5 senedir hamallık yapan kum-pas mağduru astsubayın hukuk zaferi !

5 senedir hamallık yapan kum-pas mağduru astsubayın hukuk zaferi !
5 senedir hamallık yapan kum-pas mağduru astsubayın hukuk zaferi !

İzmir’deki tüm sanıkların beraat ettiği askeri ca-sus-luk davasının soruşturmasında adı geçen, ör-güt yöneticisi olduğu iddia edilen kadınla ilişkisi bulunduğu gerekçesiyle Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) atılan, ailesini geçindirebilmek için sebze halinde hamallık yapmak zorunda kalan Astsubay Üstçavuş Önder Çayır, 5 yıldır verdiği hukuk mücadelesinde mutlu sona ulaştı.

Görevine iade edilmesine karar verilen Çayır’ın, TSK’dan ayrı kaldığı süre boyunca alması gereken yaklaşık 250 bin TL’nin de ödenmesine hükmedildi. Halen hamallık yapan Çayır, mahkeme kararının bakanlığın onayıyla yürürlüğe girmesiyle üniformasına kavuşmayı sabırsızlıkla beklediğini söyledi. Manisalı Önder Çayır, 2006 yılında Hava Kuvvetleri Komutanlığında astsubay olarak göreve başladı. Çeşitli illerde çalışan Çayır’ın ismi, Diyarbakır’daki 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığında görev yaptığı sırada, 2013 yılında FE-TÖ’nün kum-pas davalarından olduğu anlaşılan İzmir merkezli askeri ca-sus-luk soruşturmasına dahil edildi.

Çayır, ailesini geçindirmek adına inşaatlarda işçi olarak çalıştı. Daha sonra da sebze meyve halinde hamallık yapmaya başladı. Çayır’ın, ör-güt yöneticisi olmakla suçlanan kadınla gönül ilişkisinin bulunduğu, onunla sık sık sanal ortamda c-in-se-l içerikli konuştuğu, hem kendi birliği hem de farklı birlikler hakkında bilgiler verdiği iddia edildi. Bu iddialar üzerine hakkında Hava Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanlığının da soruşturma yürüttüğü Önder Çayır, Şubat 2014 tarihinde ordudan atıldı.

TSK’dan atılmasından sonra Önder Çayır’ın ismi, suçlandığı askeri ca-sus-luk davasına da dahil edilmedi. Tüm bunları kanıt olarak sunan, ayrıca kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmeyen Çayır, kararın düzeltilmesi için Askeri Yüksek İdare Mahkemesi’ne başvurdu. Ancak Askeri Yüksek İdare Mahkemesi, 16 Aralık 2014 tarihinde ordudan ihraç kararını onadı.

Hem hamallık yaptı hem de hukuk mücadelesi verdi. Meslekten atıldığı için büyük üzüntü yaşayan Çayır, geri döndüğü memleketi Manisa’nın Salihli ilçesinde, ailesini geçindirmek adına inşaatlarda işçi olarak çalıştı. Sonra da sebze meyve halinde hamallık yapmaya başladı. Ancak bir yandan hamallık yapan Çayır, bir yandan da hukuk mücadelesini sürdürdü.

Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru hakkını kullandı. Başvuruyu inceleyen Anayasa Mahkemesi, 21 Mart 2018 tarihinde verdiği kararında Önder Çayır’ın ordudan atılması kararını hak ihlali saydı. Yüksek mahkeme, Çayır hakkındaki soruşturmanın kurallara ve yasalara uygun yapılmadığını gerekçe gösterdi.

Görevine iadesine karar verildi: Anayasa Mahkemesi’nin kararından sonra Çayır avukatı Mehmet Erkan Akkuş aracılığıyla Diyarbakır 1’inci İdare Mahkemesi’ne başvurdu. Dava dosyasını inceleyen İdare Mahkemesi, Çayır’ın TSK’dan atılmasına neden olan soruşturmada neyle suçlandığının somut delillere dayandırılmadığını, ifadesini alan askeri görevlilerin kimliklerinin yazılmadığını, ifadedeki bazı bölümler ile sesli kaydın ise karartılıp imha edildiğini saptadı.

Soruşturmada suçlamaların ayrıca iş değil özel hayatıyla ilgili olduğu kanaatine varılıp, Çayır’ın tekrar görevine iade edilmesine karar verildi. Ayrıca Çayır’ın TSK’dan ayrı kaldığı süre boyunca alması gereken yaklaşık 250 bin TL’nin de ödenmesine hükmedildi.

Üniformasına kavuşacağı günü bekliyor: Karar sonrasında büyük sevinç yaşayan, hukuk mücadelesinden zaferle çıkan, halen para kazanmak adına Salihli’de hamallık yapmayı sürdüren Önder Çayır, mahkeme kararının bakanlığın onayıyla yürürlüğe girmesinden sonra büyük onurla taşıdığı üniformasına kavuşacağı günü sabırsızlıkla beklemeye başladığını söyledi.

Beş yıl sonra mesleğine geri döndürdük: Davayı başından beri takip eden avukat Mehmet Erkan Akkuş ise şunları söyledi: “Hava Kuvvetleri Komutanlığı, İstihbarat Daire Başkanlığındaki FE-TÖ üyelerinin anayasaya, savunma hakkına ve özel hayatın gizliliğine aykırı olarak yaptıkları sorgulama nedeniyle meslekten attığı Önder Çayır’ı, alnının akıyla beş yıl sonra mesleğine geri döndürdük. Bu emsal teşkil eden kararla Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde yapılan sorgulamaların psikolojik baskı, tehdit ve yıldırmayla yapıldığı da karara bağlanmış oldu.

Müvekkilim mesleğinden ayrı kaldığı süreçte, aile bütünlüğü dağılma noktasına gelmiş, müvekkilimin çocukları dahi TSK’dan atılmış olmanın toplum nezdindeki öteleme ve hor görme psikolojisini yaşamıştır. Müvekkilim mesleğinden ayrı kaldığı süreçte çoğu zaman işsiz kalmış çoğu zaman da yevmiye usulü gündelik, vasıfsız işlerde çalışarak alın teriyle, ailesiyle birlikte hayata tutunmaya çalışmıştır.”

Bizde astsubay üstçavuşumuzu kutluyor geçmiş olsun diliyoruz. Yeni hayatında kendisine başarılar diliyoruz.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Haberler
Dünyaca ünlü şefler ve yazarlar Hancı et lokantasını beğendi Dünyaca ünlü şefler ve yazarlar Hancı et lokantasını beğendi

Gastroway Programı kapsamında Diyarbakır’a gelen dünyaca ünlü şefler ve gastronomi yazarları Diyarbakır’da et yemeklerinin usta yeri olan Hancı Et Lokantası’nda yedikleri yemekleri beğendi.

Önceki gün, Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesi ile Diyarbakır Valiliği, İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde dünyaca ünlü şefler ve gastronomi yazarlarının katıldığı Gastroway programı düzenlendi.

Program kapsamında Diyarbakır’daki tarihi yerleri gezen dünyaca ünlü şefler ve gastronomi yazarları, birde Diyarbakır’ın yemek lezzetlerini de tattı.

Programa katılan dünyaca ünlü şefler ve gastronomi yazarları dünyaca ünlü şefler Diyarbakır’ın meşhur et yemeklerinin yapıldığı Hancı Et Lokantası bir araya geldi. Gastronomomi alanında dünyaca ünlü olan şefler kendilerine sunulan ve bir çok çeşitten oluşan yöresel yemekler, 

etler ve tatlıların lezzetlerini tattılar. Yemekleri beğenen dünyaca ünlü davetliler sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlar ile beğenilerini dile getirdi.  

Hancı İşletmecisi Sahibi Şeyhmus Doğan’ı tebrik eden davetliler gittikleri her yerde müthiş ve lezzetli bir şekilde hazırlanmış yemekleri  sofrasını anlatacaklarını söyleyerek teşekkür ettiler. 

Diyarbakırlıların çok kibar ve misafirperver olduklarını da belirten davetliler, “Diyarbakır’ın misafirperver olduğunu biliyorduk. Şehre hiç çekinmeden geldik ve Birbirinden lezzetli tatların bir arada olduğu sofrada doyasıya yedik. Gittiğimiz her yerde Hancı Et Lokantasından sıkça söz edeceğiz” diye konuştular.  

Davetliler için bir konuşma yapan ve ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür eden ve Diyarbakır’ınYemek kültürü hakkında bilgi veren işletmecisi Hancı Et Lokantası İşletmecisi Şeyhmus Doğan ise, “Böylesi ünlü şeflerin ve gastronomi yazarlarını ağırlamak bizlere heyecan verdi. 

Kendilerine yöremizin yemeklerini lezzetini en güzel ve layıkıyla paylaştık. Çok beğendiler, onlarda mutlu oldu bizde mutlu olduk. Kendilerini ağırlamak bizim için onurdur” dedi. 

İşletmeleri hakkında da bilgiler veren Doğan, “Hancı Et Lokantası  kaburga tava, gerdan tava, güveç, mumbar, dolma, tandır, bulgurlu kaz, boru kebap, sarhoş kebabı, düzol kebap, pestil tatlısı Hancı’ya özel, belluh sumak şerbeti, reyhan şerbeti, kış kabak meftunesi, ızgaralar, kebaplar, kuşbaşı ciğer,  800 kişiyi ağırlayacak salon, içli köfte, haşlama, fırında ördek, yemekleri fotoğraf çektiler videoya aldılar.

Baba mesleğini Şeyhmus Doğan devam ettiriyor. 55 yıllık hizmet hayatımız var. Böylesi 21 dünyaca ünlü şefler ve gastronomi yazarları ağırlamak bizleri sevindirdi. Onur duyduk. Kaliteli hünerli aşçıları böylesi güzel günde Hancı tarihe damga vurdu. 

Gelen yabancı misafirler, gazeteciler, 21 tane misafir, yemekleri beğenerek işletme sahibi Şeyhmus Doğan beye teşekkür ettiler. Yemeklere tam not verdiler. Şeyhmus Doğan’a misafirperverlikliliğinden dolayı teşekkür ettiler. Kendi memleketimizde sizleri, misafirperverliğinizi anlatacağız. Çok mutlu olduk, Diyarbakır’dan üzülerek ayrılıyoruz. Ellerinize sağlık. Hepinize bu güzel insani hizmetlerinizden dolayı teşekkür ediyoruz. 

Yılların markası Hancı et lokantası Geçmişten bugüne süre gelen lezzet yolculuğunda yöresel tatların buluştuğu, maharetli ellerin zanaatıyla bütünleştiği hancı  kaliteli hizmet anlayışımız, modern dizaynımızla sizleri, dostlarınız ve ailenizle rahat, nezih bir ortamda ağırlamanın haklı gururunu taşıyoruz. Bu hizmet yolculuğumuzda her şeyin en güzelini ve en özelini sunarken, siz değerli misafirlerimizin yüzündeki tebessüm bizler için vazgeçilmez bir sevgi simgesi olmuştur” diye konuştu. 

ÖZEL HABER:YILMAZ ACU

TESK Genel Başkanı Palandöken: “Kredi kartı gecikme faiz oranları da düşürülmeli” TESK Genel Başkanı Palandöken: “Kredi kartı gecikme faiz oranları da düşürülmeli”

Kredi kartı taksit sayılarının artırılmasının yanında gecikme faizlerinin de düşürülmesi gerektiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Kredi kartı taksit sayıları ile ilgili yeni düzenlemeler yapılarak hayata geçti.

Kredi kartı taksit sayıları artırıldı. Bu durum vatandaşımızı ve piyasaları rahatlatacak olumlu bir adım. Fakat daha etkin bir fayda görülmesi için gecikme faizlerinin düşürülmesi gerekiyor” dedi.

Kredi kartı gecikme faiz oranının 2,65’ten aşağı çekilmesi gerektiğini vurgulayan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Türkiye Bankalar Birliğinin ilk çeyrek verilerine göre kredi kartı borcu nedeniyle yasal takibe intikal etmiş ve takibi devam eden 2 milyon 427 bin 833 kişi var. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, mobilya, beyaz eşya, elektronik ve elektrikli eşya alımları, havayolları ve konaklama ile ilgili yurt içi harcamalarda kredi kartı taksit sayılarının artırıldığına ilişkin karar almıştı. Son düzenleme ile de cep telefonlarında ve kuyumcudan yapılan alışverişlere de taksit imkanı sağlandı. Buradaki amaç hiç kuşkusuz vatandaşın alım gücünü artırmak, piyasalara hareket katmak, ödeme sürecini kolaylaştırmak için çok olumlu. Fakat bunun hem vatandaşa hem piyasalara etkin bir şekilde fayda sağlaması için kredi kartı gecikme faizlerinin de yüzde 2,65’ten aşağı çekilmesi gerekiyor. Gecikme faizlerinin düşürülmesi herkese ödeme kolaylığı sağlayacaktır. Bu da piyasalarda yeniden bir hareketlenme ile birlikte güven gelmesi demektir” diye konuştu.

ŞAİR SIRRI HANIM ORTAOKULUNUN BÜYÜK BAŞARISI ŞAİR SIRRI HANIM ORTAOKULUNUN BÜYÜK BAŞARISI

Diyarbakır İlimizin köklü ve güzide Okullarından Şair Sırrı Hanım Ortaokulu, sadece Eğitim-Öğretim başarısıyla değil, sportif faaliyetlere de damgasını vurdu.

İlimiz Merkez Yenişehir İlçesinde hizmet sunan ve Diyarbakır’ın en köklü Eğitim kurumlarından biri olan Şair Sırrı Hanım Ortaokulu, bir çok dalda yapılan spor müsabakalarında, adeta rakiplerine kök söktürdü. 

BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞTULAR  

Bu sezon düzenlenen Okullar Arası Spor Müsabakalarında, adeta tarih yazan Şair Sırrı Hanım Ortaokulu öğrencileri, aldığı 4 kupanın yanısıra, yetiştirdiği yüzlerce lisanslı öğrencisiyle, bu konuda da örnek teşkil etmeyi sürdürdü. Açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Ömer Dündar, ‘Okul olarak her yıl olduğu gibi, bu yılda Eğitim-Öğretim konusunda çıtayı hep yukarıya doğru çekme geleneğimizi, bu yıl da sürdürmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Eğitim-Öğretim’de hep daha iyiyi ve daha güzeli hedefleyen Eğitimci kadromuz, bunun yanısıra, sanat, spor ve kültürel etkinliklere de büyük önem vermekte. Kıymetli velilerimizle beraber, Eğitim neferlerimiz olan Öğretmenlerimiz ve yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızla, bu yıl sportif müsabakalarda tarihi bir başarıya imza attık. Bu sezon, 8 farklı branş ve 13 kademede Okul Sporları Müsabakalarına katılım sağladık.

Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımı fiziksel ve sportif açıdan olabildiğince iyi yetiştirmek, onları her türlü kötü alışkanlıklardan uzak tutarak, hem kişisel yeteneklerini geliştirip, hem de takım ruhunu aşılama noktasında, hatırı sayılır bir ivme yakaladık. 
 Beden Eğitimi Öğretmenimiz Özgür Büyük’ün yoğun emekleriyle, Eğitimcilerimiz ve İdarecilerimizin mesai kavramı gözetmeksizin sergiledikleri yoğun çabalar, öğrencilerimizin alın teri ve emekleriyle birleşince, ortaya harika bir başarı hikâyesi çıktı. Malzeme ve saha konularında sıkıntılar yaşamamıza rağmen, alınan başarılar bizleri, oldukça mutlu etti. 

Bu yolda Diyarbakır Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu beye,  Yenişehir İlçe Kaymakamız  sn. Serdar Kartal,Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürümüz sn .Dr.Feysel Taşcıer, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürümüz sn.Hüsamettin Atlı ,Özgür Büyük Öğretmenimize, Okul idarecilerimiz ve Öğretmenlerimiz ile bizlerle bir bütün olarak her zaman destek olan kıymetli velilerimize, en kalbi duygularımla teşekkürlerimi iletiyorum. Adanmışlık ruhuyla çıktığımız eğitim seferberliğimizde, bütün eğitimci ve idari kadrolarımız, velilerimiz ve öğrencilerimizle bir bütün olarak, hep daha iyiyi ve güzeli yakalamak şiarıyla, var gücümüzle çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.’ 

GÜLER AİLESİNİN EN MUTLU GÜNÜ GÜLER AİLESİNİN EN MUTLU GÜNÜ

Diyarbakır’ın tanınmış ailelerinden Güler Ailesi, dün akşam en güzel günlerinden birini yaşadı. ARNE Özel Güvenlik Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Felat Güler ve eşi Bahar Güler’in dünya tatlısı çocukları Arjin ve Arin, adeta dillere destan bir sünnet töreniyle, erkekliğe ilk adımlarını attılar.

PLAZA OTEL, TARİHİ GÜNLERİNDEN BİRİNİ YAŞADI 

 Büyükşehir Belediyesi yanı, Merkez Yenişehir İlçesinde bulunan Plaza Otelinde yapılan düğün töreni, Diyarbakır’ın tanınmış simalarını buluşturdu.

Muhtelif siyasi partilere mensup yetkililer, Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) başkan ve yöneticileri, Esnaf ve Sanatkârlar Birliklerine mensup idareciler, kamu kurum ve kuruluşların yetkilileri, yerel ve ulusal basın yayın kuruluşlarının temsilcileri ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

END organizasyon tarafından en ince ayrıntısına kadar düşünülerek organize edilen sünnet düğününe katılan davetliler, gecenin ilerleyen saatlerine kadar müzik ve eğlenceye adeta doydular.  

GÜLER AİLESİ, ÖRNEK BİR EV SAHİPLİĞİ SERGİLEDİ 

 Plaza Otel Havuzbaşında yapılan sünnet töreninde konuklara, çiğköfte, meyve, çerez ve meşrubat ikramları yapıldı. 10 yaşındaki Arin ve 11 yaşındaki Arjin’in muhteşem sünnet törenine oldukça kalabalık bir davetli kitlesi de tanıklık etti. Plaza otelin 480 kişilik kapasiteli havuz başında yapılan sünnet düğününde, tam 440 kişi ağırlandı.

Konuklara ikram edilen sünnet şekerleri de, geceye ayrı bir anlam kattı. Güler yüzlü ve tecrübeli personelleriyle, hijyeni hep ön planda tutan Plaza Otelin, profesyonel hizmet anlayışı, sünnet düğününde kendisini hissettirirken, geceye katılan davetliler de, otel yönetimi ve personeline tam not verdiler.

Servis ve sunulan ürünlerin kaliteli olması, kurumsal yapısını zirveye çıkaran Plaza Otel’in, İlimizin en saygın otellerinden birisi olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

Çelenklerin yoğunluğu, adeta ortamı çiçek bahçesine çevirirken, Arin ve Arjin’in sahnede oynama anları ise görülmeye değerdi. Dolar yağmuruna tutulan iki kardeşin oyunları büyük beğeni toplarken, davetliler de bu mutlu ana eşlik ettiler.

Palyaçolar, davetlilerin çocuklarını eğlendirirken, yerel sanatçılarımızdan Yasin Izgar’ın güzel sesiyle seslendirdiği birbirinden güzel Türkçe ve Kürtçe şarkılar da, büyük beğeni topladı.

Misafirleri coşturan Yasin Izgar’ın şarkılarına, zaman zaman konuklar da eşlik ettiler. Mini folklor ekibi de, sergiledikleri başarılı performansla, davetliler tarafından ayakta alkışlandılar. 

MERVETTİN TOSUNLU: HARİKA BİR DUYGU 

Arin ve Arjin’in kirveliğini yapan, Gerzi aşireti lideri, Diyarbakır’ın tanınmış simalarından, İş adamı ,kanaat önderi Mervettin Tosunlu ise, böylesi bir gecede, çok sevdiği ve saygı duyduğu Güler Ailesi ile kirve olmaktan dolayı büyük mutluluk yaşadığını belirtti. Kısa bir konuşma yapan Mervettin Tosunlu, ‘Değerli akrabamız Felat Güler’in dünya tatlısı oğullarının kirvesi olmak, beni ziyadesiyle memnun etti. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. 

Değerli yeğenlerim Arin ve Arjin’e, bir ömür boyu sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum. Bugün burada, Yüce Dinimiz’in bir vecibesini gerçekleştirmek amacıyla toplanmış olmak, beni ve bütün konuklarımızı, ayrıca mutlu etti. Allah’ın; izniyle, bu iki evladımızın mürüvvetlerine de yine hep beraber tanık oluruz. Cenab-ı Allah’tan bu iki evladımıza ve bütün çocuklarımıza, bir ömür boyu can sağlığı ve mutluluklar niyaz ediyorum’.  

Çocukların babası Felat Güler ve Annesi Bahar Güler, tam bir örnek ev sahipliği sergiledikleri sünnet düğününde, bütün konuklarını kapıda karşılayarak, masalarına kadar eşlik ettiler. Gece boyunca bütün masaları gezip, herkesle ilgilenen Felat ve Bahar Güler çifti, program sonrası, yine bütün konuklarını kapıya kadar ağırladılar.

 Muhteşem geçen gece sonrası, kısa bir teşekkür konuşması yapan ARNE Özel Güvenlik Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı Felat Güler, ‘Biricik yavrularımız Arin ve Arjin’in sünnet düğününe katılarak, bu mutlu günümüze tanıklık eden bütün misafirlerimize, tüm dost, arkadaş ve akrabalarımıza,

 en kalbi duygularımızla teşekkür ederiz. Ayrıca kirvemiz olan Gerzi aşireti lideri, kanaat önderi iş adamı Hacı Mervettin Tosunlu bey ve beraberindekiler ile, davetlilerimize kusursuz hizmetler sunan Plaza Oteli yönetimi ve bütün personellerine, teşekkür ederiz. Rabbim; böylesi mutlulukları, bütün anne ve babalar nasip etsin’. 

ÖZEL HABER :YILMAZ ACU

Abdulkadir Aksu’dan, Binali Yıldırım’a destek çağrısı Abdulkadir Aksu’dan, Binali Yıldırım’a destek çağrısı

Eski İçişleri Bakanı ve Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Aksu, Ak parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’a destek açıklamasında bulundu.

 23 Haziran’da yapılacak olan İstanbul seçimlerinde AK Parti’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım’a destek çağrısında bulunan Eski İçişleri Bakanı ve Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Aksu, Pazar günü yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin, hayırlara vesile olmasını temenni etti.  

“YILDIRIM BİLGİ VE BİRİKİMİ İLE RAKİBİNİN ÖNÜNDE” 

 Binali Yıldırım’ın bilgi ve birikiminin yanı sıra devlet yönetimi tecrübesi ile rakibinden önde olduğunu belirten Aksu, “Cenab-ı Allah’tan niyazımız, seçimlerin gerek İstanbul ve gerekse tüm ülkemize hayırlara vesile olmasıdır.

Kuşkusuz, seçimler demokratik sistemlerin vazgeçilmez parametlerinden biridir. Bu doğrultuda yaklaşık 16 milyon İstanbullu kardeşimiz, kendisini yönetecek olan Belediye Başkanı ve yönetim kadrolarını belirlemek üzere sandığa gidecek. 

Takdir edileceği üzere, sayın Binali Yıldırım, gerek bilgi ve birikimi, gerekse devlet yönetimi tecrübesi gibi konularda, rakibinden fersah fersah öndedir. 
 Özellikle İstanbul gibi, dünyanın sayılı büyük kentlerinden birini yönetecek olan Belediye Başkanı ve kadroları, öncelikle devlet ricalini bilen,

halkın geneline hitap edecek projeler üreten, deneyimli ve tecrübeli insanlardan seçilmelidir. Binali Yıldırım Bey, uzun yıllar Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevini başarıyla yürüttü. Nitekim ‘Akıl yollarıyla ülkemizin her yerini donattık,

bilgi toplumu seviyesine ulaşma hedefi doğrultusunda, Türkiye’yi Avrupa’nın ilk 5 ülkesi arasına soktuk’ şeklindeki ifadeleri, gerçekten takdire değer ifadelerdir. Ardından başbakanlık ve meclis başkanlığı görevlerinde bulunarak, geçekten kırılması imkânsız bir rekora imza attı. 

Kuşkum yok ki, Diyarbakırlı hemşehrilerimin yanısıra, İstanbul’da ikamet eden bütün Kürt kardeşlerim bu seçimde Binali Beyi destekleyecek ve özellikle sandığa giderek, oyunu kullanacaktır” dedi. 

“YILDIRIM İSTANBUL’A YAKIŞIR PROJELERİ HAYATA GEÇİRECEK”  

Binali Yıldırım’ın başkanlığı’nda İstanbul’a yakışır bütün projelerin hayata geçirileceğine inandığının da altını çizen Aksu, “Birlik ve beraberliğimizi perçinleştirmek, sürdürülen hizmetlerin daha üst boyutlara taşınarak, İstanbul’a yakışır

bütün projelerin hayata geçirilebilmesi için, Binali Bey ve devlet tecrübesi olan ekibinin işbaşına gelmesi gerekiyor. Ak parti iktidarları döneminde gerek ülkemizin ve gerekse İstanbul’un geldiği nokta hepimizin malumudur.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminden sonra, iş başına gelen Ak partili başkanlar, İstanbul’a adeta çağ atlatmış, 

çehresini değiştirmiştir. Sempatikliği, siyasi deneyimi, esprili kişiliği, bürokrasiye olan hakimiyeti ve tecrübesiyle, Binali Yıldırım beyin, başkanlığı kazanarak, bir an önce kolları sıvayıp İstanbul’a hizmet edeceğine inanıyorum” diye konuştu. 

HABER:YILMAZ ACU

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: “Ay sonuna kadar Karadeniz’e ilişkin eylem planımızı tamamlamış ve bu ay sonu veya önümüzdeki ayın ilk haftası açıklamış olacağız” Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: “Ay sonuna kadar Karadeniz’e ilişkin eylem planımızı tamamlamış ve bu ay sonu veya önümüzdeki ayın ilk haftası açıklamış olacağız”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Trabzon’un Araklı ilçesi Çamlıktepe mahallesinde 7 kişinin ölümü, 3 kişinin de kaybolması ile sonuçlanan selin ardından afet bölgesinde incelemelerde bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Trabzon’un Araklı ilçesi Çamlıktepe mahallesinde 7 kişinin ölümü, 3 kişinin de kaybolması ile sonuçlanan selin ardından afet bölgesinde incelemelerde bulundu. Bakan Kurum, incelemelerin ardından Çamlıktepe mahallesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Ay sonuna kadar Karadeniz’e ilişkin eylem planımızı tamamlamış ve bu ay sonu veya önümüzdeki ayın ilk haftası açıklamış olacağız, diğer taraftan da Trabzon, Rize, Ordu, Giresun ilimizde dere güzergahı üzerindeki şu an iklim değişikliği sebebiyle olmaması gereken binaların tespitini de bir ay içinde tamamlayacağız. İnşallah bu 4 ilimizde bu tespitleri yapıp vatandaşlarımızı sağlam, güvenli konutlarına taşıma sürecine ve yeni inşaatların yapım sürecine bu yıl içinde başlamak istiyoruz” dedi.


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler