SEYDAOĞLU’NDAN, ENSARİOĞLU’NA TAM DESTEK SEYDAOĞLU’NDAN, ENSARİOĞLU’NA TAM DESTEK

İki dönem Diyarbakır Milletvekilliği yapan Sebgetullah Seydaoğlu, Eski Bakan ve İyi parti Diyarbakır Milletvekili 1. Sıra Adayı M.Salim Ensarioğlu’nu ziyaret ederek, kendisine tam destek taahhüdünde bulundu.

Diyarbakır’da siyaset kulislerini hareketlendiren ve gündemin ilk sırasına oturan gelişme, dün akşam yaşandı.
Sebgetullah Seydaoğlu, beraberinde çalışma arkadaşları ve bir hayli kalabalık bir vatandaş topluluğuyla, M.Salim Ensarioğlu’nu ziyaret etti.

Merkez Kayapınar İlçesi Huzurevleri Semtinde bulunan M.Salim Ensarioğlu’nun seçim bürosuna beraberinde kalabalık bir heyetle gelen Seydaoğlu’nu, İyi parti Diyarbakır Milletvekili Salim Ensarioğlu, kurmay heyetiyle beraber kapıda karşıladı. İki kadim dostun buluşması, oldukça duygulu anlara sahne oldu.

Burada bir konuşma yapan Sebgetullah Seydaoğlu şunları söyledi:
‘Evvela, 24 Haziranda yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimi ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeli’nin ülkemize hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.

1984 yılında beraber encümenlik yaptığımız, 1987 yılında ise beraber İl Başkanlığı yaptığımız, Diyarbakır Milletvekili olarak halkımıza hizmet şerefine ulaştığımız, tabiri caizse kader arkadaşım olan Salim Ensarioğlu’na başarılar diliyorum.
Kendisi bu halkın bağrından çıkmış bir Diyarbekir çocuğudur. Kaldı ki, Ensarioğlu ailesi zaten kendisini Diyarbakır halkına adamış, kadirşinas bir ailedir.

Babamızdan, aile büyüklerimizden almış olduğum terbiye gereği olarak, bütün insanlarımıza hizmet etmek, onların sorunlarıyla hem hal olmak bizim için bir hayat felsefesidir.
Bugün burada, beraberimde oldukça kalabalık bir heyetle gelerek, sayın Bakanım Mehmet Salim Ensarioğlu’na destek olacağımı deklare ediyorum.

Aşiretimiz, yakınlarımız, akrabalarımız, dostlarımız, seçmenlerimiz ve tüm sevenlerimizle kendisine tam destek olacağız.
Diyarbakır’da çeşitli partilere mensup, yüze yakın aday var. Ama biz tercihimizi bir Diyarbekir sevdalısı olan M.Salim Ensarioğlu’ndan yana kullandık.

Seçim günü akşamına kadar mahalle mahalle, köy köy, İlçe İlçe gezerek, Ensarioğlu İçin oy toplayacağız.
Bu vesileyle, bütün herkese seslenerek, Ensarioğlu’na destek olmalarını talep ediyorum.
İnşallah, M.Salim Ensarioğlu’nu önce Meclis’e yollayıp, ardından tekrar Bakan yapacağız.

Bugüne kadar yaptıkları ortadadır. Diyarbakır’a büyük hizmetler sağlamıştır kendisi.
Saadet partisi maalesef dürüst davranmayıp, bana oyun oynadı. Diyarbakır 1. Sıra Milletvekili Adayı olarak çalışmalarıma başlamak üzereyken, son gün komplo kurarak liste dışı bıraktılar. Vefasızlığın, tutarsızlığın böylesi herhalde siyaset hayatımızda görülmemiştir.

Kendi Milletvekili Adayına bile yalan söyleyen birisi, nasıl oluyor da Cumhurbaşkanı Adayı oluyor, sorgulamak lazım diye düşünüyorum. Daha Cumhurbaşkanı olmadan bunları yapıyorsa, herhalde olunca neler yapar, düşünmek bile istemiyorum.
Allah’ın izniyle, Ensarioğlu’na sahip çıkacağız, onunla beraber sahada ter dökeceğiz. Bu vesileyle kendisini bir kez daha kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum’.

SAYIN SEBGETULLAH SEYDAOĞLU BİR MARKADIR

Daha sonra söz alan İyi parti Diyarbakır 1. Sıra Milletvekili Adayı M.Salim Ensaroğlu ise şunları söyledi:
‘Sayın Sebgetullah Seydaoğlu, özü sözü bir, harbi ve samimi bir Diyarbekir çocuğudur. Kentimize sayısız hizmetleri olmuştur. Saygıdeğer, köklü bir ailenin mensubudur. Böylesi dar günümüzde bizlere yardıma koşması, takdire şayan bir davranıştır. Zaten dostluklar böyle günlerde böyle olur.

Sayın Seydaoğlu, bir Diyarbekir aşığı olduğunu her fırsatta kanıtlamış birisidir. Diyarbakır’da çok büyük bir ağırlığı, seçmenler üzerinde saygınlığı vardır. Binlerce insana istihdam olanağı sağlamış, ekonomik durumu elverişli olmayan kardeşlerimize ayni ve nakdi yardımlar sağlamış, hemşehrilerimizin kötü günlerinde yanlarında olacak, yarenlik etmiştir.

Allah’ın izniyle, el birliği ve gönül birlikteliği yaparak, İlimize büyük hizmetler sunacağız. Hizmete susamış olan halkımıza, en iyi ve kaliteli hizmeti, el birliğiyle beraber getireceğiz inşallah.
Kalan günlerimizi en iyi şekilde değerlendirip, olabildiğince fazla sayıda insanımıza ulaşarak, onların sorunlarıyla hem hal olacağız.

Kısmet olursa, 25 Haziran sabahı, zaferimizi kadirşinas Diyarbakır halkıyla birlikte hava fişeklerle kutlayacağız. Diyarbakır, tam bir demokrasi şöleni yaşayacak.

Desteğiyle bizleri onurlandıran Sayın Sebgetullah Seydaoğlu ve beraberindekilere, bir kez daha en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum’.

19 Haziran 2018

EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler