YILMAZ:BÜTÜN HAYATIMIZ, BAYRAM TADINDA OLSUN YILMAZ:BÜTÜN HAYATIMIZ, BAYRAM TADINDA OLSUN

D.BAKIR- Sur İşadamları ve Toptancılar Derneği (SİDER) Genel Başkanı, İş Kadını Şükran Yılmaz, yayınladığı mesajda, bütün İslam Âlemi’nin Ramazan Bayramı’nı kutladı.
SİDER Başkanı Şükran Yılmaz, Ramazan Bayramı’nın sayısız güzellikleri sinesine barındırdığına dikkati çekerek, mesajında şu görüşlere yer verdi:

‘Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın! Herkese hayırlı ve bereketli Ramazan Bayramları dileklerimizi iletiyorum.
Ümmet-i Muhammed’in birlik ve beraberliğinin daim olmasına, akan mazlum ve masum kanlarının durmasına; sevgi, hoşgörü ve barışın hâkim olmasına vesile olması dileğiyle Bayramımız Mübarek olsun.
Kuşkusuz hepimizin geleceğe dair umutları, hedefleri ve hayalleri vardır. Ramazan Bayramı’nın bu umutların yeşermesi ve gerçekleşmesine bir vesile olmasını, Yüce Rabbimiz’den niyaz edelim.
Böylesine ulvi günlerde, hepimiz birbirimize manevi duygularla yaklaşalım. Kırgınlıklar, dargınlıkları bitirelim. Yeni kardeşlik ve dostluk köprülerinin temellerini atalım. Var olan kardeşlik zincirlerine yeni halkalar ekleyelim. Bugün başta çocuklarımız ve büyüklerimiz olmak üzere, herkesi mutlu edelim. Kasvet, keder ve umutsuzluğu silip atalım hayatımızdan.

Hastalarımızı ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerimizi iletelim. Kabir ziyaretleriyle, Ahirete intikal etmiş medfunlarımıza, Yüce Rabbim’den rahmet ve merhamet niyaz edelim. Bayramı doya doya yaşayalım ve yaşatalım. Her bayram yaptığımız gibi, genç-yaşlı hepimiz kol kola camilerimize akın edelim.

Cenab-ı Allah’a yönelip ellerimizi açalım. Dualarımızı, niyazlarımızı ve ibadetlerimizi Yüce Rabbimiz’e yöneltelim. Hem ülkemiz için, hem de bütün İslam Alemi için dualar edip, Cenab-ı Allah’a niyazlarda bulunalım.

Cenab-ı Allah; bu mukaddes günlerin hatırına, huzur ve bereket dolu bir yaşama adım atmamızı nasip eylesin. Bu müstesna günlerde, tüm dualarınızın Yüce Mevlam katında kabulünü niyaz ediyorum.
İşte bu özel günlere bizleri kavuşturan Cenab-ı Hakk’a ne kadar şükürler etsek azdır. Bütün günlerinizin ve gecelerinizin Bayram tadında ve bereketinde olması dileğiyle, bütün vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı’nı en samimi duygularımla kutlar, sağlık ve mutluluklar dilerim’.

16 Haziran 2018
HAYATLARINDA İLK DEFA AVM’DE İFTAR AÇTILAR HAYATLARINDA İLK DEFA AVM’DE İFTAR AÇTILAR

D.BAKIR- Mübarek Ramazan Ayı’nın manevi atmosferi bütün dünyayı sarmış durumda. Yardımlaşma ve dayanışmanın en veciz örneklerinin görüldüğü bu kutsi ayda, Diyarbakır’da da eşine az rastlanır güzellikler yaşanıyor. Bunlardan birisi de Ninova AVM’de yaklaşık 300 kişinin katıldığı İftar Yemeği oldu.

SUR MAĞDURU ÇOCUKLAR ÇİFTE SEVİNÇ YAŞADILAR

Sur İlçesinde yaşayan Sur mağduru aileler ile yetim çocuklar onuruna verilen İftar yemeği, duygusal anlara sahne oldu. Genel Merkezi İstanbul’da bulunan Yardım Eli Derneği’nin tespit etmiş olduğu Sur mağduru aileler ve yetim çocuklar, hayatlarında ilk defa AVM’de hep beraber iftar keyfini yaşadılar. Ninova Alışveriş Merkezi’nde bulunan ‘Alaadin’in Sihirli Lezzetleri’ Adlı restaurantta verilen, yemeğe çok sayıda kişi ve kuruluş da katkıda bulundular.
İftar yemeğini organize eden, Derman Baba lakaplı hayırsever vatandaş Yılmaz Acu, şunları söyledi: ‘Öylesine duygu yüklüyüm ki, anlatamam. Sur İlçemizde ikamet eden Sur mağduru aileler ile yetim çocuklarımızı Ninova AVM’de bir araya getirip, bu mukaddes ayda İftarımızı açtık. Bu organizasyon için Ramazan ayının ilk günlerinden beri hazırlıklarımızı yapıyorduk. Yaklaşık 37 yıldır, insanlarımızın derdine derman olmaya çalışıyorum. Sağ olsunlar bu nedenle bana ‘Derman Baba’ ünvanını layık gördüler. Bağrından çıktığım bu mukaddes kentimize ne kadar hizmet etsem azdır.
Allah rızasıyla şereflenebilmek için yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklarımız ve aileleriyle böylesi anlamlı bir günde bir araya geldik. İmkânım olsa, Diyarbakır’da yaşayan bütün ihtiyaç sahibi ailelerin bayram öncesi gıda, kıyafet ve ayakkabı ihtiyacını gideririm. Onların sosyal, kültürel ve sportif çalışmalarını yapabilecekleri, eğlenebilecekleri ortamlar hazırlarım. Geçmiş yıllarda, defalarca kez bunları yaptık. Hayırlısıyla bu yıl da yapacağız.

Amacımız çocuklarımıza çifte bayram yaşatmak. Onları mutlu görünce, dünyalar benim oldu. Yetim büyümüş biri olarak, babasız olmanın ne demek olduğunu çok iyi bilirim. Özellikle Sur mağduru çocuklarımızla özel olarak ilgilenmeliyiz. Sur mağduru çocuklarımızın psikolojisi bozulmuş durumda. Yaşanan çatışmalardan en çok etkilenenler onlar. İnsanlarımız evinden, barkından oldu. Çoğu işsiz kaldı. Tabiri caizse bir lokma ekmeğe muhtaç oldular. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da bayrağımızı gururla dalgalandıracağız. Devletimizin, hayırsever kişi ve kuruluşların katkılarıyla bu tür çalışmalarımızı çok daha geniş platformda devam ettireceğiz. Bu arada, Siyonist İsrail’in, mazlum Filistinli kardeşlerimize reva gördüğü zulmü de unutmadık. O nedenle İsrail ürünü gazlı içecekler yerine, limonata, ayran ve şalgam ikram ettik. Çocuklarımız hem sağlıklı ve doğal ürünlerden içmiş oldular, hem de terör devleti olan İsrail ürünlerine paramız gitmemiş oldu.

PAYDAŞLARIMIZA NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEM AZDIR

Bu dev organizasyonumuza katkı sağlayan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cumali Atilla Bey olmak üzere, bütün paydaşlarımıza minnettarız. Sayın Başkanımız, ulaşım sorunumuzu çözerek, büyük katkı sağladı. Bu sayede, bütün aileleri ve çocuklarımızı, ikamet ettikleri evlerden alıp, İftarımızda ağırladık, sonra da yine hepsini aldığımız noktalara birer birer bıraktık. Ailelerimiz, Sayın Başkana dua ettiler.

Ninova Park Alışveriş Merkezi Genel Müdürlüğüne, yöneticilerine ve emeği geçen bütün AVM personellerine sergiledikleri örnek ev sahipliğinden dolayı müteşekkiriz. Sur İş Adamları ve Toptancılar Derneği (SİDER) Başkanı Şükran Yılmaz, Başkan Yardımcısı Ramazan Dere, Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Başhekimi Sedat Özkul, Ak parti Bismil İlçe Başkanı Mehmet Kızılkaya, Kadayıfçı Sıtkı Usta, Av. Süleyman Elhakan, İş Adamı Şeyhmus Karakuş, İş Adamı Süleyman Ergin, İş Adamı Cihan Ensarioğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Bircan, Özel Bower Hospital Hastanesi Doktoru Gül Apaydın, Liv Suit Oteli İşletmecisi İş Adamı Ferman Zaman, MUSYAN-DER Başkanı İş Adamı Sadık Elaldı, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Diyarbakır Şube Başkanı İsmail Özşanlı ve Bağımsız Milletvekili Adayı Özkan Yıldırım, hayırlı projemize destek vererek, bizleri onurlandırdılar. Aslında saydığım isimler, bu hayır kervanında yer alarak, kendilerine ne düşüyorsa yapmaya hazır olduklarını, ancak isimleri ve mensubu oldukları kurumların duyurulmasını istemediklerini belirttiler.

Ama böylesi hayırlı bir işe katkı sağlayanların isimlerini, bütün kamuoyunun bilmesi gerekir diye düşündüm. Alaaddin Usta ve hamarat ekibinin hünerli elleriyle hazırladıkları, birbirinden leziz 6 çeşit yemekten oluşan İftar Menümüzde, salata, ızgara köfte, beyaz et, tatlı ve içecek sunduk. Alaaddin Usta’nın bu hizmeti son derece ekonomik fiyatlarla sunması ve kâr amacı gütmeden bizlere sağladığı katkı, takdire şayan ve örnek alınması gereken bir davranış diye düşünüyorum. Nasip olursa, bu hizmetimizi, çok daha fazla sayıda ailemizi ve çocuklarımızı buluşturarak yapmayı hedefliyoruz. Bu tür hayırlı çalışmaların örnek teşkil ederek daha da yaygınlaşması, hepimizin ortak arzusu olmalı. Bu vesileyle, maddi-manevi emeği geçen, katkı sağlayan, hayır dualarını eksik etmeyen bütün kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyorum.
Allah; sizlerden razı olsun. Hayırlısıyla, çok daha fazla sayıda katılımla, devasa organizasyonları, elbirliğiyle gerçekleştireceğiz’.

9 Haziran 2018
Prof.Dr Mehmet Emin Yılmaz: ‘Bu seçim ülkemiz için dönüm noktasıdır’ Prof.Dr Mehmet Emin Yılmaz: ‘Bu seçim ülkemiz için dönüm noktasıdır’

DİYARBAKIR – 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Genel seçimlere sayılı günler kaldı.  27. Dönem Diyarbakır Ak Parti Milletvekili adaylarından Prof. Dr. Mehmet Emin Yılmaz, seçim çalışmalarına Ergani ilçesinde devam etti.Kaynak: Prof.Dr Mehmet Emin Yılmaz: ‘Bu seçim Yılmaz ve beraberindeki heyet ile birlikte Ergani ilçesinde bir dizi ziyaretler gerçekleştirildi. Vatandaşlarla ve esnaflarla sohbet eden Prof.Dr.Yılmaz, ayrıca Ergani Esnaf ve Kefalet Başkanlığı ile Ziraat Odasını da ziyaret etti.

Yılmaz ve  beraberindeki heyet ile birlikte Ergani ilçesinde bir dizi ziyaretler gerçekleştirildi. Vatandaşlarla ve esnaflarla sohbet eden Prof.Dr.Yılmaz, ayrıca Ergani Esnaf ve Kefalet Başkanlığı ile Ziraat Odasını da ziyaret etti.Kaynak: Prof.Dr Mehmet Emin Yılmaz: ‘Bu seçim ülkemiz için dönüm noktasıdır’

ESNAF ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

Ergani ilçesinde, esnaf ve vatandaşları ziyaret eden Prof.Dr Yılmaz, kendisine yöneltilen sorunlar ve şikayetleri tek tek not aldı. Yılmaz, 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerin, ülkemiz için bir dönüm noktası olduğunun altını çizerek sözlerine şöyle devam etti : “Şüphesiz tüm seçimler önemli ama 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri ülkemiz adına hakikaten çok önem arzetmektedir. Bir anlamda ülkenin kaderini belirleyecek bir milli beka ve varlık meselesi olacaktır.

Geriye dönüp baktığımızda 16 yıllık zaman diliminde çok şey değişti. Ülkemiz artık dünyanın en saygın devletleri arasındaki yerini almıştır. Bundan sonra bazı şeylerin geriye dönmemesi ve istikrarın devam etmesi için Ak Parti iktidarına sahip çıkmak çok daha önemli bir hale gelmiştir. Bugün Diyarbakır’ımızın en büyük ilçesi Ergani’ye geldik. Sorunları en iyi bilen ve bunları çözecek olan yine Ak Parti’dir. Bu nedenle bu seçimin ne kadar önemli olduğunu sizlere yani kardeşlerimize anlatmaya geldik. “dedi.

PROF.DR.MEHMET EMİN YILMAZ KİMDİR?
Mehmet Emin Yılmaz, 1952 yılında Siverek’te doğdu.

1971-1977 yılları arasında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesinde tıp doktoru eğitimimi tamamlayarak Sağlık Bakanlığına bağlı kuruluşlarda görev aldı. Aynı dönem Diyarbakır MTTB başkanlığı yaptı.

1984-1988 yılları arasında Dicle Üniversitesi Tıp fakültesinde İç Hastalıkları ihtisasını tamamlayarak

1988 yılında İç Hastalıkları Uzmanı oldu.

1990 yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Nefroloji Bilim Dalında Yardımcı Doçent Doktor unvanıyla göreve başladı.

1995 yılında Doçent,

1999-2003 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Diyaliz Bilim Kurulu Üyeliğinde bulundu.

2005 yılında ise Profesör olarak atandı.

2012-2016 yılları arasında YÖK üyeliği yaptı.

21 Mayıs 2017 tarihinde yapılan Ak Parti Kongresinde MKYK üyeliğine seçilmiştir.

2012-2018 Yılları arasında, Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Kurul Üyeliği yaptı.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi İç hastalıkları Anabilim Dalı başkanı ve Nefroloji Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır. ülkemiz için dönüm noktasıdır’

2 Haziran 2018

EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler