ROMAN HAZIR GİYİM GÖRKEMLİ MUHTEŞEM TÖRENLE AÇILDI. ROMAN HAZIR GİYİM GÖRKEMLİ MUHTEŞEM TÖRENLE AÇILDI.

Diyarbakır’da genç kuşağın tanınmış iş kadınlarından Şerife Keskin’in hizmete açtığı mağaza, görkemli bir törenle hizmete açılırken, açılış törenine oldukça kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Forum Alışveriş Merkezinde hizmete açılan ROMAN hazır giyim mağazasının açılışı, adeta iş dünyasını bir araya getirdi. Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Ahmet Sayar ve Meclis Üyeleri, Borsa Başkanı (DTB) Başkanı Engin Yeşil ve yönetim kurulu üyeleri, Ak parti Ergani İlçe Başkanı Şükrü Sayan, Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Akkul, Sur İşadamları ve Toptancılar Derneği (SİDER) Başkanı Şükran Yılmaz, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Ekin Ensarioğlu ve KAGİK üyeleri, iş kadını Nezahat Barutçuoğlu, işadamı Baran Aktay,İş adamı Halis Bilen bazı STK’ların başkan ve yöneticileri açılışa katıldı.
Yerel ve ulusal basın yayın kuruluşlarının temsilcileriyle, muhtelif Esnaf birliklerinin mensupları, davetliler ve oldukça kalabalık bir vatandaş topluluğu açılışta hazır bulundu.

AHMET SAYAR: GİRİŞİMCİLERİMİZİN GENÇ VE ÜSTELİK BAYAN OLMALARI, BİZLERE BAYRAM SEVİNCİ YAŞATIYOR
Açılış sonrası açıklamalarda bulunan DTSO Başkanı Ahmet Sayar, her yeni açılan iş yerinin, insanlarımıza istihdam, kent ekonomisine de katma değer kattığını belirterek, şunları söyledi:
‘Açılışlara katılmak, bizlere adeta bayram sevinci yaşatıyor. Özellikle genç kardeşlerimizin gösterdikleri cesaret, bizleri gelecek için bir hayli umutlandırıyor. Kaldı ki, girişimcilerimizin genç olması, hele bir de bayan olmaları, sevincimizi katlıyor adeta. Şerife Keskin kardeşimizi tebrik ediyor, başarılarının devam diliyorum’.

BARAN AKTAY: BİR TAŞ ÜZERİNE TAŞ KOYAN BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR.

Açılışa katılan Diyarbakır’ın tanınmış simalarından iş adamı Baran Aktay ise şunları söyledi:
‘Öncelikle Şerife Keskin kardeşimi kutluyor, ekibiyle beraber bir ömür boyu hayırlı işler gerçekleştirmelerini, Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.
Bu kardeşimiz, ciddi anlamda bir yatırım yaparak, hem istihdama, hem de kadim kentimizin ekonomisine katma değer sağlayacak.
Allah, hayırlısını nasip etsin, hayırlara vesile olsun. Her zaman için esnaflarımızın, hele hele genç ve bayan ticaret erbabının emrinde olduğumuzu özellikle belirtmek isterim. Her açılan iş yeri, işsizliğin panzehiridir. Esnaflarımız, ekonominin dinamosudur. Yani olmazsa, olmazlar arasındadır.
Cenab-ı Allah, bütün herkese hayırlı kısmetler nasip buyursun inşallah’.

KESKİN: ‘HERKESE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDERİM’
İş kadını Şerife Keskin ise, ‘Açılışımıza katılarak bizleri onurlandıran herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.
Cenabı Allah’ın izniyle, yaşadığımız sürece, peygamberler, sahabeler ve evliyalar beldesi bu müstesna kentte, taş üstüne taş koymak için var gücümüzle gayret göstereceğiz. Bu mutlu ve özel günümüze katılarak, sevincimizi katladınız, hep beraber geleceğe dair umutlarımızı bir kez daha tazelemiş olduk bu vesileyle.
Allah, razı olsun hepinizden. İyi ki varsınız, iyi ki yanımızdasınız. Değerli ağabeylerim ve iş hanımı büyüklerimin manevi desteklerini her zaman hissettik.
Bildiğiniz gibi ‘Keskin’ grubu olarak, uzun yıllardır Diyarbakır’da güvenlik ve otomasyon sektöründe faaliyet gösteren firmalarımız var. Mevcut potansiyelimizi kullanarak, yeni bir sektöre daha adım atmış bulunuyoruz.
Rabbim; cümlemize hayırlara vesile etsin inşallah. Hazır giyim sektörü ve tekstil zaten bizim yabancımız olan bir sektör değil. Yılların manevi birikimini ve tecrübesini, sektöründe deneyim sahibi arkadaşlarımızla değerlendirerek, insanlarımıza yeni bir ekmek kapısı aralamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hedefimiz, kaliteli ürünleri, olabildiğince uygun fiyatlarla son kullanıcıya ulaştırmak. Yani ‘her kese ve her keseye’ uygun bol çeşit ve oldukça zengin ürünlerimizle, oldukça geniş bir potansiyele hitap edeceğiz.
İleriki süreçte hedefimiz, işlerimizi büyüterek, faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde imalata yönelik projelere yönelmektir. Bir kez daha değerli katılımcılara en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum’.

8 Nisan 2018

EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler