ADNAN USTADAN RAMAZAN’A ÖZEL CEVİZLİ ÇİĞKÖFTE ADNAN USTADAN RAMAZAN’A ÖZEL CEVİZLİ ÇİĞKÖFTE

Diyarbakırlı meşhur Çiğköfteci Adnan Senim, Ramazan ayına özel cevizli çiğköfte için kolları sıvadı. Cevizli çiğköftenin kırmızı ete göre, daha sağlıklı ve lezzetli olduğunu belirterek, müşterilerin beğenerek yediğini belirtti. D.BAKIR- Diyarbakır’da mübarek Ramazan ayına girilmesiyle beraber, tüm yurt genelinde olduğu gibi, çarşı, pazarda ve piyasalarda gözle görülür bir canlanma ve hareketlenme yaşanıyor. Özellikle çiğköftenin büyük ilgi gördüğü Bölgemizde, mübarek Ramazan ayında bu ilgi doruğa çıkıyor. Bir çok restaurant ve lokantalarda çiğköfte yapılırken, bu durum rekabeti de beraberinde getiriyor. Yaşanan rekabet bir yandan çiğköftenin değişik şekillerde yapılmasına ve sunumuna da zenginlik katıyor. Uzun yıllar etli çiğköfte servisi yapan Diyarbakırlı Adnan Usta, geçen yıl başladığı cevizli çiğköftenin büyük ilgi görmesi üzerine, bu yıl da Ramazan’a özel çiğköfte yaparak, müşterilerinin beğenisine sunacak. Bu gidişle cevizli çiğköftenin, etli çiğköftenin tahtını elinden alınacağını belirten Adnan usta, şunları söyledi:

BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZI CEVİZLİ ÇİĞKÖFTEDEN TATMAYA DAVET EDİYORUZ

‘Çiğköfte yapmak, gerçekten bir sanattır. Her şeyden önce malzemelerin temiz olması gerekiyor. Bu zaten insan sağlığı açısından ‘olmazsa olmazlar’ arasında yer alan ilk kuraldır. Hijyen özellikle dikkat ediyoruz. Çünkü insanlar bizlere güvenerek bir anlamda sağlığını bize teslim ediyorlar. Özellikle sebzelerimizi de bol sirke ile yıkıyoruz. Çiğköftemiz bir hayli beğenildiği için isteyen vatandaşlarımız çiğ köfteyi kilo halinde de alabiliyorlar. Özellikle kalabalık aileler veya Mübarek Ramazan ayında misafirleriyle birlikte iftar açacak olan aileler, böyle bir yönteme başvuruyorlar. Her sene olduğu gibi bu sene de Kışla Caddesi Kooperatifler Mahallesi Kız Meslek Lisesi Karşısı Saray Apartmanı altında hizmet sunuyoruz. Vatandaşlarımızı, Mübarek Ramazan ayında enfes çiğköftemizden tatmak için bekliyoruz. Özellikle ülkemizin batı kentlerinden gelen misafirlere cevizli çiğköfteden ikram etmelerini tavsiye ederim. Bu vesileyle saygıdeğer halkımızın mübarek Ramazan-ı Şerif’in en kalbi duygularımla kutlar, mübarek Ramazan ayının ülkemize ve tüm İslam Alemi’ne sağlık, mutluluk ve huzur dolu günleri beraberinde getirmesini yüce Rabbim’den niyaz ederim.

17 Mayıs 2018
Çiftçilerin sesi olmak için bağımsız milletvekili adayı oldu Çiftçilerin sesi olmak için bağımsız milletvekili adayı oldu

Diyarbakırlı Özkan Yıldırım, çiftçilerin sesi olmak için bağımsız milletvekili adaylığı başvurusunda bulundu.

Yıldırım, çiftçilerin büyük sıkıntılar içinde olduğunu ve bir türlü seslerini duyuramadığı için böyle bir yola başvurduğunu belirterek, amacının çiftçilerin hakkını savunmak olduğunu dile getirdi.

Diyarbakır’da Toprak Mahsulleri Ofisi müteahhitliği yapan ve yıllardır çiftçilerle iç içe olan Yıldırım ailesi, hayatını tarımla uğraşarak kazanan çiftçilerin sesi olmak için bağımsız milletvekilliği için ortak karar alarak Özkan Yıldırım’ı bağımsız milletvekili adayı yaptı. Babası ve ağabeyi gibi kendisinin de müteahhitlik yaptığını belirten Özkan Yıldırım, “Toprak Mahsulleri Ofisinde yıllardır babam ve ağabeyim ile beraber faaliyet gösteriyoruz. Toprak Mahsulleri Ofisi çiftçilerimizin buğdaylarını rahat bir şekilde satabilmek için yaklaşık 30 yıldır babam müteahhitlik yapıyor. Biz ailece bu işi yapıyoruz, tabii farklı sektörlerde de işlerimiz var. Zirai ilaç, Mermer mevkiisinde ihtiyaç alanında çiftçinin eksik kaldığı zamanda çelik silo depoları gerçekleştirdik. Aday olma amacım aslında biz bayağı bir eksiklikler gördük, sesimizi duyuramadık. Çiftçilerimizin, esnafımızın ve halkımızın sıkıntılarını kendimiz gördük. Halkımızın içindeyiz, sonuçta bu Diyarbakır’da 20’ye yakın sektörde iş faaliyetlerimiz var. Halkımızın içindeyiz, görüyoruz, hiçbir şekilde aktif olan bakanlarımıza, vekillerimize ulaşamıyoruz, sesimizi duyuramadık. Sıkıntılar yaşadık bölgemizde çiftçiler ve esnaf bakımından. Bizde baktık olmuyor halkımızın sesi olalım diye bağımsızız adaylığa karar verdik” dedi.

“Diyarbakır’ın bağımsız bir adaya ihtiyacı var”

Diyarbakır’ın bağımsız bir adaya ihtiyacı olduğunu düşündüğünü belirten Yıldırım, halkın kendisine fırsat vermesi durumunda sorunların çözümü için bütün gücüyle çalışacağını söyledi. Yıldırım, “Diyarbakır’da bir bağımsız aday şarttır, bunu da mutlaka halk destekleyecektir. Dostlarımız, halkımız, akrabalarımız ve bütün Diyarbakır’ın oylarına talibiz. Gönüllerinden ne geçerse saygı duyarız ama Diyarbakır halkının oylarına da talibiz. Diyarbakır’ın sesi olabilmek için, sıkıntılarını dile getirebilmek için elimizden gelen her şeyi Meclise taşıyacağız. Diyarbakır’ın dertlerini, eksiklerini, her şeyini dile getireceğiz. Yapamasak biz orada sesimizi yükselteceğiz, bizim eksiklerimiz budur diyeceğiz. Organize sanayimiz var, 10 tane fabrikayla onlar da zor ayakta kalıyor. Diyarbakır’a krediler verilmiyor, Antalya, Bodrum, Marmaris’te iki otele verilen kredi Diyarbakır’ın bütün esnafına verilebilir. Ama biz bunu görüyoruz ki gerçekten Diyarbakır olarak büyük sıkıntılar yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Yıldırım, “Diyarbakır halkına gerçekten kendimi adadım. Bağımsız olarak adayım, Diyarbakır’ın desteğini istiyorum, oylarına da talibim. Herkesin gönlünden geçen siyasi partiler olabilir, saygı duyarız. Sırf Diyarbakır’ın dertlerini Mecliste rahat bir şekilde dile getirmemiz için, o Meclise oturmaya değil, sesimizi yükseltmek için, eksiklerimizi dile getirmek için biz oraya gideceğiz Allah’ın izniyle. Bugün halk bana nasıl ulaşıyorsa, halkımı nasıl savunuyorsam, yarın Mecliste de yine o şekilde bana ulaşabilir. Tüm sevenlerimizi, Diyarbakır halkını, dostlarımızı çayımızı içmeye bekleriz” diye konuştu.

15 Mayıs 2018

EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler