• Altın
  • Dolar
  • Euro
  • İstanbul °C
  • Ankara °C
BEDİRHAN AKYOL: ‘BU SEVDA BİTMEZ’ BEDİRHAN AKYOL: ‘BU SEVDA BİTMEZ’

D.BAKIR- Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak parti) Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı İş Adamı Bedirhan Akyol, Diyarbakır olarak tarihi bir güne daha ev sahipliği yapmanın, tarifi imkansız mutluluğu yaşadıklarını belirtti.
Akyol, Başbakan Binali Yıldırım’ın da katıldığı ve oldukça geniş bir halk kitlesinin katıldığı ‘Büyük Kudüs Buluşması’ ile ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Ak parti Milletvekili Aday Adayı Akyol, şunları söyledi:

SAYIN BİNALİ YILDIRIM, BİR KEZ DAHA TARİHE NOT DÜŞTÜ

‘Sayın Başbakanımız’a, Diyarbakır’a gelerek, bizlere bu fırsatı sunduğu için en kalbi duygularımla teşekkürlerimi iletmek isterim.
Yaptığı açıklamalarla, bir kez daha duygularımıza tercüman oldu, yüreklerimize su serpti.
Mescid-i Aksa’nın Müslümanlar için vazgeçilmez bir değer olduğunu ve bu işgalin sadece Filistin’e değil, bütün Müslüman ülkelerine yapılmış bir işgal olarak kabul edildiğini söyleyen Sayın Başbakanımız’a katılmamak mümkün mü?

İşgalin biran önce son bulması gerektiğini ve İsrail’in en kısa zamanda geri çekilip daha fazla Müslüman ölümlerine sebep olmaması gerektiğini zaten Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, en üst perdeden dile getirmişti.

21. yüzyılın lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açtığı bu kutlu yolda bir nefer gibi yer almak, bizler için büyük mutluluktur.
Sayın Başbakanımız’ın Diyar-ı Bekir’de yaptığı ve yüz binlerce insanın sel olup aktığı İstasyon Meydanı Mitingi, tarihe düşülmüş bir nottur.
Allah’ın izniyle, dökülen her şehidimizin kanı için hesap verecekler. Bizler Ümmet-i Muhammed olmanın bilinci ve şuuruyla, kirli tezgahlar peşinde koşanlara bir kez daha bu kirli planlarını ellerinde patlatacağız. Zaten İlimizde yapılan ‘Büyü Kudüs Buluşmasıyla’ bir kez daha bu hissiyatımızı, bütün dünyaya haykırdık.
Mahşeri bir kalabalıkla Sayın Başbakanımız ve Devlet Erkânımızı bağrımıza bastık.
Ak davanın yılmaz savunucusu Sayın Cumhurbaşkanımız’a da Diyar-ı Bekir’den en kalbi selamlarımızı yolluyoruz.
Allah’ın izniyle, İslam ve İslam Düşmanları, eninde sonunda hak ettikleri cezaya çarptırılacaklar.
Bu duygu ve düşüncelerle, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, Peygamberler, Sahabeler ve Evliyalar Kenti, Diyarbakır-ı Bekir’den en kalbi duygularımı sunuyorum’.

21 Mayıs 2018
Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12
BİR DAVA ADAMI AVUKAT SÜLEYMAN ELHAKAN BİR DAVA ADAMI AVUKAT SÜLEYMAN ELHAKAN

 

Merhabalar sevgili okurlarım. Gerek Diyarbakır’ın yoğun gündemi ve gerekse ülkemizin girmiş olduğu çifte seçim atmosferi nedeniyle, uzun süredir köşe yazılarını ihmal ediyordum.

Ancak şunu belirtmek isterim ki, bu mukaddes kent, bugüne bağrından sayısız ilim ve bilim insanı, sanatkâr, zanaatkâr, yazar, şair, hattat, kanaat önderi ve başarılı siyasetçiler çıkardı. Halen de çıkarmaya devam ediyor.

Peygamberler, Sahabeler ve Evliyalar Beldesi Diyarbakır’da yaşamak gerçekten bir ayrıcalık. Sinesinde sayısız manevi ve kültürel yapılar barındıran, mübarek peygamber ve sahabeler naaşı bulunan Diyarbakır İlimizde, çoğu kimsenin haberi olmadan hayır hasenat yapan, ekonomik durumu elverişli olmayan insanlara yardımcı olan, mesleğini Diyarbakır halkının istifadesine sunan insanlarımız var.

Hukukçu Avukat Süleyman Elhakan da bunlardan birisi. Diyarbakır’da bugüne kadar pek çok aileye yardımlarda bulunduğu, gözü gönlü tok, yüreği sevgiyle dolu bir Diyarbekir beyefendisidir.

Çoğu kimsenin aksine, gösterişi sevmez. Gözlerden uzak bir hayat yaşar. Bürosuna gelen herkese elinden gelen yardımı yapmaya çalışır.

Sürekli kendini yenileyen, güncelleyen, ülke ve dünya gündemini yakından takip eden, okuyan, soran, sorgulayan bir yapısı vardır.

2003 yılından bu yana Diyarbakır Barosu’na kayıtlı olarak fiilen avukatlık yapmakta olan Diyarbakır sevdalısı bu değerli insan, genç, dinamik ve gayretli biridir.

Azimle avukatlık mesleğini sürdüren, bugüne kadar kimsenin haberi olmadan insanlara maddi ve manevi yardımlarda bulunan, müvekkilleriyle kurduğu sıcak ve samimi bağla, örnek bir hukuk adamı kimliği sergileyen Avukat Süleyman Elhakan’ı takdir etmemek elde değil. Haklı olarak gönüllerde taht kurmuş birisidir.

Zaman zaman çeşitli yayın organlarında, sosyal mecrada ve internet ortamında hukuki konularda vatandaşlara gönüllü hukuki yardım yaparak, bir Diyarbekir sevdalısı olduğunu kanıtlamış birisidir.

Samimiyeti, güçlü hukuk bilgisi, duruşu ve hayırsever kimliğiyle gerçek bir dava adamı olan Süleyman Elhakan’ı tanımış olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğumu özellikle belirtmek isterim.

DİYARBAKIR’A BÖYLE MİLLETVEKİLLERİ LAZIM

Avukat Süleyman Elhakan’ın Ak parti Diyarbakır Milletvekili Aday Adaylığını ilk haber aldığımda açıkçası çok sevindim.

Aynı günün akşamında ve müteakip günlerde sosyal medyada yapılan paylaşımları gördüğümde, bir çok vatandaşımız da, benim gibi düşünüyordu.

Duruşuyla, yılların hukuk bilgisi ve birikimiyle, Süleyman Elhakan’ın, Diyarbakır’ı son derece başarılı bir şekilde temsil edeceği yönünde paylaşımlar yapılıyordu.

Ekonomik durumu elverişli olmayan insanlara hayır hasenat yapan, hukuk hizmetlerinde büyük kolaylıklar sağlayan, beyefendiliği ve mütevaziliğiyle hep örnek teşkil etmiş birisini TBMM’de görmek, açıkçası beni de çok mutlu eder.

Temennimiz, bu mukaddes kentte böylesi hizmet erlerinin sayılarının artması, vatandaşların dertleriyle hemhal olan insanlarımızın siyaset arenasında önlerinin açılarak, daha büyük çapta hizmetler sunabilmelerine olanak sağlanmasıdır.

 

 

11 Mayıs 2018
Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12
AVUKAT SÜLEYMAN ELHAKAN, HIZLI BAŞLADI AVUKAT SÜLEYMAN ELHAKAN, HIZLI BAŞLADI

D.BAKIR- Adalet ve Kalkınma partisi (Ak parti) Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Avukat Süleyman Elhakan, İlçe ziyaretlerine aralıksız olarak devam ediyor.

Milletvekili Aday Adaylığını açıkladıktan sonra kurmay kadrosuyla beraber çıktığı İlçe ziyaretlerinde büyük ilgi gören Av. Süleyman Elhakan, gördüğü ilginin kendisini bir hayli memnun ettiğini belirterek, şu görüşleri dile getirdi:

Merkez İlçelerimiz Kayapınar, Yenişehir, Sur ve Bağlar olmak üzere, Silvan, Bismil, Lice, Kocaköy İlçe Teşkilatlarımızı ziyaret ederek, son derece verimli görüşmeler ve istişarelerde bulunduk.
Yakın ilgi ve alakalarından dolayı İlçe başkanlarımız başta olmak üzere, kadın kolları başkanlarımız, Gençlik Kolları başkanlarımız ve bütün teşkilat mensuplarımıza, gönüldaşlarımıza en kalbi duygularımla teşekkür etmek istiyorum.

AMACIMIZ, REFAH SEVİYESİNİN MAKSİMUM OLDUĞU BİR KENT

Bütün dava arkadaşlarım gibi ben de, edinmiş olduğu birikim ve tecrübelerimi kadirşinas Diyarbakır halkının öngörüleri, tavsiyeleri ve fikirleriyle kaynaştırıp, medeniyetler beşiği Diyarbakır İlimize olabildiğince en üst düzeyde kaliteli ve kalıcı hizmetler sunulmasına vesile olabilmektir.

Eğitim ve İstihdamın yanı sıra, yoksulluğun olabildiğince azaltılması hepimizin ortak arzusudur. Zaten bütün çabalarımız ve projelerimiz de bu sorunları minimuma indirip, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı en iyi koşullarda hayata hazırlayabilmektir.
Bilindiği gibi, Ak parti hükümetleri döneminde tüm ülkemiz genelinde olduğu gibi, Diyarbakır İlimiz de yapılan hizmetlerden dolayı giderek gelişti ve büyüdü.

Ancak şu bir gerçektir ki, sürekli çevre İl ve İlçelerden göç alan Diyarbakır’da buna paralel olarak ihtiyaçlar da süreklilik arz etmektedir.
Güneydoğu’nun cazibe merkezi konumunda olan kentimizin, daha bayındır ve mamur olabilmesi için hepimize büyük görevler düşmektedir.
Bütün sorunların çözümlerini Merkezi Hükümete yıkıp onların çözmesini beklemek zaten biz Diyarbakırlılara yakışmaz. Bizim bir duruşumuz var.

Bir misyonumuz ve geleceğe dair vizyonumuz var. Dolayısıyla bu mukaddes kentte yaşayan herkes, bu kente hizmet etmekle yükümlüdür.

Ben bir hukukçu olarak zaten yıllardır sahadan gelen birisiyim. Evet sorunlarımız var, ama Cenab-ı Allah’ın izniyle bu sorunlara kalıcı ve köklü çözüm önerilerimiz de hazır.
Elbette ki hiç kimse tek başına çok şeyleri değiştiremez. Ama herkesin ortak aklını, edindiği tecrübeleri bir potada eritebilirsek, işte o zaman kentimize de, kendimize de ve gelecekte ülkemizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza da sorunları çözülmüş, prangalarından kurtulmuş bir Diyarbekir hediye edebiliriz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 24 Haziranda yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimi ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Seçiminin şimdiden hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbim’den diliyor, bütün vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum’.

4 Mayıs 2018
Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12
ŞENYİĞİT, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI ŞENYİĞİT, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

D.BAKIR- Geçmiş yıllarda Diyarbakırspor kulüp başkanlığı ve sonrasında Asbaşkanlık görevlerinde bulunan, halen Doğu ve Güneydoğu Diş Teknisyenleri Derneği başkanlığı ile Türkiye Diş teknisyenleri federasyonu yönetim kurulu üyeliğini görevlerini yürüten Şeyhmus Şenyiğit, 24 Haziran tarihinde yapılacak olan Erken Genel Seçimde Halkların Demokratik partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekilliği Aday Adaylığını kamuoyuna deklare etti. Kentimizin tanınan ve sevilen simalarından biri olan, spor camiasının yanı sıra, toplumun geniş kesimlerinin yakından tanıdığı, hayırseverliği ile Şeyhmus Şenyiğit, HDP’den Diyarbakır milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

 

‘DİYARBAKIR’A HİZMET ETMEK BİR ŞEREF VESİLESİDİR’

Diyarbakır aşığı olduğunu ve Diyarbakır’a her platformda hizmet etmekten gurur duyduğunu belirten Şenyiğit, aday adaylığı ile ilgili olarak şunları söyledi:

‘Diyarbakır İlimizin yanı sıra, Bölgemiz genelinde sorunlar had safhada. Çatışmasız bir ortamın sağlanması, gençlerimizin iş ve aş sahibi olması, herkesin asgari derecede insani yaşam koşullarına sahip olması, hepimizin ortak arzularıdır.

Aile olarak bizi Diyarbakır’da pek çok insan tanır. Ben Diyarbakır’ın yerlisiyim. Kelimenin tam anlamıyla bir Diyarbakır sevdalısıyım. Bu müstesna kente hizmet etmek benim için onurdur, tarifi imkânsız bir mutluluk kaynağıdır.

1976 Diyarbakır Alipaşa doğumluyum. İlk, orta ve lise üniversite öğretimimi bu kadim kentte yaptım.

Tarım ve hayvancılık olmak üzere iki üniversite mezunuyum. Orta derecede İngilizce ve Almanca bilmekteyim. Kürtçe iyi derecede, Zazaca az da olsa bilirim. Evliyim 4 çocuk babası bu şehrin bir evladıyım.

Şu an sağlık, gıda, hayvancılık ve inşaat sektörlerinde hizmet vererek şehrimizin ve hakkımızın ekonomisine katma değer ve istihdama katkı sağlıyorum.

Daha önce de 7 Haziran ve 1 kasım 2015 Seçimlerinde de HDP’den milletvekili aday adayı oldum, ancak listelere giremedim. Bizim hareketimizde listelere girmek önemli olmadığı için asla partimize küsmedik ve tüm çalışmalara katıldık. Şimdi aynı ruh ve heyecanla 24 haziran Genel Seçimleri için milletvekili aday adayı olmaya karar verdim. Bu şehrin bir evladı olarak, kadim kente ve bu kadim kentin tüm değerleri başta olmak üzere onurlu ve mazlum halkına ses olabilmek için başvurumu yapacağım. Süreç ne kadar zor ve ağır bedelli geçse de asla davamızdan ve çizgimizden sapmadık. Listeye giremezsek bile, bu kutsal yolda mücadelemize sahip çıkıp çok çalışacağız.

Takdir edersiniz ki, yıllardır yaşanan olaylara duyarsız kalamayız. Bizlere düşen, hangi şart ve koşulda olursa olsun, değil elimizi, gövdemizi taşın altına koyarız. Asker, polis hiç kimse ölmesin. Ölümler bizi derinden üzüyor.

Listelere giremezsek bile üzülmeyiz. Çünkü bizim için esas olan her şart ve koşulda zaman doğrunun ve haklının yanında olmaktır. HDP’nin birlikte yaşam projesinde yer almak istiyorum.

Yapılacak seçimlerin ülkemize ve bütün bölgemiz halkına barış, huzur ve kardeşlik getirmesini dilerim’.

Diyarbakırspor’un eski başkanlarından da olan Şenyiğit, sosyal medya hesapları olan Facebook ve Twitter’dan da yaptığı paylaşımlarla büyük beğeni topluyor.

 

BİR LOKMA, BİR HIRKA İLE BU ONURLU YOLCULUĞA ÇIKTIK

‘Milletvekili adaylığım kesinleştiği gün, kamuoyu ve halkımızın önünde mal beyanında bulunacağım’ diyen HDP Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Şeyhmus Şenyiğit, şöyle devam etti:

Mal beyanımda eşim, çocuklarım, kardeşlerim ve birinci dereceden akrabalarımın dâhil malvarlığı beyanımda yer alacak. Milletvekili seçildikten sonra beyan ettiğim malvarlığında milim bir çoğalma, büyüme, katlanma kesinlikle olmayacak. Eşim, kardeşlerim ve yakın akrabalarım hiç bir surette sorumlu bulunacağım alanlarda ihalelere veya ticari getirisi olan işlere katılmayacak.

Her zaman halkımız ile birlikte yaşayacağım, halkımızı sorunlarıyla baş başa bırakıp menfaat peşinde koşmayacağım.

Sözün özü paraya, pula, mala ve mülke asla tenezzül etmeyeceğim.

Geçmişten bugüne süregelen yaşamım doğrultusunda gözü gönlü tok, bir lokma bir hırkaya razı olacağım, halkımızın yaşam standartlarının üstünde yaşamayı ayıp sayacağım.

Temsil edeceğim Diyarbakır ve Bölge halkımızın, yoksulların, köylülerin, emekçilerin, işsizlerin, kadınların, çocukların, gençlerin, ezilmişlerin, dar gelirlilerin, sokakta yaşayanların haklarını bütün platformlarda korumayı prensip edineceğim.

Yaşam hakkının kutsallığı gereği doğanın dengesini bozacak, doğal alan ve tarihi tahrip edecek hiç bir proje ve ranta katkı sunmayacak, karşısında mücadele edeceğim.

Medya ve toplum önünde karnımdan konuşmayacağım, başkasının seveceği makul insan olmak için sahte maske takmayacağım, göründüğüm gibi olacak; olduğum gibi görüneceğim, sözüm ile özüm bir olacak. Halkımıza söz verdik. Bu sözden ölmek var, dönmek yok artık.

Ayrıca toplumsal barış ve uzlaşı için elinden geleni demokratik platformlarda yapacağım. Savaşın durması, kan dökülmemesi, ocaklara ateş düşmemesi için her türlü mücadeleyi vereceğini sözlerine ekledi.

ŞEYHMUS ŞENYİĞİT KİMDİR?

1976 Diyarbakır Doğumlu, evli ve 4 çocuk babasıdır.

İlköğretim Mehmetçik İ.Ö.O., Orta ve Lise Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi, Yüksek Tahsilini Dicle Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi, Anadolu Üniversitesi Tarım ve İktisat Fakültesinde yaptı. Kürdider Kürtçe Öğrenim mezunudur.

Halen Doğu ve Güneydoğu Diş Teknisyenleri Odası Dernek Başkanıdır.

Kirli oyunlarla kapatılan Efsane Diyarbakırspor’un son Kulüp Başkanlığını yaptı.

Diyarbakır’ın renkli simalarından olan Şenyiğit, 5 dil bilmekte, çeşitli dallarda 52 Uzmanlık Sertifikası bulunmaktadır.

28 Nisan 2018
Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12
DÜRDANE BEYOĞLU: DİYARBAKIR’A KADIN ELİ DEĞECEK DÜRDANE BEYOĞLU: DİYARBAKIR’A KADIN ELİ DEĞECEK

D.BAKIR- 24 Haziran tarihinde yapılacak olan Genel Seçimler öncesi siyasi partilerde yaşanan hareketlilik sürerken, neredeyse bütün partilerde aday adaylarının erkek olmaları dikkat çekiyordu. Özellikle bayanlar ve gençler, bayan aday adaylarının da siyaset sahnesine çıkarak, hedeflerini ve projelerini kamuoyu ile paylaşmalarını istiyorlardı. Uzun yıllardır siyaset arenasında olan, geçtiğimiz seçimlerde de Adalet ve Kalkınma partisi (Ak parti) saflarında mücadele eden ve Diyarbakır Milletvekilliği Adayı olan Dürdane Beyoğlu’nun, bu seçimde de milletvekili aday adayı olması, vatandaşlar arasında büyük sevinçle karşılandı. Dürdane Beyoğlu’nun, bu halkın bağrından çıkmış, vatandaşların sorunları ve bu sorunların çözüm yollarını gayet iyi bilen, hazır projeleri olan ve hedeflerini gerçekleştirmek idealiyle yola çıkan birinin mutlaka desteklenmesi gerektiğini belirten vatandaşlar, şunları söylediler: ‘Erkek aday adaylarının bir hayli yoğun olduğu bir süreçte, Dürdane hanımın aday adaylığını açıklaması, diğer bayanlara da örnek teşkil edecek ve cesaret verecek. Yıllardır halkla iç içe olan, sahada ayak basmadık yer bırakmayan, toplumun bütün kesimleriyle kucaklaşarak onların dertleriyle hem hal olan bir annenin, Diyarbakır’a sağlayacağı çok katkılar olacaktır. Dürdane Beyoğlu’nu kutluyor, İlimize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyoruz’.

 

AK PARTİ, BAYANLARIN ÖNÜNDEKİ BARİYERLERİ KALDIRDI

 

Görüşlerini açıklayan Ak parti Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Dürdane Beyoğlu ise, siyasetin bir misyon ve vizyon meselesi olduğunu belirterek, şunları söyledi: ‘Peygamberler, Sahebeler ve Evliyalar kenti Diyarbakır’ımızda bir taş üstüne taş koyabilirsek, bir vatandaşımızın bile hayır duasını alabilirsek ne mutlu bizlere. Ak partinin yıllardır yaptığı devrim mahiyetindeki icraatları ve özellikle de bayanlara olan müspet bakış açısı, bir çok bayan gibi benim de cesaretimi artırdı. Ak parti saflarında 2009’lu yıllardan bu yana kadın kollarında bir çok faaliyete katıldım. Siyaset meşakkatli ve sabır isteyen bir iş. Ama günün sonunda, aldığınız dualar o kadar kıymetli ki, beşer katında kimsenin değer biçemeyeceği bir paye elde ediyorsunuz. Bu da insana, tarifi olanaksız bir mutluluk yaşatıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sık sık dile getirdiği gibi, ‘biz halkımızın efendisi değil, hizmetkârı olmak şiarıyla bu yola çıktık’.

 

 

DÜRDANE BEYOĞLU KİMDİR

1977 yılında Diyarbakır’ın İskender paşa mahallesinde dünyaya geldim. İlk, Orta ve Lise eğitimimi Diyarbakır’da tamamladım. Daha sonra Dicle Üniversitesinde eğitimime devam ederek, Muhasebe Bölümü’nden mezun oldum. 2000’li yıllarda ticaret hayatına atıldım. Daha sonrasında bir çok şirketin yönetiminde üyelik, yönetim kurulu başkan yardımcılığı ve yönetim kurulu başkanlık görevlerinde bulundum. Orta derecede İngilizce biliyorum. Evli ve 3 çocuk annesiyim’.

28 Nisan 2018
Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12
BORA:AK PARTİYE ADAY ADAYLIK MÜRACATINI YAPTI. BORA:AK PARTİYE ADAY ADAYLIK MÜRACATINI YAPTI.

BORA‘İNSANLARIMIZIN DERTLERİYLE HEM HAL OLABİLMEK İÇİN BU ONURLU GÖREVE TALİBİM’ D.BAKIR- 24 Haziran seçimleri öncesi siyasi partilerde hazırlıklar bütün hızıyla devam ederken, milletvekili aday adayları da yavaş yavaş belirlenmeye başladı. Diyarbakır İlimizin eski milletvekillerinden Ferit Bora’nın oğlu olan Suat Bora, Ak parti Diyarbakır Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

1969 yılında İlimiz Hani İlçesinde doğan, ilk ve orta öğrenimini Hani’de, lise ve yüksek okulu ise Ankara’da tamamladıktan sonra iş hayatına atılan, evli ve 3 çocuk babası Suat Bora’nın adaylığını açıklama kararı ise Diyarbakır’da memnuniyetle karşılandı. Hani,Lice ve kocaköy Beylerinden Bora ailesinin Diyarbakır’ın köklü ailelerinden olduğunu belirten vatandaşlar, Suat Bora’nın yüksek tahsil yapmış, genç jenerasyondan olduğunu belirterek Diyarbakır için başarılı projeleri gerçekleştirecek biri olduğuna dikkati çekerek, şunları söylediler: ‘Bora Ailesini hemen hemen bütün Diyarbakır tanır. Hanili Salih Beyin torunu, Eski Milletvekili Ferit Bora’nın oğlu olan Suat Bora, zaten siyasete yabancı olmayan bir aileye mensup. Dolayısıyla kentimizin sorunları ve bu sorunların çözüm yollarına vakıf birisi. Hani İlçemizin en büyük ailesi olup, bölgemizde Mir Aşireti olarak anılırlar.

BORA: BU SEÇİMLER, TARİHİ BİR DEĞERE SAHİP

Görüşlerini dile getiren Ak parti Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Suat Bora ise, haziran ayında yapılacak seçimlerin, Diyarbakır ve Bölgemizin yanı sıra, ülkemiz açısından çok önemli bir kilometre taşı özelliği taşıdığına dikkati çekerek, şunları söyledi: ‘Ak parti iktidarı döneminde hayal bile edilemeyecek projeler gerçekleştirildi. Özellikle barış sürecinde akan kanın durması, hepimiz açısından son derece önem taşıyan bir gelişme. Bu gelişmeyi nihai sonuçla tamamlamak için hepimizin söylediği sözlere ve hareketlerine dikkat etmesi gerekiyor. Toplumu gerebilecek tutum ve davranışlardan uzak kalmak, başta biz siyasetçiler olmak üzere herkesin dikkat etmesi gereken hususların başında geliyor. Ak parti olarak haziran Ayında yapılacak olan seçimden büyük zaferle ayrılacağımıza inanıyorum.

Siyasetçi kökenli bir aileden geldiğim için gittiğimiz her yerde vatandaşlar tarafından sıcak ve samimi ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Toplumun bütün kesimlerinin fikir ve önerilerini alıp değerlendiriyoruz. Son derece yararlı istişareler yaptık. Kısmet olur da milletvekilliğine aday gösterilirsem, elde ettiğim bu verileri en iyi şekilde değerlendireceğim. Bu mukaddes kentin bağrından çıkmış bir evladı olarak, insanlarımıza hizmet yolunda ne yapsak azdır. Peygamberler, Sahabeler ve Evliyalar kenti Diyarbakır’a hizmet etmek, taş üstüne taş koyabilmek bizim açımızdan tarifi olanaksız bir mutluluk kaynağıdır. Dolayısıyla, uzun yılların bilgi ve birikimini harmanlayıp, kentimiz için kalıcı projeleri gerçekleştirebilme noktasında böylesine onurlu bir göreve talip oldum’.

27 Nisan 2018
Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12
İbrahim Lale, AK Parti’den aday adayı olacağını açıkladı İbrahim Lale, AK Parti’den aday adayı olacağını açıkladı

Diyarbakır’da 2 dönem Hani ilçesine bağlı Kuyular Belde Belediye Başkanlığını yapan İbrahim Lale, AK Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Türkiye, 24 Haziran’da yapacağı seçim için geri sayımını sürdürürken, aday adayları da belli olmaya başladı. Diyarbakır’ın Hani ilçesine bağlı Kuyular Beldesinde 1994 ve 2004 yılları arasında Refah Partisi, Fazilet Partisi ve AK Parti’den 2 dönem Belediye Başkanlığını yapmış olan İbrahim Lale, bir basın açıklaması yaparak AK Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Bir sosyal tesiste yapılan basın açıklamasına İbrahim Lale’ye destek olarak Hani bölgesinin kanaat önderleri ve Lale ailesinin fertleri katıldı.

 

Belediye başkanlığından sonraki süreçte AK Parti il teşkilatının kurucu kadrolarının içerisinde yer aldığını belirten Lale, AK Parti’ye, Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a bağlılığının hiç ama hiç kopmadığını kaydetti. Siyasette halk buluşmasını sağlayacak, halkın içinde aktif olacak, paylaşımcı ve kapısı açık olan bir siyasetçi olacağını vurgulayan Lale, “Siyaset ve toplumsal liderlikten edindiğim tecrübeler ışığında, halkı kin, nefret ve düşmanlıktan uzak tutacak projeler geliştirmek, gençlerimizin teröre bulaşmasını engellemek için projeler geliştirmek, Devletimin ve hükümetimizin açtığı ufukta yeni ışıklar saçacak milli ve manevi değerlere saygılı bir nesil yetiştirmek için çaba sarf edeceğim. Bu güne kadar 33 medeniyete beşiklik eden ‘Peygamberler ve Sahabeler Şehri’ Diyarbakır’ın hak ettiği yere gelmesi, devlet millet kaynaşmasının yaşandığı bir hareket içerisinde Diyarbakır’ın danıştığı bir kişi olarak, reisimiz ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında, bir nefer olarak ön saflarda yer almak istiyorum. Vekilliğe aday olmamdaki yegane sebep, halk ve siyasiler arasında köprü vazifesi kurma arzu ve isteğimdir” dedi.

 

Açıklamaların ardından Lale, resmi olarak yarın adaylık başvurusunu gerçekleştireceğini söyledi.

26 Nisan 2018
Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12
Hamo Ağa’nın oğlu Tahsin Arslan AK Parti’den aday adayı Hamo Ağa’nın oğlu Tahsin Arslan AK Parti’den aday adayı

Diyarbakır ve bölgenin kanaat önderlerinden olan 56 çocuklu 300 torunlu Hamo Ağa lakaplı Mehmet Arslan’ın oğlu Tahsin Arslan, 24 Haziran seçimlerinde AK Parti’den milletvekili aday adaylığı için başvurusunu yaptı.

Yardımsever, bölgede yıllardır binlerce husumetli aileleri barıştıran, yetimlerin yanında olan ve bölgede sevilen 56 çocuklu 300 torunlu Hamo Ağa lakaplı Mehmet Arslan’ın oğlu Tahsin Arslan, 24 Haziran seçimlerinde AK Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Siyasi hayatına Refah Partisi Bismil ilçe Yönetim Kurulu üyeliğini yaparak başlayan Arslan, daha sonra Fazilet Partisi’nin kurulmasıyla birlikte Bismil İlçe Başkanlığı görevini yaptı. 1999 yılında yapılan yerel seçimlerde Fazilet Partisi Bismil Belediye Başkanı adayı olan Arslan, 2006 yılında yapılan AK Parti Diyarbakır İl Kongresinde İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. 2011 Yılında yapılan Genel Seçimde Ak Parti Diyarbakır Milletvekili aday adayı olan Arslan, teşkilat içinde yapılan temayül yoklamasında 5. sıraya yerleşti. 2014 ile 2015 tarihleri arasında Ak Parti Diyarbakır İl Yönetim Kurulu üyesi olarak görev alan Arslan, 7 Haziran 2015 seçimlerinde Diyarbakır milletvekili aday adayı, 1 Kasım 2015 seçimlerinde ise AK Parti’den 5.sıra milletvekili adayı oldu.

 

AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak için başvuru yaptığını anlatan Arslan, halka hizmet etmek için aday olduğunu söyledi. Bölgede sevilen ve sayılan Arslan, “Kutlu davamdan asla vazgeçmedim. Bu dava hem benim için hem ailem için çok önemlidir. Biz bu yolda yürüyoruz ve yürümeye devam edeceğiz” dedi.

26 Nisan 2018
Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12
MİLLİ BİRLİK DÜŞÜNCE DERNEĞİ: CUMHUR İTTİFAKINI DESTEKLİYORUZ MİLLİ BİRLİK DÜŞÜNCE DERNEĞİ: CUMHUR İTTİFAKINI DESTEKLİYORUZ

D.BAKIR- Milli Birlik ve Düşünce Derneği Diyarbakır Temsilciliği bir açıklama yaparak, 24 Haziran tarihinde yapılacak olan Milletvekilliği Genel Seçimi ile, Cumhurbaşkanlığı Seçimi öncesi önemli uyarılarda bulundu. Ülkemizin içeride ve dışarıda bir cendere altına alınmak istendiği belirtilen açıklamada, herkesin dikkatli olması gerektiği belirtildi.

Milli Birlik ve Düşünce Derneği Diyarbakır İl Temsilcisi Hidayet Taşan tarafından yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:
‘Bildiğiniz gibi yaklaşık 60 sonra, ülkemizin geleceğini son derece yakından ilgilendiren iki farklı seçime gireceğiz. Gerek Milletvekili Genel Seçimi ve gerekse Cumhuriyet tarihimizde ilk defa yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Seçimi, büyük önem arz etmektedir.
Mihenk taşı özelliği taşıyan ve bir dönüm noktası olacak olan bu seçimlerde, tercihlerimizi son derece dikkatli yapmalıyız.
Aziz Yurdumuz, özellikle son yaşadığımız zaman zarfında, bilinçli olarak iç ve dış politik gündem ile vurulmaya çalışılmakta, ekonomik yönden de cendereye alınarak, kalkınma hamlelerimiz başarısızlığa uğratılmak istenmektedir. Bazı vatandaşlarımız, tamamen iyi niyetle ve farkına bile varamadan bu kötü niyetli insanların tarafında görünmektedir.

KARANLIK TEZGAHLARDA HAZIRLANAN KİRLİ SENARYOLAR İLE KALKINMA HAMLEMİZİ ENGELLEME ÇALIŞIYORLAR

Uluslararası piyasaların manipülasyonlarına maruz kalarak huzur ve güven ortamımız baltalanmaya çalışılmakta, ülkemizin mamur ve bayındır bir konumda olması engellenmek istenmektedir.
Hatırlarsak, benzer bir planı Gezi parkı olayları hayata geçirmek istediler, ancak başarılı olmalarına saygıdeğer milletimiz ve devlet büyüklerimiz gönül birlikteliği yaparak engel oldular. Bugün ise yine kuzu postuna bürünmüş kurtlar, kardeş kavgası yaşatmak istemektedirler.
İşte tam bu noktada, feraset ve dirayet sahibi büyüklerimiz, erken seçim çağrısında bulunarak, entrikalara karşı bir hamlede bulundular.
Birilerinin Büyük Türkiye bekası ile dertlenirken, yine birilerinin halen milli ve manevi hassasiyetlerimize özen göstermemeleri, yüreğimizde taşıdığımız vatan ve millet aşkımıza sırtını dönmeleri tesadüf değildir kuşkusuz.
Bir kez daha hatırlatmak isteriz ki, Türk Gençliği; maneviyatına, mukaddesatına, milli birlik ve beraberliğine, canından çok daha fazla değer verir.

ZAMAN, SAFLARIMIZI SIKLAŞTIRMA ZAMANIDIR, GELİN HEP BERABER KARDEŞLİK ZİNCİRİNE YENİ HALKALAR EKLEYELİM

Ülkemizin her kritik anında bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da ulusal çıkarlarımızı göz önünde bulundurmak, hep daha iyiyi ve güzeli hedeflemek, Asil Türk Gençliğinin ‘olmazsa olmazları’ arasındadır.
Esas olan, normal dönemlerde değil, böylesine zorlu zamanlarda vatanımızı, bayrağımızı, birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmek, dirliğimize kast edenlerin kim olduklarını iyi bilip, saflarımızı sıklaştırmaktır.
Merhum Genel Başkanımız, onursal liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu başkanımızdan bizlere miras kalan bu kutlu yolculukta, hedeflerimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz. 30 vilayette, on binlerce Türkiye sevdalısı neferlerimize, adeta bir aile gibi olduk.
Oluşturduğumuz bu sevgi köprüsünde hepimize yer var. Gelin hep beraber kardeşlik zincirine yeni halkalar ekleyelim.

15 TEMMUZ RUHUYLA YENİDEN ŞAHLANALIM

Milli Birlik ve Düşünce Derneği Genel Başkanlığının tüm neferleri olarak, Büyük ve Güçlü Türkiye ideali ile yürekleri yanan Gençler olan bizler kritik  kelimesinin dahi süreci anlatmakta yetersiz olduğu bu günlerde Milli Birlik ve Beraberliğimizin 15 Temmuz Ruhuyla kalkmış olduğu şahlanışını sürdürebilmek için, iç ve dış nifak tohumlarının yeniden hayat bulmaması için kumpasçıların kurgularının  başlarına yıkılması için gür sesimizle haykırıyoruz.
Bu kapsamda, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın  Erken Genel Seçim çağrısına Sayın Devlet Bahçeli’nin büyük pay sahibi olduğu  ‘ÖNCE VATAN’ düsturuna dayanarak Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun emaneti olan yiğit dava arkadaşlarımızla  ‘Cumhur İttifakı’nı desteklediğimizi bu vesileyle bir kez daha deklare ediyoruz.
Milletvekili Genel Seçimi ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modelinin ülkemize hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbim’den niyaz ediyor, yüreği sevgi durağında buluşan herkesi saygıyla selamlıyorum’.

26 Nisan 2018
Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12
Sarı Liste’den Sur’a çıkarma Sarı Liste’den Sur’a çıkarma

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine Sarı Liste olarak çalışmalarına devam eden Abdulkadir Karavil ve ekibi tarihi Sur ilçesinde bulunan esnafı ziyaret etti.

 

Esnafın talepler ve isteklerini dinleyen Karavil ve ekibi seçimden başarıyla çıkmaları halinde turizmin gelişmesi ve istihdamın arttırılması için çalışacaklarını belirtti.

 

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinin güçlü adayları arasında yer alan Sarı Liste’nin adayı Abdulkadir Karavil ve ekibi tarihi Sur ilçesine çıkarma yaptı. Seçime kısa bir süre kala çalışmalarına hız kesmeden devam eden Karavil, ilçede bulunan esnafı tek tek ziyaret edip istek ve taleplerini dinledi. Seçimden başarılı bir sonuç almaları halinde Diyarbakır’in kalkınması ve tanıtımı için projeleri bir bir hayata geçireceklerini kaydeden Karavil, esnaftan destek istedi.

 

“Suriçi’ne turizmi çekmemiz gerekiyor”

 

Dağkapı bölgesinden ziyaretlerine başlayan Karavil ve ekibi Hasan Paşa Hanı’nda mola verdi. Burada açıklamalarda bulunan Karavil, “Esnaf ve tüccarları ziyaret ederken özellikle onların sorunlarını dinliyoruz. Yapılacakları not ediyoruz. Bundan sonra özellikle Suriçi’ne turizmi çekmemiz gerekiyor. Turizmin ihtiyaçları olan reklama başlamamız gerekiyor. Sur’u iyi tanıtmamız lazım. Sur iyi tanıtıldığı zaman turizm gelişecektir. Turizm canlandığı zaman esnaf, tüccar, işveren herkes açısından bir hareket gelecektir, kazanç gelecektir. Turizmin gelişmesi ve büyümesi istihdamı da büyütecektir. Ondan dolayı Sur’u geziyoruz. Son iki gün kaldı seçimlere. Ben herkese başarılar diliyorum” dedi.

12 Nisan 2018
Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12

EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

Gazete Manşetleri

TRT Haber Haberler

Web Tasarım : Diyarbakır Online, Gsm : 0532 179 7105