DÜRDANE BEYOĞLU: DİYARBAKIR’A KADIN ELİ DEĞECEK DÜRDANE BEYOĞLU: DİYARBAKIR’A KADIN ELİ DEĞECEK

D.BAKIR- 24 Haziran tarihinde yapılacak olan Genel Seçimler öncesi siyasi partilerde yaşanan hareketlilik sürerken, neredeyse bütün partilerde aday adaylarının erkek olmaları dikkat çekiyordu. Özellikle bayanlar ve gençler, bayan aday adaylarının da siyaset sahnesine çıkarak, hedeflerini ve projelerini kamuoyu ile paylaşmalarını istiyorlardı. Uzun yıllardır siyaset arenasında olan, geçtiğimiz seçimlerde de Adalet ve Kalkınma partisi (Ak parti) saflarında mücadele eden ve Diyarbakır Milletvekilliği Adayı olan Dürdane Beyoğlu’nun, bu seçimde de milletvekili aday adayı olması, vatandaşlar arasında büyük sevinçle karşılandı. Dürdane Beyoğlu’nun, bu halkın bağrından çıkmış, vatandaşların sorunları ve bu sorunların çözüm yollarını gayet iyi bilen, hazır projeleri olan ve hedeflerini gerçekleştirmek idealiyle yola çıkan birinin mutlaka desteklenmesi gerektiğini belirten vatandaşlar, şunları söylediler: ‘Erkek aday adaylarının bir hayli yoğun olduğu bir süreçte, Dürdane hanımın aday adaylığını açıklaması, diğer bayanlara da örnek teşkil edecek ve cesaret verecek. Yıllardır halkla iç içe olan, sahada ayak basmadık yer bırakmayan, toplumun bütün kesimleriyle kucaklaşarak onların dertleriyle hem hal olan bir annenin, Diyarbakır’a sağlayacağı çok katkılar olacaktır. Dürdane Beyoğlu’nu kutluyor, İlimize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyoruz’.

 

AK PARTİ, BAYANLARIN ÖNÜNDEKİ BARİYERLERİ KALDIRDI

 

Görüşlerini açıklayan Ak parti Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Dürdane Beyoğlu ise, siyasetin bir misyon ve vizyon meselesi olduğunu belirterek, şunları söyledi: ‘Peygamberler, Sahebeler ve Evliyalar kenti Diyarbakır’ımızda bir taş üstüne taş koyabilirsek, bir vatandaşımızın bile hayır duasını alabilirsek ne mutlu bizlere. Ak partinin yıllardır yaptığı devrim mahiyetindeki icraatları ve özellikle de bayanlara olan müspet bakış açısı, bir çok bayan gibi benim de cesaretimi artırdı. Ak parti saflarında 2009’lu yıllardan bu yana kadın kollarında bir çok faaliyete katıldım. Siyaset meşakkatli ve sabır isteyen bir iş. Ama günün sonunda, aldığınız dualar o kadar kıymetli ki, beşer katında kimsenin değer biçemeyeceği bir paye elde ediyorsunuz. Bu da insana, tarifi olanaksız bir mutluluk yaşatıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sık sık dile getirdiği gibi, ‘biz halkımızın efendisi değil, hizmetkârı olmak şiarıyla bu yola çıktık’.

 

 

DÜRDANE BEYOĞLU KİMDİR

1977 yılında Diyarbakır’ın İskender paşa mahallesinde dünyaya geldim. İlk, Orta ve Lise eğitimimi Diyarbakır’da tamamladım. Daha sonra Dicle Üniversitesinde eğitimime devam ederek, Muhasebe Bölümü’nden mezun oldum. 2000’li yıllarda ticaret hayatına atıldım. Daha sonrasında bir çok şirketin yönetiminde üyelik, yönetim kurulu başkan yardımcılığı ve yönetim kurulu başkanlık görevlerinde bulundum. Orta derecede İngilizce biliyorum. Evli ve 3 çocuk annesiyim’.

28 Nisan 2018

EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler