Kur’an kursu öğrencilerine bağımlılıkla mücadele anlatıldı

Kur’an kursu öğrencilerine bağımlılıkla mücadele anlatıldı
Kur’an kursu öğrencilerine bağımlılıkla mücadele anlatıldı

Diyarbakır’da Kur’an kursu öğrencilerine bağımlılıkla mücadele konulu eğitim verildi.

Yeşil Yıldız Bağımlılıkla Mücadele Derneği ile Diyarbakır İl Müftülüğü Bağımlılığı Mücadele koordinatörlüğü işbirliğinde yaz kuran kurslarında kuran eğitimi gören öğrencilere yönelik Sosyal ve Değerler Eğitimi kapsamında Bağımlılıkla Mücadele Modülleri Dernek Başkanı Yahya Öger tarafından eğitim verildi. Yenişehir İlçe Müftülüğüne bağlı Yenişehir Seyrantepe Şilbe Mahalleinde bulunan Maşuk Camii Kur’an kursunda yaklaşık 300 öğrenciye bağımlılıkla mücadelede ‘Hayır’ demenin önemi anlatıldı. Genç nesillerin zararlı uyuşturucu maddelerinden uzak durması için başlatılan proje olduğunu söyleyen Öge, “Gençlerin kendilerini her türlü kötülüklerden muhafaza etmesi noktasında bilinmeyen kişiler tarafından teklif edilene karşı ‘teşekkür’ ederek ‘hayır’ denemelerinin ayıp olmadığı konusu üzerinde durduk. Tütün ve zararları görseller ile Kur’an kursu öğrencilerine anlatıldı. Çocuklarımızın bağımlılardan uzak bir dünyada yaşamaları bizim için bir umut, gelecek için bir huzur ve aileler için bir kazançtır. Unutulmamalıdır ki bağımlılığa karşı mücadele etmek farkındalık oluşturmakla başlar. Bu anlamda Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği olarak yaz ayı boyunca bu tür etkinliklerimizi devam edecektir. Kur’an kursu hocalarına ve kurs sorumlu hocası Hamit Elçi’nin gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı, sunum yapma imkanı verdiklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
Bismil’de aday öğretmenler bilgilendirildi Bismil’de aday öğretmenler bilgilendirildi

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde aday, rehber ve okul öncesi öğretmenlere yönelik seminer düzenlendi.

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde aday, rehber ve okul öncesi öğretmenlere yönelik seminer düzenlendi.

Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde ilçede göreve yeni başlayan öğretmenler ile rehber ve okul öncesi öğretmenlere yönelik öğretmenlik mesleğinin önemi, esasları ve nitelikleri konusunda bilgilendirme yapıldı. Bismil Hükümet Konağı Konferans Salonunda düzenlenen seminerde Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Araştırma Görevlisi İsmet Kaya, öğretmenlik mesleğini “Samimiyet, vizyon, takım, anlam ve şikayet” anahtar kelimeleriyle ele aldı. Yaptığı işe anlam katan insanların en mutlu insanlar olduğunu belirten Kaya, “Öğrenciye aşkla, sevgiyle bakan öğretmen en mutlu öğretmendir. Karanlığa lanet edeceğinize bir mum da siz yakın” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, öğretmenlere yönelik seminerlerin her hafta düzenlendiğini belirterek, “Bir toplumda ekmekten sonra en çok muhtaç olunan şey eğitimdir. Eğitimin de en asli öğesi öğretmendir. Çünkü öğretmen, eğitimin başlangıcı, uygulayıcısı ve geliştiricisidir. Toplumun inşasında da en önemli etken ve asli unsur olduğu için biz onlara “Mimar Öğretmenler” diyoruz. Bizim okullarımızda üç beş tane idealist öğretmen yoktur. Tüm öğretmenlerimiz idealisttir. Tüm öğretmenlerimiz çocuklara sadece bilgisini değil, bilgisinden önce sevgisini, saygısını, coşkusunu veriyor. Yüreklere, canlara dokunuyor” diye konuştu.

RÜYA GİBİ BİR DÜĞÜN RÜYA GİBİ BİR DÜĞÜN

Dolarların havada uçuştuğu müthiş düğün Diyarbakır’ın tanınmış ailelerinden Veysel, Mürsel ve Ömür Tuncay’ın kardeşleri Gazeteci Meyser Tuncay ile Ercan ve Tülin Işık’ın Öğretmen olan kızları Rotinda Işık, Ayaz Elegance Düğün Salonu’nda düzenlenen muhteşem bir törenle hayatlarını birleştirdiler.

Dolarların havada uçuştuğu müthiş düğüne yaklaşık 1100 davetli katıldı. Ayaz Elegance Düğün Salonu’nda yapılan görkemli düğünle dünya evine giren çiftin bu mutlu gününe, Emniyet teşkilatından çok değerli müdürler, Silahlı kuvvetlerden bazı kuvvet komutanları, doktorlar, kanaat önderleri, 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Bircan, STK temsilcileri, DİKTUMDER Başkanı Kenan Aksu, Mektebim Okulları Sahibi Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Merdoğlu, Derman Baba lakaplı Kurtlar Vadisi Oyuncusu Yılmaz Acu’nun yanı sıra bir çok basın mensubu, magazin dergi sahipleri ve çok sayıda davetli katıldı. Öte yandan, 

davete katılamayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım telgraf ile mesaj göndererek çifte ömür boyu mutluluklar dilediler. Davete katılamayan İstanbul Sanat ve Müzik Dünyasından sanatçılarda düğüne gelemediklerinden dolayı sinevizyondan mesaj göndererek çifte mutluluklar dilediler. 

Nikah törenlerini ise Nüfus ve Vatandaşlık İşleri İl Müdürü, Semanur Başgül’ün kıydığı nikahta Ankara sahnelerinin güçlü sesi Ufuk Özel ve tam kadro ile seslendirdiği birbirinden güzel parçalar eşliğinde adeta müziğe ve eğlenceye doydular. 

Davetliler sanatçının söylediği parçalarla coşarken, şarkılara eşlik edildi, halaylar çekildi, mahalli oyunlar oynandı. Düğün gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. Görkemli geçen düğünün takı töreninde ise tam bir izdiham oluştu. Takı töreninden sonra, damat ve gelin düğün salonundan mutlu bir şekilde ayrılırken, ilginin bir hayli fazla olduğu gözlendi.

Çalgıcıların adeta bayram ettiği düğünde krize inat dolarlar havada uçuştu. Düğünün muhteşem organizasyonunu Diyarlife’dan Yeter ve Çilem Tunç hanımefendi hazırlarken, Tuncay Sound ise ses, ışık, lazer, truss ve LED ekranlarla geceye damgasını vurdu.

Geceye katılanlar ile tek tek ilgilenen gelin ve damat ile aileleri davetlilere tek tek hoş geldin diyerek ağırladı ve gece sonunda da kapıya kadar yolculadılar. 

 Yüzlerce buketin ve çelengin gönderildiği düğün salonu aynı zamanda bir çiçek bahçesine dönüştü. Davetliler, hayatlarını birleştiren Meyser Tuncay ve Rotinda Işık çiftini tebrik etmek için uzun kuyruklar oluşturarak çifte bir ömür boyu mutluluklar dilediler. 

Gelin ve damat salondan ayrılırken havai fişeklerle uğurlandılar. Düğün sonrası, kısa bir teşekkür konuşması yapan damat Meyser Tuncay ve Gelin Rotinda Işık davetlilere teşekkür ederek, “Öncelikle böylesi anlamlı ve güzel gecemize katılarak, mutluluğumuza mutluluk katan bütün akraba, dost, misafirlerimiz ve yakınlarımıza, en kalbi duygularımızla teşekkür ederiz. 

Allah; hepinizden razı olsun. Darısı birbirini seven tüm çiftlerin başına. Bizzat gelemeyip, telefonla mutluluk temennilerini ileten bütün sevdiklerimize de bu hassasiyetlerinden dolayı ne kadar teşekkür etsek azdır” diye konuştu. 

ÖZEL HABER:YILMAZ ACU

Avukat Cevdet Nasıranlı Kayapınar Belediyesi’ne aday adayı Avukat Cevdet Nasıranlı Kayapınar Belediyesi’ne aday adayı

31 Mart 2019’da gerçekleşecek yerel seçimlere kısa bir zaman kala aday adaylarında nefesler tutuldu. Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde bir çok aday adayı arasında en dikkat çeken isim olan başarılı genç avukat Cevdet Nasıranlı oldu.

Diyarbakır’ın Kayapınar İlçe Belediyesi’nden aday adayı olan Cevdet Nasıranlı, 2014 yılında yapılan yasal düzenlemede uyuşturucu, tefecilik, çocuklara yönelik cinsel istismar ve hırsızlık konularındaki yasal boşlukların düzenlemesi konusunda rapor hazırlayarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunarak bu konuda düzenlemeler yapıldı. 

Diyarbakır’da tanınmış bir avukat olan ve 10 yıldır başarılı davalara imza atan Avukat Cevdet Nasıranlı’nın adaylığı sevinçle karşılanırken, vatandaşlar arasında adaylığına sıcak bakılıyor. Bir çok adayın adaylık için yarıştığı Kayapınar’da iddialı adaylar arasında yerini alan Avukat Cevdet Nasıranlı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da yakın markajında olan bir isim olarak avantajını koruyor. 

Avukat Cevdet Nasıranlı kimdir? 

1980 Diyarbakır doğumlu olup İlkokul ortaokul ve liseyi Diyarbakır’da okuyup üniversiteyi de Yakın Doğu Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra tekrar Diyarbakır’a yerleşen Avukat Cevdet Nasıranlı yaklaşık on yıldır Diyarbakır’da avukatlık yapmakta.

Nasıranlı Avukatlığının yanı sıra AK Parti teşkilatlarında çeşitli görevler almış bir çok STK’da kuruculuk, yönetim ve üyelik faaliyetlerinde bulunmuştur. Şu anda da halen aktif olarak ASKON Diyarbakır Şube başkanlığını yapan Avukat Cevdet Nasıranlı, özellikle başta bu toplumda büyük yaralar açmış uyuşturucu noktasında ciddi çalışmalar olmuş ve bunun yanında ekonomik anlamda girdapların aşılması için sürekli çözüm önerilerinde bulunmuş aktif bir kişiliktir.  

ÖZEL HABER:YILMAZ ACU

8 düşükten sonra doğal yollarla bebek sahibi oldular 8 düşükten sonra doğal yollarla bebek sahibi oldular

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bir çift, 8 düşükten sonra Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bir çift, 8 düşükten sonra Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer’in uyguladığı üçlü tedaviyle doğal yollarla bebek sahibi oldu.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 6 yıl önce dünya evine giren Aysel ve Davut Angay çifti, doğal yollarla bebek sahibi olamayınca Gaziantep ve Adana gibi şehirlerde tüp bebek tedavisi gördü. Gördüğü tedaviler başarısızlıkla sonuçlanan ve 8 kez düşük yapan Aysel Angay’ın çocuk sahibi olma hayalleri tükendi. İnternette yaptıkları araştırmalar sonucu Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer’in Diyarbakır’daki kliniğine gelen çift, uygulanan üçlü tedavi sonucunda doğal yollarla bir erkek çocuk sahibi olmanın mutluluğunu yaşıyor.

“Hastanın teşhisini net koymak önemli”

Hastanın teşhisini net koymanın önemli olduğunu vurgulayan Doç. Dr. Çoksüer, “Hasta umudu tükenmiş olarak bize geldi. Hasta birçok yerde normal tedaviler almış. 8 defa üst üste düşük yaptığını söyledi. Değerlendirdiğimizde hastanın rahimle ilgili tutulma problemi olduğunu saptadık. Akupunktur tedavisiyle hem rahim hem de yumurtalıklar üzerinde stresi azaltmak adına akupuntur tedavisi yaptık. Biz biliyoruz ki akupunktur hem stresi azaltıyor hem yumurtanın kalitesini artırıyor hem de rahmin kanlanmasını artırıyor. Sonra rahim yıkama işlemi yaptık. Bu da çok önemli bir işlemdir. Çünkü rahim içerisinde ciddi anlamda yapışıklıklar ve perde olduğunu gördük. Bu işlemle rahimdeki perde ve yapışıklıkları tamamen giderdik. Biz bu hastaya aynı zamanda doku reddi önleyici tedavi de verdik. Bu iki işlemden 2 ay sonra tüp bebek tedavisi veya herhangi bir ilaç tedavisi uygulamadan doğal yollarla gebe olarak geldi. Ondan sonra sağlıklı bir şekilde bebeğimizi kucağımıza aldık. Hastada 8 düşükten sonra çok ciddi bir kaygı vardı. Biz de bu yönden hastaya hem medikal hem de psikolojik olarak destek verdik. Onun tavsiyesiyle başka hastalar da geldi. Onlar da aynı şekilde bebeklerini kucaklarına alarak sağlıklı ve mutlu bir aileye dönüştüler. Allah çocuk sahibi olmak isteyen herkese bu mutluluk tablosunu nasip etsin” dedi.

“Eşim çok yıpranıyordu”

Tekrarlayan düşükler nedeniyle eşinin çok yıprandığını ifade eden Davut Angay “6 yıllık evliyiz, çocuğumuz olmuyordu. İlk gebeliğinde düşük oldu. Normal dediler. Daha sonra 2-3 derken baktık iş çok ciddi, çevre illerdeki hastanelere gittik. Adana’ya, Gaziantep’e gittik. Çok para ödedik. Hem sorunumuz çözülmüyordu, hem de eşim çok fazla yıpranıyordu. Çünkü 40 gün dolmadan bebek düşüyordu. Daha sonra internet aracılığıyla Hakan hocaya ulaştık” diye konuştu.

Bebeğini kucağına almanın sevincini yaşayan Aysel Süer Angay de “8 tane düşüğümüz vardı. Gaziantep’e, Adana’ya gittik. İnternette araştırdım. Buraya geldim. Çocuğum şu an 3’üncü ayını bitirdi. Adını Kenan bıraktık” şeklinde konuştu.

Engin Özmen Kayapınar Encümenliğine aday Engin Özmen Kayapınar Encümenliğine aday

AK Parti Kayapınar İlçe Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Sorumlusu olan Akil Gençler Diyarbakır İl Başkanı genç girişimci İşadamı Engin Özmen 31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimlerde AK Parti’den Kayapınar Belediyesi encümenliğine aday adaylığı başvurusunda bulundu.

31 Mart’ta gerçekleştirilecek seçimlerde belediye başkanlıklarının yanı sıra encümen için başvurularda da yoğunluk yaşanıyor. Bir çok siyasetçinin, işadamının ve vatandaşın başvurduğu encümen adaylıklarında renkli simalarda yer alıyor. Yıllardır AK Parti’de aktif siyaset yapan genç girişimci işadamı Doğru Sms Bilgi Teknoloji Ltd Şti Yönetim Kurulu Başkanı Engin Özmen’de Kayapınar Belediyesi Encümenliğine talip. Özmen adaylığını sosyal medya üzerinde duyurdu. Özmen’in aday olduğunu sosyal medya üzerinden öğrenen dostları ve sevenleri Özmen’in paylaşımını adeta beğeni ve yorum yağmuruna tuttu, ayrıyetten Özmen’in yapmış olduğu paylaşımı takipçileri Özmen nerede biz oradayız diye tekrar tekrar paylaştılar.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Özmen, dostlarının kendisini yalnız bırakmamasından dolayı mutluluk duyduğunu söyledi. Geniş bir aileye sahip olduklarının da altını çizen Özmen, “Allah’a şükür Diyarbakır’da geniş bir aileye, dost ve arkadaş çevresine sahibiz. Ben ailem, dostlarım ve arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Beni bu kutlu yolda yalnız bırakmayacaklarından zerre kadar şüphem yok. Kendilerine sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti’ye hizmet etmenin kendisi için bir onur olduğunu da belirten Özmen, “AK Parti Kayapınar’da son 2 yıl içinde anlatılmayacak kadar başarılı hizmetler yaptı ve halende yapmaya devam ediyor. Benim içinde böyle bir partiye hizmet etmek onurdur. Ben Kayapınar’ı iyi bilen birisiyim. Bütün ticaretim Kayapınar’da. Bu yüzden halkımıza hizmet için bu yarışta bende varım. Eğer kısmet olurda seçilirsem halkımız için gece gündüz demeden sorunlarına çözüm getirmek için çalışacağım. Kapımız herkese açık olacaktır. Dini dili ırkı ne olursa olsun hiçbir ayırım yapmayacağız” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sayesinde insana insanca değer verildiğini de sözlerine ekleyen Özmen, “Devlet başkanımız sayın Cumhurbaşkanımıza hizmet etmek bizim için onurdur. Sayesinde yatırımlar yapıldı ve insana insanca  değer verildi. Cumhurbaşkanımız ve partimiz sayesinde tarihte görülmemiş hizmetler yapıldı. Seçilirsem kısmet olursa halka hizmet için mücadele edeceğim makam mevki çok önemli değil, benim için insanlık önemlidir. Engellilerimiz,yaşlılarımız,dul ve yetim kardeşlerimiz  ve gençlerimiz için çok önemli projelerim olacaktır. Kadınlarımıza yapılan şiddet ile ilgili projelerimiz olacaktır” dedi.

Ana merkezine milleti yerleştiren bir partiye hizmet etmekten daha gurur verici bir şey olamaz diyen Özmen, “Tüm gücümüzle Devletimizin ve milletimizin Hayrına yapacağımız binlerce iş vardır. Tüm kardeşlerimizle beraber Cumhurbaşkanımızın yanında dik ve onurlu bir biçimde duracağız. Allah bu kutlu davada yar ve yardımcımız olsun. Bu kutlu dava da siz gönüldaşlarımın dua ve desteklerini bekler, hepinize saygı ve hürmetlerimi bildiririm. Rabbim aldığımız bu kararı benim, ilçem ve partim için hayırlı kılsın” dedi.

ÖZEL HABER:YILMAZ ACU

Yenişehir siyasetine kadın eli değdi Yenişehir siyasetine kadın eli değdi

Diyarbakır’da yaptığı inşaatlarla adı İnşaat Sektörünün Hanımağası olarak nitelendirilen Hanımağa MNF ve Kızılkaya Ltd.Şti. Yönetim Kurulu Başkanı İşkadını Menekşe İnci’nin AK Parti’den Yenişehir İlçe Belediye Başkanlığı aday adaylığı eş, dost, akrabaları

Diyarbakır’da yaptığı inşaatlarla adı inşaat sektörünün Hanımağası olarak nitelendirilen iş kadını Menekşe İnci’nin AK Parti’den Yenişehir İlçe Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıklaması ile ilçede siyasete kadın eli değdi.

 

İnsanlara faydalı olmak için böyle bir işe giriştiğini belirten Hanımağa lakaplı iş kadını Menekşe İnci, “Ailem ve dostlarım tarafından aday olmam için yoğun bir ısrar trafiği yaşadım. Bende insanlara daha çok fazla faydalı olmak adına Yenişehir Belediye Başkanlığı’na AK Parti’den aday adaylığımı gerçekleştirdim” dedi.

“İstihdama katkı sağlayacağım”

300 kişiyi istihdam eden ve bunu daha da arttırmak istediğini belirten iş kadını İnci, “Projelerimle geliyorum yoksulun sesi olacağız hepimiz el birliği ile düşenin dostu olacağız. En büyük servetimiz halkımızın bizlere duasıdır. Zaman su gibi gelip gidiyor halkımıza hizmet lazım hizmet gelince yatırımlar olur, iş adamlarımıza sesleniyorum Diyarbakır’a geliniz bu evliyalar diyarına hizmet etmek için çaba gösterelim, halkımızın dualarını alalım” diye konuştu.

Cumali Atilla’ya övgüler yağdırdı

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’nın başkanlığı süresince Diyarbakır’ın çehresinin değiştiğini belirten İnci, “İki yıl önce Diyarbakır Büyükşehir Başkanlığı’na getirilen şuanki mevcut başkan ve 31 Mart’ta gerçekleştirilecek seçimlerde aday gösterilen Cumali Atilla Diyarbakır’a kısa zamanda başarılı işler yaptı. Sayesinde Diyarbakır’ın çehresi değişti, hizmet geldi. Kendisi gece gündüz demeden halkımıza hizmet etti, belediyenin kapılarını halka açtı.

Yollarımız, kaldırımlarımız, çevre düzenlenmesi, fakir fukaraya gıda dağıtımları hızla yapıldı ve halen yapılmaya devam ediyor. Gençlere değer sosyal etkinlikler, yaşlılar ve engelilerimize, dul ve yetim kardeşlerimize kapılarını ardına kadar açtı ve halende yapmaya devam ediyor. Bizde kendisinin yolunda ilerleyip halkımıza hizmet edeceğiz. Allah’ın izniyle inşallah AK Parti bu belediye seçimlerinde devrim yaparak bütün belediyeleri alacaktır” ifadelerini kullandı.

“Halkımıza hizmet benim için onurdur”

16 yıldır Diyarbakır’a hizmet ettiğini ve Diyarbakır halkına hizmet etmenin kendisi için bir onur olduğunu söyleyen İnci, “Diyarbakır kadim bir şehirdir. Ben 16 yıldır inşaat sektöründeyim ve Diyarbakır’a hizmet etmek için gece gündüz mücadele ediyorum. Yaptıklarım ortadadır halkımıza hizmet etmek benim için onurdur. Yenişehir’deki eş, dost, akrabalarımın yanı sıra beni belediye başkanı olarak görmek isteyen 25 muhtar kardeşimizin mühürlü yazı hazırlayarak bana destek vermesi beni çok mutlu etti. Diyarbakır’da geniş bir aileye, dost ve arkadaş çevresine sahibiz. Ben ailem, dostlarım ve arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Beni bu kutlu yolda yalnız bırakmayacaklarından zerre kadar şüphem yok. Kendilerine sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

“Cumhurbaşkanımız tarihi hizmetler gerçekleştirdi”

Kendisinin her zaman Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer aldığını ve alacağını da belirten İnci, “Devlet Başkanımız Cumhurbaşkanımız liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, güzel ülkemiz Türkiye’mizde gece gündüz demeden tarihi hizmetler yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Bizler her zaman kendisinin duacısıyız. Alçak FETÖ ülkemize verdiği zararı ve şehit ettiği kardeşlerimizi asla unutmayacağız, bunu kimse unutmasın ki vatanımızı asla kimseye vermeyeceğiz, bu hain teröristler bizlerden değil vatanımızı, bir karış toprağımızı bile alamayacaklar. Hainler unutmasın ki gerçekleştirmek istedikleri hain darbe girişimi Cumhurbaşkanımızın bir açıklamasıyla püskürtülmüştür. Halkımız en güzel cevabı vermiştir bu hainlere” diye konuştu.

Hanımağa’ya bir çok çevreden destekler de gelmeye devam ediyor. Türkiye’de ofis çalışanlarının sesi haline gelen ve binlerce üyesi olan merkezi Ankara’da bulunan Ofis-Sen Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Veysi Yılmaz da Hanımağa lakaplı Menekşe İnci’nin yanında yer aldıklarını ve kendisini desteklediklerini belirtti. İnci’nin Yenişehir Başkanlığı’nı layıkıyla yerine getirebileceğini söyleyen Yılmaz, “Değerli Hanımağa lakaplı Menekçe İnci’yi çok uzun bir süredir yakından tanıyorum. Kendisi çok başarılı bir iş kadınıdır. Yüzlerce insan yanında çalışmaktadır. Çok cesaretli, çok çalışkan ve azimli önemli bir değerdir. Aday adaylığını basından duydum çok sevindim.

Adaylığı açıklanır açıklanmaz biranda tüm haber sitelerinde haberi duyuldu. Bende kendisine destek vereceğim elimden gelen tüm imkanları seferber etmeye hazırım. İnanıyorumki adaylık kendisine verilecek ve Yenişehir ilçesine hizmetin en güzelini yapacaktır ben bundan çok eminim. Böyle güzel değerlere sahip çıkılması gerekiyor. Hanımağa belediye başkanı olursa Yenişehir hizmet görecektir. Kendisi düşenin dostu değerli bir yardımsever insandır” ifadelerini kullandı.


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

Gazete Manşetleri

TRT Haber Haberler