ERDAL ATİK: ‘HER ŞEY TÜRKİYE İÇİN

ERDAL ATİK: ‘HER ŞEY TÜRKİYE İÇİN
ERDAL ATİK: ‘HER ŞEY TÜRKİYE İÇİN

Açıklamalarda bulunan Ak parti Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı İş adamı Erdal Atik, şunları söyledi:
‘Öncelikle temayül yoklamasının, İlimize, partimize, Aday Adaylarımıza ve tüm vatanımıza hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum’.

AK SEVDALILAR, DAVAMIZIN VE REİSİMİZİN ETRAFINDA KENETLENMİŞ DURUMDA

Aday Adaylığını açıkladıktan sonra yaptığı bir dizi ziyaretler yapan, Ak parti gençlik kolları başkanları ve kadın kolları başkanlarıyla, teşkilat mensupları ve bütün Ak dava sevdalılarıyla son derece faydalı istişarelerde bulunduğuna dikkati çeken İş adamı Erdal Atik şöyle devam etti:
‘Kendi görüşlerimizi, önerilerimizi dile getirdim. Dava arkadaşlarımızın öneri ve tavsiyelerini dinledim. Son derece faydalı geri dönüşler aldım.

Temayül yoklamasında bir demokrasi şöleni yaşadık. Oldukça hareketli ve canlı geçti. Sonuçlarının, kentimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Bu davanın hizmetkârı olan tüm neferlerine minnettarım. Bizleri bağrına bastılar.
Allah razı olsun, bize fikirleriyle katkı sağlayan, önerileriyle ufkumuzu geliştirip, vizyonumuza yeni ufuklar katarak, beyin fırtınası yaşatan yol arkadaşlarımızdan. İnanıyorum ki, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri, son derece hayırlı sonuçları beraberinde getirecek.
Allah’ın izniyle 25 Haziran sabahında, Ak hareket hem Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeli ile beraber, hizmetler çok daha büyük platformlarda hızla artarak devam edecek. Hem de TBMM yenilenmiş ve güçlenmiş yapısıyla, ülkemize yeni ufuklar katacak’.

BU İŞ, BİR BAYRAK YARIŞIDIR, BİR SEVDA İŞİDİR

24 Haziranda halkımızın önüne çifte sandık kurulacağını belirten Ak parti Milletvekili Aday Adayı İş adamı Erdal Atik, şöyle devam etti:
‘Bilindiği üzere 24 Haziran tarihinde milletçe iki farklı seçim heyecanını yaşayacağız.

Bir yandan TBMM yenilenecek. Diğer yandan ise, Cumhurbaşkanı Hükümet Modeli ile Cumhuriyet tarihinin ilk başkanını seçerek, başkanlık sistemine fiilen başlamış olacağız. Tarihi bir dönemece girmiş bulunuyoruz. Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın geleceğini çok yakından ilgilendiren bir sürecin şahitleri ve bir o kadar da sorumluları olarak sandıkta oylarımızı kullanacağız.
15 Temmuz hain darbe girişimi ile resmen geleceğimizi yakmak istediler. Ancak bu hain planlar ve girişimleri yapanlar, halkımızın ferasetini, bir dünya lideri olan Sayın Cumhurbaşkanımızın cesaret ve metanetini hesaba katmadılar.

Adeta bir demokrasi duvarına çarptılar. Cumhurbaşkanımız önderliğinde ve etrafında yekvücut olan kadirşinas halkımız, karanlık tezgâhlarda hazırlanan kirli planları bozdu, onların tetikçilerini derdest etti.
Bu kutlu davaya, bugüne kadar elimizden, dilimizden ve yüreğimizden gelen her türlü maddi ve manevi katkı sunmayı, bir görev telaki ettik ve daha aktif olup, büyük projelerin paydaşı olabilmek için de Aday Adayı olduk.

Ak davanın bir neferi olarak, her türlü katkıyı sunacağımı, aday gösterilmezsem bile yine bir nefer olarak hizmet etmeye devam edeceğimi bu vesileyle beyan ve taahhüt ediyorum.
Diyarbakır İlimiz Merkez Yenişehir ilçesinde açtığımız Seçim Ofisime, bütün Diyarbekir aşıklarını bekliyorum. Bu kentin ekmeğini yiyen, havasını teneffüs eden herkes, bu mukaddes beldeye borçludur
İnşallah, seçimden sonra da, istişarelerimiz, ziyaretlerimiz ve görüş alışverişlerimiz devam edecek.

Toplumun bütün kesimlerine ulaşarak, herkese dokunmak, kucaklaşmak, dertleriyle hem hal olmak için çaba sarfedeceğiz. Aday olursam Diyarbakır’ın taleplerini Ankara’ya taşıyacağımı bütün kamuoyu önünde taahhüt ediyorum.
Allah’ın izniyle halkımızı, TBMM çatısı altında temsil etmek olanağına kavuşarak, hazırladığımız projelerimiz ve bir dizi hedeflerimizi hayata geçirmek için kolları sıvayacağız. Bu kutlu yürüyüşte durmak yok yola devam.
Allah: bütün aday adayların işini rast getirsin, hak eden kazansın ve aziz vatanımıza hizmet yarışında bayrağı alarak yola devam etsin.

Bu duygu ve düşüncelerle, yapılacak olan seçimlerin kadirşinas halkımıza hayırlara vesile olmasını ve yaşanacak her türlü gelişmenin, ülkemiz adına en güzel şekilde gerçekleşmesini Yüce Rabbim’den niyaz ediyor, sevgi, saygı ve en kalbi muhabbetlerimi sunuyorum’.

ÖZEL HABER.YILMAZ ACUUYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
Değirmenci’den kurban bayramı mesajı Değirmenci’den kurban bayramı mesajı

Diyarbakır Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Cemil Değirmenci,

kurban bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Değirmenci, mesajında, “Bayramlar birlik, dirlik ve kardeşlik, sevgi, saygı, dayanışma ve yardımlaşmadır. Bayramlar paylaşma, kucaklaşma ve barıştır. Bayramlar birliktir, dirliktir, kardeşliktir.

Bayramlar sevgidir, saygıdır. Bayramlar dayanışmadır, yardımlaşmadır, paylaşmadır. Bayramlar kucaklaşmadır, barıştır. Farklılıkların kucaklaşma olarak hayat bulduğu Diyarbakırımızda birlik, beraberlik ve barış içinde yaşıyoruz. Her görüşten ve her farklı kökenden insanı bünyesinde barındıran, mozaik bir kültürel zenginliğe sahip olan Diyarbakırımızda yaşadığımız bu güzel ortamın ülkemiz için de geçerli olabileceği günlere özlem duyuyoruz.

Umarım gencecik çocuklarımızın fikir katkılarıyla ülkemizin geleceğini planlayacağımız günler yakındır. Bu vesileyle içtenlikle kutlayacağımız Kurban Bayramı’nın, ayrıştırılmak istenen toplumumuzun birliğinin, bütünlüğünün sağlanmasına, kardeşliğimizin pekiştirilmesine ve barışa vesile olmasını diliyor, bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı esenlik, huzur ve mutluluk dileklerimle kutluyor, sevgiler, saygılar sunuyorum” dedi.

ASENA’DAN’DAN MÜBAREK KURBAN BAYRAM MESAJI ASENA’DAN’DAN MÜBAREK KURBAN BAYRAM MESAJI

Uzm. Dr. Muhammet Asena Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı, yayımladığı bayram mesajında Kurban Bayramı’nı karşılamanın manevi haz ve heyecanını milletçe yaşadıklarını ifade etti.

Uzm. Dr. Muhammet Asena Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı, Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, “Birlik ve beraberliğe, yardımlaşma ve dayanışmaya her zamankinden daha çok muhtaç olduğumuz bu dönemde mübarek Kurban Bayramı’nı karşılamanın manevi haz ve heyecanını milletçe yaşıyoruz” dedi.

Bayramların birbirimize olan sevgi ve saygıyı pekiştirmek, aramızdaki dayanışma ve birliği arttırmak, milli ve kültürel değerleri daha da yüceltmek açısından güzel bir vesile teşkil ettiğini dile getiren Asena, “Her bayram kırılan kalpleri tekrar kazanmak, burkulan yürekleri yeniden onarmak için bir fırsat olmanın yanında; anlamak, anlaşmak, dinlemek ve dokunmak için eşsiz bir imkan sunmaktadır” ifadelerini kullandı.

Asena’nın mesajı şöyle:

“Kurban; cömertliktir. Kurban Bayramı; dayanışmadır, empatidir, yoksulların sevindirilmesidir; bu dünyada misafir olduğumuzun ruhumuza bir nakış gibi işlenmesidir. Ve her şeyden önemlisi, kurban kurbiyettir; Allah’a yaklaşmaktır.

Bayramlar, birlikte ve kardeşçe yaşamanın, milli-manevi değerlerimize sahip çıkmanın, karşılıklı saygı, sevgi ve yardımlaşmanın, paylaşma kültürünün değerini daha fazla idrak ettiğimiz günlerdir.

Cenab-ı Allah’tan (cc), kendisine sunulan tüm kurbanları dergah-ı uluhiyetinde kabul buyurmasını; kurbanları, hem Zat-ı Celal’ine, hem de birbirimize yakınlaşmamız için bir vasıta kılmasını; Kutsal topraklarda hac farizasını yerine getiren kardeşlerimizin de ibadetlerinin ve dualarının kabul olmasını; Mübarek Kurban Bayramı’nın başta memleketimiz ve ülkemiz olmak üzere tüm İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.”

ENSARİOĞLU’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI ENSARİOĞLU’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Sağlık-Sen Diyarbakır şube başkanı Nurhak Ensarioğlu, Bayramın bütün insanlığa barış, huzur ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulundu.

Sağlık-Sen Diyarbakır şube başkanı Nurhak Ensarioğlu, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bayramlar birlik, beraberlik, barış ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı müstesna günlerdir. Bayram, akraba, dost ve büyüklerimizin ziyaret edildiği, hastalara, kimsesizlere, yetimlere ve muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı günlerdir. Kurban Bayramı dolayısıyla, kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakarak, herkesle kucaklaşmalı, büyüklerimizi ziyaret edip, küçüklerimizi sevindirmeliyiz.

Kurban Bayramı’nın kardeşliğe, sevgiye ve dayanışmaya vesile olması temennisiyle, başta Diyarbakırlı hemşerilerim olmak üzere milletimizin ve tüm İslam Âleminin ve Tüm Sağlık Camiasının Mübarek Bayramını tebrik ediyor, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum”

Fesih Atlı’dan Kurban Bayramı mesajı Fesih Atlı’dan Kurban Bayramı mesajı

Özatlı Gıda Şen Piliç Diyarbakır Bayisi İş adamı Fesih Atlı, Kurban Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında, barış ve kardeşlik vurgusu yapan Fesih Atlı, bayramların insanlar arasındaki sevgi ve dostluk bağlarının pekişmesine, birlik ve beraberliğin güçlenmesine neden olduğunu kaydetti.

Özatlı Gıda Şen Piliç Diyarbakır Bayisi İş adamı Fesih Atlı, “Sevgi, saygı ve hoşgörünün simgesi olan bayramlar küslüklerin bittiği, büyük küçük herkesin ortak paydada buluştuğu özel günlerdir. Hepimizi yasa boğan olayların yaşandığı, her zamankinden çok daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz günler geçiriyoruz.

Bayramlar, bir toplumda millet olmanın, omuz omuza olmanın, birlik ve beraberlik içinde yaşamanın, kuvvetlendiği günlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle dayanışma ruhunu kaybetmeden; hep birlikte sevgi, huzur, kardeşlik ve barış dolu nice bayramlar geçirmemiz dileğiyle Kurban Bayramımız kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Zaman’dan bayram mesajı Zaman’dan bayram mesajı

Diyarbakır Liv Suit Otel İşletmecisi ve Genel Müdürü Ferman Zaman, , Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda bayramların millet için kenetlenme, birlik ve beraberliğin temin edildiği günler olduğunu belirtti.

Diyarbakır Liv Suit Otel İşletmecisi ve Genel Müdürü Ferman Zaman,yayımladığı mesajında bayramların kardeşlik ruhunu pekiştirmeye, birlik ve beraberliğin arttırılmasına vesile olan günler olduğunu ifade etti. Zaman, mesajında “Toplumsal hayata bereket ve zenginlik katan bayramlar, milletimiz için kenetlenme, birlik ve beraberliğin temin edildiği günlerdir. Her bir menfi ve fevri yapılan davranışlardan uzaklaşmak, gönülleri birlikte maneviyata açmaktır” ifadesini kullandı.

Kurban Bayramının hayır getirmesini temenni eden Zaman’nın mesajında, “Bir zincirinin iki halkası gibi kenetlenen 81 milyonun garbı-şarkıyla; kuzeyi güneyiyle karşıladığı Kurban Bayramımızın hayırlar getirmesini temenni ederim. Komşusu açken tok yatmayı kabul etmeyen bir ümmetin evlatları olan bizler bugün Somali’de, Moritanya’da, Senegal’de, Filistin’de ve Suriye’de yardıma muhtaç dünyadaki tüm mazlum halkların yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz. Bir kez daha ulaşmanın tarifsiz bir sevincini yaşadığımız Kurban Bayramı çaresizlere çare, derde derman, yaraya merhem olmak için önemli bir fırsattır.

Cenab-ı Allah’tan, kendisine sunulan tüm kurbanları kabul buyurmasını, gönüllerimizi Hazret-i İbrahim ile Hazret-i İsmail teslimiyeti ve kurban bereketi ile müzeyyen ve rana kılmasını, ülkemizin muhafaza ve müdafası için cenk yollarının tozunu yutan Mehmetçiklerimizi muzaffer kılmasını, milletimizin birlik ve beraberliğine gölge düşürenleri kahır eylemesini, Kutsal topraklarda Hac vazifesini yerine getiren kardeşlerimizin de ibadet ve dualarını kabul etmesini niyaz ederim.

Bu duygu ve düşüncelerimle, milletimizin aynı zamanda Tüm İslam Alemi’nin mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik eder; refah, mutlu, sükunetli ve afiyetli bir bayram geçirmenizi Allah’tan temenni ederim” denildi.

İşadamı Süleyman Ergin’den Kurban Bayram mesajı İşadamı Süleyman Ergin’den Kurban Bayram mesajı

Sur Özergin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Süleyman Ergin, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İşadamı Süleyman Ergin, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Zilhicce ayının onuncu günü başlayarak dört gün boyunca devam eden ve İslam dini gereğince kurban kesilerek yoksullara dağıtılan Müslümanların dini bayramımızdır. Kurban Allah’a yaklaşmak ve Allah rızasını kazanmak niyetiyle kurban edilen hayvan demektir. Rabbim İbrahim (a.s.) teslimiyeti, İsmail (a.s.) sadakatine bizleri muvaffak etsin, Kurban Bayramımızı zulüm altındaki Müslümanların kurtuluşuna ve ümmetin birliğine vesile kılsın, “Bayramlar vardı ülkemde, sevincin, mutluluğun paylaşmanın ve hatırlamanın doruğa çıktığı günlerdi.

Dilerim Ulusumuz tekrar bu güzel günlere kavuşsun ve ülkemizin yüreğindeki yangın sonsuza dek sönsün; birlik, beraberlik ve güven içinde nice bayramlar görelim.” Bütün vatandaşlarımızın yüreğindeki yangın sonsuza dek sönsün; birlik, beraberlik ve güven içinde nice bayramlar görelim.” Bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı esenlik, huzur ve mutluluk dileklerimle kutluyor, sevgiler, saygılar sunuyorum” dedi.


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

Gazete Manşetleri

TRT Haber Haberler

Web Tasarım : Diyarbakır Online, Gsm : 0532 179 7105