Kategori Seçin:
İşadamı Ertuğrul: Çermik ile gurur duyuyoruz İşadamı Ertuğrul: Çermik ile gurur duyuyoruz

Diyarbakır’ın Çermik İlçesi’nde oto alım satım işi yapan Ertuğrul Oto ve Emlak yetkilisi Mehmet Şerif Ertuğrul, Çermik’in hızla gelişmekte olduğunu belirterek, ilçeleriyle gurur duyduklarını söyledi.

Çermik’te uzun yıllardır esnaflık yapan ve oto alım satım işiyle uğraşan Ertuğrul Oto ve Emlak Yetkilisi Mehmet Şerif Ertuğrul, son zamanlarda Çermik’in hızla kalkındığını dile getirerek, yaşanan bu hızlı kalkınmanın Çermik’in gelişmesine fayda sağladığını söyledi.
İlçe için belediye, kaymakamlık, esnaf ve Çermiklilerin canla başla mücadele ettiğini anlatan Ertuğrul Oto ve Emlak Yetkilisi Mehmet Şerif Ertuğrul, “Çermik ilçemiz hem kültürel yönden, hem kalkınma yönünden son zamanlarda ön plana çıkmayı başardı. Bunda belediyemiz, kaymakamlığımız, esnafımız ve sevgili Çermiklilerimiz ön planda rol alıyor. Bizler Çermik’in gelişmesi için her zaman elimizi taşın altına koyuyoruz. Güzel ilçemiz kültürüyle her zaman gözde bir ilçe olmayı başarmış ve başarmayada devam edecektir. Diyarbakır’ı en güzel şekilde tanıtan Çermik’imiz için canla başla mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Çermik’in çok eski bir tarihi geçmişe sahip olduğunu da anlatan Ertuğrul, “Çok eski bir tarihe geçmişe sahip olan Çermik bölgesi, çağımızda anayol kavşaklarından uzakta kaldığından bağrında sakladığı çok güzel ve sağlam mimari eserlerine rağmen henüz gereği gibi araştırlamamaktadır. Çermik ilçemiz ilk çağlardan günümüze kadar değişik medeniyetlere beşiklik etmiştir. Dünyada ilk uygarlıkların Mezopotamya (Dicle ve Fırat arasındaki topraklar) bölgesinde ortaya çıktığını düşünürsek, Çermik’in tarihi daha bir önem kazanmaktadır.Çermik’in geniş tarihçesi Harput ve Diyarbakır’dan bahseden kaynaklardan daha geniş bir şekilde incelenebilir. Çünkü batıdan derin ve yol vermez yatakla Fırat’ın Malatya bölgesinden ayırdığı Çermik bölgesi, tarih boyunca bu iki ana şehre (Harput ve Diyarbakır) hakim olan devletlerin idaresinde kalmıştır. Böyle tarih kokan ilçemizde yaşamaktan mutluluk ve onur duyuyoruz” diye konuştu.

Kale Mahallesinde bulunan Çermik Kalesinin çevre düzenlenmesi ve peyzaj çalışmaları ile ilgili Çermik Belediyesi tarafından Karacadağ Kalkınma Ajansına sunulan projenin de kabul edildiğini öğrendiklerini ve bu kendilerini mutlu ettiğini de anlatan Ertuğrul, “Proje ile tarihi Çermik Kalesi’nin korunarak geliştirilmesi, görünürlük ve erişilebilirliğinin sağlanması hedefleniyormuş ve yine öğrendiğimiz kadarıyla bu kapsamda oluşabilecek doğal afetlere karşı önlem alınmasının yanı sıra, çevre düzenlemesi, peyzaj ve vatandaşların ziyaretlerini rahat bir şekilde tamamlaması için gerekli diğer önlemlerin alınarak bölgenin bir çekim merkezi haline getirilmesi amaçlanıyormuş. Buda bizleri mutlu etti” dedi.

Çermik’in kaplıcasının da dünyada meşhur olduğunu anlatan Ertuğrul, “Kaplıcalarımızın minerali çok yüksek. Kadın hastalıkları, romatizma, kireçlenme, eklem hastalıklarına ve her derde deva. Çermik sadece Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine değil, tüm Türkiye’ye hitap ediyor. İlçeye Avrupa ve Arap ülkelerinden de gelen turistler var. Burası bacasız bir fabrika gibi. Çermik ilçemiz sınırlarında ev bağ bahçe tarla arazi dükkan ve her türlü alım satım işlerini  itina ile yapıyoruz. Dini dili ırkı ne olursa kapımız tüm insanlarımıza açıktır. Çermik ilçemizin değerini çok iyi bileceğiz” dedi.

Kardeşlik mi, Tahrik ve Irkçılık mı? Kardeşlik mi, Tahrik ve Irkçılık mı?

Sakarya’da oynanan Sakaryaspor-Amedspor TFF 2. Lig karşılaşmasında Amedsporlu futbolcular ırkçı saldırıya uğradı. Diyarbakır kulübü olan Amedspor bir kez daha ırkçı saldırının hedefi oldu. Yapılan bu ırkçı saldırıya Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan ‘dan tepki geldi.

 

Geçen hafta yapılan, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig’in 7’nci haftasında Sakarya Atatürk Stadyumu’nda oynanan Sakaryaspor-Amedspor maçında, Amedspor futbolcularına yönelik saldırıyı kınıyoruz. Barış ve kardeşlik varken kin ve şiddet niye? Sevgi ve kucaklaşma varken nefret ve ötekileştirme niye? Bu vesile ile bir kes daha ifade edelim ki, Şiddet kimden ve kime yapılırsa yapılsın kınıyor ve karşısındayız. Sporun, barış, kardeşlik ve dostluk çerçevesinde ele alınması gerektiğine inanıyoruz.

ancak yaşanan bu saldırı ve benzer saldırılar bu duygularımızı yaralamaktadır. Ayrıca bu saldırıların spor camiası tarafından yapılması ve bu durum karşısında yetkililerin sessiz kalması olması gereken dostluk ve kardeşlik duygularını sarsmaktadır. Tff, C.Savcılarını, M.Vekillerini ve TBMM göreve davet ediyoruz. Bu saldırı, Amed Spor futbolcularına değil, ülkemizde bügün her şeyden daha çok muhtaç olduğumuz barış, huzur, kucaklaşma, birlik ve beraberliğe yapılmıştır. Bazı Siyasilerin ve medyanın hamasi ve ırkçı söylemlerinin toplumu yanlış yönlendirebildiğini ve Kürt halkını potansiyel suçlu olarak görülmeye başlandığını görüyoruz. Buda çok tehlikeli bir sonuçtur. Herkesi, barış dilini kullanmaya davet ediyoruz.

HABER.YILMaz acu

Uzmanından Refleksoloji hakkında bilgiler Uzmanından Refleksoloji hakkında bilgiler

Çağımızın en önemli şifa kaynaklarından biri olduğu belirtiler Refleksoloji hakkında bilgi veren Fito Terapi ve Refleksoloji Uzmanı Aliimran Yeşilkaya, bilinmeyenleri anlattı.

 

Son zamanların dikkat çeken ve her geçen gün rağbetin arttığı yeni trend tedavide yeni bir umut refleksoloji hakkında Bio Enerji, Fito Terapi ve Refleksoloji  Uzmanı Aliimran Yeşilkaya bilgiler verdi.

Refleksoloji’nin bilimsel olarak faydaları kanıtlanmış “alternatif bir tedavi yöntemi” olarak uygulanan bir masaj yöntemi olduğunu belirten Yeşilkaya, “Yaklaşık 5 bin yıllık geçmişi olduğu bilinen refreksolojinin ilk uygulama yeri Çin olarak bildiriliyor. Günümüzde tamamlayıcı tıp kategorisinde yer alan Refleksoloji, bedendeki serbest enerji akışını sağlamak amacıyla kullanılan etkili ve zararsız bir yöntem olarak kabul ediliyor. Kökeni uzak doğu’ya uzanan Refleksoloji, vücuttaki gerilimi almak ve nörolojik hastalıklarda destek tedavi sağlamak amacıyla, ayaklardaki belirli noktalara uygulanan bir masaj tekniğidir.

Nasıl Uygulanır? Ayak tabanındaki refleks noktalarına, el ve parmak teknikleriyle ya da ahşap bir çubukla basınç yaparak uygulanıyor. Uygulama sırasında kişi rahatça koltuğa uzanıyor ve ayaklarını tabureye koyuyor. Ayağın refleks noktalarına parmak ya da çubukla basınç uygulanıyor. Kişinin vücudundaki sorunlu bölgeyle ilgili noktaya basınç uygulandığında bir miktar acı hissetmesi doğal karşılanır. Seans boyunca ayaktaki tüm refleks noktaları el hareketleriyle tek tek uyarılıyor” dedi.

Yararları nelerdir?

Refleksoloji’nin yararları hakkında da bilgiler veren Yeşilkaya, “Öncelikle uygulama sonunda tüm bedeninize masaj yapılmış gibi rahatlama hissediyorsunuz. Sinir sisteminiz rahatlıyor, kan dolaşımınız hızlanıyor ve derin dinlenme sağlanıyor. Ayrıca uyku kalitesini artırma, enerji akışını dengeleme, bağışıklık sistemini güçlendirme, vücudu toksinlerden arındırma gibi daha bir çok yararları bulunuyor. Hangi hastalıklarda uygulanabilir? Beden fonksiyonlarını normalleştirmeye bağlı olarak birçok hastalıkta büyük ilerleme sağlıyor. Başta stres ve anksiyete bozuklukları olmak üzere, panik atak, depresyon, uykusuzluk, bel – boyun fıtığı, otizm, felç, migren, hormon sorunları, romatizma, astım, hazımsızlık, regl ağrıları(Amerika;da yapılan bilimsel bir araştırmaya göre Refleksoloji’nin, Regl öncesi gerginliği % 45 oranında azalttığı kanıtlanmıştır.) gibi pek çok hastalıkta destek tedavi olarak kullanılıyor” diye konuştu.

Kimlere tavsiye edilmez?

Hamile, kanser ve damar tıkanıklığı ve varis sorunu yaşayanlarda refleksolojinin uygulanmasının tavsiye edilmediğini de sözlerine ekleyen Yeşilkaya, “Refleksoloji’nin özellikle hamileliğin ilk 6 ayında, kanser ve damar tıkanıklığı olan hastalarda, varis sorunu yaşayanlarda ve şeker hastalarında uygulanması tavsiye edilmiyor. Ayrıca uzman olmayan, fizyoloji ve anatomi bilgisine sahip olmayan kişilerce yapıldığında yarardan çok zararını görmenizde mümkün” dedi.

Nasıl öğrenilir?

1 yıl gibi bir eğitim ile refleksolojinin öğrenilebileceğini de belirten Yeşilkaya, “Temel eğitimi 7 günde alınsa da reflekslere verilen tepkileri okumak 1 yıl gibi bir süreyi kapsıyor. Refleksoloji eğitimi verilen kurslar ülkemizde mevcut. Bu kurslarda; ayağın anatomisi, reflekslerin yerlerini saptayabilme, Refleksoloji Teknikleri gibi dersler veriliyor. Bugün bazı Avrupa ülkelerinde Refleksoloji eğitimi veren okullar da bulunmaktadır. Refleksoloji, batı ülkelerinde en çok kullanılan yöntemlerden biri olarak gösteriliyor. Özellikle engelli çocukların fiziksel ve zihinsel tedavisinde ve de felçli hastalarda yardımcı tedavi olarak yoğun biçimde kullanılıyor. Uygulanan terapi, fizik tedavi çalışmalarındaki verimliliği artırıp, daha çabuk sonuç alınmasını sağlıyor. Kişinin istek ve ihtiyacına göre değişse de terapinin haftada bir uygulanması yeterli görülmektedir” dedi.

Stattaki ırkçı saldırıya Edemen’den tepki Stattaki ırkçı saldırıya Edemen’den tepki

Sakarya’da oynanan Sakaryaspor-Amedspor TFF 2. Lig karşılaşmasında Amedsporlu futbolcular ırkçı saldırıya uğradı. Diyarbakır kulübü olan Amedspor bir kez daha ırkçı saldırının hedefi oldu. Yapılan bu ırkçı saldırıya Amedspor Kulüp Başkanı Nurullah Edemen’den tepki geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig’in 7’nci haftasında Sakarya Atatürk Stadyumu’nda oynanan Sakaryaspor ile oynadığı maçta Amedspor futbolcularına yönelik ırkçı saldırı gerçekleşti. AmedsporSK ve antifabarricade adlı Twitter hesaplarından yapılan paylaşımlarda, maç başlamadan önce stadyumda “Ölürüm Türkiyem” adlı şarkının çalındığı, stadyumdaki ekrandan askeri operasyon görüntüleri oynatıldığı ve ortamın provoke edildiği aktarıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ve kendilerine karşı yapılan bu ırkçı saldırıyı kınadıklarını dile getiren Amedspor Kulüp Başkanı Nurullah Edemen şu açıklamalarda bulundu:

Adapazarı’nda sözüm ona Sakaryaspor ile maç yapmaya geldik. Ama daha maç başlamadan stadyumda bulunan iki skorbordtan da gösterdikleri çatışma videoları ve ‘Ölürüm Türkiye’ marşının bu işi spor yapmaktan başka her yere götüreceklerinin sinyallerini verdiler.

Maç boyu yapılan çirkin, ahlaksız ve milliyetçilik kokan sözüm ona tezahüratlar ile kalacağını düşüdük lakin hata yapmışız. Yedek kulübesin takımına taktik vermeye çıkan hocamız ve yardımcıları başta olmak üzere sporcular da her türlü saldırıya maruz kaldı.

Maç bitiminde soyuman odasına gitmekte olan teknik direktörümüz Sertaç Küçükbayrak’a kulüp görevlisi tarafından tekme atılıyor ve yine soyunma odası girişinde maçta görevli kişiler tarafından sporcu ve teknik heyetimize saldırı gerçekleşiyor.

Bütün Sakarya spor camiasını kastetmeden tribünde olan ahlaksız faşistler, siz ülkenize ihanet ediyorsunuz ama farkında değilsiniz. Zaten yaptığınız söylemlerle bizi ülkenin bireyleri ve takımı görmediğinizi ortaya koyuyorsunuz.

Sizin yeriniz tribün değil başka alanlardır o kadar yürekliyseniz gidin bu cesaretiniz başka yerlerde gösterin. Tribünde sahte şovlar yaparak, sahada ve kulübede ekmek parası İçin uğraşan Türkiye’nin her çoğrafyasından gelip buraya emek veren insanlara saldırarak bir halt yapamaz ve ülkeye olan sevgini ortaya koyamazsınız.

Bu ahlaksızlığınız ile ancak içinizde iğrenç bastırılmış milliyetçi duyduklarınızı tatmin edersiniz. Buda sizin için başınızda fazladır.

Bakın bu şekilde yaparak siz Amedspor’un spor yapmasını engelleyip başka bir cenaha çekemezsiniz. Sizin bilgi birikim ve iğrençliğiniz buna yetmez.

Sizin gibi düşünenlerden korkan ve geri adım atan sizin gibi olsun.

Tarafımıza yapılan tüm çirkinliklerin görüntüleri elimizde mevcut.

Başta Türkiye Futbol Federasyonu olmak üzere tüm yetkili mercileri göreve çağırıyoruz.

Spor anlamında söylüyorum. Bu saatten sonra kimki Sakaryaspor için ‘kardeştir’ derse o kişiler Diyarbakır’a ihanet eder. O kişilerin bizimle de selamı kalmasın. Olursa da alın kardeşiniz size mübarek olsun.

Son söz… Sizi Diyarbakır’daki rövanş maçına bekliyorum

*Bu arada iletişimde olduğum Sakaryaspor Başkan ve birkaç yönetici arkadaşları tenzi ediyorum.

Diyarbakır Barosunun Yeni Başkanı Cihan Aydın Diyarbakır Barosunun Yeni Başkanı Cihan Aydın

Diyarbakır Barosu yeni başkanını seçti. Diyarbakır Barosu’nun yeni Başkanı 503 oyla Av. Cihan Aydın oldu.

 

Diyarbakır Barosu 46. Genel Kurulunun 13 – 14 Ekim tarihleri arasında yapılan seçimlerde kesin olmayan sonuçlara göre Av. Cihan Aydın 503 oyla başkanlığa seçildi. Aydın’ın en yakın rakibi Av. Nahit Eren ise 315 oyda kaldı.

whatsapp-image-2018-10-14-at-23.32.39.jpeg

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde bulunan Cegerxwin Kültür Merkezi’nde 13 -14 Ekim tarihleri arasında yapılan Diyarbakır Barosu 46. Genel Kurulunda 5 aday yarıştı.

Av. Cihan Aydın ve Av. Nihat Eren yönetim kurulu listeleri ile birlikte yarışırken Av. Nevzat Kaya, Av. Sertaç Buluttekin ve Av. Cengiz Baysal ise bireysel olarak yarıştı. Diyarbakır Barosu’na kayıtlı bin 275 avukat bulunurken, seçimleri STK temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri de gözlemci olarak takip etti.

Baro başkan adaylarından Av. Cihan Aydın’ın yönetiminde, Mehmet Akbaş, Serdar Çelebi, Özgür Yılmaz Biçen, Keziban Yılmaz, Ömer Şeran, Gazal Bayram Koluman ve Muhlis Oğurgül yer alırken, Av. Nihat Eren’in listesinde ise şu isimler yer aldı: Zeynep Atlı Alar, Mehmet Erdem, Cihan Ülsen, Pirozhan Karali, Muhammet Neşet Girasun ve Mürsel Ekici.

46. Olağan Genel Kurulunda diğer kurullar için seçime katılan adayların listesi ise şöyle:

TBB. DELEGE ADAYLARI: Serhat AKTAN, Mahsum BATI, Mahsuni KARAMAN, Serhat EREN, Abdulkadir GÜLEÇ, Vedat ERTEN, Mehmet Emin AKTAR, Ahmet ÖZMEN, Sabir EFE, Abdullah ÇAGER, Servet ÖZEN, Barış YAVUZ.

DİSİPLİN KURULU ADAYLARI: Sedat YAHŞİ, Volkan YILMAZ, Halis AKDEMİR, Sadık Başar GÜR, Zuhal IŞIK, Serdar ÖZER, Tuncay ERKUŞ, Servet VURAL.

DENETLEME KURULU ADAYLARI: Zeki ORAN, Seyit Rıza KARAKAŞ, Nigar ATABAY YILDIZ, Ali İsmet GİRGİN, Muhammed Ali GÜLOGLU, Ahmet AY.

Sabah saat 09.00’da beş sandıkta başlayan oy verme işlemi saat 17.00’da sona erdi. Oy sayımının ardından  edinilen bilgilere  göre Av. Cihan Aydın Diyarbakır Barosu’nun yeni başkanı oldu.

Kesin olmayan sonuçlara göre Av. Cihan Aydın, 503 oyla Diyarbakır Barosu Başkanı oldu. Aydın’ın en yakın rakibi Av. Nahit Eren 315 oyda kaldı.Diğer Başkan adaylarından Av. Sertaç Buluttekin 147, Av. Nevzat Kaya 86, Av. Cengiz Baysal ise 9 oy aldı.

whatsapp-image-2018-10-14-at-23.32.41.jpeg

Edinilen bilgilere göre; Mehmet Akbaş: 694, Gazal Bayram Koluman:640, Erhan Aytekin: 558, Ömer Şeran: 532, Habibe Danışman Deyar: 510, Özgür Yılmaz Biçen: 492, Tevfik Karahan: 492, Keziban Yılmaz: 483, Muhlis Oğurgül: 478 ve Fırat Üger: 452 oyla Diyarbakır Barosu Yönetim Kuruluna seçildiler.

disiplin.jpeg

Kaynak: Diyarbakır Barosu’nun yeni Başkanı Cihan Aydın

Hamo Ağa’nın torununa dillere destan düğün Hamo Ağa’nın torununa dillere destan düğün

Diyarbakır AK Parti 5’nci sıra milletvekili adayı İş adamı Tahsin Arslan’ın oğlu ve Diyarbakır’ın Bismil İlçe Ziraat Odası Başkanı Hamo Ağa lakaplı Mehmet Arslan’ın torununa dillere destan bir düğün yapıldı.Bayanlar ve erkeklerin ayrı ayrı ağırlandığı Düğünde 5 ton et kullanıldı. 56 çocuk ve 300 torun sahibi olan Hamo Ağa’nın polis torununun düğününe İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’da katıldı.

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde 56 çocuk ve 300 torun sahibi olan Hamo Ağa’nın polis olan torunun düğününe katıldı. 5 bin kişinin katıldığı düğünde 12 büyükbaş ve 25 küçükbaş hayvan kesilirken, Bakan Soylu genç çiftin nikah şahitliğini yaptı.

Bizi dizi ziyaretlerde bulunmak için Diyarbakır’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bismil ilçesi Işıklar köyünde 56 çocuk 300 torun sahibi Hamo Ağa lakaplı Bismil Ziraat Odası Başkanı Mehmet Arslan’ın torunu  iş adamı  Tahsin Arslan’ın Diyarbakır’da görev yapan polis oğlu Yusuf İslam Arslan’ın düğününe katıldı.

Düğüne, Bakan Soylu’nun yanı sıra Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cumali Atilla, AK Parti Diyarbakır eski milletvekili Galip Ensarioğlu,Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre,

7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Sinan Yayla, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Kerem Süleyman Yüksel, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem  İnce, İçişleri  Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Gökmen Çiçek,

cumhurbaşkanlığı  eski personel daire başkanı Ahmet Minder, Kayapınar İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, Yenişehir İlçe Kaymakamı ve Yenişehir  Belediye Başkan vekili Serdar Kartal,Sur Kaymakamı Sur Belediye Başkanı Abdullah Çiftçi, Aşiret Liderleri, STK temsilcileri, daire başkanları, daire müdürleri, profesörler, kamu kurum müdürleri, gelin ve damadın yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Gerek iş dünyası gerek siyaset dünyasından yoğun katılımın yaşandığı düğüne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da mesaj gönderdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında, yoğun programından dolayı düğüne katılamadığını, gelin ve damada ömür boyu mutluluklar dilerken, Hamo Ağa lakaplı Mehmet Arslan ve oğlu İşadamı Tahsin Arslan’a da hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tebrik mesajı gönderdiği düğünde davetliler, Eyvan Grubu tarafından söylenen Türkçe ve Kürtçe şarkılara halay çekerek eşlik ederken, oynayanların üzerine dolar yerine Türk parası atıldı. Çok sayıda çelengin geldiği düğüne yerel ve ulusal basın yoğun ilgi gösterirken, davetliler folklör ekibinin gösterdiği performansla adeta kendinden geçti.

Öte yandan, Hamo Ağa ve işadamı Tahsin Arslan düğüne gelen davetlileri düğün meydanı girişinde karşılayarak misafirperverlik gösterdiler.
Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı törende gelin ve damada takı merasimi düzenlenmedi. 5 kez evlendiğini ve 56 çocuğundan 36’sını evlendirdiğini kaydeden Mehmet Arslan, “Kaç torunum var bilmiyorum. 300’ün üzerindedir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yoğun programından dolayı katılamadı. Düğün için 12 büyükbaş, 25 küçükbaş hayvan kestik. Birçok yerden binlerce kişi geldi” dedi.
Köy meydanında kurulan alanda kıyılan nikahta gelin ve damadın nikah şahidi Bakan Soylu, AK Parti Diyarbakır milletvekili Mehdi Eker, Vali Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla ve Mehmet Arslan oldu. Bakan Soylu genç çifte tavsiyelerde bulunarak, “Sadece birbirinizi değil sizi bugünlere getiren ailenizi birbirinizden daha çok sevin. Allah Bir yastıkta kocatsın inşallah. Hayırlı ve uğurlu etsin” diye konuştu.Genç çifte mutluluklar dileyen Bakan Soylu, nikah cüzdanını Eda Arslan’a teslim etti.Hatıra fotoğrafının ardından Bakan Soylu ve beraberindekiler düğün töreninden ayrıldı.

HAMO AĞA VE OĞLU İŞ ADAMI TAHSİN ARSLAN MİSAFİRLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Oğluna dillere destan bir düğün yapan ve tüm davetlilere teşekkür eden  Hamo Ağa’ ve oğlu iş adamı  Tahsin Arslan, “Düğünümüze gelemeyen ve  mesaj gönderen başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendiye ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Beyefendiye, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem  İnce, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat, Büyükşehir AK Parti Diyarbakır eski milletvekili Galip Ensarioğlu,

7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Sinan Yayla, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Değerli Valimiz Hasan Basri Güzel’e, değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız Cumali Atilla’ya, İçişleri  Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Gökmen Çiçek’e, Cumhurbaşkanlığı  eski personel daire başkanı Ahmet Minder’ beye,

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Kerem Süleyman Yüksel Kayapınar İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, Yenişehir İlçe Kaymakamı ve Yenişehir  Belediye Başkan vekili Serdar Kartal, ve değerli milletvekillerimiz, aşiret liderlerimiz, köylülerimiz, işadamlarımız, STK temsilcilerimiz, kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız, kamu kurum amirlerimiz ve tüm değerli misafirlerimize sonsuz teşekkür ediyorum.
Bizleri bugünümüzde yalnız bırakmadıkları için onlara müteşekkir olduğumu söylemek istiyorum. Rabbim bütün bekar gençlerimize evliliği nasip etsin” diye konuştu.

HABER YILMAZ ACU

Kategori Seçin:
İşadamı Ertuğrul: Çermik ile gurur duyuyoruz İşadamı Ertuğrul: Çermik ile gurur duyuyoruz

Diyarbakır’ın Çermik İlçesi’nde oto alım satım işi yapan Ertuğrul Oto ve Emlak yetkilisi Mehmet Şerif Ertuğrul, Çermik’in hızla gelişmekte olduğunu belirterek, ilçeleriyle gurur duyduklarını söyledi.

Çermik’te uzun yıllardır esnaflık yapan ve oto alım satım işiyle uğraşan Ertuğrul Oto ve Emlak Yetkilisi Mehmet Şerif Ertuğrul, son zamanlarda Çermik’in hızla kalkındığını dile getirerek, yaşanan bu hızlı kalkınmanın Çermik’in gelişmesine fayda sağladığını söyledi.
İlçe için belediye, kaymakamlık, esnaf ve Çermiklilerin canla başla mücadele ettiğini anlatan Ertuğrul Oto ve Emlak Yetkilisi Mehmet Şerif Ertuğrul, “Çermik ilçemiz hem kültürel yönden, hem kalkınma yönünden son zamanlarda ön plana çıkmayı başardı. Bunda belediyemiz, kaymakamlığımız, esnafımız ve sevgili Çermiklilerimiz ön planda rol alıyor. Bizler Çermik’in gelişmesi için her zaman elimizi taşın altına koyuyoruz. Güzel ilçemiz kültürüyle her zaman gözde bir ilçe olmayı başarmış ve başarmayada devam edecektir. Diyarbakır’ı en güzel şekilde tanıtan Çermik’imiz için canla başla mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Çermik’in çok eski bir tarihi geçmişe sahip olduğunu da anlatan Ertuğrul, “Çok eski bir tarihe geçmişe sahip olan Çermik bölgesi, çağımızda anayol kavşaklarından uzakta kaldığından bağrında sakladığı çok güzel ve sağlam mimari eserlerine rağmen henüz gereği gibi araştırlamamaktadır. Çermik ilçemiz ilk çağlardan günümüze kadar değişik medeniyetlere beşiklik etmiştir. Dünyada ilk uygarlıkların Mezopotamya (Dicle ve Fırat arasındaki topraklar) bölgesinde ortaya çıktığını düşünürsek, Çermik’in tarihi daha bir önem kazanmaktadır.Çermik’in geniş tarihçesi Harput ve Diyarbakır’dan bahseden kaynaklardan daha geniş bir şekilde incelenebilir. Çünkü batıdan derin ve yol vermez yatakla Fırat’ın Malatya bölgesinden ayırdığı Çermik bölgesi, tarih boyunca bu iki ana şehre (Harput ve Diyarbakır) hakim olan devletlerin idaresinde kalmıştır. Böyle tarih kokan ilçemizde yaşamaktan mutluluk ve onur duyuyoruz” diye konuştu.

Kale Mahallesinde bulunan Çermik Kalesinin çevre düzenlenmesi ve peyzaj çalışmaları ile ilgili Çermik Belediyesi tarafından Karacadağ Kalkınma Ajansına sunulan projenin de kabul edildiğini öğrendiklerini ve bu kendilerini mutlu ettiğini de anlatan Ertuğrul, “Proje ile tarihi Çermik Kalesi’nin korunarak geliştirilmesi, görünürlük ve erişilebilirliğinin sağlanması hedefleniyormuş ve yine öğrendiğimiz kadarıyla bu kapsamda oluşabilecek doğal afetlere karşı önlem alınmasının yanı sıra, çevre düzenlemesi, peyzaj ve vatandaşların ziyaretlerini rahat bir şekilde tamamlaması için gerekli diğer önlemlerin alınarak bölgenin bir çekim merkezi haline getirilmesi amaçlanıyormuş. Buda bizleri mutlu etti” dedi.

Çermik’in kaplıcasının da dünyada meşhur olduğunu anlatan Ertuğrul, “Kaplıcalarımızın minerali çok yüksek. Kadın hastalıkları, romatizma, kireçlenme, eklem hastalıklarına ve her derde deva. Çermik sadece Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine değil, tüm Türkiye’ye hitap ediyor. İlçeye Avrupa ve Arap ülkelerinden de gelen turistler var. Burası bacasız bir fabrika gibi. Çermik ilçemiz sınırlarında ev bağ bahçe tarla arazi dükkan ve her türlü alım satım işlerini  itina ile yapıyoruz. Dini dili ırkı ne olursa kapımız tüm insanlarımıza açıktır. Çermik ilçemizin değerini çok iyi bileceğiz” dedi.

17 Ekim 2018 Diyar Magazin Tüm Haberler Türkiye Yerel
Kardeşlik mi, Tahrik ve Irkçılık mı? Kardeşlik mi, Tahrik ve Irkçılık mı?

Sakarya’da oynanan Sakaryaspor-Amedspor TFF 2. Lig karşılaşmasında Amedsporlu futbolcular ırkçı saldırıya uğradı. Diyarbakır kulübü olan Amedspor bir kez daha ırkçı saldırının hedefi oldu. Yapılan bu ırkçı saldırıya Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan ‘dan tepki geldi.

 

Geçen hafta yapılan, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig’in 7’nci haftasında Sakarya Atatürk Stadyumu’nda oynanan Sakaryaspor-Amedspor maçında, Amedspor futbolcularına yönelik saldırıyı kınıyoruz. Barış ve kardeşlik varken kin ve şiddet niye? Sevgi ve kucaklaşma varken nefret ve ötekileştirme niye? Bu vesile ile bir kes daha ifade edelim ki, Şiddet kimden ve kime yapılırsa yapılsın kınıyor ve karşısındayız. Sporun, barış, kardeşlik ve dostluk çerçevesinde ele alınması gerektiğine inanıyoruz.

ancak yaşanan bu saldırı ve benzer saldırılar bu duygularımızı yaralamaktadır. Ayrıca bu saldırıların spor camiası tarafından yapılması ve bu durum karşısında yetkililerin sessiz kalması olması gereken dostluk ve kardeşlik duygularını sarsmaktadır. Tff, C.Savcılarını, M.Vekillerini ve TBMM göreve davet ediyoruz. Bu saldırı, Amed Spor futbolcularına değil, ülkemizde bügün her şeyden daha çok muhtaç olduğumuz barış, huzur, kucaklaşma, birlik ve beraberliğe yapılmıştır. Bazı Siyasilerin ve medyanın hamasi ve ırkçı söylemlerinin toplumu yanlış yönlendirebildiğini ve Kürt halkını potansiyel suçlu olarak görülmeye başlandığını görüyoruz. Buda çok tehlikeli bir sonuçtur. Herkesi, barış dilini kullanmaya davet ediyoruz.

HABER.YILMaz acu

17 Ekim 2018 Diyar Magazin Tüm Haberler Türkiye Yerel
Uzmanından Refleksoloji hakkında bilgiler Uzmanından Refleksoloji hakkında bilgiler

Çağımızın en önemli şifa kaynaklarından biri olduğu belirtiler Refleksoloji hakkında bilgi veren Fito Terapi ve Refleksoloji Uzmanı Aliimran Yeşilkaya, bilinmeyenleri anlattı.

 

Son zamanların dikkat çeken ve her geçen gün rağbetin arttığı yeni trend tedavide yeni bir umut refleksoloji hakkında Bio Enerji, Fito Terapi ve Refleksoloji  Uzmanı Aliimran Yeşilkaya bilgiler verdi.

Refleksoloji’nin bilimsel olarak faydaları kanıtlanmış “alternatif bir tedavi yöntemi” olarak uygulanan bir masaj yöntemi olduğunu belirten Yeşilkaya, “Yaklaşık 5 bin yıllık geçmişi olduğu bilinen refreksolojinin ilk uygulama yeri Çin olarak bildiriliyor. Günümüzde tamamlayıcı tıp kategorisinde yer alan Refleksoloji, bedendeki serbest enerji akışını sağlamak amacıyla kullanılan etkili ve zararsız bir yöntem olarak kabul ediliyor. Kökeni uzak doğu’ya uzanan Refleksoloji, vücuttaki gerilimi almak ve nörolojik hastalıklarda destek tedavi sağlamak amacıyla, ayaklardaki belirli noktalara uygulanan bir masaj tekniğidir.

Nasıl Uygulanır? Ayak tabanındaki refleks noktalarına, el ve parmak teknikleriyle ya da ahşap bir çubukla basınç yaparak uygulanıyor. Uygulama sırasında kişi rahatça koltuğa uzanıyor ve ayaklarını tabureye koyuyor. Ayağın refleks noktalarına parmak ya da çubukla basınç uygulanıyor. Kişinin vücudundaki sorunlu bölgeyle ilgili noktaya basınç uygulandığında bir miktar acı hissetmesi doğal karşılanır. Seans boyunca ayaktaki tüm refleks noktaları el hareketleriyle tek tek uyarılıyor” dedi.

Yararları nelerdir?

Refleksoloji’nin yararları hakkında da bilgiler veren Yeşilkaya, “Öncelikle uygulama sonunda tüm bedeninize masaj yapılmış gibi rahatlama hissediyorsunuz. Sinir sisteminiz rahatlıyor, kan dolaşımınız hızlanıyor ve derin dinlenme sağlanıyor. Ayrıca uyku kalitesini artırma, enerji akışını dengeleme, bağışıklık sistemini güçlendirme, vücudu toksinlerden arındırma gibi daha bir çok yararları bulunuyor. Hangi hastalıklarda uygulanabilir? Beden fonksiyonlarını normalleştirmeye bağlı olarak birçok hastalıkta büyük ilerleme sağlıyor. Başta stres ve anksiyete bozuklukları olmak üzere, panik atak, depresyon, uykusuzluk, bel – boyun fıtığı, otizm, felç, migren, hormon sorunları, romatizma, astım, hazımsızlık, regl ağrıları(Amerika;da yapılan bilimsel bir araştırmaya göre Refleksoloji’nin, Regl öncesi gerginliği % 45 oranında azalttığı kanıtlanmıştır.) gibi pek çok hastalıkta destek tedavi olarak kullanılıyor” diye konuştu.

Kimlere tavsiye edilmez?

Hamile, kanser ve damar tıkanıklığı ve varis sorunu yaşayanlarda refleksolojinin uygulanmasının tavsiye edilmediğini de sözlerine ekleyen Yeşilkaya, “Refleksoloji’nin özellikle hamileliğin ilk 6 ayında, kanser ve damar tıkanıklığı olan hastalarda, varis sorunu yaşayanlarda ve şeker hastalarında uygulanması tavsiye edilmiyor. Ayrıca uzman olmayan, fizyoloji ve anatomi bilgisine sahip olmayan kişilerce yapıldığında yarardan çok zararını görmenizde mümkün” dedi.

Nasıl öğrenilir?

1 yıl gibi bir eğitim ile refleksolojinin öğrenilebileceğini de belirten Yeşilkaya, “Temel eğitimi 7 günde alınsa da reflekslere verilen tepkileri okumak 1 yıl gibi bir süreyi kapsıyor. Refleksoloji eğitimi verilen kurslar ülkemizde mevcut. Bu kurslarda; ayağın anatomisi, reflekslerin yerlerini saptayabilme, Refleksoloji Teknikleri gibi dersler veriliyor. Bugün bazı Avrupa ülkelerinde Refleksoloji eğitimi veren okullar da bulunmaktadır. Refleksoloji, batı ülkelerinde en çok kullanılan yöntemlerden biri olarak gösteriliyor. Özellikle engelli çocukların fiziksel ve zihinsel tedavisinde ve de felçli hastalarda yardımcı tedavi olarak yoğun biçimde kullanılıyor. Uygulanan terapi, fizik tedavi çalışmalarındaki verimliliği artırıp, daha çabuk sonuç alınmasını sağlıyor. Kişinin istek ve ihtiyacına göre değişse de terapinin haftada bir uygulanması yeterli görülmektedir” dedi.

15 Ekim 2018 Sağlık Tüm Haberler Türkiye Yerel
Stattaki ırkçı saldırıya Edemen’den tepki Stattaki ırkçı saldırıya Edemen’den tepki

Sakarya’da oynanan Sakaryaspor-Amedspor TFF 2. Lig karşılaşmasında Amedsporlu futbolcular ırkçı saldırıya uğradı. Diyarbakır kulübü olan Amedspor bir kez daha ırkçı saldırının hedefi oldu. Yapılan bu ırkçı saldırıya Amedspor Kulüp Başkanı Nurullah Edemen’den tepki geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig’in 7’nci haftasında Sakarya Atatürk Stadyumu’nda oynanan Sakaryaspor ile oynadığı maçta Amedspor futbolcularına yönelik ırkçı saldırı gerçekleşti. AmedsporSK ve antifabarricade adlı Twitter hesaplarından yapılan paylaşımlarda, maç başlamadan önce stadyumda “Ölürüm Türkiyem” adlı şarkının çalındığı, stadyumdaki ekrandan askeri operasyon görüntüleri oynatıldığı ve ortamın provoke edildiği aktarıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ve kendilerine karşı yapılan bu ırkçı saldırıyı kınadıklarını dile getiren Amedspor Kulüp Başkanı Nurullah Edemen şu açıklamalarda bulundu:

Adapazarı’nda sözüm ona Sakaryaspor ile maç yapmaya geldik. Ama daha maç başlamadan stadyumda bulunan iki skorbordtan da gösterdikleri çatışma videoları ve ‘Ölürüm Türkiye’ marşının bu işi spor yapmaktan başka her yere götüreceklerinin sinyallerini verdiler.

Maç boyu yapılan çirkin, ahlaksız ve milliyetçilik kokan sözüm ona tezahüratlar ile kalacağını düşüdük lakin hata yapmışız. Yedek kulübesin takımına taktik vermeye çıkan hocamız ve yardımcıları başta olmak üzere sporcular da her türlü saldırıya maruz kaldı.

Maç bitiminde soyuman odasına gitmekte olan teknik direktörümüz Sertaç Küçükbayrak’a kulüp görevlisi tarafından tekme atılıyor ve yine soyunma odası girişinde maçta görevli kişiler tarafından sporcu ve teknik heyetimize saldırı gerçekleşiyor.

Bütün Sakarya spor camiasını kastetmeden tribünde olan ahlaksız faşistler, siz ülkenize ihanet ediyorsunuz ama farkında değilsiniz. Zaten yaptığınız söylemlerle bizi ülkenin bireyleri ve takımı görmediğinizi ortaya koyuyorsunuz.

Sizin yeriniz tribün değil başka alanlardır o kadar yürekliyseniz gidin bu cesaretiniz başka yerlerde gösterin. Tribünde sahte şovlar yaparak, sahada ve kulübede ekmek parası İçin uğraşan Türkiye’nin her çoğrafyasından gelip buraya emek veren insanlara saldırarak bir halt yapamaz ve ülkeye olan sevgini ortaya koyamazsınız.

Bu ahlaksızlığınız ile ancak içinizde iğrenç bastırılmış milliyetçi duyduklarınızı tatmin edersiniz. Buda sizin için başınızda fazladır.

Bakın bu şekilde yaparak siz Amedspor’un spor yapmasını engelleyip başka bir cenaha çekemezsiniz. Sizin bilgi birikim ve iğrençliğiniz buna yetmez.

Sizin gibi düşünenlerden korkan ve geri adım atan sizin gibi olsun.

Tarafımıza yapılan tüm çirkinliklerin görüntüleri elimizde mevcut.

Başta Türkiye Futbol Federasyonu olmak üzere tüm yetkili mercileri göreve çağırıyoruz.

Spor anlamında söylüyorum. Bu saatten sonra kimki Sakaryaspor için ‘kardeştir’ derse o kişiler Diyarbakır’a ihanet eder. O kişilerin bizimle de selamı kalmasın. Olursa da alın kardeşiniz size mübarek olsun.

Son söz… Sizi Diyarbakır’daki rövanş maçına bekliyorum

*Bu arada iletişimde olduğum Sakaryaspor Başkan ve birkaç yönetici arkadaşları tenzi ediyorum.

15 Ekim 2018 Tüm Haberler Türkiye Yerel
Diyarbakır Barosunun Yeni Başkanı Cihan Aydın Diyarbakır Barosunun Yeni Başkanı Cihan Aydın

Diyarbakır Barosu yeni başkanını seçti. Diyarbakır Barosu’nun yeni Başkanı 503 oyla Av. Cihan Aydın oldu.

 

Diyarbakır Barosu 46. Genel Kurulunun 13 – 14 Ekim tarihleri arasında yapılan seçimlerde kesin olmayan sonuçlara göre Av. Cihan Aydın 503 oyla başkanlığa seçildi. Aydın’ın en yakın rakibi Av. Nahit Eren ise 315 oyda kaldı.

whatsapp-image-2018-10-14-at-23.32.39.jpeg

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde bulunan Cegerxwin Kültür Merkezi’nde 13 -14 Ekim tarihleri arasında yapılan Diyarbakır Barosu 46. Genel Kurulunda 5 aday yarıştı.

Av. Cihan Aydın ve Av. Nihat Eren yönetim kurulu listeleri ile birlikte yarışırken Av. Nevzat Kaya, Av. Sertaç Buluttekin ve Av. Cengiz Baysal ise bireysel olarak yarıştı. Diyarbakır Barosu’na kayıtlı bin 275 avukat bulunurken, seçimleri STK temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri de gözlemci olarak takip etti.

Baro başkan adaylarından Av. Cihan Aydın’ın yönetiminde, Mehmet Akbaş, Serdar Çelebi, Özgür Yılmaz Biçen, Keziban Yılmaz, Ömer Şeran, Gazal Bayram Koluman ve Muhlis Oğurgül yer alırken, Av. Nihat Eren’in listesinde ise şu isimler yer aldı: Zeynep Atlı Alar, Mehmet Erdem, Cihan Ülsen, Pirozhan Karali, Muhammet Neşet Girasun ve Mürsel Ekici.

46. Olağan Genel Kurulunda diğer kurullar için seçime katılan adayların listesi ise şöyle:

TBB. DELEGE ADAYLARI: Serhat AKTAN, Mahsum BATI, Mahsuni KARAMAN, Serhat EREN, Abdulkadir GÜLEÇ, Vedat ERTEN, Mehmet Emin AKTAR, Ahmet ÖZMEN, Sabir EFE, Abdullah ÇAGER, Servet ÖZEN, Barış YAVUZ.

DİSİPLİN KURULU ADAYLARI: Sedat YAHŞİ, Volkan YILMAZ, Halis AKDEMİR, Sadık Başar GÜR, Zuhal IŞIK, Serdar ÖZER, Tuncay ERKUŞ, Servet VURAL.

DENETLEME KURULU ADAYLARI: Zeki ORAN, Seyit Rıza KARAKAŞ, Nigar ATABAY YILDIZ, Ali İsmet GİRGİN, Muhammed Ali GÜLOGLU, Ahmet AY.

Sabah saat 09.00’da beş sandıkta başlayan oy verme işlemi saat 17.00’da sona erdi. Oy sayımının ardından  edinilen bilgilere  göre Av. Cihan Aydın Diyarbakır Barosu’nun yeni başkanı oldu.

Kesin olmayan sonuçlara göre Av. Cihan Aydın, 503 oyla Diyarbakır Barosu Başkanı oldu. Aydın’ın en yakın rakibi Av. Nahit Eren 315 oyda kaldı.Diğer Başkan adaylarından Av. Sertaç Buluttekin 147, Av. Nevzat Kaya 86, Av. Cengiz Baysal ise 9 oy aldı.

whatsapp-image-2018-10-14-at-23.32.41.jpeg

Edinilen bilgilere göre; Mehmet Akbaş: 694, Gazal Bayram Koluman:640, Erhan Aytekin: 558, Ömer Şeran: 532, Habibe Danışman Deyar: 510, Özgür Yılmaz Biçen: 492, Tevfik Karahan: 492, Keziban Yılmaz: 483, Muhlis Oğurgül: 478 ve Fırat Üger: 452 oyla Diyarbakır Barosu Yönetim Kuruluna seçildiler.

disiplin.jpeg

Kaynak: Diyarbakır Barosu’nun yeni Başkanı Cihan Aydın

15 Ekim 2018 Tüm Haberler Türkiye Yerel
Hamo Ağa’nın torununa dillere destan düğün Hamo Ağa’nın torununa dillere destan düğün

Diyarbakır AK Parti 5’nci sıra milletvekili adayı İş adamı Tahsin Arslan’ın oğlu ve Diyarbakır’ın Bismil İlçe Ziraat Odası Başkanı Hamo Ağa lakaplı Mehmet Arslan’ın torununa dillere destan bir düğün yapıldı.Bayanlar ve erkeklerin ayrı ayrı ağırlandığı Düğünde 5 ton et kullanıldı. 56 çocuk ve 300 torun sahibi olan Hamo Ağa’nın polis torununun düğününe İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’da katıldı.

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde 56 çocuk ve 300 torun sahibi olan Hamo Ağa’nın polis olan torunun düğününe katıldı. 5 bin kişinin katıldığı düğünde 12 büyükbaş ve 25 küçükbaş hayvan kesilirken, Bakan Soylu genç çiftin nikah şahitliğini yaptı.

Bizi dizi ziyaretlerde bulunmak için Diyarbakır’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bismil ilçesi Işıklar köyünde 56 çocuk 300 torun sahibi Hamo Ağa lakaplı Bismil Ziraat Odası Başkanı Mehmet Arslan’ın torunu  iş adamı  Tahsin Arslan’ın Diyarbakır’da görev yapan polis oğlu Yusuf İslam Arslan’ın düğününe katıldı.

Düğüne, Bakan Soylu’nun yanı sıra Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cumali Atilla, AK Parti Diyarbakır eski milletvekili Galip Ensarioğlu,Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre,

7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Sinan Yayla, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Kerem Süleyman Yüksel, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem  İnce, İçişleri  Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Gökmen Çiçek,

cumhurbaşkanlığı  eski personel daire başkanı Ahmet Minder, Kayapınar İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, Yenişehir İlçe Kaymakamı ve Yenişehir  Belediye Başkan vekili Serdar Kartal,Sur Kaymakamı Sur Belediye Başkanı Abdullah Çiftçi, Aşiret Liderleri, STK temsilcileri, daire başkanları, daire müdürleri, profesörler, kamu kurum müdürleri, gelin ve damadın yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Gerek iş dünyası gerek siyaset dünyasından yoğun katılımın yaşandığı düğüne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da mesaj gönderdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında, yoğun programından dolayı düğüne katılamadığını, gelin ve damada ömür boyu mutluluklar dilerken, Hamo Ağa lakaplı Mehmet Arslan ve oğlu İşadamı Tahsin Arslan’a da hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tebrik mesajı gönderdiği düğünde davetliler, Eyvan Grubu tarafından söylenen Türkçe ve Kürtçe şarkılara halay çekerek eşlik ederken, oynayanların üzerine dolar yerine Türk parası atıldı. Çok sayıda çelengin geldiği düğüne yerel ve ulusal basın yoğun ilgi gösterirken, davetliler folklör ekibinin gösterdiği performansla adeta kendinden geçti.

Öte yandan, Hamo Ağa ve işadamı Tahsin Arslan düğüne gelen davetlileri düğün meydanı girişinde karşılayarak misafirperverlik gösterdiler.
Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı törende gelin ve damada takı merasimi düzenlenmedi. 5 kez evlendiğini ve 56 çocuğundan 36’sını evlendirdiğini kaydeden Mehmet Arslan, “Kaç torunum var bilmiyorum. 300’ün üzerindedir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yoğun programından dolayı katılamadı. Düğün için 12 büyükbaş, 25 küçükbaş hayvan kestik. Birçok yerden binlerce kişi geldi” dedi.
Köy meydanında kurulan alanda kıyılan nikahta gelin ve damadın nikah şahidi Bakan Soylu, AK Parti Diyarbakır milletvekili Mehdi Eker, Vali Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla ve Mehmet Arslan oldu. Bakan Soylu genç çifte tavsiyelerde bulunarak, “Sadece birbirinizi değil sizi bugünlere getiren ailenizi birbirinizden daha çok sevin. Allah Bir yastıkta kocatsın inşallah. Hayırlı ve uğurlu etsin” diye konuştu.Genç çifte mutluluklar dileyen Bakan Soylu, nikah cüzdanını Eda Arslan’a teslim etti.Hatıra fotoğrafının ardından Bakan Soylu ve beraberindekiler düğün töreninden ayrıldı.

HAMO AĞA VE OĞLU İŞ ADAMI TAHSİN ARSLAN MİSAFİRLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Oğluna dillere destan bir düğün yapan ve tüm davetlilere teşekkür eden  Hamo Ağa’ ve oğlu iş adamı  Tahsin Arslan, “Düğünümüze gelemeyen ve  mesaj gönderen başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendiye ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Beyefendiye, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem  İnce, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat, Büyükşehir AK Parti Diyarbakır eski milletvekili Galip Ensarioğlu,

7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Sinan Yayla, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Değerli Valimiz Hasan Basri Güzel’e, değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız Cumali Atilla’ya, İçişleri  Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Gökmen Çiçek’e, Cumhurbaşkanlığı  eski personel daire başkanı Ahmet Minder’ beye,

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Kerem Süleyman Yüksel Kayapınar İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, Yenişehir İlçe Kaymakamı ve Yenişehir  Belediye Başkan vekili Serdar Kartal, ve değerli milletvekillerimiz, aşiret liderlerimiz, köylülerimiz, işadamlarımız, STK temsilcilerimiz, kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız, kamu kurum amirlerimiz ve tüm değerli misafirlerimize sonsuz teşekkür ediyorum.
Bizleri bugünümüzde yalnız bırakmadıkları için onlara müteşekkir olduğumu söylemek istiyorum. Rabbim bütün bekar gençlerimize evliliği nasip etsin” diye konuştu.

HABER YILMAZ ACU

14 Ekim 2018 Diyar Magazin Sağlık Tüm Haberler Türkiye Yerel

EDİTÖRLER
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Kategori Seçin:
Kategori Seçin:

Gazete Manşetleri

TRT Haber Haberler

Web Tasarım : Diyarbakır Online, Gsm : 0532 179 7105