3000 AİLEYE YARDIM ULAŞTIRDILAR 3000 AİLEYE YARDIM ULAŞTIRDILAR

D.BAKIR- Kısa Adı DİSİDER olan Diyarbakır Siirtliler Derneği ve Siirt Vakfı, Mübarek Ramazan Ayı dolayısıyla 3000 bin aileye gıda kolisi yardımında bulundu.
Başkanlığını uzun yıllar Diyarbakırspor Kulübü Başkanlığı görevinde bulunan Adnan Öktüren’in yaptığı DİSİDER ve Siirt Vakfı Diyarbakır Şubesi, Mübarek Ramazan Ayı boyunca bugüne kadar 3000 aileye gıda yardımı ulaştırdı.

Açıklamalarda bulunan DİSİDER ve Siirt Vakfı Diyarbakır Şube Başkanı Adnan Öktüren, şunları söyledi:
‘Yüce Rabbimiz’e, bizleri bir kez daha Mübarek Ramazan-ı Şerif ayına kavuşturduğu için ne kadar hamdetsek azdır. Yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye çıktığı, birlik ve beraberliğimizin en veciz örneklerinin yaşandığı böylesine ulvi günleri idrak etmek, kuşkusuz büyük bir mutluluk kaynağı hepimiz için.
DİSİDER ve Siirt Vakfı Diyarbakır Şubesi olarak, Mübarek Ramazan Ayı boyunca, 3500 aileye gıda kolisi yardımında bulunmayı hedeflemiştik.
Şükürler olsun ki, 3000 adet yardım kolimizi, ekonomik durumu elverişli olmayan ailelerimize ulaştırmış bulunmaktayız.
Önümüzdeki günlerde, 500 aileye daha ulaşarak, onların da kolilerini dağıtmak suretiyle, hedeflerimize ulaşmış olacağız.

Yardımlarımızı ulaştırırken, son derece sıkı ve titiz bir şekilde gerçekleştiriyoruz.
Kimseyi rencide etmeden, dul, yetim, öksüz, engelli ve hastası bulunan, ekonomik durumu elverişli olmayan yani gerçek ihtiyaç sahiplerini tespit ederek, yardımlarımızı kapılarına kadar ulaştırıyoruz. Bu noktada, bizlere gönül birlikteliği yaparak çalışmalarımıza katkı sunan bütün paydaşlarımıza, emeği geçen bütün gönüldaşlarımıza teşekkür ediyor ve saygılarımızı sunuyoruz.
Aldığımız hayır duaları, bizim için tarifi imkânsız bir mutluluk kaynağı ve motivasyon kaynağımızdır. Kısmet olursa, bu yardım çalışmalarımızı geleneksel hale getirip, önümüzdeki yıllarda çok daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, kadirşinas halkımızın Mübarek Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı’nı en halisane duygularımızla kutluyor, bu müstesna günlerin tüm İslam Alemi’ne, sağlık, mutluluk ve huzur dolu günlere vesile olmasını, Yüce Rabbim’den niyaz ediyoruz’.

DERMAN BABA ACU: BU TÜR ÇALIŞMALARA DESTEK OLUNMALI

Öte yandan, 37 yıla yakındır, Diyarbakır ve Bölgemiz genelinde yaptığı sayısız yardım çalışmalarıyla tanınan ve vatandaşların ‘Derman Baba’ ünvanıyla andığı Yılmaz Acu, bu tür hayır hasenat çalışmalarına, toplumun bütün kesimlerinin destek olması gerektiğine dikkati çekti.
Açıklamalarda bulunan Derman Baba Yılmaz Acu, şunları söyledi:

‘DİSİDER ve Siirt Vakfı Diyarbakır Şubesi, Mübarek Ramazan Ayında yaptığı bu çalışmayla, haklı olarak gönüllerde taht kurdu. Derneğin Başkanı, değerli ağabeyim Adnan Öktüren’i uzun yıllardır tanırım. Ekonomik durumu uygun olan hayırsever vatandaşlarımız, bu tür yardım çalışmalarına katkı sunarak, çok daha fazla sayıda insana ulaşılmasına vesile olabilirler. Bildiğiniz gibi, Diyarbakır İlimizde ekonomik durumu elverişli olmayan vatandaşlarımızın sayısı bir hayli fazla.

Bu nedenle hepimize büyük görevler düşmekte. Böylesi sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın eğitimlerini tamamlayarak hayata atılmalarına katkıda bulunabiliriz. Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde, hiçbir geliri olmayan ailelerimizin çocuklarına, ayakkabı ve bayramlık kıyafet temin ederek, çocuklarımıza çifte bayram yaşatmak isteyen herkesi, böylesi hayır hasenat çalışmalarına duyarlılık göstererek, katkı sağlamalarını temenni ediyorum. Bu vesileyle, bir kez daha Sayın Adnan Öktüren ve onun şahsında bütün DİSİDER mensuplarına teşekkür ediyor, bu hassasiyetlerinden dolayı kutluyorum.’

12 Haziran 2018
SAĞLIK-SEN’DEN ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE İFTAR SAĞLIK-SEN’DEN ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE İFTAR

Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Ergani İlçesinde Şehit ve Gazi Ailelerine İftar yemeği verdi.
D.BAKIR- Sağlık-Sen Diyarbakır Şubesi Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Diyarbakır’ın Ergani İlçesinde, oldukça geniş katılımlı bir İftar yemeği verdi.
Ergani ilçesinde düzenlenen, Sağlık-Sen Diyarbakır İl Şubesi tarafından organize edilen İftar yemeğine Aile ve Sosyal Politikalar İl ve İlçe Müdürlüğü yetkilileri de misafir olarak davet edildi.

KAYMAKAM MESUT ÇOBAN DA KATILDI

İftar yemeğine Ergani Kaymakamı Mesut Çoban’ın yanısıra, kamu kurum ve kuruluşların amir ve müdürleri, kanaat önderleri, Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Adalet ve Kalkınma partisi (Ak parti) Ergani İlçe Başkanı Şükran Sayan, Aile ve Sosyal Politikalar İl ve İlçe Müdürlüğü yetkilileri, basın yayın kuruluşlarının temsilcileri ve yaklaşık 500 şehit ve gazi yakınları katıldı.

Bir restaurantta düzenlenen İftar yemeği öncesi kısa bir konuşma yapan Ergani Kaymakamı Mesut Çoban, şunları söyledi:
‘Aziz ve Mübarek bir Ramazan-ı Şerif akşamında, böylesi bir iftar yemeğinde şehit ve gazi yakınlarımızla bir araya gelmenin tarifi imkânsız mutluluğunu yaşıyoruz.
Vatanımız, milletimiz ve ülkemizin bekası için bir an bile düşünmeden canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi, bu Mukaddes gece vesilesiyle bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun.
Hayattaki gazilerimize de Yüce Rabbim’den; bir ömür boyu, sağlık, mutluluk huzur dolu günler niyaz ediyorum’.

NURHAK ENSARİOĞLU: KAPIMIZ SİZE HER ZAMAN AÇIKTIR

Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu ise şunları söyledi:
‘Mukaddes Ramazan-ı Şerif Ayında, aziz şehitlerimizin emanetleri olan yakınları ve gazilerimizle aynı sofrada İftar açmak, bizim için büyük mutluluk kaynağıdır.
Ramazan-ı Şerif Ayının bu müstesna iklimi ve birleştirici atmosferinde, siz değerli şehit aileleri, gazilerimiz ve onların aileleriyle, İftar sofrasında bir araya gelmenin mutluluğu içerisindeyim. Öncelikle davetimize icabet ettiğiniz için sizlere, şahsım ve tüm arkadaşlarım adına şükranlarımı arz ediyorum.
Aziz vatan toprağımız ve bayrağımız uğruna canlarını feda eden şehitlerimize, Yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize de bir ömür boyu sağlık ve mutluluk niyaz ediyorum.
Rabbim; tuttuğumuz oruçları kabul, birlik ve beraberliğimizi daim eylesin.

Cenab-ı Allah’tan; aziz şehitlerimize gani gani rahmet niyaz ediyoruz. Millet olarak birlik ve beraberliğimiz, ilelebet böylesi güçlü ve bir beraber olarak daim olsun. Bir büyük devlet ve millet olarak bugün Ramazan’ın kucaklayan ve birleştiren ikliminde kardeşlik havasını, hep beraber soluyoruz.
Bizler bugün rahat ve huzurlu bir şekilde yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve sevgili gazilerimize borçluyuz. Birlik ve beraberliğimizin hiçbir zaman bozulmaması en büyük temennimizdir.
Kapımız her zaman aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin ailelerine açıktır. Elimizden gelen bütün çabayı onlar için sarf etmek, bizim boynumuzun borcudur. Gerçi ne yapsak da, onların haklarını ödeyemeyiz. Ama en azından onların emaneti olan çocuklarına, ne gerekiyorsa yapmaya hazırız.
Bu duygu ve düşüncelerle, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, fedakâr gazilerimize de yaşamları boyunca, sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyoruz’.

HABER: YILMAZ ACU/ERGANİ

1 Haziran 2018

EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler