Öğretmen Ve Öğrenciler Kahvaltıda Bir Araya Geldi.

Öğretmen Ve Öğrenciler Kahvaltıda  Bir Araya Geldi.
Öğretmen Ve Öğrenciler Kahvaltıda Bir Araya Geldi.

Diyarbakır Yolaltı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Adalet Alanı öğrencileri, öğretmenleri ve okul yöneticileri, oldukça geniş katılımlı bir kahvaltı etkinliği düzenlediler. Adalet Alanı Bölüm Şefi Salih Gökay Demirezen, Adalet Alanı Öğretmenleri Faruk Ercan ve Nihal Güngör’ün de katıldığı kahvaltı etkinliğine, 35 öğrenci de iştirak etti.

5 YILDIR BAŞARIYLA EĞİTİM VERİLİYOR

Adalet Alanı Bölüm Şefi Salih Gökay Demirezen, Diyarbakır’da 2013 yılından beri Adalet Meslek Lisesi olarak eğitim öğretim faaliyetlerini başarıyla icra ettiklerini ve bugüne kadar Adalet bölümü Zabıt Kâtipliği ve İnfaz Koruma Dallarında sayısız mezunlar verdiklerini belirterek şunları söyledi: ‘Öğrencilerimize, Adalet Bakanlığında, Adliyelerde, İcra Dairelerinde, Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinde, Ceza İnfaz Kurumlarında çalışmak üzere yardımcı personel olacak şekilde eğitim ve öğretim hizmetlerimizi başarıyla sunmaktayız. Arkadaşlarımla beraber mesai kavramı gözetmeksizin, elimizden gelen bütün çabayı göstererek, çocuklarımızı en iyi şekilde eğiterek, geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz. Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı, geleceğe en iyi şekilde hazırlayabilmek noktasında, mesleğine aşık bütün idareci, yönetici ve eğitimci arkadaşlarımla beraber, kolları sıvayarak eğitim-öğretim faaliyetlerimizi aralıksız olarak gerçekleştiriyoruz. Adanmışlık duygusuyla başladığımız bu kutlu yolculukta bugün geldiğimiz nokta, bir hayli sevindirici olmakla beraber, birer eğitim neferleri olan bizler, bütün birikimlerimiz ve olanaklarımızı seferber ederek, çocuklarımızı en donanımlı bir şekilde hayata hazırlamaya devam ediyoruz’.

TARİHE TANIKLIK ETMİŞ BİR YAPIDA KAHVALTI KEYFİ

Adalet Alanı Bölüm Şefi Salih Gökay Demirezen, İlimiz genelinde yaklaşık otuza yakın tanınmış kahvaltıcı olduğuna ve bunun kentimiz turizmi ve istihdama katkı açısından büyük bir kazanım olduğuna dikkati çekerek şöyle devam etti: ‘Öğrencilerimizle bir karar alarak oylama yapıldı ve bu oylamada büyük çoğunlukla Kahvaltıcı Kadri usta tercih edildi. Bizlere çok ilgi gösteren kahvaltıcı kadri ustadan çok memnun kaldık. Ayrıca tüm personellerine de özellikle teşekkür etmek istiyorum. Gösterdikleri sıcak ilgi ve yakınlık bizleri fazlasıyla memnun etti. Öğrencilerimizle beraber bu tür etkinliklerimiz devam edecek. Her türlü sosyal, kültürel ve sportif yönlü aktivitelerimiz eğitim sezonu boyunca olduğu gibi, bundan sonra da devam edecek. Öğrencilerimizi seviyor ve hepsiyle ayrı ayrı gurur duyuyoruz. Tarihi Ulu Cami’nin hemen karşısında, tarihi Hasan Paşa Hanının, insana nostalji yaşatan tarihe tanıklık etmiş dokusunda keyifli bir kahvaltı ve muhabbet etme olanağı bulan öğrencilerin de bir hayli keyifli oldukları gözlendi. Atmosfere hayran kalan öğrenciler, bol fotoğraf ve video çekerek, bu anı sosyal medya platformlarında paylaşarak, mutluluklarını paylaşmayı da ihmal etmediler. Öğrenciler adına konuşan Sultan Başaran ve Süleyman Tuncer şunları söylediler: ‘Organizasyonu gerçekleştiren okulumuz yönetimi, müdürümüz ve saygı değer hocalarımıza en kalbi duygularımızla teşekkür ediyoruz. Tarihin canlı tanığı bir yapıda, Ulu Cami’nin eşsiz ve ihtişamlı girişinin hemen karşısında böylesine bir kahvaltı etkinliği, bizler için manevi bir doping oldu. İnşallah, sık sık bu tür etkinlikler düzenleyerek, kaynaşma ve dayanışma zincirine yeni halkalar ekleriz. Üstelik de herkese ve her keseye hitap eden düzeyde olduğu için, toplumun geniş kitlelerine hitap ediyoruz. Çalışanlara da bizlere gösterdikleri sıcaklık için ayrıca teşekkür ediyoruz’. Kahvaltıcı Kadri usta ise, şunları söyledi: Kıymetli hocalarımız ve değerli evlatlarımızı ağırlamak, bizler için bir gurur kaynağıdır. Her zaman kendilerini ve diğer bütün eğitim-öğretim camiası mensuplarını ağırlamaktan mutluluk duyarız. Bizi tercih etmeleri, beni ve çalışanlarımı, bir hayli memnun etti. Sağ olsunlar. Bizim için esas olan misafirlerimizin memnuniyetidir. Bizde müşteri değil, ‘misafir’ anlayışıyla hizmet edilir. Bizi biz yapan misafirlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Kapımız herkese açıktır. Eğitim-Öğretim kurumları, sivil toplum kuruluşları, Meslek Kuruluşları, Esnaf Birlikleri, Odalar ve Borsalar ve halkımız bizim ne kadar misafir perver olduğumuzu gayet iyi bilirler’.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
Değirmenci’den kurban bayramı mesajı Değirmenci’den kurban bayramı mesajı

Diyarbakır Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Cemil Değirmenci,

kurban bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Değirmenci, mesajında, “Bayramlar birlik, dirlik ve kardeşlik, sevgi, saygı, dayanışma ve yardımlaşmadır. Bayramlar paylaşma, kucaklaşma ve barıştır. Bayramlar birliktir, dirliktir, kardeşliktir.

Bayramlar sevgidir, saygıdır. Bayramlar dayanışmadır, yardımlaşmadır, paylaşmadır. Bayramlar kucaklaşmadır, barıştır. Farklılıkların kucaklaşma olarak hayat bulduğu Diyarbakırımızda birlik, beraberlik ve barış içinde yaşıyoruz. Her görüşten ve her farklı kökenden insanı bünyesinde barındıran, mozaik bir kültürel zenginliğe sahip olan Diyarbakırımızda yaşadığımız bu güzel ortamın ülkemiz için de geçerli olabileceği günlere özlem duyuyoruz.

Umarım gencecik çocuklarımızın fikir katkılarıyla ülkemizin geleceğini planlayacağımız günler yakındır. Bu vesileyle içtenlikle kutlayacağımız Kurban Bayramı’nın, ayrıştırılmak istenen toplumumuzun birliğinin, bütünlüğünün sağlanmasına, kardeşliğimizin pekiştirilmesine ve barışa vesile olmasını diliyor, bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı esenlik, huzur ve mutluluk dileklerimle kutluyor, sevgiler, saygılar sunuyorum” dedi.

ASENA’DAN’DAN MÜBAREK KURBAN BAYRAM MESAJI ASENA’DAN’DAN MÜBAREK KURBAN BAYRAM MESAJI

Uzm. Dr. Muhammet Asena Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı, yayımladığı bayram mesajında Kurban Bayramı’nı karşılamanın manevi haz ve heyecanını milletçe yaşadıklarını ifade etti.

Uzm. Dr. Muhammet Asena Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı, Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, “Birlik ve beraberliğe, yardımlaşma ve dayanışmaya her zamankinden daha çok muhtaç olduğumuz bu dönemde mübarek Kurban Bayramı’nı karşılamanın manevi haz ve heyecanını milletçe yaşıyoruz” dedi.

Bayramların birbirimize olan sevgi ve saygıyı pekiştirmek, aramızdaki dayanışma ve birliği arttırmak, milli ve kültürel değerleri daha da yüceltmek açısından güzel bir vesile teşkil ettiğini dile getiren Asena, “Her bayram kırılan kalpleri tekrar kazanmak, burkulan yürekleri yeniden onarmak için bir fırsat olmanın yanında; anlamak, anlaşmak, dinlemek ve dokunmak için eşsiz bir imkan sunmaktadır” ifadelerini kullandı.

Asena’nın mesajı şöyle:

“Kurban; cömertliktir. Kurban Bayramı; dayanışmadır, empatidir, yoksulların sevindirilmesidir; bu dünyada misafir olduğumuzun ruhumuza bir nakış gibi işlenmesidir. Ve her şeyden önemlisi, kurban kurbiyettir; Allah’a yaklaşmaktır.

Bayramlar, birlikte ve kardeşçe yaşamanın, milli-manevi değerlerimize sahip çıkmanın, karşılıklı saygı, sevgi ve yardımlaşmanın, paylaşma kültürünün değerini daha fazla idrak ettiğimiz günlerdir.

Cenab-ı Allah’tan (cc), kendisine sunulan tüm kurbanları dergah-ı uluhiyetinde kabul buyurmasını; kurbanları, hem Zat-ı Celal’ine, hem de birbirimize yakınlaşmamız için bir vasıta kılmasını; Kutsal topraklarda hac farizasını yerine getiren kardeşlerimizin de ibadetlerinin ve dualarının kabul olmasını; Mübarek Kurban Bayramı’nın başta memleketimiz ve ülkemiz olmak üzere tüm İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.”

ENSARİOĞLU’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI ENSARİOĞLU’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Sağlık-Sen Diyarbakır şube başkanı Nurhak Ensarioğlu, Bayramın bütün insanlığa barış, huzur ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulundu.

Sağlık-Sen Diyarbakır şube başkanı Nurhak Ensarioğlu, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bayramlar birlik, beraberlik, barış ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı müstesna günlerdir. Bayram, akraba, dost ve büyüklerimizin ziyaret edildiği, hastalara, kimsesizlere, yetimlere ve muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı günlerdir. Kurban Bayramı dolayısıyla, kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakarak, herkesle kucaklaşmalı, büyüklerimizi ziyaret edip, küçüklerimizi sevindirmeliyiz.

Kurban Bayramı’nın kardeşliğe, sevgiye ve dayanışmaya vesile olması temennisiyle, başta Diyarbakırlı hemşerilerim olmak üzere milletimizin ve tüm İslam Âleminin ve Tüm Sağlık Camiasının Mübarek Bayramını tebrik ediyor, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum”

Fesih Atlı’dan Kurban Bayramı mesajı Fesih Atlı’dan Kurban Bayramı mesajı

Özatlı Gıda Şen Piliç Diyarbakır Bayisi İş adamı Fesih Atlı, Kurban Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında, barış ve kardeşlik vurgusu yapan Fesih Atlı, bayramların insanlar arasındaki sevgi ve dostluk bağlarının pekişmesine, birlik ve beraberliğin güçlenmesine neden olduğunu kaydetti.

Özatlı Gıda Şen Piliç Diyarbakır Bayisi İş adamı Fesih Atlı, “Sevgi, saygı ve hoşgörünün simgesi olan bayramlar küslüklerin bittiği, büyük küçük herkesin ortak paydada buluştuğu özel günlerdir. Hepimizi yasa boğan olayların yaşandığı, her zamankinden çok daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz günler geçiriyoruz.

Bayramlar, bir toplumda millet olmanın, omuz omuza olmanın, birlik ve beraberlik içinde yaşamanın, kuvvetlendiği günlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle dayanışma ruhunu kaybetmeden; hep birlikte sevgi, huzur, kardeşlik ve barış dolu nice bayramlar geçirmemiz dileğiyle Kurban Bayramımız kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Zaman’dan bayram mesajı Zaman’dan bayram mesajı

Diyarbakır Liv Suit Otel İşletmecisi ve Genel Müdürü Ferman Zaman, , Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda bayramların millet için kenetlenme, birlik ve beraberliğin temin edildiği günler olduğunu belirtti.

Diyarbakır Liv Suit Otel İşletmecisi ve Genel Müdürü Ferman Zaman,yayımladığı mesajında bayramların kardeşlik ruhunu pekiştirmeye, birlik ve beraberliğin arttırılmasına vesile olan günler olduğunu ifade etti. Zaman, mesajında “Toplumsal hayata bereket ve zenginlik katan bayramlar, milletimiz için kenetlenme, birlik ve beraberliğin temin edildiği günlerdir. Her bir menfi ve fevri yapılan davranışlardan uzaklaşmak, gönülleri birlikte maneviyata açmaktır” ifadesini kullandı.

Kurban Bayramının hayır getirmesini temenni eden Zaman’nın mesajında, “Bir zincirinin iki halkası gibi kenetlenen 81 milyonun garbı-şarkıyla; kuzeyi güneyiyle karşıladığı Kurban Bayramımızın hayırlar getirmesini temenni ederim. Komşusu açken tok yatmayı kabul etmeyen bir ümmetin evlatları olan bizler bugün Somali’de, Moritanya’da, Senegal’de, Filistin’de ve Suriye’de yardıma muhtaç dünyadaki tüm mazlum halkların yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz. Bir kez daha ulaşmanın tarifsiz bir sevincini yaşadığımız Kurban Bayramı çaresizlere çare, derde derman, yaraya merhem olmak için önemli bir fırsattır.

Cenab-ı Allah’tan, kendisine sunulan tüm kurbanları kabul buyurmasını, gönüllerimizi Hazret-i İbrahim ile Hazret-i İsmail teslimiyeti ve kurban bereketi ile müzeyyen ve rana kılmasını, ülkemizin muhafaza ve müdafası için cenk yollarının tozunu yutan Mehmetçiklerimizi muzaffer kılmasını, milletimizin birlik ve beraberliğine gölge düşürenleri kahır eylemesini, Kutsal topraklarda Hac vazifesini yerine getiren kardeşlerimizin de ibadet ve dualarını kabul etmesini niyaz ederim.

Bu duygu ve düşüncelerimle, milletimizin aynı zamanda Tüm İslam Alemi’nin mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik eder; refah, mutlu, sükunetli ve afiyetli bir bayram geçirmenizi Allah’tan temenni ederim” denildi.

İşadamı Süleyman Ergin’den Kurban Bayram mesajı İşadamı Süleyman Ergin’den Kurban Bayram mesajı

Sur Özergin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Süleyman Ergin, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İşadamı Süleyman Ergin, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Zilhicce ayının onuncu günü başlayarak dört gün boyunca devam eden ve İslam dini gereğince kurban kesilerek yoksullara dağıtılan Müslümanların dini bayramımızdır. Kurban Allah’a yaklaşmak ve Allah rızasını kazanmak niyetiyle kurban edilen hayvan demektir. Rabbim İbrahim (a.s.) teslimiyeti, İsmail (a.s.) sadakatine bizleri muvaffak etsin, Kurban Bayramımızı zulüm altındaki Müslümanların kurtuluşuna ve ümmetin birliğine vesile kılsın, “Bayramlar vardı ülkemde, sevincin, mutluluğun paylaşmanın ve hatırlamanın doruğa çıktığı günlerdi.

Dilerim Ulusumuz tekrar bu güzel günlere kavuşsun ve ülkemizin yüreğindeki yangın sonsuza dek sönsün; birlik, beraberlik ve güven içinde nice bayramlar görelim.” Bütün vatandaşlarımızın yüreğindeki yangın sonsuza dek sönsün; birlik, beraberlik ve güven içinde nice bayramlar görelim.” Bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı esenlik, huzur ve mutluluk dileklerimle kutluyor, sevgiler, saygılar sunuyorum” dedi.


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

Gazete Manşetleri

TRT Haber Haberler

Web Tasarım : Diyarbakır Online, Gsm : 0532 179 7105