ERDOĞAN LİDERLİĞİNDE 2023’E EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ

ERDOĞAN LİDERLİĞİNDE 2023’E EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ
ERDOĞAN LİDERLİĞİNDE 2023’E EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ

D.BAKIR- Adalet ve Kalkınma partisi (Ak parti) Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Yusuf Ziya Talay, seçim çalışmaları boyunca adeta gönülleri fethetti.

Diyarbakır’ın bağrından çıkmış, uzun yıllar başarıyla Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yapmış, Ak parti teşkilatlarında muhtelif görevlerde bulunmuş olan Yusuf Ziya Talay’ın, Ak partiden Milletvekili Aday Adayı olmasına sevinen vatandaşlar, görüşlerini şöyle dile getirdiler:

‘YUSUF ZİYA TALAY, GERÇEK ANLAMDA BİR DİYARBEKİR BEYEFENDİSİDİR
‘Her şeyden önce Yusuf Ziya Bey, mukaddes kent Diyarbakır’ın bağrından çıkmış, yıllardır tanıdığımız, mütevazı hayatı ve siyasi duruşuyla bir çok insana örnek olmuştur.
Er uzak İlçelerdeki ve hatta köylerdeki taziyelere bile katılarak insanların acılarını paylaşmış, düğünlere katılarak insanların mutluluklarına ortak olan Yusuf Ziya Bey, kelimenin tam anlamıyla bir Diyarbekir beyefendisidir.
Kaldı ki, kuruluşundan bu yana içinde olduğu Ak parti saflarında büyük mücadeleler vermiştir.
15 Temmuz hain darbesinden sonra sergilediği duruşuyla da bir çok insana örnek teşkil etmiş birisidir. Yusuf Ziya Talay, bir yemek firması sahibiyle beraber, Diyarbakır’da demokrasi nöbeti tutan 3 bin kişiye yemek ikramında bulunmuştu.
Bu müstesna kentin sorunlarını çok iyi bilen, yıllardır Diyarbakır’ın sorunlarının kalıcı ve köklü çözümlere kavuşabilmesi için projeler üreten çalışkan, gayretli ve azimli birisidir.
Dolayısıyla, böyle bir ismin TBMM çatısı altında Diyarbakır’ı temsil etmesi, aslında bir çok Diyarbakırlı’nın tercihidir. Onun gösterdiği çabalar ve yaptığı çalışmalar, sinerji üretmiş, vatandaşların siyaset kurumuna ve siyasetçiye olan güvenini tazelemiştir adeta’.

TALAY: ‘BÜTÜN DAVAMIZ, AZİZ VATANIMIZA HİZMET DAVASIDIR’
Ak parti Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Yusuf Ziya Talay ise, ülkemizin 24 haziranda son derece önemli iki farklı seçim sürecini birden yaşayacağını belirterek, şunları söyledi:
‘Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Ak parti seçim manifestosunu açıklaması, gerek Ak parti seçmenlerinde ve  Türkiye’nin 81 ilinde olağanüstü bir heyecana yol açtığını, umutları tazelediğini ve geleceğe daha bir güvenle bakmamıza vesile oldu.
Bu vesile ile halkımızın beklentileriyle paralel olarak bizlere olan güveni de aynı ölçüde artmaktadır. Bu güveni layıkıyla yerine getirebilmemiz için sayın Erdoğan’ın etrafında kenetlenerek, birlik ve beraberlik duygusuyla hedeflere yönelmeliyiz.
Toplumda herkese dokunan, umut veren, her an her insana ulaşabilen, herkesi olduğu gibi kabul edebilen, 7’den 70’e herkesi bağrına basan bir yönetim anlayışıyla bugünlere geldik. Halkla bütünleşen teşkilatların nasıl olması gerektiği konusunda bütün siyasi partilere örnek teşkil edecek birlik, beraberlik ruhu içinde emsalsiz çalışmalara imza attık.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 16 yıldır büyük projeler ve hedefleri gerçekleştirmek adına, gece, gündüz demeden, mesai kavramı gözetmeksizin gayret gösterdi.
Bizler de, gerçek bir Ak partili olmak istiyorsak, Milletvekili, belediye başkanı, il başkanı, ilçe başkanı, yönetim kurulu üyesi, Belediye meclis üyesi olmak veya yönetimde yer almak değil, yaşadığı ilin ve kadirşinas halkımızın hizmetkârı ve sevdalısı olmak zorundayız. Bu Asil duruş, her görevden üstünlüğü demektir.
Bu duygu ve düşüncelerle bu kutlu davanın mensuplarını ve kadirşinas Diyarbakır halkını en kalbi duygularımla selamlıyorum. Aday Adaylığım süresince neredeyse bütün teşkilatlarımızı dolaşarak, İl Başkanımız, İlçe Başkanlarımız, Gençlik Kollarımız ve Kadın Kollarımızın başkan ve yönetimleriyle bir araya geldik. Teşkilat üyelerimizle kucaklaştık. Bütün dava arkadaşlarımız sağ olsunlar, bizlerine bağrına bastılar. Biz anlattık, onlar dinlediler. Onlar anlattılar, biz dinledik. Karşılıklı fikir teatisinde bulunduk. İstişarelerimiz bizlere çok şeyler kattı. Kendimizi yeniledik, güncelledik ve bilgi dağarcığımızı bir hayli zenginleştirdik.
Esnaf ziyaretlerimizi ise, zaten uzun yıllardan bu yana sık sık yapıyoruz. Son derece faydalı geri dönüşler aldık.
Cenab-ı Allah’tan niyazımız, seçimlerin İlimize ve bütün ülkemize hayırlara vesile olmasıdır.
‘FRANSIZ KÜSTAHLIĞINA BOYUN EĞMEDİK, EĞMEYECEĞİZ’
Ak parti Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Yusuf Ziya Talay, üç yüz Fransız’ın Kur’an-ı Kerim ile ilgili saçma sapan söylemlerinin tamamen zırva niteliğinde olduğuna dikkati çekerek şöyle devam etti:
‘sözde sanatçı ve siyasetçi bozmaları,  Cenab-ı Allah’ın bizlere bahşettiği büyük lütuflarından olan, Kur’an-ı Kerim ile ilgili olarak, ipe sapa gelmez sözler sarfetmişler.
Allah’ın izniyle biz bunlara pabuç bıraktık mı bugüne? Tabii ki hayır. Elbette ki bundan sonra da bırakmayız.
Bu sözde sanatçılara ve siyasetçilerin, küstahlıklarını yüzlerinde patlatmayı biliriz. öncelikle şunu sormak isterim:
‘Cenab-ı Allah’ın mübarek Kitabı’ndan bahsedebilmeniz önce bir defa abdest alın da öyle gelin. Siz okumayı bilmiyorsanız, biz sizlere okuruz. 14 asırdır giderek artan bir aşk ve şevkle okuyoruz zaten. Biz Müslamanlar, çocuklarına bırakılacak en kıymetli miras, Kur’an-ı Kerim’dir.
Sayın Erdoğan’ın açıklamaları, bu densizlerin suratlarına indirilmiş bir tokat gibidir. Biz Müslümanlar, bütün Semavi Dinlere ve Semavi Kitaplara da can-ı gönülden inanırız. Yüce Rabbim buyurmuştur. O nedenle, hem bütün Peygamberlerimizin, hem de bütün mübarek kitaplarımızın başımızın üstünde yeri vardır.
Allah’ın izniyle İslam, Kur’an ve İnsanlık düşmanlarına gereken cevabı da, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da, en sert şekilde vermesini biliriz’.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
Değirmenci’den kurban bayramı mesajı Değirmenci’den kurban bayramı mesajı

Diyarbakır Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Cemil Değirmenci,

kurban bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Değirmenci, mesajında, “Bayramlar birlik, dirlik ve kardeşlik, sevgi, saygı, dayanışma ve yardımlaşmadır. Bayramlar paylaşma, kucaklaşma ve barıştır. Bayramlar birliktir, dirliktir, kardeşliktir.

Bayramlar sevgidir, saygıdır. Bayramlar dayanışmadır, yardımlaşmadır, paylaşmadır. Bayramlar kucaklaşmadır, barıştır. Farklılıkların kucaklaşma olarak hayat bulduğu Diyarbakırımızda birlik, beraberlik ve barış içinde yaşıyoruz. Her görüşten ve her farklı kökenden insanı bünyesinde barındıran, mozaik bir kültürel zenginliğe sahip olan Diyarbakırımızda yaşadığımız bu güzel ortamın ülkemiz için de geçerli olabileceği günlere özlem duyuyoruz.

Umarım gencecik çocuklarımızın fikir katkılarıyla ülkemizin geleceğini planlayacağımız günler yakındır. Bu vesileyle içtenlikle kutlayacağımız Kurban Bayramı’nın, ayrıştırılmak istenen toplumumuzun birliğinin, bütünlüğünün sağlanmasına, kardeşliğimizin pekiştirilmesine ve barışa vesile olmasını diliyor, bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı esenlik, huzur ve mutluluk dileklerimle kutluyor, sevgiler, saygılar sunuyorum” dedi.

ASENA’DAN’DAN MÜBAREK KURBAN BAYRAM MESAJI ASENA’DAN’DAN MÜBAREK KURBAN BAYRAM MESAJI

Uzm. Dr. Muhammet Asena Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı, yayımladığı bayram mesajında Kurban Bayramı’nı karşılamanın manevi haz ve heyecanını milletçe yaşadıklarını ifade etti.

Uzm. Dr. Muhammet Asena Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı, Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, “Birlik ve beraberliğe, yardımlaşma ve dayanışmaya her zamankinden daha çok muhtaç olduğumuz bu dönemde mübarek Kurban Bayramı’nı karşılamanın manevi haz ve heyecanını milletçe yaşıyoruz” dedi.

Bayramların birbirimize olan sevgi ve saygıyı pekiştirmek, aramızdaki dayanışma ve birliği arttırmak, milli ve kültürel değerleri daha da yüceltmek açısından güzel bir vesile teşkil ettiğini dile getiren Asena, “Her bayram kırılan kalpleri tekrar kazanmak, burkulan yürekleri yeniden onarmak için bir fırsat olmanın yanında; anlamak, anlaşmak, dinlemek ve dokunmak için eşsiz bir imkan sunmaktadır” ifadelerini kullandı.

Asena’nın mesajı şöyle:

“Kurban; cömertliktir. Kurban Bayramı; dayanışmadır, empatidir, yoksulların sevindirilmesidir; bu dünyada misafir olduğumuzun ruhumuza bir nakış gibi işlenmesidir. Ve her şeyden önemlisi, kurban kurbiyettir; Allah’a yaklaşmaktır.

Bayramlar, birlikte ve kardeşçe yaşamanın, milli-manevi değerlerimize sahip çıkmanın, karşılıklı saygı, sevgi ve yardımlaşmanın, paylaşma kültürünün değerini daha fazla idrak ettiğimiz günlerdir.

Cenab-ı Allah’tan (cc), kendisine sunulan tüm kurbanları dergah-ı uluhiyetinde kabul buyurmasını; kurbanları, hem Zat-ı Celal’ine, hem de birbirimize yakınlaşmamız için bir vasıta kılmasını; Kutsal topraklarda hac farizasını yerine getiren kardeşlerimizin de ibadetlerinin ve dualarının kabul olmasını; Mübarek Kurban Bayramı’nın başta memleketimiz ve ülkemiz olmak üzere tüm İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.”

ENSARİOĞLU’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI ENSARİOĞLU’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Sağlık-Sen Diyarbakır şube başkanı Nurhak Ensarioğlu, Bayramın bütün insanlığa barış, huzur ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulundu.

Sağlık-Sen Diyarbakır şube başkanı Nurhak Ensarioğlu, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bayramlar birlik, beraberlik, barış ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı müstesna günlerdir. Bayram, akraba, dost ve büyüklerimizin ziyaret edildiği, hastalara, kimsesizlere, yetimlere ve muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı günlerdir. Kurban Bayramı dolayısıyla, kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakarak, herkesle kucaklaşmalı, büyüklerimizi ziyaret edip, küçüklerimizi sevindirmeliyiz.

Kurban Bayramı’nın kardeşliğe, sevgiye ve dayanışmaya vesile olması temennisiyle, başta Diyarbakırlı hemşerilerim olmak üzere milletimizin ve tüm İslam Âleminin ve Tüm Sağlık Camiasının Mübarek Bayramını tebrik ediyor, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum”

Fesih Atlı’dan Kurban Bayramı mesajı Fesih Atlı’dan Kurban Bayramı mesajı

Özatlı Gıda Şen Piliç Diyarbakır Bayisi İş adamı Fesih Atlı, Kurban Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında, barış ve kardeşlik vurgusu yapan Fesih Atlı, bayramların insanlar arasındaki sevgi ve dostluk bağlarının pekişmesine, birlik ve beraberliğin güçlenmesine neden olduğunu kaydetti.

Özatlı Gıda Şen Piliç Diyarbakır Bayisi İş adamı Fesih Atlı, “Sevgi, saygı ve hoşgörünün simgesi olan bayramlar küslüklerin bittiği, büyük küçük herkesin ortak paydada buluştuğu özel günlerdir. Hepimizi yasa boğan olayların yaşandığı, her zamankinden çok daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz günler geçiriyoruz.

Bayramlar, bir toplumda millet olmanın, omuz omuza olmanın, birlik ve beraberlik içinde yaşamanın, kuvvetlendiği günlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle dayanışma ruhunu kaybetmeden; hep birlikte sevgi, huzur, kardeşlik ve barış dolu nice bayramlar geçirmemiz dileğiyle Kurban Bayramımız kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Zaman’dan bayram mesajı Zaman’dan bayram mesajı

Diyarbakır Liv Suit Otel İşletmecisi ve Genel Müdürü Ferman Zaman, , Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda bayramların millet için kenetlenme, birlik ve beraberliğin temin edildiği günler olduğunu belirtti.

Diyarbakır Liv Suit Otel İşletmecisi ve Genel Müdürü Ferman Zaman,yayımladığı mesajında bayramların kardeşlik ruhunu pekiştirmeye, birlik ve beraberliğin arttırılmasına vesile olan günler olduğunu ifade etti. Zaman, mesajında “Toplumsal hayata bereket ve zenginlik katan bayramlar, milletimiz için kenetlenme, birlik ve beraberliğin temin edildiği günlerdir. Her bir menfi ve fevri yapılan davranışlardan uzaklaşmak, gönülleri birlikte maneviyata açmaktır” ifadesini kullandı.

Kurban Bayramının hayır getirmesini temenni eden Zaman’nın mesajında, “Bir zincirinin iki halkası gibi kenetlenen 81 milyonun garbı-şarkıyla; kuzeyi güneyiyle karşıladığı Kurban Bayramımızın hayırlar getirmesini temenni ederim. Komşusu açken tok yatmayı kabul etmeyen bir ümmetin evlatları olan bizler bugün Somali’de, Moritanya’da, Senegal’de, Filistin’de ve Suriye’de yardıma muhtaç dünyadaki tüm mazlum halkların yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz. Bir kez daha ulaşmanın tarifsiz bir sevincini yaşadığımız Kurban Bayramı çaresizlere çare, derde derman, yaraya merhem olmak için önemli bir fırsattır.

Cenab-ı Allah’tan, kendisine sunulan tüm kurbanları kabul buyurmasını, gönüllerimizi Hazret-i İbrahim ile Hazret-i İsmail teslimiyeti ve kurban bereketi ile müzeyyen ve rana kılmasını, ülkemizin muhafaza ve müdafası için cenk yollarının tozunu yutan Mehmetçiklerimizi muzaffer kılmasını, milletimizin birlik ve beraberliğine gölge düşürenleri kahır eylemesini, Kutsal topraklarda Hac vazifesini yerine getiren kardeşlerimizin de ibadet ve dualarını kabul etmesini niyaz ederim.

Bu duygu ve düşüncelerimle, milletimizin aynı zamanda Tüm İslam Alemi’nin mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik eder; refah, mutlu, sükunetli ve afiyetli bir bayram geçirmenizi Allah’tan temenni ederim” denildi.

İşadamı Süleyman Ergin’den Kurban Bayram mesajı İşadamı Süleyman Ergin’den Kurban Bayram mesajı

Sur Özergin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Süleyman Ergin, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İşadamı Süleyman Ergin, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Zilhicce ayının onuncu günü başlayarak dört gün boyunca devam eden ve İslam dini gereğince kurban kesilerek yoksullara dağıtılan Müslümanların dini bayramımızdır. Kurban Allah’a yaklaşmak ve Allah rızasını kazanmak niyetiyle kurban edilen hayvan demektir. Rabbim İbrahim (a.s.) teslimiyeti, İsmail (a.s.) sadakatine bizleri muvaffak etsin, Kurban Bayramımızı zulüm altındaki Müslümanların kurtuluşuna ve ümmetin birliğine vesile kılsın, “Bayramlar vardı ülkemde, sevincin, mutluluğun paylaşmanın ve hatırlamanın doruğa çıktığı günlerdi.

Dilerim Ulusumuz tekrar bu güzel günlere kavuşsun ve ülkemizin yüreğindeki yangın sonsuza dek sönsün; birlik, beraberlik ve güven içinde nice bayramlar görelim.” Bütün vatandaşlarımızın yüreğindeki yangın sonsuza dek sönsün; birlik, beraberlik ve güven içinde nice bayramlar görelim.” Bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı esenlik, huzur ve mutluluk dileklerimle kutluyor, sevgiler, saygılar sunuyorum” dedi.


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

Gazete Manşetleri

TRT Haber Haberler

Web Tasarım : Diyarbakır Online, Gsm : 0532 179 7105