KARAKUŞ‘HALKA HİZMET,HAKK’A HİZMETTİR’ ŞİARIYLA YOLA ÇIKTIK

KARAKUŞ‘HALKA HİZMET,HAKK’A HİZMETTİR’ ŞİARIYLA YOLA ÇIKTIK
KARAKUŞ‘HALKA HİZMET,HAKK’A HİZMETTİR’ ŞİARIYLA YOLA ÇIKTIK

D.BAKIR- Adalet ve Kalkınma partisi (Ak parti) Diyarbakır Milletvekili Aday Adaylığını açıkladıktan sonra, toplumun oldukça farklı ve geniş kitlelerinden destek mesajları alan Şeyhmus Karakuş, ‘Hizmet Hareketi olan Ak parti saflarında mücadele etmekten gurur duyuyorum’ dedi.

Açıklamalarda bulunan Ak parti Milletvekili Aday Adayı Şeyhmus Karakuş, şunları söyledi:
‘Halka hizmet, Hakk’a hizmettir. İşte bizleri bu yola sevk eden de hizmet aşkıdır. Bu şevkle çıktığımız yolculuğumuzun, İlimize ve tüm ülkemize hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.
Bildiğiniz gibi ülkemiz son derece hayati öneme haiz bir seçim süreci arifesindedir.
Bir dünya lideri olan, genel başkanımız ve sayın Cumhurbaşkanımız’ın sık sık dile getirdiği gibi, ‘Biz halkımızın efendisi değil, tam tersine hizmetkârı olarak yıla çıktık. 16 yıldır, sayın liderimiz ferasetiyle önümüze çıkan her engeli aşıp, ülkemizi bugünlere getirmeyi bildi.
Aziz vatanımızın sevdalısı olarak hepimize düşen görev de, bu kutlu davanın birer neferleri olarak, elimizden gelen bütün gayreti gösterip, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza olabildiğince güçlü, bayındır ve müreffeh bir Türkiye bırakmaktır.
Ancak şu bir gerçektir ki, sürekli çevre İl ve İlçelerden göç alan Diyarbakır’da buna paralel olarak ihtiyaçlar da süreklilik arz etmektedir.
Güneydoğu’nun cazibe merkezi konumunda olan kentimizin, daha bayındır ve mamur olabilmesi için hepimize büyük görevler düşmektedir. Bizim bir misyonumuz ve geleceğe dair vizyonumuz var. Dolayısıyla bu mukaddes kentte yaşayan herkes gibi biz de, bu kente hizmet etmekle yükümlüyüz.
Cenab-ı Allah’ın izniyle sorunlarımıza kalıcı ve köklü çözümler üretecek potansiyelimiz, bilgi ve birikimimiz var.
Gerek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeli ve gerekse Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarının, ülkemize ve milletimize hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbim’den niyaz ediyorum.
Mukaddes kentimiz Diyarbakır, turizm açısından oldukça geniş bir potansiyele sahip. Adeta üstü açık bir müze konumundadır ve sinesinde bütün Semavi Dinlere mensup İbadethaneler ve yapıları barındırmaktadır.
Mekke ve Medine’den sonra 5. Harem-i Şerif unvanını taşıyan İlimizi, iç ve dış turizm potansiyelinden olabildiğince yararlandırabilmek için, Ak parti iktidarları döneminde büyük çabalar harcandı.
Peygamberler, Sahabeler ve Evliyalar Beldesi Diyar-ı Bekirimiz’de yaşama onuru yaşayan bizler de, olabildiğince yerel, ulusal ve uluslar arası platformlarda, internet ve sosyal medyada, katıldığımız seminerlerde, panellerde, söyleşiler ve açık oturumlarda, yani fırsat bulduğumuz her platformda kentimizi tanıtarak, olabildiğince daha fazla turist gelmesi çaba harcadık.
Yüce Rabbim’e şükürler olsun ki, bugün geldiğimiz noktada, durumumuz bir hayli umut vericidir.
TURİZMDEN POTANSİYELİMİZİ YETERİNCE KULLANAMIYORUZ
Sinesinde Peygamber, Sahabeler ve Evliyalar naaşları bulunan, tarihin canlı tanığı, Medeniyetler Beşiği Diyarbakır İlimizi mümkün olan bütün platformlarda, gönüllü bir turist elçisi tanıtabilmeliyiz.
Bacasız sanayi konumundaki turizmden elde ettiğimiz gelir arttıkça, Esnaflarımız da kazanacak, bu durum hem kentimize katma değer katacak, hem de istihdama büyük faydalar sağlayacaktır.
Turizm sayesinde işleri açılan esnaflar, istihdam kapasitelerini artırınca, iş arayan gençlerimize de, ekmek kapısı olacaktır. İşsizliğin panzehirlerinden biri olan iç ve dış turist akışını hızlandırarak, turizm pastasından daha fazla pay alabilmek için mücadele etmeliyiz.
Amacımız bu hedefler doğrultusunda, bütün gönüllere misafir olabilmek, bütün kalplerin kapısını çalabilmek ve istisnasız herkesin hayır dualarını alabilmektir.
İnanıyorum ki Halka Hizmet Hareketi, 24 Haziranda büyük bir oy potansiyeliyle yeniden TBMM’de temsil olanağı bulacak ve sayın Cumhurbaşkanımız da, yeniden ilk turda Cumhurbaşkanı seçilerek, hizmetler kaldığı yerden kesintisiz olarak devam edecektir.
‘Vira Bismillah’ diyerek, gönül birlikteliği yaptığımız kutlu dava arkadaşlarımızla beraber çıktığımız bu onurlu yolculuğumuzda, yüce Rabbim’den, bütün ülkemize hayırlı sonuçlar nasip buyurması en büyük duamız ve niyazımızdır’.

VATANDAŞLAR: KARAKUŞ’UN, DİYARBAKIR SİYASETİNE YENİ
BİR RENK KATACAĞINA İNANIYORUZ

Görüşlerini dile getiren muhtelif STK’ların yöneticileri, Esnaf Birlikleri temsilcileri ve değişik meslek gruplarına mensup vatandaşlar ise şunları söylediler:
Diyarbakır’ın bağrından çıkmış bu mukaddes kentin evladı olan Şeyhmus Karakuş ve ailesini uzun yıllardır yakından tanırız. Diyarbakır’a ekonomik anlamda büyük katkılar sağlamış ve sağlamaya devam etmekteler. Gerek İnşaat sektöründe ve gerekse sağlık sektöründe olsun, hem kent ekonomisine katma değer katan, hem de istihdama büyük katkılar sağlayan bir aileye mensuptur.
Şeyhmus bey, çalışkan, gayretli ve azimlidir. Çocukluğundan bu yana hep mücadele eden, sahadan gelmiş, mütevazı bir hayat yaşayan, içimizden birisidir. Bir Diyarbekir beyefendisidir. Bugüne kadar bir çok insanın iş sahibi olmasına katkı sağladı. Ekonomik durumu elverişli olmayan ailelere ayni ve nakdi yardımlarda bulunduğunu da biliyoruz.
Yaklaşık 11 yıldır Diyarbakır başta olmak üzere Bölgemiz, hatta ülkemizin muhtelif kentlerinden gelen insanlara sağlık hizmeti sunan bir hastanenin yönetim kurulu başkanlığını başarıyla yapmaktadır.
15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası gösterdiği duruşuyla da, birçoğumuza da örnek oldu.
Marka olmuş bir isim ve bu ismin değerlendirilmeli diye düşünüyoruz.
İlimizi TBMM çatısı altında başarıyla temsil edecek çapta birikim ve tecrübeye sahip. Elde ettiği iş tecrübesiyle, adeta duayen olmuş birinin, Milletvekili olması durumunda, bu müstesna kente çok büyük çapta faydalar sağlayacağına inanıyoruz’.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
Değirmenci’den kurban bayramı mesajı Değirmenci’den kurban bayramı mesajı

Diyarbakır Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Cemil Değirmenci,

kurban bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Değirmenci, mesajında, “Bayramlar birlik, dirlik ve kardeşlik, sevgi, saygı, dayanışma ve yardımlaşmadır. Bayramlar paylaşma, kucaklaşma ve barıştır. Bayramlar birliktir, dirliktir, kardeşliktir.

Bayramlar sevgidir, saygıdır. Bayramlar dayanışmadır, yardımlaşmadır, paylaşmadır. Bayramlar kucaklaşmadır, barıştır. Farklılıkların kucaklaşma olarak hayat bulduğu Diyarbakırımızda birlik, beraberlik ve barış içinde yaşıyoruz. Her görüşten ve her farklı kökenden insanı bünyesinde barındıran, mozaik bir kültürel zenginliğe sahip olan Diyarbakırımızda yaşadığımız bu güzel ortamın ülkemiz için de geçerli olabileceği günlere özlem duyuyoruz.

Umarım gencecik çocuklarımızın fikir katkılarıyla ülkemizin geleceğini planlayacağımız günler yakındır. Bu vesileyle içtenlikle kutlayacağımız Kurban Bayramı’nın, ayrıştırılmak istenen toplumumuzun birliğinin, bütünlüğünün sağlanmasına, kardeşliğimizin pekiştirilmesine ve barışa vesile olmasını diliyor, bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı esenlik, huzur ve mutluluk dileklerimle kutluyor, sevgiler, saygılar sunuyorum” dedi.

ASENA’DAN’DAN MÜBAREK KURBAN BAYRAM MESAJI ASENA’DAN’DAN MÜBAREK KURBAN BAYRAM MESAJI

Uzm. Dr. Muhammet Asena Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı, yayımladığı bayram mesajında Kurban Bayramı’nı karşılamanın manevi haz ve heyecanını milletçe yaşadıklarını ifade etti.

Uzm. Dr. Muhammet Asena Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı, Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, “Birlik ve beraberliğe, yardımlaşma ve dayanışmaya her zamankinden daha çok muhtaç olduğumuz bu dönemde mübarek Kurban Bayramı’nı karşılamanın manevi haz ve heyecanını milletçe yaşıyoruz” dedi.

Bayramların birbirimize olan sevgi ve saygıyı pekiştirmek, aramızdaki dayanışma ve birliği arttırmak, milli ve kültürel değerleri daha da yüceltmek açısından güzel bir vesile teşkil ettiğini dile getiren Asena, “Her bayram kırılan kalpleri tekrar kazanmak, burkulan yürekleri yeniden onarmak için bir fırsat olmanın yanında; anlamak, anlaşmak, dinlemek ve dokunmak için eşsiz bir imkan sunmaktadır” ifadelerini kullandı.

Asena’nın mesajı şöyle:

“Kurban; cömertliktir. Kurban Bayramı; dayanışmadır, empatidir, yoksulların sevindirilmesidir; bu dünyada misafir olduğumuzun ruhumuza bir nakış gibi işlenmesidir. Ve her şeyden önemlisi, kurban kurbiyettir; Allah’a yaklaşmaktır.

Bayramlar, birlikte ve kardeşçe yaşamanın, milli-manevi değerlerimize sahip çıkmanın, karşılıklı saygı, sevgi ve yardımlaşmanın, paylaşma kültürünün değerini daha fazla idrak ettiğimiz günlerdir.

Cenab-ı Allah’tan (cc), kendisine sunulan tüm kurbanları dergah-ı uluhiyetinde kabul buyurmasını; kurbanları, hem Zat-ı Celal’ine, hem de birbirimize yakınlaşmamız için bir vasıta kılmasını; Kutsal topraklarda hac farizasını yerine getiren kardeşlerimizin de ibadetlerinin ve dualarının kabul olmasını; Mübarek Kurban Bayramı’nın başta memleketimiz ve ülkemiz olmak üzere tüm İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.”

ENSARİOĞLU’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI ENSARİOĞLU’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Sağlık-Sen Diyarbakır şube başkanı Nurhak Ensarioğlu, Bayramın bütün insanlığa barış, huzur ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulundu.

Sağlık-Sen Diyarbakır şube başkanı Nurhak Ensarioğlu, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bayramlar birlik, beraberlik, barış ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı müstesna günlerdir. Bayram, akraba, dost ve büyüklerimizin ziyaret edildiği, hastalara, kimsesizlere, yetimlere ve muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı günlerdir. Kurban Bayramı dolayısıyla, kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakarak, herkesle kucaklaşmalı, büyüklerimizi ziyaret edip, küçüklerimizi sevindirmeliyiz.

Kurban Bayramı’nın kardeşliğe, sevgiye ve dayanışmaya vesile olması temennisiyle, başta Diyarbakırlı hemşerilerim olmak üzere milletimizin ve tüm İslam Âleminin ve Tüm Sağlık Camiasının Mübarek Bayramını tebrik ediyor, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum”

Fesih Atlı’dan Kurban Bayramı mesajı Fesih Atlı’dan Kurban Bayramı mesajı

Özatlı Gıda Şen Piliç Diyarbakır Bayisi İş adamı Fesih Atlı, Kurban Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında, barış ve kardeşlik vurgusu yapan Fesih Atlı, bayramların insanlar arasındaki sevgi ve dostluk bağlarının pekişmesine, birlik ve beraberliğin güçlenmesine neden olduğunu kaydetti.

Özatlı Gıda Şen Piliç Diyarbakır Bayisi İş adamı Fesih Atlı, “Sevgi, saygı ve hoşgörünün simgesi olan bayramlar küslüklerin bittiği, büyük küçük herkesin ortak paydada buluştuğu özel günlerdir. Hepimizi yasa boğan olayların yaşandığı, her zamankinden çok daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz günler geçiriyoruz.

Bayramlar, bir toplumda millet olmanın, omuz omuza olmanın, birlik ve beraberlik içinde yaşamanın, kuvvetlendiği günlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle dayanışma ruhunu kaybetmeden; hep birlikte sevgi, huzur, kardeşlik ve barış dolu nice bayramlar geçirmemiz dileğiyle Kurban Bayramımız kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Zaman’dan bayram mesajı Zaman’dan bayram mesajı

Diyarbakır Liv Suit Otel İşletmecisi ve Genel Müdürü Ferman Zaman, , Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda bayramların millet için kenetlenme, birlik ve beraberliğin temin edildiği günler olduğunu belirtti.

Diyarbakır Liv Suit Otel İşletmecisi ve Genel Müdürü Ferman Zaman,yayımladığı mesajında bayramların kardeşlik ruhunu pekiştirmeye, birlik ve beraberliğin arttırılmasına vesile olan günler olduğunu ifade etti. Zaman, mesajında “Toplumsal hayata bereket ve zenginlik katan bayramlar, milletimiz için kenetlenme, birlik ve beraberliğin temin edildiği günlerdir. Her bir menfi ve fevri yapılan davranışlardan uzaklaşmak, gönülleri birlikte maneviyata açmaktır” ifadesini kullandı.

Kurban Bayramının hayır getirmesini temenni eden Zaman’nın mesajında, “Bir zincirinin iki halkası gibi kenetlenen 81 milyonun garbı-şarkıyla; kuzeyi güneyiyle karşıladığı Kurban Bayramımızın hayırlar getirmesini temenni ederim. Komşusu açken tok yatmayı kabul etmeyen bir ümmetin evlatları olan bizler bugün Somali’de, Moritanya’da, Senegal’de, Filistin’de ve Suriye’de yardıma muhtaç dünyadaki tüm mazlum halkların yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz. Bir kez daha ulaşmanın tarifsiz bir sevincini yaşadığımız Kurban Bayramı çaresizlere çare, derde derman, yaraya merhem olmak için önemli bir fırsattır.

Cenab-ı Allah’tan, kendisine sunulan tüm kurbanları kabul buyurmasını, gönüllerimizi Hazret-i İbrahim ile Hazret-i İsmail teslimiyeti ve kurban bereketi ile müzeyyen ve rana kılmasını, ülkemizin muhafaza ve müdafası için cenk yollarının tozunu yutan Mehmetçiklerimizi muzaffer kılmasını, milletimizin birlik ve beraberliğine gölge düşürenleri kahır eylemesini, Kutsal topraklarda Hac vazifesini yerine getiren kardeşlerimizin de ibadet ve dualarını kabul etmesini niyaz ederim.

Bu duygu ve düşüncelerimle, milletimizin aynı zamanda Tüm İslam Alemi’nin mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik eder; refah, mutlu, sükunetli ve afiyetli bir bayram geçirmenizi Allah’tan temenni ederim” denildi.

İşadamı Süleyman Ergin’den Kurban Bayram mesajı İşadamı Süleyman Ergin’den Kurban Bayram mesajı

Sur Özergin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Süleyman Ergin, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İşadamı Süleyman Ergin, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Zilhicce ayının onuncu günü başlayarak dört gün boyunca devam eden ve İslam dini gereğince kurban kesilerek yoksullara dağıtılan Müslümanların dini bayramımızdır. Kurban Allah’a yaklaşmak ve Allah rızasını kazanmak niyetiyle kurban edilen hayvan demektir. Rabbim İbrahim (a.s.) teslimiyeti, İsmail (a.s.) sadakatine bizleri muvaffak etsin, Kurban Bayramımızı zulüm altındaki Müslümanların kurtuluşuna ve ümmetin birliğine vesile kılsın, “Bayramlar vardı ülkemde, sevincin, mutluluğun paylaşmanın ve hatırlamanın doruğa çıktığı günlerdi.

Dilerim Ulusumuz tekrar bu güzel günlere kavuşsun ve ülkemizin yüreğindeki yangın sonsuza dek sönsün; birlik, beraberlik ve güven içinde nice bayramlar görelim.” Bütün vatandaşlarımızın yüreğindeki yangın sonsuza dek sönsün; birlik, beraberlik ve güven içinde nice bayramlar görelim.” Bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı esenlik, huzur ve mutluluk dileklerimle kutluyor, sevgiler, saygılar sunuyorum” dedi.


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

Gazete Manşetleri

TRT Haber Haberler

Web Tasarım : Diyarbakır Online, Gsm : 0532 179 7105