EĞİTİM CAMİASININ BAŞARILI İSMİ ARTIK BİL-FEN’DE EĞİTİM CAMİASININ BAŞARILI İSMİ ARTIK BİL-FEN’DE

Diyarbakır’da Eğitim camiasının sevilen ve sayılan isimlerinden, duayen Eğitimci, Burhaneddin Yusufoğlu, ülkemizin Eğitim-Öğretimde bir marka olmuş BİLFEN Okulları Diyarbakır Şubesinde Genel Müdür olarak göreve başladı.

Yaklaşık 27 yıldan bu yana Eğitim camiasında bilfiil görev alan, son 12 yıl ise İdarecilik yaparak, bu alanda kırılması zor bir rekora imza atmış olan Burhaneddin Yusuoğlu, BİLFEN Okulları çatısı altında Eğitim-Öğretime hizmet verecek.

Görev yaptığı okullarda başarıyla hizmet veren, on binlerce öğrenci yetiştiren, gerek öğrenciler ve velilerle, gerekse meslektaşlarıyla son derece uyumlu bir şekilde görev yapan, meslektaşlarının ‘tam bir Eğitimci’ diye tanımladıkları, Yusufoğlu’nun mesleki kariyeri gerçekten başarılarla dolu.
Milli Eğitim camiasında sevilen, öğrencileri evladı gibi sevip, bağrına basan Yusufoğlu, ‘Eğitimin kendisi için bir yaşam tarzı olduğunu’ belirterek, mesleğine olan bağlığını dile getiriyor adeta.

BİLFEN OKULLARI, EĞİTİMDE BİR MARKA

Sağlık, Tıp, Eğitim başta olmak üzere, on binlerce öğrencinin hayata atılmalarında büyük pay sahibi olan Yusufoğlu, ‘Öğrencilerimle hep gurur duydum. Yıllar sonra doktor, mühendis, avukat, hemşire, bilgisayar operatörü gibi muhtelif sektörlerde başarıyla görev yaptıklarını gördükçe, adeta dünyalar benim oluyor. Zaten bir Eğitimciye verilebilecek en güzel hediye de bu değil mi!.. Daha küçücük bir fidan gibi alıp yetiştirdiğiniz yavrucaklarımızın hayata atıldıklarını görmek, bizler için tarifi imkansız bir mutluluk yaşatıyor.
Emekli olduktan sonra, görevi bu kez BİLFEN Okullarında yapacak olmak, benim de için ayrı bir heyecan olacak kuşkusuz. Sanki mesleğime yeniden başlamış gibi, tatlı bir heyecan yaşıyorum. BİLFEN Okulları, adeta bilginin, birikimin depolandığı bir liman gibi. Öğrencilerimiz bu limandan aldıkları Eğitim sonrası, hayata çok daha hazır bir şekilde hazır hale geliyorlar. Meslektaşlarımla beraber, aynı heyecanla, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için, mesai kavramı gözetmeksizin çaba göstereceğiz.

Okulumuzda, derslerin yanı sıra, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle de çocuklarımızın hem yeteneklerini ortaya çıkarmalarını, hem de kendilerini rahatlıkla ifade edebilen, hep gelişmeye açık, donanımlı ve hayat boyu üretken birer bireyler olarak hayata atılmalarını sağlıyoruz.
Akademik olarak ülkemizin en donanımlı okullarından biri olan BİLFEN’de, çocuklarımız, teknolojinin en gelişmiş donanımlarından istifade ederek, gerek Yabancı Diller konusunda ve gerekse teorik ve uygulamalı derslerde, alanında uzman Eğitmenlerimiz eşliğinde eğitim alıyorlar.
Anatilik düşünebilmeyi, sentez ve analiz yapabilmeyi öğrenen çocuklarımızın, araştırmacı ruhlarını muhtelif projelerle destekleyerek, duvarsız eğitim ortamıyla, bilimsel düşünebilen, kendine her konuda güvenen ve çevresiyle barışık, mutlu ve yaşam kaliteleri yüksek bireyler olarak topluma kazandırmanın çabası içindeyiz.
BİLFEN Okulları olarak, Eğitimin bir gönül işi olduğunun farkındayız. Eğitim, belirli saatlere sığdırılacak bir iş değildir. Bir hayat felsefesidir. Okul, Aile ve Öğrenci İşbirliğiyle, Eğitimde maksimum başarıyı sağlamakta ve her geçen yıl, kendimizi aşarak, çıtayı biraz daha yukarıya taşımaktayız.
BİLFEN Okullarında hedefler bitmez. Anaokulundan başlayarak, İlkokul, Ortaokul ve Lise Eğitimlerimizde, mesleğine aşık Eğitimcilerimizle, her yıl daha büyük başarılara yelken açmanın mutluğunu yaşıyoruz’.

BURHANEDDİN YUSUFOĞLU’NU TANIYALIM
İlk-Orta ve Lise Eğitimini Diyarbakır’da tamamladım (1974-1985).  1990 Yılında Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kimya bölümünü bitirdim. 1991 Yılında Diyarbakır ili Tarım ve Köy Hizmetlerine bağlı il kontrol laboratuvarında Kimyager olarak çalıştım. 1992 Yılında Mersin iline bağlı Gülnar ilçesinin imam Hatip Lisesine Kimya Öğretmeni olarak atandım.

1994 Yılında Diyarbakır İlimize tayin oldum. Diyarbakır’da sırasıyla Birlik Lisesi, Ziya Gökalp lisesi, Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Lisesi, Yunus Emre Lisesi ve İMKB Kayapınar Liselerinde Öğretmen olarak çalıştım.
Diyarbakır ilinde idareci olarak görev yaptığım okullar:
1994-1995 Ziya Gökalp Lisesinde Müdür Yardımcısı 1999-2000 Diyarbakır Anadolu Lisesinde Müdür Yardımcısı
2007-2008 İMKB Kayapınar Lisesinde Müdür Yardımcılığı
2008-2010 İMKB Kayapınar Lisesinde Okul Müdürlüğü
2010-2011 Ergani Bekir Aral Lisesinde Müdür Baş Yardımcılığı

2011 -2012 Merkez Ticaret Meslek Lisesi Müdür Yardımcılığı
2012-2013 Merkez Ticaret Meslek Lisesi Müdür Baş Yardımcılığı

2013- 2014 yılları arasında Merkez Ticaret Meslek Lisesinde Okul Müdürlüğü
2014-2016 Çınar Anadolu Lisesine Okul Müdürü olarak atandım
2018 BİLFEN okullarına Genel Müdür olarak başladım.
Evli ve 3 çocuk babası

27 Nisan 2018

EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler