Sınav günü ücretsiz servis ve sınav öncesi ücretsiz deneme. Sınav günü ücretsiz servis ve sınav öncesi ücretsiz deneme.

30.06.2018 cumartesi saat 10:00’da yapılacak olan temel yeterlilik testi birinci oturum Bismil ilçesinde 22 okulda 1.7.2018 pazar günü saat 10:00’da alan yeterlilik testi 20 okulda ve aynı gün saat 15:30’da yabancı dil testi ile bir okulda sınav gerçekleştirilecek.2018 yılında yapılacak olan sınavla ilgili kurallara uygun ve güven içerisinde gerçekleştirmek amacıyla Bismil sınav koordinasyon kurulu Bismil ilçe kaymakamı Başkanlığı’nda ÖSYM temsilcileri, ilçe emniyet müdürü, jandarma Komutanı ve ilçe milli eğitim müdürü ile Kurul toplantısı yapıldı.

oplantıda ÖSYM Başkanlığı tarafından açıklanan sınav güvenlik tedbirleri görüşüldü sınavın güven ve huzur içerisinde gerçekleşmesini sağlamak amacıyla kurulduğunun kararların bildirilmesi gereken kamu kurum veya kuruluşlarla irtibata geçilmesi konusunda karar alındı. Nüfus cüzdanlarını kaybeden adaylar sınava alınmadığından ilçe nüfus Müdürlüğü’nün sınav günü cumartesi saat 07:00 ile 12:00 saatleri arasında Pazar günü ise 07:00 ile 15:30 saatleri arasında açık tutulması ve sınava giriş belgesi ile bir fotoğrafın yanında geçen adaylara sadece onaylı geçici kimlik belgesi verilmesi konusunda görüşme yapıldı.

Bismil belediyesi tarafından sınav günü toplu taşıma araçlarının yeterli sayıda hizmet verileceğini ve yaklaşık 4500 öğrencinin sınava gireceği ve bu öğrencilerimizin Bismil Belediyesi tarafından ücretsiz minibüs tahsis edilecek, belediye tarafından tahsis edilen minibüsler cumartesi ve pazar günü 07:30 ile 10:00 arası aralıksız hizmet verecek ve sınav sonrası ise Öğrencilerimizin saat 12:00 ve 13:00 arasında da okullarımızdan şehir merkezlerine ücretsiz taşınacaktır. Öğrencilerinizin sınav günü sınav heyecanı yanında sınavın yapılacağı okula araç var mı yok mu? Varsa araç bulabilir miyim? Yoksa nasıl gidebilirim telaşı içinde olmaması için Sınav koordinasyon kurumu böyle bir tedbir aldı. Sınav yapılacak 22 okulumuza da Bismil belediyesi tarafından ücretsiz araç tahsisi yapılacaktır. Araçların hareket yerleri ise Bismil Belediyesi önü, Hükümet Konağı arkası (eski ilçe otogarı) , sanayi yolu, tekel ve jandarma okullar bölgesinde tüm sınav yapılan okullara hızlı seri bir şekilde öğrencilerimizi taşıyacağız. Taşıma yapılan minibüslerin ön kısmında ücretsiz taşıma ibaresi konulacaktır. Konu ile ilgili konuşan ilçe milli eğitim müdürü Av. Aydın Ak bu güzel hizmeti sunan Bismil Kaymakamı ve belediye başkanı Sayın Kerem Süleyman Yüksel´e teşekkür ederek öğrencilerin huzur ve güven içerisinde başarılı bir sınav geçirmeleri için her türlü önemleri aldığını belirti.

Bismil ilçesinde son dönemlerde eğitim ve gençlerle ilgili çok güzel ve başarılı çalışmalarla anılıyor ve etkinlikler yapılıyor. Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Av. Aydın Ak ile yapılan konuşmada İlçe milli eğitim müdürlüğüne geldiğimiz günden beri hedef kitlemiz güvendiğimiz sermayemiz ve gücümüz olan gençlerimizdir. Geleceğimizin teminatı, bölgemizin umudu olan gençlerimiz için nitelikli ve kaliteli bir eğitim şiarıyla gençlere hizmet ettiklerini ifade etti konuşmasında Ak “Öğrencilerimizin akademik başarıları ve üniversite yerleşim oraların artırılması konusunda sayın il Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu´nun çalışma başlatmış olduğu eğitim seferberliği için Bismil Milli eğitim olarak biz de destekleme ve yetiştirme kurslarını açtıklarını 12. sınıf öğrencilerimize yönelik ikinci dönem okul müdürlerimizden, rehber ve sınıf öğretmenlerinizden oluşan komisyonlar kurduğumuzu tüm velilerimize ve tüm öğrencilerimize bilgilendirme motivasyon seminerleri verdiğini, 12. sınıf öğrencilerimizin tamamına (1529 öğrenci)15 tane deneme sınavını ücretsiz uyguladığını, temel yeterlik testi ve alan yeterlik testi ile ilgili sınava Üniversite hazırlıkta 12. sınıflara yönelik Bismil belediyesi tarafından 18 tane lisemize fotokopi kağıtları, toner ve köylerden de destekleme ve yetiştirme kurslarımıza gelen Öğrencilerimizin taşımasına da Bismil belediyesinin destekleri olmuştur.

Bu şekilde yapacak olan çalışmalar sayesinde Öğrencilerimizin eğitim alanında güzel yerlerde görmek be akademik başarıları için çok ciddi çalışmalar yürütüyoruz Özellikle çalışmalarımızın yoğunlaştırdığımız 12. sınıf öğrencilerimize ikinci eğitim öğretim döneminde onları okulda ve sınıfta tutarak ders tekrarları yaptık gerekli motivasyon hedef belirleme seminerleri verdik gerekli test takviyesi kitap okumaları üzerinde durduk. 27 Haziran 2018´de sınav öncesi son bir deneme sınavı yaparak gençlerimize o heyecanlarını yenmeleri ile birlikte sınava girmeyi amaçlıyoruz.

27 Haziran günü Bismil Şair Cahit Sıtkı Tarancı Anadolu lisesinde lise son sınıf Öğrencilerimize ve yönelik temel yeterlik testi ve alan yeterlik testi sınavı yapılacaktır. Bismil´de 2017 2018 eğitim öğretim sezonunda mezun olan 1529 öğrencimizi bu sınava katılımlarını bekliyoruz. Tüm Öğrencilerimiz bu sınava davetlidir amacımız Bismil’de yapılacak olan bir sınavın sınav öncesi son bir maraton ile gençlerimizin özgüvenlerini kendilerine güven görmelerini motivasyon içerisinde gelip sınava girmelerini arzu ediyoruz tüm gençlerimize başarılar diliyoruz Allah zihin açıklığı versin Bismil belediye başkanı ve Bismil kaymakamı Sayın kerem Süleyman Yüksel´e gençlere yönelik eğitim faaliyetlerine yaptığı desteklerden dolayı öğrencilerim adına teşekkür ederim.

Sınava girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diler, gençlerimize Allah zihin açıklığı versin Allah yar ve yardımcıları olsun”. dedi. Bismil milli eğitim müdürü avukat Aydın Ak sözlerine şöyle devam etti “planınız bir yıl içinse pirinç ekin,10 yıl içinse ağaç dikin,100 yıl içinse insanları yetiştirin” demiş Çinli düşünür. Emek verdiğimiz bu meslekte yaptığımız ve yapacağımız şeyler günü kurtarmak için değil, yarınlarımızı kurtarma çabası ve sevdasıdır. Yarına düşündüğümüz bu gençler gün gelecek torunlarımızın yolunu aydınlatacak yol göstericileri olacak ve gelişmiş bir toplum olma yolunda bizlere öncü gelecektir. Evet yükümüz ağır, sorumluluğumuz fazla yaptığımız iş, üstlendiğimiz misyon omuzlarımızda ağır bir yük bindir sende bizleri geleceğimizin teminatı olan gençlerimize yol olmaktan yarınlarını teminat altına alma gayretlerinden alıkoymayacaktır. Bu inançla yola çıktık ve amacımız düşünen, sorgulayan, inceleyen, araştıran, kafa yoran bir İlim irfan sahibi, sorumluluk sahibi, üretken ve üreten bir gençlik oluşturmaktır, bunu başardığımızda öz değerleriyle zenginlikleriyle gelişen ve büyüyen üreten milli ve yerli bir Bismil ve güçlü gelecek yaratmış oluruz” dedi.

27 Haziran 2018

EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler