AKYOL: BÖYLESİ ZOR BİR SÜREÇTE KAYITSIZ KALAMAZDIM

AKYOL: BÖYLESİ ZOR BİR SÜREÇTE KAYITSIZ KALAMAZDIM
AKYOL: BÖYLESİ ZOR BİR SÜREÇTE KAYITSIZ KALAMAZDIM

D.BAKIR- İşadamı, siyasetçi ve spor adamı Bedirhan Akyol, Adalet ve Kalkınma partisi (Ak parti) Diyarbakır Milletvekilliği Aday Adaylığını açıkladı. Ak parti saflarında uzun yıllar İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Bedirhan Akyol, Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı. Yeni Diyarbakırspor’un oldukça uzun bir dönem başkanlığını yapan, diğer yandan Ak parti İl Başkan Yardımcısı olarak, sahada uzun yıllar hizmet eden ve ZANA İnşaat Firması yönetim kurulu başkanlığını yürüten Bedirhan Akyol, adeta on parmağında on marifet var dedirten, gayretli ve azimli bir Diyarbekir sevdalısı.

HAYATI, BAŞARILARLA DOLU BİR DAVA ADAMI

Ak parti Diyarbakır Milletvekilliği Aday Adaylığını açıklayan Bedirhan Akyol’un hayatı, gençlere örnek teşkil edecek bir mücadele ile geçti. 1969 yılında Diyarbakır’a bağlı Kayapınar mezrası Zerve köyünde dünyaya gelen Akyol, ilkokulu Kayapınar’da okudu. Ali Emri Ortaokulu ve lisesinde orta eğitimini tamamlayan Akyol, 1986 yılında Tarımspor kulübüne başkan oldu. 1993 yılından sonra hem aktif futbol hayatı, hem de kulüp başkanlığı yaptı. 1996 yılında Çukurova Üniversitesi Tarım Makineleri bölümünde okuyan Akyol, 1997 yılında Tarımspor kulübünü Kayapınar Belediyesi’ne hibe etti. Aynı zamanda futbolun yanı sıra Diyarbakır’da müteahhitlik yaptı. 1998 yılında Beşyüz Evlerspor Kulübü’nün başkanlığını ve Çaykur Bölge Müdürlüğü Sendika Başkanlığı’nı yapan Akyol, Ak partide Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) ve Mali İşler Başkanlığı görevini yürüttü. Aynı zamanda Doğu Güneydoğu Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu üyesi olan Akyol, 2009 yılında Ak parti Kayapınar Belediye Başkan aday adayı oldu.

Akyol, 2010 yılında Beşyüz Evlerspor Kulubü ismini değiştirerek, Yeni Diyarbakırspor Kulübü yaptı. Ak Parti Mali İşler Başkanlığı olarak 3 yıl görev yapan, Akyol, Diyarbakırspor 1968 Kulüp Başkanlığı görevini de uzun yıllar başarıyla yürüttü. Diyarbakır’da sevilen ve sayılan simalardan olan iş adamı olan Akyol’un adaylığını destekleyen vatandaşlar, muhtelif STK temsilcileri, Esnaf Birliklerine mensup bazı yöneticiler, şunları söylediler:

AKYOL, BİR DİYARBEKİR BEYEFENDİSİDİR

‘Diyarbakır’ın bağrından çıkmış Bedirhan Akyol’u uzun yıllardır tanırız. Diyarbakır’a ekonomik anlamda büyük katkıları olmuştur. Halen de olmaktadır. Akyol’un siyasetten herhangi bir çıkar beklentisi yoktur. Zaten kendisinin yönetim kurulu başkanı olduğu bir inşaat şirketi var. Diyarbakır başta olmak üzere İstanbul ve ülkemizin bazı metropollerinde inşaatlar yapıyor. Diyarbakır’da ZANA İnşaat, İstanbul’da ise, ZN AK İNŞAAT Yönetim Kurulu Başkanı olarak, gerçekten birbirinden güzel projelere imza atıyor. Bedirhan bey, çalışkanlığı, gayretli ve azimli yapısıyla, bugünün gençlerine örnek olacak birisi. Hayatı hep mücadele ile geçti. Ak parti saflarında siyaset yaptı. Sahada dolaşmadık yer bırakmadı. Kulüp Başkanlıkları ile yönetimini aldığı kulüplere çağ atlattı adeta. Kendisini ne zaman arasak ya inşaat işinin başında, ya başkanı olduğu kulübün işleriyle uğraşırken, ya da Ak parti saflarında mücadele ederken buluyorduk. Bugüne kadar bir çok insanın iş sahibi olmasına katkı sağladı. Ekonomik durumu elverişli olmayan ailelere ayni ve nakdi yardımlarda bulundu. Kadına şiddet konusunda yaptığı açıklamalar ve sergilediği mücadele takdire şayan. Sokak çocuklarına yaptığı iyilikler halen bile devam ediyor. 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası gösterdiği duruşuyla da, bir çoğumuza örnek oldu. Aynı anda hem Diyarbakır, hem de İstanbul’da kurulu bulunan iki ayrı inşaat firmasının yönetim kurulu başkanı olmak, hem spor kulübü başkanı olmak, hem de aktif siyasetin içinde yıllarca sahada karış karış dolaşmak, her babayiğidin harcı değil. Marka olmuş bir isim ve mutlaka değerlendirilmeli diye düşünüyoruz. Bedirhan Akyol, İlimizi TBMM çatısı altında başarıyla temsil edecek çapta birikime sahip. Elde ettiği iş tecrübesiyle, siyasi arenada kazandığı birikim ve inşat sektöründe adeta duayen olmuş birinin, Milletvekili olması durumunda, bu müstesna kente çok büyük çapta faydalar sağlayacağına inanıyoruz’.

AKYOL: DURMAK YOK, ÜRETMEYE DEVAM

 Açıklamalarda bulunan Bedirhan Akyol ise, Ak partinin kuruluşundan bu yana muhtelif görevlerde bulunduğunu ve bütün Diyarbakır İl Başkanları çalıştığını belirterek, şunları söyledi: Hayatımın en güzel anılarını biriktirdim Ak parti saflarında mücadele ederken. Neredeyse Diyarbakır’ı bir uçtan diğer uca dolaştık desem herhalde abartmış olmam. Aldığım dualar, benim için en büyük ve şerefli bir kazanımdır. Öylesine anlamlı ve harika duygular yaşadım, anlatmakla değil, ancak yaşanarak anlaşılabilir. Bugün şehrimde, görevini layıkıyla yapmış olmanın gururuyla yaşıyorum. Ak parti Diyarbakır İl Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve SKM Mali işler başkanlığı döneminde öyle çok sayıda insanlarla görüştüm, sayısını ben bile hatırlamıyorum. Tarım Spor Kulüp Başkanlığı, 500 Evler Spor Kulüp Başkanlığı Kayapınar Spor Kulüp Başkanlığı ve Yeni Diyarbakır Spor Kulüp Başkanlığı ile Diyarbakırspor 1968 Kulüp Başkanlığı görevleri de ufkumu açan, yeni yeni simalar ile tanışmama vesile olan ve bana çok şey katan görevler oldu. Ayrıca Bayanlar Kick Boks Kulüp Başkanlığı, Bayanlar Tekvando Kulüp Başkanlığı, Atletizm Kulüp başkanlığı, 12 yıl boyunca sürdürdüğüm Çaykur Bölge Müdürlüğü sendika başkanlığı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Diyarbakırspor Kulübü Kurucu Başkanlığı gibi görevler bu fani dünyada çok az insana nasip olacak görevlerdir. Çukurova Üniversitesi Tarım Makineleri Bölümü Mezunuyum. Muhtelif Kurs, Seminer ve Sosyal Destekler Etkinlikleri kapsamında Sokak çocuklarına spor dalları ile tüm branşlarda eğitim verdim. Farklı zaman aralıklarında sosyal sorumluluk çerçevesinde sokak çocuklarına ve düşük gelirli ailelere malzeme desteğinde bulundum. Kişisel gelişim seminerlerinde bulundum. Siyaset Akademisi’ne katılarak, bir çok siyasetçinin edinemeyeceği bilgi ve birikime sahip oldum. İnşaat, Gıda, Turizm, Maden İşletmeciliği sektörlerinde aktif olarak faaliyet gösteren biri Diyarbakır, diğeri İstanbul’da olan iki şirketin yönetim kurulu başkanıyım.

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ, MOTİVASYON KAYNAĞIMIZ

Sayın Cumhurbaşkanımızın bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ve Türkiye sevdası, sadece beni değil, Ak partiye gönül veren milyonlarca insanın motivasyon kaynağı oluyor. Sayın Cumhurbaşkanımız değil Türkiye’yi, dünyayı karış karış gezerken, küresel çapta anlaşmalara iza atarken, Türkiye’yi çağ atlatan projelerin startını verirken, bizim de sürekli üretmemiz gerekir diye düşünüyorum. Bir lokomotif görevi gören sayın Erdoğan’ın çabaları, duruşu ve başarılarla dolu siyaset hayatı, takdire şayandır. Baki kalan şu kubbede eğer ben de hoş bir sada bırakabildiysem, ne mutlu mutlu bana’.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
Değirmenci’den kurban bayramı mesajı Değirmenci’den kurban bayramı mesajı

Diyarbakır Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Cemil Değirmenci,

kurban bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Değirmenci, mesajında, “Bayramlar birlik, dirlik ve kardeşlik, sevgi, saygı, dayanışma ve yardımlaşmadır. Bayramlar paylaşma, kucaklaşma ve barıştır. Bayramlar birliktir, dirliktir, kardeşliktir.

Bayramlar sevgidir, saygıdır. Bayramlar dayanışmadır, yardımlaşmadır, paylaşmadır. Bayramlar kucaklaşmadır, barıştır. Farklılıkların kucaklaşma olarak hayat bulduğu Diyarbakırımızda birlik, beraberlik ve barış içinde yaşıyoruz. Her görüşten ve her farklı kökenden insanı bünyesinde barındıran, mozaik bir kültürel zenginliğe sahip olan Diyarbakırımızda yaşadığımız bu güzel ortamın ülkemiz için de geçerli olabileceği günlere özlem duyuyoruz.

Umarım gencecik çocuklarımızın fikir katkılarıyla ülkemizin geleceğini planlayacağımız günler yakındır. Bu vesileyle içtenlikle kutlayacağımız Kurban Bayramı’nın, ayrıştırılmak istenen toplumumuzun birliğinin, bütünlüğünün sağlanmasına, kardeşliğimizin pekiştirilmesine ve barışa vesile olmasını diliyor, bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı esenlik, huzur ve mutluluk dileklerimle kutluyor, sevgiler, saygılar sunuyorum” dedi.

ASENA’DAN’DAN MÜBAREK KURBAN BAYRAM MESAJI ASENA’DAN’DAN MÜBAREK KURBAN BAYRAM MESAJI

Uzm. Dr. Muhammet Asena Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı, yayımladığı bayram mesajında Kurban Bayramı’nı karşılamanın manevi haz ve heyecanını milletçe yaşadıklarını ifade etti.

Uzm. Dr. Muhammet Asena Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı, Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, “Birlik ve beraberliğe, yardımlaşma ve dayanışmaya her zamankinden daha çok muhtaç olduğumuz bu dönemde mübarek Kurban Bayramı’nı karşılamanın manevi haz ve heyecanını milletçe yaşıyoruz” dedi.

Bayramların birbirimize olan sevgi ve saygıyı pekiştirmek, aramızdaki dayanışma ve birliği arttırmak, milli ve kültürel değerleri daha da yüceltmek açısından güzel bir vesile teşkil ettiğini dile getiren Asena, “Her bayram kırılan kalpleri tekrar kazanmak, burkulan yürekleri yeniden onarmak için bir fırsat olmanın yanında; anlamak, anlaşmak, dinlemek ve dokunmak için eşsiz bir imkan sunmaktadır” ifadelerini kullandı.

Asena’nın mesajı şöyle:

“Kurban; cömertliktir. Kurban Bayramı; dayanışmadır, empatidir, yoksulların sevindirilmesidir; bu dünyada misafir olduğumuzun ruhumuza bir nakış gibi işlenmesidir. Ve her şeyden önemlisi, kurban kurbiyettir; Allah’a yaklaşmaktır.

Bayramlar, birlikte ve kardeşçe yaşamanın, milli-manevi değerlerimize sahip çıkmanın, karşılıklı saygı, sevgi ve yardımlaşmanın, paylaşma kültürünün değerini daha fazla idrak ettiğimiz günlerdir.

Cenab-ı Allah’tan (cc), kendisine sunulan tüm kurbanları dergah-ı uluhiyetinde kabul buyurmasını; kurbanları, hem Zat-ı Celal’ine, hem de birbirimize yakınlaşmamız için bir vasıta kılmasını; Kutsal topraklarda hac farizasını yerine getiren kardeşlerimizin de ibadetlerinin ve dualarının kabul olmasını; Mübarek Kurban Bayramı’nın başta memleketimiz ve ülkemiz olmak üzere tüm İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.”

ENSARİOĞLU’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI ENSARİOĞLU’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Sağlık-Sen Diyarbakır şube başkanı Nurhak Ensarioğlu, Bayramın bütün insanlığa barış, huzur ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulundu.

Sağlık-Sen Diyarbakır şube başkanı Nurhak Ensarioğlu, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bayramlar birlik, beraberlik, barış ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı müstesna günlerdir. Bayram, akraba, dost ve büyüklerimizin ziyaret edildiği, hastalara, kimsesizlere, yetimlere ve muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı günlerdir. Kurban Bayramı dolayısıyla, kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakarak, herkesle kucaklaşmalı, büyüklerimizi ziyaret edip, küçüklerimizi sevindirmeliyiz.

Kurban Bayramı’nın kardeşliğe, sevgiye ve dayanışmaya vesile olması temennisiyle, başta Diyarbakırlı hemşerilerim olmak üzere milletimizin ve tüm İslam Âleminin ve Tüm Sağlık Camiasının Mübarek Bayramını tebrik ediyor, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum”

Fesih Atlı’dan Kurban Bayramı mesajı Fesih Atlı’dan Kurban Bayramı mesajı

Özatlı Gıda Şen Piliç Diyarbakır Bayisi İş adamı Fesih Atlı, Kurban Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında, barış ve kardeşlik vurgusu yapan Fesih Atlı, bayramların insanlar arasındaki sevgi ve dostluk bağlarının pekişmesine, birlik ve beraberliğin güçlenmesine neden olduğunu kaydetti.

Özatlı Gıda Şen Piliç Diyarbakır Bayisi İş adamı Fesih Atlı, “Sevgi, saygı ve hoşgörünün simgesi olan bayramlar küslüklerin bittiği, büyük küçük herkesin ortak paydada buluştuğu özel günlerdir. Hepimizi yasa boğan olayların yaşandığı, her zamankinden çok daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz günler geçiriyoruz.

Bayramlar, bir toplumda millet olmanın, omuz omuza olmanın, birlik ve beraberlik içinde yaşamanın, kuvvetlendiği günlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle dayanışma ruhunu kaybetmeden; hep birlikte sevgi, huzur, kardeşlik ve barış dolu nice bayramlar geçirmemiz dileğiyle Kurban Bayramımız kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Zaman’dan bayram mesajı Zaman’dan bayram mesajı

Diyarbakır Liv Suit Otel İşletmecisi ve Genel Müdürü Ferman Zaman, , Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda bayramların millet için kenetlenme, birlik ve beraberliğin temin edildiği günler olduğunu belirtti.

Diyarbakır Liv Suit Otel İşletmecisi ve Genel Müdürü Ferman Zaman,yayımladığı mesajında bayramların kardeşlik ruhunu pekiştirmeye, birlik ve beraberliğin arttırılmasına vesile olan günler olduğunu ifade etti. Zaman, mesajında “Toplumsal hayata bereket ve zenginlik katan bayramlar, milletimiz için kenetlenme, birlik ve beraberliğin temin edildiği günlerdir. Her bir menfi ve fevri yapılan davranışlardan uzaklaşmak, gönülleri birlikte maneviyata açmaktır” ifadesini kullandı.

Kurban Bayramının hayır getirmesini temenni eden Zaman’nın mesajında, “Bir zincirinin iki halkası gibi kenetlenen 81 milyonun garbı-şarkıyla; kuzeyi güneyiyle karşıladığı Kurban Bayramımızın hayırlar getirmesini temenni ederim. Komşusu açken tok yatmayı kabul etmeyen bir ümmetin evlatları olan bizler bugün Somali’de, Moritanya’da, Senegal’de, Filistin’de ve Suriye’de yardıma muhtaç dünyadaki tüm mazlum halkların yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz. Bir kez daha ulaşmanın tarifsiz bir sevincini yaşadığımız Kurban Bayramı çaresizlere çare, derde derman, yaraya merhem olmak için önemli bir fırsattır.

Cenab-ı Allah’tan, kendisine sunulan tüm kurbanları kabul buyurmasını, gönüllerimizi Hazret-i İbrahim ile Hazret-i İsmail teslimiyeti ve kurban bereketi ile müzeyyen ve rana kılmasını, ülkemizin muhafaza ve müdafası için cenk yollarının tozunu yutan Mehmetçiklerimizi muzaffer kılmasını, milletimizin birlik ve beraberliğine gölge düşürenleri kahır eylemesini, Kutsal topraklarda Hac vazifesini yerine getiren kardeşlerimizin de ibadet ve dualarını kabul etmesini niyaz ederim.

Bu duygu ve düşüncelerimle, milletimizin aynı zamanda Tüm İslam Alemi’nin mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik eder; refah, mutlu, sükunetli ve afiyetli bir bayram geçirmenizi Allah’tan temenni ederim” denildi.

İşadamı Süleyman Ergin’den Kurban Bayram mesajı İşadamı Süleyman Ergin’den Kurban Bayram mesajı

Sur Özergin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Süleyman Ergin, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İşadamı Süleyman Ergin, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Zilhicce ayının onuncu günü başlayarak dört gün boyunca devam eden ve İslam dini gereğince kurban kesilerek yoksullara dağıtılan Müslümanların dini bayramımızdır. Kurban Allah’a yaklaşmak ve Allah rızasını kazanmak niyetiyle kurban edilen hayvan demektir. Rabbim İbrahim (a.s.) teslimiyeti, İsmail (a.s.) sadakatine bizleri muvaffak etsin, Kurban Bayramımızı zulüm altındaki Müslümanların kurtuluşuna ve ümmetin birliğine vesile kılsın, “Bayramlar vardı ülkemde, sevincin, mutluluğun paylaşmanın ve hatırlamanın doruğa çıktığı günlerdi.

Dilerim Ulusumuz tekrar bu güzel günlere kavuşsun ve ülkemizin yüreğindeki yangın sonsuza dek sönsün; birlik, beraberlik ve güven içinde nice bayramlar görelim.” Bütün vatandaşlarımızın yüreğindeki yangın sonsuza dek sönsün; birlik, beraberlik ve güven içinde nice bayramlar görelim.” Bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı esenlik, huzur ve mutluluk dileklerimle kutluyor, sevgiler, saygılar sunuyorum” dedi.


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

Gazete Manşetleri

TRT Haber Haberler

Web Tasarım : Diyarbakır Online, Gsm : 0532 179 7105