Toplam 4 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.1234
TBMM’DE ‘MEŞHUR SITKI USTA’ RÜZGÂRI ESTİ TBMM’DE ‘MEŞHUR SITKI USTA’ RÜZGÂRI ESTİ

D.BAKIR- Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapılan yemin töreni öncesinde oldukça renkli görüntüler yaşandı. Adalet ve Kalkınma partisi (Ak parti) Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Milletvekili Mehmet Mehdi Eker, beraberinde Ak partinin diğer Milletvekilleri Oya Eronat ve Ebubekir Bal ile birlikte geldikleri yemin töreni öncesinde, oldukça ilginç ve bir o kadar da ‘tatlı’ bir sürpriz yaptı.

Mehmet Mehdi Eker, yemin töreni öncesi Meclis’te, Diyarbakır’ın meşhur kadayıfından ikramlarda bulundu.

TATLI YİYELİM, TATLI KONUŞALIM

Kadayıf sektöründe artık bir marka olan ve ünü ülkemiz sınırlarını aşarak dünyaya yayılan Diyarbakırlı Meşhur Kadayıfçı Sıtkı Altunbay’ın ürettiği burma ve cevizli kadayıfları ve meyan şerbetinden, başta Diyarbakır Milletvekilleri olmak üzere, basın yayın kuruluşlarının temsilcileri, Meclis çalışanları ve bütün konuklara ikram eden Eker, böylelikle uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir jeste imza attı.

MEHDİ EKER, KENDİ ELLERİYLE İKRAMLARDA BULUNDU

50 yıldan bu yana sektöründe hizmet veren ve dünya çapında tanınan Meşhur Kadayıfçı Sıtkı Ustanın hünerli elleriyle hazırladığı kadayıfların yanı sıra, Diyarbakır’ın ünlü meyan şerbetinden ikramlarda bulunan Mehdi Eker şunları söyledi:
’10 tepsi kadayıfın yanı sıra, her derde deva Diyarbakır İlimizin meşhur meyan şerbetinden, Sayın Vekillerimiz Oya Eronat ve Ebubekir Bal ile bol miktarda ikram ettik. Bizim için de tarifi imkânsız bir mutluluk kaynağı oldu.
Artık herkesin de bildiği gibi, ürünlerinde kesinlikle katkı maddesi kullanmayarak, tamamen doğal bir ürün ve damakta unutulmayacak bir iz bırakan lezzetiyle, sunum yapan Meşhur Sıtkı Ustanın kadayıfları, dünya çapında biliniyor ve tanınıyor’.

MECLİS ÇALIŞANLARI DA PAYLARINI ALDILAR

Ak parti Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker, burma ve cevizli kadayıfı kendi elleriyle basın mensuplarına ikram ederek, güne renk katarken, tatlı ve meyan şerbeti ikram edildiğini duyan Meclis çalışanları da, Milletvekili kaydı yapılırken, tatlılardan paylarını aldılar.  Tam 10 tepsi burma ve cevizli kadayıf bir anda tükenirken, Mehdi Eker’in bu jesti, güne damgasını vurdu.

Ak parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker ile Milletvekilleri Oya Eronat ve Ebubekir Bal, ‘Sıtkı Usta, zaten sektörünün öncüsü olmuş bir isim. Diyarbakır’a her gelişimizde ve Ankara’da sık sık Çukurambar’daki iş yerini ziyaret ederek, enfes tatlılarından mutlaka tadarız.

Hijyenik bir ortamda hazırlanması, katkı maddelerinin olmaması, kullanılan ürünlerin en kaliteli ürünler olması ve tabii ki Sıtkı Ustanın adeta sevgisini de katarak hazırladığı tatlılar, yediden yetmişe herkese hitap ediyor. Kendisine ve emeği geçen bütün personellerine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz’ şeklinde memnuniyetlerini dile getirdiler.

10 Temmuz 2018
Toplam 4 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.1234
Toplam 4 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.1234
Toplam 4 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.1234
Sınav günü ücretsiz servis ve sınav öncesi ücretsiz deneme. Sınav günü ücretsiz servis ve sınav öncesi ücretsiz deneme.

30.06.2018 cumartesi saat 10:00’da yapılacak olan temel yeterlilik testi birinci oturum Bismil ilçesinde 22 okulda 1.7.2018 pazar günü saat 10:00’da alan yeterlilik testi 20 okulda ve aynı gün saat 15:30’da yabancı dil testi ile bir okulda sınav gerçekleştirilecek.2018 yılında yapılacak olan sınavla ilgili kurallara uygun ve güven içerisinde gerçekleştirmek amacıyla Bismil sınav koordinasyon kurulu Bismil ilçe kaymakamı Başkanlığı’nda ÖSYM temsilcileri, ilçe emniyet müdürü, jandarma Komutanı ve ilçe milli eğitim müdürü ile Kurul toplantısı yapıldı.

oplantıda ÖSYM Başkanlığı tarafından açıklanan sınav güvenlik tedbirleri görüşüldü sınavın güven ve huzur içerisinde gerçekleşmesini sağlamak amacıyla kurulduğunun kararların bildirilmesi gereken kamu kurum veya kuruluşlarla irtibata geçilmesi konusunda karar alındı. Nüfus cüzdanlarını kaybeden adaylar sınava alınmadığından ilçe nüfus Müdürlüğü’nün sınav günü cumartesi saat 07:00 ile 12:00 saatleri arasında Pazar günü ise 07:00 ile 15:30 saatleri arasında açık tutulması ve sınava giriş belgesi ile bir fotoğrafın yanında geçen adaylara sadece onaylı geçici kimlik belgesi verilmesi konusunda görüşme yapıldı.

Bismil belediyesi tarafından sınav günü toplu taşıma araçlarının yeterli sayıda hizmet verileceğini ve yaklaşık 4500 öğrencinin sınava gireceği ve bu öğrencilerimizin Bismil Belediyesi tarafından ücretsiz minibüs tahsis edilecek, belediye tarafından tahsis edilen minibüsler cumartesi ve pazar günü 07:30 ile 10:00 arası aralıksız hizmet verecek ve sınav sonrası ise Öğrencilerimizin saat 12:00 ve 13:00 arasında da okullarımızdan şehir merkezlerine ücretsiz taşınacaktır. Öğrencilerinizin sınav günü sınav heyecanı yanında sınavın yapılacağı okula araç var mı yok mu? Varsa araç bulabilir miyim? Yoksa nasıl gidebilirim telaşı içinde olmaması için Sınav koordinasyon kurumu böyle bir tedbir aldı. Sınav yapılacak 22 okulumuza da Bismil belediyesi tarafından ücretsiz araç tahsisi yapılacaktır. Araçların hareket yerleri ise Bismil Belediyesi önü, Hükümet Konağı arkası (eski ilçe otogarı) , sanayi yolu, tekel ve jandarma okullar bölgesinde tüm sınav yapılan okullara hızlı seri bir şekilde öğrencilerimizi taşıyacağız. Taşıma yapılan minibüslerin ön kısmında ücretsiz taşıma ibaresi konulacaktır. Konu ile ilgili konuşan ilçe milli eğitim müdürü Av. Aydın Ak bu güzel hizmeti sunan Bismil Kaymakamı ve belediye başkanı Sayın Kerem Süleyman Yüksel´e teşekkür ederek öğrencilerin huzur ve güven içerisinde başarılı bir sınav geçirmeleri için her türlü önemleri aldığını belirti.

Bismil ilçesinde son dönemlerde eğitim ve gençlerle ilgili çok güzel ve başarılı çalışmalarla anılıyor ve etkinlikler yapılıyor. Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Av. Aydın Ak ile yapılan konuşmada İlçe milli eğitim müdürlüğüne geldiğimiz günden beri hedef kitlemiz güvendiğimiz sermayemiz ve gücümüz olan gençlerimizdir. Geleceğimizin teminatı, bölgemizin umudu olan gençlerimiz için nitelikli ve kaliteli bir eğitim şiarıyla gençlere hizmet ettiklerini ifade etti konuşmasında Ak “Öğrencilerimizin akademik başarıları ve üniversite yerleşim oraların artırılması konusunda sayın il Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu´nun çalışma başlatmış olduğu eğitim seferberliği için Bismil Milli eğitim olarak biz de destekleme ve yetiştirme kurslarını açtıklarını 12. sınıf öğrencilerimize yönelik ikinci dönem okul müdürlerimizden, rehber ve sınıf öğretmenlerinizden oluşan komisyonlar kurduğumuzu tüm velilerimize ve tüm öğrencilerimize bilgilendirme motivasyon seminerleri verdiğini, 12. sınıf öğrencilerimizin tamamına (1529 öğrenci)15 tane deneme sınavını ücretsiz uyguladığını, temel yeterlik testi ve alan yeterlik testi ile ilgili sınava Üniversite hazırlıkta 12. sınıflara yönelik Bismil belediyesi tarafından 18 tane lisemize fotokopi kağıtları, toner ve köylerden de destekleme ve yetiştirme kurslarımıza gelen Öğrencilerimizin taşımasına da Bismil belediyesinin destekleri olmuştur.

Bu şekilde yapacak olan çalışmalar sayesinde Öğrencilerimizin eğitim alanında güzel yerlerde görmek be akademik başarıları için çok ciddi çalışmalar yürütüyoruz Özellikle çalışmalarımızın yoğunlaştırdığımız 12. sınıf öğrencilerimize ikinci eğitim öğretim döneminde onları okulda ve sınıfta tutarak ders tekrarları yaptık gerekli motivasyon hedef belirleme seminerleri verdik gerekli test takviyesi kitap okumaları üzerinde durduk. 27 Haziran 2018´de sınav öncesi son bir deneme sınavı yaparak gençlerimize o heyecanlarını yenmeleri ile birlikte sınava girmeyi amaçlıyoruz.

27 Haziran günü Bismil Şair Cahit Sıtkı Tarancı Anadolu lisesinde lise son sınıf Öğrencilerimize ve yönelik temel yeterlik testi ve alan yeterlik testi sınavı yapılacaktır. Bismil´de 2017 2018 eğitim öğretim sezonunda mezun olan 1529 öğrencimizi bu sınava katılımlarını bekliyoruz. Tüm Öğrencilerimiz bu sınava davetlidir amacımız Bismil’de yapılacak olan bir sınavın sınav öncesi son bir maraton ile gençlerimizin özgüvenlerini kendilerine güven görmelerini motivasyon içerisinde gelip sınava girmelerini arzu ediyoruz tüm gençlerimize başarılar diliyoruz Allah zihin açıklığı versin Bismil belediye başkanı ve Bismil kaymakamı Sayın kerem Süleyman Yüksel´e gençlere yönelik eğitim faaliyetlerine yaptığı desteklerden dolayı öğrencilerim adına teşekkür ederim.

Sınava girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diler, gençlerimize Allah zihin açıklığı versin Allah yar ve yardımcıları olsun”. dedi. Bismil milli eğitim müdürü avukat Aydın Ak sözlerine şöyle devam etti “planınız bir yıl içinse pirinç ekin,10 yıl içinse ağaç dikin,100 yıl içinse insanları yetiştirin” demiş Çinli düşünür. Emek verdiğimiz bu meslekte yaptığımız ve yapacağımız şeyler günü kurtarmak için değil, yarınlarımızı kurtarma çabası ve sevdasıdır. Yarına düşündüğümüz bu gençler gün gelecek torunlarımızın yolunu aydınlatacak yol göstericileri olacak ve gelişmiş bir toplum olma yolunda bizlere öncü gelecektir. Evet yükümüz ağır, sorumluluğumuz fazla yaptığımız iş, üstlendiğimiz misyon omuzlarımızda ağır bir yük bindir sende bizleri geleceğimizin teminatı olan gençlerimize yol olmaktan yarınlarını teminat altına alma gayretlerinden alıkoymayacaktır. Bu inançla yola çıktık ve amacımız düşünen, sorgulayan, inceleyen, araştıran, kafa yoran bir İlim irfan sahibi, sorumluluk sahibi, üretken ve üreten bir gençlik oluşturmaktır, bunu başardığımızda öz değerleriyle zenginlikleriyle gelişen ve büyüyen üreten milli ve yerli bir Bismil ve güçlü gelecek yaratmış oluruz” dedi.

27 Haziran 2018
Toplam 4 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.1234
3000 AİLEYE YARDIM ULAŞTIRDILAR 3000 AİLEYE YARDIM ULAŞTIRDILAR

D.BAKIR- Kısa Adı DİSİDER olan Diyarbakır Siirtliler Derneği ve Siirt Vakfı, Mübarek Ramazan Ayı dolayısıyla 3000 bin aileye gıda kolisi yardımında bulundu.
Başkanlığını uzun yıllar Diyarbakırspor Kulübü Başkanlığı görevinde bulunan Adnan Öktüren’in yaptığı DİSİDER ve Siirt Vakfı Diyarbakır Şubesi, Mübarek Ramazan Ayı boyunca bugüne kadar 3000 aileye gıda yardımı ulaştırdı.

Açıklamalarda bulunan DİSİDER ve Siirt Vakfı Diyarbakır Şube Başkanı Adnan Öktüren, şunları söyledi:
‘Yüce Rabbimiz’e, bizleri bir kez daha Mübarek Ramazan-ı Şerif ayına kavuşturduğu için ne kadar hamdetsek azdır. Yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye çıktığı, birlik ve beraberliğimizin en veciz örneklerinin yaşandığı böylesine ulvi günleri idrak etmek, kuşkusuz büyük bir mutluluk kaynağı hepimiz için.
DİSİDER ve Siirt Vakfı Diyarbakır Şubesi olarak, Mübarek Ramazan Ayı boyunca, 3500 aileye gıda kolisi yardımında bulunmayı hedeflemiştik.
Şükürler olsun ki, 3000 adet yardım kolimizi, ekonomik durumu elverişli olmayan ailelerimize ulaştırmış bulunmaktayız.
Önümüzdeki günlerde, 500 aileye daha ulaşarak, onların da kolilerini dağıtmak suretiyle, hedeflerimize ulaşmış olacağız.

Yardımlarımızı ulaştırırken, son derece sıkı ve titiz bir şekilde gerçekleştiriyoruz.
Kimseyi rencide etmeden, dul, yetim, öksüz, engelli ve hastası bulunan, ekonomik durumu elverişli olmayan yani gerçek ihtiyaç sahiplerini tespit ederek, yardımlarımızı kapılarına kadar ulaştırıyoruz. Bu noktada, bizlere gönül birlikteliği yaparak çalışmalarımıza katkı sunan bütün paydaşlarımıza, emeği geçen bütün gönüldaşlarımıza teşekkür ediyor ve saygılarımızı sunuyoruz.
Aldığımız hayır duaları, bizim için tarifi imkânsız bir mutluluk kaynağı ve motivasyon kaynağımızdır. Kısmet olursa, bu yardım çalışmalarımızı geleneksel hale getirip, önümüzdeki yıllarda çok daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, kadirşinas halkımızın Mübarek Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı’nı en halisane duygularımızla kutluyor, bu müstesna günlerin tüm İslam Alemi’ne, sağlık, mutluluk ve huzur dolu günlere vesile olmasını, Yüce Rabbim’den niyaz ediyoruz’.

DERMAN BABA ACU: BU TÜR ÇALIŞMALARA DESTEK OLUNMALI

Öte yandan, 37 yıla yakındır, Diyarbakır ve Bölgemiz genelinde yaptığı sayısız yardım çalışmalarıyla tanınan ve vatandaşların ‘Derman Baba’ ünvanıyla andığı Yılmaz Acu, bu tür hayır hasenat çalışmalarına, toplumun bütün kesimlerinin destek olması gerektiğine dikkati çekti.
Açıklamalarda bulunan Derman Baba Yılmaz Acu, şunları söyledi:

‘DİSİDER ve Siirt Vakfı Diyarbakır Şubesi, Mübarek Ramazan Ayında yaptığı bu çalışmayla, haklı olarak gönüllerde taht kurdu. Derneğin Başkanı, değerli ağabeyim Adnan Öktüren’i uzun yıllardır tanırım. Ekonomik durumu uygun olan hayırsever vatandaşlarımız, bu tür yardım çalışmalarına katkı sunarak, çok daha fazla sayıda insana ulaşılmasına vesile olabilirler. Bildiğiniz gibi, Diyarbakır İlimizde ekonomik durumu elverişli olmayan vatandaşlarımızın sayısı bir hayli fazla.

Bu nedenle hepimize büyük görevler düşmekte. Böylesi sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın eğitimlerini tamamlayarak hayata atılmalarına katkıda bulunabiliriz. Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde, hiçbir geliri olmayan ailelerimizin çocuklarına, ayakkabı ve bayramlık kıyafet temin ederek, çocuklarımıza çifte bayram yaşatmak isteyen herkesi, böylesi hayır hasenat çalışmalarına duyarlılık göstererek, katkı sağlamalarını temenni ediyorum. Bu vesileyle, bir kez daha Sayın Adnan Öktüren ve onun şahsında bütün DİSİDER mensuplarına teşekkür ediyor, bu hassasiyetlerinden dolayı kutluyorum.’

12 Haziran 2018
Toplam 4 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.1234
“Bizim bir araya gelmekten başka çıkar yolumuz yoktur” “Bizim bir araya gelmekten başka çıkar yolumuz yoktur”

DİYARBAKIR – Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Adayı Zekeriya Yapıcıoğlu, yaşanan sorunların çözümü için ümmetin bir araya gelmekten başka çıkar yolunun olmadığını söyledi.

Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Adayı Zekeriya Yapıcıoğlu, sivil toplum kuruluşlarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi.
İftar programında STK temsilcilerine hitap eden Yapıcıoğlu, “Bizim bir araya gelmekten, birbirimize yardım etmekten, kardeşler olduğumuzu hatırlamaktan ve aramızda kardeşlik hukukunu tesis etmekten başka çıkar bir yolumuz yoktur. Rabbim o kardeşliğin bir an önce tesis edilmiş olduğunu dünya gözüyle görmeyi hepimize nasip etsin.” dedi.
Diyarbakır’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarıyla iftar yemeğinde bir araya gelen Yapıcıoğlu, seçilmesi durumunda yapacaklarını anlattı.

“Bütün İslami camiaların orada sesi ve temsilcisi olmak istiyoruz”

Meclise gitmesi durumunda İslami camiaların sesi olacağını sözlerine ekleyen Yapıcıoğlu, “Daha önceki seçimlerde de yine Diyarbakır’dan bağımsız milletvekili adayıydım. O gün nasip olmamıştı, meclise gidememiştik. Mecliste İslami bir muhalefete ihtiyaçtan dolayı bu kez inşallah eğer gidersek niyetimiz sadece bir tek partinin bir camianın değil inşallah bütün İslami camiaların orada sesi ve temsilcisi olmak istiyoruz. Onların sesini Türkiye’nin gündemime taşımak, İslami kesimlerin sorunlarına çözümleri, beraber istişare ederek aramak istiyoruz. Bunun için ben ‘Böyle bir şeye ihtiyaç vardır’ diye düşünen bütün kardeşlerimizin şahsıma destek olmalarını bekliyorum.” dedi.

“Bölgenin pek çok ilinde 3’üncü parti olduğumuz tescillendi”

Bölgede ikili parti yapılanmasının kırıldığını söyleyen Yapıcıoğlu, “Özellikle bizim bölgemizde ikili bir parti yapılanması mevcuttu ve diğer partilerin çok fazla esamesi okunmuyordu. Ne zamana kadar? HÜDA PAR’ın siyaset sahnesine çıkışına kadar. Partimizin kuruluşundan yaklaşık 15 ay sonra yapılan ilk seçimlerde, Mart 2014 Yerel seçimlerinde, seçime girdiğimiz pek çok bölge ilinde 3’üncü parti olduğumuz tescillendi. Bu seçimlerde de inşallah vatandaşın, milletin çaresiz, alternatifsiz olmadığını bir kez daha gösterilirsek, ben öyle inanıyorum ki; bölgede ciddi bir varlık gösteren diğer partiler de kendilerini belki hesaba çekmek zorunda kalacaklardır. Bu da memleketimiz, bölgemiz ve insanımız için inşallah hayırlara açılan kapı olacaktır.” şeklinde konuştu.

“Birlikte bazı şeyler yapmanın zamanı geldi”

“İnşallah meclise gittiğimizde inancımıza aykırı hiçbir hareket içerisinde bulunmamak konusunda bütün gayretimizi sarf edeceğiz” diyen Yapıcıoğlu sözlerine şöyle devam etti:
“Seçilip meclise gidersek şayet, Rabbim nasip ederse gayemiz, bütün İslami kesimlerin sesi soluğu olacağız. Bu dinin memleketimizde garip bir hale gelmemesi için, nesillerimizin ifsat edilmemesi için, gençlerimizin inancımızdan koparılmaması için hep birlikte bir mücadele ortaya koymak zorundayız. Herkes farklı farklı kulvarlarda koşuyor olabilir, herkes farklı bir çatı altında hizmetlerini veriyor olabilir. Düşünün sadece Diyarbakır’da her yıl nüfusa 50 bin kişi ekleniyor. Bu 50 bin kişiden bin tanesini medreselerimize çekip orada onlara ders verirsek sanki çok büyük bir şey yapmışız gibi seviniyoruz. Evet, bu büyük bir şeydir. Fakat her yıl 50 bin yeni gencin toplumun içerisine karıştığını hesaba kattığımızda geriye kalan 49 binin nereye gittiğini kendi kendimize sormamız gerekir. Ya da diyelim ki biz bu sayıyı artırdık, 5 bine çıkardık geriye kalan 45 binin nereye gittiği hususunda bizim ciddi ciddi hesaplar yapmamız gerekir. Öyleyse en azından şu toplumun gidişatını çevirme noktasında bütün Müslümanların, İslam’ı kendisine dert edinmiş, İslam’ın topluma hâkim olması için çaba içerisinde olan bütün kardeşlerin birlikte bazı şeyler yapma zamanı geldi de çoktandır geçti aslında. Öyleyse bütün Müslümanlar İslami hizmetlerinde yapabildikleri kadar birbirlerine destek olmalıdırlar.”

Kardeşlik vurgusu Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Yapıcıoğlu, “İftar saatine yaklaştığımız şu dakikalarda ben yeryüzündeki bütün Müslümanların aralarındaki kardeşlik bağlarının güçlendiği, birbirleri ile yaşadıkları, ihtilafların sulh içerisinde, adalet temelinde, Kur’an ve sünnet çizgisinde bir an önce çözmeleri, çok çabuk çözemiyorlarsa en azında sükûnet içerisinde birbirleriyle konuşmalarını temenni ediyorum. Toplumun içerisine sürüklendiği ve acilen çözüm bekleyen sorunlarımız, bizim buna mecbur olduğumuzu bize gösterecek ve bu konuda inşallah gayretimiz artacaktır. Bizim bir araya gelmekten, bizim birbirimize yardım etmekten, bizim kardeşler olduğumuzu hatırlamaktan ve aramızda kardeşlik hukukunu tesis etmekten başka çıkar bir yolumuz yoktur. Rabbim o kardeşliğin bir an önce tesis edilmiş olduğunu dünya gözüyle görmeyi hepimize nasip etsin.” dedi. (İLKHA)

________________________________________

4 Haziran 2018
Toplam 4 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.1234
Prof.Dr Mehmet Emin Yılmaz: ‘Bu seçim ülkemiz için dönüm noktasıdır’ Prof.Dr Mehmet Emin Yılmaz: ‘Bu seçim ülkemiz için dönüm noktasıdır’

DİYARBAKIR – 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Genel seçimlere sayılı günler kaldı.  27. Dönem Diyarbakır Ak Parti Milletvekili adaylarından Prof. Dr. Mehmet Emin Yılmaz, seçim çalışmalarına Ergani ilçesinde devam etti.Kaynak: Prof.Dr Mehmet Emin Yılmaz: ‘Bu seçim Yılmaz ve beraberindeki heyet ile birlikte Ergani ilçesinde bir dizi ziyaretler gerçekleştirildi. Vatandaşlarla ve esnaflarla sohbet eden Prof.Dr.Yılmaz, ayrıca Ergani Esnaf ve Kefalet Başkanlığı ile Ziraat Odasını da ziyaret etti.

Yılmaz ve  beraberindeki heyet ile birlikte Ergani ilçesinde bir dizi ziyaretler gerçekleştirildi. Vatandaşlarla ve esnaflarla sohbet eden Prof.Dr.Yılmaz, ayrıca Ergani Esnaf ve Kefalet Başkanlığı ile Ziraat Odasını da ziyaret etti.Kaynak: Prof.Dr Mehmet Emin Yılmaz: ‘Bu seçim ülkemiz için dönüm noktasıdır’

ESNAF ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

Ergani ilçesinde, esnaf ve vatandaşları ziyaret eden Prof.Dr Yılmaz, kendisine yöneltilen sorunlar ve şikayetleri tek tek not aldı. Yılmaz, 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerin, ülkemiz için bir dönüm noktası olduğunun altını çizerek sözlerine şöyle devam etti : “Şüphesiz tüm seçimler önemli ama 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri ülkemiz adına hakikaten çok önem arzetmektedir. Bir anlamda ülkenin kaderini belirleyecek bir milli beka ve varlık meselesi olacaktır.

Geriye dönüp baktığımızda 16 yıllık zaman diliminde çok şey değişti. Ülkemiz artık dünyanın en saygın devletleri arasındaki yerini almıştır. Bundan sonra bazı şeylerin geriye dönmemesi ve istikrarın devam etmesi için Ak Parti iktidarına sahip çıkmak çok daha önemli bir hale gelmiştir. Bugün Diyarbakır’ımızın en büyük ilçesi Ergani’ye geldik. Sorunları en iyi bilen ve bunları çözecek olan yine Ak Parti’dir. Bu nedenle bu seçimin ne kadar önemli olduğunu sizlere yani kardeşlerimize anlatmaya geldik. “dedi.

PROF.DR.MEHMET EMİN YILMAZ KİMDİR?
Mehmet Emin Yılmaz, 1952 yılında Siverek’te doğdu.

1971-1977 yılları arasında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesinde tıp doktoru eğitimimi tamamlayarak Sağlık Bakanlığına bağlı kuruluşlarda görev aldı. Aynı dönem Diyarbakır MTTB başkanlığı yaptı.

1984-1988 yılları arasında Dicle Üniversitesi Tıp fakültesinde İç Hastalıkları ihtisasını tamamlayarak

1988 yılında İç Hastalıkları Uzmanı oldu.

1990 yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Nefroloji Bilim Dalında Yardımcı Doçent Doktor unvanıyla göreve başladı.

1995 yılında Doçent,

1999-2003 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Diyaliz Bilim Kurulu Üyeliğinde bulundu.

2005 yılında ise Profesör olarak atandı.

2012-2016 yılları arasında YÖK üyeliği yaptı.

21 Mayıs 2017 tarihinde yapılan Ak Parti Kongresinde MKYK üyeliğine seçilmiştir.

2012-2018 Yılları arasında, Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Kurul Üyeliği yaptı.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi İç hastalıkları Anabilim Dalı başkanı ve Nefroloji Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır. ülkemiz için dönüm noktasıdır’

2 Haziran 2018
Toplam 4 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.1234
SAĞLIK-SEN’DEN ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE İFTAR SAĞLIK-SEN’DEN ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE İFTAR

Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Ergani İlçesinde Şehit ve Gazi Ailelerine İftar yemeği verdi.
D.BAKIR- Sağlık-Sen Diyarbakır Şubesi Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Diyarbakır’ın Ergani İlçesinde, oldukça geniş katılımlı bir İftar yemeği verdi.
Ergani ilçesinde düzenlenen, Sağlık-Sen Diyarbakır İl Şubesi tarafından organize edilen İftar yemeğine Aile ve Sosyal Politikalar İl ve İlçe Müdürlüğü yetkilileri de misafir olarak davet edildi.

KAYMAKAM MESUT ÇOBAN DA KATILDI

İftar yemeğine Ergani Kaymakamı Mesut Çoban’ın yanısıra, kamu kurum ve kuruluşların amir ve müdürleri, kanaat önderleri, Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Adalet ve Kalkınma partisi (Ak parti) Ergani İlçe Başkanı Şükran Sayan, Aile ve Sosyal Politikalar İl ve İlçe Müdürlüğü yetkilileri, basın yayın kuruluşlarının temsilcileri ve yaklaşık 500 şehit ve gazi yakınları katıldı.

Bir restaurantta düzenlenen İftar yemeği öncesi kısa bir konuşma yapan Ergani Kaymakamı Mesut Çoban, şunları söyledi:
‘Aziz ve Mübarek bir Ramazan-ı Şerif akşamında, böylesi bir iftar yemeğinde şehit ve gazi yakınlarımızla bir araya gelmenin tarifi imkânsız mutluluğunu yaşıyoruz.
Vatanımız, milletimiz ve ülkemizin bekası için bir an bile düşünmeden canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi, bu Mukaddes gece vesilesiyle bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun.
Hayattaki gazilerimize de Yüce Rabbim’den; bir ömür boyu, sağlık, mutluluk huzur dolu günler niyaz ediyorum’.

NURHAK ENSARİOĞLU: KAPIMIZ SİZE HER ZAMAN AÇIKTIR

Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu ise şunları söyledi:
‘Mukaddes Ramazan-ı Şerif Ayında, aziz şehitlerimizin emanetleri olan yakınları ve gazilerimizle aynı sofrada İftar açmak, bizim için büyük mutluluk kaynağıdır.
Ramazan-ı Şerif Ayının bu müstesna iklimi ve birleştirici atmosferinde, siz değerli şehit aileleri, gazilerimiz ve onların aileleriyle, İftar sofrasında bir araya gelmenin mutluluğu içerisindeyim. Öncelikle davetimize icabet ettiğiniz için sizlere, şahsım ve tüm arkadaşlarım adına şükranlarımı arz ediyorum.
Aziz vatan toprağımız ve bayrağımız uğruna canlarını feda eden şehitlerimize, Yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize de bir ömür boyu sağlık ve mutluluk niyaz ediyorum.
Rabbim; tuttuğumuz oruçları kabul, birlik ve beraberliğimizi daim eylesin.

Cenab-ı Allah’tan; aziz şehitlerimize gani gani rahmet niyaz ediyoruz. Millet olarak birlik ve beraberliğimiz, ilelebet böylesi güçlü ve bir beraber olarak daim olsun. Bir büyük devlet ve millet olarak bugün Ramazan’ın kucaklayan ve birleştiren ikliminde kardeşlik havasını, hep beraber soluyoruz.
Bizler bugün rahat ve huzurlu bir şekilde yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve sevgili gazilerimize borçluyuz. Birlik ve beraberliğimizin hiçbir zaman bozulmaması en büyük temennimizdir.
Kapımız her zaman aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin ailelerine açıktır. Elimizden gelen bütün çabayı onlar için sarf etmek, bizim boynumuzun borcudur. Gerçi ne yapsak da, onların haklarını ödeyemeyiz. Ama en azından onların emaneti olan çocuklarına, ne gerekiyorsa yapmaya hazırız.
Bu duygu ve düşüncelerle, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, fedakâr gazilerimize de yaşamları boyunca, sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyoruz’.

HABER: YILMAZ ACU/ERGANİ

1 Haziran 2018
Toplam 4 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.1234
YARDIM ELİ DERNEĞİ, GÖNÜLLERİ FETHETTİ YARDIM ELİ DERNEĞİ, GÖNÜLLERİ FETHETTİ

‘Diyarbakır’da İftar’ geleneğini bu yıl da sürdüren Yardım Eli Derneği, yaklaşık 700 vatandaşa iftar yemeği verirken, bin beş yüz yetim çocuğa da kıyafet yardımı yaparak, bir kez daha gönülleri fethetti.

D.BAKIR- Merkezi İstanbul’da bulunan Yardım Eli Derneği, bir kez daha gönüllere taht kurdu. Genel Müdür Bahri Bulut ile Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleriyle adeta Diyarbakır’a çıkarma yapan Yardım Eli Derneği, kardeş kuruluş Hayat-Der ile birlikte Diyarbakır’da yaklaşık yedi yüz kişilik iftar yemeği verdi.

Merkez Sur İlçesinde bulunan tarihi Ulu Cami arkasındaki Zinciriye Medresesi’nde verilen geleneksel iftar yemeğine Yardım Eli Derneği Genel Müdürü Bahri Bulut, Derneğin Diyarbakır Temsilciliği, Hayat-Der Yönetim Kurulu üyeleri, bazı STK’ların yöneticileri, Oda, Borsa ve Esnaf Birliklerinin Temsilcileri, muhtelif meslek gruplarına mensup yetkililer, yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri ve muhtelif kentlerden gelen kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. İftar sonrası, açıklamalarda bulunan Yardım Eli Derneği Genel Müdürü Bahri Bulut, şunları söyledi:

‘Bir kez daha Aziz ve Mübarek Ramazan Ayında, Diyar-ı Bekir’li kardeşlerimizle buluşmanın tarifi imkânsız mutluluğunu yaşıyoruz. Mekke ve Medine’den sonra 5. Harem-i Şerif olma özelliğine sahip olan, sinesinde sayısız Mukaddes ve kültürel yapı barındıran, tarihin canlı tanığı Diyarbakır’da, Yüce Dinimiz İslam’ın sembolü olmuş tarihi Ulu Cami’de yeniden bir araya gelmek, öylesine büyük bir mutluluk ki bizim için. Peygamberler, Sahabeler ve Evliyalar Beldesi Şehr-i Diyarbekir’de, Zinciriye Medresesi’nde aynı sofrada buluşmayı, kardeşlerimizin sorunlarıyla hem hal olmayı bizlere bir kez daha nasip buyuran Yüce Rabbimiz’e ne kadar hamd-ü senalar etsek azdır.

Diyarbekir’in hamurunda ve harcında Kur-an’ı Hakim vardır, Din-i Mübin-i İslam vardır, kelimelerle tarif edilemeyecek bir Hazreti Muhammed Mustafa (S.A.V) sevdası vardır. İşte bizler bu akşam, bu Aşk çeşmesinden bir kez daha bütün Yönetim Kurulu üyelerimiz ve misafirlerimizle kana kana içtik’.

İFTAR SOFRASI, BİN BEŞ YÜZ YETİM ÇOCUK SEVİNDİRİLDİ

Zinciriye Medresesi’nde açılan iftarın ardından, yetim çocuklara hediyeleri dağıtıldı. Tam bin beş yüz yetim çocuğa hediye paketleri dağıtıldı.

Ayakkabı, tişört, pantolon, etek kısacası bütün giyim ihtiyaçlarının düşünülerek konulduğu hediye paketlerini alan çocukların sevinci ise görülmeye değerdi.

ADANMIŞLIK VE TESLİMİYET RUHUYLA YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ

Derneğin Diyarbakır İl Temsilciliği Yetkilileri ve Hayat Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte yardımları çocuklara dağıtan Yardım Eli Derneği Genel Müdürü Bahri Bulut şunları söyledi:

‘Yüce Rabbim; Kitab-ı Mukaddes’te yetimlerle ilgili olarak şöyle buyurmaktadır:

Allah’a ibadet edin ve O’na hiçbir şeyi ortak koşmayın. Ana babaya, akrabaya, yetimlere, yoksullara, yakın komşuya, uzak komşuya, yanınızdaki arkadaşa, yolcuya, elinizin altındakilere iyilik edin. Şüphesiz, Allah; kibirlenen ve övünen kimseleri sevmez’.

Cenab-ı Rabbimiz’den aldığımız bu talimatın gereği olarak, yine bir Mukaddes Ramazan Ayı’nda yetim çocuklarımız ve aileleriyle bir araya gelmiş bulunuyoruz.

‘Paylaşalım İyiliği, Yaşatalım Kardeşliği’ ilkesi doğrultusunda, yaklaşan Mübarek Ramazan Bayramı öncesinde, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı en ideal bayram kıyafetleriyle sevindirerek, bayrama mutlu girmelerini nasip buyurduğu için Yüce Rabbimiz’e bir kez daha hamd-ü senalar ediyoruz.

Hayırsever kişi ve kuruluşlar, diledikleri zaman bizlere ulaşarak, ayni nakdi yardımlarını Yardım Eli derneğiyle, diledikleri kitlelere ulaştırabilirler.

Ayrıca, hayırsever vatandaşlarımız, bizimle irtibata geçerek özellikle yetim çocuklarımızı, içinde bulunduğumuz Aziz ve Mübarek günde mutlu edebilirler. Dileyen hayırseverlerimiz, yaptığımız yardımları yerinde inceleyerek, temin etmiş oldukları gıda veya kıyafet yardımlarını, bizzat kendi elleriyle yetim çocuklara giydirebilir veya yardım dağıtım törenine misafirimiz olarak katılabilirler.

Bu duygu ve düşüncelerle, kadirşinas Diyarbekir halkı ve tüm vatandaşlarımızı saygıyla selamlıyor, Ramazan Ayı ve Bayramın ülkemize ve tüm İslam Alemi’ne sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini Rabbim’den niyaz ediyorum’.

HABER.YILMAZ ACU

29 Mayıs 2018
Toplam 4 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.1234

EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler