HÜLYA AKAR’IN ADAY ADAYLIĞI,MEMNUNİYETLE KARŞILANDI

HÜLYA AKAR’IN ADAY ADAYLIĞI,MEMNUNİYETLE KARŞILANDI
HÜLYA AKAR’IN ADAY ADAYLIĞI,MEMNUNİYETLE KARŞILANDI

D.BAKIR- 24 Haziran tarihinde yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri öncesi, siyasi partilerde hareketlilik her geçen gün daha da hız kazanıyor.

Özellikle Adalet ve Kalkınma partisinde (Ak parti) Milletvekili Aday Adayları başvurularını yaparken, genç siyasetçi, Sivil Toplum Kuruluşu aktivisti ve Eğitimci Hülya Akar’ın aday adaylığını açıklaması, kent genelinde ilgiyle karşılanırken, oldukça olumlu karşılandı.

Hülya Akar’ın Ak parti Diyarbakır Milletvekili Aday Adaylığı için başvurusu yapmasının ardından gerek sosyal medyada ve gerekse bazı basın yayın organlarında memnuniyetlerini dile getiren muhtelif meslek gruplarına mensup vatandaşlar, şunları söylediler:

‘Elbette ki bütün aday adaylarına saygımız var. Hepsi kendilerine göre memleketimize olumlu katkılarda bulunmak ve sorunlara çözüm getirmek amacıyla aktif siyasetin içindeler.

Ancak şurası bir gerçek ki, insanlara ve topluma azami ölçüde faydalı olabilmek isteyen birinin, her şeyden önce kendisini çok iyi yetiştirmesi gerekir.

Analitik düşünebilen, ülke ve dünya gündemini yakından takip eden, sektöründe zirveye ulaşmış, misyonu ve vizyonu olan insanların Milletvekili seçilmeleri, hem kentimiz hem de ülkemiz açısından bir çok faydaları beraberinde getirir.

Hülya hanım, mesleğinde son derece başarılı, idealist bir Eğitimcidir. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle hep insanlara faydalı olabilmek için çaba sarf etmekte, yıllardır edindiği bilgi ve birikimi, insanların hizmetine sunmaktadır.

Bugün artık Diyarbakır’a bir bayan eli değmesinin zamanı geldi de geçiyor bile. Nitekim aday adaylığı açıkladıktan sonra, bayanların yanı sıra, her yaş ve meslek grubundan insanlar ve özellikle Engelli kardeşlerimiz Hülya hanımın Diyarbakır için büyük bir kazanım olacağı görüşünde birleştiler.

Uzun yıllar Diyarbakır İş Kadınları Derneği (DİKAD) bünyesinde yaptığı çalışmalar, sosyal sorumluluk projelerine sağladığı katkılar, kısacası insan yetiştirmeye dair sergilediği çabaları takdir etmemek mümkün değil.

Bu vesileyle kendisini kutluyor, Milletvekili Aday Adaylığının İlimize ve tüm Ülkemize hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz’.

‘BEN GELMEDİM KAVGA İÇİN, BENİM İŞİM SEVGİ İÇİN’

Milletvekili Aday Adaylığı ile ilgili kısa bir açıklama yapan Eğitimci Hülya Akar ise, şunları söyledi:

‘Yunus Emre’nin asırlar önce dediği gibi: ‘Ben gelmedim kavga için, benim işim sevgi için’.

Peygamberler, Sahabeler ve Evliyalar beldesi Diyarbakır için ne yaparsak yapalım azdır diye düşünüyorum.

Aday Adaylığımı açıklamadan önce ailem, yakın çevrem, iş arkadaşlarım, öğrencilerim kısacası bütün tanıdıklarım medeni cesaret göstererek, başvurumu yapmamı özellikle istediler.

Sayın Cumhurbaşkanımızın biz kadınlara yönelik son derece pozitif yaklaşımı da bana bir hayli cesaret verdi.

Ak parti saflarında mücadele etmek bana çok şeyler kattı. Sahada edindiğim tecrübelerimi daha üst düzeyde değerlendirebilmek ve kentime büyük katkılar sağlamak istiyorum.

Uzun yıllardır sektörümde elde ettiğim birikimlerimi bütün Diyarbakır halkına kanalize edebilmem için hem DİKAD bünyesinde, hem de siyaset arenasında olabildiğince mücadele sergiledim.

Allah nasip buyurursa, kentimi TBMM çatısı altında temsil olanağı bulunca, başta bayanlarımız, gençlerimiz ve Engellilerimiz olmak üzere bütün halkımızın sorunlarına kalıcı ve köklü çözümler üretebilmek için var gücümle çalışacağım.

En büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu özümsemiş ve bunu hayatının merkezine oturtmuş biri olarak, toplumuma bir nebze de olsa faydam dokunabiliyorsa ne mutlu bana.

24 Haziran tarihinde yapılacak olan Genel Seçimlerin ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeli’nin ülkemize hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbim’den niyaz ediyor, en kalbi duygularımla sevgi ve saygılarımı sunuyorum’.

HÜLYA AKAR’I TANIYALIM

1988 Diyarbakır Merkez doğumlu olan Hülya Akar, İlk, orta ve lise eğitimini Diyarbakır’da tamamladıktan sonra, Dicle Üniversitesi Bilgisayar bölümünden mezun olmuştur.

Adalet ve Kalkınma partisinde uzun yıllar başta kadın sorunları olmak üzere toplumun genelini ilgilendiren konular hakkında çalışmalarda bulunmuş.

Diyarbakır İş Kadınları Derneği’nin (DİKAD) aktif üyesidir. Ayrıca, Sivil toplum kuruluşlarında sosyal faaliyetlerde bulunmaktadır.

İş hayatında yapmış olduğu son derece başarılı çalışmalar ve aldığı olumlu geri dönüşler ile, öğretmenlik mesleğine farklı bir bakış açısı kazandırmıştır. 4 kardeşli bir ailenin tek kızıdır. Evli ve bir çocuk annesidir. İnşaat mühendisi olan eşi ise; akaryakıt, turizm ve inşaat sektörlerinde hizmet veren Diyarbakır’ın tanınmış ailelerinden Akar ailesinin mensubudur.

‘Bir yıl sonrasını düşünüyorsan, tohum ek.

Ağaç dik on yıl sonrasıysa tasarladığın.

Ama düşünüyorsan yüzyıl ötesini; halkı eğit o zaman’.

Özdeyişini hayatının merkezine yerleştirmiştir adeta.

Eğitimin bir milleti, bir ülkeyi, hatta bütün dünyayı değiştirebilecek bir güç olduğunu, insan hak ve hukukunun ancak eğitimle üstün hale gelebileceğini özümsemiş bir eğitimci olarak ülkemizin içinde bulunduğu bu tarihi süreçte yer almak ve halkımıza hizmet edebilmek adına, Ak Parti 27. Dönem genel seçimlerinde Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı olmuştur.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
Değirmenci’den kurban bayramı mesajı Değirmenci’den kurban bayramı mesajı

Diyarbakır Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Cemil Değirmenci,

kurban bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Değirmenci, mesajında, “Bayramlar birlik, dirlik ve kardeşlik, sevgi, saygı, dayanışma ve yardımlaşmadır. Bayramlar paylaşma, kucaklaşma ve barıştır. Bayramlar birliktir, dirliktir, kardeşliktir.

Bayramlar sevgidir, saygıdır. Bayramlar dayanışmadır, yardımlaşmadır, paylaşmadır. Bayramlar kucaklaşmadır, barıştır. Farklılıkların kucaklaşma olarak hayat bulduğu Diyarbakırımızda birlik, beraberlik ve barış içinde yaşıyoruz. Her görüşten ve her farklı kökenden insanı bünyesinde barındıran, mozaik bir kültürel zenginliğe sahip olan Diyarbakırımızda yaşadığımız bu güzel ortamın ülkemiz için de geçerli olabileceği günlere özlem duyuyoruz.

Umarım gencecik çocuklarımızın fikir katkılarıyla ülkemizin geleceğini planlayacağımız günler yakındır. Bu vesileyle içtenlikle kutlayacağımız Kurban Bayramı’nın, ayrıştırılmak istenen toplumumuzun birliğinin, bütünlüğünün sağlanmasına, kardeşliğimizin pekiştirilmesine ve barışa vesile olmasını diliyor, bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı esenlik, huzur ve mutluluk dileklerimle kutluyor, sevgiler, saygılar sunuyorum” dedi.

ASENA’DAN’DAN MÜBAREK KURBAN BAYRAM MESAJI ASENA’DAN’DAN MÜBAREK KURBAN BAYRAM MESAJI

Uzm. Dr. Muhammet Asena Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı, yayımladığı bayram mesajında Kurban Bayramı’nı karşılamanın manevi haz ve heyecanını milletçe yaşadıklarını ifade etti.

Uzm. Dr. Muhammet Asena Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı, Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, “Birlik ve beraberliğe, yardımlaşma ve dayanışmaya her zamankinden daha çok muhtaç olduğumuz bu dönemde mübarek Kurban Bayramı’nı karşılamanın manevi haz ve heyecanını milletçe yaşıyoruz” dedi.

Bayramların birbirimize olan sevgi ve saygıyı pekiştirmek, aramızdaki dayanışma ve birliği arttırmak, milli ve kültürel değerleri daha da yüceltmek açısından güzel bir vesile teşkil ettiğini dile getiren Asena, “Her bayram kırılan kalpleri tekrar kazanmak, burkulan yürekleri yeniden onarmak için bir fırsat olmanın yanında; anlamak, anlaşmak, dinlemek ve dokunmak için eşsiz bir imkan sunmaktadır” ifadelerini kullandı.

Asena’nın mesajı şöyle:

“Kurban; cömertliktir. Kurban Bayramı; dayanışmadır, empatidir, yoksulların sevindirilmesidir; bu dünyada misafir olduğumuzun ruhumuza bir nakış gibi işlenmesidir. Ve her şeyden önemlisi, kurban kurbiyettir; Allah’a yaklaşmaktır.

Bayramlar, birlikte ve kardeşçe yaşamanın, milli-manevi değerlerimize sahip çıkmanın, karşılıklı saygı, sevgi ve yardımlaşmanın, paylaşma kültürünün değerini daha fazla idrak ettiğimiz günlerdir.

Cenab-ı Allah’tan (cc), kendisine sunulan tüm kurbanları dergah-ı uluhiyetinde kabul buyurmasını; kurbanları, hem Zat-ı Celal’ine, hem de birbirimize yakınlaşmamız için bir vasıta kılmasını; Kutsal topraklarda hac farizasını yerine getiren kardeşlerimizin de ibadetlerinin ve dualarının kabul olmasını; Mübarek Kurban Bayramı’nın başta memleketimiz ve ülkemiz olmak üzere tüm İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.”

ENSARİOĞLU’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI ENSARİOĞLU’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Sağlık-Sen Diyarbakır şube başkanı Nurhak Ensarioğlu, Bayramın bütün insanlığa barış, huzur ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulundu.

Sağlık-Sen Diyarbakır şube başkanı Nurhak Ensarioğlu, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bayramlar birlik, beraberlik, barış ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı müstesna günlerdir. Bayram, akraba, dost ve büyüklerimizin ziyaret edildiği, hastalara, kimsesizlere, yetimlere ve muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı günlerdir. Kurban Bayramı dolayısıyla, kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakarak, herkesle kucaklaşmalı, büyüklerimizi ziyaret edip, küçüklerimizi sevindirmeliyiz.

Kurban Bayramı’nın kardeşliğe, sevgiye ve dayanışmaya vesile olması temennisiyle, başta Diyarbakırlı hemşerilerim olmak üzere milletimizin ve tüm İslam Âleminin ve Tüm Sağlık Camiasının Mübarek Bayramını tebrik ediyor, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum”

Fesih Atlı’dan Kurban Bayramı mesajı Fesih Atlı’dan Kurban Bayramı mesajı

Özatlı Gıda Şen Piliç Diyarbakır Bayisi İş adamı Fesih Atlı, Kurban Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında, barış ve kardeşlik vurgusu yapan Fesih Atlı, bayramların insanlar arasındaki sevgi ve dostluk bağlarının pekişmesine, birlik ve beraberliğin güçlenmesine neden olduğunu kaydetti.

Özatlı Gıda Şen Piliç Diyarbakır Bayisi İş adamı Fesih Atlı, “Sevgi, saygı ve hoşgörünün simgesi olan bayramlar küslüklerin bittiği, büyük küçük herkesin ortak paydada buluştuğu özel günlerdir. Hepimizi yasa boğan olayların yaşandığı, her zamankinden çok daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz günler geçiriyoruz.

Bayramlar, bir toplumda millet olmanın, omuz omuza olmanın, birlik ve beraberlik içinde yaşamanın, kuvvetlendiği günlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle dayanışma ruhunu kaybetmeden; hep birlikte sevgi, huzur, kardeşlik ve barış dolu nice bayramlar geçirmemiz dileğiyle Kurban Bayramımız kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Zaman’dan bayram mesajı Zaman’dan bayram mesajı

Diyarbakır Liv Suit Otel İşletmecisi ve Genel Müdürü Ferman Zaman, , Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda bayramların millet için kenetlenme, birlik ve beraberliğin temin edildiği günler olduğunu belirtti.

Diyarbakır Liv Suit Otel İşletmecisi ve Genel Müdürü Ferman Zaman,yayımladığı mesajında bayramların kardeşlik ruhunu pekiştirmeye, birlik ve beraberliğin arttırılmasına vesile olan günler olduğunu ifade etti. Zaman, mesajında “Toplumsal hayata bereket ve zenginlik katan bayramlar, milletimiz için kenetlenme, birlik ve beraberliğin temin edildiği günlerdir. Her bir menfi ve fevri yapılan davranışlardan uzaklaşmak, gönülleri birlikte maneviyata açmaktır” ifadesini kullandı.

Kurban Bayramının hayır getirmesini temenni eden Zaman’nın mesajında, “Bir zincirinin iki halkası gibi kenetlenen 81 milyonun garbı-şarkıyla; kuzeyi güneyiyle karşıladığı Kurban Bayramımızın hayırlar getirmesini temenni ederim. Komşusu açken tok yatmayı kabul etmeyen bir ümmetin evlatları olan bizler bugün Somali’de, Moritanya’da, Senegal’de, Filistin’de ve Suriye’de yardıma muhtaç dünyadaki tüm mazlum halkların yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz. Bir kez daha ulaşmanın tarifsiz bir sevincini yaşadığımız Kurban Bayramı çaresizlere çare, derde derman, yaraya merhem olmak için önemli bir fırsattır.

Cenab-ı Allah’tan, kendisine sunulan tüm kurbanları kabul buyurmasını, gönüllerimizi Hazret-i İbrahim ile Hazret-i İsmail teslimiyeti ve kurban bereketi ile müzeyyen ve rana kılmasını, ülkemizin muhafaza ve müdafası için cenk yollarının tozunu yutan Mehmetçiklerimizi muzaffer kılmasını, milletimizin birlik ve beraberliğine gölge düşürenleri kahır eylemesini, Kutsal topraklarda Hac vazifesini yerine getiren kardeşlerimizin de ibadet ve dualarını kabul etmesini niyaz ederim.

Bu duygu ve düşüncelerimle, milletimizin aynı zamanda Tüm İslam Alemi’nin mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik eder; refah, mutlu, sükunetli ve afiyetli bir bayram geçirmenizi Allah’tan temenni ederim” denildi.

İşadamı Süleyman Ergin’den Kurban Bayram mesajı İşadamı Süleyman Ergin’den Kurban Bayram mesajı

Sur Özergin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Süleyman Ergin, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İşadamı Süleyman Ergin, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Zilhicce ayının onuncu günü başlayarak dört gün boyunca devam eden ve İslam dini gereğince kurban kesilerek yoksullara dağıtılan Müslümanların dini bayramımızdır. Kurban Allah’a yaklaşmak ve Allah rızasını kazanmak niyetiyle kurban edilen hayvan demektir. Rabbim İbrahim (a.s.) teslimiyeti, İsmail (a.s.) sadakatine bizleri muvaffak etsin, Kurban Bayramımızı zulüm altındaki Müslümanların kurtuluşuna ve ümmetin birliğine vesile kılsın, “Bayramlar vardı ülkemde, sevincin, mutluluğun paylaşmanın ve hatırlamanın doruğa çıktığı günlerdi.

Dilerim Ulusumuz tekrar bu güzel günlere kavuşsun ve ülkemizin yüreğindeki yangın sonsuza dek sönsün; birlik, beraberlik ve güven içinde nice bayramlar görelim.” Bütün vatandaşlarımızın yüreğindeki yangın sonsuza dek sönsün; birlik, beraberlik ve güven içinde nice bayramlar görelim.” Bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı esenlik, huzur ve mutluluk dileklerimle kutluyor, sevgiler, saygılar sunuyorum” dedi.


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

Gazete Manşetleri

TRT Haber Haberler

Web Tasarım : Diyarbakır Online, Gsm : 0532 179 7105