APAYDIN, BOWER HOSPİTAL’DE GÖREVE BAŞLADI. APAYDIN, BOWER HOSPİTAL’DE GÖREVE BAŞLADI.

D.BAKIR- Özel Bower Hospital Hastanesi, bir süre önce kapılarını hizmete açarak, çok yönlü sağlık hizmetlerine start verdi.

Merkez Yenişehir İlçesi’nde bulunan Elazığ Caddesi üzerinde hizmete giren Özel Bower Hospital Hastanesi, branşlarında deneyimli hocaları, güler yüzlü personeli, üst düzey sağlık hizmetleriyle, daha şimdiden vatandaşların haklı beğenisini kazandı.

Bölgemizin tanınmış hekimlerinden Op. Dr. Gül Apaydın da geçtiğimiz günlerde Bower Hospital Ailesine katıldı. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gül Apaydın, ‘Sağlık hizmetlerinde, sürekli kalite geliştirme ve hasta güvenliğinde öncü uygulamaların benimsendiği bir sağlık merkezine katılmaktan dolayı oldukça mutlu olduğunu’ belirterek şunları söyledi:

‘Hastalarımıza tedavi süreleri boyunca ilgili, sevecen ve şefkatli yaklaşımlarla, etik değerlerden ödün vermeden bilgi ve son teknolojiyi kullanarak, üst düzeyde sağlık hizmetlerini, ekonomik koşullarda sağlayarak sıfır hata ile hastalarına beklentilerinin ötesinde hizmet sunan böylesi devasa bir sağlık merkezinde, hastalarımıza sağlık hizmeti sunacağız.

Adanmışlık ruhuyla, bütün mesai arkadaşlarımla beraber çıktığımız bu yolculukta, uluslararası sağlık standartlarında kesintisiz hizmet sunmak için kollarımızı sıvamış durumdayız. Genel Cerrahi Uzmanı olarak oldukça geniş bir çerçevede, A’dan Z’ye bütün sağlık hizmetlerini mesai kavramı gözetmeksizin, hastalarımıza sağlıyoruz.
Proktoloji Anal Bölge Cerrahisi, Hemoroid (basur), Anal Fissür (makat çatlağı), Anal Fistül, Anal fissür tedavisinde Botoks uygulaması ile Anal Kondilom (siğil) ve Anal Kanserlerin tedavisini başarıyla gerçekleştiriyoruz. Meme Hastalıkları ve Cerrahisinde, Meme Kanseri, Memenin iyi Huylu Tümörleri, Mastit ve Meme Absesi, Tiroid- Paratiroid Hastalıkları ve Cerrahisi, Guatr, Tiroid nodülü, Paratiroid Adenomu, Tiroidit sorunlarına kalıcı ve köklü çözümler üretiyoruz.

Gastrointestinal Cerrahi, Mide Barsak Sistemi Hastalıkları ve Kanserleriyle, Safra Yolları- Karaciğer- Pankreas Hastalıkları ve Cerrahisinde Safra Kesesi taşı ve Polibi, Karaciğer Kistleri, Pankreatit- Pankreas Bezi iltihabı, Laparoskopik Fıtık Cerrahisi, Laparoskopik Apandisit, Laparoskopik Dalak tedavisiyle, teknolojinin en modern cihazlarıyla, hastalarımızı tedavi ediyoruz’.

Öte yandan görüşlerini dile getiren hasta yakınlarından Nusret Bilgiç, Özel Bower Hospital Hastanesinde Genel Cerrahi ve Proktoloji Uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Gül Apaydın’ın, Diyarbakır’da bulunan sayılı Bayan Genel Cerrahi uzmanlarından biri olduğuna dikkati çekerek şunları söyledi: ‘Sayın hocamızın hastalarıyla diyaloğu, kurduğu sağlıklı iletişim, tedavi süresi boyunca sağladığı destek, gerçekten takdire şayan.

Op. Dr. Gül Apaydın, Diyarbakır ve Bölgemiz için bir şans. Adeta şifalı elleriyle, hastalarını tedavi ederek, rahat ve huzurlu bir hayat yaşamalarına vesile oluyor. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır’.

Apaydın’a muayene olmak isteyenlerin ‘gul_apaydin@yahoo.com’ veya ‘gulapaydin@drgulapaydin.com’ E-mail adreslerinden ulaşabilecekleri, dileyen vatandaşların ise, 412 223 21 23 numaralı hastane telefonundan kendisiyle irtibat kurarak, randevu alabilecekleri belirtildi.

KARİYERİ BAŞARILARLA DOLU
Merkez Yenişehir İlçesi Elazığ Caddesi üzerinde bulunan Özel Bower Hospital Hastanesinde göreve başlayan Op. Dr. Gül Apaydın’ın, doktorluk kariyeri ise, büyük başarılarla dolu. Eğitimini İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde yapan Apaydın, uzun mesleki kariyeri boyunca, sırasıyla Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı, Şırnak Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı, Özel Memorial Dicle Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı olarak başarıyla görev yaptı.

Apaydın, Özel Bower Hospital Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak hasta kabulüne başladıktan itibaren, özellikle bayan hastaların dile getirmeye bile utandığı rahatsızlıklarını büyük başarıyla tedaviye başladı.

Sağlıkta utanma veya çekinme olamayacağını belirten Op. Dr. Gül Apaydın, şunları söyledi: ‘Erkek hastalarımız veya bayan hastalarımız hiç fark etmez. Hasta-doktor mahremiyeti çerçevesinde, hastalarımız bizlere rahatlıkla sıkıntılarını dile getirerek, anlatıyorlar. Bu da bizi fazlasıyla memnun ediyor. Sağlık, ertelemeye ve ihmale gelmeyecek kadar önemli bir konudur. Dolayısıyla, hastalık ilerlemeden, tedavisi çok zor bir sürece girmeden, vatandaşlarımız gelerek muayene olsunlar. Erken teşhisin önemini unutmayalım. Hastanemizde en modern tıbbi cihazlar, güler yüzlü sağlık personelimiz, son derece hijyenik ve steril ortamlarda hastalarımıza sağlık hizmeti vermenin mutluluğunu yaşıyoruz’.

HABER: YILMAZ ACU

2 Haziran 2018
(Özel) 18 yıllık bebek özlemi son buldu (Özel) 18 yıllık bebek özlemi son buldu

Diyarbakırlı Mehmet Ali ve Hamdiye Vural çiftinin 18 yıllık bebek hasreti son buldu.

 

Diyarbakırlı Mehmet Ali ve Hamdiye Vural çifti, 18 yıl önce hayatlarını birleştirdi. İlk başlarda sorunsuz devam eden evlilikleri, çiftin çok istemelerine rağmen bebek sahibi olamamaları ile yıpranmaya başladı. Bir süre sonra tüp bebek yöntemini denemek isteyen Vural çifti, farklı illerde 6 kez tüp bebek yöntemi denedi. Hamdiye Vural’ın 46 yaşına gelmesinin ardından artık bebek sahibi olamayacaklarını düşünen çift, bir süre hayata küserek yaşamlarını sürdürdü.

 

Bir müddet sonra yakınlarının ısrarı üzerine tekrar tüp bebek düşünen çift, çevrelerinin yönlendirmeleri sonucu Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer’in yanına gidip muayene oldu. Hastaya özel uygulanan tedavi yönteminin sonuç vermesinin ardından Hamdiye Vural, 18 yıllık evliliklerinin sonucunda 46 yaşında gebe kaldı. Konu ile ilgili bilgi veren Doç. Dr. Çoksüer, Hamdiye Vural’ın 18 yıl sonra bebek sahibi olduğunu söyledi. Hastanın kendilerine geldiğinde 6 defa tüp bebek denemesi yaptıklarını kaydeden Dr. Çoksüer, “Bu tedavilerin hepsi yanıtsız kalmıştı. Artık yaş ileri olduğu için, tüp bebek uzmanlarının çoğu artık imkanlarının olmadığını ve bundan sonra tüp bebek yapmanın gereksiz olduğu yönünde hastanın umudunu kırmışlardı. Bize geldiklerinde hastanın ciddi bir biçimde psikolojik bir yükü vardı. Biz tıbbi olarak baktığımızda, yaşı ilerlemiş olmasına rağmen tüp bebek imkanı olan bir hastaydı. Hastaya yumurta detoksu yöntemini uygulamak istedik. Hasta ilk önce başlayıp başlamama konuşanda çok umutsuzdu. Yeniliklerden bahsedince hasta tedavi olmaya tekrar karar verdi. 46 yaşındaki hasta 18 yıl sonra, 6 defa tüp bebek başarısızlığından sonra hastaya özel tedavi protokolü ile bir yumurta elde edebildik. Yaş ilerledikçe özellikle 40 yaşından sonra tüp bebek bile yapsanız şansınız azalıyor. Fakat artık ileri yaş gebeliklerinin olabileceği imkanlar var. Bunları takip edebilmek çok önemli. Biz bu yenilikleri uyguluyoruz. Hastamıza bunu uyguladık ve sonuç aldık. Hastamız çocuğunu kucağına aldı” dedi.

 

18 yıl sonra babalığı tattı

 

Hamdiye Vural’ın eşi Mehmet Ali Vural ise “Eşimin yaşı çok ilerlemişti ve biz artık çocuk sahibi olabileceğimizi düşünemiyorduk. Hakan hoca sayesinde 18 yıl sonra baba oldum, çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

3 Mart 2018

EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler