DİLLERE DESTAN BİR TÖRENLE HAYATLARINI BİRLEŞTİRDİLER DİLLERE DESTAN BİR TÖRENLE HAYATLARINI BİRLEŞTİRDİLER

D.BAKIR- Diyarbakır, önceki akşam, adeta dillere destan bir düğün törenine ev sahipliği yaptı.

Adana’nın tanınmış ailelerinden Çelik ve Diyarbakır’ın köklü ailelerinden Erden Ailesinin çocukları Fayika Çelik ve Ensari Erden’in düğün törenine vali yardımcıları, kaymakamlar, Sur Belediye Başkanı Bilal Özkan ve başkan yardımcıları, kamu kurum ve kuruluşların İl ve İlçe müdürleri, kanaat önderleri, SİAD Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, muhtelif STK’ların yöneticileri, muhtelif siyasi partilere mensup yetkililer, iş adamı ve siyasetçi Cihan Ensarioğlu, bürokratlar, her iki ailenin akrabaları, yakın dostları, çevre İl ve İlçelerden gelen misafirler, yerel ve ulusal basın yayın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 

NİKAHI SUR BELEDİYE BAŞKANI ÖZKAN KIYDI

 

Ak parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Galip Ensarioğlu, eski milletvekili Abdurrahman Kurt ve Ak parti İl başkanı Süleyman Serdar Budak’ın nikâh şahitliklerini yaptığı düğünde genç çiftin nikâhını kıyan Sur Belediye Başkanı Bilal Özkan, genç çifte bir ömür boyu mutluluklar diledi.

Merkez Kayapınar İlçesinde bulunan Kaplan City düğün salonu Salon Papatyada yapılan görkemli bir düğün töreniyle hayatlarını birleştiren Fayika Çelik ve Ensari Erden’in mutlulukları gözlerinden okunurken, bir hayli kalabalık bir davetli topluluğu da bu anlamlı güne şahitlik ettiler.

Alkışlar arasında salona giren genç çiftin, kısa biyografileri sinevizyon ekranından katılımcılarla paylaşıldı.

Ardından başlayan düğün, gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürerken, katılımcılar oldukça keyifli anlar yaşadılar.

Davetlilerin tarafından sahneye davet edilen mutlu çiftin oyunu, dakikalarca ayakta alkışlanırken, adeta dolar yağmuru yaşandı.

13 katlı olarak hazırlanan düğün pastasını gelin ve damak birlikte keserek birbirlerine ikram ederken, düğünde Diyarbakır Halk oyunları ekibi  ve yerel sanatçılar da seslendirdikleri birbirinden güzel Kürtçe ve Türkçe parçalar ile davetlileri coşturdu.

Konuklar ise, şarkılar eşliğinde halaylar çekerek doyasıya eğlenirken, zaman zaman seslendirilen parçalara eşlik ederek, unutulmaz bir gece yaşadılar.

İKİ BİNİ AŞKIN DAVETLİ BU MUTLU GÜNE TANIKLIK ETTİ

Gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden rüya gibi düğünün takı töreninde ise izdiham oluştu. Takı töreninden sonra, damat ve gelin düğün salonundan davetlilerin alkışları arasında mutlu bir şekilde ayrıldı.

Bin beş yüz kişi kapasiteli düğüne, iki binden fazla davetli katılırken, salon hınca hınç doldu. Yoğun katılım nedeniyle bazı davetlilerin ayakta kaldıkları görüldü.

13 katlı olarak hazırlanan düğün pastasını gelin ve damak birlikte keserek birbirlerine ikram ederken, düğünde yerel sanatçılar Kürtçe ve Türkçe seslendirdikleri parçalar ile davetlileri coşturdu. Konuklar ise, şarkılar eşliğinde halaylar çekerek doyasıya eğlendi.  Düğünde usta ellerin yoğurduğu çiğköftenin yanı sıra, pasta, meşrubat, meyve içecekler çerez ikram edildi.

Düğün gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. Görkemli geçen düğünün takı töreninde ise tam bir izdiham oluştu.

Davetliler damat ve gelinle fotoğraf çekmek için kuyruk oluşturan davetliler, hayatlarını birleştiren genç çifte bir ömür boyu mutluluklar dilediler.

Takı töreninden sonra Gelin ve damat Salondan mutlu bir şekilde ayrılırken davetliler de unutulmaz bir düğüne tanıklık etmenin mutluluğunu yaşadılar.

Bu arada gelin ve damadın aile büyükleri, misafirleri kapıda karşılayarak ve düğün bittikten sonra kapıya kadar uğurlayarak, geleneksel misafirperverliğimizin en güzel örneklerini sundular.

ERDEN: ‘EN KALBİ DUYGULARIMLA HERKESİ SELAMLIYORUM’

Düğünün bitiminde kısa bir teşekkür konuşması yapan damadın ağabeyi Ali Erden, duygularını şöyle dile getirdi:

‘Davetimize icabet ederek bizleri kırmayan sayın Milletvekillerimiz Ebubekir Bal, Galip Ensarioğlu, Abdurrahman Kurt, Ak parti İl başkanı Süleyman Serdar Budak, vali yardımcılarımız, kaymakamlarımız ve Sur Belediye Başkanımız Bilal Özkan, kamu kurum ve kuruluşların müdür ve yöneticileri başta olmak üzere bütün katılımcılara en kalbi duygularımla teşekkür ederim. Mutluluklar paylaşıldıkça artar, üzüntüler ise azalır. Mutluluğumuza ortak olarak sevincimizi katlayan bütün akrabalarımız, dostlarımız, yakınlarımız. İyi ki varsınız. Uzak bölgelerden gelenler, ayaklarınıza sağlık, bizleri bahtiyar ettiniz. Bizleri kırmayıp, işlerinizi bırakıp, kilometrelerce yol kat ettiniz. Saygıdeğer kurum yöneticilerimiz, kanat önderlerimiz, Esnaf Odaları Birliklerinin temsilcileri.

Allah, hepinizden razı olsun iyi ki varsınız. Rabbim, bu cennet mekan vatanımızda hepimizin birlik ve dirlik içerisinde yaşamımızı nasip buyursun’.

15 Nisan 2018


EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

TRT Haber Haberler