‘SEÇİM MANİFESTOSU, BİR ŞAHLANIŞIN İŞARET FİŞEĞİDİR’

‘SEÇİM MANİFESTOSU, BİR ŞAHLANIŞIN İŞARET FİŞEĞİDİR’
‘SEÇİM MANİFESTOSU, BİR ŞAHLANIŞIN İŞARET FİŞEĞİDİR’

D.BAKIR- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, seçim manifestosunu açıklamasından sonra siyaset arenası bir hayli hareketlenirken, Ak partili Milletvekili Aday Adayları da, hedeflerini ve projelerini vatandaşlarla paylaşmaya devam ediyorlar.

Bütün Türkiye’yi 24 Haziran seçimleri öncesi büyük bir heyecan sararken, özellikle Ak parti’de müthiş bir hareketlilik yaşanıyor.

AKAR’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
Adalet ve Kalkınma partisi (Ak parti) Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Hülya Akar, Ak hareketin, Türkiye’ye 16 yılda büyük bir dönüşüm ve gelişim yaşattığına dikkati çekti.
Türkiye ve Dünya gündemine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunan Akar, bir grup Fransız sözde sanatçı ve siyasetçinin yaptığı açıklamaların ise ‘Akıl tutulması, gayri ahlaki ve izan yoksunu’ olduğunu kaydetti.
Akar, şunları söyledi: ‘Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da altını çizerek belirttiği gibi, bu seçimler sonrası,  Türkiye’nin yeni dönemde şahlanışa kalkacağı günler olarak tarihe geçecek’.
Türkiye’yi yönetebilecek, çağ atlatacak vizyoner bakış açısına sahip Ak kadrolar, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeli ve Milletvekili Genel Seçimleri öncesi, dünya lideri olan Sayın Erdoğan’ın etrafında kenetlenmiş ve yeni bir şahlanışın startını vermek için beklemekteydi.
Sayın Cumhurbaşkanımız, bu startı Ak partinin manifestosunu açıklayarak bizzat verdi. Halka Hizmet Hareketi, çok daha üst düzeyde projeler ve devasa yeni hedeflere yol almak için ‘Vira Bismillah’ diyerek, yayından fırlayan ok gibi, hedefe varmak için harekete geçti.
Sayın Cumhurbaşkanımızın, Ekonomi konusunda yaptığı vurgulamalar, faizlerin, cari açığın ve enflasyonun düşürülecek olmasıyla ilgili alınacak tedbirleri açıklaması, yediden yetmişe bütün vatandaşlarımızı doğrudan ilgilendirmektedir.
Ayrıca Sayın Erdoğan’ın konuşmasında gençlere verdikleri önemi vurgulayarak, ‘Gençler size emretmeyeceğiz, birlikte yol yürüyeceğiz’ ifadeleri, yeni dönemin kilometre taşlarından biri olacaktır’.

HAYAL BİLE EDİLEMEYEN PROJELER BİR BİR GERÇEKLEŞTİ
Ak parti Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Hülya Akar, haziran ayında yapılacak seçimlerin, Diyarbakır ve Bölgemizin yanı sıra, ülkemiz açısından hayati bir değere sahip olduğuna dikkati çekerek, şunları söyledi:
‘Ak parti iktidarı döneminde hayal bile edilemeyecek projeler gerçekleştirildi. Büyük bir cesaretle, bütün sorunların üzerine gidildi. Birbiri ardına gerçekleştirilen devasa projelerle ülkemiz şaha kalktı.
Ak parti olarak haziran Ayında yapılacak olan seçimlerden büyük zaferle ayrılacağımıza inanıyorum’.
‘HALKIMIZ BİZLERİ BAĞRINA BASTI’
Yaptığı bir dizi ziyaretlerde, gerek Ak parti teşkilatlarının ve gerekse geniş halk kitlelerinin büyük ilgi gösterdiklerine dikkat çeken Hülya Akar şöyle devam etti:
‘Yaptığımız bir dizi ziyaretlerde, samimiyetimizi ve sıcaklığımızı gören vatandaşlarımız, tabiri caizse bizleri bağrına bastılar.
Toplumun bütün kesimlerinin fikir ve önerilerini alıp değerlendiriyoruz. Son derece yararlı istişareler yaptık. Kısmet olur da milletvekilliğine aday gösterilirsem, elde ettiğim bu verileri en iyi şekilde değerlendireceğim.
Bu mukaddes kentin bağrından çıkmış bir evladı olarak, insanlarımıza hizmet yolunda ne yapsak azdır.
Peygamberler, Sahabeler ve Evliyalar kenti Diyarbakır’a hizmet etmek, taş üstüne taş koyabilmek bizim açımızdan tarifi olanaksız bir mutluluk kaynağıdır. Dolayısıyla, yılların bilgi ve birikimini harmanlayıp, kentimiz için kalıcı projeleri gerçekleştirebilme noktasında böylesine onurlu bir göreve talip oldum.
Yüce Rabbim’den dileğimiz odur ki, 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Milletvekili Genel Seçimlerinin hayırlara vesile olmasıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, kadirşinas halkımızı saygı ve sevgilerimle selamlıyorum’.

FRANSIZLAR, HER ZAMANKİ GİBİ, BİZİM HASSASİYETLERİMİZE ‘FRANSIZ’ KALDILAR
Üç yüze yakın sözde sanatçı ve siyasetçinin Kur’an-ı Kerim hakkındaki son derece çirkin ve saçmalık ötesi ifadeleriyle ilgili olarak ise Akar şunları söyledi:
‘Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim ile ilgili açıklama yapacaksanız eğer öncelikle bilgi sahibi olmalısınız. Yoksa böyle aptal durumuna düşersiniz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da vurguladığı gibi, ‘aşağılık’ durumuna düşersiniz. Gerçi bunlar hep böyle. Yüce Dinimiz, Mukaddes Kitabımız ve Sevgili Peygamberimiz söz konusu olduğunda, bu sözde aydın geçinen ikiyüzlü kimselerin nasıl da alçalabildiklerini daha önce de görmüştük. Zaten Sayın Cumhurbaşkanımız, duygularımıza tercüman olarak, yüreğimize su serpti. Ne yaparlarsa yapsınlar, karanlık tezgâhlarda kirli oyunlar çevirmeye devam etsinler. Bize düşen uyanık olmak, hiçbir zaman rehavete kapılmamak, bizi biz yapan değerlerimize hep bağlı kalmaktır.
Onlar sadece konuşurlar. Ama bu kervan, Allah’ın izniyle yoluna tam hızla devam edecektir’.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
Değirmenci’den kurban bayramı mesajı Değirmenci’den kurban bayramı mesajı

Diyarbakır Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Cemil Değirmenci,

kurban bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Değirmenci, mesajında, “Bayramlar birlik, dirlik ve kardeşlik, sevgi, saygı, dayanışma ve yardımlaşmadır. Bayramlar paylaşma, kucaklaşma ve barıştır. Bayramlar birliktir, dirliktir, kardeşliktir.

Bayramlar sevgidir, saygıdır. Bayramlar dayanışmadır, yardımlaşmadır, paylaşmadır. Bayramlar kucaklaşmadır, barıştır. Farklılıkların kucaklaşma olarak hayat bulduğu Diyarbakırımızda birlik, beraberlik ve barış içinde yaşıyoruz. Her görüşten ve her farklı kökenden insanı bünyesinde barındıran, mozaik bir kültürel zenginliğe sahip olan Diyarbakırımızda yaşadığımız bu güzel ortamın ülkemiz için de geçerli olabileceği günlere özlem duyuyoruz.

Umarım gencecik çocuklarımızın fikir katkılarıyla ülkemizin geleceğini planlayacağımız günler yakındır. Bu vesileyle içtenlikle kutlayacağımız Kurban Bayramı’nın, ayrıştırılmak istenen toplumumuzun birliğinin, bütünlüğünün sağlanmasına, kardeşliğimizin pekiştirilmesine ve barışa vesile olmasını diliyor, bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı esenlik, huzur ve mutluluk dileklerimle kutluyor, sevgiler, saygılar sunuyorum” dedi.

ASENA’DAN’DAN MÜBAREK KURBAN BAYRAM MESAJI ASENA’DAN’DAN MÜBAREK KURBAN BAYRAM MESAJI

Uzm. Dr. Muhammet Asena Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı, yayımladığı bayram mesajında Kurban Bayramı’nı karşılamanın manevi haz ve heyecanını milletçe yaşadıklarını ifade etti.

Uzm. Dr. Muhammet Asena Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı, Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, “Birlik ve beraberliğe, yardımlaşma ve dayanışmaya her zamankinden daha çok muhtaç olduğumuz bu dönemde mübarek Kurban Bayramı’nı karşılamanın manevi haz ve heyecanını milletçe yaşıyoruz” dedi.

Bayramların birbirimize olan sevgi ve saygıyı pekiştirmek, aramızdaki dayanışma ve birliği arttırmak, milli ve kültürel değerleri daha da yüceltmek açısından güzel bir vesile teşkil ettiğini dile getiren Asena, “Her bayram kırılan kalpleri tekrar kazanmak, burkulan yürekleri yeniden onarmak için bir fırsat olmanın yanında; anlamak, anlaşmak, dinlemek ve dokunmak için eşsiz bir imkan sunmaktadır” ifadelerini kullandı.

Asena’nın mesajı şöyle:

“Kurban; cömertliktir. Kurban Bayramı; dayanışmadır, empatidir, yoksulların sevindirilmesidir; bu dünyada misafir olduğumuzun ruhumuza bir nakış gibi işlenmesidir. Ve her şeyden önemlisi, kurban kurbiyettir; Allah’a yaklaşmaktır.

Bayramlar, birlikte ve kardeşçe yaşamanın, milli-manevi değerlerimize sahip çıkmanın, karşılıklı saygı, sevgi ve yardımlaşmanın, paylaşma kültürünün değerini daha fazla idrak ettiğimiz günlerdir.

Cenab-ı Allah’tan (cc), kendisine sunulan tüm kurbanları dergah-ı uluhiyetinde kabul buyurmasını; kurbanları, hem Zat-ı Celal’ine, hem de birbirimize yakınlaşmamız için bir vasıta kılmasını; Kutsal topraklarda hac farizasını yerine getiren kardeşlerimizin de ibadetlerinin ve dualarının kabul olmasını; Mübarek Kurban Bayramı’nın başta memleketimiz ve ülkemiz olmak üzere tüm İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.”

ENSARİOĞLU’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI ENSARİOĞLU’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Sağlık-Sen Diyarbakır şube başkanı Nurhak Ensarioğlu, Bayramın bütün insanlığa barış, huzur ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulundu.

Sağlık-Sen Diyarbakır şube başkanı Nurhak Ensarioğlu, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bayramlar birlik, beraberlik, barış ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı müstesna günlerdir. Bayram, akraba, dost ve büyüklerimizin ziyaret edildiği, hastalara, kimsesizlere, yetimlere ve muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı günlerdir. Kurban Bayramı dolayısıyla, kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakarak, herkesle kucaklaşmalı, büyüklerimizi ziyaret edip, küçüklerimizi sevindirmeliyiz.

Kurban Bayramı’nın kardeşliğe, sevgiye ve dayanışmaya vesile olması temennisiyle, başta Diyarbakırlı hemşerilerim olmak üzere milletimizin ve tüm İslam Âleminin ve Tüm Sağlık Camiasının Mübarek Bayramını tebrik ediyor, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum”

Fesih Atlı’dan Kurban Bayramı mesajı Fesih Atlı’dan Kurban Bayramı mesajı

Özatlı Gıda Şen Piliç Diyarbakır Bayisi İş adamı Fesih Atlı, Kurban Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında, barış ve kardeşlik vurgusu yapan Fesih Atlı, bayramların insanlar arasındaki sevgi ve dostluk bağlarının pekişmesine, birlik ve beraberliğin güçlenmesine neden olduğunu kaydetti.

Özatlı Gıda Şen Piliç Diyarbakır Bayisi İş adamı Fesih Atlı, “Sevgi, saygı ve hoşgörünün simgesi olan bayramlar küslüklerin bittiği, büyük küçük herkesin ortak paydada buluştuğu özel günlerdir. Hepimizi yasa boğan olayların yaşandığı, her zamankinden çok daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz günler geçiriyoruz.

Bayramlar, bir toplumda millet olmanın, omuz omuza olmanın, birlik ve beraberlik içinde yaşamanın, kuvvetlendiği günlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle dayanışma ruhunu kaybetmeden; hep birlikte sevgi, huzur, kardeşlik ve barış dolu nice bayramlar geçirmemiz dileğiyle Kurban Bayramımız kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Zaman’dan bayram mesajı Zaman’dan bayram mesajı

Diyarbakır Liv Suit Otel İşletmecisi ve Genel Müdürü Ferman Zaman, , Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda bayramların millet için kenetlenme, birlik ve beraberliğin temin edildiği günler olduğunu belirtti.

Diyarbakır Liv Suit Otel İşletmecisi ve Genel Müdürü Ferman Zaman,yayımladığı mesajında bayramların kardeşlik ruhunu pekiştirmeye, birlik ve beraberliğin arttırılmasına vesile olan günler olduğunu ifade etti. Zaman, mesajında “Toplumsal hayata bereket ve zenginlik katan bayramlar, milletimiz için kenetlenme, birlik ve beraberliğin temin edildiği günlerdir. Her bir menfi ve fevri yapılan davranışlardan uzaklaşmak, gönülleri birlikte maneviyata açmaktır” ifadesini kullandı.

Kurban Bayramının hayır getirmesini temenni eden Zaman’nın mesajında, “Bir zincirinin iki halkası gibi kenetlenen 81 milyonun garbı-şarkıyla; kuzeyi güneyiyle karşıladığı Kurban Bayramımızın hayırlar getirmesini temenni ederim. Komşusu açken tok yatmayı kabul etmeyen bir ümmetin evlatları olan bizler bugün Somali’de, Moritanya’da, Senegal’de, Filistin’de ve Suriye’de yardıma muhtaç dünyadaki tüm mazlum halkların yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz. Bir kez daha ulaşmanın tarifsiz bir sevincini yaşadığımız Kurban Bayramı çaresizlere çare, derde derman, yaraya merhem olmak için önemli bir fırsattır.

Cenab-ı Allah’tan, kendisine sunulan tüm kurbanları kabul buyurmasını, gönüllerimizi Hazret-i İbrahim ile Hazret-i İsmail teslimiyeti ve kurban bereketi ile müzeyyen ve rana kılmasını, ülkemizin muhafaza ve müdafası için cenk yollarının tozunu yutan Mehmetçiklerimizi muzaffer kılmasını, milletimizin birlik ve beraberliğine gölge düşürenleri kahır eylemesini, Kutsal topraklarda Hac vazifesini yerine getiren kardeşlerimizin de ibadet ve dualarını kabul etmesini niyaz ederim.

Bu duygu ve düşüncelerimle, milletimizin aynı zamanda Tüm İslam Alemi’nin mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik eder; refah, mutlu, sükunetli ve afiyetli bir bayram geçirmenizi Allah’tan temenni ederim” denildi.

İşadamı Süleyman Ergin’den Kurban Bayram mesajı İşadamı Süleyman Ergin’den Kurban Bayram mesajı

Sur Özergin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Süleyman Ergin, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İşadamı Süleyman Ergin, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Zilhicce ayının onuncu günü başlayarak dört gün boyunca devam eden ve İslam dini gereğince kurban kesilerek yoksullara dağıtılan Müslümanların dini bayramımızdır. Kurban Allah’a yaklaşmak ve Allah rızasını kazanmak niyetiyle kurban edilen hayvan demektir. Rabbim İbrahim (a.s.) teslimiyeti, İsmail (a.s.) sadakatine bizleri muvaffak etsin, Kurban Bayramımızı zulüm altındaki Müslümanların kurtuluşuna ve ümmetin birliğine vesile kılsın, “Bayramlar vardı ülkemde, sevincin, mutluluğun paylaşmanın ve hatırlamanın doruğa çıktığı günlerdi.

Dilerim Ulusumuz tekrar bu güzel günlere kavuşsun ve ülkemizin yüreğindeki yangın sonsuza dek sönsün; birlik, beraberlik ve güven içinde nice bayramlar görelim.” Bütün vatandaşlarımızın yüreğindeki yangın sonsuza dek sönsün; birlik, beraberlik ve güven içinde nice bayramlar görelim.” Bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı esenlik, huzur ve mutluluk dileklerimle kutluyor, sevgiler, saygılar sunuyorum” dedi.


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

Gazete Manşetleri

TRT Haber Haberler

Web Tasarım : Diyarbakır Online, Gsm : 0532 179 7105