ROMAN HAZIR GİYİM GÖRKEMLİ MUHTEŞEM TÖRENLE AÇILDI. ROMAN HAZIR GİYİM GÖRKEMLİ MUHTEŞEM TÖRENLE AÇILDI.

Diyarbakır’da genç kuşağın tanınmış iş kadınlarından Şerife Keskin’in hizmete açtığı mağaza, görkemli bir törenle hizmete açılırken, açılış törenine oldukça kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Forum Alışveriş Merkezinde hizmete açılan ROMAN hazır giyim mağazasının açılışı, adeta iş dünyasını bir araya getirdi. Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Ahmet Sayar ve Meclis Üyeleri, Borsa Başkanı (DTB) Başkanı Engin Yeşil ve yönetim kurulu üyeleri, Ak parti Ergani İlçe Başkanı Şükrü Sayan, Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Akkul, Sur İşadamları ve Toptancılar Derneği (SİDER) Başkanı Şükran Yılmaz, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Ekin Ensarioğlu ve KAGİK üyeleri, iş kadını Nezahat Barutçuoğlu, işadamı Baran Aktay,İş adamı Halis Bilen bazı STK’ların başkan ve yöneticileri açılışa katıldı.
Yerel ve ulusal basın yayın kuruluşlarının temsilcileriyle, muhtelif Esnaf birliklerinin mensupları, davetliler ve oldukça kalabalık bir vatandaş topluluğu açılışta hazır bulundu.

AHMET SAYAR: GİRİŞİMCİLERİMİZİN GENÇ VE ÜSTELİK BAYAN OLMALARI, BİZLERE BAYRAM SEVİNCİ YAŞATIYOR
Açılış sonrası açıklamalarda bulunan DTSO Başkanı Ahmet Sayar, her yeni açılan iş yerinin, insanlarımıza istihdam, kent ekonomisine de katma değer kattığını belirterek, şunları söyledi:
‘Açılışlara katılmak, bizlere adeta bayram sevinci yaşatıyor. Özellikle genç kardeşlerimizin gösterdikleri cesaret, bizleri gelecek için bir hayli umutlandırıyor. Kaldı ki, girişimcilerimizin genç olması, hele bir de bayan olmaları, sevincimizi katlıyor adeta. Şerife Keskin kardeşimizi tebrik ediyor, başarılarının devam diliyorum’.

BARAN AKTAY: BİR TAŞ ÜZERİNE TAŞ KOYAN BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR.

Açılışa katılan Diyarbakır’ın tanınmış simalarından iş adamı Baran Aktay ise şunları söyledi:
‘Öncelikle Şerife Keskin kardeşimi kutluyor, ekibiyle beraber bir ömür boyu hayırlı işler gerçekleştirmelerini, Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.
Bu kardeşimiz, ciddi anlamda bir yatırım yaparak, hem istihdama, hem de kadim kentimizin ekonomisine katma değer sağlayacak.
Allah, hayırlısını nasip etsin, hayırlara vesile olsun. Her zaman için esnaflarımızın, hele hele genç ve bayan ticaret erbabının emrinde olduğumuzu özellikle belirtmek isterim. Her açılan iş yeri, işsizliğin panzehiridir. Esnaflarımız, ekonominin dinamosudur. Yani olmazsa, olmazlar arasındadır.
Cenab-ı Allah, bütün herkese hayırlı kısmetler nasip buyursun inşallah’.

KESKİN: ‘HERKESE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDERİM’
İş kadını Şerife Keskin ise, ‘Açılışımıza katılarak bizleri onurlandıran herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.
Cenabı Allah’ın izniyle, yaşadığımız sürece, peygamberler, sahabeler ve evliyalar beldesi bu müstesna kentte, taş üstüne taş koymak için var gücümüzle gayret göstereceğiz. Bu mutlu ve özel günümüze katılarak, sevincimizi katladınız, hep beraber geleceğe dair umutlarımızı bir kez daha tazelemiş olduk bu vesileyle.
Allah, razı olsun hepinizden. İyi ki varsınız, iyi ki yanımızdasınız. Değerli ağabeylerim ve iş hanımı büyüklerimin manevi desteklerini her zaman hissettik.
Bildiğiniz gibi ‘Keskin’ grubu olarak, uzun yıllardır Diyarbakır’da güvenlik ve otomasyon sektöründe faaliyet gösteren firmalarımız var. Mevcut potansiyelimizi kullanarak, yeni bir sektöre daha adım atmış bulunuyoruz.
Rabbim; cümlemize hayırlara vesile etsin inşallah. Hazır giyim sektörü ve tekstil zaten bizim yabancımız olan bir sektör değil. Yılların manevi birikimini ve tecrübesini, sektöründe deneyim sahibi arkadaşlarımızla değerlendirerek, insanlarımıza yeni bir ekmek kapısı aralamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hedefimiz, kaliteli ürünleri, olabildiğince uygun fiyatlarla son kullanıcıya ulaştırmak. Yani ‘her kese ve her keseye’ uygun bol çeşit ve oldukça zengin ürünlerimizle, oldukça geniş bir potansiyele hitap edeceğiz.
İleriki süreçte hedefimiz, işlerimizi büyüterek, faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde imalata yönelik projelere yönelmektir. Bir kez daha değerli katılımcılara en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum’.

8 Nisan 2018
Beyaz Liste Adayı Baran Aktay’ın adaylığı heyecan uyandırdı Beyaz Liste Adayı Baran Aktay’ın adaylığı heyecan uyandırdı

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) seçimleri için aday olduğunu açıklayan Genç işadamı Baran Aktay, İlçe merkezinde ve il genelinde heyecan uyandırdı. Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri yaklaşırken listelerde netleşmeye başladı. Seçimlere beyaz liste adayı olarak katılacak olan İşadamı Baran Aktay, esnafın sorunlarını çözümlemek için özverili bir çalışma sürdüreceklerini belirterek kendisine ve ekiplerine destek istedi.

“Projeler ile gümbür gümbür geliyoruz”

Projelerle geldiklerini dile getiren Aktay,her kesimde ilgiyle karşılandıklarını ve bu ilgiden de son derece memnun olduklarını ifade etti.Çalışmalarına hız kesmeden sessiz ve derinden sürdürdüğünü, çok güzel projelerle göreve geleceğini ziyaretlerinde  göreve çözüm odaklı bir ekiple geleceğini odadaki tüm üyelerin sıkıntılarının çözüme kavuşturacağını da belirten Aktay, “Diyarbakır Ticaret ve sanayi Odası’nın 14 Nisan da gerçekleşecek seçimlerinde 9 bine yakın oy kullanma hakkı var.

Genelde odamızın seçimlerinde yüzde 20’ye varan bir oy kullanma söz konusu olurdu.
Bu seçimlerde yüzde 50’nin üzerinde oy kullanımı olacağını düşünüyoruz Beyaz liste seçildiği takdirde ilk işi DTSO nun sadece aidat toplayan bir mekanizma algısını yok etmek olacağını genç aday Diyarbakır esnafına güveniyorum sağolsunlar hayli ilgi gösteriyorlar sorunları sıkıntıları not alıyorum sözde değil özde sorunları çözeceğim Allahın ini ile hep birlikte  güzel ilimiz onurlu ildir dayanışma ve paylaşımda misafirberverlikte her zaman en güzel örnek olmuştur” dedi.

“Kutuplaştırıcı değil, bütünleştirici olacağız”

Kutuplaştırıcı değil, bütünleştirici bir yönetim anlayışı için aday olduğunu dile getiren Aktay, “Ben ve ekibim; esnafımızı birleştiren, kaynaştıran ve güzel ilimiz Diyarbakırımızın daha hızlı kalkınmasına katkıda bulunan bir anlayışı Diyarbakır Ticaret ve sanayi Odası’başkanlığına hâkim kılmak için adayız. Diyarbakır’ın bütün esnafını temsil etmek için adayım . Ben ve ekibim birilerinin desteğiyle değil, Diyarbakır esnafına güvenerek adaylığımızı açıklıyoruz. Bu yüzden Diyarbakırda  bütün esnafına eşit mesafede olmak önceliğimiz olacaktır.  Diyarbakır esnafının sorunlarına çözüm getirmek için adayım  Esnafımızın yaşadığı sıkıntılar her geçen gün katlanarak büyümektedir. Bu sorunların doğru hamleler yapıldığında muhakkak ki bir çözümü vardır. Yeter ki samimi bir şekilde bunu isteyelim ve bu sorunların üzerine düşelim. İnşallah sorunları sizlerin de destekleriyle çözecek, yüzleri güldürecek ve umutları tazeleyeceğiz” diye konuştu.

“Esnafımızın temsiliyeti bizler açısından önemlidir”

Yeni, genç ve dinamik bir yapıyı ihtiyaç olduğunu da sözlerine ekleyen Aktay, “Ülkemizde olduğu gibi ilçemiz de genç bir nüfusa sahip. Genç esnaflarımızın sayısı da her geçen gün artmaktadır. Bu arkadaşlarımızın temsiliyeti bizler açısından oldukça önemlidir. Genç ve dinamik yönetim yapımızla ve tecrübeli esnaf arkadaşlarımızın desteğiyle Diyarbakır  esnafına yeni bir hizmet anlayışını sunmak istiyoruz.  Diyarbakır  tüm kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşlarına ara eşit mesafede olması için adayım. Diyarbakır Ticaret ve sanayi Odası siyasetten bağımsız kuruluştur. Bu nedenle ildeki  tüm kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşlarına eşit mesafede olması son derece elzemdir. Ben ve ekibim esnafımızdan aldığımız destekle odamızın siyaset üstü anlayışını yeniden kuracak, tüm kurum, kuruluşlara eşit mesafede olacak ve esnaf odası üzerinden ilçe siyasetini dizayn etme anlayışını ortadan kaldıracağız” dedi.

“Seçimleri biz kazanırsak Diyarbakır esnafı kazanmış olacak”

Diyarbakır esnafını girişimciliğe teşvik etmek için aday olduğunu da anlatan Aktay, “Öncelikli ilkelerimizden biri olan girişimcilik ile esnafımıza yeni iş alanları sağlamak ve buna bağlı olarak üretimi artırmayı hedefliyoruz.  Değerli Diyarbakır  esnafından aldığımız destekten, esnafımızla omuz omuza olmaktan dolayı son derece heyecanlı ve gururluyum. 2018 yılının ilk çeyreğinde yapılacak Diyarbakır Ticaret ve sanayi Odası seçimleri biz kazandığımızda Diyarbakır  esnafı kazanmış olacak, esnafımızın yüzü gülmeye başlayacaktır. İnşallah asla ayırım olmayacaktır dini dili ırkı ne olursa olsun kimseyi ötekileştirmeyeceğim herkese eşit davranacağız Allah’ın izniyle Diyarbakır’ımıza esnafımıza hizmet etmek benim için onurdur” diye konuştu.

25 Şubat 2018

EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler