AK PARTİ KADIN KOLLARI BAŞKANLIĞINA TECRÜBELİ İSİM FATİME ALAKUŞ

AK PARTİ KADIN KOLLARI BAŞKANLIĞINA TECRÜBELİ İSİM FATİME ALAKUŞ
AK PARTİ KADIN KOLLARI BAŞKANLIĞINA TECRÜBELİ İSİM FATİME ALAKUŞ

D.BAKIR- Adalet ve Kalkınma partisi (Ak parti) Diyarbakır Kadın Kolları Başkanlığı için adaylığını açıklayan Fatime Alakuş’a, büyük destek verildiği kaydedildi.

Ak parti Bağlar İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevinde büyük başarılar gösteren ve başta kadınlar olmak üzere, İlçe halkının sempati duyduğu Fatime Alakuş’un Kadın Kolları İl Başkanlığı adaylığını açıklaması kararına, gerek Bağlar İlçe Teşkilatı ve gerekse İl teşkilat mensuplarının olumlu baktıkları ve destek verdikleri ifade edildi. 

BİR ÇOK GÖREVİ BAŞARIYLA İFA ETTİ 

Uzun yıllardan bu yana, değişik kademelerde Ak parti bünyesinde hizmet veren Fatime Alakuş, Ak parti İl Kadın Kolları Başkanlığına talip olduğunu söyledi. 
Yaklaşık 10 yıldan bu yana Ak parti Bağlar İlçe Başkanlığında, İlçe Başkan Yardımcılığı ve Sosyal Politikalar Birim Başkanlığı görevlerinde bulunan Fatime Alakuş, büyük başarılar göstererek, teşkilat üyeleri ve vatandaşların haklı takdirini kazandı. 

18.01.2015 yılında gerçekleşen Kadın Kolları 3. Olağan Kongresinde Bağlar İlçe Kadın Kolları Başkanlığına seçilen Fatime Alakuş, yaklaşık 4 yıl sonra, 04.05.2018 yılında yapılan Kadın Kolları 4. Olağan Kongresinde bir kez daha güven tazeleyerek, yeniden Bağlar İlçe Kadın Kolları Başkanlığına seçildi. Halen bu görevi başarıyla sürdüren Fatime Alakuş, üst üste iki dönemdir kazandığı Bağlar Kadın Kolları İlçe Başkanlığı başarısını, İl Kadın Kolları Başkanlığını kazanarak taçlandırmak istiyor. 

Görevi boyunca, bir çok defalar ev ve iş yerleri ziyaretleri yapan, Ak partiye özellikle kadınların üye olmaları konusunda saha çalışmaları gerçekleştiren, sosyal yardım çalışmalarıyla bir çok aileye ayni ve nakdi yardımlar yapılmasını sağlayan Fatime Alakuş, çalışkanlığı, gayretleri ve bitmek tükenmek bilmeyen azmiyle, herkesin takdirini kazanmış durumda. Çalışkanlığı, gayretliliği ve bitmek tükenmek bilmeyen azimli yapısıyla, İlçeyi bir uçtan diğer uca dolaştı. 

Ev ziyaretleri, esnaf ziyaretleri, STK’lar ve Meslek Kuruluşlarıyla ile kurduğu pozitif diyaloglar, gerçekten büyük beğeni topladı. 
Ak parti teşkilatlarında 10 yıla yakın bir geçmişi olan Fatime Alakuş, 2009 yılında başladığı Ak parti serüveninde başarıdan başarıya koştu. 10 yıldan bu yana teşkilat mensubu olan ve bu süre zarfında, bir çok başarılı çalışmaya imza atan Fatime Alakuş’un, gerek teşkilat mensuplarınca ve gerekse vatandaşlar tarafından çok sevildiği ve çalışmalarının örnek olarak gösterildiği belirtiliyor. 

Alakuş’un Bağlar İlçe Başkanlığına seçilmesine müteakiben, Kadın Kolları Teşkilatı, adeta bir aile havasına büründü ve çalışmalarını oldukça geniş bir platformda sürdürdü. Herkesin beğenisini kazanan, istişareye büyük önem veren, büyüklerine saygıda kusur etmeyen ve hep daha iyiyi hedefleyip, çıtayı daima yukarıya taşımayı hedefleyen Fatime Alakuş, bu süre zarfında, taraflı tarafsız herkesin haklı takdirini kazandı. 

Hem siyasetçi ve hem de anne kimliğiyle, hastası olanlara, yardıma ihtiyaç duyanlara, ailevi sıkıntı yaşayanlara adeta derman olan, onların dertleriyle hemhal olmayı bir yük değil, tam tersine bir görev addederek, örnek bir başkanlık görevi icra eden Alakuş, sergilediği başarılı eforla, dava arkadaşlarıyla beraber, bir çok başarılı icraata imza attı.

BU KUTLU YOLDA, DURMAK YOK, YOLA DEVAM 

Açıklamalarda bulunan Fatime Alakuş, Adalet ve Kalkınma partisinin Halka Hizmet Hareketi olarak, halkımızın bağrından çıktığını belirterek şunları söyledi: ‘Bir dünya lideri olan sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve hizmet sevdalısı dava arkadaşları tarafından kurulan ve yaklaşık 20 yıl içinde ‘yapılamaz’ denilen bir çok projeyi başarıyla gerçekleştiren Ak parti, hizmetler zincirine sürekli olarak yeni halkalar eklemekte. 
Ak hareketimiz, halkımızın tertemiz bağrından filizlenirken, bu kutlu hareketin mensubu olmak da, bizler için büyük mutluluk kaynağıdır. Dolayısıyla, yıllardır muhtelif kademelerde şevk ve gururla yürüttüğüm çalışmalarımda görmüş olduğum ilgi ve teveccüh, çalışmalarımda ilham kaynağım olmuştur. 
Peygamberler ve Sahabeler Kenti, Diyarbakır İlimizde başta kadınlarımız ve çocuklarımız olmak üzere, olabildiğince geniş halk kitlelere ulaşarak, hizmet sunduk. Artık, daha büyük platformlarda ve daha geniş ölçekli projelerle halkımıza hizmet sunabilme adına, İlimiz Kadın Kolları Başkanlığı’na Adaylığımı koymuş bulunmaktayım. 

Adanmışlık ruhuyla çıkmış olduğumuz bu kutlu yolculukta, olabildiğince fazla sayıda insanımıza ulaşarak, hayır dualarını alabilmek, bizler için paha biçilemez birer manevi hazinedir. 
Bu inanç ve şevkle, adaylığımın hareketimize, vatandaşlarımıza ve şahsıma hayırlara vesile olmasını, Yüce Rabbim’den niyaz eder, bütün dava arkadaşlarıma başarılar dilerim’. 

FATİME ALAKUŞ’U TANIYALIM: 

09.07.1980 Yılında Diyarbakır’ın Kulp İlçesinde dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi babamın memuriyetinden dolayı Kütahya’da tamamladım. Lise öğrenimimi Diyarbakır İmam Hatip Lisesinde tamamladım. 31.10.2002 yılında evlendim. 

Eğitim sektöründe hizmet veren işletmelerimizde aktif olarak yöneticilik yaptım 2009 yılından beri Ak partide kayıtlı aktif üyeyim. 
2014 yılında Ak Parti Bağlar İlçe Başkanlığında Başkan Yardımcılığı ve Sosyal Politikalar Başkanlığı görevlerinde bulundum. 

18.012015 tarihinde gerçekleştirilen Kadın Kolları 3. Olağan kongresinde Bağlar ilçe Kadın Kolları başkanlığına seçildim. 
04.05.2018 tarihinde gerçekleştirilen Kadın Kolları 4. Olağan Kongresinde Bağlar İlçe Kadın Kolları başkanlığına güven tazeleyerek, yeniden seçildim. 
31.03.2019 yerel seçimlerinde Bağlar Ak Parti Meclis üyeliği 8. Sıra adayı oldum. 31 Mart 2014 Yerel seçimleri, 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri, l Kasım 2015 Genel seçimleri, 16 Nisan 2017 Referandumu, 31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde İlçe SKM Başkan Yardımcılığı ve Okul Sorumluluğu Görevlerini ifa ettim. 

Eğitim Seferberliği Kapsamında Bağlar İlçemizde İkamet eden 15.000 kadınımıza ulaşarak Okuma – Yazma kurslarına katılımlarını sağladık. Göreve Başladığımızda 7500’lerde olan üye sayımızı, 13.500’lere çıkardık. 
Evli ve 2 Çocuk Annesi olarak Ak Parti Bağlar İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevimi halen sürdürmekteyim. 

 ÖZEL HABER:YILMAZ ACUUYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
Bağlar’da temizlik seferberliği Bağlar’da temizlik seferberliği

Geçtiğimiz günlerde araç filosuna 90 yeni modern temizlik aracı ekleyen Bağlar Belediyesi, ilçede temizlik seferberliği başlattı.

Caddeler ve sokaklardan baştan sona temizlenirken vatandaşlar temizlik bilinci konusunda uyarılıyor. 

Sabahın erken saatlerinden itibaren cadde ve sokakları modern araçlarla sulamaya başlayan belediye ekipleri, caddeler ve sokaklardan baştan sona kadar temizlik yaparak hijyen koşullar oluşturmaya çalışırken, yeni araçlar eşliğinde temizlik ürünleri kullanılarak temizlenen cadde ve sokaklar yeni bir görünüm kazanıyor.

Bir yandan cadde ve sokakları modern temizlik araçlarıyla temizleyen ekipler, diğer yandan da geri dönüşüm değeri olan atıkları toplayarak değerlendiriyor. Belediyeye bağlı çevre koruma ekipleri, temizlik ve çevre bilinci oluşturmak için vatandaşlarla görüşerek uyarılarda bulunuyor. Zamansız bırakılan çöpler konusunda vatandaşlara bilgi veren ekipler, ilçede temizlik bilinci oluşturmaya çalışıyor.

Okullar ve siteler de temizleniyor 

Bağlar Belediyesi, ilçedeki okulları ve siteleri temizlemek için de çalışmaları yoğunlaştırdı. Eylül ayında başlayacak yeni eğitim ve öğretim yılına kadar okulların temizlenmesi planlanıyor. 

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, vatandaşların huzurlu ve mutlu çevre koşullarında yaşaması için ilçede temizliğe büyük önem verdiklerini söyledi. Başkan Beyoğlu, “Göreve gelirken vatandaşlarımıza, hemşerilerimize verdiğimiz bir söz vardı. İlçedeki temizlik sorununu çözmek ve bu konuda marka ve model yerleşim yeri haline getirmek için kararlıyız. Ekiplerimiz büyük bir özveri ile çalışarak yeni modern araçlarla cadde ve sokakları temizliyor. Vatandaşlarımızın huzurlu, mutlu ve hijyenik çevre koşullarına kavuşması en büyük hedefimizdir. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, temizlik konusunda hassasiyet göstermeleridir. Bağlar bizim evimizdir, evimizi temiz tutalım ve sahip çıkalım” dedi. 

Suya giren çocuklarını kurtarmaya çalışan iki anne boğuldu Suya giren çocuklarını kurtarmaya çalışan iki anne boğuldu

Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde Atatürk Baraj Gölü’nde boğulma tehlikesi geçiren çocuklarını kurtarmaya çalışan iki anne boğuldu. Ambulansla hastaneye kaldırılan 3 çocuktan 2’sinin durumunun ise ağır olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre olay, Bozova ilçesine bağlı Arıkök kırsal mahallesinde yaşandı. İddiaya göre aileleriyle birlikte piknik yapmak için Atatürk Baraj Gölü kıyısına giden 3 çocuk serinlemek için suya girdi. Çocuklar suyun derin olduğunu fark edemeyince dibe battı. Olayı gören Nimet Yıldırım ile Sıdıka Beden isimli anneleri suya atlatarak çocuklarını kurtarmaya çalıştı.

Çocuklar çevredeki vatandaşların yardımıyla kurtarılırken, anneleri ise suyun içinde gözden kayboldu. Hastaneye kaldırılan 3 çocuktan 2’sinin durumunun ağır olduğu öğrenildi. Olay yerine giden ekipler, suda kaybolan iki kadına ulaşamayınca su altı polislerini çağırdı. Dalgıç polisler, yaptıkları çalışma sonucunda Nimet Yıldırım ve Sıdıka Beden’in cesetlerine ulaşarak sudan çıkarttı. Cenazeler Bozova Devlet Hastanesi morguna götürülürken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Ahmet Kolsuz – Bekir Basmacı

Okuma yazma bilmeyen kadınların umudu oldu Okuma yazma bilmeyen kadınların umudu oldu

Diyarbakır’da bulunan Rabia-tül Adeviyye Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’nde görevli eğitmen Duygu İnceoğlu, kentin sokaklarını gezerek okuma yazma bilmeyen kadınlara ulaşıp eğitim almalarını sağlıyor.

 Rabia-tül Adeviyye Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’nde okuma yazma öğretmeni olarak görev yapan Duygu İnceoğlu, Diyarbakır’ın sokaklarında dolaşarak okuma yazma bilmeyen kadınlara tek tek ulaşmaya çalışıyor. Şimdiye kadar 35 kadına okuma yazma öğreterek sertifika veren Duygu İnceoğlu’nun hedefi kentte okuma yazma bilmeyen kadın sayısını en aza indirmek.

Yaptığı çalışmalarla ilgili konuşan İnceoğlu, 23 ile 65 yaş arasındaki kadınlara yönelik kurs oluşturduğunu ve her kurs zamanı kursiyerleri kadar heyecanlı ve mutlu olduğunu söyledi. Kendisinin kadınlara okuma yazma öğrettiğini fakat onlardan da çok şey öğrendiğini kaydeden İnceoğlu, “Aslında ders işlediğimde onlar beni yönlendiriyor. Sadece okuma yazma öğretmedim, saatleri, sayıları, telefon numaraları, otobüs duraklarını, iki sessiz harf yan yana nasıl yazılır nasıl okunur, bunları öğrettim. 

100 adet kahve alıp Şehitlik sokaklarında dolaşıp kahve dağıtıp kursiyer topluyorum. Mesela salı günleri benim için çok önemli çünkü salı günleri onların Pazar, onlar pazar alışverişi yaparken bende yanlarına gidip okuma yazma öğretmeniyim okuma yazmaya gelmek ister misin diyorum, bazen bir kursiyer evet gelirim deyince kayıtlarını alıyorum” dedi. 

Okuma yazma öğrenen kursiyerler, değişen yaşamlarını gelip kendisine anlattığına da sözlerine ekleyen İnceoğlu, şöyle devam etti: 

“Kursiyerim içinde okumayı öğrendikten sonra kursiyerlerimin hayatında neler değişti gelip hep anlatırlar. Mesela bir kursiyerim artık yanında birini götürmeden alışveriş yapabiliyor, para hesabı yapabiliyor, hastaneye tek başına gidebiliyor. Otobüse binerken artık sormuyorlar, buraya gidiyor mu kendileri okuyup otobüse biniyorlar.” 

“Güler yüzüyle bizi kursa çekmeyi başardı” 

Duygu öğretmen sayesinde okuma yazma öğrendiğini ve hayatının değiştiğini belirten kursiyer kadınlardan Güler Yalçın, “2 çocuk annesiyim. Bir gün Rabia-ül Adeviyye Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’nin önünde geçerken Duygu hocamla karşılaştım ve okuma yazma hocasıyım, okuma yazmaya gelmek istemez misin dedi. Bende bunun üzerine ertesi gün okuma yazma kursuna gittim. Bugün tam 3 ayım doldu ve 3 ay boyunca birçok şey öğrendim. Artık bir hastaneye gittiğimizde sıramız gelmiş mi diye kimseye sormuyoruz. Bir yere giderken otobüs üzerindeki yazıları okuyup nereye gidebileceğimizi biliyoruz. Para hesabını kendimiz yapıyoruz. O güler yüzüyle bize her gün okula çekmeyi başardı” diye konuştu. 

Altınar ve Dere ailesinin mutlu günü Altınar ve Dere ailesinin mutlu günü

Diyarbakır’ın tanınmış ailelerinden Altıner ve Dere ailelerinin çocukları Yusuf Dere ve Merve Altınar dünya evine girdi. Genç çifti akrabaları ve dostları yalnız bırakmadı.

Dilek Paradise Royal Düğün Salonu’nda düzenlenen muhteşem düğüne, İşadamı Mahmut Biroğlu, Sur İş Adamları ve Toptancıları Derneği Genel Başkanı  Şükran Yılmaz, Teşkilat Başkanlığı Doğu Anadolu Bölge Kordinatörü Alattin Parlak, AK Parti Eski İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Dündar,

Sur AK Parti eski İlçe Başkanı Şeref Yontürk, Şair Yazar Hasan Nadir, Şair Yazar Süleyman Aydın,Özgür Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Engin Öztürk, Kamu kurum ve kuruluşların müdür ve yöneticileri, SİAD Başkanları, STK yöneticileri, 

muhtelif siyasi partilere mensup başkan ve idareciler, Esnaf Birliklerinin Temsilcileri, Oda ve Borsa yöneticileri, Sektör Temsilcileri, yerel ve ulusal basın yayın kuruluşlarının temsilcileri, kanaat önderleri  ve oldukça kalabalık bir davetli topluluğu ile her iki ailenin dost ve akrabaları, damadın arkadaşları ile sevenleri  düğünde yer aldı.  

Damadın Babası Ramazan Dere ve eşi ile Gelinin Babası Fırat Altınar ile eşi davetlileri kapıda karşılayarak yerlerine kadar eşlik etti. Düğün salonu hınca hınç dolarken, sahneye alkışlar ve dolar yağmuru altında çıkan genç çiftin mutlulukları, görülmeye değerdi. Düğünde görev yapan müzik ekibi, havada uçuşan dolarları toplamakta zorlanırken, 

rüya gibi geçen düğün, Diyarbakır ve Bölgemizin yanısıra, ülkemizin tanınmış simalarını da bir araya getirdi. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden düğüne katılamayanlar ise, kutlama mesajı göndererek ve telgraf çekerek, hayatlarını birleştiren genç çifte, bir ömür boyu mutluluklar dilediler.  

Gecede, sanatçıların seslendirdiği birbirinden güzel parçalarla zaman zaman eşlik eden davetliler, adeta müziğe ve eğlenceye doydular.  Geceye katılanlar, gelin ve damat ile hatıra fotoğrafı çekerken, bazı davetlilerin sevinç gözyaşlarını tutamadıkları gözlendi. Çok sayıda buket ve çelengin gönderildiği düğün salonu, adeta çiçek bahçesine dönüştü. Düğün sonrası oluşan takı kuyruğu ise, görülmeye değerdi. 

Ramazan Dere ve Fırat Altınar’ın örnek bir ev sahipliği sergilediği düğün töreni, gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.  Düğüne gelen misafirleri kapıda ağırlayan damadın babası Ramazan Dere  düğün sonrasında, davetlileri kapıya kadar uğurlayarak misafirperverlik örneği gösterdiler. Düğün boyunca bütün masaları gezip, davetlilerle ayrı ayrı ilgilenen Ramazan Dere, davetlilerden tam not aldılar.

TEŞEKKÜR KONUŞMASI YAPTILAR 

Davetlilere kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür eden damadın babası Ramazan Dere, “Öncelikle böylesi anlamlı ve özel günümüzde bizlere kıymetli zamanlarını ayırarak düğünümüze katılan tüm dost, akraba ve sevenlerimize sonsuz teşekkür ediyoruz.

Allah; hepinizden razı olsun. Sizlerin de evlatlarınıza böylesi güzel düğünler yaşamayı nasip etsin inşallah. Darısı tüm çocuklarımızın başına, sağ olun, var olun bizleri mesut ettiniz” dedi. 

ÖZEL HABER:YILMAZ ACU

Diyarbakır’da otomobil yolcu minibüsüne çarptı: 5 yaralı Diyarbakır’da otomobil yolcu minibüsüne çarptı: 5 yaralı

Diyarbakır’da özel bir otomobilin, şehir içi yolcu taşıyan minibüse arkadan çarpması sonucunda meydana gelen trafik kazasından 5 kişi yaralandı.

Diyarbakır’da özel bir otomobilin, şehir içi yolcu taşıyan minibüse arkadan çarpması sonucunda meydana gelen trafik kazasından 5 kişi yaralandı. Yaralılardan 2’si ayakta tedavi edilirken 3’ü de tedavi edilmek üzere ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Kaza, Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesi Ofis alt geçit çıkışında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Alt geçitten hızla çıkan 07 MZD 14 plakalı otomobil, önünde kırmızı ışıklarda duran 21 M 0116 plakalı şehir içi yolcu taşımacılığı yapan minibüse arkadan çarptı. Çarpmanın etkisi ile otomobilin hava yastıkları patlarken, otomobilde bulunan araç sürücüsü ile yanında bulunan kişi yaralandı. Minibüste ise yolculardan 3’ü yaralandı. Yaralılardan 2’si ayakta tedavi edilirken 3’ü de olay yerine çağrılan ambulanslarla Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi acil servisine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Polis ekipleri kazaya ilişkin inceleme başlattı.

Diyarbakır’da ASM’nin jeneratörü 2 saat aralıksız çalışınca küle döndü Diyarbakır’da ASM’nin jeneratörü 2 saat aralıksız çalışınca küle döndü

Diyarbakır’da sabaha karşı bir Aile Sağlık Merkezine (ASM) ait jeneratör, bölgede aşırı enerji tüketiminden kaynaklı olarak enerji nakil hattında yaşanan elektrik kesintisinden dolayı 2 saat boyunca aralıksız bir şekilde çalışınca bir anda alev aldı.

Diyarbakır’da sabaha karşı bir Aile Sağlık Merkezine (ASM) ait jeneratör, bölgede aşırı enerji tüketiminden kaynaklı olarak enerji nakil hattında yaşanan elektrik kesintisinden dolayı 2 saat boyunca aralıksız bir şekilde çalışınca bir anda alev aldı. Alev alan jeneratör sağlık merkezi çalışanı ve itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Olay, Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesi Şeyh Şamil Mahallesi’nde bulunan İskanevleri Aile Sağlık Merkezinde meydana geldi. Bölgede aşırı enerji tüketiminden kaynaklı olarak kesilen elektriklerin ardından jeneratör otomatik olarak devreye girerek 2 saat boyunca aralıksız bir şekilde çalıştı. İki saat boyunca çalışan jeneratör bir anda alev alırken, mahalleliye korku dolu anlar yaşattı.

Çevredeki vatandaşların haber vermesi ile olay yerine gelen sağlık merkezi çalışanı alevlere yangın tüpü ile müdahalede bulunarak söndürürken daha sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri ise bir süre soğutma çalışma yaparak yangını kontrol altına aldı.

Sabaha karşı yaşanan olay sonrası DEDAŞ ekipleri enerji nakil hattında yaşanan kesintiyle ilgili çalışma başlatırken, itfaiye ekipleri ise olayla ilgili olarak tutanak tutarak bölgeden ayrıldı.


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler