TBMM’DE ‘MEŞHUR SITKI USTA’ RÜZGÂRI ESTİ TBMM’DE ‘MEŞHUR SITKI USTA’ RÜZGÂRI ESTİ

D.BAKIR- Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapılan yemin töreni öncesinde oldukça renkli görüntüler yaşandı. Adalet ve Kalkınma partisi (Ak parti) Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Milletvekili Mehmet Mehdi Eker, beraberinde Ak partinin diğer Milletvekilleri Oya Eronat ve Ebubekir Bal ile birlikte geldikleri yemin töreni öncesinde, oldukça ilginç ve bir o kadar da ‘tatlı’ bir sürpriz yaptı.

Mehmet Mehdi Eker, yemin töreni öncesi Meclis’te, Diyarbakır’ın meşhur kadayıfından ikramlarda bulundu.

TATLI YİYELİM, TATLI KONUŞALIM

Kadayıf sektöründe artık bir marka olan ve ünü ülkemiz sınırlarını aşarak dünyaya yayılan Diyarbakırlı Meşhur Kadayıfçı Sıtkı Altunbay’ın ürettiği burma ve cevizli kadayıfları ve meyan şerbetinden, başta Diyarbakır Milletvekilleri olmak üzere, basın yayın kuruluşlarının temsilcileri, Meclis çalışanları ve bütün konuklara ikram eden Eker, böylelikle uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir jeste imza attı.

MEHDİ EKER, KENDİ ELLERİYLE İKRAMLARDA BULUNDU

50 yıldan bu yana sektöründe hizmet veren ve dünya çapında tanınan Meşhur Kadayıfçı Sıtkı Ustanın hünerli elleriyle hazırladığı kadayıfların yanı sıra, Diyarbakır’ın ünlü meyan şerbetinden ikramlarda bulunan Mehdi Eker şunları söyledi:
’10 tepsi kadayıfın yanı sıra, her derde deva Diyarbakır İlimizin meşhur meyan şerbetinden, Sayın Vekillerimiz Oya Eronat ve Ebubekir Bal ile bol miktarda ikram ettik. Bizim için de tarifi imkânsız bir mutluluk kaynağı oldu.
Artık herkesin de bildiği gibi, ürünlerinde kesinlikle katkı maddesi kullanmayarak, tamamen doğal bir ürün ve damakta unutulmayacak bir iz bırakan lezzetiyle, sunum yapan Meşhur Sıtkı Ustanın kadayıfları, dünya çapında biliniyor ve tanınıyor’.

MECLİS ÇALIŞANLARI DA PAYLARINI ALDILAR

Ak parti Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker, burma ve cevizli kadayıfı kendi elleriyle basın mensuplarına ikram ederek, güne renk katarken, tatlı ve meyan şerbeti ikram edildiğini duyan Meclis çalışanları da, Milletvekili kaydı yapılırken, tatlılardan paylarını aldılar.  Tam 10 tepsi burma ve cevizli kadayıf bir anda tükenirken, Mehdi Eker’in bu jesti, güne damgasını vurdu.

Ak parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker ile Milletvekilleri Oya Eronat ve Ebubekir Bal, ‘Sıtkı Usta, zaten sektörünün öncüsü olmuş bir isim. Diyarbakır’a her gelişimizde ve Ankara’da sık sık Çukurambar’daki iş yerini ziyaret ederek, enfes tatlılarından mutlaka tadarız.

Hijyenik bir ortamda hazırlanması, katkı maddelerinin olmaması, kullanılan ürünlerin en kaliteli ürünler olması ve tabii ki Sıtkı Ustanın adeta sevgisini de katarak hazırladığı tatlılar, yediden yetmişe herkese hitap ediyor. Kendisine ve emeği geçen bütün personellerine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz’ şeklinde memnuniyetlerini dile getirdiler.

10 Temmuz 2018
LDP’DEN DİYARBAKIR HAMLESİ LDP’DEN DİYARBAKIR HAMLESİ

 

D.BAKIR- Liberal Demokrat Parti (LDP) Diyarbakır başta olmak üzere Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yeniden yapılanmaya ve teşkilatlarını güçlendirme noktasında bir dizi çalışma başlattı.

1994 yılından beridir Adil, Dinamik ve Özgürlükçü Anlayış, İnsan hakları, Özgürlük, Şeffaflık ilkeleriyle demokrasi sahasında mücadele veren Liberal Demokrat Parti Diyarbakır’da teşkilatlanmak için çalışmalarına başladı.

29 Ocak 2017 tarihinde Ankara’da gerçekleşen 8. Olağan Büyük Kurultayı’nda partinin kurucu üyelerinden ve Sakarya İl başkanı Gültekin Tırpancı’nın genel başkan seçilmesinden sonar belirgin bir hareketlilik gözlenen LDP’de, bir dizi yeni yapılanmaya gidiliyor.

Hareket’in beşinci genel başkanımız seçilen Gültekin Tırpancı önderliğinde, bütün Türkiye genelinde olduğu gibi, Diyarbakır ve Güneydoğu teşkilatlarında gözle görülür bir hareketlenme yaşanıyor.

Bu gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulunan parti yöneticilerinden Mehmet Can Çidem, şunları söyledi:

 

ADİL, DİNAMİK VE ÖZGÜRLÜKÇÜ ANLAYIŞ

‘Diyarbakır insanımız geçmişten bugüne yaşadığı kültürle, sahip olduğu manevi ve tarihi mirasıyla değil, maalesef hep sıkıntılarıyla bilindi. Son zamanlarda da haberlerden takip ettiğimiz üzere Mezopotamyamız’ın Paris’i bir savaş alanına döndü. Misafirperverliğiyle, samimiyetiyle, kültürüyle ünlenmiş insanlarımızın yaşadığı bu durum, partimizin endişeyle takip ettiği bir durumdur. Halkımızın huzuru ve özgürlüğünü TBMM çatısı altında savunmak için artık adım atmanın vakti olduğunu düşünüyoruz. Genç bir siyasetçi olarak da çocuklarımızın eğitimi ve geleceği için çok çalışacağımızı, yapılanma sürecimizin ülkemize ve halkımıza hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz.

 

HERKESİN PARTİSİ HERKESİN TÜRKİYE’Sİ

Bizim sloganımız, iki yıldır ‘Herkesin Partisi, Herkesin Türkiye’si’ şeklindedir. Bizi diğer partilerden ayıran en temel özellik sloganımızda görüldüğü gibidir. Din, dil, ırk, toplum ayırmadan; demokrasiye ve insan haklarına inanan her bireyi partimizde görmek isteriz. Burası asla birilerinin para kazanabileceği, ağalık yapabileceği bir siyasi parti değildir.

Esasen samimi bir siyasetçi de cebi için çalışan değil halkı için çalışan kişi olmalıdır.

Siyasetin önce insan, sonra toplum, sonra da tüm insanlık âlemine hizmet için yapılması gerektiği elzemdir.

Amaç toplumsal ve küresel refah ve mutluluk ise, aracın birey olduğuna; bireysel refah ve mutluluğun öncelikle insan haklarına saygılı toplumsal düzenden geçtiğine inanıyoruz.

Liberal Demokrat Parti, birey hak ve özgürlüklerini tam anlamıyla teminat altına alan; ifade, girişim ve Dini özgürlüklerin vazgeçilmez olduğu; toplum iradesinin kayıtsız şartsız egemen olduğu; devletin gerek ekonomik, gerek sosyal, gerekse kültürel yaşama müdahalesinin asgari düzeyde bulunduğu; çağdaş, demokratik hukuk devletinin tesisini başlıca görevi olarak görmektedir.

Seçimle işbaşına gelen kadrolar, öncelikle Adalet, toplum düzeni, iç ve dış güvenlik, Eğitimde fırsat eşitliği gibi hayati konularda projeler üretmek ve çevre ile tüketici hakları gibi, bireyin düzenlemesi zor olan alanları sahiplenmekle yükümlüdür.

 

KÖYLERİNİ, MEMLEKETLERİNİ ÖZLEYEN YÜZ BİNLERCE DİYARBAKIRLIMIZI GERİ GETİRMELİYİZ

Diyarbakır’lı hemşehrilerimin komşuları her gün bir bir eksiliyor, İstanbul’a doğru yol alıyorlar. Baba ne yapsın, ana ne yapsın? Bu şartlarda çocuklarını nasıl yetiştirsinler? Buradan bütün Türkiye’ye seslenmek istiyorum, bırakın artık faşistliği Türk olmakla övünmek ya da Kürt olmakla övünmek sizlere bir şey kazandırmıyor; hepimiz aynı çatı altındayız, silahların susması hepimizin birlik olmasından geçer. Sorunlara kalıcı ve köklü çözümler üretebilmek için herkesin elini taşın altına koyması lazım, sıla hasreti çeken Diyarbakır’lılarımızı memleketlerine barış ve refah ortamında geri getirmeliyiz. Halkımız nerede mutlu oluyorsa orada huzur ve refah içinde yaşayabilmelidir’

DAVA ARKADAŞIMIZ OLACAK GÖNÜLLÜLER ARIYORUZ

Mehmet Can Çidem, şöyle devam etti: ‘Partimiz herhangi bir bütçeye sahip değildir, buraya gelecek kişinin maddi anlamda hiç bir beklentisi olmamalıdır. Bizim kapımız kime açık, onu da özellikle belirtmek isterim.

Yarınlarımızın güvencesi olan biricik çocuklarımızın geleceğini, vatandaşın sesinin daha gür çıkacağı bir ülke hayal edenleri, kendi cebini değil ülkesindeki herkesin ekonomik anlamda refaha kavuşmasını hedefleyenleri bekliyoruz. Kısacası bireysel değil, toplumsal hedefler peşinde mücadele etmek isteyen herkese, kapımız ve bağrımız açıktır’.

 

13 Mayıs 2018

EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler