• Altın
  • Dolar
  • Euro
  • İstanbul °C
  • Ankara °C

MARDİN, TARİHİ BİR GÜNE TANIKLIK ETTİ

MARDİN, TARİHİ BİR GÜNE TANIKLIK ETTİ
MARDİN, TARİHİ BİR GÜNE TANIKLIK ETTİ

MARDİN- Mardin’de önceki gün tarihi bir gün yaşandı. Kızıltepe İlçesinde, vatandaşların hizmetine sunmak amacıyla 48 yeni araç hizmete girdi. Uzun yıllar hizmete hasret kalan Mardin ve bağlı İlçeleri, İçişleri Bakanlığı tarafından KHK ile Görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin göreve başlamasıyla, ardı ardına hizmetlerle tanışmaya başladı. Mardin’de başlatılan ‘Toplu Taşıma Sistemi Araç Yenileme Projesi’ kapsamında Kızıltepe ilçesine 48 adet yeni minibüs alındı.

Minibüslerin teslim törenine Vali ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaşı, Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal, Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakır Öner Öztürk ve şehir protokolü katıldı.Yeni otobüslerin direksiyonuna geçen Vali Yaman,kesilen kurdeleden sonra anahtarları araç sahiplerine teslim etti.

Ayrıca,Diyarbakır’dan da çok sayıda kurum ve kuruluş yetkilileri, STK’ların başkan ve yöneticileri, Oda ve Borsa başkanlarının yanı sıra, Esnaf Birliklerinin başkanları, yerel ve ulusal basın yayın kuruluşlarının temsilcileri, davetliler ve oldukça kalabalık bir vatandaş topluluğuyla, hizmete girecek tam 48 Aracın tedarikini sağlayan Otokar Güneydoğu Bölge Bayisi UNAT Otomotiv firması adına yönetim kurulu başkanı Mehmet Şükrü Unat ve şirket yöneticileri de törende hazır bulunarak,bu anlamlı güne tanıklık ettiler.

VATANDAŞLAR,BÜYÜK SEVİNÇ YAŞADILAR

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman,çok önemli hizmetlere imza attıklarını belirterek,şöyle devam etti:
İnşallah, bu sistem güzelce oturacak.Çünkü bu şehrin en büyük sıkıntısı trafik keşmekeşliğiydi. Artık bu şehirde talebi olan herkesin talebini yerine getirerek, gençlerimizi ve kadınlarımızı mutlu edeceğiz’.

UNAT: BU MUTLULUĞA ORTAK OLMAK, BİZİM İÇİN BÜYÜK BİR ONDURDUR

Törene,şirket yetkilileriyle beraber tam kadro katılan Unat otomotiv yönetim kurulu başkanı Mehmet Şükrü Unat ise, böylesine tarihi bir güne tanıklık etmenin tarifi olanaksız bir mutluluk olduğunu belirterek, şunları söyledi: ‘1982 yılından bu yana Otokar Güney Doğu bölge bayii olarak değerlendirmelerde bulunarak, sürekli olarak hizmet kalitesinin artırmanın mücadelesini vermiştir.
Mardin/Kızıltepe arası çalışan 100 minibüs, Mardin belediyesinin yaptığı dönüşüm ile 48 adet Otokar’ın yeni ürettiği Sultan LF alçak tabanlı halk otobüsüyle yeni bir dönüşüm yaşadı.

Otokar’ın yeni şehir içi otobüsü Sultan LF, yeni tasarımı, şık ve modern görünüşüyle şehir içi yolcu taşımacılığına yeni bir soluk getiriyor. Sultan LF, yüksek motor gücü ve hafif gövde yapısıyla güç ve ekonomiyi birlikte sunar. Yüksel tork değeri ile rampaları kolayca tırmanır. Engelli yolcu rampası ve bu uzunlukta sınıfının tek alçak tabanlı tasarımına sahiptir. Bu nedenle hem yaşlılarımız, hem de engellilerimiz için büyük bir rahatlık sunmaktadır.

Sultan LF, yüksek yolcu kapasitesi, geniş yolcu sahanlığı ve değişik koltuklandırma alternatifleri ile yolcuların konfor içinde seyahat etmesine olanak sağlar. Bölge halkımız büyük sıkıntılar çekmiş. 15 kişilik minibüsler ile yazın sıcaklığında üst üste sığışarak yolculuk yapmaya çalışmışlardır. Halkımız bu konforun çok daha iyisine layıktır.

Otokar firması, hizmete girdiği günden bu yana, hep daha iyi, daha kaliteli ve daha konforlu araçlar sunabilmenin mücadelesini vermiştir.
AR-GE çalışmalarına en büyük destek ve kaynak ayıran firmaların başında kuşkusuz Otokar firması gelmektedir. Sektörünün öncü kuruluşlarından Otokar, ‘insan odaklı’ çalışmalarıyla, geçmişten günümüze müşteri memnuniyetini ilke ederek bugünlere gelmiştir.

SATIŞ VE SERVİS AĞIMIZLA, 7/24 HALKIMIZIN HİZMETİNDEYİZ

Bizler de Unat Otomotiv Ailesi olarak,her zaman ki gibi servis ve satış ağı, hassasiyetimize itina ile devam ederek,halkımıza ulaşım konusun da en iyi hizmeti vermeye gayretle devam edeceğiz.
Bu hassasiyetten hareketle, müşterilerimizi ‘Ailemizin bir üyesi olarak gören bir anlayışla’ sektörde en kaliteli ve kesintisiz servis hizmetini sunmaktayız.

Yapılan bu çalışmalara Diyarbakır İlimizin yanı sıra,tüm Güneydoğu bölgemizde de devam edeceğiz.Mardin Büyükşehir belediyesine bu çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.
Araçların,bütün Mardin halkına hayırlı olmasını,Cenabi- Allah’tan niyaz ediyor, bütün vatandaşlarımıza kazasız ve bol kazançlı günler diliyorum’.
 UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
ELHAKAN: BU YOLDAN DÖNMEK YOK ELHAKAN: BU YOLDAN DÖNMEK YOK

D.BAKIR- Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (Ak parti) Diyarbakır Milletvekili Aday Adaylarından Av. Süleyman Elhakan, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Ak davanın bir neferi gibi çalışmaya devam edeceğini belirtti.

Milletvekili Aday listelerinin belirlenmesini takiben yazılı bir açıklama yapan Av. Süleyman Elhakan şunları söyledi:
‘Bu iş, bir sevda işidir. Sadece bedenen değil, kalben ve ruhen de yapılması gerekir. Uzun yıllardır mensubu olmaktan gurur duyduğum Ak hareketin içinde Milletvekili olarak TBMM çatısı altında, çok daha büyük ve üst düzey projeleri gerçekleştirmek için Aday Adaylığımı açıklamıştım.

Bu süreç zarfında öylesine olumlu geri dönüşler aldım ki, anlatamam. Bir çok Sivil Toplum Kuruluşlarının yetkilileri, öğrenciler, bayanlar, engelli kardeşlerim, kısacası toplumun geniş bir kesiminden, beni bir hayli duygulandıran destek mesajları aldım. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gerek sosyal medyada ve gerekse telefon açarak başarı dileklerini ileten, memnuniyetlerini bildiren, Diyarbakır’a katkı sağlayacağını inandığı projelerini paylaşan, yüreği sevgiden geçen herkesi, bir kez daha saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bu Mukaddes kentte yaşamak, ekmeğini yemek, havasını solumak bile başlı başına büyük bir nimet.

Yüce Rabbim’e şükürler olsun ki, hayır dualarını ulaştırarak manevi desteklerini sağlayan, iyi dilek temennileri ve samimi duygu ve düşüncelerini aktaran bir çok vatandaşımızla tanışma olanağı bulduk. Son derece faydalı istişareler yaptık. Bütün bu elde ettiğimiz kazanımları, Milletvekili Adayı olan değerli dava arkadaşlarımıza ileterek, onların değerlendirmelerini sağlamak için çalışacağız.

Rabbim; bizlere ömür boyu vatanımıza, milletimize hep hayırlı işler yapmayı nasip buyursun.
Listeler açıklandıktan sonra da telefonla arayan, mesaj atan, sosyal medyada duygu yüklü paylaşımlar yapan bütün Diyar-ı Bekir sevdalılarını en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Bizler yine Halka Hizmet Gemisinde aynı bilinç ve şuurla çalışmalarımıza devam edeceğiz.
Esas olan, aynı azimle, heyecanla, şevkle mücadeleye devam etmektir. Dünyevi mevkilerin sadece bir ‘araç’ olduğunu, nihai amacımızın ‘Halka Hizmet, Hakk’a Hizmettir’ şuuruyla hareket etmek olduğunu bir kez daha özellikle belirtmek isterim.

Adanmışlık duygusuyla çıktığımız bu kutlu yolculukta hiçbir fırtınanın, engelin bizleri yolumuzdan alıkoyamayacağının bilinmesini isterim.
Bu duygu ve düşüncelerle, bütün dava arkadaşlarımı bir kez daha kutluyor, Gerek Milletvekilliği Genel Seçimi ve gerekse Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeli seçiminde, aynı şevk ve heyecanla çalışarak, davamıza hizmete kaldığımız yerden devam edeceğimizi belirtir, bütün vatandaşlarımıza saygı ve sevgilerimi sunarım’.

ÖZEL HABER.YILMAZ ACU

TAŞKIRAN:CHP’Yİ TOPA TUTTU TAŞKIRAN:CHP’Yİ TOPA TUTTU

Cumhuriyet Partisi Halk Partisi (CHP)’ye aday adaylarının tepkisi devam ediyor. 26. Dönem CHP Diyarbakır Milletvekili adayı olan bu dönem listeye giremeyen işadamı Hüseyin Taşkıran CHP’yi topa tuttu. Taşkıran, Kılıçdaroğlu’na itaben ‘Türkiye İzmir’den ibaret değildir’’ dedi.

GENEL MERKEZE TEPKİ

Geçen seçim CHP Diyarbakır’dan 2.Sıra Milletvekili adayı olan ve bu seçimde adaylığına kesin gözüyle bakılan işadamı Hüseyin Taşkıran Kılıçdaroğlu ve genel merkezi adeta topa tuttu.
Çok önemli isimlerin liste dışı kaldığını ve genel merkezin adeta intihar ettiğini vurgulayan Taşkıran ‘’ Önümüzde 24 Haziran seçimleri var. Herkes heyecanla neler olacağını merak ederken bu seçimle alakalı yorumlar yapılmaktadır. Birinci veya ikinci tur olayını bilemem ama tek bildiğim partimizde yaşanan hayal kırıklıkları ve bununda oylara yansımasıdır. Bunun da en büyük sebebi sözde demokrasi ve halkları savunan sayın Kılıçdaroğlu’dur. Şimdiye kadar olan bütün başarısızlıklarına rağmen hala inatla aynı yolda devam etmek istemektedir. Bunu da normal görmek lazım çünkü kendisi paraşutle bu partinin başına geldiği için mevcut Milletvekili adaylarını da paraşutla getirmek istiyor. Sayın Kılıçdaroğlu için geçen seçimde kim ön seçimlerde kazanmış ya kimim emek harcamış çalışmış olmasının hiçbir önemi yoktur’’

KILIÇDAROĞLU GÜNEYDOĞU’NUN VAR OLUŞUNDAN HABERSİZ

Kılıçdaroğlu’nu sert sözlerle eleştiren Taşkıran sözlerini şöyle sürdü; Sayın Kılıçdaroğlu’nun Doğu ve Güneydoğu’dan haberdar olup olmadığından çok merak ediyorum. Hatta Türkiye Cumhuriyetinde böyle bir bölge olduğunu bilmiyor bile olabilir. Sayın Kılıçdaroğlu sadece Ankara, İstanbul ve İzmir’in Türkiye olduğunu düşünüyor olabilir. Bunun sebebi sorulacak olursa da Güneydoğu üzerinde hiçbir politikasının olmaması. Hiçbir ziyaretinin olmaması. Sözde heyetlerle ve sözde kendi delegelerinin bağlı olduğu parti teşkşilatlarıyla atıl durumda bırakmıştır. Son olarak Kılıçdaroğlu’nun 24 Haziran tarihinden sonra o koltukta fazla oturacağını sanmıyorum.

BEDİRHAN AKYOL: ‘BU SEVDA BİTMEZ’ BEDİRHAN AKYOL: ‘BU SEVDA BİTMEZ’

D.BAKIR- Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak parti) Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı İş Adamı Bedirhan Akyol, Diyarbakır olarak tarihi bir güne daha ev sahipliği yapmanın, tarifi imkansız mutluluğu yaşadıklarını belirtti.
Akyol, Başbakan Binali Yıldırım’ın da katıldığı ve oldukça geniş bir halk kitlesinin katıldığı ‘Büyük Kudüs Buluşması’ ile ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Ak parti Milletvekili Aday Adayı Akyol, şunları söyledi:

SAYIN BİNALİ YILDIRIM, BİR KEZ DAHA TARİHE NOT DÜŞTÜ

‘Sayın Başbakanımız’a, Diyarbakır’a gelerek, bizlere bu fırsatı sunduğu için en kalbi duygularımla teşekkürlerimi iletmek isterim.
Yaptığı açıklamalarla, bir kez daha duygularımıza tercüman oldu, yüreklerimize su serpti.
Mescid-i Aksa’nın Müslümanlar için vazgeçilmez bir değer olduğunu ve bu işgalin sadece Filistin’e değil, bütün Müslüman ülkelerine yapılmış bir işgal olarak kabul edildiğini söyleyen Sayın Başbakanımız’a katılmamak mümkün mü?

İşgalin biran önce son bulması gerektiğini ve İsrail’in en kısa zamanda geri çekilip daha fazla Müslüman ölümlerine sebep olmaması gerektiğini zaten Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, en üst perdeden dile getirmişti.

21. yüzyılın lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açtığı bu kutlu yolda bir nefer gibi yer almak, bizler için büyük mutluluktur.
Sayın Başbakanımız’ın Diyar-ı Bekir’de yaptığı ve yüz binlerce insanın sel olup aktığı İstasyon Meydanı Mitingi, tarihe düşülmüş bir nottur.
Allah’ın izniyle, dökülen her şehidimizin kanı için hesap verecekler. Bizler Ümmet-i Muhammed olmanın bilinci ve şuuruyla, kirli tezgahlar peşinde koşanlara bir kez daha bu kirli planlarını ellerinde patlatacağız. Zaten İlimizde yapılan ‘Büyü Kudüs Buluşmasıyla’ bir kez daha bu hissiyatımızı, bütün dünyaya haykırdık.
Mahşeri bir kalabalıkla Sayın Başbakanımız ve Devlet Erkânımızı bağrımıza bastık.
Ak davanın yılmaz savunucusu Sayın Cumhurbaşkanımız’a da Diyar-ı Bekir’den en kalbi selamlarımızı yolluyoruz.
Allah’ın izniyle, İslam ve İslam Düşmanları, eninde sonunda hak ettikleri cezaya çarptırılacaklar.
Bu duygu ve düşüncelerle, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, Peygamberler, Sahabeler ve Evliyalar Kenti, Diyarbakır-ı Bekir’den en kalbi duygularımı sunuyorum’.

ÇAKAR:SAYIN BAŞBAKANIMIZ, BÜTÜN DÜNYAYA İNSANLIK DERSİ VERDİ ÇAKAR:SAYIN BAŞBAKANIMIZ, BÜTÜN DÜNYAYA İNSANLIK DERSİ VERDİ

D.BAKIR- Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak parti) Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Hasan Çakar Kudüs’ü ve Filistin’i yalnız zannedenler, bugün Diyarbakır’dan hak ettikleri şamarı yediler. Hem de öyle bir yediler ki, neye uğradıklarını şaşırdılar’ diye konuştu.
Açıklamalarda bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak parti) Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı, Hasan Çakar ‘Sayın Başbakanımız ve diğer devlet büyüklerimize öncelikle Diyarbakır’a hoş geldiniz, sefalar getirdiniz’ demek istiyorum.

Diyarbakır, adına ve şanına yaraşır bir şekilde, Sayın Başbakanımız’ın şahsında, Siyonist İsrail ve onu desteklemekten hicap duymayan ABD, İngiltere ve diğer suç ortaklarına hak ettikleri dersi verdi.
Başta Türkiye olarak bizim ve sonra da İslam Alemi olmak üzere, hepimize düşen büyük görevler var.
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi, Kudüs Nöbetinde Sıra Bizde.
Artık bayrak bütün Diyarbakır halkında. Peygamberler, Sahabeler ve Evliyalar kenti Şehr-i Diyarbekir’den bütün dünyaya öyle bir mesaj verdik ki, dostlarımızı sevindirdik, düşmanlarımızı ise titrettik’.

ASIL İŞİMİZ YENİ BAŞLIYOR

‘İslam ve İnsan düşmanları eli kanlı İsrail ve yandaşları, döktükleri kanın hesabını verecekler. İsrail yaptıklarının yanına kalacağını zannediyor.
Allah’ın adaleti, eninde sonunda bütün zalimleri bulduğu gibi, bu eli kanlı zalimleri de bulacak ve kahredecek.
Dile kolay, 65 Filistinli sivil ve savunmasız kardeşimiz hayatını kaybederken, 3 bine kardeşimiz de yaralandı.
Bu utanç tablosunun müsebbiplerine, Diyarbekir olarak yek vücut bir şekilde hak ettikleri karşılığı verdik.
Ancak bu iş bitmedi. Tam tersine işimiz daha yeni başlıyor. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da bizleri birbirimize düşürmek isteyen şer güçlerine karşı hep beraber mücadele etmeli, onlara fırsat vermemeliyiz.
Bu vesileyle, bütün halkımızın Mübarek Ramazan-ı Şerif’ini kutluyor, Bayram ve akabinde yaşayacağımız seçim sonuçlarının tüm ülkemize, hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbim’den niyaz ediyorum’.

KARAKUŞ ‘BU SEVDANIN KENDİSİ VAR, AMA TARİFİ YOK’ KARAKUŞ ‘BU SEVDANIN KENDİSİ VAR, AMA TARİFİ YOK’

D.BAKIR- Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak parti) Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı İş Adamı Şeyhmus Karakuş, bugün Diyarbakır’da gerçekleştirilen ‘Büyük Kudüs Buluşması’nın muhteşem görüntülere sahne olduğunu belirtti.

Başbakan Binali Yıldırım’ın da katıldığı ‘Büyük Kudüs’ buluşmasıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yapan Ak parti Milletvekili Aday Adayı İş adamı Şeyhmus Karakuş, şunları söyledi:

‘Günler öncesinden hazırlıklarını yaptığımız ‘Büyük Kudüs Buluşması’ gerçekten de harika görüntülere sahne oldu. Diyarbakır olarak, tarihi bir güne daha ev sahipliği yapmış olmanın gururunu yaşıyoruz.
Ak davanın yılmaz savunucusu, bir dünya lideri olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi, ‘Artık Kudüs Nöbeti Bizde’.

Biz, Diyarbakır ve Güneydoğu halkı olarak, Sayın Erdoğan’dan aldığımız emanete layıkıyla sahip çıkmak için, yüz binlerce insan, mahşeri bir kalabalıkla sabah saatlerinden itibaren İstasyon Meydanı’na adeta akın ettik.

SAYIN BİNALİ YILDIRIM’IN MESAJLARI İYİ TAHLİL EDİLMELİ

Sayın Başbakanımız ve Devlet Erkânımız hep beraber, Diyar-ı Bekir’den hem Kudüs’ü, hem de Mazlum bütün İslam Dünyasını selamladılar.
Allah’ın izniyle, meydanın boş olmadığını, karşılarında kararlı ve haksızlıklar karşısında sessiz kalmak bir yana, aslan gibi kükreyen bir Türkiye olduğunu bütün dünyaya gösterdik. Bebekleri bile öldürmekten imtina etmeyen, sağlık çalışmalarına ve tıbbi yardım malzemelerinin ulaşmasına engel olarak, adeta ölü sayısının artması için çaba harcayan caniler sürüsü, Sayın Başbakanımızın mesajlarını iyi değerlendirmelidir.

Türkiye, bir dünya devletidir. Filistin mezalimi karşısında sergilediği tavırla en üst perdeden Sayın Binali Yıldırım ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından, zulme boyun eğmeyeceğini deklare etmiştir’.

DİYARBAKIR HALKI, BAŞBAKAN YILDIRIM’A KUCAK AÇTI

Aynı zamanda bir özel sağlık kuruluşunun Yönetim Kurulu Başkanlığına da icra etmekte olan Ak parti Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı İş adamı Şeyhmus Karakuş, şöyle devam etti:

‘Rabbim’e şükürler olsun ki, Peygamberler, Sahabeler ve Evliyalar Beldesi, Diyarbakır-ı Bekir olarak, bir kez daha Devlet-Millet kucaklaşmasının en veciz örneklerinden birini daha sergiledik. Mutluyuz, gururluyuz.
Bu duygu ve düşüncelerle, sayın Başbakanımız ve mahiyetindekilere bir kez daha ‘Şehr-i Diyar’a hoş geldiniz’ diyor, bütün halkımızı saygı ve sevgilerimle selamlıyorum’.

ÖZEL HABER: YILMAZ ACU

ELHAKAN: DAVAMIZ ONURUMUZDUR. ELHAKAN: DAVAMIZ ONURUMUZDUR.

HABER: YILMAZ ACU
D.BAKIR- Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak parti) Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Avukat Süleyman Elhakan, Başbakan Binali Yıldırım’ın da katılacağı ‘Büyük Kudüs’ buluşmasının hemen öncesinde gazetecilere çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ak partinin hukukçu Milletvekili Aday Adayı Süleyman Elhakan, şunları söyledi:
‘Mahşeri bir kalabalıkla Sayın Başbakanımız ve Devlet Erkânımızı bekliyoruz. Ak gençler, bayanlar başta olmak üzere bütün Diyarbakır ve Bölgemizden Diyarbakır’a akın akın insanlarımız geliyor. Bugün İlimizde mahşeri bir kalabalık ile yapılmakta olan ‘Büyük Kudüs’ buluşmasına katılmak hepimizin boynunun borcudur zaten.
Bu bilinç ve şuurla sabahın erken saatlerinden, bir grup hukukçu olarak hazırlıklarımızı tamamlayıp, Miting Alanında geldik. Genç-yaşlı, kadın-erkek yüzbinlerce insanız. Ama davamız bir, sevdamız bir, aşkımız bir.
Allah’ın izniyle bu sevda, pazara değil mezara kadar devam edecek’.
DİYARBAKIR VE BÜTÜN GÜNEYDOĞU, SAYIN BAŞBAKANIMIZI BAĞRINA BASTI
Milletvekili Aday Adayı Av. Elhakan şöyle devam etti:
‘Rabbim’e şükürler olsun ki, her fırsatta medeniyetten bahseden, ama insanlıkla ilgisi olmayan Siyonist çetelere, üstelik de Peygamberler, Sahabeler ve Evliyalar Beldesi, Diyarbakır-ı Bekir’den öyle mahşeri bir kalabalıkla cevap verdik ki, uzun süre unutamayacakları bir ders aldılar.
‘Geçtiğimiz günlerde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bugün ise sayın Başbakanımız, Şehr-i Diyar’dan, bütün dünyaya haykırdı. Bir kez daha ısrarla altını çizerek, Filistin’de yaşanan mezalime karşı sessiz kalmayacağımızı, en sert perdeden dile getirdi.
Teşekkürler Mukaddes Kent Diyarbekir. Teşekkürler Sayın Başbakanımız. Teşekkürler Sayın
Cumhurbaşkanımız. Sizin gibi
liderlerimizin arkasında sonuna kadar bu kutlu davanın birer neferi olarak mücadele edeceğiz. İyi ki varsınız
65 masum kardeşimizi hunharca katleden, 3 bine yakın sivili de yaralayan, gözünü kan bürümüş barbarlara, bugün saat İstasyon Meydanı’nda hadlerini bildirdik ya, artık ölsem de gam yemem.’


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

Gazete Manşetleri

TRT Haber Haberler

Web Tasarım : Diyarbakır Online, Gsm : 0532 179 7105