GALİP ENSARİOĞLU’NA MUHTEŞEM KARŞILAMA

GALİP ENSARİOĞLU’NA MUHTEŞEM KARŞILAMA
GALİP ENSARİOĞLU’NA MUHTEŞEM KARŞILAMA

Ak parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, Seçim çalışmalarına katılmak için geldiği Diyarbakır’da oldukça kalabalık bir kitle tarafından büyük coşku ve alkışlarla karşılandı.

D.BAKIR- Adalet ve Kalkınma partisi (Ak parti) Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, havayolu ile geldiği Diyarbakır’da oldukça kalabalık bir vatandaş kitlesi tarafından coşkuyla karşılandı. Havalimanı’nda adeta mahşeri bir kalabalık, uzun süre tezahürat yaparak Galip Ensarioğlu’nu karşıladılar. Karşılamaya gelenlerin sayısının giderek artması nedeniyle, havalimanında bir konvoy oluşurken, Ensarioğlu, uçaktan iner inmez alkışlar ve tezahüratlarla karşılandı.

DİYARBAKIR SENİNLE GURUR DUYUYOR

Kalabalık bir vatandaş topluluğunun yanı sıra, Oda, Borsa, Esnaf Birliklerinin Temsilcileri, muhtelif meslek gruplarına mensup yöneticiler, İş Adamları, birçok STK yöneticisi, kamu kurum ve kuruluşların yetkilileri, yerel ve ulusal basın yayın karşılama töreninde açıklamalarda bulunan Galip Ensarioğlu, şunları söyledi:
Ak davamızın bayraktarı Sayın Cumhurbaşkanımızın, bir çok platformda dile getirdiği gibi, ‘Bizler halkımızın efendisi değil, hizmetkârıyız’.

Katılımcıların ve özellikle gençlerin ‘Sen nerede, biz oradayız’ şeklinde bağırmaları üzerine Ensarioğlu, şunları söyledi: ‘Sevgili dava arkadaşlarım. Hepimiz dünya lideri olan Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, elimizden gelen gayreti göstererek, seçimlerden alnımızın akıyla çıkacağız. Ben, bugüne kadar gücümü mevkilerden değil, halkımızın samimiyetinden, sevgisinden ve kutlu hareketimizden aldım.
Aynı şiarla, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da, yolumuza devam edeceğiz. Bu kardeşiniz, sizin bağrınızdan çıktı. Sizler ona inandınız ve güvendiniz. Ben de güveninize layık olabilmek için gecemi gündüzüme katarak, elimden gelen gayret ve mücadeleyi sergiledim.

BİZİM SEVGİMİZ PAZARA DEĞİL, MEZARA KADARDIR

Ensarioğlu, tezahüratlar ve alkışlarla kesilen konuşmasında şöyle devam etti: ‘Bildiğiniz gibi bizler mevkilere ve makamlara değer kattık, mevkiler bize değil. Hemşehrilerimizin sorunlarıyla hem hal olarak, gerek Diyarbakır’da ve gerekse Ankara’ya gelen kadirşinas hemşehrilerimize, bütün olanaklarımızı kullanarak, dertlerine derman olmaya çalıştık.
Allah’ıma şükürler olsun ki, bizlere bu olanakları ve nimetleri nasip buyurdu. Hep bir olduk, birlik olduk, dayanışma içinde olduk.
Adanmışlık duygusuyla başlamış olduğum bu kutlu yarışta, elde ettiğim tecrübelerimi, Aziz vatanımız ve kadirşinas halkımız için seferber edeceğim.
Bu duygu ve düşüncelerle, hepinizi saygıyla selamlıyor, Seçimlerin ülkemize hayırlara vesile olmasını, Yüce Rabbim’den niyaz ediyorum’.

VATANDAŞLAR: ENSARİOĞLU BİR MARKADIR

Görüşlerini aldığımız vatandaşlar ise özetle şunları söylediler:
‘Ak davanın yılmaz bir savunucucu olan Galip Ensarioğlu, Milletvekilliği boyunca Diyarbakır’a büyük hizmetlerde bulundu. Milletvekili olmadan önce, Güneydoğu Sanayici ve İş Adamları Derneği (GÜNSİAD), Diyarbakır Sanayici ve İşadamları Derneği (DİSİAD), Doğu ve Güneydoğu İş Adamları Federasyonu (DOĞUGÜNSİFED), Diyarbakır Kültür ve Sanat Vakfı (DKVS), Diyarbakır Sosyal ve Siyasal Araştırma Akademisi (DİSSA) kuruculukları, Yönetim Kurulları Üyelikleri, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ve TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkanlığı görevlerinde bulunmuştu.

Aktifliği ve çalışkanlığı nedeniyle, bizler ona ‘Atom karınca’ lakabını takmıştık. Uzun yıllar Gıda Toptancılığı, özel ve resmi benzin istasyonu işletmeciliği, özel hastane işletmeciliği ve müteahhitlik de yaparak, hem kent ekonomisine katma değer katmış, hem de istihdama büyük katkılar sağlamıştı. Gönül isterdi ki, herkes onun kadar Diyarbakır’a faydalı olabilseydi.
İnanıyoruz ki, Milletvekili iken gösterdiği çabayı, bundan sonra daha fazla gösterecektir. Çünkü Galip Bey, ‘gün adamı veya etiket adamı’ değil, tam tersine dava adamıdır’.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
Diyarbakır’dan Yemen’e 261 bin 665 TL yardım Diyarbakır’dan Yemen’e 261 bin 665 TL yardım

Diyarbakır İHH İnsani Yardım Derneği, kentte 261 bin 665 TL yardım toplanarak Yemen’e gönderildi

Diyarbakır İHH İnsani Yardım Derneği, kent merkezi ve ilçelerinde üniversite, lise gibi birçok yerde yapılan kermeslerden ve bireysel bağışlardan toplam 261 bin 665 TL toplayarak Yemen’e yolladı. Dernek Başkanı Veysi Çiçekli, kurulduğu günden bu yana nerede olursa olsun yardıma muhtaç durumda olan mazlum, mağdur ve yetimin yanlarında olduklarını belirtti. 

8 yıldır devam etmekte olan Suriye’deki savaşta mazlumlara her zaman destek olduklarını anlatan Çiçekli, “Şimdiye dek 40 tır yardım malzemelerini kamplarda zor şartlarda yaşamına devam eden kardeşlerimize ulaştırdık. Şu anda insani krizin en had sahada olan Yemen’e yönelik insani yardım çalışmalarımızı son surat devam ediyoruz. 

Bu çerçevede Diyarbakır il ve ilçelerinde, üniversitede, liselerde kermes ‘Hayır Çarşısı’ bireysel bağışlarla toplanan miktar 261 bin 665 TL’dir. Bu çalışmalarda duyarlı STK’lardan Diyarbakır İHH, İhvander, Bilgi-Der Vakfı, TÜGVA, üniversitedeki kulüplerden Genç İHH, Yeniler, Düşünce Hizmet, Medeniyet, Diyarbakır Uluslararası Öğrenciler (UDEF) hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Hayırlı çalışmalarının devamını diliyoruz” dedi.

Nihat Hatipoğlu sessizliğini bozdu Nihat Hatipoğlu sessizliğini bozdu

Ekranların sevilen yüzü nihat hatipoğlun ‘dan çarpıcı açıklamalar geldi başta Kendisini bu göreve atayanlara teşekkür ederken daha sonra kendisini haksız yere eleştirenlere kendisini zor duruma düşürmek için yalan yanlış paylaşımlarda bulunanlara ise bakın nasıl çok sert bir tepki gösterdi.

 Reisi cumhur Recep Tayyip Erdoğan tarafından Gaziantep İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesine Rektörlüğü’ne atanan Hatipoğlu dikkat çeken izahlarda bulundu. İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu, rektörlük görevine atanmasının hemen peşinden sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulundu. Hatipoğlu paylaşımlarına teşekkür ederek başlarken hemen peşinden yaptığı paylaşımlarda kendisini tenkit edenlere, bu göreve getirilmesine reaksiyon gösterenlere sert çıktı. 

İşte ATV ekranlarından canlı yayında sohbetler tertip eden, isimi belediye başkan adayları arasında geçen ve son olarak ise Erdoğan tarafından Gaziantep İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesine Rektörlüğü’ne atanan Nihat Hatipoğlu Twitter hesabından şu paylaşımlarda bulundu: 

1-Rektör’lük görevine atanmamdan dolayı, memnuniyet ve tebriklerini ileten akademisyenlere, yurttaşlara ve izleyicilerime saygılarımı iletiyorum. Bu görevin halkın nazarında bu kadar büyük bir memnuniyet oluşturmuş olması beni filhakika onurlandırdı. Üniversitemiz ilmi. 

2- Faaliyetlerin, ufuk açıcı atılımların ve birleştirici dini hassasiyetlerin; çağımıza cevaplayacak tarzda irfan, akıl, yürek ve bilimle harmanlanacağı bir merkez olacaktır. Yüzyılın gerektirdiği bilimsel hamleleri bu ülkenin evlatları muvaffak olacaktır. Yeter ki güvenelim, fırsat verelim.

AK Parti’nin Kayapınar adayı Avukat Cevdet Nasıranlı AK Parti’nin Kayapınar adayı Avukat Cevdet Nasıranlı

31 Mart 2019’da gerçekleşecek yerel seçimlere kısa bir zaman kala AK Parti Diyarbakır ilçe adaylarını açıkladı. Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde bir çok aday adayı arasında en dikkat çeken isim olan başarılı genç avukat Cevdet Nasıranlı AK Parti’nin Kayapınar Belediye Başkan Adayı gösterildi.

31 Mart 2019’da gerçekleştirilecekolan yerel seçimlere sayılı günler kala partiler adaylarını açıklamaya başladı. AK Parti bir çok il ve ilçede adaylarını açıklarken Diyarbakır’da da heyecanlı bekleyiş son buldu. Bir çok başarılı siyasetçinin aday gösterildiği Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesine de yine partiye gönül vermiş bir isime yer verildi. AK Parti’nin Kayapınar Belediye Başkan Adaylığına avukat Cevdet Nasıranlı aday gösterildi. 

Diyarbakır’da tanınmış bir avukat olan ve 10 yıldır başarılı davalara imza atan Avukat Cevdet Nasıranlı’nın aday gösterilmesi Kayapınar’da sevinçle karşılanırken, sosyal medyadan da kendisine destek ve tebrik mesajları yağdı. Kayapınarlı vatandaşların en çok aday olmasını istedikleri Nasıranlı 2014 yılında yapılan yasal düzenlemede uyuşturucu, tefecilik, çocuklara yönelik cinsel istismar ve hırsızlık konusularındaki yasal boşlukların düzenlemesi konusunda rapor hazırlayarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunarak bu konuda düzenlemeler yapılmasını sağladı. 

Avukat Cevdet Nasıranlı kimdir? 

1980 Diyarbakır doğumlu olup İlkokul ortaokul ve liseyi Diyarbakır’da okuyup üniversiteyi de Yakın Doğu Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra tekrar Diyarbakır’a yerleşen Avukat Cevdet Nasıranlı yaklaşık on yıldır Diyarbakır’da avukatlık yapmakta. Nasıranlı Avukatlığının yanı sıra AK Parti teşkilatlarında çeşitli görevler almış bir çok STK’da kuruculuk, yönetim ve üyelik faaliyetlerinde bulunmuştur. Şu anda da halen aktif olarak ASKON Diyarbakır Şube başkanlığını yapan Avukat Cevdet Nasıranlı, özellikle başta bu toplumda büyük yaralar açmış uyuşturucu noktasında ciddi çalışmalar olmuş ve bunun yanında ekonomik anlamda girdapların aşılması için sürekli çözüm önerilerinde bulunmuş aktif bir kişiliktir. 

HABER:YILMAZ ACU

Cenaze yolunda trafik kazası: 3 yaralı Cenaze yolunda trafik kazası: 3 yaralı

Diyarbakır’da ölen akrabalarının cenazesine yetişmeye çalışan şahısların bulunduğu araç kaza yaptı.

Diyarbakır’da ölen akrabalarının cenazesine yetişmeye çalışan şahısların bulunduğu araç kaza yaptı. Kazada araç içinde bulunan 3 kişi cenazenin bulunduğu hastaneye ağır yaralı olarak gitti, 1 kişi hafif sıyrıklarla kazayı atlattı.

Kaza, Diyarbakır 50 metrelik yol üzerinde meydan geldi. Edinilen bilgilere göre, 20 AR 060 plakalı otomobil sürücüsü A.E. akrabasının öldüğünü duyunca hastaneye gitmek için 3 kuzeniyle yola çıktı. İddiaya göre A.E. telefonu çaldığı esnada sessize almak için telefonu cebinden çıkartırken bir anlık dalgınlıkla kavşağı fark etmedi. Aniden direksiyonu kıran A.E. kontrolü kaybederek refüje vurdu. Refüje çarpan otomobil 5 takla attı. Otomobil sürücüsü A.E. emniyet kemeri taktığı için kazayı hafif sıyrıklarla atlatırken yanında bulunan 3 kişi ağır yaralandı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. İlk müdahalelerinin ardından yaralılar Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Emniyet ekipleri olayla ilgili inceleme yaparken, araç çekici yardımıyla kaldırıldı.

AK Parti Bağlar ilçe teşkilatı hasta ziyaretlerini sürdürüyor AK Parti Bağlar ilçe teşkilatı hasta ziyaretlerini sürdürüyor

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Başkanlığı tarafından başlatılan evlerde hasta ziyareti devam ediyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Başkanlığı tarafından başlatılan evlerde hasta ziyareti devam ediyor.

AK Parti Bağlar İlçe Başkanı Erkan Gezer’in talimatları ile yürütme ve yönetim kurulu ile mahalle temsilcilerinden oluşan heyet mahallelerde tespit edilen hastaları evlerinde ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinliyor. Heyet, Bağlar ilçesine bağlı Kaynartepe Mahallesinde tespit edilen hastaları evlerinde ziyaret ederek yaşadıkları sıkıntıları dinledi. Hastaları teker teker evlerinde ziyaret edip geçmiş olsun dileklerini ileten AK Parti Bağlar heyeti, sıkıntıları da dinleyerek çözümü konusunda destek oluyor.

AK Parti Bağlar İlçe Başkanı Erkan Gezer, ilçedeki bütün vatandaşların sorunlarına önem verdiklerini ve imkanlar nispetinde bu sorunları çözmeye çalıştıklarını söyledi. Gezer, “İlçe başkanlığı tarafından oluşturduğumuz bir heyet tespit edilen hastaları evlerinde ziyaret ediyor. Bu heyetimiz evlere gidip hastalarımızla görüşüyor. Hastalarımızın sorun ve sıkıntılarını dinliyoruz. Bu sorun ve sıkıntıları da çözmek için ilgili makamlarla görüşüyoruz. Böylelikle hasta yatağında yatan vatandaşlarımızın ayağına giderek varsa bir sorunu bunu çözüyoruz. Bütün mahallelerimizdeki hastaları evlerinde ziyaret etmeye devam edeceğiz” dedi.


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

Gazete Manşetleri

TRT Haber Haberler