MARDİN, TARİHİ BİR GÜNE TANIKLIK ETTİ

MARDİN, TARİHİ BİR GÜNE TANIKLIK ETTİ
MARDİN, TARİHİ BİR GÜNE TANIKLIK ETTİ

MARDİN- Mardin’de önceki gün tarihi bir gün yaşandı. Kızıltepe İlçesinde, vatandaşların hizmetine sunmak amacıyla 48 yeni araç hizmete girdi. Uzun yıllar hizmete hasret kalan Mardin ve bağlı İlçeleri, İçişleri Bakanlığı tarafından KHK ile Görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin göreve başlamasıyla, ardı ardına hizmetlerle tanışmaya başladı. Mardin’de başlatılan ‘Toplu Taşıma Sistemi Araç Yenileme Projesi’ kapsamında Kızıltepe ilçesine 48 adet yeni minibüs alındı.

Minibüslerin teslim törenine Vali ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaşı, Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal, Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakır Öner Öztürk ve şehir protokolü katıldı.Yeni otobüslerin direksiyonuna geçen Vali Yaman,kesilen kurdeleden sonra anahtarları araç sahiplerine teslim etti.

Ayrıca,Diyarbakır’dan da çok sayıda kurum ve kuruluş yetkilileri, STK’ların başkan ve yöneticileri, Oda ve Borsa başkanlarının yanı sıra, Esnaf Birliklerinin başkanları, yerel ve ulusal basın yayın kuruluşlarının temsilcileri, davetliler ve oldukça kalabalık bir vatandaş topluluğuyla, hizmete girecek tam 48 Aracın tedarikini sağlayan Otokar Güneydoğu Bölge Bayisi UNAT Otomotiv firması adına yönetim kurulu başkanı Mehmet Şükrü Unat ve şirket yöneticileri de törende hazır bulunarak,bu anlamlı güne tanıklık ettiler.

VATANDAŞLAR,BÜYÜK SEVİNÇ YAŞADILAR

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman,çok önemli hizmetlere imza attıklarını belirterek,şöyle devam etti:
İnşallah, bu sistem güzelce oturacak.Çünkü bu şehrin en büyük sıkıntısı trafik keşmekeşliğiydi. Artık bu şehirde talebi olan herkesin talebini yerine getirerek, gençlerimizi ve kadınlarımızı mutlu edeceğiz’.

UNAT: BU MUTLULUĞA ORTAK OLMAK, BİZİM İÇİN BÜYÜK BİR ONDURDUR

Törene,şirket yetkilileriyle beraber tam kadro katılan Unat otomotiv yönetim kurulu başkanı Mehmet Şükrü Unat ise, böylesine tarihi bir güne tanıklık etmenin tarifi olanaksız bir mutluluk olduğunu belirterek, şunları söyledi: ‘1982 yılından bu yana Otokar Güney Doğu bölge bayii olarak değerlendirmelerde bulunarak, sürekli olarak hizmet kalitesinin artırmanın mücadelesini vermiştir.
Mardin/Kızıltepe arası çalışan 100 minibüs, Mardin belediyesinin yaptığı dönüşüm ile 48 adet Otokar’ın yeni ürettiği Sultan LF alçak tabanlı halk otobüsüyle yeni bir dönüşüm yaşadı.

Otokar’ın yeni şehir içi otobüsü Sultan LF, yeni tasarımı, şık ve modern görünüşüyle şehir içi yolcu taşımacılığına yeni bir soluk getiriyor. Sultan LF, yüksek motor gücü ve hafif gövde yapısıyla güç ve ekonomiyi birlikte sunar. Yüksel tork değeri ile rampaları kolayca tırmanır. Engelli yolcu rampası ve bu uzunlukta sınıfının tek alçak tabanlı tasarımına sahiptir. Bu nedenle hem yaşlılarımız, hem de engellilerimiz için büyük bir rahatlık sunmaktadır.

Sultan LF, yüksek yolcu kapasitesi, geniş yolcu sahanlığı ve değişik koltuklandırma alternatifleri ile yolcuların konfor içinde seyahat etmesine olanak sağlar. Bölge halkımız büyük sıkıntılar çekmiş. 15 kişilik minibüsler ile yazın sıcaklığında üst üste sığışarak yolculuk yapmaya çalışmışlardır. Halkımız bu konforun çok daha iyisine layıktır.

Otokar firması, hizmete girdiği günden bu yana, hep daha iyi, daha kaliteli ve daha konforlu araçlar sunabilmenin mücadelesini vermiştir.
AR-GE çalışmalarına en büyük destek ve kaynak ayıran firmaların başında kuşkusuz Otokar firması gelmektedir. Sektörünün öncü kuruluşlarından Otokar, ‘insan odaklı’ çalışmalarıyla, geçmişten günümüze müşteri memnuniyetini ilke ederek bugünlere gelmiştir.

SATIŞ VE SERVİS AĞIMIZLA, 7/24 HALKIMIZIN HİZMETİNDEYİZ

Bizler de Unat Otomotiv Ailesi olarak,her zaman ki gibi servis ve satış ağı, hassasiyetimize itina ile devam ederek,halkımıza ulaşım konusun da en iyi hizmeti vermeye gayretle devam edeceğiz.
Bu hassasiyetten hareketle, müşterilerimizi ‘Ailemizin bir üyesi olarak gören bir anlayışla’ sektörde en kaliteli ve kesintisiz servis hizmetini sunmaktayız.

Yapılan bu çalışmalara Diyarbakır İlimizin yanı sıra,tüm Güneydoğu bölgemizde de devam edeceğiz.Mardin Büyükşehir belediyesine bu çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.
Araçların,bütün Mardin halkına hayırlı olmasını,Cenabi- Allah’tan niyaz ediyor, bütün vatandaşlarımıza kazasız ve bol kazançlı günler diliyorum’.
 UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
Değirmenci’den kurban bayramı mesajı Değirmenci’den kurban bayramı mesajı

Diyarbakır Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Cemil Değirmenci,

kurban bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Değirmenci, mesajında, “Bayramlar birlik, dirlik ve kardeşlik, sevgi, saygı, dayanışma ve yardımlaşmadır. Bayramlar paylaşma, kucaklaşma ve barıştır. Bayramlar birliktir, dirliktir, kardeşliktir.

Bayramlar sevgidir, saygıdır. Bayramlar dayanışmadır, yardımlaşmadır, paylaşmadır. Bayramlar kucaklaşmadır, barıştır. Farklılıkların kucaklaşma olarak hayat bulduğu Diyarbakırımızda birlik, beraberlik ve barış içinde yaşıyoruz. Her görüşten ve her farklı kökenden insanı bünyesinde barındıran, mozaik bir kültürel zenginliğe sahip olan Diyarbakırımızda yaşadığımız bu güzel ortamın ülkemiz için de geçerli olabileceği günlere özlem duyuyoruz.

Umarım gencecik çocuklarımızın fikir katkılarıyla ülkemizin geleceğini planlayacağımız günler yakındır. Bu vesileyle içtenlikle kutlayacağımız Kurban Bayramı’nın, ayrıştırılmak istenen toplumumuzun birliğinin, bütünlüğünün sağlanmasına, kardeşliğimizin pekiştirilmesine ve barışa vesile olmasını diliyor, bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı esenlik, huzur ve mutluluk dileklerimle kutluyor, sevgiler, saygılar sunuyorum” dedi.

ASENA’DAN’DAN MÜBAREK KURBAN BAYRAM MESAJI ASENA’DAN’DAN MÜBAREK KURBAN BAYRAM MESAJI

Uzm. Dr. Muhammet Asena Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı, yayımladığı bayram mesajında Kurban Bayramı’nı karşılamanın manevi haz ve heyecanını milletçe yaşadıklarını ifade etti.

Uzm. Dr. Muhammet Asena Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı, Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, “Birlik ve beraberliğe, yardımlaşma ve dayanışmaya her zamankinden daha çok muhtaç olduğumuz bu dönemde mübarek Kurban Bayramı’nı karşılamanın manevi haz ve heyecanını milletçe yaşıyoruz” dedi.

Bayramların birbirimize olan sevgi ve saygıyı pekiştirmek, aramızdaki dayanışma ve birliği arttırmak, milli ve kültürel değerleri daha da yüceltmek açısından güzel bir vesile teşkil ettiğini dile getiren Asena, “Her bayram kırılan kalpleri tekrar kazanmak, burkulan yürekleri yeniden onarmak için bir fırsat olmanın yanında; anlamak, anlaşmak, dinlemek ve dokunmak için eşsiz bir imkan sunmaktadır” ifadelerini kullandı.

Asena’nın mesajı şöyle:

“Kurban; cömertliktir. Kurban Bayramı; dayanışmadır, empatidir, yoksulların sevindirilmesidir; bu dünyada misafir olduğumuzun ruhumuza bir nakış gibi işlenmesidir. Ve her şeyden önemlisi, kurban kurbiyettir; Allah’a yaklaşmaktır.

Bayramlar, birlikte ve kardeşçe yaşamanın, milli-manevi değerlerimize sahip çıkmanın, karşılıklı saygı, sevgi ve yardımlaşmanın, paylaşma kültürünün değerini daha fazla idrak ettiğimiz günlerdir.

Cenab-ı Allah’tan (cc), kendisine sunulan tüm kurbanları dergah-ı uluhiyetinde kabul buyurmasını; kurbanları, hem Zat-ı Celal’ine, hem de birbirimize yakınlaşmamız için bir vasıta kılmasını; Kutsal topraklarda hac farizasını yerine getiren kardeşlerimizin de ibadetlerinin ve dualarının kabul olmasını; Mübarek Kurban Bayramı’nın başta memleketimiz ve ülkemiz olmak üzere tüm İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.”

ENSARİOĞLU’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI ENSARİOĞLU’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Sağlık-Sen Diyarbakır şube başkanı Nurhak Ensarioğlu, Bayramın bütün insanlığa barış, huzur ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulundu.

Sağlık-Sen Diyarbakır şube başkanı Nurhak Ensarioğlu, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bayramlar birlik, beraberlik, barış ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı müstesna günlerdir. Bayram, akraba, dost ve büyüklerimizin ziyaret edildiği, hastalara, kimsesizlere, yetimlere ve muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı günlerdir. Kurban Bayramı dolayısıyla, kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakarak, herkesle kucaklaşmalı, büyüklerimizi ziyaret edip, küçüklerimizi sevindirmeliyiz.

Kurban Bayramı’nın kardeşliğe, sevgiye ve dayanışmaya vesile olması temennisiyle, başta Diyarbakırlı hemşerilerim olmak üzere milletimizin ve tüm İslam Âleminin ve Tüm Sağlık Camiasının Mübarek Bayramını tebrik ediyor, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum”

Fesih Atlı’dan Kurban Bayramı mesajı Fesih Atlı’dan Kurban Bayramı mesajı

Özatlı Gıda Şen Piliç Diyarbakır Bayisi İş adamı Fesih Atlı, Kurban Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında, barış ve kardeşlik vurgusu yapan Fesih Atlı, bayramların insanlar arasındaki sevgi ve dostluk bağlarının pekişmesine, birlik ve beraberliğin güçlenmesine neden olduğunu kaydetti.

Özatlı Gıda Şen Piliç Diyarbakır Bayisi İş adamı Fesih Atlı, “Sevgi, saygı ve hoşgörünün simgesi olan bayramlar küslüklerin bittiği, büyük küçük herkesin ortak paydada buluştuğu özel günlerdir. Hepimizi yasa boğan olayların yaşandığı, her zamankinden çok daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz günler geçiriyoruz.

Bayramlar, bir toplumda millet olmanın, omuz omuza olmanın, birlik ve beraberlik içinde yaşamanın, kuvvetlendiği günlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle dayanışma ruhunu kaybetmeden; hep birlikte sevgi, huzur, kardeşlik ve barış dolu nice bayramlar geçirmemiz dileğiyle Kurban Bayramımız kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Zaman’dan bayram mesajı Zaman’dan bayram mesajı

Diyarbakır Liv Suit Otel İşletmecisi ve Genel Müdürü Ferman Zaman, , Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda bayramların millet için kenetlenme, birlik ve beraberliğin temin edildiği günler olduğunu belirtti.

Diyarbakır Liv Suit Otel İşletmecisi ve Genel Müdürü Ferman Zaman,yayımladığı mesajında bayramların kardeşlik ruhunu pekiştirmeye, birlik ve beraberliğin arttırılmasına vesile olan günler olduğunu ifade etti. Zaman, mesajında “Toplumsal hayata bereket ve zenginlik katan bayramlar, milletimiz için kenetlenme, birlik ve beraberliğin temin edildiği günlerdir. Her bir menfi ve fevri yapılan davranışlardan uzaklaşmak, gönülleri birlikte maneviyata açmaktır” ifadesini kullandı.

Kurban Bayramının hayır getirmesini temenni eden Zaman’nın mesajında, “Bir zincirinin iki halkası gibi kenetlenen 81 milyonun garbı-şarkıyla; kuzeyi güneyiyle karşıladığı Kurban Bayramımızın hayırlar getirmesini temenni ederim. Komşusu açken tok yatmayı kabul etmeyen bir ümmetin evlatları olan bizler bugün Somali’de, Moritanya’da, Senegal’de, Filistin’de ve Suriye’de yardıma muhtaç dünyadaki tüm mazlum halkların yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz. Bir kez daha ulaşmanın tarifsiz bir sevincini yaşadığımız Kurban Bayramı çaresizlere çare, derde derman, yaraya merhem olmak için önemli bir fırsattır.

Cenab-ı Allah’tan, kendisine sunulan tüm kurbanları kabul buyurmasını, gönüllerimizi Hazret-i İbrahim ile Hazret-i İsmail teslimiyeti ve kurban bereketi ile müzeyyen ve rana kılmasını, ülkemizin muhafaza ve müdafası için cenk yollarının tozunu yutan Mehmetçiklerimizi muzaffer kılmasını, milletimizin birlik ve beraberliğine gölge düşürenleri kahır eylemesini, Kutsal topraklarda Hac vazifesini yerine getiren kardeşlerimizin de ibadet ve dualarını kabul etmesini niyaz ederim.

Bu duygu ve düşüncelerimle, milletimizin aynı zamanda Tüm İslam Alemi’nin mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik eder; refah, mutlu, sükunetli ve afiyetli bir bayram geçirmenizi Allah’tan temenni ederim” denildi.

İşadamı Süleyman Ergin’den Kurban Bayram mesajı İşadamı Süleyman Ergin’den Kurban Bayram mesajı

Sur Özergin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Süleyman Ergin, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İşadamı Süleyman Ergin, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Zilhicce ayının onuncu günü başlayarak dört gün boyunca devam eden ve İslam dini gereğince kurban kesilerek yoksullara dağıtılan Müslümanların dini bayramımızdır. Kurban Allah’a yaklaşmak ve Allah rızasını kazanmak niyetiyle kurban edilen hayvan demektir. Rabbim İbrahim (a.s.) teslimiyeti, İsmail (a.s.) sadakatine bizleri muvaffak etsin, Kurban Bayramımızı zulüm altındaki Müslümanların kurtuluşuna ve ümmetin birliğine vesile kılsın, “Bayramlar vardı ülkemde, sevincin, mutluluğun paylaşmanın ve hatırlamanın doruğa çıktığı günlerdi.

Dilerim Ulusumuz tekrar bu güzel günlere kavuşsun ve ülkemizin yüreğindeki yangın sonsuza dek sönsün; birlik, beraberlik ve güven içinde nice bayramlar görelim.” Bütün vatandaşlarımızın yüreğindeki yangın sonsuza dek sönsün; birlik, beraberlik ve güven içinde nice bayramlar görelim.” Bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı esenlik, huzur ve mutluluk dileklerimle kutluyor, sevgiler, saygılar sunuyorum” dedi.


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

Gazete Manşetleri

TRT Haber Haberler

Web Tasarım : Diyarbakır Online, Gsm : 0532 179 7105