APAYDIN, BOWER HOSPİTAL’DE GÖREVE BAŞLADI. APAYDIN, BOWER HOSPİTAL’DE GÖREVE BAŞLADI.

D.BAKIR- Özel Bower Hospital Hastanesi, bir süre önce kapılarını hizmete açarak, çok yönlü sağlık hizmetlerine start verdi.

Merkez Yenişehir İlçesi’nde bulunan Elazığ Caddesi üzerinde hizmete giren Özel Bower Hospital Hastanesi, branşlarında deneyimli hocaları, güler yüzlü personeli, üst düzey sağlık hizmetleriyle, daha şimdiden vatandaşların haklı beğenisini kazandı.

Bölgemizin tanınmış hekimlerinden Op. Dr. Gül Apaydın da geçtiğimiz günlerde Bower Hospital Ailesine katıldı. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gül Apaydın, ‘Sağlık hizmetlerinde, sürekli kalite geliştirme ve hasta güvenliğinde öncü uygulamaların benimsendiği bir sağlık merkezine katılmaktan dolayı oldukça mutlu olduğunu’ belirterek şunları söyledi:

‘Hastalarımıza tedavi süreleri boyunca ilgili, sevecen ve şefkatli yaklaşımlarla, etik değerlerden ödün vermeden bilgi ve son teknolojiyi kullanarak, üst düzeyde sağlık hizmetlerini, ekonomik koşullarda sağlayarak sıfır hata ile hastalarına beklentilerinin ötesinde hizmet sunan böylesi devasa bir sağlık merkezinde, hastalarımıza sağlık hizmeti sunacağız.

Adanmışlık ruhuyla, bütün mesai arkadaşlarımla beraber çıktığımız bu yolculukta, uluslararası sağlık standartlarında kesintisiz hizmet sunmak için kollarımızı sıvamış durumdayız. Genel Cerrahi Uzmanı olarak oldukça geniş bir çerçevede, A’dan Z’ye bütün sağlık hizmetlerini mesai kavramı gözetmeksizin, hastalarımıza sağlıyoruz.
Proktoloji Anal Bölge Cerrahisi, Hemoroid (basur), Anal Fissür (makat çatlağı), Anal Fistül, Anal fissür tedavisinde Botoks uygulaması ile Anal Kondilom (siğil) ve Anal Kanserlerin tedavisini başarıyla gerçekleştiriyoruz. Meme Hastalıkları ve Cerrahisinde, Meme Kanseri, Memenin iyi Huylu Tümörleri, Mastit ve Meme Absesi, Tiroid- Paratiroid Hastalıkları ve Cerrahisi, Guatr, Tiroid nodülü, Paratiroid Adenomu, Tiroidit sorunlarına kalıcı ve köklü çözümler üretiyoruz.

Gastrointestinal Cerrahi, Mide Barsak Sistemi Hastalıkları ve Kanserleriyle, Safra Yolları- Karaciğer- Pankreas Hastalıkları ve Cerrahisinde Safra Kesesi taşı ve Polibi, Karaciğer Kistleri, Pankreatit- Pankreas Bezi iltihabı, Laparoskopik Fıtık Cerrahisi, Laparoskopik Apandisit, Laparoskopik Dalak tedavisiyle, teknolojinin en modern cihazlarıyla, hastalarımızı tedavi ediyoruz’.

Öte yandan görüşlerini dile getiren hasta yakınlarından Nusret Bilgiç, Özel Bower Hospital Hastanesinde Genel Cerrahi ve Proktoloji Uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Gül Apaydın’ın, Diyarbakır’da bulunan sayılı Bayan Genel Cerrahi uzmanlarından biri olduğuna dikkati çekerek şunları söyledi: ‘Sayın hocamızın hastalarıyla diyaloğu, kurduğu sağlıklı iletişim, tedavi süresi boyunca sağladığı destek, gerçekten takdire şayan.

Op. Dr. Gül Apaydın, Diyarbakır ve Bölgemiz için bir şans. Adeta şifalı elleriyle, hastalarını tedavi ederek, rahat ve huzurlu bir hayat yaşamalarına vesile oluyor. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır’.

Apaydın’a muayene olmak isteyenlerin ‘gul_apaydin@yahoo.com’ veya ‘gulapaydin@drgulapaydin.com’ E-mail adreslerinden ulaşabilecekleri, dileyen vatandaşların ise, 412 223 21 23 numaralı hastane telefonundan kendisiyle irtibat kurarak, randevu alabilecekleri belirtildi.

KARİYERİ BAŞARILARLA DOLU
Merkez Yenişehir İlçesi Elazığ Caddesi üzerinde bulunan Özel Bower Hospital Hastanesinde göreve başlayan Op. Dr. Gül Apaydın’ın, doktorluk kariyeri ise, büyük başarılarla dolu. Eğitimini İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde yapan Apaydın, uzun mesleki kariyeri boyunca, sırasıyla Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı, Şırnak Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı, Özel Memorial Dicle Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı olarak başarıyla görev yaptı.

Apaydın, Özel Bower Hospital Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak hasta kabulüne başladıktan itibaren, özellikle bayan hastaların dile getirmeye bile utandığı rahatsızlıklarını büyük başarıyla tedaviye başladı.

Sağlıkta utanma veya çekinme olamayacağını belirten Op. Dr. Gül Apaydın, şunları söyledi: ‘Erkek hastalarımız veya bayan hastalarımız hiç fark etmez. Hasta-doktor mahremiyeti çerçevesinde, hastalarımız bizlere rahatlıkla sıkıntılarını dile getirerek, anlatıyorlar. Bu da bizi fazlasıyla memnun ediyor. Sağlık, ertelemeye ve ihmale gelmeyecek kadar önemli bir konudur. Dolayısıyla, hastalık ilerlemeden, tedavisi çok zor bir sürece girmeden, vatandaşlarımız gelerek muayene olsunlar. Erken teşhisin önemini unutmayalım. Hastanemizde en modern tıbbi cihazlar, güler yüzlü sağlık personelimiz, son derece hijyenik ve steril ortamlarda hastalarımıza sağlık hizmeti vermenin mutluluğunu yaşıyoruz’.

HABER: YILMAZ ACU

2 Haziran 2018
SITKI USTA’DAN RAMAZANA ÖZEL MENÜ ÇİKOLATALI BAKLAVA SITKI USTA’DAN RAMAZANA ÖZEL MENÜ ÇİKOLATALI BAKLAVA

Meşhur Kadayıfçı Sıtkı Usta, Mübarek Ramazan Ayı dolayısıyla, özel bir menü hazırladı. Şeker hastalarına özel hazırlanan ve tamamen doğal ürünlerle hazırlanan ‘Ramazan Özel Tatlısı’nın yanı sıra, yine Ramazan’a özel çikolatalı baklava ve Bihter soğuk baklavası, daha ilk günden, büyük ilgi gördü.

Diyarbakır’da 3 kuşaktan bu yana hizmet veren ve kamuoyunda ‘Meşhur Kadayıfçı Sıtkı Usta’ diye tanınan kadayıfçı Sıtkı Altunbay, Mübarek Ramazan Ayı dolayısıyla, Kadayıfçı Meşhur Sıtkı Usta, Kadayıf ve Künefe’de sadece Diyarbakır ve Bölgemiz’in değil, tüm ülkemiz genelinde adeta marka olmuş bir isim.

Bütün üretim aşamalarında teknolojinin bütün olanaklarını kullanarak, ürün yelpazesini her geçen gün çeşitlendiren ve mevcut olanların da içeriğini zenginleştiren Meşhur Sıtkı Usta, bu kapsamda bir ilki daha gerçekleştirdi.

SITKI USTANIN MAHARETLİ ELLERİ İLE YAPILAN TATLILAR

Diyarbakır’ın Merkez Yenişehir İlçesi Ofis Semti’nde 2 ve Çamlıca’da 1, Merkez Kayapınar İlçesi Diclekent’te 2 ve havaalanı yolunda 1 olmak üzere 6 şubeyle hizmet veren kadayıfçı Sıtkı Usta, Ankara Çukurambar’da yeni yerini de, geçtiğimiz yıl görkemli bir törenle hizmete açmıştı.
1968 yılından bu yana, damak tadına hitap eden, hep daha lezzetli ve daha kaliteli ürünler sunabilmek hedefinde olan Meşhur Kadayıfçı Sıtkı Usta Kadayıf ve Künefe, üretim aşamasında gerek hijyen ve gerekse lezzet ve kaliteden ödün vermeden tam yarım Asırdan bu yan Diyarbakır’da halka, aralıksız olarak hizmet sunuyor.
Sıtkı Usta’nın tatlıları öylesine lezzetli ki, damak tadına hitap ediyor ve ilk günkü hizmet anlayışını bugünlere taşıyarak, bu konuda da kırılması güç bir rekora imza atmış durumda.

Diyarbakır’da ‘Kadayıf ve Künefe’ deyince akla gelen ilk adres olarak ün yapan Meşhur Kadayıfçı Sıtkı Usta, sektörünün öncü kuruluşu olarak Diyarbakır ve Bölge halkına hizmet sunuyor. Toplam 200 personeliyle Diyarbakır’a hizmet etmenin gururunu yaşadıklarını dile getiren ve Ramazan ayında siparişlerin arttığını belirten Sıtkı Altunbay şu görüşleri dile getirdi:

DİYABET HASTALARI, RAHATLIKLA TATLI YİYEBİLİRLER

Müşterilerimiz arasında şeker hastalarının da var. Bizler kurum olarak, Diyabet hastaları için özel tatlı hazırlıyoruz. Hurmayı buhar sistemi ile ısıtıp, şerbetini süzerek elde ettiğimiz yüzde yüz doğal hurma suyu, zaten hem tadı itibarıyla doğal bir tatlandırıcı, hem de sağlıklı olması nedeniyle, halk dilinde şeker hastalığı dediğimiz, diyabet hastalarından büyük ilgi görüyor.
Esasen diyabet hastalarının belli bir ölçüde yemelerinde tıbben herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Çünkü herhangi bir katkı maddesi içermiyor. Tamamen doğal ve sağlıklı bir ürün olan hurmadan elde ettiğimiz doğal hurma suyuyla tatlandırmaktayız.
Ayrıca, yine mübarek Ramazan Ayına özel çikolatalı bakla ve Bihter soğuk baklava çeşitlerimizi, saygıdeğer halkımızın beğenisine sunmuş bulunmaktayız.
Daha ilk günden gördüğümüz ilgi, bizleri çok memnun etti. Bu ilgiye ve güvene layık olmak için, bütün mesai arkadaşlarımla beraber, elimizden gelenin en iyisin yapmak için gayret gösteriyoruz.

HÜNERLİ ELLER, KALİTELİ ÜRÜNLERLE BİRLEŞİNCE

Kadayıf, künefe, baklava ve dondurma ürünlerimizde kullandığımız tüm malzemelerimiz kalitelidir. Aile büyüklerimizden devraldığımız bayrak yarışını en iyi ve en kaliteli şekilde zirvede tutuyoruz. İddialıyız, kalite hiç bir zaman tesadüf değildir. Kaliteye hep bilinçli ve uzun soluklu çabalar sonucunda ulaşılabilir.’
Mübarek Ramazan Ayı dolayısıyla gündüz tatlı servislerinin olmadığını, iftardan sonra bütün Diyarbakır halkının hizmetinde olduklarını belirten Altunbay, özellikle yabancı ülkelerden de sipariş geldiğine dikkati çekerek, bunun kendileri açısından gurur verici olduğunu belirtti.
Altunbay, ‘Sayın Cumhurbaşkanımıza da buradan özellikle Burma kadayıf gönderiyoruz. Yabancı ülkelere ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen siparişlere de yolluyoruz. Muhtelif siyasi partilerden, özellikle TBMM’den bir hayli yoğun sipariş alıyoruz.

Siparişlerimizi yollarken, özel yaptırdığımız muhafazalarımız içinde yolluyoruz. Böylelikle gerek uzun yol nedeniyle veya gerekse iklim değişiklikleri nedeniyle, herhangi bir tad kaybına uğramamış oluyor.

Kaliteli ürünlerimizi müşterilerimize sunmak, onlardan gelen talep ve öneriler doğrultusunda hareket etmek, zaten başlıca prensiplerimizin arasındadır.
Mübarek Ramazan Ayından sonra kahvaltı çeşitlerimiz var. Serpme kahvaltımızda ürünlerimiz tamamen doğal ürünler. Kavurmalı, yumurtalı, menemen, aklınıza gelebilecek her türlü enfes kahvaltı çeşitlerini halkımızın damak tadına sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Ayrıca Mübarek Ramazan-ı Şerif Ayında, iftar sonrasında normal servislerimizi sunuyoruz. On line sipariş hattımız da mevcut.’
Altunbay, ‘İsteyen kişi veya kuruluş, istediği yere götürüp, ürünlerimizi tahlil yapabilir. Bizim için müşteri memnuniyeti esastır. Asla ürünlerimizde glikoz şurup ve yabancı herhangi katkı maddeleri kullanmamaktayız. Bütün ürünlerimiz tamamen doğaldır. Onun için müşterilerimiz bizleri tercih ediyor. 32 çeşit tatlı işyerimizde bulunmaktadır.

Diyarbakır’da 6 şubemiz var, Ankara Çukurambar’da da şubemizi geçen yıl halkımızın hizmetine sunduk. Ankara halkı sağ olsunlar, bizlere beklediğimizin üzerinde bir ilgi sundular.
Şube isteyenler çok oldu. Ama biz kaliteli hizmetten ödün vermemek için kimseye şube vermedik. Derdimiz para değil, öncelikli olarak insanlara sağlıklı, temiz ve bir o kadar da leziz ürünler sunabilmek. Damak tadına hitap edebilmek.
Sağ olsun değerli halkımızdan, bizleri tercih ettiklerinden dolayı. Onlardan gördüğüm ilgi ve sıcaklık, bizleri daha bir şevkle çalışmaya ve daha kaliteli ürünler üretmeye sevk ediyor’.

RAMAZAN’DA TATLI SERVİSİ

Gerek Ankara ve gerekse Diyarbakır’da işletmeleriyle hem ekonomiye katma değer katan, hem de istihdama büyük katkılar sağlayan meşhur kadayıfçı, Sıtkı Usta, adeta bacasız bir fabrika gibi, insanlara iş olanağı sağlıyor.
Kurumda işe başlayacak olan personel, öncelikle kurum içi bir Eğitimden geçiyor. İnsanları karşılama, ağırlama, uğurlamanın yanı sıra, mutfak kültürü, temizlik ve hijyen konusunda profesyonel bir eğitim sunuluyor.
Gelen insanlara müşteri değil, misafir gözüyle bakılarak, güler yüzle karşılama, saygın bir ikram sunumu ve aynı şekilde tatlı bir dilli uğurlama ile kapıya kadar eşlik ediliyor.

Ayrıca, özellikle belirtmek isterim ki, gerek Diyarbakır ve gerek Ankara’da hizmet sunan hiçbir şubemizde Ramazan Ayında tatlı servisimiz yoktur.
Bu duygu ve düşüncelerle, bütün halkımızın mübarek Ramazan-ı Kutlar, bu müstesna günlerin ülkemize ve tüm İslam Alemi’ne sağlık, mutluluk ve huzur dolu günleri beraberinde getirmesini Yüce Rabbim’den niyaz ederim’.

17 Mayıs 2018
ADNAN USTADAN RAMAZAN’A ÖZEL CEVİZLİ ÇİĞKÖFTE ADNAN USTADAN RAMAZAN’A ÖZEL CEVİZLİ ÇİĞKÖFTE

Diyarbakırlı meşhur Çiğköfteci Adnan Senim, Ramazan ayına özel cevizli çiğköfte için kolları sıvadı. Cevizli çiğköftenin kırmızı ete göre, daha sağlıklı ve lezzetli olduğunu belirterek, müşterilerin beğenerek yediğini belirtti. D.BAKIR- Diyarbakır’da mübarek Ramazan ayına girilmesiyle beraber, tüm yurt genelinde olduğu gibi, çarşı, pazarda ve piyasalarda gözle görülür bir canlanma ve hareketlenme yaşanıyor. Özellikle çiğköftenin büyük ilgi gördüğü Bölgemizde, mübarek Ramazan ayında bu ilgi doruğa çıkıyor. Bir çok restaurant ve lokantalarda çiğköfte yapılırken, bu durum rekabeti de beraberinde getiriyor. Yaşanan rekabet bir yandan çiğköftenin değişik şekillerde yapılmasına ve sunumuna da zenginlik katıyor. Uzun yıllar etli çiğköfte servisi yapan Diyarbakırlı Adnan Usta, geçen yıl başladığı cevizli çiğköftenin büyük ilgi görmesi üzerine, bu yıl da Ramazan’a özel çiğköfte yaparak, müşterilerinin beğenisine sunacak. Bu gidişle cevizli çiğköftenin, etli çiğköftenin tahtını elinden alınacağını belirten Adnan usta, şunları söyledi:

BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZI CEVİZLİ ÇİĞKÖFTEDEN TATMAYA DAVET EDİYORUZ

‘Çiğköfte yapmak, gerçekten bir sanattır. Her şeyden önce malzemelerin temiz olması gerekiyor. Bu zaten insan sağlığı açısından ‘olmazsa olmazlar’ arasında yer alan ilk kuraldır. Hijyen özellikle dikkat ediyoruz. Çünkü insanlar bizlere güvenerek bir anlamda sağlığını bize teslim ediyorlar. Özellikle sebzelerimizi de bol sirke ile yıkıyoruz. Çiğköftemiz bir hayli beğenildiği için isteyen vatandaşlarımız çiğ köfteyi kilo halinde de alabiliyorlar. Özellikle kalabalık aileler veya Mübarek Ramazan ayında misafirleriyle birlikte iftar açacak olan aileler, böyle bir yönteme başvuruyorlar. Her sene olduğu gibi bu sene de Kışla Caddesi Kooperatifler Mahallesi Kız Meslek Lisesi Karşısı Saray Apartmanı altında hizmet sunuyoruz. Vatandaşlarımızı, Mübarek Ramazan ayında enfes çiğköftemizden tatmak için bekliyoruz. Özellikle ülkemizin batı kentlerinden gelen misafirlere cevizli çiğköfteden ikram etmelerini tavsiye ederim. Bu vesileyle saygıdeğer halkımızın mübarek Ramazan-ı Şerif’in en kalbi duygularımla kutlar, mübarek Ramazan ayının ülkemize ve tüm İslam Alemi’ne sağlık, mutluluk ve huzur dolu günleri beraberinde getirmesini yüce Rabbim’den niyaz ederim.

17 Mayıs 2018

EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler