FİKRİ HÜR, VİCDANI HÜR, BAĞIMSIZ ADAYLARA İHTİYACIMIZ VAR

FİKRİ HÜR, VİCDANI HÜR, BAĞIMSIZ ADAYLARA İHTİYACIMIZ VAR
FİKRİ HÜR, VİCDANI HÜR, BAĞIMSIZ ADAYLARA İHTİYACIMIZ VAR

D.BAKIR- Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Adayı İş adamı Özkan Yıldırım, gerek Diyarbakır ve gerekse ülkemiz siyasetinde yeni yüzlere ihtiyaç olduğuna dikkati çekti. Açıklamalarda bulunan Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Adayı İŞ Adamı Özkan Yıldırım, Türkiye’de 25 Haziran sabahı yeni bir Hükümet Modeli’nin resmileşeceğini belirterek şunları söyledi:

Açıklamalarda bulunan Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Adayı İŞ Adamı Özkan Yıldırım, Türkiye’de 25 Haziran sabahı yeni bir Hükümet Modeli’nin resmileşeceğini belirterek şunları söyledi:

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeli ve Milletvekili Genel Seçimleri’nin İlimiz, Bölgemiz ve bütün Vatanımıza hayırlara vesile olmasını en kalbi duygularımla Yüce Rabbim’den niyaz ediyorum.
Elbette ki siyasi partiler, parlamenter sistemin vazgeçilmez öğeleridir. Ancak gelmiş olduğumuz süreçte siyasi partilerin değil, seçimle işbaşına gelen Cumhurbaşkanı ve onun etrafında görev alacak kurmay ekibinin yöneteceği bir sistem yürürlüğe girecek.
Ancak burada esas olan, Diyarbakır siyasetine baktığımızda neredeyse çeyrek yüzyıldır aşağı yukarı insanların olduğunu görüyoruz.
‘Ya bir yol yap, ya bir yol bul, ya da yol ver’ düşüncesi, Avrupa ülkelerinde neredeyse kurumsallaşmış bir duruma gelmiştir. Üretemeyen, Türkiye ve dünya gündemini takip etmeyen, projelerini ve hedeflerini güncelleyemeyen, bilgi dağarcığını sürekli olarak revize edemeyen insanların kenara çekilerek, arkadan gelenlere yol açmaları elzemdir.

Bu noktadan hareketle, insanlarımıza ve toplumumuza, azami ölçüde faydalı olabilmek, gerek şahsımın ve gerekse Diyarbakır sevdalısı bütün vatandaşlarımın dilek ve temennilerine tercüman olmak, hedeflerimi ve projelerimi gündeme getirip, gerçekleşmesi için çaba sarf etmek amacıyla Aday oldum.
İnsanlarımızın sorunlarıyla hemhal olabilmek, onların hayır dualarını almak, kalıcı projelerle kentimizin sorunlarına köklü projeler üretebilmek, her Diyarbekir’linin olduğu gibi, benim de en büyük temennimdir.
Peygamberler, Sahebeler, Evliyalar Kenti Diyarbakır’a ne yapsak azdır. Sinesinde sayısız Manevi ve Mukaddes yapı barındıran, kültürlerin buluşma noktası, peygamber ve sahabe naaşlarının bulunduğu Diyarbakır İlimizi, özellikle iç ve dış turizm pastasından daha fazla yararlandırmak için hepimiz gayret göstermeliyiz.

Artık elimizi değil, gerekiyorsa bütün vücudumuzu taşın altına koyarak, bu Mukaddes kente faydalı olabilme noktasında hem fikir birliği, hem güç birliği yapmak zorundayız. İşsiz gençlerimize iş ve aş olanağı, ekonomik durumu elverişli olmayan vatandaşlarımıza bir yandan yardımları ulaştırırken, öte yandan onlara kendi yağında kavrulabilecekleri iş sahaları ulaştırmak, hepsinin birer meslek ve sanat sahibi olmalarını sağlamak için zemin hazırlamalıyız. Zaman hızla akıp geçiyor. Bir günün bile boşa geçmemesi için bu kentin bütün bileşenleri olarak güç birliği yapmalı ve topyekün kalkınma hamlesini başlatmak için kolları sıvamalıyız.

Allah nasip buyurursa, kentimi ve kadirşinas Diyarbakır halkını TBMM çatısı altında temsil olanağı bulunca, toplumun bütün kesimlerinin sorunlarına kalıcı çözümler üretebilmek amacıyla, var gücümle mücadele edeceğim.
Bu vesileyle, 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeli ve Milletvekili Genel Seçimleri’nin tüm yurdumuza hayırlara vesile olmasını, Yüce Rabbim’den niyaz ediyorum’.

ÖZKAN YILDIRIM’I TANIYALIM

Diyarbakır İlimizin Mermer Köyünde doğdum. 33 yaşındayım. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin müteahhitliğini yapmaktayım. 2014 yılında 90 bin tonluk Çelik Silo temelini attık. Bunun 49 binini faaliyete koymuş bulunuyoruz. Kalan 41 bin tonluk kısmı da Kasım ayında tamamlanacaktır inş Allah.
Tarım sektöründe ve ticaret alanında iş hayatında yer almaktayım. Siyasetin içinden gelen bir geleneğe sahip değilim. Siyaseti bir hizmet aracı olarak seçip, gelecek dönemler içerisinde başta şehrime ve halkıma hizmet etmek istiyorum. Siyaset, benim için bir tercih değildir.

Ama yaşadığımız sürecin doğal bir sonucudur ve aynı zamanda halka hizmet aracıdır. Gerek Ekonomik anlamda, gerek kültürel anlamda ve gerekirse toplumsal barışa katkı sunacak çalışmalarda elimden geleni yapmaya hazırım.
Halkımızın sesi, eli, ayağı olmak için çıktığım bu yolculukta, elimden gelen bütün gayreti kadirşinas halkımıza hizmet noktasında kullanacağımı taahhüt ve beyan ederim’.

ÖZEL HABER.YILMAZ ACUUYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
Değirmenci’den kurban bayramı mesajı Değirmenci’den kurban bayramı mesajı

Diyarbakır Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Cemil Değirmenci,

kurban bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Değirmenci, mesajında, “Bayramlar birlik, dirlik ve kardeşlik, sevgi, saygı, dayanışma ve yardımlaşmadır. Bayramlar paylaşma, kucaklaşma ve barıştır. Bayramlar birliktir, dirliktir, kardeşliktir.

Bayramlar sevgidir, saygıdır. Bayramlar dayanışmadır, yardımlaşmadır, paylaşmadır. Bayramlar kucaklaşmadır, barıştır. Farklılıkların kucaklaşma olarak hayat bulduğu Diyarbakırımızda birlik, beraberlik ve barış içinde yaşıyoruz. Her görüşten ve her farklı kökenden insanı bünyesinde barındıran, mozaik bir kültürel zenginliğe sahip olan Diyarbakırımızda yaşadığımız bu güzel ortamın ülkemiz için de geçerli olabileceği günlere özlem duyuyoruz.

Umarım gencecik çocuklarımızın fikir katkılarıyla ülkemizin geleceğini planlayacağımız günler yakındır. Bu vesileyle içtenlikle kutlayacağımız Kurban Bayramı’nın, ayrıştırılmak istenen toplumumuzun birliğinin, bütünlüğünün sağlanmasına, kardeşliğimizin pekiştirilmesine ve barışa vesile olmasını diliyor, bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı esenlik, huzur ve mutluluk dileklerimle kutluyor, sevgiler, saygılar sunuyorum” dedi.

ASENA’DAN’DAN MÜBAREK KURBAN BAYRAM MESAJI ASENA’DAN’DAN MÜBAREK KURBAN BAYRAM MESAJI

Uzm. Dr. Muhammet Asena Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı, yayımladığı bayram mesajında Kurban Bayramı’nı karşılamanın manevi haz ve heyecanını milletçe yaşadıklarını ifade etti.

Uzm. Dr. Muhammet Asena Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı, Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, “Birlik ve beraberliğe, yardımlaşma ve dayanışmaya her zamankinden daha çok muhtaç olduğumuz bu dönemde mübarek Kurban Bayramı’nı karşılamanın manevi haz ve heyecanını milletçe yaşıyoruz” dedi.

Bayramların birbirimize olan sevgi ve saygıyı pekiştirmek, aramızdaki dayanışma ve birliği arttırmak, milli ve kültürel değerleri daha da yüceltmek açısından güzel bir vesile teşkil ettiğini dile getiren Asena, “Her bayram kırılan kalpleri tekrar kazanmak, burkulan yürekleri yeniden onarmak için bir fırsat olmanın yanında; anlamak, anlaşmak, dinlemek ve dokunmak için eşsiz bir imkan sunmaktadır” ifadelerini kullandı.

Asena’nın mesajı şöyle:

“Kurban; cömertliktir. Kurban Bayramı; dayanışmadır, empatidir, yoksulların sevindirilmesidir; bu dünyada misafir olduğumuzun ruhumuza bir nakış gibi işlenmesidir. Ve her şeyden önemlisi, kurban kurbiyettir; Allah’a yaklaşmaktır.

Bayramlar, birlikte ve kardeşçe yaşamanın, milli-manevi değerlerimize sahip çıkmanın, karşılıklı saygı, sevgi ve yardımlaşmanın, paylaşma kültürünün değerini daha fazla idrak ettiğimiz günlerdir.

Cenab-ı Allah’tan (cc), kendisine sunulan tüm kurbanları dergah-ı uluhiyetinde kabul buyurmasını; kurbanları, hem Zat-ı Celal’ine, hem de birbirimize yakınlaşmamız için bir vasıta kılmasını; Kutsal topraklarda hac farizasını yerine getiren kardeşlerimizin de ibadetlerinin ve dualarının kabul olmasını; Mübarek Kurban Bayramı’nın başta memleketimiz ve ülkemiz olmak üzere tüm İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.”

ENSARİOĞLU’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI ENSARİOĞLU’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Sağlık-Sen Diyarbakır şube başkanı Nurhak Ensarioğlu, Bayramın bütün insanlığa barış, huzur ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulundu.

Sağlık-Sen Diyarbakır şube başkanı Nurhak Ensarioğlu, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bayramlar birlik, beraberlik, barış ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı müstesna günlerdir. Bayram, akraba, dost ve büyüklerimizin ziyaret edildiği, hastalara, kimsesizlere, yetimlere ve muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı günlerdir. Kurban Bayramı dolayısıyla, kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakarak, herkesle kucaklaşmalı, büyüklerimizi ziyaret edip, küçüklerimizi sevindirmeliyiz.

Kurban Bayramı’nın kardeşliğe, sevgiye ve dayanışmaya vesile olması temennisiyle, başta Diyarbakırlı hemşerilerim olmak üzere milletimizin ve tüm İslam Âleminin ve Tüm Sağlık Camiasının Mübarek Bayramını tebrik ediyor, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum”

Fesih Atlı’dan Kurban Bayramı mesajı Fesih Atlı’dan Kurban Bayramı mesajı

Özatlı Gıda Şen Piliç Diyarbakır Bayisi İş adamı Fesih Atlı, Kurban Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında, barış ve kardeşlik vurgusu yapan Fesih Atlı, bayramların insanlar arasındaki sevgi ve dostluk bağlarının pekişmesine, birlik ve beraberliğin güçlenmesine neden olduğunu kaydetti.

Özatlı Gıda Şen Piliç Diyarbakır Bayisi İş adamı Fesih Atlı, “Sevgi, saygı ve hoşgörünün simgesi olan bayramlar küslüklerin bittiği, büyük küçük herkesin ortak paydada buluştuğu özel günlerdir. Hepimizi yasa boğan olayların yaşandığı, her zamankinden çok daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz günler geçiriyoruz.

Bayramlar, bir toplumda millet olmanın, omuz omuza olmanın, birlik ve beraberlik içinde yaşamanın, kuvvetlendiği günlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle dayanışma ruhunu kaybetmeden; hep birlikte sevgi, huzur, kardeşlik ve barış dolu nice bayramlar geçirmemiz dileğiyle Kurban Bayramımız kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Zaman’dan bayram mesajı Zaman’dan bayram mesajı

Diyarbakır Liv Suit Otel İşletmecisi ve Genel Müdürü Ferman Zaman, , Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda bayramların millet için kenetlenme, birlik ve beraberliğin temin edildiği günler olduğunu belirtti.

Diyarbakır Liv Suit Otel İşletmecisi ve Genel Müdürü Ferman Zaman,yayımladığı mesajında bayramların kardeşlik ruhunu pekiştirmeye, birlik ve beraberliğin arttırılmasına vesile olan günler olduğunu ifade etti. Zaman, mesajında “Toplumsal hayata bereket ve zenginlik katan bayramlar, milletimiz için kenetlenme, birlik ve beraberliğin temin edildiği günlerdir. Her bir menfi ve fevri yapılan davranışlardan uzaklaşmak, gönülleri birlikte maneviyata açmaktır” ifadesini kullandı.

Kurban Bayramının hayır getirmesini temenni eden Zaman’nın mesajında, “Bir zincirinin iki halkası gibi kenetlenen 81 milyonun garbı-şarkıyla; kuzeyi güneyiyle karşıladığı Kurban Bayramımızın hayırlar getirmesini temenni ederim. Komşusu açken tok yatmayı kabul etmeyen bir ümmetin evlatları olan bizler bugün Somali’de, Moritanya’da, Senegal’de, Filistin’de ve Suriye’de yardıma muhtaç dünyadaki tüm mazlum halkların yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz. Bir kez daha ulaşmanın tarifsiz bir sevincini yaşadığımız Kurban Bayramı çaresizlere çare, derde derman, yaraya merhem olmak için önemli bir fırsattır.

Cenab-ı Allah’tan, kendisine sunulan tüm kurbanları kabul buyurmasını, gönüllerimizi Hazret-i İbrahim ile Hazret-i İsmail teslimiyeti ve kurban bereketi ile müzeyyen ve rana kılmasını, ülkemizin muhafaza ve müdafası için cenk yollarının tozunu yutan Mehmetçiklerimizi muzaffer kılmasını, milletimizin birlik ve beraberliğine gölge düşürenleri kahır eylemesini, Kutsal topraklarda Hac vazifesini yerine getiren kardeşlerimizin de ibadet ve dualarını kabul etmesini niyaz ederim.

Bu duygu ve düşüncelerimle, milletimizin aynı zamanda Tüm İslam Alemi’nin mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik eder; refah, mutlu, sükunetli ve afiyetli bir bayram geçirmenizi Allah’tan temenni ederim” denildi.

İşadamı Süleyman Ergin’den Kurban Bayram mesajı İşadamı Süleyman Ergin’den Kurban Bayram mesajı

Sur Özergin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Süleyman Ergin, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İşadamı Süleyman Ergin, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Zilhicce ayının onuncu günü başlayarak dört gün boyunca devam eden ve İslam dini gereğince kurban kesilerek yoksullara dağıtılan Müslümanların dini bayramımızdır. Kurban Allah’a yaklaşmak ve Allah rızasını kazanmak niyetiyle kurban edilen hayvan demektir. Rabbim İbrahim (a.s.) teslimiyeti, İsmail (a.s.) sadakatine bizleri muvaffak etsin, Kurban Bayramımızı zulüm altındaki Müslümanların kurtuluşuna ve ümmetin birliğine vesile kılsın, “Bayramlar vardı ülkemde, sevincin, mutluluğun paylaşmanın ve hatırlamanın doruğa çıktığı günlerdi.

Dilerim Ulusumuz tekrar bu güzel günlere kavuşsun ve ülkemizin yüreğindeki yangın sonsuza dek sönsün; birlik, beraberlik ve güven içinde nice bayramlar görelim.” Bütün vatandaşlarımızın yüreğindeki yangın sonsuza dek sönsün; birlik, beraberlik ve güven içinde nice bayramlar görelim.” Bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı esenlik, huzur ve mutluluk dileklerimle kutluyor, sevgiler, saygılar sunuyorum” dedi.


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

Gazete Manşetleri

TRT Haber Haberler

Web Tasarım : Diyarbakır Online, Gsm : 0532 179 7105