BORA:AK PARTİYE ADAY ADAYLIK MÜRACATINI YAPTI. BORA:AK PARTİYE ADAY ADAYLIK MÜRACATINI YAPTI.

BORA‘İNSANLARIMIZIN DERTLERİYLE HEM HAL OLABİLMEK İÇİN BU ONURLU GÖREVE TALİBİM’ D.BAKIR- 24 Haziran seçimleri öncesi siyasi partilerde hazırlıklar bütün hızıyla devam ederken, milletvekili aday adayları da yavaş yavaş belirlenmeye başladı. Diyarbakır İlimizin eski milletvekillerinden Ferit Bora’nın oğlu olan Suat Bora, Ak parti Diyarbakır Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

1969 yılında İlimiz Hani İlçesinde doğan, ilk ve orta öğrenimini Hani’de, lise ve yüksek okulu ise Ankara’da tamamladıktan sonra iş hayatına atılan, evli ve 3 çocuk babası Suat Bora’nın adaylığını açıklama kararı ise Diyarbakır’da memnuniyetle karşılandı. Hani,Lice ve kocaköy Beylerinden Bora ailesinin Diyarbakır’ın köklü ailelerinden olduğunu belirten vatandaşlar, Suat Bora’nın yüksek tahsil yapmış, genç jenerasyondan olduğunu belirterek Diyarbakır için başarılı projeleri gerçekleştirecek biri olduğuna dikkati çekerek, şunları söylediler: ‘Bora Ailesini hemen hemen bütün Diyarbakır tanır. Hanili Salih Beyin torunu, Eski Milletvekili Ferit Bora’nın oğlu olan Suat Bora, zaten siyasete yabancı olmayan bir aileye mensup. Dolayısıyla kentimizin sorunları ve bu sorunların çözüm yollarına vakıf birisi. Hani İlçemizin en büyük ailesi olup, bölgemizde Mir Aşireti olarak anılırlar.

BORA: BU SEÇİMLER, TARİHİ BİR DEĞERE SAHİP

Görüşlerini dile getiren Ak parti Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Suat Bora ise, haziran ayında yapılacak seçimlerin, Diyarbakır ve Bölgemizin yanı sıra, ülkemiz açısından çok önemli bir kilometre taşı özelliği taşıdığına dikkati çekerek, şunları söyledi: ‘Ak parti iktidarı döneminde hayal bile edilemeyecek projeler gerçekleştirildi. Özellikle barış sürecinde akan kanın durması, hepimiz açısından son derece önem taşıyan bir gelişme. Bu gelişmeyi nihai sonuçla tamamlamak için hepimizin söylediği sözlere ve hareketlerine dikkat etmesi gerekiyor. Toplumu gerebilecek tutum ve davranışlardan uzak kalmak, başta biz siyasetçiler olmak üzere herkesin dikkat etmesi gereken hususların başında geliyor. Ak parti olarak haziran Ayında yapılacak olan seçimden büyük zaferle ayrılacağımıza inanıyorum.

Siyasetçi kökenli bir aileden geldiğim için gittiğimiz her yerde vatandaşlar tarafından sıcak ve samimi ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Toplumun bütün kesimlerinin fikir ve önerilerini alıp değerlendiriyoruz. Son derece yararlı istişareler yaptık. Kısmet olur da milletvekilliğine aday gösterilirsem, elde ettiğim bu verileri en iyi şekilde değerlendireceğim. Bu mukaddes kentin bağrından çıkmış bir evladı olarak, insanlarımıza hizmet yolunda ne yapsak azdır. Peygamberler, Sahabeler ve Evliyalar kenti Diyarbakır’a hizmet etmek, taş üstüne taş koyabilmek bizim açımızdan tarifi olanaksız bir mutluluk kaynağıdır. Dolayısıyla, uzun yılların bilgi ve birikimini harmanlayıp, kentimiz için kalıcı projeleri gerçekleştirebilme noktasında böylesine onurlu bir göreve talip oldum’.

27 Nisan 2018

EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler