İbrahim Lale, AK Parti’den aday adayı olacağını açıkladı İbrahim Lale, AK Parti’den aday adayı olacağını açıkladı

Diyarbakır’da 2 dönem Hani ilçesine bağlı Kuyular Belde Belediye Başkanlığını yapan İbrahim Lale, AK Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Türkiye, 24 Haziran’da yapacağı seçim için geri sayımını sürdürürken, aday adayları da belli olmaya başladı. Diyarbakır’ın Hani ilçesine bağlı Kuyular Beldesinde 1994 ve 2004 yılları arasında Refah Partisi, Fazilet Partisi ve AK Parti’den 2 dönem Belediye Başkanlığını yapmış olan İbrahim Lale, bir basın açıklaması yaparak AK Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Bir sosyal tesiste yapılan basın açıklamasına İbrahim Lale’ye destek olarak Hani bölgesinin kanaat önderleri ve Lale ailesinin fertleri katıldı.

 

Belediye başkanlığından sonraki süreçte AK Parti il teşkilatının kurucu kadrolarının içerisinde yer aldığını belirten Lale, AK Parti’ye, Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a bağlılığının hiç ama hiç kopmadığını kaydetti. Siyasette halk buluşmasını sağlayacak, halkın içinde aktif olacak, paylaşımcı ve kapısı açık olan bir siyasetçi olacağını vurgulayan Lale, “Siyaset ve toplumsal liderlikten edindiğim tecrübeler ışığında, halkı kin, nefret ve düşmanlıktan uzak tutacak projeler geliştirmek, gençlerimizin teröre bulaşmasını engellemek için projeler geliştirmek, Devletimin ve hükümetimizin açtığı ufukta yeni ışıklar saçacak milli ve manevi değerlere saygılı bir nesil yetiştirmek için çaba sarf edeceğim. Bu güne kadar 33 medeniyete beşiklik eden ‘Peygamberler ve Sahabeler Şehri’ Diyarbakır’ın hak ettiği yere gelmesi, devlet millet kaynaşmasının yaşandığı bir hareket içerisinde Diyarbakır’ın danıştığı bir kişi olarak, reisimiz ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında, bir nefer olarak ön saflarda yer almak istiyorum. Vekilliğe aday olmamdaki yegane sebep, halk ve siyasiler arasında köprü vazifesi kurma arzu ve isteğimdir” dedi.

 

Açıklamaların ardından Lale, resmi olarak yarın adaylık başvurusunu gerçekleştireceğini söyledi.

26 Nisan 2018
Hamo Ağa’nın oğlu Tahsin Arslan AK Parti’den aday adayı Hamo Ağa’nın oğlu Tahsin Arslan AK Parti’den aday adayı

Diyarbakır ve bölgenin kanaat önderlerinden olan 56 çocuklu 300 torunlu Hamo Ağa lakaplı Mehmet Arslan’ın oğlu Tahsin Arslan, 24 Haziran seçimlerinde AK Parti’den milletvekili aday adaylığı için başvurusunu yaptı.

Yardımsever, bölgede yıllardır binlerce husumetli aileleri barıştıran, yetimlerin yanında olan ve bölgede sevilen 56 çocuklu 300 torunlu Hamo Ağa lakaplı Mehmet Arslan’ın oğlu Tahsin Arslan, 24 Haziran seçimlerinde AK Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Siyasi hayatına Refah Partisi Bismil ilçe Yönetim Kurulu üyeliğini yaparak başlayan Arslan, daha sonra Fazilet Partisi’nin kurulmasıyla birlikte Bismil İlçe Başkanlığı görevini yaptı. 1999 yılında yapılan yerel seçimlerde Fazilet Partisi Bismil Belediye Başkanı adayı olan Arslan, 2006 yılında yapılan AK Parti Diyarbakır İl Kongresinde İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. 2011 Yılında yapılan Genel Seçimde Ak Parti Diyarbakır Milletvekili aday adayı olan Arslan, teşkilat içinde yapılan temayül yoklamasında 5. sıraya yerleşti. 2014 ile 2015 tarihleri arasında Ak Parti Diyarbakır İl Yönetim Kurulu üyesi olarak görev alan Arslan, 7 Haziran 2015 seçimlerinde Diyarbakır milletvekili aday adayı, 1 Kasım 2015 seçimlerinde ise AK Parti’den 5.sıra milletvekili adayı oldu.

 

AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak için başvuru yaptığını anlatan Arslan, halka hizmet etmek için aday olduğunu söyledi. Bölgede sevilen ve sayılan Arslan, “Kutlu davamdan asla vazgeçmedim. Bu dava hem benim için hem ailem için çok önemlidir. Biz bu yolda yürüyoruz ve yürümeye devam edeceğiz” dedi.

26 Nisan 2018

EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler