneği gönüllerinden olan Aysel Alakuştekin ise duygularını şöyle dile getirdi:
‘Allah razı olsun, bu günü organize eden başta başkanımız olmak üzere, yönetim kurulu üyelerimiz ve bütün emeğe geçenlerden.
Çocuklarımıza unutulmaz bir gün yaşattılar. Babasızlık gerçekten zor. Maddi olanaklarımız da kısıtlı olduğu için, onları bir yere götürmek imkânımız olmuyor. Ancak geçimlerini sağlayabiliyoruz.
Allah razı olsun. Sadullah Bey ve bütün emeği geçenler, bizlere dünyaları hediye ettiler’.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
Tatlıcılarda bayram telaşı Tatlıcılarda bayram telaşı

Diyarbakır’dan dünyaya yayılan lezzet olarak bilinen kadadıfçılarda yoğun bayram mesaisi sürüyor.

Tatlıcılar, vatandaşlara bayram için burma kadayıf sunmak için günler öncesinden başladıkları yoğun mesaiye devam ediyor.

Bayram telaşına giren kadayıfçılar müşterilerini memnun etmek için 24 saat esasına göre çalışıyor. Diyarbakır ve Ankara’da vatandaşlara tatlı hizmeti veren Kadayıfçı Sıtkı Usta imalathaneleri de günlerdir gece gündüz çalışıyor.

“Üç kuşaktan bu yana hizmet veriyor”

Diyarbakır’a üç kuşaktan bu yana hizmet etmenin gururunu yaşadığını dile getiren ve bayramda esnafın yüzünün güldüğünü belirten Meşhur Kadayıfçı Sıtkı Usta olarak nam yapan Sıtkı Altunbay, “Kurban Bayramı bereketiyle geldi esnafın yüzü güldü. Bayram nedeniyle herkesin olduğu gibi bizlerinde siparişleri arttı. Sadece Diyarbakır değil, Ankara’da kurduğumuz şubeden ve Türkiye’nin bir çok noktasından bunun yanı sıra da TBMM ve bir çok kurumdan siparişlerimizi aldık ve en güzel şekilde hazırlamaya koyulduk. Ürünlerimizi en güzel şekilde hazırlayıp ambalajlayıp ve göndereceğiz. Özel ambalajlarımız sayesinde hazırladığımız tatlılarımız tazeliğini ve tadını bozmadan daha dayanıklı ve daha uzun ömürlü kılarak ilk günkü tazeliğini koruyarak müsterilerimize ulaştırıyoruz. Bu yüzden Diyarbakır’a Ankara’ya hizmet etmenin haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

Adeta zamanla yarışıyor

Zamanla yarıştıklarını da dile getiren Sıtkı Altunbay, “Bayramın yaklaştığı şu günlerde çok şükür işlerimiz her zamanki gibi çok iyi. Müşterilerimiz bizleri tercih ediyor. Zamanla yarışıyoruz, asla kaliteden ödün vermeyiz onun için çok tercih ediliyoruz. İlgilerinden dolayı müşterilerimze çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Bir çok yabancı ülkeden sipariş veriliyor

Yabancı ülkelerden de sipariş geldiğini anlatan Altunbay, “Cumhurbaşkanımıza da buradan özel tatlı gönderiyoruz. Yabancı ülkelere ve Türkiye’nin çeşitli illerine de gönderiyoruz. Siyasilerimizden, özellikle TBMM’den çok sipariş alıyoruz ve muhafaza ederek gönderiyoruz. Özel muhafazalarımız var. Kaliteli ürünleri müşterilerimize sunmak başlıca prensiplerimizin başından gelmektedir” şeklinde konuştu.

Pancar şekerinden yapılıyorlar

Tüm tatlı çeşitlerinin pancar şekerinden yapıldığını da belirten Altunbay, “İsteyen istediği yere götürüp tahlil yapabilir. Bizim için müşteri memnuniyeti önemlidir. Bizim ürünlerimizde glikoz şurup ve yabancı her hangi katkı maddesi kullanılmamaktadır. 35 çeşit tatlı işyerimizde bulunmaktadır. Diyarbakır’da 6 şubemiz var tüm şubelerimiz ve personellerimizle halkımıza hizmet için büyük çaba sarfediyoruz. Kadayıf künefe, baklava ve dondurma ürünlerimizde kullandığımız tüm malzemelerimiz kalitelidir. Bize verilen, devredilen bayrağı en iyi ve en kaliteli şekilde zirvede tutuyoruz. İddialıyız, kalite hiçbir zaman tesadüf değildir.

Kaliteye hep bilinçli çabalar sonucu ulaşılır” dedi.

“Derdimiz para değil, halkımıza kaliteli hizmet”

Patentli ve tescilli bir marka olan Kadayıfçı Sıtkı Usta Kadayıfçılarının tek dertlerinin halka en iyi hizmet olduğunuzda sözlerine ekleyen Altunbay, “Tüm ürünlerimiz doğaldır. Onun için kaliteli müşterilerimiz bizleri tercih ediyor. Biz de güven duymadığımız kimseye şube vermedik. Derdimiz para değil, biz hizmet için müşteri memnuniyet için varız” şeklinde konuştu.

Diyarbakır’da uyuşturucu operasyonu: 62 gözaltı Diyarbakır’da uyuşturucu operasyonu: 62 gözaltı

Diyarbakır’da Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin Kurban Bayramı öncesi gerçekleştirdiği operasyonlarda yüklü miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Operasyonlarla ilgili olarak gözaltına alınan 62 şüpheliden 18’i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, Kurban Bayramı öncesi Batı illerine yüklü miktarda uyuşturucu madde gönderecek organizasyonlara ve şehir içinde torbacı diye tabir edilen şahıslara yönelik olarak son bir haftada gerçekleştirdikleri huzur operasyonlarında 257 kilo 691 gram toz esrar maddesi, 19 kilo 108 gram kubar esrar maddesi, 732 kök Hint keneviri bitkisi, 20,42 gram eroin maddesi, 23,25 gram metamfetamin maddesi, 11 adet ekstacy hap ele geçirdi.

Konu ile ilgili olarak 62 kişi gözaltına alınırken, 18 şüpheli şahıs çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İş adamı Turan İlgin’den TL’ye davet çağrısı İş adamı Turan İlgin’den TL’ye davet çağrısı

İş adamı Turan İlgin, Diyarbakırlıları Türk Lirası kullanmaya davet ederek, yaptırımlara boyun eğmeyeceklerini söyledi.

İş adamı İlgin, kararlılık ve inançla hükümetin ve Türkiye Cumhuriyeti Başkanı RecepTayyip Erdoğan’ın yanında olacaklarını dile getirdi.

Diyarbakırlıların her daim vatanının ve milletinin yanında dim dik durduğunu belirten İlgin, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da dik durmaya devam edeceklerini söyledi. İş adamı Turan İlgin, “Diyarbakırlılar olarak ekonomik yaptırımlarla devletimize boyun eğdirmeye çalışanlara karşı dün olduğu gibi bugünde aynı kararlılık ve inançla duracağız. Sonuna kadar hükümetimizin yanında olacağız. Bu kutsal vatanda, bu mübarek milletin bir mensubu olarak Türk Lirası kullanmaya davet ediyorum” dedi.

Erdoğan’ın dolar bozdurun çağrısına İş adamı Girişen’den destek Erdoğan’ın dolar bozdurun çağrısına İş adamı Girişen’den destek

ŞEN-YOL İnşaat Ltd.Şti.Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Ercan Girişen,Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘Dolarlarınızı bozdurun’ çağrısına destek verdi.

Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘Dolarlarınızı bozdurun, altına ve Türk Lirası’na çevirin’ çağrısına vatandaş desteği sürüyor. İşadamı Ercan Girişen’den Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına destek vererek, Diyarbakırlılara seslenerek bu çağrıya destek olmaya çağırdı.

Ülke ekonomisine yönelik spekülatif ataklara tepki gösterdiklerini ifade eden İşadamı Girişen, “Bir duruş olarak karınca misali devletimizin her zaman yanındayız , biz de elimizden geleni yapmak istedik. Bir vatandaş olarak Türk lirası ve ülke ekonomisine destek vermek amacıyla yastık altındaki altın ve dolarlarımızı bozdurma kararı aldık. Diyarbakırlılar olarak başlattığımız bu girişimde tüm halkımızı aramızda görmeye ve Türk lirası ile ülke ekonomisine destek vermeye davet ediyorum.” diye konuştu.

Elhakan’dan bayram mesajı Elhakan’dan bayram mesajı

Avukat Süleyman Elhakan, Müslüman ülkelerde yaşanan sancılı süreç nedeniyle İslam coğrafyasının Kurban Bayramı’na buruk gireceğini belirterek, Türk halkının paylaşma hassasiyetinin bu bayram sıkıntılı ülkelere odaklanacağını söyledi.

Bayram mesajında dünyada ekonomik ve siyasi kutuplaşmaların etkisiyle meydana gelen darbelere dikkati çeken Elhakan, “Fakirlik, açlık, insanca yaşama hakkından ve imkanından mahrumiyetin yanı sıra doğrudan işkence ve cinayetlerin hedefi olma durumu söz konusu. Bu eza ve cefayı sadece İslam coğrafyasında değil, dünyanın birçok yerinde görüyoruz.

Aslında sadece Müslümanların değil, Avukat Süleyman Elhakan her inançtan insanın zalimlerin zulmü altında inlediğini görmezden gelemeyiz” dedi. Avukat Süleyman Elhakan, halk iradesinin egemen olduğu yönetimlerin iktidar olmasının tek temennileri olduğunu ifade ederek, “Türkiye’nin geçmişinde bu kardeş halkların ve ülkelerin yeri nasıl önemli ve özel olduysa bundan sonra da bu kardeşlik bağı devam edecektir. Halklarımız arasında ya da ülkelerimiz arasında bugün yaşanan problemler telafi edilemeyecek hasarlar bırakamayacaktır” diye konuştu.

Bu Kurban Bayramı’nda da zor durumdaki Müslümanlara yardımcı olmak adına birlik beraber olmamız gerekir . Avukat Süleyman Elhakan, mesajını şöyle tamamladı:
“İnancımız gereği, yeryüzünün huzur ve barış içinde olmasını istiyoruz. Buna mecburuz zaten. Kimin zulme maruz kaldığından daha çok bununla ilgileniyoruz aslında. Bizler de iş dünyası olarak iyilik için çalışmak, üretmek, kazanmak ve paylaşmakla yükümlüyüz. İyilikten ve adaletten yana olmakla yükümlüyüz. Acı ve gözyaşı yerine sevinç ve huzur dolu bayramlara kavuşturması dileğiyle Cenab-ı Hakk’a dua ediyor, İslam aleminin ve ülkemizin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum.”

HABER.YILMAZ ACU

GİRİŞEN’DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI GİRİŞEN’DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

ŞEN-YOL İnşaat Ltd.Şti.Yönetim Kurulu Başkanı İş adamı Ercan Girişen, “Karanlık emelleri olanlara karşı topyekün mücadele verdiğimiz bu günlerde, birbirimizin koluna daha fazla girmemizin, birbirimize daha sıkı sarılmamızın önemi çok büyük” dedi.

Başkan Ercan Girişen, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, ülke olarak en müstesna günlerden olan Kurban Bayramı’na ulaşmanın sevincinin yaşandığını belirtti. Paylaşmanın, yardımlaşmanın, karşılıksız iyiliğin ve fedakarlığın zirveye ulaştığı bayramların, kırgınlıkları yok sayarak kardeşliği pekiştirmek için en güzel vesile olduğunu vurgulayan Girişen, “Kadim medeniyetimizin mensupları, bizim manevi halimizin özünü oluşturan bayram günlerini en güzel şekilde değerlendirmiş, bayramın ruhuna uygun biçimde fakirin, yaşlının, öksüz ve yetimin yüzünü güldürüp gönlünü almıştır.

Ailelerimizden ve yakınlarımızdan başlayarak çevremizde boynu bükük hiç kimse bırakmamaya dönük bir anlayışla değerlendirdiğimiz bu kutlu günler, milletimizin tamamını kapsayan ayrı bir anlam ifade eder. Bilhassa karanlık emelleri olanlara karşı topyekün mücadele verdiğimiz bu günlerde, birbirimizin koluna daha fazla girmemizin, birbirimize daha sıkı sarılmamızın önemi çok büyük” dedi.

Türk milletinin yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularını birlik ve beraberlik içerisinde ortak bir bilince dönüştürmenin verdiği sorumlulukla her türlü sorunun üstesinden gelmeyi başardığını belirten Girişen, mesajında şunları kaydetti: “Öte yandan bayram iklimi İslam aleminin tüm dünyaya bir manevi el uzatışıdır. Hz. Mevlana’nın deyişiyle: ‘Bütün alem, bütün insanlar bir beden gibidir.’ Bu bedenin hangi azası incinirse incinsin tamamının başı ağrıyacak, bu ağrıyı tamamı hissedecektir.

Bu bağlamda dünyanın dört bir yanındaki mazlumlara el uzatmanın önemi bir kez daha anlaşılmalıdır. Bayramın hemen yanı başımızdaki coğrafyadan başlayarak sevgiye, merhamete ve insanlığa daha fazla ihtiyaç duyan tüm toplumların imdadına yetişmesini diliyoruz. Bu hayırlı günler dolayısıyla, tüm dünyanın gıpta ile baktığı tarihsel ve kültürel mirasımıza layıkıyla sahip çıkarak İslam dünyası başta olmak üzere tüm dünyada yaşanan acı ve sıkıntıların bir an önce son bulmasını; bölgemizde huzur, barış ve kardeşliğin hakim olmasını yürekten arzu ediyor, bunun için dua ediyor, bunun için gayret gösteriyoruz.

İnanıyorum ki, muhtaç olanlara yaklaşan, dara düştüğünde onun yanında olmayı yücelten milletimiz; bu bayramda da mazlumları ve mağdurları unutmayacaktır.” Bayram bereketinin ve coşkusunun esnaf ve sanatkarlarla iş dünyası için kalıcı olmasını dileyen Girişen , “Ülkemizin huzuru ve bekası için canını veren, rahmetle andığımız aziz şehitlerimizin aileleri başta olmak üzere milletimizin ve tüm İslam dünyasının Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, bayramın ülkemize ve dünyaya, huzur ve barış getirmesini temenni ediyorum” dedi

HABER.YILMAZ ACU


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

Gazete Manşetleri

TRT Haber Haberler

Web Tasarım : Diyarbakır Online, Gsm : 0532 179 7105