Diyarbakırlılar Kokoreç’i sevdi Diyarbakırlılar Kokoreç’i sevdi

Diyarbakır’da yakın tarihten bu yana satılan kokoreç’i Diyarbakırlılar sevdi. İşlerinin çok iyi olduğunu ve satışlardan memnun olduğunu söyleyen Kokoreç Ustası Suat Aslan günlük yaptıkları kokoreçlerin müşterileri tarafından çok beğenildiğini söyledi.

Koyun ya da dana ince bağırsağından (mumbar ve ince bagirsak) yapılan bir çeşit yemek olan kokoreç iç kısmı mumbardan, dış kısmı ince bagırsaktan mamuldur. Genellikle bol baharat ve ayran ile birlikte yenmesi önerilen kokoreç Diyarbakır’da yok satıyor.
15 yıldır Kokoreç ustalığı yapan Suat Aslan Bursa’da öğrendiği mesleğini Diyarbakır’da devam ettiriyor. Sağlığa ve hijyene önem verdiklerini ve bu nedenle satış patlaması yaşadıklarını belirten Kokoreç Ustası Suat Aslan, “Sağlığa hijyene çok dikkat ediyoruz. Ofis Şair Sırrı Hanım Sokakta bulunan işyerimizde çalışmaktayız. Kokoreçlerimizi günlük getiriyoruz kesimler günlük yapılıyor kokoreç seven onbinlerce insan var. Mardin ve Batman gibi civar illerden bile sadece kokoreç için gelen müşterilerimiz var. Satışlardan gayet memnunum” diye konuştu.

Gecenin 3’üne kadar kokoreç sattıklarını dile getiren Kokoreç Ustası Suat Aslan, “İşimizi iyi yaptığımız için müşterilerimiz bizi seviyor bu nedenle satışlarımız çok iyi gecenin 3’üne kadar açığız. Kokoreçi yiyen bir daha gelip yiyor evlere sipariş bile aldığımız oluyor. Diyarbakırlılar damak tadını iyi biliyor. Tüm vatandaşlarımızı eşsiz lezzetimizin tadına bakmaya bekliyoruz” diye konuştu.

19 Ekim 2014

EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler