Bir milyonluk sahte senetle hayatları yıkıldı

Bir milyonluk sahte senetle hayatları yıkıldı
Bir milyonluk sahte senetle hayatları yıkıldı

Diyarbakırlı Ferican Zoroğlu, adına düzenlenen yaklaşık bir milyon liralık senedin kriminal incelemesinde yazının kendisine ait olmadığı ortaya çıktı.

 

İtiraz üzerine tekrar kriminale gönderilen senedin kaybolması nedeniyle zor günler geçiren aile, yetkililerden yardım bekliyor.

 

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde yaşayan Ferican Zoroğlu, 1999 yılında bin lira borç aldığı kişinin isteği nedeni ile boş bir senede imza attı. Ekin zamanı borç aldığı kişiyi arayıp senedi getirmesini isteyen Zoroğlu, alacaklının kendisine tatilde olduğunu belirtmesinin ardından beklemeye başladı. Bir ay sonra alacaklıyı tekrar arayan Zoroğlu, boş senedin babasından kalan miras nedeni ile davalık olduğu ağabeyine satıldığını öğrenince şok geçirdi. Kendisine gelen bir milyon liralık haciz evraklarının ardından mahkemenin yolunu tutan Zoroğlu, senetteki imzanın kendisine ait olduğunu fakat yazıların başkasına ait olduğunu belirterek dava açtı. Mahkemeye sunulan senet, incelenmek üzere emniyet kriminale gönderildi. Kriminalde yapılan incelemenin ardından senetteki imzanın Ferican Zoroğlu’na yazının ise yeğenine ait olduğu ortaya çıktı. Tam her şeyin yoluna girdiğini düşünen Zoroğlu, itiraz üzerine tekrar kriminale gönderilen senedin ortadan kaybolmasıyla yıkıldı.

Öte yandan, Ferican Zoroğlu’nun oğlu Baran Zoroğlu, Antalya’nın Alanya ilçesinde karışmadığını iddia ettiği bir olay nedeni ile hapis cezasına çarptırıldı. Bir süre cezaevinde kalan Zoroğlu, geçtiğimiz yıl denetimli serbestlikten yararlanarak memleketi Bismil’in yolunu tuttu. Annesinin içinde bulunduğu durum, evlerinin birkaç kez basılması ve başvurdukları mercilerde sonuç alınamaması nedeni ile denetimli serbestliğini bozdu. Cezaevine gireceği gün ölüm orucuna da başlayan Zoroğlu, bir süre devam ettikten sonra annesinin isteği üzerine eylemine son verdi. Anne ve oğlu, yapılan haksızlıkların sona ermesini istiyor.

“Yaşadıklarımız bizde psikolojik sorunlara neden oldu”

İçinde bulundukları durumla ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Baran Zoroğlu, annesinin içinde bulunduğu durum nedeni ile BİMER’e başvuruda bulunduklarını söyledi. Bu başvurunun ardından dosyalarının görüldüğünü ve tekrar takipsizlik kararı verildiğini kaydeden Zoroğlu, “Bu süreç devam ederken evimize saldırı yapıldı bunun da başvurusunu yaptık ve buna da takipsizlik kararı verildi. Evin bulunduğu her yerde kamera olmasına rağmen araba ve kişilerin bulunamadığı bile söylendi. Şu anda savcılıkta bir dosyamız daha var arazi biçimlerimiz ile ilgili, bunda da dosyamız bize iade edildi ve arazimizi biçemedik. Yaşadıklarımızın hepsi bizde psikolojik sorunlara neden oldu. Bize ait olmayan yaklaşık bir milyon liralık borç var. Bu durum da hala çözülmedi. Bu kararlara tepki olarak, bana işlemediğim bir suç nedeni ile ceza verilmişti ve denetimli serbestliğe tabi tutulmuştum. 5 kişi yargılanıyoruz, bunların hiçbirinin yan yana gelmediği halde şahıs ben tanımıyorum dediği halde bana ceza verildi. Diyarbakır ve Bismil’deki bazı duruşmalarımızda karar düzeltmeleri var. Mahkeme Yargıtay’dan döndükten sonra Anayasa Mahkemesi’ne ardından İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvurabilirsin, yasal yollar belli. Yetkililere sesleniyorum, artık bir sonucun alınmasını istiyoruz” dedi.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
Ergani Ak Ocaklar Başkanlığı’na Mehmet Güneş getirildi Ergani Ak Ocaklar Başkanlığı’na Mehmet Güneş getirildi

Diyarbakır’ın Ergani İlçesi AK Ocaklar İlçe Başkanlığı törenle açıldı. Merkezi Ankara’da bulunan AK Ocaklar, Türkiye’de il ve ilçelerde teşkilatlanmasına tüm hızıyla devam ediyor. Bir çok il ve ilçede teşkilatlanmalarını tüm hızıyla sürdüren AK Ocaklar Diyarbakır’ın Ergani İlçesi’nde de teşkilatlandı ve teşkilat başkanlığına İşadamı Mehmet Güneş getirildi.

 Ergani AK Ocaklar İlçe Başkanlığı binasının açılışına AK Ocaklar Genel Başkanı Hakan Yiğit, AK Ocaklar Diyarbakır İl Başkanlığı yönetimi kadın kolları ve gençlik kolları, AK Parti Ergani İlçe Belediye Başkan Adayı Vahit Güvensen, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, dernekler, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Gerçekleşen programda konuşan AK Ocaklar Genel Başkanı Hakan Yiğit, “AK Ocaklar, bir sivil toplum kuruluşu olarak sorumluluk alıyor ve ülke, millet sevdalılarına hizmetkar olmaya devam ediyor” dedi.  

Daha sonra söz alan AK Ocaklar Ergani İlçe Başkanı Mehmet Güneş konuşmasında, AK Ocaklar Genel Başkanı Hakan Yiğit, teşekkür ederek “Ergani AK Ocaklar Başkanı olarak elimden gelen hizmeti sunmaktan asla vazgeçmeyeceğim. Bana bu görevi layık gören AK Ocaklar Genel Başkanımız Hakan Yiğit’e çok teşekkür ediyorum. Allah’ın izniyle bu görevi onurlu bir şekilde yapacağım. Ergani ilçemizde çok güzel hizmetler yapacağım. Kapımız devletini, milletini, bayrağını seven herkese açık. Bizler halka hizmet için varız, dini, dili, ırkı ne olursa olsun halkımız için elimizden geleni yapacağız. Emekli, yaşlı, engelli esnafımızın, gençlerimizin yanında olacağız. Ergani ilçemizde kurum kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret edip görüş alış verişinde bulunacağız.  


Halkımıza hizmet bizler için onurdur el birliği ile yumak olan sorunları çözmek için var gücümüzle hep birlikte mücadele edeceğiz. Bizler davamız uğruna, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda yürümeye her zaman hazırız hepimiz kardeşiz. Ergani’ye hizmet benim için onurdur düşenin dostu olacağız fakir fukaranın her zaman yanında olacağız. Erganimize hayırlı olsun” diye konuştu. Mehmet Güneş kimdir? Mehmet Güneş Ergani’de doğup büyüyen 13 yaşından bu yana tekstİl işi ile uğraşan evli 1 çocuk babasıdır. 


MİSİAD örgütlenmeye tüm hızıyla devam ediyor MİSİAD örgütlenmeye tüm hızıyla devam ediyor

Merkezi Ankara’da bulunan Memleketçi Sanayici ve İşadamları Derneği (MİSİAD) Türkiye’nin her tarafına il ve ilçe başkanlıkları kurmaya tüm hızıyla devam ediyor.

Kısa adı MİSİAD (Memleketçi Sanayici ve İş Adamları Derneği) olan ve emeğin sömürülmediği bir dünyayı arzu ettiğini söylemekle kalmayan, bunu şahsi iş hayatına uygulayan inanmış insanların yeni adresi haline gelen dernek inanmış gönüllerin gönül seferberliğine başladığı yer haline geldi.  

2014 yılında Genel Başkanları Feridun Öncel tarafından kurulan MİSİAD Türkiye’de bir çok il ve ilçede başkanlıklar oluşturarak büyümeye tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye’nin 70 il ve ilçesine yurt dışında da 30 şubesi bulunan MİSİAD’ın Genel Başkanı Feridun Öncel, Diyarbakır İl  Başkanlığı için de 21.04.2018 tarihinde İşadamı Fırat Özmen’i başkanlık koltuğuna uygun görmüş ve mazbatayı kendisine taktim etmiş. 

“AMACIMIZ YERLİ ÜRETİMİ GÜÇLENDİRMEKTİR” 

Kendisine verilen bu görevi layıkıyla yerine getirmek için mücadele ettiğini belirten Memleketçi Sanayici ve İşadamları Derneği (MİSİAD) Diyarbakır İl Başkanı iş adamı Fırat Özmen, “Değerli Genel Başkanımız Feridun Öncel  beyefendi derneğimizin Diyarbakır mazbatasını bana uygun görüp vermiştir bende Allah’ın izni ile bu kutsal görevi yürütmek ve  Diyarbakırımızda en güzel hizmetleri yaparak layık olmaya çalışıyorum. Bizim amacımız Doğuyu ve Batıyı birleştirmek, yerli üretimi güçlendirmektir. Bizim hiç bir siyasi bağlantımız yok amacımız milli ekonomiye yön vermek bu oluşumda bunları yapmak için Diyarbakır’daki görev bize verilmiştir. Bu nedenle değerli genel başkanımıza sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

“FIRAT ÖZMEN BAŞKANIMIZ DAVASINA SADIKTIR” 

Fırat Özmen’in Diyarbakır için büyük bir şans olduğunu ve görevini de layıkıyla yerine getirdiğini belirten MİSİAD Genel Başkanı Feridun Öncel ise, “Diyarbakır mazbatasını  değerli kardeşim Fırat Özmen kardeşimize verdik hayırlara vesile olsun. Fırat Özmen bey kardeşim Diyarbakır’da saygın ailelerden bir değerdir. Kendisi davasına sadık insanlıkta çok güzel insani yardımları ile tanınan önemli bir şahsiyettir. İnşallah el birliği ile güzel hizmetler yapacağına inancımız tamdır. Hayırlara vesile olsun. Dini, dili, ırkı ne olursa olsun her zaman kapımız açıktır devletini milletini bayrağını seven kim olursa olsun  derneğimizde yeri her zaman vardır. Diyarbakır evliyalar insanlık şehridir Diyarbakır’a güzellikler yakışır bizlerde en iyi hizmeti Diyarbakır’da görmek istiyoruz” dedi. 

ÖZEL HABER:YILMAZ ACU


DTSO’dan D.Ü.’ye alacak çağrısı! DTSO’dan D.Ü.’ye alacak çağrısı!

DTSO Başkanı Mehmet Kaya, firma alacakları konusunda Dicle Üniversitesi yetkililerine çağrıda bulundu. Dicle Üniversitesi Hastanelerine tıbbi sarf malzemesi temin eden firmaların alacaklarının ödenmesini çağrısında bulunan Kaya, “Firmaların hak ettikleri alacaklarının ivedilikle ödenmemesi durumunda ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyunun bilgisine sunuyor, ilgili tüm kurum ve kuruluş yetkililerini göreve davet ediyoruz” dedi.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Dicle Üniversitesi’nin tıbbi sarf malzemesi sağlayan firmaların alacaklarını ödemediğine ve sağlık hizmetlerinin aksatıldığına dair yazılı bir açıklama yaptı.

“DİCLE ÜNİVERSİTESİ YASALARI AÇIKÇA İHLAL ETMEKTEDİR”

Açıklamada, “Dicle Üniversitesinin yetkilileri gerçekleştirdikleri tıbbi sarf malzemesi alım ihalelerinin bedelini ilgili firmalara ödemeyerek yasaları açıkça ihlal etmektedirler. Ekonomik sıkıntıları gerekçe göstererek alımını yapmış olduğu tıbbi/medikal sarf malzemelerin ödemelerini yapmayan üniversite yönetimi, 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 5. Maddesinde belirtilen “Ödeneği bulunmayan hiçbir iş için ihaleye çıkılamaz” ile 4 Mart 2009 tarih ve 27159 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mal Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliği’nin 4. Maddesinde belirlenmiş olan “Ödeneği bulunmayan hiçbir iş için ihaleye çıkılamaz” amir hükümlerine aykırı davranarak açıkça suç işlemektedir” denildi.

“ÖDENEK YETERSİZLİĞİ GEREKÇESİNİN ARDINA SIĞINARAK…”

Kamu kurumlarına mal ve hizmet temini sağlayan iş insanlarının 2017 yılından bu yana kamudan alacaklarını tahsil edemediklerini belirten Kaya, “Hastane yetkilileri öncelikle kendi kadrolarının “Döner Sermaye Katkı Payı” ödemelerini yapmakta, özel sektörün alacaklarını ise ödenek yetersizliği gerekçesiyle ertelemektedir. Önceliği kendi kadrolarının ek ödeneklerine veren bir yönetim anlayışının izahı mümkün değildir. Ödenek yetersizliği gerekçesinin ardına sığınarak alacaklı firmaların ödemelerini yapmamak açık bir aymazlıktır. Bu durum hem alacaklı firmaları ekonomik krize sokmakta, hem de tıbbi malzeme teminindeki aksaklıklarla hastaların hizmet alımını sekteye uğratarak çift yönlü mağduriyet yaratmaktadır. İhale sözleşmelerinde açıkça belirtilen şartları ihlal ederek ödemeleri zamanında yapmayan yöneticiler benzer uygulamaların çevre illerdeki üniversitelerde de yaşandığını ileri sürmektedirler. Benzer uygulamaların çevre illerdeki üniversitelerde de yaşandığını ileri süren yetkililer bilmelidirler ki bu tür bir gerekçe kabul edilebilir bir gerekçe olmayacağı gibi, çevre illerdeki üniversite hastaneleri öncelikle firma alacaklarını ödemektedirler. Ayrıca Dicle Üniversitesinin batı illerindeki firmalardan temin ettiği tıbbi sarf malzemesi bedellerini ilgili firmalara zamanında öderken, Diyarbakır firmalarının alacaklarını ödememesi büyük haksızlık, aynı zamanda hukuksuzluktur” ifadelerini kullandı.

FİRMALAR ZARAR EDİYOR

Hastanenin ödeme planına işaret eden Kaya, şöyle konuştu: “Taraflar arasında imzalanan sözleşmeler uyarınca ödemelerin fatura ibraz tarihinden sonra 180 ile 240 gün arasında yapılacağı hüküm altına alınmıştır. Ancak, sözleşmede belirtilen azami ödeme süreleri dolduğu halde, Dicle Üniversitesi yetkilileri kurallara ve ödeme planına uygun bir yaklaşım sergilemekten ısrarla kaçınmakta, vadesi 2017 yılında dolmuş alacaklar dahi ödememiştir. İhalelere teklif sunulurken fiyatlamanın ödeme planı esas alınarak yapıldığı somut bir gerçektir. Sözleşme konusu ürünlerin tamamının ithal malzeme oluşu, ülkenin son dönemde içine bulunduğu “ekonomik kriz”, döviz kurlarındaki ve kredi faizlerindeki dalgalanmalar gözetildiğinde, ödemelerin geciktirilmesi firmaların aleyhine olumsuz bir mali tablo oluşturarak aşırı zararlara yol açmakta, firmaların ihalelere teklif vermelerini imkânsız kılmaktadır.”

ALACAKLARIN İVEDİLİKLE ÖDENMEMESİ DURUMUNDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ”

Firmaların alacaklarının ivedilikle ödenmemesi gerektiğini ifade eden Kaya, “Firmaların hak ettikleri alacaklarının ivedilikle ödenmemesi durumunda ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyunun bilgisine sunuyor, ilgili tüm kurum ve kuruluş yetkililerini göreve davet ediyoruz” çağrısında bulundu.


Diyarbakır’a turist akını Diyarbakır’a turist akını

Diyarbakır’da bir turizm şirketi ile Alman turizm şirketlerinin düzenlediği organizasyonda Güney Almanya ve Avusturyalı turistler, Diyarbakır’a gelerek tarihi ve kültürel yerlerini gezdi.

Diyarbakır’da bir turizm şirketi ile Alman turizm şirketlerinin düzenlediği organizasyonda Güney Almanya ve Avusturyalı turistler, Diyarbakır’a gelerek tarihi ve kültürel yerlerini gezdi.

Sağlanan huzur ortamı ile yerli ve yabancı turistlerin ortak buluşma noktası haline gelen Diyarbakır, tur operatörlerinin de gözdesi haline geldi. Bu kapsamda Diyarbakır’daki turizm şirketi ile Alman turizm şirketlerinin ortaklaşa düzenlediği turlara katılan turistler tarihi İçkale, Ulu Cami, Zerzevan Kalesi, On Gözlü köprü, han ve kiliseleri gezdir. Kentin tarihi ve kültürel yapısına hayran kalan turistler, bol bol fotoğraf çekindi.

Diyarbakır’daki turizm şirketi organizatörü Hakan Beksari, son yılların en hareketli dönemlerinden birini yaşadıklarını söyledi. Beksari, “Hem yerli hem yabancı turistlerin ciddi bir ilgisi var. İlginin bu şekilde olması sevindirici bir durum. Acentelerimiz Almanya’daki Paskalya tatilinin başlamasıyla 2019 turlarına başladılar. İlk kafile olarak 120 kişilik Almanya ve Avusturyalı grubumuzu ilimizde ağırlamaktayız. Bu grubumuzun hemen ardından 50’şerli guruplar halinde 6 grubumuzu daha ağırlayacağız” dedi.

“Ön yargılarımız yıkıldı”

Almanya tur operatörü organizatörlerinden Emel Ak, Bengü Kayahan ve Seval Coşkun ilk kez Diyarbakır’a tur düzenlediklerini söyledi. Organizatörler, “Diyarbakır’a daha önce ön yargılardan dolayı bir türlü tur düzenleyemedik. 2018 yılında bizler Diyarbakır’a gelerek öncelikle medyadan dolayı kafamızda oluşan ön yargılardan kurtulduk. Çünkü medyadan bölgeyi çatışmaların yaşandığı ve yoksulluk içerisinde olduğunu duyuyorduk. Bu yıl ilk defa Diyarbakır turu düzenledik ve turumuzda umduğumuzdan daha fazlasını bulduk. Bu turumuzun ardında yeni turlarımız bulunmakta. Tarihi yemekleri ve sıcak kanlılığı ile Diyarbakır’ın daha iyi pazarlanması gerekiyor. Daha iyi tanıtılmalı özellikle bu konuda rehberlerin çok bilgili olması gerekmektedir” diye konuştu.

Güney Almanya ve Avusturya’dan Diyarbakır’a geldiklerini belirten turistler ise “Diyarbakır’ın tarihi dokusunu çok beğendiklerini Gideceğimiz her yerde bu güzelliklerden söz edeceğiz. Diyarbakır kültürü ve tarihi ile muhteşem bir şehir. İnsanları çok sıcakkanlı. Burayı geldiğimiz için çok mutluyuz” şeklinde konuştu.

BUGÜN NEL

FUAR’IN GÖZBEBEĞİ ELİF GOLD KUYUMCULUK FİRMASI OLDU FUAR’IN GÖZBEBEĞİ ELİF GOLD KUYUMCULUK FİRMASI OLDU

Diyarbakır’da 1,5 ton altın ve mücevheratın sergilendiği ‘3’üncü Mezopotamya Mücevher Fuarı’na yoğun bir katılım olduğu gözlenirken, fuarda en çok ilgiyi gören firma ise, Elif Gold Mücevherat Firmasının standı oldu.

Üretici ve kuyumcuları bir araya getiren ‘3. Mezopotamya Mücevher Fuarı’nda yaklaşık 1,5 ton altın ve mücevherat sergileniyor. Kuyumcular ve Sarraflar Odası tarafından, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde dün başlayan ve yarın sona erecek olan fuara 30 firma katıldı.  

SEKTÖRÜN KALBİ DİYARBAKIR’DA ATTI 


 Açılış öncesi konuşan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, geçmişten gelen takı ve kuyumculuk kültürünün, Diyarbakır başta olmak üzere Bölgemizin bağrından çıktığına dikkati çekti. 

 DTSO Başkanı Kaya, Diyarbakır’da fuarcılığı geliştirme amacıyla büyük çabalar sarf edeceklerini ve hedef doğrultusunda İlimizde fuar düzenlemek isteyen bütün urum ve kuruluşlara da her türlü destek ve katkıyı sunacaklarını ifade etti. Ardından açılışı yapılan fuarda yer alan stantlardaki tasarımlar davetlilerden büyük ilgi gördü. Üç gün boyunca ziyaret edilecek fuarın açılışına Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı Yunus Öner ile yurt içi ve dışından sektör temsilcileri katıldı.  

FUARA İLGİ, BEKLENENDEN DAHA FAZLA OLDU 

 Diyarbakır’da yaklaşık 1,5 ton altın ve mücevheratın sergilendiği 3’üncü Mezopotamya Mücevher Fuarı’na katılımcılar oldukça yoğun ilgi gösterdi. Sektörde üreticiler, kuyumcular ve son kullanıcıları bir araya getiren 3’üncü Mezopotamya Mücevher Fuarı’nda yaklaşık 1,5 ton altın ve mücevherat sergileniyor. Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası ile bir fuarcılık firması iş birliğiyle, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde dün başlayan ve 3 gün sürecek olan fuara 30 firma katılırken, gösterilen ili dikkatleri çekti.  

ÇEYRE ASIRLIK TECRÜBE, BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI  

Kuşkusuz, fuarın en çok ilgiyi gören firmalarından biri de, Diyarbakır’ın bağrından çıkan ve ünü bütün Türkiye’ye yayılan Elif Gold Mücevherat firması oldu. Diyarbakır başta olmak üzere Bölgemiz illerine ve bütün Türkiye geneline Altın takı kategorisinde oldukça zengin bir ürün portföyü sunan Elif Gold, üretim kalitesi ve birikimini bir hayli zenginleştirmiş durumda.

1994 YILINDA BAŞLAYAN YOLCULUK  

Hedef büyüterek, ihracata yönelen firma, bu kapsamda İslam ülkelerinde fizibilite çalışmalarını sürdürüyor.  

1994 yılında sektöre perakendeci olarak adım atan, ancak kısa sürede, Müşterilerinden gelen yoğun talep üzerine, 2003 yılında toptancılığa başlayan Elif Gold, sektörünün öncü kuruluşlarından biri konumuna yükseldi. 

 Hem perakendeci ve toptancı ünvanıyla, kendi üretimi olan 14 ve 22 ayar bilezik, Halep zinciri, habbeli takımlar, hasır bilezik ve kişniş çeşitleri başta olmak üzere bir hayli zengin ve kaliteli bir ürün yelpazesiyle hizmet sunulmakta. 

 Elif Gold firması Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Utangaç, 14- 22 ayar koleksiyonlarıyla, sektörde bir hayli iddialı olduklarına dikkati çekti. 

 Diyarbakır Merkez Bağlar İlçemiz Dörtyol Mevkiinde ve Kayapınar İlçemiz Dicle kent Semtimizde, çeyrek asırdan bu yana hep kaliteli ürünler sunmanın haklı gururunu yaşıyoruz. 

 İmalat, Tasarım ve Müşterilerimize sunum noktasında, her zaman için dürüstlük anlayışıyla, konusunda deneyimli ve güler yüzlü kadromuzla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yöresel takılar ve telkarilerimizi, toptan ve perende olmak üzere, bütün Türkiye genelinde sunuyoruz. 

 Artık ülkemizin her noktasına, hem kuyumcu esnaflarımıza, hem de perakende talepte bulunan müşterilerimize, özel tasarım siparişlerimizi ulaştırıyoruz. Bizzat ürettiğimiz ürünlerimiz, fuara ayrı bir renk ve hareketlilik kattı. Elif Gold Mücevherat olarak, vitrinlere çıkardığı ilk ürünlerimiz, Diyarbakır Hasırı ve Halep Zinciri oldu. 

 Daha sonra bu ürünlere yenileri, farklı ve zengin koleksiyonlar eledi. 1994 yılında adım attığımız sektörde geldiğimiz nokta, gerçekten gurur verici Özellikle bölgemizde ürün tedarik etme konusundaki sıkıntılardan dolayı meslektaşlarımızın sıkıntı yaşamaması ve son kullanıcılara siparişlerini olabildiğince erken ve kaliteli ulaştırmak amacıyla imalata başladık. 

 Geliştirdiğimiz ürün ve koleksiyonlarla kısa süre içerisinde kalite konusunda iyi bir noktaya ulaştık. El emeği göz nuru ürünlerimizi, deneyimli ve güler yüzlü kadromuzla Diyarbakır’da yapıp yolları kapatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Altın kategorisinde A’dan Z’ye her türlü model taleplerini,zamanında ve son derece kaliteli ürünlerimizle tedarik etme konusunda oldukça iddialıyız.  

Elif Gold markalı ürünler, bugün Diyarbakır’ın yanı sıra Batman, Mardin, Şırnak, Bingöl, Şanlıurfave Van illerinde büyük talep görüyor.  

YENİ ROTAMIZ, YURT DIŞINA İHRACAT 

 Elif Gold firması, müşteri segmenti ve çeşitliliğini yıllarca katılımcı olarak yer aldığımız fuarlarda, yerli katılımcıların yanı sıra, yabancı katılımcılardan gördüğümüz ilgi, bizleri bir hayli sevindirdi ve teşvik etti. Markamız, İstanbul’da ihracat yapan firmaların özel siparişlerini de karşılıyor’. Elif Gold olarak, Diyarbakır’da düzenlenen ‘3. Mezopotamya Mücevher Fuarı’nda oldukça yoğun ili gördüğünü belirten Elif Gold firması Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Utangaç, sözlerini şöyle tamamladı: ‘Bu durum gerek bizler, gerekse Diyarbakır İlimiz açısından memnuniyet verici. Böylelikle artan siparişler, hem kentimiz ekonomisine katma değer katacağı gibi, hem istihdama da fayda getirecek ve bir çok insanımıza iş olanağı sağlanmış olacak. Diyarbakır, İlimiz artık pastadan hak ettiği payı alacak.Sektörün  Bütün bileşenlerini , bu ihtişamlı fuara katılmaya ve birbirinden enfes ürünlerimizi görmeye davet ediyoruz’. ÖZEL HABER :YILMAZ ACU

İstanbul Muhammedi sevdaya hazırlanıyor İstanbul Muhammedi sevdaya hazırlanıyor

İstanbul’da yarın Yeni Kapı Miting Alanında yapılacak olan “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” etkinliğinin hazırlık çalışmaları son hızla devam ediyor.

İstanbul’un tüm ilçelerinde, yarın saat 14.00’te Yeni Kapı Miting Alanında “Ahlak ve Adalet Rehberi Hazreti Muhammed” temasıyla düzenlenecek olan “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” etkinliği için yürütülen çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 

Bir taraftan anons araçları gezerken öbür taraftan el ilanları dağıtılıyor ve afişler asılıyor. 

Etkinliğin yapılacağı alana gelerek platformun kurulma çalışmalarına iştirak eden Peygamber Sevdalıları Vakfı İstanbul Koordinatörü M. Ali Ortaç, açıklamalarda bulundu. 

Uzun zamandır hummalı bir çalışma yürütüldüğünü belirten Ortaç, “Tüm temsilci ve gönüllü kardeşlerimiz bu çalışmalarını ibadet bilinciyle yapmaktadırlar. Astıkları afişle, dağıttıkları yüz binlerce el ilanıyla ve ücretsiz bir şekilde halka hediye ettikleri Muhammed Aleyhiselatu Vesselamın hayatını konu alan kitaplarla ve yine tüm İstanbul’un ilçelerinde dolaşan sesli anons araçlarıyla dolaşarak Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi vesellemi anlatmış oluyoruz.” dedi. 

“Peygamber sevdalısı halkımızı yarın burada yapacağımız etkinliğe davet ediyoruz” 

Hazreti Muhammed’i anlatmayı bir ibadet olarak gördüklerini vurgulayan Ortaç, son olarak şu ifadeleri kullandı: 

“Onu hatırlamak, hatırlatmak ona salat ve selam etmek bizce ibadettir. Biz tüm üyelerimizle uzun bir zamandır yarına hazırlık için çalışıyoruz. Bugüne kadar emeği geçen temsilci ve üyelerimiz olan bütün kardeşlerimize buradan sizin aracılığınızla ayrıca teşekkür etmek istiyorum. İstanbul’daki bütün Peygamber sevdalısı halkımızı yarın burada yapacağımız büyük mevlit etkinliğine davet ediyoruz. 

İnşallah hep birlikte O’na olan sevdamızı, sevgimizi, biatımızı bir daha burada göstereceğiz. İstanbul’da bulunmayıp ben peygamber sevdalısıyım diyen bütün peygamber sevdalısı halkımıza sesleniyorum. Diyorum ki İstanbul’da bulunan eş dost akrabanızı arayıp onlarla birlikte bu coşkuya iştirak edin, bu hayra ortak olun. Tüm peygamber sevdalısı İstanbul’u buradan selamlıyorum. Burada hep birlikte Resulullah’a olan sevdamızı dile getireceğiz.” (Zeyd Varol-İLKHA) 


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler